Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Dudelange : Škendija - 30. července 2019   17:55

Dudelange
Dudelange
78' Delgado
1:1
(0:0)
Škendija
Škendija
90+2' Ibraimi
Dudelange
Kips – Bouchouari, Schnell (C), Delgado – Stolz, Morren, Pokar (90. Garos), Kirch – Bernier (84. Natami), Sinani, Bettaieb (62. Pomponi).
Moutha-Sebtaoui – Natami, Lesquoy, Pomponi, Garos, Skenderović, Dramé.
Griffith – Beckett, Edwards (všichni WAL)
Stade Josy Barthel, Lucemburk
Škendija
Zahov – Murati (82. Češmedijev), Musliu, Bejtulai, Mici – Alimi (C), Husmani – A. Ibraimi, Felipe (66. Nafiu), B. Ibraimi (77. Imeri) – Radeski.
Redjepi – Totre, Šefiti, Stênio Júnior, Nafiu, Imeri, Češmedijev.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Střely na branku: 9:8. Střely mimo: 8:10. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 11:18.
Ve třetím předkole Evropské ligy narazí lucemburské Dudelange na Nõmme Kalju z Estonska.
To byl zápas! Oba týmy hořely v zadních řadách, a tak byl na obou stranách k vidění nespočet velkých šancí. Oba brankáři ve spolupráci s třikrát trefenými tyčemi přesto drželi čistá konta až do osmasedmdesáté minuty, kdy se po rohovém kopu ujala hlavička domácího obránce Ricarda Delgada. Tetovo se nevzdalo a i bez vyloučeného Muslia snížilo z přímého kopu Agima Ibraimiho. Na vstřelení druhého gólu, který by dostal dvojzápas do prodloužení, už ale čas nemělo. Severomakedonský klub dokonce dohrával v sedmi hráčích do pole, za jasně červený faul a následné protesty byli odesláni do kabin Nafiu a Agim Ibraimi.
90+6'
90+5'
Agim Ibraimi neudržel nervy, při protestech proti zasloužené červené kartě dal hlavnímu rozhodčímu dokonce hlavičku a jako třetí hráč Tetova zamířil do sprch ještě před závěrečným hvizdem.
90+5'
Bez trestu neodešel ani Zeni Husmani, jehož protesty byly odměněny kartičkou žluté barvy.
90+4'
Hosté vsadili vše na jednu kartu a nechali zcela otevřená zadní vrátka. DO nich měl namířeno Natami, kterého v rychlém kontru zezadu povalil Nafiu a dostal za to rovnou červenou kartu.
90+2'
Škendija právě vstřelila branku!
Tak přeci jen se z úplného závěru stává drama! Zahov jednoduše zastavil přímý kop Sinaniho. Po rychlém rozehrání na druhé straně fauloval Schnell AGIMA IBRAIMIHO a ten se z nařízené standardní situace nemýlil. Kips marně skákal ke své pravé tyči.
90+1'
Velké trápení Tetova bude trvat ještě čtyři minuty, které jsou nastaveny nad rámec druhého poločasu.
90'
Střídání v týmu F91 Dudelange: ze hřiště odchází Mario Pokar, přichází Mickael Garos.
89'
Agim Ibraimi se na rohu pokutového území dostal do obležení tří obránců, přes které neprošel. O chvíli později byl pro změnu odpískán faul Alimiho na Natamiho.
88'
Kips si pohlídal neškodný centr z levé strany a rychle rozehrál. Fotbalisté Dudelange se lehce dostali do křídelního prostoru, jenže špatný první dotek Natamiho poslal míč do autu.
87'
Zmar Tetova krásně dokreslila i nařízená standardní situace. Alimi se při centru pořádně ukopl a vysloužil si akorát tak posměch ze strany domácích fanoušků.
86'
Žlutí se i na druhé straně. Mici na levém křídle udělal rychlou kličku do Bouchouariho, který ho podrazil, aniž by v tom byl nějaký úmysl.
84'
Musliu u postranní čáry atakoval Pomponiho. Od hlavního arbitra za to dostal poměrně přísnou žlutou kartu, která pro něj byla už druhá, takže musí bojiště předčasně opustit.
84'
Střídání v týmu F91 Dudelange: ze hřiště odchází Antoine Bernier, přichází Omar Natami.
82'
Střídání v týmu FK Škendija Tetovo: ze hřiště odchází Mevlan Murati, přichází Konstantin Češmedijev.
82'
Zajímavě vypadající náběh Radeskiho postrádal přesnější zakončení. Navíc mu předcházel ofsajd, takže Kips může z klidu rozehrávat.
81'
Hosté se kvůli inkasovanému gólu dostali do velmi složité situace. V závěrečné desetiminutovce musí dvakrát skórovat, aby dostali dvojzápas aspoň do prodloužení.
80'
Visar Musliu nechtěl za žádnou cenu pustit do protiútoku Sinaniho. Za neoddiskutovaný faul na jeho osobu si řekl o žlutou kartu.
79'
Škendia přišla o balón krátce po své rozehrávce. Protiakci lucemburského týmu ale ustála, neboť Bernierova střela byla nepřesná.
78'
Dudelange právě vstřelilo branku!
Domácí jdou zhruba čtvrthodinu před koncem do vedení a dělají nesmírně důležitý krok za postupem! Z drzého průniku Dominika Stolze vzešel rohový kop, který obstaral Sinani. Ten zakroutil centr na RICARDA DELGADA a Zahov byl na jeho povedenou hlavičku krátký.
77'
Střídání v týmu FK Škendija Tetovo: ze hřiště odchází Besart Ibraimi, přichází Omar Imeri.
76'
Mírně indisponovaný Gledi Mici nestíhal Bernierovi, který měl moře času a prostoru na odcentrování. Míč letěl k zadní tyči, kde už nebyl nikdo v bílém.
75'
Pomponimu prošel hraniční zákrok na Miciho, a tak mohl zprava postupovat až do vápna. Při střele mu však balón sjel na vnější nárt a Zahov mohl zůstat v naprostém klidu.
74'
Dudelange v posledních minutách obraně severomakedonského klubu pořádně zatápí. Případný gól na 1:0 by o jeho postupu asi definitivně rozhodl.
73'
Centr zleva byl odvrácen jen pár metrů před pokutové území, odkud to pohotově zkoušel Pokar, ale ani jeho zakončení nebylo protihráčem puštěné až k brance.
72'
Stolz vracel přetažený centr do malého vápna, kde se míč zajímavě snášel pod břevno, a tak se ho Zahov rozhodl vyrazit na rohový kop.
71'
Egzon Bejtulai pouštěl dlouhatánský nákop k Zahovovi, kterého tím trochu překvapil. Dobíhající hráč Dudelange se však k zakončení nedostal.
70'
Agim Ibraimi poslal centr až do moc velké výšky. Místo čekajících hlavičkářů balón vyboxoval do relativního bezpečí Kips.
69'
Souboj mezi Morrenem a Radeskim byl posouzen jako faul domácího záložníka. Škendija bude míst standardku, i když to nebude na přímou střelu.
68'
Miciho nezdařený centr ještě zůstal ve hřišti, a tak z hranice vápna mohl pálit Agim Ibraimi. Střela ale neprošla a hosté se už poněkolikáté marně dožadovali penalty za ruku.
67'
Je opravdu k nevíře, že je skóre stále bezbrankové! Pokarův přímý kop z osmnácti metrů se zastavil až o břevno branky Kostadina Zahova!
66'
Střídání v týmu FK Škendija Tetovo: ze hřiště odchází Juan Felipe, přichází Valjmir Nafiu.
65'
A ještě jeden hvizd proti Tetovu. Průnik Berniera kousek před šestnáctkou zastavil Mici, který rovněž vyfasoval žluté napomenutí.
64'
Stále se hraje především na polovině Dudelange, které se opět vysvobodilo s přispěním faulu. Tentokrát se provinil Visar Musliu.
63'
Pokar si ve středu hřiště šikovně píchl míč kolem Bejtulaie, který se ho za cenu žluté karty rozhodl stáhnout k zemi.
62'
Střídání v týmu F91 Dudelange: ze hřiště odchází Adel Bettaieb, přichází Laurent Pomponi.
61'
Přenesení hry doleva na Besarta Ibraimiho bylo hodně nepřesné. Míč zmizel za koncovou čarou a zpět do hry jej uvede Tim Kips.
60'
Delgado zazmatkoval ve vlastním vápně, čehož se posléze snažil využít Agim Ibraimi, ale i jeho střela byla některým z protihráčů sražená.
58'
A ještě jedna velmi podobná akce Dudelange, kterou znovu zakončoval Sinani, ale míč tentokrát poslal nějaký metr nad horní tyč.
57'
Danel Sinani potáhl míč přes neuzavřený střed hřiště a nakonec celou situaci i sám zakončil. Střelou ze střední vzdálenosti ale trefil jen soupeřův blok.
56'
Náznak domácího protiútoku tři na tři skončil u levé autové čáry, odkud Murati vhodil balón ke kopačkám volného brankáře Zahova.
55'
Zdvojený Besart Ibraimi na levém křídle přenechal míč dobíhajícímu Micimu, jenže jeho tečovaný centr spadl jen do náruče Kipse.
54'
Prudký centr od rohového praporku domácí ustáli, nicméně balón dostali do bezpečných prostorů jen na kratičkou chvíli. Tlak Tetova pokračuje.
53'
Znovu v akci Besart Ibraimi, který si dobře zpracoval dlouhý nákop do šestnáctky a po hezkém uvolnění otestoval reakci Kipse, který střelu letící pod břevno vyškrábl na roh.
52'
Sinani si pomohl faulem na Besarta Ibraimiho, který sám standardní situaci rozehrál, leč centrem na zadní tyč žádnou šanci nevytvořil.
51'
Hra se znovu rychle otáčela na druhou stranu, kde přihrávku do šestnáctky dostal Besart Ibraimi, nicméně mu byl odmáván ofsajd.
50'
I po změně stran sledujeme parádní útočnou podívanou s řadou šancí. Tu další měl na svědomí Pokar, jehož střelu z dálky Zahov nejprve nejistě vyrazil, ale na druhý pokus už balón utlumil.
49'
Besart Ibraimi vyslyšel náběh Radeskiho, který se dostal za obranu, ale z levé strany míč za vybíhajícího Kipse neprocedil.
48'
Také Škendijii zachránila od inkasovaného gólu branková konstrukce! Po centru z hloubi pole hlavičkoval do tyče Adel Bettaieb.
47'
Ani jeden z trenérů před začátkem druhého poločasu nestřídal, a tak na obou stranách pokračují původní základní jedenáctky.
46'
Je za námi nesmírně zajímavý poločas, který trochu s podivem nepřinesl žádnou změnu skóre. Mnohem více velkých šancí měli hosté Tetova, jenže ti nejistou obranu lucemburského mistra v žádném případě nepotrestali. Párkrát zahrozilo i Dudelange, leč většinou se jednalo jen o pokusy letící mimo tři tyče. Domácí tak drží náskok 2:1 z prvního zápasu a jsou stále blíže postupu do třetího předkola.
45+2'
45+2'
Z velkého boje na levém křídle vytěžilo Dudelange rohový kop, nicméně centr Sinaniho jeden z hráčů Škendije bezpečně vyhlavičkoval.
45+2'
Žlutou kartu dostává Armend Alimi (FK Škendija Tetovo).
45+1'
Lucemburský tým chtěl uklidnit situaci poklidnější kombinací na půlce hřiště. Kirch se přitom dostal pod nepříjemný tlak, ze kterého ale dokázal vybruslit.
45'
Nastavují se 2 minuty.
44'
Defenziva domácího celku teď zažívá hodně perné chvilky. Ke střele ze sedmnácti metrů pustila i Felipeho, nicméně Kips si s nepříliš razantním pokusem poradil.
43'
Velké nedorozumění v domácí rozehrávce řešil před opuštěnou brankou Delgado. Tím nebezpečí ale neskončilo, protože Kips musel řešit Husmaniho pokus zpoza šestnáctky.
42'
Marjan Radeski dobře vyhodnotil situaci v rychlém protiútoku, když posunul míč lehce doprava na volnějšího Agima Ibraimiho. Jeho technický obstřel však putoval až za vzdálenější tyč.
40'
Besart Ibraimi zleva dával zajímavý míč do malého vápna. U branky Dudelange ale neměl žádného spoluhráče a přízemní pas tak proletěl těsně vedle branky do autu.
39'
Potlesk si zasloužila také domácí jedenáctka. Konkrétně za střelu z osmnácti metrů od Pokara, jež prolétla jen těsně nad břevnem.
37'
První žlutá karta tohoto střetnutí. Za nedovolený zákrok na Miciho ji vyfasoval domácí Adel Bettaieb.
37'
Znovu následovala rozehrávka od rohového praporku. Pak byla k vidění i střela Bejtulaie, ale ta tentokrát neměla sebemenší šanci na úspěch.
36'
Ricardo Delgado v roli poslední hráče jistil neúplně adresný nákop na Ibraimiho. Celou situaci chtěl vyřešit hlavičkou na vyběhnutého Kipe. Ten s touto variantou úplně nepočítal a musel rychle sprintovat zpět k brankové čáře, aby odhodil míč do bezpečí.
35'
Armend Alimi po faulu Bettaieba a následné nevyužité standardní situaci odevzdal míč nepovedeným nákopem z hloubi pole.
33'
Stolz byl dosti nevybíravým zákrokem faulován u středového kruhu. Po více než půlhodině hry se zřejmě bude muset ošetřovat.
32'
Z nařízeného rohového kopu už nic nebezpečného nevzniklo. Agim Ibraimi centroval do prostoru, kde Radeski fauloval Maria Pekara.
31'
Ještě o něco lepší pokus z necelých třiceti metrů se urodil na druhé straně. Besartu Ibraimiho sedla střela velmi dobře a Kips ji musel eliminovat skokem k pravé tyči.
30'
Mehdi Kirch neměl nikoho ve vápně, a tak z levé lajny přihrál na osu hřiště. Z té napřáhl k utěšené střele z dálky Morren a jen o kousek minul ze svého pohledu pravou tyč.
29'
Po menší odmlce chtěli obranu soupeře potrápit i hráči Škendije, jenže to by Besart Ibraimi nesměl na levé straně faulovat Schnella.
28'
Teď už to hráčům v bílém vyšlo, a tak se k neúplně komfortní střele ze stoje dostal Pokar. Zahov balón jenom vyrazil, nicméně k dorážce už nedošlo.
27'
Domácí si vytvořili tlak nedaleko od pokutového území, nicméně ani Mehdimu Kirchovi se nepodařilo dostat do vápna žádný centr.
26'
Dudelange to zkusilo po pravé straně, jenže ani na dva pokusy nedokázalo kloudně odcentrovat. Následuje odkop od branky Kostadina Zahova.
25'
Po dobrém úvodu ze strany Tetova se obraz hry výrazně změnil. Domácí dostali na kopačky potřebný klid a začínají být na hřišti nebezpečnější.
23'
Ale ne na dlouho, protože po autovém vhazování si na některého ze soupeřů vyšlápl střední záložník Charles Morren.
22'
Mici se provinil faulem na Adela Bettaieba. Míč tak ještě nějakou chvíli zůstane v domácím držení.
21'
Dominik Stolz se probil k centru z pravé strany, jenže s hlavičkou nenaložil natolik dobře, aby nadělal Zahovovi větší starosti. Z rychlého brejku vznikl ofsajd Radeskiho.
20'
Zahrozilo také na druhé straně, kde Agim Ibraimi adresoval vynikající balón na zadní tyč. Besart Ibraimi každopádně trefil jenom boční síť.
19'
První možnost lucemburského mistra! Stolz se díky perfektnímu nákopu z obranné poloviny dostal do úniku, ale pak se ocitl příliš blízko brankáře, který jeho pokus vyrazil.
18'
Tetovo zahustilo prostory kolem půlící čáry a míč opětovně získalo. Ani jeho akce dlouhého trvání ale neměla.
16'
Severomakedonský celek si zatím dělá na útočné polovině, co se mu zlíbí. Domácí by potřebovali probudit, jinak si koledují o ztrátu hubeného náskoku.
15'
Jeden z domácích hráčů ztratil balón ve vlastním vápně a pak si určitě oddechl po střele Agima Ibraimiho, jež proletěla těsně vedle levé tyče Kipsovy brány.
13'
A ještě jedna nedokonalost v ofenzivě Tetova. Přízemní centr Radeskiho proletěl skrz vápno až do zámezí.
12'
Dudelange zatím tahá za výrazně kratší konec provazu. Po chybě v rozehrávce se ubránilo jen za pomoci špatného řešení útočníků Škendije.
11'
Velká šance pro hosty! Alimiho centr z rohového kopu byl sklepnut před nepokrytého Besarta Ibraimiho a ten trefil břevno Kipsovy brány!
10'
Střílený centr Agima Ibraimiho však byl sražen na roh. Hosté se marně dožadovali o odpískání trefené ruky.
9'
Besart Ibraimi byl faulován pár decimetrů vedle pokutového území. Tetovo dostává k dispozici zajímavou standardní situaci.
8'
Právě Radeski se nabízel Agimu Ibraimimu v útoku do nezformované obrany. Druhý jmenovaný však finální přihrávku hrozivě pokazil.
7'
Ostrovní rozhodčí zatím hru hodně pouští, nyní nechali bez odezvy zákrok ve středovém kruhu na Radeskiho.
6'
Hosté plynule přenesli těžiště hry do levé strany, jenže z té nepřiletěl do předbrankového prostoru žádný centrovaný míč.
5'
Stolz si poradil pod tlakem napadajících soupeřů a malou domů vyzval k dalekonosnému odkopu Kipse, jenž poslal míč až ke gólmanovi soupeře.
4'
Ani na druhé straně průniková přihrávka úplně nevyšla. Před Radeskim zasáhl obránce, takže Murati bude jen vhazovat.
3'
Mehdi Kirch si nebral servítky s Muratim, do kterého vletěl hodně tvrdě. Rozhodčí nechali hru plynout, nicméně následná kolmice Stolze šla jen k brankáři.
2'
Úvodní výkop zápasu obstarali domácí, kteří nastupují v kompletně bílých, zatímco hosté v červenočerných dresech.
1'

F91 Dudelange: Kips – Bouchouari, Schnell (C), Delgado – Stolz, Morren, Pokar, Kirch – Bernier, Sinani, Bettaieb.
Náhradníci: Moutha-Sebtaoui – Natami, Lesquoy, Pomponi, Garos, Skenderović, Dramé.

FK Škendija Tetovo: Zahov – Murati, Musliu, Bejtulai, Mici – Alimi (C), Husmani – A. Ibraimi, Felipe, B. Ibraimi – Radeski.
Náhradníci: Redjepi – Totre, Šefiti, Stênio Júnior, Nafiu, Imeri, Češmedijev.

Rozhodčí: Griffith – Beckett, Edwards (všichni WAL).
První zápas

23.07.2019
Škendija – Dudelange 1:2
Branky:
7. A. Ibraimi (pen.) – 64. Bettaieb, 68. Sinani (pen.).
F91 Dudelange

Také domácí celek je ve své domovině neohroženým suverénem. Dudelange vyhrálo za posledních dvacet let hned patnáct lucemburských titulů a navrch přidalo šest triumfů v národním poháru. Letošní titul Dudelange vyhrálo s náskokem devíti bodů na druhou Folu Esch a jedenácti bodů na třetí Jeunesse Esch. Se zápasy na mezinárodní scéně má mužstvo trenéra Emilia Ferrery bohaté zkušenosti. Celkem v pohárech odehrálo 69 zápasů, z toho hned čtrnáct v minulé sezóně. Dudelange vypadlo hned z prvního předkola Ligy mistrů, ale pak se přes varšavskou Legii a rumunskou Kluž dostalo až do základní skupiny, kde ve společnosti Olympiakosu, AC Milán a Betisu Sevilla získala jeden bod.
FK Škendija Tetovo

Škendija je v současnosti nejlepším fotbalovým v klubem v Severní Makedonii, kde v posledních čtyřech sezónách posbírala dvě první a dvě druhá místa, a k tomu v ročníku 2017/18 vyhrála i tamní pohár.O tom, že Tetovo získá svůj třetí titul ve čtyřicetileté historie, bylo na jaře rozhodnuto několik měsíců dopředu, neboť si před druhým Vardarem Skopje vypracovalo luxusní náskok pětatřiceti bodů. O dominanci tohoto klubu jasně vypovídá i pozitivní skóre 101 – 27. Maximem v evropských pohárech je čtvrté předkolo Evropské ligy z léta 2016. V minulých týdnech se Škendiji ale nezařadilo v prvním předkole Ligy mistrů, když doma prohrála 1:2 a venku ji nestačilo vítězství 1:0.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu z odvetného zápasu druhého předkola Evropské ligy. Od sedmnácti hodin a pětapadesáti minut se můžeme těšit na utkání mezi týmy F91 Dudelange a FK Škendija Tetovo!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:55.