Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Ordabasy : Botoşani - 27. srpna 2020   16:00

Ordabasy
Ordabasy
30' Mahlanga
1:2
(1:2)
Botoşani
Botoşani
25' Holzmann   • 31' Dugandžič
Ordabasy
Šajzada – Dosmagambětov, Dmitrenko, Fontanello (C), Dautov – Brigido, Mahlangu, Diakhate, Badibanga – Paulo, Chižničenko
Trofimets – Adyrbekov, Astanov, Mehanović, Simčevič, Žangylyšbaj
R. Jabarov (AZE)
Stadion Kažimukana Munajtpasova, Šykment
Botoşani
Pap – Harut, Chindris, Seroni, Holzmann – Mendoza, Rodriguez (C) – Florescu, Askovski, Ofosu, Dugandžič
Hankič – Babunski, Alexandru, Keyta, Patache, Roman, Tiganasu

Tohle je ode mne pro dnešek vše, děkuji za pozornost.
Je tu konec! Ve druhém poločase měli domácí jasně navrch, i kvůli otřesnému zakončení však do další fáze kvalifikace Evropské ligy nepostupují. Rumuni se nikam netlačili, bránili jednobrankový náskok a vyčkávali na závěrečný hvizd. Stačilo jim to, můžou se tedy těšit na další zápasy v pohárové Evropě.
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 9:4. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 11:21.
90+4'
90+4'
Neuvěřitelné! Před Žangylyšbajem byla prázdná brána, jenže z malého vápna míč nedokázal trefit! O tomhle se bude domácímu fotbalistovi zdát ještě hodně dlouho...
90+1'
Nad rámec základní hrací doby se ve druhém poločase odehrají tři minuty.
90+1'
Střídání v týmu FC Botoşani: ze hřiště odchází Dugandžič, přichází Roman.
90'
Pap vyboxoval míč, načež mu s jeho odklizením pomohla obrana.
90'
Ordabasy bude zahrávat rohový kop. Jedna z posledních šancí na úspěch.
89'
Domácí musí rozehrávat od vlastní brány. Času moc nezbývá, nedá se totiž počítat s tím, že rozhodčí nastaví více jak tři minuty.
88'
Střídání v týmu FC Botoşani: ze hřiště odchází Askovski, přichází Tiganasu.
87'
Šymkent je aktivnějším, jenže to je tak všechno. Rumuni nejsou pod žádným větším tlakem, útoků soupeřů se jim daří bez větších problémů odvracet.
85'
Na hrací ploše se objevil Mehanović. Povědomé jméno? Není divu. V minulosti oblékal dres Zlína, Jablonce či Mladé Boleslavy.
84'
Střídání v týmu FK Ordabasy Šymkent: ze hřiště odchází Dmitrenko, přichází Mehanović.
83'
Domácí hráč to trefil pěkně, jenže nedal míči razanci. Jednoduchý zákrok pro brankáře Rumunů.
82'
Mendoza fauloval dva metry před vápnem soupeře a obdržel žlutou kartu.
81'
Pap lapil míč ze vzduchu a ukrajuje cenné vteřinky z časomíry. Pro Botoşani to budou ještě dlouhé chvíle.
80'
Žlutou kartu dostává Florescu (FC Botoşani).
79'
Tohle bude nejspíše domácí ještě mrzet! Brigido se utrhl na levé straně a ve vápně zakončil, přičemž trefil jen boční síť!
78'
Rodriguez fauloval soupeře na polovině hřiště. Rozehrávat bude FK Ordabasy Šymkent.
77'
Kazašský stoper odkopl míč do zámezí. Všiml si, že Dugandžič leží na trávníku. Hned, jak tak učinil, se Chorvat oklepal a vstal.
75'
Centrovaný míč nebyl přesný, končí v rukavicích brankáře rumunského výběru. Ten rozhodně s rozehrou spěchat nebude.
74'
Vypadá to, že se schyluje k závěrečnému tlaku ze strany domácího výběru. Ten okupuje šestnáctku soupeře už nějakou dobu.
73'
Střídání v týmu FC Botoşani: ze hřiště odchází Ofosu, přichází Keyta.
71'
Po rohovém kopu se odrazil míč k Dosmagambětovovi, jehož projektil byl zablokován jedním ze soupeřů.
70'
Ofosu měl spoustu času na to, aby si nachystal míč. Nevyužil ho, okamžitě nahrával, jenomže nepřesně.
68'
Brazilský fotbalista je jednoznačně dnes nejvýraznější postavou. Znova vystřelil, ani tentokrát jeho pokus přesný nebyl.
66'
Byl to Brazilec Paulo, který si navedl míč na střelu a vypálil. Balón netrefil dobře, vypálil vysoko nad.
65'
Centr do vápna nebyl přesný, obrana rumunského týmu odvrátila kulatý nesmysl do bezpečné vzdálenosti od brány.
64'
Paulo byl faulován, domácí mají k dispozici zajímavou standardní situaci. Na přímé ohrožení to není, uvidíme centrovaný míč.
62'
Hra je často přerušována. Ať už fauly, nebo nepřesnostmi, kterých je čím dál tím více.
61'
Pokus na přední tyč nebyl přesný, následuje odkop od brány.
60'
Trefil prvního stojícího soupeře, přesto jeho spoluhráči mohou pokračovat s míčem.
59'
Je tu rohový kop pro domácí tým. Zahrávat ho bude z levé strany hrací plochy Paulo.
57'
Askovski se nachází na trávníku v nepříliš fotbalové poloze. Vypadá to ale, že bude schopen pokračovat v zápase.
56'
Šymkent kombinuje na polovině soupeře a hledá skulinku, kudy by vedl svůj další útok.
55'
Nebezpečný pokus hráče kazašského celku nemusel Papa trápit, pískal se totiž ofsajd. Na druhou stranu je třeba zmínit, že zákrok rumunského brankáře byl fantastický.
54'
Z přímého volného kopu nic zajímavějšího nevzešlo, obrana byla pohotová.
53'
A možná ví, proč tak činí. Hosté se snažili konstruktivně rozehrát, místo toho však ztratili balón a celou situaci museli řešit za pomocí faulu.
52'
Botoşani se v posledních minutách spíše zaměřuje na defenzivní činnost. Kreativitu přenechává soupeři.
50'
Pap zmenšil střelecký úhel svému soupeři, který se z bezprostřední blízkosti brány soupeře zmohl jen na popostrčení míče do zámezí.
49'
Tvrdý střet domácího útočníka a brankáře rumunského výběru nevypadal vůbec hezky. na druhou stranu je pozitivní, že se ani jednomu z nich nic nestalo.
47'
Hostující trenér si vysloužil karetní napomenutí za nemístná slova proti hlavnímu rozhodčímu.
46'
Střídání v týmu FK Ordabasy Šymkent: ze hřiště odchází Chižničenko, přichází Simčevič.
46'
První poločas je za námi! A nutno říct, že přinesl atraktivnější podívanou, než asi všichni čekali. K vidění byly hned tři branky, k tomu hned několik šancí na obou stranách.
Klíčová událost se odehrála už v desáté minutě. Ofosu fauloval unikajícího soupeře a podle všeho měl dostat červenou kartu, místo toho obdržel žlutou. K tomu soupeř z penalty neskóroval. Těžko říct, jak by se utkání odvíjelo, kdyby tomu bylo jinak.
Druhý poločas začne přibližně v 17:01.
Po skončení prvního poločasu obdržel žlutou kartu Paulo. Těžko říct, za co přesně.
45+1'
45'
Nad rámec základní hrací doby se v prvním poločase odehraje jedna minuta.
43'
A mohlo být znova srovnáno! Brazilec Paulo se ocitl sám před brankářem soupeře, jenže vůbec netrefil prostor mezi třemi tyčemi!
42'
Domácí fotbalista vystihl přihrávku soupeře a vydal se směrem vpřed, v čemž mu za pomoci faulu zamezil Holzmann.
41'
Přenesení hry nebylo přesné, autové vhazování budou mít k dispozici domácí.
39'
FK Ordabasy Šymkent kombinuje na polovině soupeře. Docela výjimečný jev dnes. Uvidíme, zda tomu tak bude i nadále, nebo se pokusí Kazaši převzít otěže hry.
38'
První ofsajd v tomto utkání si připisují na svou stranu fotbalisté rumunského Botoşani.
35'
Žlutou kartu dostává Diakhate (FK Ordabasy Šymkent).
33'
Vyrovnaný stav vydržel něco málo přes minutu. Hodně demotivující pro Šymkent, zatím to totiž nevypadá, že by se měl do větších šancí dostávat nějak často.
31'
Botoşani právě vstřelilo branku!
S brankami se nám roztrhl pytel! Na pravé straně měl prostor k zakončení MARKO DUGANDŽIČ, který okamžitě vypálil na zadní tyč, ke které se i míč následně zatočil.
30'
Ordabasy právě vstřelilo branku!
Jako blesk z čistého nebe vzešla vyrovnávací branka! Hosté trestuhodně nechali ve vápně volného MAYE MAHLANGU, jemuž stačilo jen jemně tečovat letící přihrávku a překonat tak Papu.
28'
Z opakovaných záběrů jsme mohli vidět, že se to písknout dalo. I opačný názor si ale Jabarov obhájí.
27'
Stále to jsou hráči rumunského výběru, kteří mají více ze hry. Podle hlavního rozhodčího však Diakhate rukou ve vápně nezahrál.
25'
Hosté jdou do vedení! MARCEL HOLZMANN si naběhl na malé vápno a obdržel přihrávku od Ofosua, načež nekompromisně zakončil k bližší tyči.
24'
Harut zkusil své štěstí a vystřelil snad ze čtyřiceti metrů. Neúspěšně, míč mohl skončit na prázdné zadní tribuně.
23'
Míč se odrazil hned od několika fotbalistů, konec byl ovšem šťastný pro domácí.
22'
FC Botoşani bude zahrávat rohový kop z levé strany hrací plochy.
21'
Centr do vápna Šykmentu odhlavičkoval vracející se obránce. Stále to jsou hosté, kteří mají kulatý předmět ve svém držení.
20'
Botoşani kombinuje na polovině hřiště a nikam nespěchá. Ani nemusí, fotbalisté kazašského celku nikterak aktivně nenapadají.
19'
Teď si hosté poněkud zavařili. Na druhou stranu krátkou kombinaci v blízkosti vlastního pokutového území nakonec zvládli.
18'
Chybuje se často na obou stranách. Pohledný fotbal nesledujeme, nicméně říct, že bychom se vyloženě nudili, se taktéž říct nedá.
16'
Hosté měli k dispozici přímý volný kop. Vzešla z toho zajímavá příležitost, když jeden z hráčů rumunského týmu trefil z první jen soupeře.
14'
FC Botoşani má více ze hry. Rumuni jsou aktivnější, nicméně se jen zřídka dostávají k bráně soupeře.
11'
Pap napravil svou předešlou chybu, když vystihl směr střely a Diakhatemu pokus vyrazil!
10'
Žlutou kartu dostává Ofosu (FC Botoşani).
10'
Pokutový kop! A znovu v tom má prsty Ofosu, tentokrát však v záporné roli. Pap pokazil svůj výběh, k míči se první dostal Paulo a utíkal sám na prázdnou bránu. Němec ho fauloval, přičemž může být rád, že neobdržel červenou kartu.
9'
Němec Ofusu se hezky obtočil ve vápně kolem své osy a napálil z bezprostřední blízkosti míč do Šajzada! Ten je otřesený, nicméně zabránil jistému gólu.
8'
První větší závar. Chižničenko měl před sebou prázdnou bránu, do přízemního centru však na poslední chvíli vletěl Chindris a odvrátil ho do bezpečí.
7'
Chižničenko předvedl hezkou stahovačku, načež byl zezadu faulován dotírajícím soupeřem.
6'
S následným rohovým kopem si domácí obrana poradila. To platí i pro centr, který vzápětí přiletěl do kazašské šestnáctky.
5'
Dobrým obranným zákrokem se prezentoval Fontanello, když zabránil přízemnímu centru z levé strany.
4'
Rodriguez si vytvořil kolem sebe místo a přesunul hru na druhou stranu hřiště.
2'
Nicméně dlouhý nákop za obranu rumunského týmu končí jen v náruči brankáře Papa.
1'
Úvodní rozehru v tomto zápase měli k dispozici hráči domácího týmu, kteří se okamžitě snaží vymyslet něco směrem vpřed.
1'
FC Botoşani
Rumunský celek skončil v minulém ročníku místní nejvyšší soutěže na čtvrtém místě. Odstartováno má i ten letošní, v něm však týmy odehrály jediný zápas, nicméně ten FC Botoşani ovládlo.

FK Ordabasy Šymkent

Kazašský Šymkent se do předkola Evropské ligy dostal ze třetího, tedy posledního postupového místa v tamní nejvyšší soutěži. Pokud jde o momentální výsledky, tak nejspíše panuje v týmu spokojenost. Po šesti odehraných zápasech se Ordabasy nachází na pátém místě, přičemž na druhé místo ztrácí pouze horší skóre.

21.08.20 Ordabasy – Kaspij Aktau 1 : 0
18.08.20 Žetysu – Ordabasy 2 : 3
01.07.20 Ordabasy – Šachtar 0 : 1
07.06.20 Ordabasy – FK Kyran 2 : 0
15.03.20 Taraz – Ordabasy 3 : 2
Přeji příjemné čtvrteční odpoledne všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Dnes nás čeká opravdová lahůdka, od 16:00 proti sobě nastoupí v předkole Evropské ligy kazašský FK Ordabasy Šymkent a rumunský FC Botoşani.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.