Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Häcken : AZ Alkmaar - 1. srpna 2019   18:30

Häcken
Häcken
0:3
(0:1)
AZ Alkmaar
AZ Alkmaar
42' Boadu   • 57' Stengs   • 67' Til
Häcken
Abrahamsson – Ekpolo (75. Andersson), Toivio, Lindgren (C), Sverrisson – Friberg (85. Berggren), Irandust, Faltsetas – Yasin, Kizito, Paulinho (65. Youssef)
Andersson, Berggren, Hammar, Kallqvist, Lundberg, Ojala, Youssef
Schneider – Rahmouni, Zitouni
AZ Alkmaar
Bizot – Hatzidiakos, Vlaar, Wuytens, Wijndal – Midtsjo, Til (C) (72. Clasie), Koopmeiners – Stengs, Boadu 79. Druijf), Idrissi (68. Ouwejan)
Clasie, De Boer, Druijf, Gudmundsson, Johnsen, Ouwejan, Sugawara

Z mé strany je to pro tuto chvíli vše, děkuji vám za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Dnešní utkání je u konce. Alkmaar potvrdil roli favorita a po nezdařeném domácím zápase dnes jasně zvítězil 3:0. A je třeba dodat, že na hřišti dominoval. Brankář Abrahamsson dnes skutečně měl co dělat. Nizozemský výběr tak postupuje do další fáze předkol Evropské ligy.
90+4'
90+4'
Ani z tohoto mráčku nezapršelo. Poslední akce zápasu je u konce.
90+4'
Centr nebyl vůbec povedený, roh se však bude opakovat.
90+3'
Domácí ještě budou zahrávat rohový kop. Gól by si zasloužili.
90+3'
Centrovaný míč končí v náruči brankáře Bizota, který s rozehráním vůbec nepospíchá.
90+2'
Bizot si sáhl na míč, když jeden z domácích vystřelil zpoza vápna. Nešlo o střelu nikterak výraznou, ale do statistik se započítá.
90+2'
Na druhé straně fauloval Clasie a sudí už si ho hned volá k sobě. Opět se dle mého názoru mělo jasně žlutit, ale rozhodčí už chce zápas nechat dohrát bez postihu.
90+1'
Ostrý zákrok střídajícího Anderssona se obešel bez žluté karty.
90'
Rozhodčí prodlužuje dnešní zápas o 4 minuty. Oba týmy by zajisté uvítaly konec už hned.
89'
Zápas se chýlí ke svému konci. A nešlo o vůbec špatnou podívanou.
87'
Nechybělo moc k tomu, aby domácí zaznamenali alespoň čestný zásah. Do vápna Alkmaaru přilétl přízemní prudký centr, Youssef si na něj nikým nehlídaný nabíhal, ale chyběl mu krok, možná dva, k tomu, aby na míč dosáhl.
85'
Střídání v týmu BK Häcken: ze hřiště odchází Friberg, přichází Berggren.
85'
Nadvakrát nyní zlikvidoval brankář Abrahamsson střelu jednoho z hostujících hráčů.
84'
Hosté se nyní přesunuli od středové čáry k vápnu soupeře, Stengs se dokonce dostal ke střele zpoza vápna, ta ale byla zblokovaná.
82'
Hosté se dostali k míči a znovu se zakotvili u středové čáry. Domácí se už o aktivní pressing rozhodně nesnaží jako dříve.
81'
Po rohovém kopu se domácí dostali k míči, ale nedokázali vymyslet vůbec nic. Už je na nich vidět jistá křeč z dosavadního výsledku.
80'
Brankář Abrahamsson vytáhl střelu jednoho z hostujících hráčů na rohový kop.
79'
Střídání v týmu AZ Alkmaar: ze hřiště odchází Boadu, přichází Druijf.
76'
Hosté si stále přihrávají na vlastní polovině. Tohle bude ještě dlouhá čtvrthodinka pro nestranné diváky.
75'
Střídání v týmu BK Häcken: ze hřiště odchází Ekpolo, přichází Andersson.
73'
Hra je nyní přerušena, neboť na trávníku zůstal ležet jeden z domácích hráčů.
72'
Střídání v týmu AZ Alkmaar: ze hřiště odchází Til, přichází Clasie.
73'
Ouwejan byl až příliš rychlý, což vyústilo v ofsajd. Následovat bude střídání.
72'
Zápas už má svého jasného vítěze, a tak se spíše dohrává. Hosté drží míč na kopačkách a kombinují po celé šíři hřiště.
68'
Střídání v týmu AZ Alkmaar: ze hřiště odchází Idrissi, přichází Ouwejan.
67'
Alkmaar právě vstřelil branku!
Teď to na stadionu pěkně vře. Domácí požadovali penaltu, nutno dodat, že se nařizovat skutečně neměla. Z následného protiútoku se prosadili hosté, když Boadu naservíroval míč na malé vápno volnému GUUSI TILOVI, jenž se z bezprostřední blízkosti lehce trefil.
65'
Střídání v týmu BK Häcken: ze hřiště odchází Paulinho, přichází Youssef.
63'
Tohle vypadalo slibně. Kizito si na vápně obhodil svého strážce, poté si ale míč příliš předkopl a přišel o něj.
60'
Alkmaar drží míč na kopačkách na vlastní polovině a už rozhodně nikam nepospíchá. Tohle mu bohatě stačí, zápas má ve svých rukách.
57'
A dle mého názoru je vymalováno. Fanoušci v červeném slaví druhý gól Alkmaaru, který se velmi, ale opravdu velmi přiblížil k postupu. Hosté se dostali do vápna, první střelu Boadua ještě Abrahamsson vykryl, ale na dorážku dvacetiletého CALVINA STENGSE už byl krátký.
54'
Ofsajdové pravidlo bylo porušeno, míč náleží znovu domácím.
53'
Bizot likviduje vysoký centr a rozehrává ihned útok hostí.
50'
Alkmaar je nyní zatažený před svým vápnem a nepouští svého soupeře blíže k brankáři Bizotovi. Švédský tým to bude mít hodně těžké se dostat přes hromadu těl, která stojí na velkém vápnu.
48'
Domácí sice jsou na míči, ale je třeba dodat, že hodně daleko od branky Bizota.
46'
První poločas se chýlil ke konci za bezbrankové remízy, poté ale Boadu uprchl obraně domácího celku a rozvlnil síť přesnou střelou mezi nohy Abrahamssona. Alkmaar je tak značně blíže k postupu, ale jisté samozřejmě nemá stále nic. Druhá půle za pár vteřin začne, zůstaňte s námi!
45+1'
45'
Nad rámec prvního poločasu se bude nastavovat 1 minuta.
44'
Atmosféra na stadionu rázem ožila, hlavně v sektoru hostů. Gól do kabiny je pro nizozemský tým velmi důležitý. Postupová matematika nyní mluví jasně, prodloužení už k vidění nebude a domácí k postupu potřebují minimálně 2 góly.
42'
Hosté se ujímají vedení 1:0! MYRON BOADU dostal kolmou přihrávku za obranu soupeře, běžel zcela sám na gólmana Abrahamssona a přesnou střelou mezi nohy rozjásal fanoušky nizozemského týmu.
40'
Yasin je již za postranní čarou, a tak hra může pokračovat.
38'
Žlutá karta pro největší kohouty. Za domácí ji obdržel Lindgren, za hosty Stengs.
37'
Velká strkanice mezi všemi hráči na hřišti. Na trávníku leží Yasin a kolem něj se hádá zbytek fotbalistů. Sudí se snaží situaci uklidnit, ale zatím marně.
36'
Alkmaar využil chyby soupeře v rozehrávce, získal na útočné polovině balón, ale poté jej díky nepřesnosti rychle ztratil.
34'
Hra je nyní poněkud rozháraná, ani jeden z týmů se nemůže dostat k vápnu soupeře. K vidění jsou časté ztráty.
31'
Střela Tila ze střední vzdálenosti končí v náruči brankáře Abrahamssona. Je třeba dodat, že to nebyl nikterak zdařilý pokus.
30'
Z rohového kopu nevytěžili hosté vůbec nic. Míč však mají i nadále na kopačkách.
30'
Tvrdá střela z pravé strany nyní protáhla brankáře Abrahamssona. Bude z toho roh.
29'
Útok švédského výběru měl jepičí život, hosté se ihned dostali k balónu a znovu se tlačí do vápna soupeře.
28'
Abrahamsson nadvakrát zneškodnil střelu jednoho z hostujících hráčů. Následně se domácí vydali kupředu.
24'
Hosté se už radovali z gólu, ale radost jim překazil pomezní rozhodčí, který měl praporek nad hlavou. Ofsajd.
24'
Z ničeho nic byli domácí ve vápně soupeře, když přes půl hřiště přilétl centr na Yasina. Ten byl ale čistě odstaven obráncem Alkmaaru.
23'
Häcken drží míč ve vlastní moci a postupným útokem se dostává kupředu.
21'
Nedovoleným zákrokem se nyní provinil Idrissi. Za jeho faul na Ekpola ale žlutou kartu neviděl.
19'
Nyní to na stadionu jen zahučelo. Wijndal dostal přihrávku do vápna, měl spoustu času na zakončení, ale branku trestuhodně přestřelil o několik metrů.
18'
Häcken zahrával standardní situaci, ale centrovaný míč pozorná obrana Alkmaaru odvrátila daleko od své branky.
17'
Žlutou kartu dostává Wuytens (AZ Alkmaar).
15'
Rychlý kontr domácím nevyšel, nicméně mají míč znovu na svých kopačkách a tlačí se kupředu.
14'
Ihned po odkopu domácího brankáře se hosté zmocnili míče, dostali se až k vápnu Häckenu, ale Ekpolo brilantně zakročil a míč odklidil.
12'
Alkmaar je aktivní v pressingu, ale obraně svého soupeře zatím příliš problémů nazpůsobil.
10'
Yasin dostal přihrávku do vápna, ihned vypálil, ale jeho pokus mezi tři tyče nemířil.
8'
Domácí zahrávali rohový kop, ale k zakončení se nedostali.
6'
Abrahamsson zblokoval střelu, a tak se ani tentokrát nebude skóre měnit.
5'
Alkmaar si vypracoval zajímavou šanci, ale proměnit ji nedokázal. Skóre zůstává neměnné.
3'
Hosté drží míč na útočné polovině a snaží se kombinovat, nicméně k brance soupeře se nemohou dostat.
1'
Alkmaar zahrával standardní situaci, ale brankář Abrahamsson neměl příliš mnoho práce.
1'

BK Häcken: Abrahamsson – Ekpolo, Toivio, Lindgren (C), Sverrisson – Friberg, Irandust, Faltsetas – Yasin, Kizito, Paulinho
Náhradníci: Andersson, Berggren, Hammar, Kallqvist, Lundberg, Ojala, Youssef

AZ Alkmaar: Bizot – Hatzidiakos, Vlaar, Wuytens, Wijndal – Midtsjo, Til (C), Koopmeiners – Stengs, Boadu, Idrissi
Náhradníci: Clasie, De Boer, Druijf, Gudmundsson, Johnsen, Ouwejan, Sugawara

Rozhodčí: Schneider – Rahmouni, Zitouni.
Úvodní duel skončil bezbrankovou remízou. Dnešní zápas jasného favorita nemá, nicméně papírově je blíže k postupu tým z Nizozemska. Švédové budou muset dbát na defenzívu, neboť inkasovaný gól na domácím hřišti by jim mohl značně zavařit.
Dobrý večer, vítám vás u online přenosu z předkola o Evropskou ligu. Na programu je duel, ve kterém změří síly BK Häcken a AZ Alkmaar. Zápasem, jehož začátek je naplánován na 18:30, vás provede Radim Sochor.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.