Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Genk : Lech Poznań - 9. srpna 2018   20:00

Genk
Genk
44' Malinovskij  • 56' Samatta
2:0
(1:0)
Lech Poznań
Lech Poznań
Genk
Vuković – Maehle, Dewaest, Lucumí, Uronen – Berge, Malinovskij, Pozuelo "C" – Trossard (82. Žegrova), N´Dongala – Samatta (65. Gano).
Jackers – Aidoo, Gano, Nastić, Piotrowski, Seck, Žegrova.
M. Avram – V. Avram, M. Orbulet
Luminus Arena, Genk
Lech Poznań
Burić – Orlowski, Rogne (68. Vujadinović), Vernon – Makuszewski (54. Józwiak), Cywka, Tralka, Kostevyč – Gajos – Gytkjaer "C", Jevtić (75. Tomczyk).
Putnocký – Amaral, Józwiak, Plesnierowicz, Tomasik, Tomczyk, Vujadinović.

Já děkuji za pozornost, přeji příjemný zbytek večera a dobrou noc.
Domácí přidali ve druhé půli ještě jeden gól a pojistili si tak dnešní vítězství. To mohlo být klidně vyšší, hosty zachránila tyč a břevno. Polský tým toho ve druhém poločase moc nepředvedl, přesto má do odvety stále šanci, dvoubrankové manko není tak velké.
90+4'
90+2'
Žlutou kartu dostává Tralka (KKS Lech Poznań), který podržel za dres unikajícího Gana. Tady mohla být možná udělena i červená karta.
90+2'
Hosté si v útoku nerozuměli a o míč přichází, soupeř v klidu šetří čas.
90+1'
Nastavují se ještě tři minuty.
89'
Velice krásnou kombinace Genku zakončil Pozuelo, který se zjevil sám před brankářem a vyběhnutého Buriće překonal obloučkem, míč ovšem orazítkoval jen břevno. Následně hlavičkoval Gano jen do boční sítě.
88'
Tomczyk mohl dát svému mužstvu slibnou pozici do odvety, na hranici pokutového území si zpracoval míč, ovšem následná rána se mu absolutně nezdařila a slabý pokus Vuković bez problémů chytil.
87'
Burić musel rychle z brány, aby míč odkopl daleko do bezpečné vzdálenosti před dobíhajícím protihráčem.
85'
Malinovskij nevystřelil příliš prudce, jeho pokus Burić bez větších potíží lapil do náruče.
84'
Pozuelo rozehrál přímý kop a jen o malý kousek minul vzdálenější tyč soupeřovy brány.
82'
Střídání v týmu KRC Genk: ze hřiště odchází Trossard, přichází Žegrova.
81'
Byla povolána i nosítka, ale Trossard odchází po svých.
80'
Hra je přerušena, na trávníku zůstává ležet jeden z hráčů Genku a žádá ošetření.
77'
Pozuelo vyzval ke skórování svého spoluhráče, po jeho parádní přihrávce se tváří v tvář brankáři zjevil N´Dongala, ovšem třetí branku nepřidal, mířil pouze do bližší tyče.
74'
Střídání v týmu KKS Lech Poznań: ze hřiště odchází Jevtić, přichází Tomczyk.
74'
Žlutou kartu dostává Kostevyč (KKS Lech Poznań).
72'
Hosté v poslední chvíli odvrátili letící míč do bezpečí, ovšem budou čelit rohovému kopu.
68'
Střídání v týmu KKS Lech Poznań: ze hřiště odchází Rogne, přichází Vujadinović.
67'
N´Dongala střelou z hranice pokutového území přestřelil.
66'
Držení míče poměrně vyrovnané, 55 % – 45 %.
65'
Střídání v týmu KRC Genk: ze hřiště odchází Samatta, přichází Gano.
64'
Pozuelo tečoval přihrávku z levé strany přímo do náruče připraveného Buriće.
63'
Stejný hráč o chvíli později rozehrál přímý kop a pokus to nebyl vůbec špatný, Vuković na míč nedosáhl, ale měl štěstí, že se stočil mimo jeho bránu.
62'
Jevtić pálil z dálky hodně nepřesně.
61'
Samata měl před sebou dost volného prostoru, místo střely však přihrával na pravou stranu do míst, kde nebyl nikdo ze spoluhráčů.
60'
Rogne stál osamocen na levé straně a pokoušel se hlavičkovat, na míč ovšem nedosáhl.
60'
Pěkná akce polského celku končí zblokovaným centrem, po kterém přijde na řadu roh.
56'
Genk právě vstřelil branku!
Domácí přidávají druhý gól, Orlowski úplně zaspal v obranné činnosti, díky tomu se k hlavičce dostal MBWANA SAMATTA a z bezprostřední blízkosti nedal gólmanovi hostů šanci.
55'
Pozuelo střílel v pokutovém území ke vzdálenější tyči, ale tu asi o dva metry minul.
54'
Střídání v týmu KKS Lech Poznań: ze hřiště odchází Makuszewski, přichází Jozwiak.
52'
Samata přihrával do pokutového území, kam nabíhal jeden z jeho spoluhráčů, jenž by zakončoval do zcela prázdné brány, Burić ale včas vyběhl a přihrávku zneškodnil.
49'
Žlutou kartu dostává Rogne (KKS Lech Poznań).
48'
Pozuelo rozehrál roh, Burić byl připraven a míč ukryl do rukavic.
46'
Favorit se dlouho trápil a střelecky se nedokázal prosadit, místy mohl být rád, že sám neinkasoval. Když už to vypadalo, že se do kabin půjde za bezbrankového stavu, přišel rohový kop, po kterém poslal svůj tým do vedení Ruslan Malinovskij. Podaří se polskému mužstvu ve druhé půli odpovědět?
45+2'
45+1'
Domácí ještě rozehráli roh a opět z toho bylo nebezpečí, volný míč proletěl kolem odkryté brány hostů.
45+1'
Nastavuje se minuta.
44'
Favorit přeci jen půjde do kabin zřejmě spokojenější. Domácí znovu rozehráli roh na krátko, míče se zmocnil RUSLAN MALINOVSKIJ, udělal bránícímu soupeři kličku a bombou z levé strany tentokrát nedal vyběhnutému gólmanovi Poznaně nejmenší šanci.
44'
Hosté zachybovali v rozehrávce a domácí vyrazili ve třech proti třem. Trossard po parádní přihrávce sám před brankářem selhal, když Burić dobře vyběhl a soupeřův pokus vyrazil.
42'
Zahrozilo málem na druhé straně, Jevtić se ale k hlavičce nedostal.
40'
To Trossard byl o trochu úspěšnější, jeho hlavičkový pokus však končí mimo bránu.
39'
A do třetice Samata, který zůstal úplně volný před bránou, avšak na vysoký centr nedosáhl.
39'
Malinovskij dobrým centrem hledal před bránou Samatu, ten si ale míč nedokázal zpracovat.
37'
Samatovi se ještě povedlo přetlačit protihráče a míč poslat před bránu, tam ale nebyl nikdo z jeho spoluhráčů.
35'
Tralka na druhé straně rovněž nebezpečně hlavičkoval, ale také stál v ofsajdu.
33'
Dewaest sice hlavou docílil gólu, ovšem stál ve zcela zřetelném ofsajdu. Hlavní pomezní správně odmával ofsajd a branka oprávněně neplatí.
32'
Nyní už se píská ve prospěch Genku, který rozehraje zajímavý přímý kop.
29'
Míč létá kolem brány polského celku z obou stran, ale nikdo z hráčů Genku na něj nemůže dosáhnout.
28'
Cywka se dožadoval odpískání faulu v pokutovém území, ale zbytečně.
27'
Samata šel hodně riskantně hlavou po míči, rozhodčí nakonec píská a dává míč soupeři.
25'
Žlutou kartu dostává Makuszewski (KKS Lech Poznań).
24'
Maehle mohl zakončovat střelou z voleje, místo toho si míč zpracoval a zkoušel obejít kolem protihráče, to se mu však nepovedlo.
21'
Domácí rozehráli rohový kop na krátko, poté chtěli přeci jen odcentrovat před bránu, ale to se jim už nepovedlo.
19'
Vernon hodně tvrdě fauloval protihráče a může být rád, že nevidí žlutou kartu.
17'
N´Dongala se rovněž ocitl v ofsajdové pozici.
15'
Kapitán hostů Gytkjaer se skluzem snažil dostat k balónu, nakonec jej však nestačil tečovat a ten končí v zámezí.
14'
Pozuelo byl příliš rychlý a chytil se do ofsajdové pasti.
11'
Samata v dobré palebné pozici, z hranice pokutového území, nebezpečně střílel, leč pro domácí mimo tři tyče. Stadionem to jen zahučelo.
8'
Do šance se málem dostali hráči polského celku, Gytkjaer však v rozhodujícím momentu špatně trefil míč.
6'
Krásná akce v podání domácích hráčů, Trossard si vyměnil míč s Pozuelem, ten obešel brankáře a přihrál do pokutového území výše zmíněnému spoluhráči, který zakončoval do prázdné brány, avšak v poslední chvíli míči v cestě za čáru zabránil jeden z obránců Poznaně.
4'
Maehle špatně načasoval přihrávku pro spoluhráče a míč poslal jen do zámezí. Burić bude rozehrávat.
1'

KRC Genk: Vuković – Maehle, Dewaest, Lucumí, Uronen – Berge, Malinovskij, Pozuelo "C" – Trossard, N´Dongala – Samatta.
Náhradníci: Jackers – Aidoo, Gano, Nastić, Piotrowski, Seck, Žegrova.

KKS Lech Poznań: Burić – Orlowski, Rogne, Vernon – Makuszewski, Cywka, Tralka, Kostevyč – Gajos – Gytkjaer "C", Jevtić.
Náhradníci: Putnocký – Amaral, Józwiak, Plesnierowicz, Tomasik, Tomczyk, Vujadinović.

Rozhodčí: M. Avram – V. Avram, M. Orbulet.
Lech Poznaň

Hosté jdou do zápasu jako outsider, v cestě do 3. předkola měli více práce, než jejich dnešní protivník. Nejprve přešli přes arménský Gandzasar, který doma porazili 2:0, poté na jeho hřišti prohráli 1:2, následně hráli dvakrát 1:1 se Soligorskem, ve druhém případě tak muselo přijít na řadu prodloužení, které Lech na svém hřišti zvládl a dvěma góly rozhodl o svém výhře a zároveň postupu.
Genk

Mužstvo z Belgie je poměrně pravidelný účastníkem hlavní soutěže Evropské ligy, i když v loňské sezóně v hlavní fázi chyběl. V sezóně 2016/17 se mu však povedl velký úspěch, když postoupil až do čtvrtfinále, kde podlehl silné Celtě Vigo. Genk byl nasazen do 2. předkola, v něm narazil na lucemburskou Folu, kterou porazil 5:0 a 4:1.
Dobrý den, pořádnou porci zápasů dnes nabídne svým příznivcům 3. předkolo Evropské ligy, do hry vstoupí i český zástupce Olomouc, tento on-line přenos však bude věnován belgicko-polskému souboji, mezi Genkem a Lechem Poznaň. Velkým favoritem je prvně zmíněný celek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.