Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Levski : Vaduz - 17. července 2018   17:45

Levski
Levski
35' Bus  • 53' Belaid  • 85' Cabral
3:2
(1:1)
Vaduz
Vaduz
25' Coulibaly   • 55' Tadič
Levski
Mitrev (C) (46. Poláček) – Cvetkovič, Jablonský, Belaid, Goranov – Mariani, Gómez, Belmonte (66. Kostov) – Obertan, Bus (83. Dimitrov), Cabral
Poláček – Dimitrov, Eyjolfsson, Kabov, Kostov, Najdenov, Petkov
Rob Harvey – Robert Clarke, Wayne McDonnell (vš. IRL)
Georgi Asparuhov Stadum, Sofia
Vaduz
Hirzel – von Niederhausern, Muntwiler (C), Wieser, Goppel – Gajič – Dossou (76. Brunner), Mathys, Drazan (46. Lüchinger), Coulibaly (88. Bühler) – Tadič
Buchel – Babič, Brunner, Bühler, Frick, Lüchinger, Sele

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost.
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 10:2. Střely mimo: 11:3. Rohy: 12:2. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 14:16.
Je konec. Vaduz nakonec senzačně slaví postup do druhého předkola Evropské ligy, když dnes sice prohrál 3:2, ale jelikož v domácím prostřední vstřelil branku a žádný gól nedostal, tak postupuje dál díky lepšímu skóre z venkovního zápasu. Ve 25. minutě stejně jako v prvním utkání se prosadil hostující Coulibaly a Vaduz šel nečekaně do vedení. O deset minut později ovšem srovnal Bus. V 53. minutě sice poslal domácí do vedení Belaid, ale o dvě minuty později srovnal Tadič. Konec utkání byl velmi nervózní a v 85. minutě se trefil domácí Cabral, ale následně už Sofia branku nevstřelila.
Hráči Vaduzu se ani neradovali z postupu a raději rychle prchali do kabin před fanoušky Sofie, kteří začali házet sedačky a různé předměty.
90+5'
90+4'
Následně se Kostov pokoušel odtáhnout protihráče z hrací plochy a rozhodčí mu udělil červenou kartu.
90+4'
Následně rozhodčí přerušil hru, což se vůbec nelíbí domácím.
90+3'
Obertan chtěl poslat centr z pravé strany, ale ten byl zblokován a následuje rohový kop. Hostující hráč sice ležel na zemi, ale Sofia rychle rozehrála roh a konec utkání je velmi nervózní a dramatický.
90+3'
Hosté chtěli držet míč na polovině Sofie, ale provinili se faulem.
90+2'
A následně je to další faul z domácí strany a Vaduz tak získal volný kop na polovině soupeře.
90+2'
Sofia ale dál zůstává u míče. Ovšem poté přichází faul Goranova, který za protesty uviděl žlutou kartu.
90+1'
Opět domácí poslali centr do vápna, ale ten byl odhlavičkován hostujícím obráncem.
90'
Rozhodčí nastavuje tři minuty navíc.
89'
Sofia má nyní velký tlak, ale následná střela Marianiho šla těsně vedle pravé tyče!
88'
Nyní se domácí hráč Dimitrov dostal do zakončení hlavou, ale to šlo jen vedle hostující svatyně.
88'
Střídání v týmu FC Vaduz: ze hřiště odchází Coulibaly, přichází Bühler.
87'
A opět to byl Cabral, který se dostal ke střele, ovšem jeho rána letěla jen vedle brány.
86'
Následně chtěla Sofia další pokutový kop po zákroku na Obertana, ale tentokrát rozhodčí do píšťalky nefoukl.
85'
Levski Sofia právě vstřelila branku!
Sofia jde pět minut před koncem do vedení 3:2 a nyní potřebuje vstřelit ještě jednu branku! JERSON CABRAL se skvěle opřel do míče z nějakých třiadvaceti metrů a jeho pumelice letěla přesně k pravé tyči!
84'
Centr Sofie byl zblokován a následuje rohový kop.
83'
Střídání v týmu PFC Levski Sofia: ze hřiště odchází Bus, přichází Dimitrov.
82'
Následně přišel nepřesný pas na pravou stranu, kde míč nestihl na hrací ploše Cvetkovič.
81'
Centr domácích z levé strany skončil opět jen u obrany Vaduzu.
80'
Kostov se nedostal do zakončení, jelikož ho hostující obránce skvěle vytlačil tělem.
78'
Sofia je opět u míče a jde dopředu po levé straně.
76'
Střídání v týmu FC Vaduz: ze hřiště odchází Dossou, přichází Brunner.
75'
Ovšem zfaulovaný Sergiu Bus se postavil i k pokutovému kopu a následně zakončil k levé tyči, kde ale šel i brankář Andreas Hirzel a ten předvedl skvělý zákrok!
75'
Tadič dostal za svůj penaltový faul žlutou kartu.
74'
Byla nařízena penalta pro Sofii. Sergiu Bus nejprve naznačil střelu, poté přihrál ovšem nepřesně, následně se ale míč dostal opět k němu a následně ho hostující obránce poslal k zemi, když ho podkopl.
73'
Gabriel Obertan se dostal do zakončení hlavou po centru Cabrala, ale míč letěl přesně do míst, kde byl připraven brankář Hirzel.
72'
A opět musel být hostující brankář ve středu, jelikož tentokrát zkusil své štěstí z dálky Jordi Gómez.
71'
Střela Davida Marianiho skončila jen v moci brankáře Andrease Hirzela.
70'
Nyní domácí žádali o odpískání penalty, jelikož Sandro Wieser měl zahrát rukou ve svém vápně.
69'
Poté nakonec přiletěl centr z levé strany, ovšem Igor Tadič na něj nedosáhl.
68'
Stále drží míč na svých kopačkách hosté, kteří nejdou do zakončení, ale přihrávají si mezi sebou na polovině soupeře.
67'
Centr domácích skončil jen v moci obrany Vaduzu, která odkopla míč na své spoluhráče.
66'
Střídání v týmu PFC Levski Sofia: ze hřiště odchází Belmonte, přichází Kostov.
65'
Sergiu Bus dostal naprosto skvělou přihrávku za obranu, následně se pokusil obejít brankáře, ovšem poté vyhořel v zakončení, když míč poslal hodně vedle hostující brány!
63'
Opět se domácí provinili faulem ve středu hrací plochy, konkrétně Gómez, který skluzem zajel do protihráče, který nyní potřebuje ošetření.
61'
Opět to byli hosté kdo se dostal ke střele, ale ta tentokrát skončila vedle domácí svatyně.
60'
Hodina hry je za námi a stav je v této odvetě srovnán. Sofia tak stále musí vstřelit dvě branky a pomalu se chystá velké překvapení v podobě postupu Vaduzu.
59'
Hosté se opět dostali dopředu, ale následná střela Lüchingera skončila nad domácí bránou.
58'
Hosté nyní drží míč ve středu hrací plochy a samozřejmě dopředu nespěchají.
56'
Sofia tak nyní musí opět vstřelit dvě branky a čekají nás velké věci.
55'
Vaduz právě vstřelil branku! Tohle je velké drama, jelikož Vaduz srovnává stav na 2:2! Centr Gajiče z volného kopu letěl přesně na hlavu IGORA TADIČE, který zasáhl míč dřív, než se o to pokoušel domácí gólman. Sofia tak udržela vedení pouze dvě minuty. Asistence: Gajič.
54'
Nyní přišel faul ze strany domácích a Vaduz získal volný kop z levé strany.
53'
Následný přímý kop letěl do vápna, kde se žádný domácí hráč nedostal ke střele, ale poté přišel centr, který lízl hostující obránce a následně přesně zakončil AJMEN BELAID. Sofia tak vede 2:1 a potřebuje vstřelit ještě jednu branku.
52'
Nyní se Lüchinger pustil do Cabrala a oba dva hráči dostali žlutou kartu.
50'
Centr Coulibalyho z levé strany skončil jen v boční síti a Poláček má odkop od své brány.
49'
Hosté získali míč na své polovině, ale nikam se sním neženou.
48'
Rohový kop Sofie byl nebezpečný, ale následné zakončení bylo opět zblokováno a následuje rohový kop.
47'
Gabriel Obertan se sice dostal dopředu po pravé straně, ale následně jeho centr byl zblokován.
46'
Střídání v týmu FC Vaduz: ze hřiště odchází Drazan, přichází Lüchinger.
Střídání v týmu PFC Levski Sofia: ze hřiště odchází Mitrev, přichází Poláček.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:45.
První poločas je u konce a stav je zatím 1:1. Ve 25. minutě stejně jako v prvním utkání se prosadil hostující Coulibaly a Vaduz šel nečekaně do vedení. O deset minut později ovšem srovnal Bus. Sofia potřebuje vstřelit dvě branky.
45'
44'
Vaduz sice získal rohový kop z pravé strany, ale následně z toho nebylo nic vážnějšího.
42'
Sergiu Bus je hodně hladový po druhé brance, ale tentokrát jeho zakončení po centru Cabrala skončilo vedle brány Vaduzu.
41'
Opět se domácí dostali do vápna, ale následný centr byl zblokován.
41'
Žlutou kartu dostává von Niederhausern (FC Vaduz).
39'
Domácí vstřelená branka hodně nakopla, ale tentokrát Obertan nevyhrál hlavičkový souboj uvnitř vápna.
38'
Opět má míč ve své moci Sofia a snaží se něco vymyslet z poloviny hrací plochy.
36'
Nyní potřebuje hostující hráč ošetření na vlastní polovině.
35'
Je srovnáno! Obertan dostal skvělou přihrávku do vápna, následně posunul míč pod sebe, kde byl připraven SERGIU BUS a ten zakončil přesně k levé tyči. Asistence: Obertan.
35'
Bus se dostal ke dvěma střelám, ale obě byla zblokovány.
34'
Domácí drží míč na své polovině a snaží se něco vymyslet.
32'
Po následném rohu se míč ocitl před nohama Buse, ale ten nedokázal vystřelit. Po chvíli se Tadič provinil faulem před hostující šestnáctkou a Sofia tak získala přímý kop.
31'
Domácí získali rohový kop, ale po jeho zahrání a následném odhlavičkování hostující hráčem, následuje další.
30'
Půl hodina hry je pryč a Vaduz stále vede 1:0. Sofia je velký favorit toho dvojzápasu, ovšem nyní musí vstřelit tři branky.
29'
Sofia se snaží odpovědět, ale následný centr do vápna odkopl hostující kapitán Muntwiler.
27'
Střela domácího hráče skončila pouze v moci gólmana Hirzela.
25'
Vaduz právě vstřelil branku! Hosté jdou do vedení a vypadá to na jedno z největších překvapení v prvním předkole! Jodel Dossou naprosto skvěle prošel z pravé strany, následně poslal míč MOHAMEDU COULIBALYMU, který si míč zpracoval a vypálil přesně k levé tyči! Stejně tak jako v prvním utkání střílí tento devětadvacetiletý záložník gól. Asistence: Dossou.
23'
Goranov se dostal k centru z levé strany, ale ten skončil pouze v zámezí za hostující svatyní.
21'
Po následném rohu se sice domácí hráč dostal do zakončení hlavou, ale bránu vůbec netrefil.
20'
Sergiu Bus nyní vypálil potom co si zpracoval míč ve vápně, ale jeho rána skončila sražená vedle brány.
19'
Útočník Vaduzu nemůže pokračovat dál, jelikož si při zpracování míče pomohl rukou.
18'
K exekuci přímého kopu se postavil Davide Mariani, ale jeho technická střela skončila nad hostující svatyní.
17'
Milan Gajič se provinil faulem a Sofia tak získala přímý kop z nějakých pětadvaceti metrů.
16'
Následný rohový kop nepřinesl nic vážnějšího, ale domácí obránce potřebují ošetření.
15'
A následně přišlo první vážnější zakončení, když se Jerson Cabral otočil a následně vypálil k pravé tyči, ale tam byl včas Andreas Hirzel, který střelu vyrazil na rohový kop!
14'
Poté přišel přízemní centr z pravé strany do vápna, ale ten odkopla obrana Vaduzu.
13'
Následný roh ale nic nepřinesl, ovšem u míče je stále Vaduz.
12'
Ivan Goranov se po skvělém sklepnutí dostal k míči a zkoušel odcentrovat z levé strany, ovšem jeho pokus byl sražen a následuje rohový kop.
11'
A opět se dopředu dostali hosté, ale i tentokrát skončil centr z pravé strany pouze v moci brankáře Bozhidara Mitreva.
10'
Nyní se až do vápna dostal do zakončení Gabriel Obertan a zkoušel po přihrávce od Cabrala zakončit na první tyč, ovšem jeho pokus z úhlu bez problémů chytil Hirzel.
9'
A opět to jsou hosté, kteří jsou lepším týmem v této odvetě, ale tentokrát centr z pravé strany nepřišel.
8'
Ovšem následný centr skončil jen v moci brankáře Mitreva.
7'
Nyní hosté získali volný kop z pravé strany.
6'
Domácí hráč se sice pokoušel dostat dopředu, ale následně se provinil nedovoleným zákrokem.
5'
Jodel Dossou se pokoušel projít po pravé straně, ale následně se provinil faulem a akce Vaduzu je u konce.
4'
Poté sice přišel centr z pravé strany do vápna, ale ten po sklepnutí hostujícího obránce skončil jen v moci brankáře Sofie.
3'
Hosté získali autové vhazování na polovině soupeře a snaží se něco vymyslet.
1'

PFC Levski Sofia: Mitrev (C) – Cvetkovič, Jablonský, Belaid, Goranov – Mariani, Gomez, Belmonte – Obertan, Bus, Cabral
Náhradníci: Polaček – Dimitrov, Eyjolfsson, Kabov, Kostov, Najdenov, Petkov

FC Vaduz: Hirzel – von Niederhausern, Muntwiler (C), Wieser, Goppel – Gajič – Dossou, Mathys, Drazan, Coulibaly – Tadič
Náhradníci: Buchel – Babič, Brunner, Buhler, Frick, Luchinger, Sele

Rozhodčí: Rob Harvey – Robert Clarke, Wayne McDonnell (vš. IRL).
Vaduz vyhrál pohár Lichtenštejnska a zajistil si tak 1. předkolo Evropské ligy. V přípravných zápasech se nejprve utkal s Hohenemsem a utkání skončilo remízou 1:1. Poté narazil na Lucern a tentokrát se diváci branky nedočkali. V posledním přátelském zápase si už poradil s Curychem, který porazil 2:1.
Sofia vyhrála play off o Evropskou ligu nad Černo More a rovněž se tak dostala do 1. předkola Evropské ligy. V přípravném zápase se utkala s Pazardzhikem, se kterým si poradila jasně 4:0.
Ve druhém utkání prvního předkola Evropské ligy se proti sobě utkají týmy PFC Levski Sofia a FC Vaduz. V prvním zápase byl bulharský tým favorit, ovšem ve 14. minutě vstřelil branku domácí hráč Coulibaly. Ve druhé půli se sice hosté pokoušeli vstřelilt gól, ale srovnat nedokázali a Vaduz tak překvapivě vyhrál doma 1:0 a na půdě Sofie se pokusí hrát minimálně tak dobře jako v prvním střetnutí. Utkání se bude hrát na stadionu Georgi Asparuhov v Sofii. Zápas bude řídit hlavní rozhodčí Rob Harvey a jeho asistenti Robert Clarke a Wayne McDonnell (vš. IRL).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:45.