Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  FCSB : Guimarães - 22. srpna 2019   20:30

FCSB
Balgradean – Cretu, Planić, Soiledis, Pantiru – Vina (60. Gnohéré), Pintilii (C) (67. Oaida), Popescu – Roman (46. Popa), Tanase, Coman.
Vlad – Gnohéré, Moutinho, Oaida, Belu-Iordache, Marc, Popa.
Jug – Žunič, Kordež (vš. SVN)
Marin Anastasovici, Giurgiu
Guimarães
Douglas (C) – Sacko, Tapsoba, Bondarenko, Hanin – Pepe, Al Musrati, Almeida (62. Poha) – Rochinha (66. R. Soares), Duarte da Silva (76. Guedes), Davidson.
M. Silva – Henrique, R. Soares, Guedes, Teixeira, Poha, L. Soares.

Děkujeme za pozornost, mějte se fajn.
Velká nuda končí bezbrankovou remízou. Ta odpovídá tomu, co se dělo na hrací ploše. Hosté ani jednou nezakončili mezi tři tyče, co hovoří samo za sebe. Tento výsledek dává o něco větší naděje na postup rumunskému celku. V případě jakékoliv jiné plichty než 0:0 půjde právě FCSB do základní skupiny.
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 3:0. Střely mimo: 1:7. Rohy: 8:4. Ofsajdy: 5:0. Fauly: 14:15.
90+4'
90+3'
Sacko se rozběhl, ale obrana jej dostihla na straně a hosté poté ani nezakončili.
90+3'
Zakončení Pohy z pravé strany přeletělo domácí branku a ještě rozehraje Balgradean.
90+3'
Hostující obránci si přihrávají a snaží se ještě něco vymyslet.
90+2'
Tanase podržel míč na středu a nahrál na pravou stranu. Tam Coman posunul balón pouze pod sebe.
90+1'
Odražený balón si našel Douglas a rychle rozehrál, jenže hosté se neprosadili.
90+1'
FCSB rozehrálo nakrátko, ale balón se ani nedostal do vápna.
90'
Roh zleva pro domácí celek.
90'
Popa držel soupeře, ale tentokráte se nepískalo. Na balónu jsou domácí hráči na pravé straně.
89'
K nevoli domácích pískl sudí Jug hru rukou na levé straně, když se proti pravidlům provinil Oaida.
88'
Popescu vytasil pravou nohu proti soupeři a za svůj faul je oceněný žlutou kartou.
87'
Gnohéré si řkal na levé straně o kartu za simulování. Na tohle mu rozhodčí opravdu nemohl skočit.
87'
Jednoduchá práe pro Douglase při centru z levé strany a hosté míří na domácí branku.
86'
Cretu převzal balón na pravé straně, měl proti sobě Rafu Soarese. Poté ještě pokračoval Popa u vápna.
85'
Domácí zablokovali hostující rozehrávku po pravé straně a portugalský celek tak bude vhazovat na vlastní polovině.
84'
Za ochotný pád v levé části vápna se nebude pískat penalta proti hostům.
84'
Šajtli Popy z pravé strany vrátil bek hlavou, protiútok ukončil Planić zákrokem na ose hrací plochy.
83'
Domácí se hlavou osvobodili a poté nástřelem do presujícího hráče získali potřebný odkopl Balgradeana.
82'
Faul na Guedese při útoku hostů po pravé straně, na přímé ohrožení branky to zatím není.
82'
Nákop po levé straně nezastihl Rafa Soares na hrací ploše a vykopávat tak může brankář Balgradean.
81'
Nepovedenou nahrávku sebral Planić. Následně rozehrává Cretu na pravé straně se svými spoluhráči.
80'
Popescu natáhl k zakončení z pravé strany přes obránce, ale míč zapadl vedle vzdálenější tyče.
79'
Popa si hodil míč na levou nohu a poslal centr z pravé strany na zadní tyč a hlavu obránce.
78'
V posledních minutách snad nevidíme pořádnou střelu na branku a zápas zatím spěje k bezbrankové remíze.
77'
Cretu vzal aut zprava, ale následovala ztráta Gnohérého na polovině hřiště, takže hrají hostující hráči.
76'
Střídání v týmu Vitória SC Guimarães: ze hřiště odchází Duarte da Silva, přichází Guedes.
76'
Guedes ještě půjde na hřiště, hosté budou naposledy střídat v tomto utkání.
75'
Míč končí v rukavicích brankáře, který hledá, komu by přihrál ze svých spoluhráčů.
74'
Planić už je za branku domácích. Ti se budou bránit rohu z lev strany o desíti.
73'
Planić se drží za hlavu ve svém vápně a sudí Jug kontroluje jeho stav.
73'
Po odraženém balónu se před Rafou Soarsem rýsovala ve vápně zajímavá šance, ale zradil jej první dotek.
72'
Cretu získal míč, ale centr z pravé strany odhlavičkovali hosté snadno z vápna pryč.
71'
Hosté rozhýbali obranu soupeře, ale ta poté zablokovala zakončení z pravé strany vápna.
70'
Davidson nesouhlasí s odpískáním faulu na pravé straně před domácí šestnáctkou a myslí si, že Coman byl bráněný čistě.
70'
Zápas poměrně nemá tempo.
69'
Popa hned úspěšně reklamoval hru rukou na pravé straně a domácí drží míč u středového kruhu.
68'
Roh z pravé strany chytil Balgradean do rukou, ve vápně se však střetl s Al Musratim a oba hráči zůstali ležet na place.
67'
Střídání v týmu FCSB: ze hřiště odchází Pintilii, přichází Oaida.
66'
Střídání v týmu Vitória SC Guimarães: ze hřiště odchází Rochinha, přichází R. Soares.
66'
Rochinha máchá rukama, protože jej držel Planić a chtěl, aby hlavní rozhodčí Jug odpískal tento zákrok.
65'
Gnohéré napadal, ale bez úspěchu. Hosté poté zaútočili po pravé straně až vše uhasil bránící Planić u přední tyče.
64'
Rumunský celek je o něco aktivnější ve druhém poločase, jenže na úvodní branku tohoto duelu stále čekáme.
64'
Planić vyskakoval na středu vápna a posílal balón zcela mimo tři tyče, i tak měl sudí zdvižený praporek.
63'
Popa kopal roh z pravé strany, hosté se prvním dotekem ubránili.
62'
Střídání v týmu Vitória SC Guimarães: ze hřiště odchází Almeida, přichází Poha.
61'
Také hosté budou za chvíli střídat, nyní rozehrává Planič zprava a z poloviny hrací plochy.
60'
Střídání v týmu FCSB: ze hřiště odchází Vina, přichází Gnohéré.
60'
Hosté odolali seběhu do druhé vlny u přední tyče a situaci už nezachránil ani Popa u lajny.
59'
Sacko neudržel balón na hrací ploše a chystá se domácí rohový kop z levé strany.
58'
Hostující zakončení Al Musratiho z velkého vápna mířilo křížem vedle zadní tyče a balón budou mít domácí fotbalisté.
57'
Za podražení Rochinhy na pravé straně dostává Pintilii (FCSB) žlutou kartu.
57'
Cretu se na pravé straně natahoval marně po křižném pasu Pintilliho a vhazuje tak hostující celek.
56'
Docela nepochopitelně byly na hřišti dva balóny v době, kdy domácí celek útočil po pravé straně. Rozhodčí poté přisoudil hrací předmět Cretuovi.
55'
Cretu vyhazoval, vyměnil si míč se spoluhráčem a poslal balón nepřesně na pravou stranu na Tanaseho.
55'
Hosté nevyužili domácího zavahání na levé straně a pokazili rozehrávku.
54'
Popa běžel do druhé vlny při křižné nahrávce, ale zakončení na bližší tyč vyrazil Douglas na roh.
53'
Domácí Tanase zareagoval na pohyb Davidsona na levé straně nedovoleným zákrokem a uviděl žlutou kartu.
52'
Douglas nezasahoval, nepovedenou standardní situaci srazila zeď.
51'
Tanase byl faulovanýn a levé straně a bránící Tapsoba klidně mohl dostat žlutou kartu.
51'
Soiledis rozehrával s Balgradeanem. Následně vše skončilo špatným pasem na střed na Tanaseho.
50'
Centr zprava přes Pantirua, ale na přední tyči byl lepší Planić. Sudí nařizuje výkop Balgradeana.
49'
Centr z pravé strany poslala hostující obrana do bezpečí.
48'
Jenže Sacko nehrál ani náhodou rukou ve velkém vápně, tohle bylo podle pravidel v pořádku.
47'
Rumunské mužstvo se marně dožadovalo odpískání hry rukou a tím pádem pokutového kopu.
47'
Sacko fauluje z pravé strany, domácí mají na rozehrávku dost času. U míče je Vina.
46'
Střídání v týmu FCSB: ze hřiště odchází Roman, přichází Popa.
46'
Rozhodčí Jug ukončil první poločas v Giurgiu a branka v něm nepadla. Hraje se dost opatrně, oba týmy moc dobře ví, oč dneska běží a že místo v základní skupině Evropské ligy bude pouze pro jednoho. FCSB mohlo jít do vedení již ve třetí minutě, ale Planić byl v těsném ofsajdu. Hosté se nedostali do větší příležitosti. Je to spíše rumunský celek, kdo drží míč více na svých kopačkách. Zatím sledujeme vyrovnané střetnutí.
45+2'
45+1'
Popescu si pomohl faulem z pravé strany na polovině hostů.
45'
Pantiru padl pod nohy Rochinhovi a ten tak nemohl centrovat zprava, vhazovat bude Sacko.
44'
Hostující útok vyústil v centr zprava na přední tyč, kde Planić tělem uhlídal Silvu.
43'
Pintilii posunul míč křížem na levou stranu, ale Pantiru neobešel beka a ještě domácí faulovali.
41'
Coman si seběhl krásně do pravé poloviny vápna. Pintilii jej hezky našel, ale domácí útočník spálil tutovku. Douglas podržel svůj tým rukama a nepustil ani k dorážce Romana.

I tak byl ovšem domácím (zase) mávaný ofsajd.
40'
Vinova střela ze středu přes obránce byla tečovaná spoluhráčem, ale Douglas skočil ke své pravé tyči, kde zakročil rukama.
39'
Cretu nedosáhl na nahrávku u pravé lajny a tím krátký domácí útok končí. Na řadě je hostující aut.
38'
Hra je plná nepřesností. Její obraz odpovídá tomu, že dnes běží o místo v základní skupině Evropské ligy.
37'
Planić přerušil útok protivníka odkopem z pravé strany do zámezí.
36'
Zajímavý balón Rochinhy na první tyč, ale nikdo nevystřelil směrem na domácí branku.
35'
Díky souhře Sacko – Rochinha na pravé straně kopou hosté roh.
35'
Rychlostí souboj Pantiru kontra Rochinha na levé straně dopadl lépe pro hostující celek.
34'
Hostující zakončení z velké dálky šlo vedle pravé tyčky a vykopávat tak bude Balgradean.
33'
Se zakončením hlavou u přední tyče neměl Balgradean sebemenší problémy a zasáhl rukama.
32'
Cretu se diví, ale je z toho volný přímý kop z levé strany proti domácí bráně.
31'
Davidson podkopl Cretua na pravé straně při souboji o balón a rozehrává Pintilii.
31'
Coman to myslel dobře lobem na pravou stranu vápna, ale hosté odhlavičkovali balón před Romanem do rukou brankáře.
30'
Coman si hezky narazil s Pantiruem na levé straně a k dokonalosti chyběl přesný pas na střed šestnáctky.
30'
Roman faulovaný na pravé straně, domácí nikam nepospíchají.
29'
Ten už vzal Coman pravačkou, ale po dvou odrazech opustil balón hostující šestnáctku a je nyní na půli na kopačkách domácích fotbalistů.
28'
Ani jeden ze dvou centrů Viny nebyl přesný, ale rumunský tým ještě rozehraje další roh.
28'
Rumunské mužstvo bude kopat roh z levé strany po zásahu Sacka u zadní tyče.
27'
Odraženého balónu se chopil Coman a křížem jej nachystal na levou stranu pro Tanaseho, ten prohrál souboj s bekem.
26'
Ofsajd FCSB na pravé straně, Roman už nemohl pokračovat v akci.
25'
Vše končí faulem na Popescua u středového kruhu a domácí tak rozehrají svou protiakci po pravé straně.
24'
Hosté kombinovali na polovině hřiště.
23'
Coman si naběhl na nahrávku zprava a zakončením z osy vápna trefil brankářovu levou tyč v největší příležitosti domácích v tomto duelu.
23'
Křižné zakončení z levé strany přes Planiće skončilo vedle vzdálenější tyče a útočí domácí celek.
22'
Soliledis nenahrál ideálně po levé straně, ale balón se poté dostal na kopačku Balgradeana, který stál mimo svou šestnáctku.
21'
Zatím sledujeme vyrovnané střetnutí, ve kterém ani jeden z týmů nemá výraznější převahu.
20'
Coman se sice rozběhl na levé straně do druhé vlny, ale prvním dotekem si balón ukopl na nohu Tapsoby.
20'
Několik dorazů až balón přistál na hostujících kopačkách a portugalský tým se snaží hrát po pravé straně proti Soiledisovi.
19'
Otočkou na pravé straně kolem Pantirua se Rochinha dostal s míčem do prostoru mimo hrací plochu.
18'
Teiexiera doplatil na dobrou poziční hru Planiće v levé části šestnáctky, který tělem pouštěl balón za svou branku.
18'
Zase se nehraje, neboť tentokráte Tanase fauloval na polovině hrací plochy a hosté rozehrávají nakrátko z levé strany.
17'
Za faul zezadu a z pravé strany na Davidsona vyfasoval Cretu (FCSB) žlutou kartu.
17'
Hosté si zatím nevypracovali vyloženou příležitost, domácím nebyla uznaná branka po standardní situaci.
16'
Pintilii přihrál po levé lajně Pantiruovi, ten mu balón vrátil. Domácí následně čekali na chybu v obraně protivníka.
15'
Přece jen píská sudí Jug po zákroku hostujícího Al Musratiho, který šlápl Tanaseho na levou nohu a docela právem ještě dostane žlutou kartu.
14'
Coman byl na levé straně pomalejší než Sacko, jenže hosté neprošli ani na domácí polovinu.
14'
Planić vystoupil z obrany, ale domácí poté chybovali při rozehrávce a hosté tak disponují autovým vhazováním na polovině soupeře.
13'
Balón směřující do malého vápna stáhl brankář domácích do rukavic, jenže jeho spoluhráčům poté nezafungovala přechodová fáze.
12'
Planić zasáhl na zadní tyči, ale domácí se ještě budou bránit rohovému kopu, který rozehraje Rochinha.
11'
Pintilii byl až příliš důrazný z pravé strany proti Rochinhovi a po pádu hostujícího fotbalisty na trávník je pískáno.
11'
Pantiru prohrál hlavu. Jenže Coman se postaral o nepřesnou nahrávku Sacka po pravé straně.
10'
Davidson hodil balón na pravou nohu a zakončil zleva po zemi vedle přední tyče. Vykopávat tak bude brankář Balgradean.
10'
Coman si obhodil soupeře, nahrál pod sebe, ale Pantiru byl z levé strany vápna zablokovaný.
10'
Po nepřesné křižné nahrávce Soiledise na pravou stranu se toho více nestane při domácím útoku a hosté tak vhazují.
9'
Snad poprvé se dostal balón do domácího vápna, ale FCSB snadno odvrátilo centr z pravé strany.
9'
Domácí mužstvo vrací balón sportovně soupeři za potlesku diváků.
8'
Několik domácích fotbalistů se tlačilo do zakončení, ale Douglas nezasahoval. Ve vápně ještě zůstal ležet Soiledis a hra je přerušena.
7'
Pintilli roztáhl hru na levou stranu k Pantiruovi, ten zasekl a nabídl balón do vápna Comanovi. Vzápětí získali domácí roh po pravé ruce brankáře.
6'
Pintilii zachytil nahrávku, ale domácí hned vyrobili ztrátu, a tak se brání Romanem z pravé strany.
5'
Coman presoval proti Tarosobovi, ten si pomohl nahrávkou brankáři. Hostům posléze nevyšel průchod po levé straně.
4'
Balgradean si zahrál nohama a domácí to poté zkusili nepřesně středem.
3'
Rumunský celek se radoval pouze krátce, po křižném centru skončilo zakončení hlavou v podání Planiće u zadní tyče, avšak gól neplatí pro ofsajd.
3'
Pantiru obešel dva hráče a poté byl stažený na levé straně, domácí si tak staví míč před rozehráním standardní situace.
2'
Douglas kombinoval s Tapsobou. Následovala rozehrávka na levou stranu a hlavičkový souboj.
1'
Uběhlo deset sekund a domácí mají zapsaný svůj první faul.
1'

FCSB: Balgradean – Cretu, Planić, Soiledis, Pantiru – Vina, Pintilii (C), Popescu – Roman, Tanase, Coman.
Náhradníci: Vlad – Gnohéré, Moutinho, Oaida, Belu-Iordache, Marc, Popa.

Vitória SC Guimarães: Douglas (C) – Sacko, Tapsoba, Bondarenko, Hanin – Pepe, Al Musrati, Almeida – Rochinha, Duarte da Silva, Davidson.
Náhradníci: M. Silva – Henrique, R. Soares, Guedes, Teixeira, Poha, L. Soares.

Rozhodčí: Jug – Žunič, Kordež (vš. SVN).
Nasazení rozhodčích

Zápas jako hlavní rozhodčí bude pískat Matej Jug, na čarách mu budou asistovat pánové Matej Žunič a Grega Kordež. Všichni arbitři jsou ze Slovinska.
Vzájemná utkání

Oba týmy se spolu zatím neutkaly, bude to tak pro ně jedna velká neznámá.
Vitória SC Guimarães

Hostující Vitória SC Guimarães naskočila až do druhého předkola Evropské ligy. Tam vyzvala lucemburský Jeunesse Esch a po výsledcích 1:0 a 4:0 tak bez problémů postoupila do třetího předkola. A odnesl to i lotyšský Ventspils. Jeho hráči totiž nejprve prohráli doma 0:3, v odvetě pak na hřišti Vitórie SC Guimarães inkasovali dokonce šestibrankový debakl. Hosté tak mají určitě za cíl projít až do základní skupiny Evropské ligy. Zatím v předkolech nasázeli čtrnáct branek a ani jednou neinkasovali. Budou takto suverénní i proti rumunskému týmu z Bukurešti, nebo to tentokráte bude vyrovnanější? To se nechme překvapit. Zápas nabídne zajímavou podívanou, tak si ho nenechte ujít.
FCSB

Domácí fotbalisté v prvním předkole vyřadili moldavský tým Milsami po výsledcích 2:0 a 2:1. Poté je čekal arménský Alaškert. Na jeho půdě hráči FCSB zvítězili 3:0. Poté přišla domácí odveta a v ní Alaškert zvítězil 3:2, ale na postup do třetího předkola to nestačilo. Dále šlo FCSB a to vyzvalo český celek z Mladé Boleslavi. Nejprve se zrodila remíza 0:0 a Mladoboleslavští měli tedy do odvety slibný výsledek. Avšak na svém hřišti poté prohráli těsně 0:1 a pouť letošními předkoly EL pro ně skončila. FCSB tak nyní vyhlíží zápas s portugalským soupeřem, přes kterého by jeho fotbalisté rádi postoupili do základní skupiny této evropské soutěže. To ostatně hosté také.
Hezký čtvrteční večer přeji všem příznivcům fotbalu. Dnes jsou na programu první zápasy posledního předkola Evropské ligy a my prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat duel mezi týmy FCSB (Rumunsko) a Vitória SC Guimarães (Portugalsko).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.