Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Galatasaray : Hajduk Split - 24. září 2020   20:00

Galatasaray
Galatasaray
77' Belhanda  • 86' Babel
2:0
(0:0)
Hajduk Split
Galatasaray
Öztürk – Linnes, Donk (C), Marcão, Tasdemir (80. Elabdellaoui) – Antalyali – Feghouli (89. Kılınç), Etebo, Bayram (71. Belhanda), Babel – Diagne.
Kocuk, Elabdellaoui, Belhanda, Falcao, Luyindama, Kılınç, Turan.
Pawson – Betts, Hussin
Ali Sami Yen Spor Kompleksi, Istanbul
Posavec – Jakoliš, Vušković, Mujakić, Čolina – Jradi (84. Atanasov), Caktaš (C), Jurić (74. Nejašmić) – Jairo, Gyurcsó (84. Kreković) – Diamantakos.
Ljubić, Dimitrov, Nejašmić, Kreković, Atanasov, Dolček, Todorović.

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek večera a někdy zase u onlajnu na počtenou!
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 7:4. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 16:14.
Je konec! Druhý poločas přinesl velmi zajímavou podívanou, ve které měli jasně navrch domácí fotbalisté, kteří to potvrdili také gólově. Jako první se regulérně trefil střídající Belhanda, jenž předvedl povedenou střelu z nějakých čtrnácti metrů. Galatasaray hrál i nadále v pohodě a přidal na své kontě ještě jednu branku, když Babel dostal přihrávku před branku, kde měl k dispozici velmi jednoduché zakončení.
90+3'
90+2'
Ještě jiskřičku naděje si mohli vybojovat hosté, ale ta nyní zhasla. Atanasov posílal do šestnáctky centr ze zajímavé pozice, ale domácí s tím neměli problém.
90+1'
Nastavovat se budou tři minuty!
90'
Domácím hráčům navíc asi nestačí dvě branky, jelikož se ještě ženou dopředu. Tentokrát jsme však viděli nepřesný pas, který skončil mimo hřiště.
89'
Střídání v týmu Galatasaray Istanbul: ze hřiště odchází Feghouli, přichází Kılınç.
88'
Istanbul tedy bude dalším účastníkem posledního kola kvalifikace. Jeho výhra je navíc naprosto zasloužená, jelikož byl v utkání jasně lepší než Split.
86'
Galatasaray právě vstřelil branku!
Navíc přidává další branku, takže v Istanbulu už je definitivně rozhodnuto! parádní přízemní centr před branku si našel BABEL, kterému jen stačilo nastavit kopačku a mohl jít se spoluhráči slavit.
86'
Galatasaray hraje v naprostém klidu a už je jen krůček od postupu do poslední fáze kvalifikace! Nyní zahrával rohový kop, po kterém ještě drží balón.
85'
Do konce základní hrací doby nám chybí posledních pět minut! Hajduk by měl vrhnout všechny své síly do útoku, jenže k tomu nejprve potřebuje získat míč.
84'
Střídání v týmu HNK Hajduk Split: ze hřiště odchází Gyurcsó, přichází Kreković.

Střídání v týmu HNK Hajduk Split: ze hřiště odchází Jradi, přichází Atanasov.
83'
Fotbalisté v bílém to zkusili dlouhým nákopem na pravou stranu, ale tam byl jako první domácí obránce. Split bude muset hodně zabrat v posledních minutách.
81'
Galatasaray nám navíc pokračuje v útočné aktivitě a dobře napadá. Zatím svého soupeře nepouští k ničemu, a tým z Chorvatska nemůže ani zakončit.
80'
Střídání v týmu Galatasaray Istanbul: ze hřiště odchází Tasdemir, přichází Elabdellaoui.
80'
Etebo, který má asistenci na zatím vítěznou branku, nyní zůstává sedět na hřišti a žádá si ošetření. Také ho berou křeče, možná bude muset střídat.
79'
S Hajdukem to nyní nevypadá ani trochu dobře. Zatím byl horším týmem, navíc do konce utkání nám i s nastavením chybí nějakých patnáct minut.
77'
Domácí hráči byli aktivnější, což konečně dokazují i vstřelenou brankou! Etebo táhl celou akci po straně, když nahrál po zemi do druhé vlny. Tam si seběhl střídající BELHANDA, jehož parádní ránu nedokázal Posavec vyrazit!
76'
Rohový kop v podání Istanbulu nebyl vůbec nebezpečný, jelikož ho odpálil první hráč na přední tyči. Přesto se domácí fotbalisté drží v blízkosti vápna.
75'
Ostrý centr v podání domácího týmu jsme viděli před několika okamžiky. Ještě si na něj naskakoval Babel, ale Posavec tento balón nejspíše jemně tečoval.
74'
Střídání v týmu HNK Hajduk Split: ze hřiště odchází Jurić, přichází Nejašmić.
73'
Z této standardní situace nakonec nevzniklo žádné nebezpečí. Hlavní rozhodčí totiž viděl faul někoho z domácích v šestnáctce, který hned odpískal.
72'
To by mohla být zajímavá situace pro domácí. Daigne byl faulován nedaleko rohového praporku. Hostujícímu hráči se to sice nelíbí, ale nic s tím neudělá.
71'
Střídání v týmu Galatasaray Istanbul: ze hřiště odchází Bayram, přichází Belhanda.
70'
Öztürk byl nepříjemně nabrán svým soupeřem, avšak on ošetřování nepotřeboval. Bude schopen pokračovat a toto střídání není zatím na místě.
69'
Žlutou kartu dostává Diamantakos (HNK Hajduk Split).
69'
Diagne byl nejspíše tím, kdo se dostal k dalšímu střeleckému pokusu z hranice šestnáctky. Do jeho rány však vpadla hned dvojice soupeřů, která ji zastavila.
68'
Caktaš se dostal k zakončení z první. Zkusil trefit míč o zem, což nebyla špatná myšlenka. Balón se však odrazil těsně nad domácí branku!
67'
Je za námi už dvacet minut druhého poločasu a vidíme podstatně lepší podívanou než v té první. Zatím se však nemůžeme dočkat žádné branky.
65'
Nyní je to obrovský tlak hráčů v oranžové! Etebo se dostal ke střele z hranice šestnáctce, která byla ještě asi tečována. Gólman hostí byl na zemi včas.
64'
Domácí fotbalisté jsou znovu na útočné polovině, ale velký odskok míče znamená, že ten skončil mimo hrací plochu. Posavec bude odkopávat od brány.
63'
Skvělé napadání fotbalistů Galatasaraye, který vybojoval znovu alespoň autové vhazování. Špatné zpracování však znamená rychlou ztrátu míče.
62'
Fotbalisté v oranžovém vybojovali vhazování na útočné polovině, po kterém jsme viděli jemný centr. Ten však letěl přesně na hlavu obránce hostujícího týmu.
61'
Vypadá to, že i Hajduk se nám trochu osmělí. Každopádně bychom se mohli branky dočkat velmi brzy. Hlavně Galatasaray má totiž velké šance.
60'
Hostující hráč vymýšlel centr do šestnáctky, který se kroutil hodně zajímavě. Nejblíže k němu měl ale gólman, za což mohlo i to, že centr byl vysoký.
58'
Domácí fotbalisté se už radovali, ale branka jim nakonec není uznána! Feghouli vyslal parádní skákavou střelu, která skončila v síti. V její cestě však stál jeden z jeho spoluhráčů, který byl v ofsajdu a možná balón jemně lízl.
56'
Etebo se dostal ke střele z penaltového puntíku, kde byl však těsně bráněn. Podle toho zakončení také vypadalo, jelikož šlo hodně vysoko nad břevno.
55'
To nebyla marná šanci ani na druhé straně! Oba týmy by chtěly vstřelit brzkou branku. Na křižný pas s í naběhl hráč hostí, ale z první poslal míč nad.
54'
A to byla další velká šance na domácí straně! Babel si naběhl na průnikovou přihrávku, když z první zakončoval na zadní tyč, kterou těsně minul.
53'
Galatasaray předvedl rychlou akci, po které měl první velkou šanci! Diagne se dostal k dobré střele z nějakých dvanácti metrů, ovšem do té mu vpadl soupeř. Dostal ještě možnost reparátu, ale to už mířil hodně mimo bránu.
52'
Diamantakos byl nakonec posledním mužem akce Hajduku. Jeho centr ovšem nebyl moc dobrý, a tak Öztürk vzal míč do náruče, načež rychle rozehrál.
51'
Fotbalisté v oranžových dresech jsou na balónu v úvodu druhého poločasu o něco častěji, ovšem nepřesná přihrávka znamená zisk míče pro hosty.
50'
Babel to vzal na sebe a utkl s míčem podél lajny až k centru. V tu chvíli mu pod nohy vletěl soupeř, přesto bude Posavec odkopávat od branky. Zajímavé...
49'
Bayram si neporadil s napadajícím sokem, díky čemuž se Hajduk dostal do akce. Ta však neměla úspěšného konce a hru celkem záhy obrací domácí fotbalisté.
48'
Jairo se šikovným odhadem dostal před svého soupeře, který už ho vlastně faulovat musel, tento pohyb nešel zastavit. Split tak půjde do ofenzivy.
47'
Dnešní kvalifikace nám pokračuje druhým poločasem, snad se brzy dočkáme nějaké branky. Oba týmy vstoupily do druhé půle beze změn.
46'
Je za námi první poločas kvalifikace Evropské ligy, ve kterém jsme nakonec neviděli ani jednu branku. Ani jeden z týmů si nevytvořil vyloženou gólovou šanci, avšak nějaké náznaky k vidění byly. Na branku si však budeme muset počkat minimálně do druhého poločasu.

Další poločas začne přibližně v 21:03.
45+3'
45+2'
Viděli jsme ještě dohady ohledně tohoto rozhodnutí, ovšem zatáhnutí hráče hostujícího celku bylo vcelku jasné. Vypadá to, že v poločasu už branku neuvidíme.
45+1'
Split měl k dispozici standardní situaci, ale ta nebyla kopnuta zrovna ideálně. Domácí ji v klidu odhlavičkovali, načež Split ještě fauloval na půlce.
45'
44'
V posledních minutách se ještě domácí fotbalisté snaží něco vymyslet na útočné polovině, ale k brance to mají ještě daleko. Dokáží se ještě přiblížit?
43'
To nevypadalo vůbec špatně na straně Splitu! Öztürk nepředvedl zrovna ideální výběh proti soupeři, kterému je však nakonec odpískán ofsajd!
42'
Linnes odvedl dobrou práci nedaleko velkého vápna, kde se vyhnul hned třem napadajícím soupeřům. Hostující fotbalisté se však zase za chvilku dostali k míči.
41'
Fotbalisté v oranžovém měli ponechanou výhodu, při které se drží v okolí šestnáctky. Nakonec jsme viděli ostrý centr, po kterém Diagne hlavičkoval vedle.
40'
Do konce poločasu nám chybí nějakých pět minut, ovšem dá se očekávat nějaké nastavení. V současné době jsou u balónu fotbalisté hostujícího Hajduku.
39'
Ten Galatasaray bez větších problémů ubránil a okamžitě se hnal dopředu. Antalyali vymýšlel přihrávku do strany, ale ta nebyla přesná a skončila na autu.
38'
Donk to neměl vůbec jednoduché, když se musel prosadit proti dvojici soupeřů. To sice zvládl, jenže následně nahrál soupeřům. Ti vybojovali rohový kop.
37'
Žlutou kartu dostává Bayram (Galatasaray Istanbul).
36'
Gyurcsó se zkoušel prosadit individuálně, ale nebyl úspěšný. Domácí proto mohli předvést rychlý kontr, ale míč se nakonec odrazil k brankáři Hajduku.
35'
Posavec to minimálně zatím zkusí! Staví se zpět do brány a bude mít k dispozici odkop. Ošetřování bylo dlouhé, a tak se dá očekávat větší nastavení.
34'
Tyto obrázky opravdu nejsou ideální. To by byla pro trenéra hostujícího týmu rána do sestavy, kdyby musel deset minut do konce půle měnit gólmana.
33'
Vušković nejspíše bude v pořádku, ale s brankářem už to tak dobře nevypadá! Je mu kontrolována čelist, uvidíme, jestli bude schopen pokračovat.
32'
Tasdemir dostal přihrávku na levou stranu, kdy si šikovně zpracoval míč. Následně došlo v šestnáctce k tvrdému souboji, po kterém zůstává na zemi ležet Posavec a Vušković. K oběma jsou voláni lékaři hostí.
31'
V posledních minutách se zase dobře prezentují domácí fotbalisté, kteří budou mít větší procento držení míče. Nyní nechtějí svému sokovi půjčit balón.
30'
Istanbul vybojoval zajímavou standardní situaci. K přímému zakončení na branku se odhodlal Etebo. Jeho rána měla slušnou rychlost, ale scházela jí přesnost.
28'
Diagne se dostal do souboje ve vlastní šestnáctce, po kterém musel na pažit lékařský personál. Myslím si však, že domácí útočník bude v pořádku.
26'
Galatasary se nakonec dostal ke střeleckému pokus. Marcão to zkusil vzít na sebe, ale jeho rána nakonec minula branku. Posavec bude odkopávat.
25'
Žlutou kartu dostává Mujakić (HNK Hajduk Split).
24'
Fotbalisté v bílých dresech se celkem rychle dostali až do blízkosti šestnáctky. Tam si však jeden z nich naběhl do soupeře a penaltu nevybojoval.
23'
Hra se nám v posledních minutách celkem hodně přerušuje, vidíme časté nepřesnosti a fauly. zatím nadále čekáme na nějakou gólovou příležitost.
22'
Domácí chtěli vhazovat tento aut, ale ten byl přisouzený hostujícímu týmu. Ten to zkusil dlouhým nákopem, ovšem ten neměl šanci na úspěch.
20'
O něco aktivnějším dojmem se nyní jeví hostující fotbalisté. Právě jeden z nich zkusil akrobatické zakončení nůžkami, ale ty šly hodně vysoko nad břevno.
19'
Hajduk měl k dispozici rohový kop, po kterém se ještě držel v okolí šestnáctky. Nakonec jsme viděli centr, ale ten byl odvrácen pozornou obranou.
18'
Zatím se však hra odehrává především okolo poloviny hřiště, kde ani jeden z týmů nemá převahu. Přesto však vidíme zajímavé náznaky na obou stranách.
17'
Domácí hráč není ani trochu spokojený s rozhodnutím rozhodnutím rozhodčího, který mu odpískal faul. Ten své rozhodnutí však měnit nebude.
16'
Hajduk umí být hodně nebezpečný, ale nyní to bez větších potíží vyřešil Öztürk. Tento centr byl hodně vysoký, a tak ho domácí gólman lapil do rukavic.
14'
Přes hlavní tribunu vidíme obrovskou vlajku domácího týmu, přece jen na stadionu nemohou být fanoušci. Feghouli vybojoval zajímavou standardku.
13'
Istanbul zatím působí o něco aktivnějším dojmem, ovšem nedokáží toho nijak využít. Proto může rychlými brejky hrozit také hostující celek z Chorvatska.
12'
Fotbalisté ve žlutých dresech si přihrávají opět na obranné polovině, ale nyní se konečně rozhodli pro nějakou akci. Tu však zase ukončili obránce soupeře.
11'
Domácí fotbalisté vybojovali rohový kop, který nebyl úplně špatně kopnutý. Split ovšem předvedl dobrou práci v šestnáctce a šanci rychle zamezil.
10'
Pravý záložník domácího týmu dostal přihrávku podél lajny, ale míč byl pro něj moc rychlý. Skončil proto mimo hřiště a hosté mají k dispozici autové vhazování.
9'
Je za námi prvních devět minut dnešního utkání a už jsme přece jen viděli minimálně zajímavé náznaky. Na první branku si však musíme ještě počkat.
8'
Špatnou akci jsme neviděli ani na druhé straně, kde Galatasaray běžel do otevřené obrany. Přízemní centr přesto stihl odvrátit hostující obránce do bezpečí.
7'
To nebyla vůbec marná možnost na straně Splitu! Po krásném centru se k hlavičce dostal domácí hráč, který však mířil těsně nad břevno domácí branky!
6'
Zatím nesledujeme moc ofenzivní podívanou, ale to se dá v současné době čekat. Přece jen o všem rozhoduje jedno jediné utkání, a to v Istanbulu.
4'
K přihrávkám na obranné polovině se nyní odhodlali také fotbalisté Hajduku. Ti následně poslali daleký centr k šestnáctce, ale míč opustil plochu.
3'
Z ničeho nic se hnali fotbalisté Splitu do šance, když jeden z nich byl nejspíše faulován. Hlavní rozhodčí dnešního zápasu ovšem pískat faul nebude.
2'
U balónu se zatím drží především domácí fotbalisté, avšak ti si přihrávají hlavně na své obranné polovině. Po chvilce však přišla jejich ztráta na polovině.
1'
A dnešní utkání v rámci kvalifikace Evropské ligy právě začalo! Domácí nastupují v oranžových dresech a jsou favority, hosté hrají v bílých dresech.
1'

Galatasaray Istanbul: Öztürk – Linnes, Donk (C), Marcão, Tasdemir – Antalyali – Feghouli, Etebo, Bayram, Babel – Diagne.
Náhradníci: Kocuk, Elabdellaoui, Belhanda, Falcao, Luyindama, Kılınç, Turan.

HNK Hajduk Split: Posavec – Jakoliš, Vušković, Mujakić, Čolina – Jradi, Caktaš (C), Jurić – Jairo, Gyurcsó – Diamantakos.
Náhradníci: Ljubić, Dimitrov, Nejašmić, Kreković, Atanasov, Dolček, Todorović.

Rozhodčí: Pawson – Betts, Hussin.
HNK Hajduk Split

Hajduk má už odehrány čtyři kola v chorvatské fotbalové lize, po kterých bude s jistotou na třetím místě. Dohromady získal sedm bodů a na první dvě místa jich ztrácí rovnou šest. Také Split do kolotoče Evropské ligy naskočil již ve druhém kole. A bylo to mnohem dramatičtější než v utkání Istanbulu. O postupu chorvatského týmu totiž rozhodla jediná branka, kterou porazil těsně Renovu.
Galatasaray Istanbul

Galatasaray má za sebou v turecké Süper Lig odehrané dva zápasy, po kterých může být spokojený. Oba dva totiž vyhrál a nastřílel v nich pět branek, zatímco jen jednou inkasoval. Na svém kontě má tedy šest bodů a celou tabulku vede. Istanbul vstoupil do Evropské ligy již ve druhém kole kvalifikace. S tím však neměl žádný problém, jelikož si bez větších problémů poradil s Baku na jeho hřišti 3:1.
Dobrý den, chtěla bych vás přivítat u dnešního utkání v rámci kvalifikace EL! V tomto střetu se spolu podíváme na zápas mezi Galatasarayem a Splitem. Výkop je naplánován na 20:00 a my budeme u toho.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.