Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Rangers : Progrès Niederkorn - 25. července 2019   20:45

Rangers
Rangers
20' Aribo  • 53' Ojo
Ibrox Stadium
Flauss – Laterza, Ferino, Hall, Karayer – Vogel, Skenderovič (34. Matias), Silaj – Muratovič, Tekiela, de Almeida
Bastos, Cervallera, Czekanowicz, Francoise, Matias, Mmaee, Shala

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a hezký zbytek večera.

Fauly: 3:8
Zápas je u konce, domácí Rangers porazili v prvním utkání druhého předkola Evropské ligy Progres Niederkorn 2:0. Rangers byli celé utkání lepším mužstvem, takže vyhráli naprosto zaslouženě a klidně mohli dát i více branek, nebýt skvělého brankáře Flausse. A také dvou branek, které neplatili kvůli ofsajdu a neproměněné penaltě Taverniera. A tak musí Rangers do odvety stačit jen dvě branky. Tu první obstaral ve dvacáté minutě Joe Aribo. Devět minut po pauze pak přidal uklidňující druhý gól utkání Sheyi Ojo.
90+5'
90+4'
Jednu z posledních šancí měli také hosté, ale na přízemní centr z levé strany nikdo nereflektoval.
90+3'
Flauss si poprvé v utkání vybral trochu slabší chvilku, když proti centru nepředvedl jistý zákrok. Ale stejně se jednalo o ofsajd.
90+2'
James se sice k centru nedostal, ale Rangers zůstávají v tlaku, budou kopat roh.
90+1'
Nastavovat se budou čtyři minuty.
90'
A následný rohový kop také třetí branku v síti Niederkornu nepřinesl.
89'
Zpoza pokutového území tvrdě vypálil Jack, ale i na jeho střelu Flauss dosáhl.
88'
Laterza za zbytečný faul na Defoa ve středu pole dostává druhou žlutou kartu a je vyloučen.
88'
Hosté rozhodně nerozehráli rohový kop vůbec špatně, McGregor ale své čisté konto ustrážil.
87'
Rangers se nyní bude muset bránit rohovému kopu soupeře.
86'
Do zakončení se dostal hlavou na zadní tyči Goldson, ale branku soupeře minul.
85'
Ale zatím je to bez úspěchu, tak jako po Stewartově rohovém kopu z levé strany.
84'
Rangers se stále pokoušejí přidat další branku, který by jim dala ještě větší pohodu do odvety.
83'
Flauss dnes předvádí skvělý výkon a hlavně díky němu dnes Progres neprohraje mnohem větším rozdílem.
81'
Střídání v týmu Rangers FC: ze hřiště odchází Sheyi Ojo, přichází Greg Stewart.
81'
Už druhá branka Rangers kvůli ofsajdu neplatí. Tentokrát byla předčasnou radost Jacka.
80'
Střídání v týmu FC Progrès Niederkorn: ze hřiště odchází Waldemar Kempes Tekiela, přichází Emmanuel Francoise.
79'
Z ničeho nic mohli hosté snížit, když běžel sám na branku Mmaee. McGregor ovšem předvedl fantastický zákrok.
78'
Defoe se dostal poprvé do akce, jeho ránu zpoza vápna však dokázal Flauss vyrazit.
77'
Rangers v posledních minutách trochu polevili, ale nyní opět uzavřeli soupeře na jeho polovině.
75'
Střídání v týmu Rangers FC: ze hřiště odchází Alfredo orelos, přichází Jermain Defoe.
74'
Hosté se pokusili dostat dopředu po pravém křídle, ale tudy cesta do šance nevedla.
72'
Tavernier se z pravé strany k centru nedostal, dokázal ho čistě ubránit Karayer.
71'
Joe Aribo předvedl nedovolený zákrok na De Almeidu a vidí za něj žlutý kartonek.
70'
James Tavernier penaltu neproměnil, napálil míč prudce pouze do tyče!
68'
Hosté se sice nestačí divit, ale budou muset čelit penaltě po faulu na Jonese!
67'
Jones se k centru z levé strany nedostal a nepovedlo se mu vybojovat ani rohový kop.
66'
Střídání v týmu Rangers FC: ze hřiště odchází Scott Arfield, přichází Jordan Jones.
65'
Flauss byl znovu v pozoru a dokázal zneškodnit střelu z dálky, která letěla doprostřed jeho branky.
64'
Jack poté nepříjemně vrazil nohou do tyčky a potřebuje ošetření.
63'
Další velká šance domácích. Flauss by ale u míče rychleji, neže se dokázal dostat k dorážce Jack.
62'
Už to mohlo být 3:0. Ojo si nabíhal na centr z levé strany, ale skluzem na něj těsně nedosáhl.
61'
Ve středu pole si rozhodčí všiml faulu jednoho z domácích hráčů, takže hrát budou hráči Progres Niederkorn.
60'
Progres se pokusili zahrozit po levé straně, ale jejich akci zastavil ofsajd.
59'
Morelos se dostal do zakončení z pravé strany, ale jeho prudká rána těsně minula branku.
58'
Rohovému kopu se Rangers dokázali ubránit, McGregor dál drží čisté konto.
57'
Hosté se pokusili o odpověď, povedlo se jim vybojovat alespoň rohový kop.
55'
Rangers pohodlně kráčí za vítězstvím a pokus dnes udrží čisté konto, budou už jednou nohou ve třetím předkole.
53'
Rangers právě vstřelili branku!
Rangers se konečně povedlo vstřelit uklidňující branku. Po rohovém kopu rozehraném překvapivě po zemi se ke střele zevnitř vápna dostal SHEYI OJO a propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Steven Davis.
52'
Rangers měli standardní situaci z pravé strany, tu rozehrál Tavernier. Ale nikoho ze svých spoluhráčů nenašel.
51'
Domácím teď pořádně zatrnulo, protože do velké šance se dostal Tekiela. Nakonec se však jednalo o ofsajd.
48'
Momentálně se nehraje, protože vyražený dech má jeden z hostujících hráčů.
47'
Ke střele z dálky se dostal obránce Edmundson, ale jeho rána po zemi nebyla přesná.
46'
Do druhého poločasu nastoupila obě mužstva beze změn.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:47.
První poločas je za námi, Rangers potvrzují roli favorita a vedou na domácím hřišti nad Progres Niederkorn 1:0. Rangers měli celý první poločas převahu, gólů mohli vstřelit i více, ale v zakončení se jim příliš nedařilo, navíc některé výborné zákroky předvedl Flauss. Jedinou branku Rangers tak vstřelil ve 20. minutě Aribo. V závěru poločasu pak mohl zvýšit Ojo, ale trefil se z ofsajdu.
45+2'
45+1'
Nastavovat se bude jedna minuta.
45'
Domácí se už už radovali z druhé branky, ale ta tentokrát neplatí, protože Ojo byl v ofsajdu.
44'
Domácí se po rohovém kopu dostali do zakončení z dálky, ale ta rána na braku neprošla.
43'
Rangers se opět snadno dostali dopředu a budou kopat roh z levé strany.
42'
Progres se sice pustili dopředu, ale následně předvedli faul na útočné polovině.
41'
Z pravé stran centroval domácí útočník Ojo, ale jeho míč nebyl vůbec přesný.
39'
Znovu musela obrana Progresu hasit nepříjemnou situaci. Flauss dokázal celou situaci opět uhasit.
38'
Brankář Flauss stále drží Progres nad vodou, předvedl další úspěšný zákrok proti hlavičce soupeře.
37'
Po ostrém centru Rangers z levé strany museli hosté zase pořádně trnout, ale tentokrát to ještě přežili.
35'
Arfield byl zastaven jen za cenu faulu, takže Rangers budou plynule pokračovat ve své akci.
34'
Střídání v týmu FC Progrès Niederkorn: ze hřiště odchází Aldin Skenderovič, přichází Yann Matias.
33'
Kapitán Progresu Karayer se snažil probíjet podél levé postranní čáry, ale jeho snaha byla nakonec marná.
32'
Flauss další míč ve své síti nedopustil, dokázal chytit hlavičkové zakončení Arfielda.
30'
Domácí se znovu dostali až těsně před vápno Progresu, ale prostor na zakončení zatím nemají.
29'
Rangers si zatím tohle utkání užívají, vypadá to, že soupeře je nemá čím ohrozit.
27'
Další domácí akce znovu postrádala větší přesnost, takže si hosté budou moci alespoň na chvíli oddechnout.
26'
Halliday je dnes velice aktivní a nyní táhl další akci Rangers po levé straně. Jenže tentokrát přihrával nepřesně.
25'
Tlak Rangers pokračoval rohovým kopem, který domácí rozehráli na krátko, ale šanci si nevytvořili.
24'
Ojo se k centru z pravé strany nedostal, zastaven byl ovšem jen za cenu nedovoleného zákroku.
23'
Hosté se tomuto rohovému kopu dokázali úspěšně ubránit.
22'
Po dalším nebezpečném zakončení Hallidaye z levé strany budou domácí zahrávat rohový kop.
22'
Halliday střílel hodně nebezpečně, Flauss měl co dělat, aby míč vytěsnil.
21'
Nepřesný nákop hostů skončil v zámezí a od brány bude rozehrávat McGregor.
20'
Přišlo to, na co celý domácí stadion čekal, Rangers konečně zúročili svou převahu a jdou do vedení 1:0. Na ose hřiště si našel trochu volného prostoru JOE ARIBO a přesnou střelou k pravé tyči překonal Flausse.
19'
Arfield se dostal z levé strany do vápna soupeře, ale na střelu už prostor nenašel.
18'
Domácí mají stálý tlak, ale zatím je tomu tak jen po pokutové území.
17'
Rangers už zase budují další akci. Tentokrát šlo o centr z levé strany, ale znovu to bylo bez zakončení.
15'
Dopředu se po delší době podívali také hosté, ale z levé strany nepředvedli přesný centr.
14'
Znovu byl v akci Flauss, tentokrát měl práci snadnou, stačilo mu nastavit náruč centru z pravé strany.
13'
Brankář Flauss byl ve vzduchu nejvýš a dokázal centr ze standardní situace vyboxoval.
12'
Rangers budou mít nebezpečnou standardní situaci z levé strany po faulu na Hallidaye, za který dostal Laterza žlutou kartu.
10'
Aribo si zpracoval míč po dlouhém přenesení hry, ale poté pokračovat nemohl, protože se mával a pískal ofsajd.
9'
Tentokrát hosté zastavili akci Rangers už v zárodku. Vzápětí ale zase o míč rychle přišli.
8'
Rohový kop se Rangers nepovedl podle představ, takže bezbrankový stav trvá dál.
7'
Rangers se sice nepřesnou kombinací trochu zahnali, ale ještě vybojovali rohový kop.
5'
To hosté naopak na druhé straně svou akci do zakončen dovedli, zakončoval Tekiela.
4'
Z rohového kopu se rovněž hráči Rangers do zakončení nedostali.
3'
Domácí se dostali k centru z levé strany, Flauss ho dokázal vyboxovat na rohový kop.
2'
Jenomže Progres se zatím dobře brání, vypadá to, že právě bránění ho bude čekat celých devadesát minut.
1'
Domácí podle očekávání vstupují do zápasu aktivně, hned se tlačí dopředu.
1'

Rangers FC: McGregor – Tavernier, Edmundson, Goldson, Halliday – Davis, Jack, Arfield – Aribo, Morelos, Ojo
Náhradníci: Barišič, Defoe, Foderingham, Jones, Kamara, Katič, Stewart

FC Progrès Niederkorn: Flauss – Laterza, Ferino, Hall, Karayer – Vogel, Skenderovič, Silaj – Muratovič, Tekiela, de Almeida
Náhradníci: Bastos, Cervallera, Czekanowicz, Francoise, Matias, Mmaee, Shala

Rozhodčí: Eskas.
Vzájemné zápasy

Tyto dva kluby se už dvakrát utkaly, a bylo to v sezoně 2017/18 v prvním předkole Evropské ligy. Překvapivě se z postupu radoval lucemburský tým. Rangers nejprve doma vyhráli jen těsně 1:0, odvetu ale zvládl lépe Progres, který doma vyhrál 2:0.
FC Progrès Niederkorn

Progres je lucemburským klubem z tamní nejvyšší soutěže. V té skončil v minulé sezoně na čtvrtém místě o čtyři body za třetím Jeunesse Esch. Nakonec ale přeci jen na Progres zbylo místo v předkolech Evropské ligy. Nejprve musel tento klub absolovvat kvalifikační předkolo, ve kterém vyřadil po výsledcích 1:0 doma a 1:2 venku Cardiff. Poté se utkal v prvním předkole s irským Corkem City, který vyřadil po výsledcích 2:0 venku a 1:2 doma. Niederkorn se účastní předkol evropských pohárů už třetí rok v řadě, nejdál byl zatím ve své historii ve třetím předkole Evropské ligy. Progres má na kontě tři mistrovské tituly, ten poslední ke však až z roku 1981.
Rangers FC

Rangers patří historicky spolu se Celticem do nejsilnější dvojky skotského fotbalu, která mezi sebou vždy soupeřila o domácí titul. V posledních letech je jasně úspěšnější Celtic, jelikož Rangers zkrachovali a museli se složitě zpět drápat do nejvyšší soutěže. V minulé sezoně obsadili druhé místo o devět bodů za mistrovským Celticem. V prvním předkole Evropské ligy Rangers nedali šanci gibraltarskému týmu St. Josephs, který porazili nejprve 4:0 venku a poté 6:0 doma.
Zdravím a vítám všechny příznivce evropského klubového fotbalu u sledování on-line přenosu utkání druhého předkola Evropské ligy mezi týmy Rangers FC a FC Progrès Niederkorn. Zápas se odehraje na Ibrox Stadium v Glasgow.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.