Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Mura : Eindhoven - 24. září 2020   19:00

Mura
Mura
21' Kouter
1:5
(1:2)
Eindhoven
Eindhoven
17' Malen   • 28' Júnior   • 54' Gakpo   • 65' Malen   • 90' Gakpo
Mura
Obradović – Šturm, Gorenc, Karničnik, Kous – Kouter, Kozar (C) – Bobičanec, Horvat (76. Brkić), Filipović – Žižek (81. Maroša).
Zalokar – Cipot, Maroša, Brkić, Marić, Lovrić, Štrakl.
Schärer – Zogaj, Erni (SUI)
Fazanerija, Murska Sobota
Eindhoven
Mvogo – Dumfries (C), Teze, Boscagli, Max – Rosario, Mauro Júnior, Thomas (76. Sadílek) – Bruma, Malen (86. Madueke), Romero (11. Gakpo).
Unnerstall – Viergever, Baumgartl, Ihattaren, Gakpo, Madueke, Sadílek.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Střely na branku: 6:8. Střely mimo: 0:2. Rohy: 1:1. Ofsajdy: 4:5. Fauly: 13:12.
Je dobojováno! Eindhoven ve svém prvním soutěžním zápase v sezóně zvládl partii na hřišti lídra slovinské ligy a odváží si domů vysokou výhru 5:1. Mura zásluhou Koutera rychle zareagovala na vedoucí trefu Malena, ale od té doby pálili do sítě už jenom hosté. Kromě dvougólových Gakpa a Malena se v jednom případě prosadil i brazilský záložník Mauro Júnior.
90+3'
90+2'
Nino Kouter si ve středu hřiště pomohl faulem na Boscagliho. PSV ještě má čas alespoň na jeden útočný výpad.
90+1'
Nad rámec rozhodnuté druhé půle jsou přidány další tři minutky.
90'
PSV právě vstřelilo branku!
Muž, který nebyl v základní sestavě, dává už druhý gól v utkání! Madueke posunul míč před Dumfriese, který ho zprava naservíroval na malé vápno a tam už to měl CODY GAKPO opravdu snadné.
89'
Chuť ke střele našel alespoň Sadílek, ale Obradović proti nepřesnému pokusu zasahovat nemusel.
88'
Zápas se už jenom dohrává. Hlavně PSV nejeví při držení míče větší zájem o palbu na Obradoviće.
86'
Střídání v týmu PSV Eindhoven: ze hřiště odchází Donyell Malen, přichází Noni Madueke.
85'
Ale nebezpeční z něj nebyli. Bobičanec byl přistižen v postavení mimo hru a následovat bude střídání.
84'
Dumfries ukradl míč Marošovi, který to na konci přímočaré akce nevyřešil nejlépe. Domácí budou kopat svůj první roh.
83'
Sadílek neměl komu, a tak se rozhodl pro zpětný pas ke stoperům. Eindhovenu to za stavu 4:1 samozřejmě bohatě stačí.
82'
Mura se i za rozhodnutého stavu snaží něco vymyslet. Z přihrávky na pravý kraj teď ale resultoval zřetelný ofsajd.
81'
Střídání v týmu NŠ Mura: ze hřiště odchází Kevin Žižek, přichází Amadej Maroša.
81'
Bobičanec předvedl na rohu vápna takový hybrid mezi slabou střelou a nepřesnou přihrávkou. Mvogo míč jednoduše zastavil.
80'
Další učebnicový obranný zákrok předvedl Dumfries, který ukončil domácí hrátky na levém křídle.
79'
Pablo Rosario se dobře vrátil a na hranici pokutového území zneškodnil rozjetý protiútok Mury. Její návštěva na útočné třetině hřiště ale pokračuje.
78'
Český reprezentant do jednadvaceti let se uvedl faulem. Na zemi skončil Žižek, nicméně Bobičanec poté našel jen Boscagliho.
76'
Střídání v týmu PSV Eindhoven: ze hřiště odchází Ryan Thomas, přichází Michal Sadílek.
76'
Střídání v týmu NŠ Mura: ze hřiště odchází Tomi Horvat, přichází Marko Brkić.
75'
Brumovi nesedla střela zpoza pokutového území. Jeho pravačka dala míči tak málo razance, že se málem ani nedokutálel k Obradovićovi.
74'
Rosario vyrobil na půlce průnikovou přihrávku na Malena. Ten opět startoval rychlé nohy, ale šance se kvůli ofsajdu nekonala.
73'
Domácí se při kombinaci museli pod tlakem vrátit až k Obradovićovi. Míč ztratili až o chvíli později.
72'
Na prodloužení dnes asi nedojde, takže před sebou máme posledních dvacet minut. PSV si hlídá třígólový náskok, který získal díky téměř stoprocentní efektivitě.
71'
Další čistý skluz, kvůli kterému se do dalšího brejku tentokrát nedostal dvougólový Doneyll Malen.
70'
Žiga Kous si hvizd naopak přál, jenže za své přehnané prosby dostal jen žlutou kartu.
69'
Pablo Rosario šel do hodně odvážného skluzu na hranici velkého vápna. Učebnicově ale zasáhl míč, takže se faul nepíská.
68'
Žižek byl penalizován za faul na hostujícího stopera Jordana Tezeho. Po levé straně pak útočil Bruma, ale finální pas do ohně neprošel.
67'
Sympatická reakce Mury! Po střele Horvata zabránila gólové radosti až branková konstrukce Mvogovy brány.
65'
Ve městečku Murska Sobota je pro dnešek asi hotovo! Bruma narýsoval kolmici na DONYELLA MALENA, jenž za obranou vsadil na střelu levačkou a tou propálil zaklekávajícího Obradoviće. Asi to byl ofsajd, ale domácí mají smůlu. Systém VAR k dispozici není.
64'
Teď je to zase přesně naopak. Celá jedenáctka Mury je pod balonem a hosté kombinují jen poblíž půlící čáry.
63'
Rozhodně neplatí, že by PSV na place nějak dominovalo. Na míči jsou spíše domácí, kteří ale málokdy proti zatažené obraně něco vymyslí.
62'
Brejk tři na tři skončil před vápnem na Gakpovi. Protiakci Mury odmítl Denzel Dumfries držením za žlutou kartu.
61'
Thomas zachytil míč ve středu hřiště. Gakpo se pak snažil vysunout Dumfriese, ale skluzující Alen Kozar byl proti.
60'
Dumfriesův přízemní pas do ohně sebral Obradović. Ten rozjel rychlý protiútok. Kouter se dostal až do vápna, ale ve finále pálil jen do dobře postaveného Mvoga.
59'
Hra je kouskovaná častými fauly. Poslední z nich zavinil v boji s Thomasem domácí záložník Mura.
58'
Jan Gorenc zezadu zajel do Brumy. Hosté bleskově rozehráli, nicméně centr zprava se stal snadnou kořistí pro Obradoviće.
57'
Domácí si musí nechat zajít chuť na ohrožení Mvogovy brány, protože byl odmáván ofsajd Nina Koutera.
56'
Bobičanec už poněkolikáté fauloval. Nyní se neúspěšně snažil dostat k míči přes pozorného Gakpa.
54'
Odteď už to bude mít slovinský tým hodně složité! Bruma s nevídanou lehkostí vysunul do úniku CODYHO GAKPA a ten zprava trefil přesně na zadní tyč. Jak jednoduché!
53'
Znovu probíhá dost hluchá pasáž, během které se Mura marně snaží dostat do palebné zóny.
52'
Laciná ztráta Kozara, který přihrával do prostoru nikoho. Max zadarmo dostal autové vhazování.
50'
Cody Gakpo pospíchal na malé vápno pro přihrávku od Brumy, jenže k balonu to měl o něco blíže zasahující Obradović.
49'
Ryan Thomas šel až moc tvrdě do souboje ve středu pole. Za faul na Žižka je potrestán žlutým kartonkem.
49'
Maxův vysoký centr chytil na druhé straně až Bruma, jehož pas měl ještě horší parametry. Obradović vykopává.
48'
Až po změně stran dojde na realizaci premiérového rohového kopu. Rušno je před brankou Matka Obradoviće.
47'
PSV hned po rozehrávce propadlo ve středu hřiště. Resultovala z toho rychlá akce a centr zprava. Žižek hlavičkoval a Mvogo měl co dělat, aby míč vyškrábl na svou levou tyč.
46'
Tři góly v rozmezí jedenácti minut padly, ale jinak to moc atraktivní souboj není. Bez ohledu na tento fakt je na tom lépe favorizované PSV, které dostal do vedení Malen. Kouter z ojedinělé střely Mury vyrovnal, nicméně Mauro Júnior po dalším pasu Maxe zajistil hostům vedení 2:1.
45+2'
45+1'
Nizozemské mužstvo se nikam nežene. Díky slabému napadání má dost času na cirkulaci balonu mezi obránci.
45'
Nastavují se 2 minuty.
44'
Minimálně do poločasu to vypadá, že se Mura obejde bez vynuceného střídání. Do pauzy ostatně zbývají jen vteřiny.
43'
Luka Bobičanec má nějaké zdravotní problémy. U půlící čáry bude muset podstoupit ošetření.
42'
Mauro Júnior vysunul do úniku Brumu, kterého ale zastavil zvednutý praporek – ofsajd.
41'
Jeden z domácích si ve snaze o rychlý přechod středu hřiště dal míč daleko od nohy, čehož využil křižující stoper Boscagli.
40'
Teze nakopl míč na pravý kraj hřiště, kde Bruma ukořistil pro Dumfriese aut z prostoru vedle pokutového území.
39'
Andrija Filipović pokazil přihrávku vzad u postranní čáry. Vhazuje Max, jenž hrál důležitou roli i obou gólů PSV.
38'
Po třech gólech v rozmezí několika málo minut se hra značně uklidnila. Další přerušení nastalo kvůli ofsajdu Malena kousek za půlící lajnou.
37'
Domácí mužstvo se daleko nedostalo. Po autu Dumfriese navíc Luka Bobičanec fauloval Gakpa.
36'
Od jedenácté minuty hrající Cody Gakpo byl přistižen, jak kontaktuje balon horní končetinou. Následuje další pozvolná rozehrávka Mury.
35'
Kombinační útok slovinského týmu do zformované obrany zatím působí dost bezradně. Dumfries si v klidu provede autové vhazování.
34'
Hráči PSV postupně vytlačili Muru až na její vlastní polovinu.
33'
Zajímavé sklepnutí míče od Gakpa na Malena, který to zkoušel přímo z voleje, ale Obradovićovu branku tentokrát netrefil.
32'
Dumfries dostihl míč na pravém křídle, kde si ho vyměnil s Brumou, ale nakonec byl k vidění jen návrat k půlící čáře.
31'
Žan Karničnik odehrál míč před Malenem pouze do autu. Mírná územní převaha PSV na útočné polovině pokračuje.
30'
Andrija Filipović je majitelem premiérové žluté karty. Důvodem bylo nekompromisní sejmutí Rosaria.
28'
Eindhoven si bere jednogólový náskok zpět! Max z prvního doteku přihrával k penaltové značce, kde MAURO JÚNIOR nejprve trefil záda Gorence, ale z dorážky už doklepl balon do domácí sítě.
27'
Olivier Boscagli se nezdařil a Dumfries pak neudržel míč ve hřišti u pravé postranní čáry. Je z toho aut pro Muru.
26'
Kous centroval na malé vápno, kde si Mvogo snadno poradil. Na druhé straně se do ofsajdové pasti chytil Malen.
25'
Napravo od osy hřiště pálil Luka Bobičanec pouze do zdi. Protesty spojené s přáním odpískaní penalty za ruku vyšly vniveč.
24'
Další faul v neprospěch PSV. Bobičanec byl nedovoleně zastaven Tezem, což znamená zajímavou standardní situaci.
23'
Mauro Júnior si dal míč daleko od nohy, Kous se vmísil mezi něj a balón a vynutil si faul.
21'
Mura právě vstřelila branku!
Pár minut po inkasované brance dokázal slovinský tým rychle vyrovnat na 1:1! Mvogo se marně natahoval k pravé tyči za křižnou střelou NINA KOUTERA. Ten nakonec udělal dobře, že nepřihrál vpravo čekajícímu Šturmovi.
20'
Až u půlky se pod tlak dostal Žiga Kous, nicméně od ztráty balonu ho uchránil odpískaný faul Philippa Maxe.
19'
Eindhovem vypouští napadání, takže členové domácích zadních řad mají moře času na založení útoku.
17'
Výrazné uklidnění pro favorita na postup! Po faulu Gorence na Malena kopal Max standardní situaci z pravé strany a DONYELL MALEN na základě perfektního centru odhlavičkoval balón do sítě. Obradović málem zasáhl, ale míč přes něj stejně prošel.
16'
Rosario chyboval ve středu pole, ale slovinské mužstvo nenašlo způsob, jak se dostat do kloudnějšího protiútoku.
15'
Úvodní elán ze hry Eindhovenu po zranění Romera značně vypršel. V posledních vteřinách si míče stále častěji užívají domácí.
13'
První útočný pozdrav od hráčů Mury! Horvat zůstal nestrážen kousíček před velkým vápnem a Mvogo měl s ranou z osy hřiště nemalé problémy. Po nejistém zákroku to smrdělo dorážkou.
12'
Bobičanec nezabránil centru Bruny, ale i tak mu zkomplikoval život natolik, že míč letěl do náruče gólmana Obradoviće.
11'
Střídání v týmu PSV Eindhoven: ze hřiště odchází Maximiliano Romero, přichází Cody Gakpo.
10'
Romero to po ošetření ještě zkusil, jenže teď už ho opět vidíme vleže ve středovém kruhu. Argentinský ofenzivní hráč určitě dohrál.
9'
Náhradníci PSV se šli hned v úvodu zápasu rozcvičit. Na příležitost čeká i český univerzál Michal Sadílek.
8'
Na hřišti se objevili členové hostujícího realizačního týmu. Maximiliano Romero má podle všeho problém s kolenem.
7'
Hosté nalezli na soupeře, kteří museli vhazovat vedle vlastního vápna. Zanedlouho z toho byl snadný zisk míče.
6'
Maxův centr vypadal nadějně, jenže žádný ze tří hráčů v černém na něj před Obradovićem nedosáhl.
5'
Kouter byl sestřelen skluzujícím Rosariem, jenž může být hodně rád, že si švýcarský rozhodčí vystačil jen se slovní domluvou.
4'
Od prvních vteřin je vidět, kdo by měl být na hřišti pánem. Nizozemský favorit už poslal do ohně několik jedovatých centrů.
3'
Bruma si nepohlídal své postavení a byl mu odmáván ofsajd.
2'
Další centr z pravé strany od hráčů PSV. Na správném místě však čekal stoper Žan Karničnik.
1'
Mura se po své rozehrávce na míči dlouho neudržela, takže Obradović musel po pětadvaceti vteřinách boxovat centr Dumfriese.
1'

NŠ Mura: Obradović – Šturm, Gorenc, Karničnik, Kous – Kouter, Kozar (C) – Bobičanec, Horvat, Filipović – Žižek.
Náhradníci: Zalokar – Cipot, Maroša, Brkić, Marić, Lovrić, Štrakl.

PSV Eindhoven: Mvogo – Dumfries (C), Teze, Boscagli, Max – Rosario, Mauro Júnior, Thomas – Bruma, Malen, Romero.
Náhradníci: Unnerstall – Viergever, Baumgartl, Ihattaren, Gakpo, Madueke, Sadílek.

Rozhodčí: Schärer – Zogaj, Erni (SUI).
PSV Eindhoven

Hosté se pomalounku probírají z půlroku dlouhého období bez jediného soutěžního zápasu. Nizozemská vláda kvůli pandemii nekompromisně zatrhla všechen profesionální sport, a tak PSV zůstalo v Eredivisie těsně pod třetím místem, které zaručuje přímý postup do skupiny Evropské ligy. Na třetí Feyenoord ztratilo jediný bod, byť mělo o jeden odehraný zápas více. První kolo nového ročníku odehrál Eindhoven až po reprezentační pauze. Na hřišti Groningenu zvítězilo 3:1 a před pár dny porazilo 2:1 i Emmen, v jehož dresu naskočil český zástupce Denis Granečný. S účastí v evropských pohárech má PSV velké zkušenosti, protože v nich působí bez nadsázky každý rok. Minulou sezonu vypadl z druhého předkola Ligy mistrů s Basilejí, ale pak si zahrál alespoň skupinu EL proti Sportingu, Rosenborgu a Linci.
NŠ Mura

Pro klub z jedenáctitisícového slovinského města Murska Sobota je samotná účast ve třetím předkole Evropské ligy velkým úspěchem. Tým Mury existuje teprve od roku 2012 a svůj debut na mezinárodní scéně si odbyl minulou sezónu, kdy v prvním předkole EL prohrál dvojzápas s izraelským celkem Maccabi Haifa 2:5. Letos si svěřenci trenéra Šimundži vedou až nečekaně suverénně. V první části čtyřkolové kvalifikace porazili 4:0 estonské Kalju a o pár dní později překonali v poměru 3:0 i tvrdší oříšek v podobě dánského Aarhusu. Úplně náhodné tyto výsledky ale nejsou, Mura podává dobré výkony i ve slovinské lize, kde je po čtyřech kolech bez inkasované branky na úplném čele.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu třetího předkola Evropské ligy. Od devatenácti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi týmy NŠ Mura a PSV Eindhoven!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.