Bodo/Glimt - Žalgiris Vilnius | ONLINE | 17.9.2020 18:00 | Evropská liga (předkola) 2020/2021 | ŽIVĚ | iSport.cz

Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Bodo/Glimt : Žalgiris Vilnius - 17. září 2020   18:00

Ukončeno
Bodo/Glimt
Bodo/Glimt
20' Zinckernagel  • 31' Boniface  • 81' Bjørkan 
3:1
(2:1)
Žalgiris Vilnius
Žalgiris Vilnius
26' Antal  
Bodo/Glimt
Sestavy:
Haikin – Bjørkan, Høibråten, Lode, Konradsen (71. Sampsted)– Saltnes, Berg, Brustad Fet (78. Solbakken) – Hauge, Boniface (88. Sveen), Zinckernagel
Náhradníci:
Smits – Sampsted, Tounekti, Moe, Sveen, Solbakken, Foosnæs
Rozhodčí
P. Kralovič – M. Štrbo, P. Kováč (vš. SVK)
Aspmyra, Bodo (NOR)
Žalgiris Vilnius
Sestavy:
Berkovec – Mikoliunas, Tatamirovič, Ljubisavljević, Slijngard – Vorobjovas, Šimkus (85. Kuklys) – Kjeremeh (67. Karamarko), Antal, Videmont – Kaludjerovič
Náhradníci:
Gertmonas – Richlord, Kamenar, Boolha, Karamarko, Kuklys
Přenos se aktualizuje automaticky

To je ode mě pro dnešek vše, děkuji vám za pozornost a u dalšího předkola z Evropské ligy, na viděnou.
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 3:2. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 1:8. Fauly: 16:14.
Je konec. Domácí mohou slavit postup do třetího předkola Evropské ligy, kde se utkají buď s Shamrock Rivers, nebo AC Milán. Pro Žalgiris Vilnius Evropské poháry letos končí a ani tento litevský klub Bodo nedokázal porazit. Ve druhém poločase byla k vidění pouze jediná branka, a to v 81. minutě po rohovém kopu, kde do prázdné branky zakončoval Bjorkan. Norský fotbal tak má druhého zástupce v třetím předkole, neboť odpoledne dokázal Rosenborg porazit Venstspils 5:1 a ve třetím předkole budou hrát s tureckým Alanyasporem.
90+3'
Konec zápasu.
90+2'
Ještě zde byl poslední útok hosté po pravé straně, ale ani ten gólový nebyl, páč se Antal nacházel v ofsajdovém postavení.
90+1'
Litevský celek se ještě dostal k brankovišti domácích, kde se zpoza vápna snažil Kuklys z první ohrozit branku, jenže jeho rána putovala pouze nad.
90'
Rozhodčí nastavuje dvě minuty!
88'
Střídání v týmu FK Bodo/Glimt: ze hřiště odchází Boniface, přichází Sveen.
87'
Antal si nabíhal na dlouhý pas za obranu, jenomže ten byl nad jeho síly. Míč si tak v klidu sbíral brankář Haikan.
86'
Hostům se čas velmi krátí, a pokud chtějí s utkáním ještě něco udělat, měli by si rychle pospíšit.
85'
Střídání v týmu VMFD Žalgiris Vilnius: ze hřiště odchází Šimkus, přichází Kuklys.
84'
Domácí stále útočí a zkouší přidat ještě čtvrtou branku, obrana však nátlaku odolává.
83'
Pokud se již nic velkého nestane a neuvidíme nějaký zvrat. Domácí by si měli tento náskok pohlídat a následně tak i postoupit do dalšího předkola, ovšem nemůžeme předbíhat.
82'
Žlutou kartu dostává Karamarko (VMFD Žalgiris Vilnius).
81'
Bodo/Glimt právě vstřelilo branku! A znovu po rohovém kopu! Domácí odskakují již o dvě branky. Rohový kop putoval nejdříve na hlavičku Boniface, jenž míč vlastně posunul na zadní tyč, kde opět do odkryté sítě zakončoval FREDRIK BJORKAN.
79'
Z pravé strany putoval centr až na zadní tyč, kam si nabíhal Boniface, jenže obránce před ním byl vyšší a úspěšnější. Uvidíme však roh.
78'
Střídání v týmu FK Bodo/Glimt: ze hřiště odchází Brustad Fet, přichází Solbakken.
77'
S akcemi se roztrhl pytel! Boniface obdržel výtečný pas za obranu, díky kterému měl před sebou pouze Berkovce, jenomže již zmiňovaný Boniface si míč předkopl a z otočky poté zasáhl jen tyč.
76'
Rychle na druhou stranu! Hosté měli ještě větší šanci, neboť Videmont pronikl téměř sám na brankáře, ovšem ani on se střelecky neprosadil.
75'
Bjørkan obdržel přesnou přihrávku ve vnější části brankoviště, odkud také pálil. Jeho technickou střelu však bez problémů vychytal Berkovec!
74'
Kaludjerovič opět v akci. V tomto poločase je to v součtu již čtvrtý ofsajd, ve kterém se nacházel.
72'
Domácí si po střídání vybojovali rohový kop, který na sebe vzal Zinckernagel, jenž mířil do středu brankoviště, ovšem tam to sbírala s klidem obrana.
71'
Střídání v týmu FK Bodo/Glimt: ze hřiště odchází Konradsen, přichází Sampsted.
70'
Do konce utkání zbývá necelých dvacet minut, uvidíme kdo bude nakonec tím šťastnějším a postoupí do 3. předkola.
69'
Vilnius si po delší době vybojoval rohový kop, který směřoval do šestnáctky, kde se pokoušel o teč Tatomirovič. Ten ale branku o kousek minul.
67'
Střídání v týmu VMFD Žalgiris Vilnius: ze hřiště odchází Kjeremeh, přichází Karamarko.
66'
Vítěz z toho duelu dostane ve třetím předkole jednoho z vítězů mezi Shamrock Rovers, nebo AC Milán, tudíž v postupu je velká šance na italský velkoklub.
65'
Rohový kop nebyl zahrán zrovna nejlépe. Sice po něm měli domácí stále míč u kopaček, ale to bylo tak vše.
64'
Hauge pronikl s míčem až do šestnáctky. Žádná velká akce se mu však nepovedla, ovšem uvidíme rohový kop.
62'
Druhý poločas nám zatím moc akce nepřinesl. Sledujeme spíše ofsajdy, špatné přihrávky a fauly. Uvidíme, zda se vůbec ještě nějakého gólů dočkáme.
61'
Po téměř dvou minutách, se domácí budou kvůli faulu muset stěhovat na vlastní polovinu.
60'
Saltnes se po dlouhém kombinování pokusil o zakončení z poměrně velké dálky, jeho dalekonosná střela však byla zblokovaná obranou.
59'
Vilnius se na polovině Boda moc dlouho neusadil. Po další nepřesné přihrávce nadešel protiútok, který ale ztroskotal těsně před brankoviště. Domácí však stále drží míč.
58'
Bjørkan se v krátkém sledu dopustil dvou faulů na stejného hráče hostí. Domácí se tak budou stěhovat na vlastní polovinu.
56'
Kaludjerovič byl měl začít trénovat náběhy. Nyní to zkusil po levé straně, ale ani tam mu není přáno. Potřetí za druhý poločas byl chycený v ofsajdu a trenér by mohl přemýšlet o střídání.
55'
Tři minuty utekly jako voda a ani jeden z týmů nám kromě faulů a nepřesných přihrávek nic velké neukázal.
52'
A do třetice! Tentokrát to byl Kjeremeh, jenž si nabíhal po pravé straně, ovšem i on se vystavil ofsajdové pasti.
51'
Boniface nyní fauloval na polovině soupeře, hosté tak budou zahrávat volný kop.
50'
Pár minut na to, to byly opět hosté, kteří zkoušeli zaútočit po pravé straně, jenže i zde byl Kaludjerovič v ofsajdovém postavení.
48'
Následně si Bodo vybojovalo rohový kop. Ten putoval do středu vápna, ovšem ihned se mohli domácí stahovat zpět, neboť Brustad Fet držel Šimkuse za dres.
47'
Kaludjerovič si ihned nabíhal za vyrovnáním, jenže pomezní sudí ho chytl v ofsajdovém postavení.
46'
Začal druhý poločas.
Druhý poločas začne přibližně v 19:00.
Rozhodčí nenastavil ani minutu a rovnou ukončil první poločas. Ze začátku to byl poměrně nudný zápas bez šancí, to ale změnil ve 20. minutě Zinckernagel, který otevřel skóre zápasu. Pět minut na to mohl vyrovnat Antal, ten se však dostal do ofsajdové pasti. To ho však mrzet moc nemuselo, neboť za minutu již oslavoval uznaný gól. Obrana hostů si o pár minutek později nepohlídala situaci po rohovém kopu a takřka zbytečně inkasovala do prázdné branky. Dále se toho již moc nestalo. Uvidíme, jak dopadne druhý poločas.
45+0'
První poločas skončil.
43'
Hosté se díky volnému kopu probojovali až na hranici pokutového území, kde Šimkus hledal svým pasem nabíhajícího se Kjeremeha, jenomže Lode byl proti.
42'
Boniface je jakýsi aktivní. Nyní fauloval na vlastní polovině a Vilnius si tak kopne volný kop.
41'
Pomalu, ale jistě se nám blíží konec prvního poločasu. Uvidíme, zda se ještě dočkáme nějaké branky, nebo již skóre zůstane nedotčené.
40'
Boniface byl blízko druhé branky! Z pravé strany obdržel pozemní přesnou přihrávku, díky které zakončoval zpoza brankoviště. Jeho rána se však mezi tři tyče nevešla.
39'
Slijngard fauloval na vlastní polovině, díky čemuž mohli domácí zahrávat přímý kop, kterého se opět ujal Zickernagel. I přesto, že posílal míč do vápna, tak se ho nikdo ve žlutém neujal.
37'
Moc dlouho se tam však hosté neohřáli. Po špatné přihrávce na pravé straně nadešel odkop, hosté to tak mohou zkusit podruhé.
36'
Konradsen fauloval na středu Videmonta, hosté tak budou mít výhodu přímého kopu a přesunou se tak na polovinu Boda.
35'
Hra se poslední dvě minutky spíše odehrává na středu hřiště, kde oba celky přetahují o balón.
34'
Nakonec přeci jen sledujeme gólový poločas a pevně věřím, že se ještě nějakých gólů určitě dočkáme.
33'
Domácí si berou tedy vedení zpět, což může hosty poměrně mrzet. Ti se ale momentálně drží na polovině domácích a snaží se ihned vyrovnat.
31'
Bodo/Glimt právě vstřelilo branku! Domácí si berou vedení zpět!
Zinckernagel zahrával rohový kop, který nejdříve tečoval hlavičkou Høibråten a následně se balón odrazil na zadní tyč, kde doslova do prázdné sítě zakončoval VICTOR BONIFACE.
29'
O zmínku také stojí, že v brance hostů se nachází český brankář Martin Berkovec, který hájil dříve dres Slávie, nebo také Bohemky. Jeho výkony dnes budeme určitě bedlivě sledovat.
27'
Bodo je zřejmě překvapeno, neboť Vilnius hraje o poznání lépe, jak jejich rivalové Kauno, tak uvidíme co z toho ještě bude.
26'
Žalgiris Vilnius právě vstřelil branku!
A přeci jen se dočkal! Hosté po šesti minutách srovnávají! Do brankoviště přilétl dobrý centr na hranici malého vápna, kam si seběhl LIVIU ANTAL a tentokrát se dočkal již bez ofsajdu.
25'
Hosté vstřelili gól, to konkrétně Antal, ale jenže než vystřelil, pomezní sudí mával praporkem. To se Antalovi moc nelíbilo, přijmout to však musel.
24'
Bodo si vybojovalo rohový kop, který putoval do středu vápna, okamžitě se ale hra stěhovala. Bjørkan se tam totiž při výskoku dopustil faulu na brankáře Berkovce.
23'
Střelcem gólů je Zinckernagel, jenž se nachází na třetím místě v tabulce střelců v domácí soutěži Eliteserien. Za 17 zápasů má na kontě 11 gólů a 13 asistencí.
22'
Hosté mohli zahrozit dlouhým pasem, ovšem Kjeremeh se zjevil ve špatný čas a pomezní sudí tak pískal ofsajd.
21'
Žlutou kartu dostává Šimkus (VMFD Žalgiris Vilnius).
20'
Bodo/Glimt právě vstřelilo branku! Tak nakonec se jako první radují domácí! Do vápna se nesl míč, který v poklidu brankář Berkovec chytil, ovšem pod tlakem mu míč vypadl a do prázdné brány tak dorážel PHILIP ZICKERNAGEL.
18'
Žalgiris má v posledních minutách tlak, který málem přinesl branku. Nyní ale přinesl rohový kop, jenž se nesl do středu vápna, kde byla Videmontova hlavička zblokovaná.
17'
Vilnius zahrával po faulu na žlutou přímý kop, který pronikl až na zadní tyč, kam si výtečně seběhl Tatomirović, ovšem brankář Haikin předvedl ještě lepší reakci.
16'
Žlutou kartu dostává Lode (FK Bodo/Glimt).
14'
Kaludjerovič ukázal, že sílu má a prosmýkl se obranou a dokonce i zakončil. Jeho ránu ale na poslední chvíli zblokoval poslední stojící stoper.
13'
Třináct minut hry za námi a zatím jsme žádnou situaci neviděli. V tuto chvíli například u krajanů z Trondheimu, už bylo skóre 1:1.
12'
Kjeremeh opět v nedovoleném souboji. Za dvanáct minut již podruhé, ten by si také měl dávat v následujících minutách trošku pozor.
11'
Do vápna přilétl zajímavý ovšem krátký centr z levé strany, na nějž si však nikdo z hráčů ve žlutém nenaběhl.
10'
Zinckernagel byl momentálně varován za faul na Vorobjovase a příště si tak bude muset dávat větší pozor, neboť má na něm rozhodčí terč.
9'
Kjeremeh centroval na hranici brankoviště, kde se tak snažil najít někoho ze svých spoluhráčů. Nakonec však našel pouze protihráče.
7'
Bodo si určitě před zápasem zavzpomínalo na Kauno Žalgiris, neboli rivala právě Vilniusu. Uvidíme, zda nás čeká stejný debakl, jako tři týdny zpátky.
6'
Přímý kop na sebe vzal Zinckernagel, který bez váhání zkusil střelu rovnou na bránu, obranná zeď však byla úspěšnější.
5'
Šimkus nyní zcela zbytečné srazil k zemi Saltense, neboť díky tomu bude Bodo zahrávat zajímavý a nadějný přímý kop!
4'
Dopředu se prosmýkli i hosté, ovšem i oni dostali stopku v podání obranného zákroku.
3'
Berg zkoušel protáhnout přihrávku na sbíhajícího se Haugeho, jenže obrana hostů opět zafunogovala.
2'
k vidění byl i první faul. Kjeremeh nestihl doběhnout Bjørkana a musel si tak pomoci nečestným zákrokem. Uvidíme volný kop.
1'
O úvodní výkop se postarali domácí, kteří ihned zkoušeli něco vymyslet, obrana litevského týmu však byla proti.
1'
Utkání právě začalo.
Oba týmy již přicházejí na hřiště. Domácí dnes nastupují v žlutých dresech, zatímco hosté v dresech bílých.
Úvodní sestavy:

FK Bodo/Glimt: Haikin – Bjørkan, Høibråten, Lode, Konradsen – Saltnes, Berg, Brustad Fet – Hauge, Boniface, Zinckernagel
Náhradníci: Smits – Sampsted, Tounekti, Moe, Sveen, Solbakken, Foosnæs

VMFD Žalgiris Vilnius: Berkovec – Mikoliunas, Tatamirovič, Ljubisavljević, Slijngard – Vorobjovas, Šimkus – Kjeremeh, Antal, Videmont – Kaludjerovič
Náhradníci: Gertmonas – Richlord, Kamenar, Boolha, Karamarko, Kuklys

Rozhodčí: P. Kralovič – M. Štrbo, P. Kováč (vš. SVK).
Vzájemná utkání

Ani jeden z týmů se mezi sebou ještě neutkali, čeká nás tak velká premiéra.
VMFD Žalgiris Vilnius je litevský celek, který v domácí soutěži drží druhou příčku. Na první Suduvu ztrácí pouhé dva body, tudíž o titul je tam stále boj otevřený. Vilnius se také pyšní výhrou v poháru, a to konkrétně nad rivalem ze stejného města Kauno Žalgiris. Šlo o čtvrtfinálový duel, který lépe zvládl Vilnius 2:1. V prvním předkole Evropské ligy dostali estonské Paide, kde bylo o postupu rozhodnuto již v prvním poločase. Utkání nakonec skončilo výhrou Vilniusu 2:0. Dnes je čeká velmi těžký soupeř, a to hlavně díky jejich formě, kterou norský celek má. Uvidíme, zda bude Vilnius lepší jak jejich krajani, nebo to bude stejný debakl.
FK Bodo/Glimt je norský tým, jenž letos v domácí soutěži naprosto dominuje a titul je tak nemine. Bodo se pyšní téměř ligovou stoprocentní bilancí. Na druhé Molde mají náskok více jak deseti bodů, což tři kola před koncem znamená jediné. Bodo v Eliteserien nastřílelo 62 gólů za 17 utkání, což je doslova nejlepší útok v lize. Co se týče Evropské ligy, tak v prvním předkole dostali Kauno Žalgiris, který je doslova ze stejného města jako jejich dnešní soupeř. Bodo v prvním předkole vyhrálo vysoko 6:1 a takto budou chtít vyhrát i dnes.
Dobrý den všem fanouškům a fanynkám fotbalu! Dnes se podíváme na 2. předkolo Evropské ligy, a to na utkání FK Bodo/Glimt – VMFD Žalgiris Vilnius. Favoritem budou jednoznačně domácí hráči, kteří v prvním předkole smetli soupeřova rivala, dnes si tak budou chtít podat i je. Výkop je stanoven na 18:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.
Články odjinud