Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  FCSB : Širak - 27. srpna 2020   20:30

FCSB
FCSB
34' Olaru  • 65' Tanase  • 83' Buziuc
3:0
(1:0)
Širak
Širak
FCSB
Vlad – Cretu, Miron, Cristea, Pantiru – Olaru, Popescu, Tanase (C) (86. Vina) – Man (78. Morutan), Bus (46. Buziuc), Coman
Ducan – Buziuc, Horsia, Ion, Morutan, Petre, Vina
Admir Šehović – Amer Macić, Goran Bujak – Haris Kaljanać (všichni Bosna a Hercegovina)
Arena Naţională, Bukurešť
Širak
Jermakov – Margarjan, Mkojan, Prljević, Davojan (C) – Aslanjan (74. Avo), Manojan (69. Udo), Muradjan, Malakjan – Nenadović (74. Gevorkjan), Kone
Kasparov – Arzojan, Avo, Gevorkjan, Mikaeljan, Muradjan, Udo

S konstatováním, že FCSB, tedy FC Steaua Bukurešť v prvním předkole Evropské ligy jasně poslala ze hry ven Širak Gyumri a po vítězství 3:0 jde dál, se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý.
Červené karty: 0-0.
Těžko říct, jak by se dnešní mač vyvíjel, kdyby ve 34. minutě nepadla první branka. Domácí hráče totiž trefa Dariuse Olarua po nenápadné akci hodně uklidnila a druhý poločas se již hrál jasně v režii favorita. Tím spíše, že v 65. minutě zvýšil Florin Tanase z pokutového kopu na 2:0. Hosté poté už zcela odešli a sedm minut před koncem kompletoval Alexandru Buziuc po hezké Pantiruově přihrávce jasné vítězství týmu z hlavního města Rumunska – 3:0.
90+3'
90+2'
Popescu to zkusil přímou střelou, která šla ale hodně vedle a tím také dnešní špíl končí.
90+2'
Udo navíc poslal na zem naprosto jasně Olarua, který toho dneska schytal poměrně dost. Je zde ještě přímý volný kop pro domácí, který bude rozehrán zhruba 45 metrů od branky Jermakova.
90+1'
Hráči Steauy chtějí nyní hlavně zápas v klidu dohrát a udržet pro Vlada čisté konto, což se jim daří. Kombinují na polovině soupeře.
90'
Navrch budou přidány dvě minuty.
90'
Poslední minuta druhého poločasu se právě rozbíhá.
89'
Buziucovi jistě nyní nemusí vadit, že fauloval Mkojana a hosté budou na chvilku u míče.
88'
V pár zápasech prvního předkola Evropské ligy jsme dnes viděli některá zaváhání favoritů, takový tým University Craiova by mohl povídat. Nicméně tohle rozhodně nebude případ rumunského celku, jenž si jde jasně za vítězstvím.
86'
Florin Tanase proměněnou penaltou pojistil vedení Steauy a nyní jde ze hřiště. Jeho místo přebere na pět minut Ionut Vina.
85'
Z pravé strany centroval do ohně Avo, ovšem jeho míč byl velkou lahůdkou pro Vlada, který dnes v brance Steauy měl jen snad jednu vážnější práci – ve čtrnácté minutě.
85'
Inkasovaný gól ze 34. minuty na Gyumri asi hodně dolehl, jinak si nedovedu vysvětlit naprosto matný výkon soupeře ve druhé půlce zápasu.
83'
Steaua Bukurešť právě vstřelila branku!
Pantiru si zaběhl pro přihrávku od Comana za obranu a milimetrově pod sebe přihrál ALEXANDRU BUZIUCOVI tak, aby nebyl pískán ofsajd a zároveň aby měl jeho parťák z útoku ideální pozici ke střelbě branky. A to se také stalo, Jermakov prostě nemohl zasáhnout. Steaua stvrzuje svůj postup. Asistence: Ionut Pantiru.
83'
Ale příliš dlouho se na ní neohřáli. V útoku jsou opět domácí.
81'
Gevorkjan to nyní dostal na oplátku s celou parádou, když si na něj vyšlápl Pantiru. Hosté tak budou mít po delším čase míč na polovině soupeře.
79'
Zápas se nám pomalu chýlí ke svému konci, rozbíhá se devětasedmdesátá minuta. I hostům už je nyní asi jasné, že dovést utkání k postupu bude hodně těžké. Domácí si navíc zkouší kličky nebo přešlapovačky a hrají v naprosté pohodě.
78'
Forvard Dennis Man si dneska svojí práci jistě odpracoval poměrně slušně a trenér se na něj určitě zlobit nebude. Na závěrečnou čtvrt hodinu místo něj půjde na plac Olimpiu Vasile Morutan.
76'
Domácí zůstanou u míče po tom, co si nový muž na place Gevorkjan počínal nedovoleně proti Cretuovi.
74'
Další střídání hostí. Špílmachr Arman Aslanjan s číslem sedm střídá a místo něj půjde na necelých devatenáct minut okusit pažit Národní arény Leibe Avo Junior. Ve stejné době dohrál Uroš Nenadović, jehož střídá Arťom Gevorkjan.
73'
Man se odhodlal z poměrně uctivé vzdálenosti ke střeleckému pokusu, jenže jeho muška byla tentokrát hodně vychýlená.
71'
Druhá půlka probíhá pro Steauu naprosto pohodově, což nyní ukazuje i Man, který si krásně seběhl pro dlouhý míč, zpracoval ho na prsa a poté bez jakýchkoliv problémů přihrál na spoluhráče.
70'
Rohový kop opět rozehrál Coman, ovšem vážnější nebezpečí pro branku Širaku z toho nebylo.
69'
Ještě před tím přichází střídání na straně hostí, kdy z placu jde téměř neviditelný David Manojan, jenž přepouští místo africkému forvardovi Solomonu Udovi.
69'
To se také stalo, Coman vzal celou situaci na sebe, nicméně jeho rána byla zblokována a domácí tak budou moct kopat roh.
68'
Aslanjan se dopustil faulu zhruba pětatřicet metrů od své branky a je zde prostor pro to, aby domácí opět ohrozili svatyni Jermakova.
67'
Nerad bych vynášel předčasné soudy, což se mi již několikrát vymstilo, ale řekl bych, že postup FCSB je nyní z 99% jistý.
65'
Hrajr Mkojan si za své průpovídky ohledně penalty ještě vysloužil žlutou kartu.
65'
FLORIN TANASE penaltu bezpečně proměňuje, když se při svém rozběhu téměř zastavil, poslal Jermakova na druhou stranu a poté nekompromisně zakončil.
64'
Snad tři hráči Širaku se nyní seběhli k rozhodčímu a jasně gestikulovali, že tohle od Mkojana rozhodně nebyl penaltový zákrok. Jenže obměkčit sudího se jim nepodařilo a Coman si penaltu vybojoval. Těžko říct, Coman jistě svému pádu něco přidal, ale kontakt tam prostě byl. Velká šance pro domácí jít do dvoubrankového vedení!
60'
V poměrně horkém počasí je zjišťování zdravotního stavu Nenadoviće vítanou chvilkou pro osvěžení ze střídaček.
59'
Olaru nyní v souboji o míč poslal na zem Nenadoviće a ihned věděl, že se bude jednat o nedovolený zákrok. Útočník hostí navíc nepříjemně upadl a drží se za rameno.
59'
Domácí nyní hrají přesně to, co potřebují. Bez nějaké výraznější ofenzívní snahy, ale také s bezpečnou defenzívou.
57'
Domácí celek vedl útočnou akci středem hřiště, kde si nakonec Coman až moc dlouho hrál s míčem a proti třem protihráčům neměl šanci na úspěch. Balon bezpečně sbírá Jermakov.
55'
Další faul hostí, další přímý volný kop pro Steauu. Olaru dával míč na zadní tyč, kam ale nestačil doběhnout Coman a dobrá akce tak vyznívá do ztracena.
54'
Tohle byla hezká kombinace, jen co je pravda. Coman totiž předložil míč do prázdné branky pro Mana, kterému už zakončení nedělalo problém. Ovšem radost z toho pro domácí nebyla žádná, neboť Coman přebíral přihrávku v ofsajdu.
53'
Popescův centr nebyl úplně konvenční a nešel do velkého vápna, nýbrž na levou lajnu, kterou piluje Pantiru. Nicméně tak dlouho se mazlil s míčem, až se k němu seběhli hosté a nemohl odcentrovat.
53'
Naprosto nechápu, proč se nyní Manojan zlobí. Tohle totiž byla ukázková ruka a kdyby jí sudí nepískl, asi by mohl pověsit píšťalku na hřebík.
52'
Man a Buziuc byli nyní během chvíle snad ve třech hlavičkových soubojích, které ve finále přinesly úspěch. Autové vhazování vhodí domácí.
51'
Chvilku se nyní nehrálo a ke škodě hostí se nehrálo pro to, že Margarjan dlouho vybíral, na koho vhodí aut. Což nebylo úplně chytré, každá vteřina se nyní pro hosty počítá, neboť prohrávají 0-1.
50'
Ačkoliv má Cristea již žlutou kartu, pranic mu to nevadí a jako jeden ze dvou stoperů si nyní dovolil celkem drzou rozehrávku. To trenér domácích také jistě vidí rád.
50'
Kouč hostí má rozhodně svým svěřencům co říct, jak nyní bylo vidět na záběru. Patrně poločasové pokyny nezafungovaly tak, jak by měly.
48'
Po rohovém kopu hostí se nic nestalo, míč mají bezpečně v moci hráči Steauy.
47'
Brilantní zákrok Vlada drží Steaue vedení. Po hezké a rychlé akci dostal Aslanyan míč do vápna, kde našel Nenadoviće. Jeho pokus z velkého čtverce byl opravdu dobrý a šel pod víko, nicméně ještě lepší byl pohotový zákrok brankáře Steauy!
46'
Můžeme se pouze domnívat, zda Sergiu Bus příliš neoslnil trenéra nebo je zraněný. Každopádně po pauze se už na plácek nepodívá a jeho místo přejímá Alexandru Buziuc.
46'
Červené karty: 0-0
První poločas je u konce. Byl hodně opatrný a šancí bylo jako šafránu. První vážnější se urodila ve třinácté minutě, kdy Coman sklepl míč pro Olarua, který tváří v tvář brankáři trefil pouze jej. O minutu později pak zahrozili i hosté, když ve stejné pozici neprostřelil gólmana Kone. Poté se dlouhou dobu nic nedělo. Až ve 34. minutě bylo opět živo a celá situace znamenala první branku zápasu. Celá akce nebyla kombinačně příliš rychlá, ale v jejím závěru Man rychle potáhl míč na levou stranu pro Dariuse Olarua, jenž křižnou střelou překonal Jermakova – 1:0.
45'
45'
Ačkoliv Coman jetšě na levé straně chtěl útočit. po kličce bylo jeho snažení píšťalkou sudího ukončeno.
44'
A další faul hostí, tentokrát na levé lajně u půlící čáry. Coman si zpracovával míč, když do něj hodně tvrdě zajel Margarjan a také tady to trošku "smrdělo" žlutou kartou. Nakonec ale sudí Šehović další kartonek světlé barvy neukazuje.
43'
Do konce prvního poločasu chybí dvě minuty a domácí po naprosto zbytečném faulu Koneho na půlce hřiště zůstávají u míče.
42'
Cristea zastavil na půli hřiště taktickým faulem Nenadoviće a proto z toho nemůže být nic jiného, než žlutá karta.
41'
Úvodní vstřelená branka samozřejmě hraje Steaue hodně do karet, zejména po nervózní půl hodině hry, kdy brankových příležitostí k vidění moc nebylo.
39'
Jermakov v brance Širaku pohotově přečetl hru, naběhl si na centrovaný míč a byl u něj dříve než Coman, který i tak vyvinul poměrně slušnou rychlost za dlouhým nákopem.
37'
Po Olaruově dalším střeleckém pokusu se skóre měnit nebude. Tentokrát hráči hostí zareagovali včas a střelu stačili zblokovat.
37'
Steaua dostala pořádnou chuť do hry! Coman si naběhl na míč kousek za hranici velkého vápna a pohotově vystřelil. Jermakov měl nyní co dělat, aby v krátkém časovém sledu neinkasoval podruhé.
36'
Hned vzápětí je zde rohový kop pro domácí celek, jenže centrovaný míč Olarua nenašel žádného z hráčů v červených dresech.
34'
Tohle byla poměrně nenápadná akce. Za obranu si zaběhl Coman, který přenechal na velkém vápně míč pro Mana. Ačkoliv se celá akce rozběhla velmi pomalu, ve finále Man rychle prostrčil přes svého spoluhráče míč na DARIUSE OLARUA, který křižnou střelou k tyči posílá Steauu do vedení! Asistence: Dennis Man.
31'
Po faulu na Margarjana se k přímému volnému kopu propracovával Nenadović, jenže útočník Širaku nedokázal trefit prostor mezi třemi tyčemi.
30'
Domácí rozehrávali rohový kop, jenže opět bez úspěchu a vážnějšího ohrožení branky.
30'
Nyní přichází také faul domácích a nedovolený zákrok Buse je vítanou chvílí pro odpočinek unavené obrany Širaku.
29'
Odpovědnost na sebe vzal Coman, jenže jeho střela nebyla ani razantní, ani přesná. Zbytečně zahozený přímý volný kop.
28'
A je tu další nedovolený zákrok jednoho z hráčů Širaku. Pětatřicet metrů od branky fauloval Muradjan a tohle už je dobrá příležitost k ohrožení branky.
26'
Hosté nyní rozjíždějí karneval faulů, další si připisuje Manojan.
26'
Hosté mohli jít do rychlého protiútoku, jenže bystrý sudí uviděl Koného v ofsajdu, který je odmáván a také odpískán.
25'
Další přímý volný kop domácích po tom, co byl faulován Tanase.
23'
Domácí ekipa, konkrétně Coman, se dopustila útočného faulu a míč tak opět mají hosté.
22'
Stejné je to také na druhé straně, kde přímý volný kop rozehrával Tanase. Nakonec je z toho jen autové vhazování, míč uvede do hry Coman.
22'
Po faulu Margarjana na domácího Pantirua vidíme první karetní trest v zápasu, žlutou kartu obdržel hráč hostí.
20'
Roh hostí neznamenal pro branku FCSB žádné velké nebezpečí.
20'
Hostující forvard Nenadović se pokusil o střelu z uctivé vzdálenosti, ovšem Vlad se nachytat nenechal.
19'
Hosté nyní drží míč na polovině soupeře.
16'
Na hřišti se zatím nic moc vážného neděje, přeci jen strašák pouze jednoho zápasu v předkolech je znát.
14'
A skóre se mohlo měnit také na straně druhé. Ze sevření obránce se pohotovou kličkou vymanil Kone, který měl před sebou také jen brankáře Vlada – i když toho jistil ještě na brankové čáře obránce. Nicméně forvard hostí si vylámal zuby na brankáři SB a je z toho pouze rohový kop Širaku.
13'
Obrovská šance domácích. Coman na velkém čtverci hlavičkou krásně sklepl míč na pravou stranu pro Olarua, který tváří v tvář gólmanovi trefil pouze strážce svatyně hostí.
12'
Další nedovolený zákrok host znamená, že favorit utkání pomalu získává pevnou půdu pod nohama.
10'
Steaua nyní chvilku obléhala pokutové území hostí, ovšem bez vážnějšího účinku. Hráči domácích vytěžili z celé situace jen autové vhazování poblíž branky.
9'
Pravý obránce hostí Margarjan nyní na středovém kruhu jasně nabral útočníka Buse a může být rád, že za tento zákrok neviděl žlutou kartu.
7'
Jenže centrovaný míč pro obranu Steauy neznamenal žádné velké nebezpečí, následuje odkop od Vladovy branky.
6'
První rohový kop, rozehrávku bude mít na svědomí Edgar Malakjan.
4'
Kouč domácích Anton Petrea se nyní hodně zlobí na rozhodčí, rozhazem ruky signalizuje, že zákrok Cretua dle něj nebyl tak vážný, jak by se na první pohled mohlo zdát. Nicméně platné mu to není zhola nic, přímý volný kop rozehrají hosté.
3'
Hosté zůstávají u míče, aut provede podruhé za sebou kapitán Davojan.
2'
S centrovaným míčem z kopačky Creta měl gólman hostí Jermakov trošku problémy a nakonec mohl být rád, že balon skončil na boční síti.
1'
Rozhodčí Admir Šehović píská první faul, u míče jsou hráči domácího týmu.
1'

FCSB: Vlad – Cretu, Miron, Cristea, Pantiru – Olaru, Popescu, Tanase – Man, Bus, Coman
Náhradníci: Ducan – Buziuc, Horsia, Ion, Morutan, Petre, Vina

Širak Gyumri FC: Jermakov – Margarjan, Mkojan, Prljević, Davojan – Aslanjan, Manojan, Muradjan, Malakjan – Nenadović, Kone
Náhradníci: Kasparov – Arzojan, Avo, Gevokjan, Mikaeljan, Muradjan, Udo.
FCSB prožilo na své poměry hrozivou sezonu. Celek z hlavního města Rumunska skončil až čtvrtý se ztrátou osmi bodů na mitrovskou Kluž. Druhou příčku zaujala Craiova a třetí místo Botosani. FCSB tak stále na svůj ligový titul čeká od jara 2015. V prvním kole nové sezony ale porazilo Astru 3:0.

Širak se v minulé sezoně arménské Premier League umístil na čtvrté příčce. I přesto si díky výtečným výsledkům ve skupině o titul zajistil boj v pohárové Evropě. Ve 28 zápasech celkem třináctkrát vyhrál, sedmkrát remizoval a porážek si připsal osm. V úvodním kole domácí soutěže Širak remizoval s Noahem 2:2.
Přeji příjemný čtvrteční večer při sledování textového přenosu ze zápasu 1. předkola Evropské ligy. Rumunské FCSB dnes přivítá arménský tým Širak Gyumri FC. Domácí budou jednoznačným favoritem na vítězství. Výkop bude obstarán ve 20:30. Příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.