Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Progrès Niederkorn : Rangers - 1. srpna 2019   19:30

Progrès Niederkorn
0:0
(0:0)
Rangers
Rangers
Flauss – Marques, Ferino, Hall, Karayer – Vogel – Mmaee (70. Bah) , Silaj, Thill (K) (63. Shala) , De Almeida – Francoise (84. Tekiela)
Czekanowicz – Bah, Cervellera, Muratovic, Shala, Skenderovic, Tekiela
I.Stojanov (BUL) – I.Kolev (BUL), G.Dojnov (BUL)
Stade Josy Barthel, Luxembourg
Rangers
McGregor – Tavenier (K), Goldson, Katic, Barišič (46. Halliday) – Ojo, Jack, Kamara, Aribo, Arfield (75. Docherty) – Defoe (76. Morelos)
Foderingham – Docherty, Edmundson, Halliday, Jones, Morelo, Stewart

Máme za sebou velice nudný zápas a můžeme být rádi, že skončil. Dívat se dalo snad jen na Sheyie Oja, který dokázal pro své spoluhráče vytvořit dostatek dobrých šancí, žádná však nebyla proměněna v gól.

Já se s vámi pro dnes loučím a přeji hezký zbytek večera.
Držení míče: 40 % : 60 %.
Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 6:11. Rohy: 3:13. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 13:13.
90+3'
90+2'
Ale za tento nákop by se nemuseli stydět ani nejlepší hráči rugby.
90+1'
Domácí dostávají příležitost ke standartní situaci.
90'
Rozhodčí nastaví tři minuty.
90'
Bah nezpracoval tuto přihrávku a rozehrvat může McGregor.
89'
Tentokrát dokonce hráči Rangers zakončili, míč však letí vedle branky.
88'
Hallidaův průnik končí dalším rohovým kopem Oja.
87'
Další rohový kop hostů a opět končí na přední tyči.
85'
Ojova prudká střela proletěla celým pokutovým územím mimo hřiště.
84'
Střídání v týmu FC Progrès Niederkorn: ze hřiště odchází Francoise, přichází Tekiela.
83'
Ojo se opět uvolnil v pokutovém území a přihrává míč před branku. Tam nabíhá Tavernier ale míč do branky nedotlačil.
83'
Ojo opět nikým nehlídán ve velké šanci, ale netrefuje branku!
81'
Ojo vystihl hrozivou rozehrávku domácích, obešel obránce a servíroval míč Morelosovi před prázdnou branku, tam však sklluzem zasáhl Ferino a zablokoval míč na rohový kop.
80'
Aribo nezpracoval dlouhý míč na levou stranu a Flauss může kopat od branky.
78'
Ojo byl zřejmě v ofsajdu a dopředu mohou domácí.
77'
Hosté faulují na polovině hřiště, Goldson přílis visel na svém soupeři.
76'
Střídání v týmu Rangers FC: ze hřiště odchází Defoe, přichází Morelos.
76'
Střídání v týmu Rangers FC: ze hřiště odchází Arfield, přichází Docherty.
75'
Tavernierova střela končí vysoko nad.
75'
Hosté již kopali snad deset rohových kopů a všechny skončily na první tyči.
74'
Střela Defoa je zblokována na rohový kop.
73'
Domácí se však neprosazují a bude rozehrávat Flauss.
72'
Jack blokuje centr domácích alespoň na rohový kop.
72'
Defoe se v souboji jeden na jednoho neprosadil, Ojo také ne.
71'
Goldson po další standartní situaci hlavičkuje zády k brance hodně vedle.
70'
Střídání v týmu FC Progrès Niederkorn: ze hřiště odchází Mmaee, přichází Bah.
70'
Rangers se zatím nejsou schopni z množství standartních situací prosadit.
69'
Ojo je faulován a sám bude rozehrávat přímý kop.
68'
Ale ani tento centr na přední tyč není nebezpečný.
67'
Hosté opět dlouze kombinují ve středu hřiště a budou kopat další rohový kop.
65'
Domácí se dostali do rychlého protiútoku, nebyli si schopni kloudně přihrát a přicházejí lacině o míč.
65'
Arfield padá k zemi, tento pád byl však příliš okatý a není pískáno.
63'
Střídání v týmu FC Progrès Niederkorn: ze hřiště odchází Thill, přichází Shala.
62'
Ojo pálí tvrdě z levé strany a Flauss vyráží.
61'
Arfield byl skluzem v souboji pozdě a je oceněn žlutou kartou.
61'
Tavernierův centr boxuje Flauss.
60'
Jack při svém útoku narazil do Matiase a tomu je pískán faul.
59'
Arfieldův centr z pravé strany je příliš dlouhý a Ojo jej na hřišti již neudržel.
59'
Thill vypálil z dobrých třiceti metrů a jeho střela před McGregorem nepříjemně zaplavala.
58'
Ojo si v defenzivní činnosti pomohl faulem.
57'
Jsem zvědavý zda domácí začnou dnes i útočit, nebo se spokojí s těsným vyřazením.
56'
Katičova hlavička po rohovém kopu míří vysoko.
55'
Defoe to měl blízko k dlouhému míči, domácí si na poslední chvíli poradili.
54'
Defoe si při svém útočném ataku počíná nedovoleně.
53'
Flauss chytá dlouhý míč za obranu, ale rozehrávka domácím vůbec nevyšla.
51'
Ojo posadil míč na hlavu Goldsona a ten jen těsně míjí branku.
50'
Další centr hostů na levé straně je sražen na rohový kop.
48'
Thill sestřelil k zemi Oja a je prvním napomenutým na domácí straně.
47'
Hosté útočí po levé straně, jsou však obránci vytlačováni daleko od branky a přicházejí o míč.
46'
Střídání v týmu Rangers FC: ze hřiště odchází Barišič, přichází Halliday.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 20:32.
Máme za sebou poměrně nezáživný úvodní poločas. Hosté pochopitelně drží míč na svých kopačkách, ale nejsou vůbec nebezpeční. Jedinou jejich šanci měl po nedorozumění domácí obrany Defoe, který trefil tyč. Domácí ukázali pár náznaků šancí, nepředvedli však nic, s čím by si McGregor neporadil.
45+1'
45+1'
A ten ukončuje Jermaine Defoe svým ofsajdovým postavením.
45+1'
McGregor centr chytá a rozehrává rychlý protiútok.
45'
A tohle byl velice dobrý míč! De Almeida jej posílal na nabíhajícího Francoise před kterým na poslední chvílí odkopává Tavernier na rohový kop!
45'
Kamarův centr srazil Ferino k rukám Flausse.
44'
S tímto centrem z pravé strany si domácí obránci poradili.
42'
Tak ne, zlomenina to nebude. Při pohledu na lékařku domácího týmu je mi zřejmé, proč chtěl být Mmaee ošetřen.
41'
Kamara mu při tom pádu šlápl na zápěstí a tohle může klidně skončit zlomeninou.
40'
Sudí píská Mmaeemu faul, ten se při zákroku zranil a bude ošetřován.
39'
Tavernier nezpracoval přihrávku do pokutového území a Flauss bude opět jen kopat od branky.
38'
Ojo končí na zemi a dle mého se měl kopat pokutový kop, hra však pokračuje dále.
37'
Ojo sice udělal klličku Flaussovi a mohl zasunout do prázdné branky, ještě předtím jej zastavuje praporek rozhodčího.
36'
Barišič sice soupeři úhybal, sudí i přesto píská hostujícímu obránci faul.
35'
A stejný prohřešek zastavuje na druhé straně i Arfielda.
35'
Po delší době se k míči dostal Francoise a velmi brzy je mu máván ofsajd.
34'
Ojova přízemní střela do středu branky Flaussovi vrásky na čele nepřivodila.
33'
Domácí jsou opět zalezlí hodně hluboko před vlastním pokutovým územím a hosté si s tím nevědí rady.
31'
Jenomže pokus Jacka končí vysoko nad.
30'
Hall byl opět pozdě v souboji a opět nesmyslně posílá k zemi Oja. Hosté tentokrát budou zahrávat velice zajímavou standartní situaci zhruba dvacet metrů od branky.
29'
Hall tvrdě poslal k zemi Oja a je pískán faul.
29'
Barišič se chtěl uvolnit na levé straně, ale dal si míč daleko od nohy a domácí budou vhazovat.
28'
Hosté kombinují před pokutovým územím Progresu, ale nemohou se do něj dostat.
27'
Flauss opět vyběhl z branky a boxuje míč do bezpečných prostor.
26'
Jack je složen k zemi a vůbec se mu to nelíbí, okamžitě vyskočil do Vogela a konfrontuje jej. Rozhodčí vše řeší domluvou.
25'
Domácí opět zkusili štěstí střelou z dálky, McGregor však s touto střelou potíže neměl.
23'
Katič ještě po standartní situaci zůstal na hrotu a jen díky své nešikovnosti se nedostal do stoprocentní šance.
23'
Hosté jej zahráli nakrátko a nakonec musí jít do kombinace.
22'
Ojo dostal trochu prostoru na levé straně a jeho zblokovaná střela znamená další roh hostů.
21'
Domácí se pomalu osmělují a teď si na rohový kop naskočil Francoise a hlavou míč poslal těsně vedle branky.
20'
Po nejistém zákroku Katiče se k míči dostal Mmaee a z první jej napálil nad branku.
19'
Aribo plácl rukou do obličeje Thilla a domácí mohou rozehrát .
18'
Tato snaha Francoise je marná a hosté opět budou pouze kopat od branky.
17'
Jenomže hlavička Arfield na přední tyči měla k ohrožení branky daleko.
17'
A po dalším zákroku tohoto pravého beka budou hosté opět kopat od rohového praporku.
17'
Centr Taverniera blokuje Matias zbytečně na autové vhazování.
15'
Míč si tentokrát postavil host z Liverpoolu, Sheyi Ojo, a mohl zahrávat hned dvě standartní situace, ani jedna však neskončila ohrožením branky.
14'
Barišičův centr blokuje de Almeida na další rohový kop hostů.
13'
Domácí zaútočili po pravé straně, ale jejich přihrávka končí až za brankovou čarou.
12'
Arfield prudký centr nedostal pod kontrolu a domácí budou kopat od branky.
11'
Tohle byla velká hrubka domácí obrany. Aribo poslal mezi stopery pomalou přihrávku, jenomže obránci si nerozuměli s brankářem Flaussem, čehož využil Defoe a trefuje tyč!
10'
A Karayer zahrál poměrně zajímavý míč, ale obrana hostů si nakonec poradila.
9'
Barišič si při dlouhém míči pomohl faulem na de Almeidu a domácí budou zahrávat přímý kop. Levý bek hostů navíc vidí žlutou kartu.
8'
A Tavernierův centr opět stahuje ze vzduchu Flauss.
8'
Defoe přiťukl míč směrem k Arfieldovi, těsně předním zahrál Ferino míč na rohový kop.
7'
Domácí stoper Ferino zkusil štěstí z velké dálky a míč jen pomalu letí mimo branku.
6'
Silaj poslal do pokutového území nepřijemnou střílenou přihrávku a Katič měl co dělat, aby míč špičkou kopačky zastavil před Francoisem.
6'
Kamara byl vsouboji pozdě a zezadu příšlápl Thilla.
5'
A míč od rohového praporku letí pouze do míst, kde se svými rukavicemi číhá Flauss.
4'
Barišič centrem z první trefuje obránce a uvidíme první rohový kop v zápase.
3'
První snaha o útok domácích je pomocí dlouhého míče za obranu, tam jej však bez potíží zachytává McGregor.
2'
Arfield prostrkával míč mezi stopery, ti jej na poslední chvíli stihli zastavit.
2'
Tento dlouhý míč kapitána Taverniera končí v zámezí.
1'
Hosté vstupují do utkání dlouhou kombinací na vlastní polovině hřiště a nikam se neženou.
1'
Přeji příjemný podvečer při sledování textového přenosu z utkání Progres Niedrkorn – Rangers FC. Oba týmy jsou již na hřišti a utkání bude za chvíli zahájeno. Hostující tým dnes nastupuje v tradičních modrých dresech, domácí ve zlatavo černých.

FC Progrès Niederkorn: Flauss – Marques, Ferino, Hall, Karayer – Vogel – Mmaee, Silaj, Thill (K) , De Almeida – Francoise
Náhradníci: Czekanowicz – Bah, Cervellera, Muratovic, Shala, Skenderovic, Tekiela

Rangers FC: McGregor – Tavenier (K), Goldson, Katic, Barišič – Ojo, Jack, Kamara, Aribo, Arfield – Defoe
Náhradníci: Foderingham – Docherty, Edmundson, Halliday, Jones, Morelo, Stewart

Rozhodčí: I.Stojanov (BUL) – I.Kolev (BUL), G.Dojnov (BUL).
První zápas

Rangers FC: McGregor – Tavernier, Edmundson, Goldson, Halliday – Davis, Jack, Arfield – Aribo, Morelos, Ojo
Náhradníci: Barišič, Defoe, Foderingham, Jones, Kamara, Katič, Stewart

FC Progrès Niederkorn: Flauss – Laterza, Ferino, Hall, Karayer – Vogel, Skenderovič (34. Matias), Silaj – Muratovič, Tekiela, de Almeida
Náhradníci: Bastos, Cervallera, Czekanowicz, Francoise, Matias, Mmaee, Shala

Branky: 20. Aribo, 53. Ojo
Karty: 71. Aribo (RFC) – 12. Laterza (PRK) 88. Laterza (PRK)
Neproměněná penalta: 70. Tavernier (RFC), mimo
Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 10:3. Střely mimo: 7:2. Rohy: 11:5. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 3:8.
FC Progrès Niederkorn

Niederkorn skončil v uplynulé sezoně Lucemburské ligy až na čtvrté příčce a do předkol Evropské ligy se dostali díky změně hracího systému. V předkole kvalifikace Niederkorn vyřadil Cardiff Metropolitan po domácí výhře 1:0 a venkovní porážce 2:1. V prvním předkole pak hráli s týmem Corku z Irska a na postup si zadělali výhrou 2:0 na hřišti soupeře. Doma však prohráli 1:2 a opět nebyli daleko od vyřazení. Kádr Progresu je tvořen především domácími hráči a několika Francouzy.
Rangers FC

Rangers vstoupili do pohárové sezony výborně a mají nakročeno k posunu do dalšího předkola EL. Rangers v přípravě dokázali porazit Oxford 5:0, Marseille 4:0 a remizovali s Blackburnem. Mezi těmito zápasy si ještě zahráli přátelák s Derby a zvítězili 1:0.

V Eropské Lize jsou Rangers stoprocentní, když nejprve porazili St Josephs 4:0 a 6:0 a v úvodním zápase zvítězili 2:0.
Hezký podvečer z odvety kvalifikace o Evropskou Ligu mezi Lucemburským týmem FC Progrès Niederkorn a Rangers FC ze Skotska. Favoritem tohoto duelu je jednoznačně klub z Glasgow, který vyhrál úvodní duel 2:0.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.