FCSB - Ml. Boleslav | ONLINE | 8.8.2019 20:30 | Evropská liga (předkola) 2019/2020 | ŽIVĚ | iSport.cz

Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  FCSB : Ml. Boleslav - 8. srpna 2019   20:30

Ukončeno
FCSB
FCSB
0:0
(0:0)
Ml. Boleslav
Ml. Boleslav
FCSB
Sestavy:
Vlad – Creţu, Planić, Filip (32. Pantiru), Soiledis – Popescu (46. Moutinho), Cristea, Vînă – Oaidă, Coman, Tănase (C) (80. Gikiewicz)
Náhradníci:
Bălgrădean – Pantiru, Moutinho, Salomão, Perianu, Gikiewicz, Belu
Rozhodčí
Adrien Jaccottet – Vital Jobin, Jonas Erni (všichni Švýcarsko)
Stadionul Marin Anastasovici, Giurgiu
Ml. Boleslav
Sestavy:
Šeda – Křapka, Takács, Pudil, Túlio – Bucha, Matějovský (C) (74. Budínský), Hubínek, Ladra (65. Fulnek) – Komličenko, Mešanović (87. Auer)
Náhradníci:
Stejskal – Wágner, Fulnek, Auer, Budínský, Pech, Jakub Klíma
Přenos se aktualizuje automaticky

Ode mě je to vše, děkuji Vám za pozornost a přeji hezký zbytek večera.
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 8:2. Střely mimo: 8:7. Rohy: 9:3. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 10:17.
Je dobojováno, Mladá Boleslav si veze z Rumunska bezbrankovou remízu, tedy pro odvetu určitě zajímavý výsledek. V prvním poločase byli hosté mírně lepším týmem, vytvořili si i dvě solidní příležitosti, jenže Komličenka vychytal Vlad a Bucha zamířil těsně vedle. Po přestávce už FCSB potvrdilo roli favorita a několikrát bylo velice blízko gólu. Velmi slušný výkon podal především mladý záložník Coman, ulevit se českému zástupci muselo především ve třiaosmdesáté minutě, když střídající Pantiru trefil břevno.
90+5'
Konec zápasu.
90+4'
Žlutou kartu dostává Moutinho (FCSB).
90+3'
Po sérii soubojů za vápnem FCSB vyplaval míč u Auera, jenž jej poslal na Budínského. Ten okamžitě vypálil, Andrej Vlad ale jeho ránu celou dobu sledoval a jistil.
90+2'
Další úspěšný zákrok si do statistik připsal Jan Šeda, jehož nikterak prudká hlavička v podání střídajícího Gilkiewicze nemohla nikterak vystrašit.
90+1'
Žlutou kartu dostává Coman (FCSB).
90+1'
Nastavovat se budou čtyři minuty.
90'
Po rohovém kopu domácích se Mladé Boleslavi nedařilo odkopnout míč do bezpečí. Auer dvakrát trefil Komličenka, Takács byl o chvíli později úspěšnější.
89'
FCSB se pomalu začíná nadechovat k závěrečnému tlaku. Aristidis Soiledis hledal před brankou číhajícího Comana, před nímž balon stačil odklidit Takács.
88'
Středočeši toho mají opravdu plné zuby a už určitě vyhlíží závěrečný hvizd hlavního sudího. Auer s Budínským využívají svůj pozdější příchod na plac a napadají rozehrávku soupeře.
87'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Mešanović, přichází Auer.
86'
Mešanović skvěle zapracoval do defenzivy, těžit z toho mohl střídající Lukáš Budínský, jehož pas směřoval ke Komličenkovi, ovšem toho včas dostoupil Planić.
85'
Do konce základní hrací doby zbývá ještě pět minut, samozřejmě se dočkáme ještě krátkého nastavení. Udrží Mladá Boleslav cennou bezbrankovou remízu?
83'
Při Mladé Boleslavi nyní stálo velké štěstí! Šeda předvedl další solidní zákrok, situaci ale doběhl Gikiewicz, po jehož patičce a Comanově pasu trefil Pantiru břevno.
82'
Bucha zvedl hlavu a vyslal do velice zajímavého úniku Murise Mešanoviće, kterého doslova v poslední možný okamžik zastavil ve skluzu hrající Planić.
81'
Boleslav už se spíše věnuje defenzivě, na hostujících hráčích je znát únava. Výjimečně se kupředu vydali Komličenko s Mešanovićem, ale druhý jmenovaný si nepohlídal ofsajd.
80'
Střídání v týmu FCSB: ze hřiště odchází Tănase, přichází Gikiewicz.
79'
Výborný Jan Šeda! V další velice dobré příležitosti se po přihrávce z levé strany ocitl Florinel Coman, boleslavský gólman ale rychle zareagovat a míč vyrazil.
78'
Sám na sebe to vzal Aristidis Soiledis, který natáhl ke střele z nějakých dvaatřiceti metrů. Šeda mohl zůstat v klidu, balon doplul až na tribunu za jeho brankou.
77'
Coman přenechal míč Tănase, za jehož nabídkou musel hodně rychle couvat Marco Túlio. Těžký úkol ale zvládl, Cristeu totiž k hlavičce nepustil.
75'
Pantiru vyslal do vápna vysoký centr, který nešťastně tečoval Ladislav Takács. Naštěstí pro Mladou Boleslav ale zakončení hlavou Vînovi vůbec nevyšlo.
74'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Matějovský, přichází Budínský.
73'
A k mladému rumunskému reprezentantovi se míč odrazil i po následném rohovém kopu, tentokráte ale jeho rána skončila nad brankou, a Šeda tak nemusel zasahovat.
72'
Coman je v posledních okamžicích nezastavitelný! Tentokráte vyslal směrem k mladoboleslavské brance prudkou ránu, kterou výborně vyrazil Jan Šeda.
71'
Na druhé straně si pro přihrávku seběhl Florin Tănase, jemuž sudí zcela správně odmávali a odpískali ofsajdové postavení. Rozehrávat bude Jan Šeda.
70'
Nikolaj Komličenko byl možná sám překvapen, že se k němu odrazil balon před vápnem soupeře, protože nestačil na danou situaci dostatečně rychle zareagovat.
69'
Hlavní sudí opět dopřává hráčům obou celků krátkou pauzu na občerstvení. Boleslavští, kteří teď čelili několika šancím soupeře, chvilku volna určitě uvítají.
68'
A byl to právě Florinel Coman, kdo se poté, co centr od rohového praporku za sebe prodloužil Planić, opřel do střely, která byla Takácsem tečována mimo tři tyče.
67'
Coman se herně probouzí. Mladý Rumun zamotal hlavu Křapkovi a poslal míč před branku, kde na něj nedosáhli hned dva z jeho spoluhráčů. Následovat bude roh FCSB.
66'
Coman tentokráte nepostupoval samostatně, místo toho nahrál z druhé vlny si nabíhajícímu Vînovi, jehož ránu nemusel Jan Šeda vůbec řešit.
65'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Ladra, přichází Fulnek.
64'
O chvíli později se domácí hráči i fanoušci dožadovali odpískání pokutového kopu, Antonín Křapka ale v souboji s Comanem rukou určitě nezahrál. Mezitím je ošetřován Pudil.
63'
Florin Tănase odcentroval před branku Mladé Boleslavi, kde si ze všech nejvýše vyskočil dnes velice kvalitní výkon odevzdávající Daniel Pudil.
61'
Marco Túlio se tak vehementně snažil obrat o míč rozehrávajícího Pantira, až se dopustil nedovoleného zákroku, který nemohl hlavnímu sudímu uniknout.
60'
Na druhé straně se musel mít na pozoru Jan Šeda, jehož prudkým pokusem prověřil Moutinho, boleslavský gólman ale zvládl balon vyrazit do bezpečí.
59'
Boleslav byla velice blízko tolik potřebnému gólu! Do otevřené obrany FCSB se vrhl Bucha, jenž poté přenechal balon Ladrovi, ale ten jej nasměroval těsně vedle tyče.
58'
Do pokutového území FCSB posléze přilétly další centrované balony, domácí obrana ale vytáhlého Komličenka k zakončení nepustila. Dobrou práci odvedl především Planić.
57'
Túlio nasadil jesličky svému strážci a poté hledal před branku si nabíhajícího Komličenka, který na letící balon nedosáhl skutečně jen o kousek. Hosté se nadále pohybují okolo vápna soupeře.
56'
Žlutou kartu dostává Mešanović (FK Mladá Boleslav).
55'
Standardní situaci si nemohl vzít na starosti nikdo jiný než Matějovský. Nikdo z jeho kolegů se k hlavičce nedostal, Komličenko posléze vybojoval alespoň aut.
54'
Žlutou kartu dostává Oaidă (FCSB).
53'
Balon po Takácsově hlavičce skončil mimo vápno, načež se o něj v uctivé vzdálenosti od branky opřel levý obránce Soiledis. Šeda ale opět číhal na správném místě.
52'
První zajímavější akce FCSB! Vînă si na cestě do šestnáctky narazil s Tănasem a poté přízemní střelou na přední tyč donutil Šedu k zákroku. Domácí čeká roh.
51'
Domácí tedy zahrávali standardní situaci. Ionut Vînă kroutil svou nabídku na malé vápno, kde si pro balon s naprostým klidem doběhl pozorný Jan Šeda.
50'
V krátkém časovém sledu se před střídačkami střetli Creţu s Ladrou. Zákrok domácího obránce prošel, odveta v podání záložníka Mladé Boleslavi už si vysloužil hvizd rozhodčího.
49'
Rychlá kombinace ve středu pole vyústila v Mešanovićův pas do běhu Komličenkovi, před nímž raději odklidil balon do zámezí Bogdan Planić.
48'
FCSB se ihned po rozehrávce usadilo na útočné polovině a dostalo se k první střele na branku, jenže proti Comanovi stačil Janu Šedovi rutinní zákrok.
47'
Žlutou kartu dostává Komličenko (FK Mladá Boleslav).
46'
Střídání v týmu FCSB: ze hřiště odchází Popescu, přichází Moutinho.
46'
Začal druhý poločas.
V prvním poločase jsme gól neviděli, bezbrankový stav tedy vyhovuje Mladé Boleslavi. Středočeši se mírně favorizovaného soupeře, jehož herní projev zůstává za očekáváním, rozhodně nezalekli, naopak by se dalo říci, že doposud byli aktivnějším týmem. Vychází z pevně fungující defenzivy a podnikají rychlé výpady vpřed. Největší šanci měl krátce před koncem poločasu Bucha, jenž po Mešanovićově centru hlavičkoval těsně vedle branky.
45+4'
První poločas skončil.
45+3'
Křapkovo dlouhé autové vhazování za sebe prodloužil Takács. Něco vymyslet posléze mohl Pavel Bucha, k němu se ovšem okamžitě stáhli dva protivníci.
45+2'
Komličenkovu nahrávku tečoval Planić. Balon se na to konto kutálel na roh pro Mladou Boleslav, alespoň do autu jej ale stačil odkopnout vybíhající Vlad.
45+1'
Křapka propadl, volný prostor na to konto číhal před Comanem. Na jeho pas si z druhé vlny seběhl Popescu, v klíčový moment ovšem nezvládl zpracování.
45'
Nastavovat se budou tři minuty.
44'
Právě Cristea se nyní ocitá v péči domácích zdravotníků, kteří k němu přispěchali po souboji s Nikolajem Komličenkem. Nemělo by se ale jednat o nic vážného.
43'
O tom, že kombinace FCSB vázne, potvrdil nyní i kapitán Tănase, jehož dalekonosný pas místo ke Cristeovi doskákal až mimo hrací plochu.
42'
Rumunský celek už několik okamžiků kombinuje na vlastní polovině, na tu soupeřovu se díky aktivně napadajícím hráčům Mladé Boleslavi stále ne a ne podívat.
41'
Do konce prvního poločasu zbývá odehrát ještě zhruba pět minut. Vydrží před odchodem do šaten nerozhodný stav, nebo se některý z týmů zvládne prosadit?
40'
Solidní příležitost Mladé Boleslavi! Muris Mešanović pláchl svému strážci, jeho nabídku k přední tyči vyslyšel Pavel Bucha a nutno poznamenat, že hlavičce mladého záložníka moc nescházelo.
39'
Ani další akce v podání FCSB ohrožení brankáře Šedy nepřinesla, za Túliem se pohybující Oaidă totiž svůj náběh nenačasoval ideálně a byl chycen v ofsajdu.
38'
Křapka zvládl odcentrovat přes dva protivníky. Před pár okamžiky příchozí Pantiru odhlavičkoval pouze do míst, kde stál Matějovský, jehož rána Vlada neprověřila.
37'
Na pravé straně neobsazený Creţu svým centrem sice oslovil Comana, tomu ale v pokutovém území nic vážnějšího nepovolil důrazný Ladislav Takács.
36'
Za Túlovým nákopem se vydal Mešanović. Stejně tak učinil Andrej Vlad, který musel zasáhnout už před šestnáctkou, zareagoval však včas a odhlavičkoval míč do bezpečí.
35'
Z něj svěřenci kouče Andronacheho nic moc nevymysleli. Jejich akce po Buchově pokažené nahrávce ještě chvíli pokračovala, Oaidovi byl ale správně odmáván ofsajd.
34'
Po Křapkově faulu zahrávali domácí přímý kop z levé strany hřiště. Do vápna balon dopravil Coman, před číhajícím Šedou jej na roh stačil odvrátit Komličenko.
32'
Střídání v týmu FCSB: ze hřiště odchází Filip, přichází Pantiru.
32'
Na straně FCSB zřejmě dojde k vynucenému střídání, kvůli blíže nespecifikovaným zdravotním problémům bude s největší pravděpodobností muset střídat Filip.
31'
Marco Túlio dokázal přes Creţa odcentrovat až na druhý pokus. Balon doputoval až ke Komličenkovi, který jej po zpracování poslal až na tribunu za brankou.
30'
Túlio vybojoval míč od Popesca, poté jej přenechal Buchovi, který hledal za obranu soupeře si nabíhajícího Mešanoviće, jenže toho pokryl Valentin Creţu.
29'
V krátkém časovém sledu musel mladý gólman ve službách FCSB sáhnout k druhému zákroku, Matějovského pokus ale nebyl zdaleka tak nebezpečný, Vlad se tentokráte moc nezapotil.
28'
Žlutou kartu dostává Matějovský (FK Mladá Boleslav).
27'
Bucha udržel balon proti několika protivníkům a zvládl jej posunout ke Komličenkovi, proti jehož dalekonosné ráně se musel vyznamenat brankář Vlad.
26'
Křižný pas přes celou šíři hrací plochy dolétl až k Florinelu Comanovi. Ten si v souboji jeden na jednoho poradil s Křapkou, jeho pas ale stačil odkopnout Pudil.
25'
Už se zase hraje, FCSB kombinuje na obranné polovině. Mladá Boleslav znovu pouze drží obranné postavení a zatím svého soupeře nikam nepouští.
24'
V Rumunsku i v takto večerních hodinách panují teploty nad třicet stupňů, hlavní sudí proto pokynul směrem ke střídačkám a ohlásil přestávku na občerstvení.
23'
Cristea vyslal dlouhý pas, za kterým se hnal Oaidă. Celou situaci ale v klidu hlídal Jan Šeda, který nechal balon doputovat mimo hrací plochu a za chvíli jej svým výkopem pošle zpět.
22'
Středočeši si v posledních minutách počínají velice dobře, často se jim už ve středu hřiště daří díky rychlému dostupování hráčů mařit rodící se akce FCSB.
21'
Tentokráte boleslavský kapitán směřoval svou nabídku k zadní tyči, kde se na něj marně pokoušel dosáhnout Pudil. Útočného faulu se ve vápně navíc dopustil Takács.
20'
Mešanović si nevěřil na zakončení levou nohou, proto si přehodil balon na pravačku a zkusil své štěstí. Po teči jednoho z domácích hráčů bude Boleslav kopat další roh.
19'
Weberova družina získala rohový kop. Míč do vápna vyslal Marek Matějovský, dopravil jej však pouze na přední tyč, kde číhal bránící Soiledis.
18'
Pavel Bucha se štěstím dostal balon ke Komličenkovi, jenž se neúspěšně pokoušel oslovit Mešanoviće. Škoda, hostující útočník se mohl hnát do zajímavé šance.
17'
Svěřenci trenéra Andronacheho se vrhl do rychlého útoku. Na jeho konci stál o hlavičku se pokoušející Tănase, který se dopustil faulu proti Křapkovi.
16'
Žlutou kartu dostává Popescu (FCSB).
15'
Filip tentokráte fauloval Mešanoviće, znovu tam byl loket na hlavě hostujícího útočníka. Matějovského přímý kop směřoval k Pudilovi, jehož hlídal Planić.
14'
Následný rohový kop rozehrálo FCSB na krátko, tato varianta se neukázala býti správnou. Domácí musí vyklidit pole kvůli ofsajdu, v němž převzal balon Coman.
13'
Do otevřenější obrany Mladé Boleslavi se vrhl Tănase. Z jeho nahrávky nakonec mohl něco vytěžit Popescu, s včasným blokem ovšem přispěchal Křapka.
12'
Nyní byl ale faulován Ladra a Středočeši kopali standardní situaci. Postavil se k ní kapitán Matějovský, jehož centr musel mimo vápno vyboxovat Andrej Vlad.
11'
U balonu se zatím častěji drží domácí fotbalisté, kteří momentálně kombinují na vlastní polovině. Dle úvodních minut lze vidět, že Boleslav přicestovala do Rumunska s defenzivnější taktikou.
10'
Komličenko inkasoval v hlavičkovém souboji s Filipem nepříjemný úder loktem do krku. Nemělo by se ale jednat o nic vážného, ruský útočník je pouze otřesen.
9'
Coman hrudí sklepl pro lépe postaveného Vînu. Domácí záložník se nerozpakoval a ihned vypálil, Jan Šeda ale mohl zůstat v klidu, rána skončila o pořádný kus mimo.
8'
Na přední tyč zkoušel centrovat Tomáš Ladra, balon do zámezí z první odklidil Planć. O chvíli později mladšího kolegu napodobil Matějovský, našel ale jen rukavice gólmana Vlada.
7'
Komličenko si dal tělo před Planiće, udržel jej na zádech a poté našel Mešanoviće, jemuž se na cestě do šestnáctky zamotal balon mezi nohama.
6'
Komličenko sice neprostrčil balon k Mešanovićovi, ten se k němu díky svému pověstnému důrazu dostal, při zakončení se mu už ale tolik nevedlo.
5'
Oaidă si troufl na individuální průnik. Přes Túlia se sice díky rychlé kličce dostal, následný centr ale rumunského křídelníkovi hrubě nevyšel. Zpět do hry vyšle míč Šeda.
4'
Soiledis si musel při rozehrávce poradit s napadajícím Buchou, na pomoc mu ale přispěchal Popescu, který nyní vyváží míč vstříc obranné polovině hostí.
3'
Ladra přišel ve středu hřiště o míč, Coman na to konto sklepával do běhu pro Tănaseho, kterého ale k ničemu vážnějšímu nepustil pozorný Túlio.
2'
V úvodu utkání se hra zdržuje v těsné blízkosti střídaček. Nikdo z hráčů se nedokázal udržet u balonu, viděli jsme sérii autových vhazování od obou týmů.
1'
Švýcarský arbitr dal pokyn k zahájení zápasu, pojďme na to! Rozehrávky se chopili hostující fotbalisté, kteří nastupují v bílých dresech, naopak svěřenci trenéra Andronacheho budou hrát v červeném.
1'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

FCSB: Vlad – Creţu, Planić, Filip, Soiledis – Popescu, Cristea, Vînă – Oaidă, Coman, Tănase (C)
Náhradníci: Bălgrădean – Pantiru, Moutinho, Salomão, Perianu, Gikiewicz, Belu

FK Mladá Boleslav: Šeda – Křapka, Takács, Pudil, Túlio – Bucha, Matějovský (C), Hubínek, Ladra – Komličenko, Mešanović
Náhradníci: Stejskal – Wágner, Fulnek, Auer, Budínský, Pech, Jakub Klíma

Rozhodčí: Adrien Jaccottet – Vital Jobin, Jonas Erni (všichni Švýcarsko).
FK Mladá Boleslav

V domácím utkání na Ordabasy nevyzráli, protože neproměnili řadu šancí, v Kazachstánu se ale mladoboleslavští fotbalisté rozstříleli a po výhře 3:2 mohli slavit postup do třetího předkola. Na přípravu na zápas v Rumunsku navíc Středočeši měli téměř celý týden. Jejich nedělní ligové utkání v Teplicích bylo kvůli opožděnému příletu z Kazachstánu po dohodě obou klubů odloženo. I když mají o jedno odehrané utkání méně, drží svěřenci Jozefa Webera v tabulce páté místo. Nyní je ale čeká velice náročný týden, kromě dvou střetnutí s FCSB se totiž v neděli potkají ještě s pražskou Spartou. Tyto tři duely budou možná vůbec posledními, ke kterým v boleslavském dresu nastoupí Nikolaj Komličenko. Ruský kanonýr a nejlepší střelec uplynulé sezony by podle posledních zpráv měl přestoupit do Lokomotivu Moskva.
FCSB

Na jaře obsadil celek z Bukurešti v rámci domácí soutěže už počtvrté v řadě druhé místo, vedoucí Kluž posbírala o dva body více. Vstup do nového ročníku rumunské ligy fotbalistům FCSB hrubě nevyšel, po čtyřech odehraných kolech mají jen čtyři body a jsou až devátí. Neuspokojivé výsledky zapříčinily odvolání trenéra Andoneho, na jehož místo byl dočasně povýšen asistent Vergil Andronache. Roș-albaștrii se do základní skupiny Evropské ligy pokusí probojovat po roční odmlce, loni totiž ve čtvrtém předkole nestačili na Rapid Vídeň. Na české týmy ale má FCSB dobré vzpomínky, před dvěma lety totiž ukončilo plzeňský sen o Lize mistrů, před třemi zase ten sparťanský. Zatím přešli přes makedonský Orhei a arménský Alaškert, jak si Rumuni povedou proti Mladé Boleslavi?
Příjemný čtvrteční večer přeji všem fanynkám a fanouškům kvalitní evropské kopané! Fotbalisté Mladé Boleslavi dokázali uspět ve druhém předkole Evropské ligy, a postoupili tak do další fáze kvalifikačních bojů této soutěže. Tentokráte je čeká daleko těžší soupeř, rumunské FCSB, které má na souboje s českými týmy dobré vzpomínky z nedávné minulosti. Začátek je naplánován na 20:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.
Články odjinud