Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Progrès Niederkorn : Willem II - 16. září 2020   18:30

Progrès Niederkorn
0:5
(0:3)
Willem II
Willem II
20' Pavlidis   • 28' Saglam   • 34' Pavlidis   • 46' Nunnely   • 65' Ndayishimiye
Flauss – Bastos, Ferino, Skenderovič (C), Janisch (64. Karayer) – Latic, Dublin – Tekiela (64. Shala), Silaj, Holtz – Habbas (46. Luisi).
Boussong, Sommer – Karayer, Luisi, Muratovic, Shala, Vogel.
Balakin (UKR) – Skrypka (UKR), Volodin (UKR)
Stade Municipal de la Ville de Differdange, Differdange
Willem II
Ruiter – Heerkens (41. van den Bogert), Holmen, Peters (C), Nelom (62. Kohn) – Saglam, Ndayishimiye, Llonch (62. Saddiki) – Nunnely, Pavlidis, Kohlert.
Brondeel – Dahlhaus, Gladon, Kohn, Saddiki, van den Bogert, Yeboah.

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 1:11. Střely mimo: 1:6. Rohy: 3:11. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 8:4.
Ve 3. předkole čeká na Kosterovu družinu lepší z dvojice Lincoln-Glasgow Rangers.
Willem II nenechal ve 2. předkole Evropské ligy nikoho na pochybách, lucemburský Niederkorn porazil vysoko 5:0. První branka padla po dvaceti minutách hry, po centru z rohového kopu skóroval Vangelis Pavlidis. Na rozdíl dvou branek navýšil Gorkem Saglam, do konce poločasu ještě Vangelis Pavlidis stihl zapsat svůj druhý zásah. Ve druhé půli holandské mužstvo stihlo přidat ještě dva góly. Nejprve se prosadil aktivní Che Nunnely, v 65. minutě uzavřel stav středopolař Mike Tresor Ndayishimiye.
90+2'
90+1'
V posledních vteřinách ještě hosté zaútočili na šestý gól. Pavlidis patičkou chytře posouval za sebe, dobře věděl o Nunnelym. Před ním ale stál ještě Bastos.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby jednu minutu.
89'
V poklidném tempu Willem II rozjíždí další, možná úplně poslední akci střetnutí. Kombinace začíná u stopera a kapitána v jedné osobě, Jordense Peterse.
88'
Kličkovaná Saglama skončila u posledního Ferina. Odražený balón našel Kohlert, který napálil tvrdou ránu do obličeje před chvilkou kličkujícímu spoluhráči.
87'
Ani v tomto případě nejde o nic vážnějšího. Záložník možná jen chtěl přerušit akci soupeře, což nevyšlo. Každopádně je zpátky na nohou a v plné síle.
86'
Mimo dění hry zůstal ležet Yannis Dablin. Lucemburský fotbalista se drží za pravé lýtko, na scénu přicházejí i domácí lékař.
85'
Šestá branka a hattrick pro Pavlidise visela ve vzduchu. Do úniku po levé straně ho pěkným pasem poslal Nunnely. Řek udělal kličku Skenderovičovi, následně míč zakroutil velmi těsně kolem pravé tyče.
84'
Hodně složitý centr musel na hranici šestnáctky řešit Christian Silaj. Ofenzivní záložník si zpracoval balón na prsa, načež z halfvoleje úplně minul bránu.
83'
Střelec pátého gólu, Mike Tresor Ndayishimiye, předvedl velkou parádu. Nejprve obral soupeře o balón, načež si mezi dalšími dvěma hodil míč a ještě stihl proběhnout. Ze hry během vteřiny vyřadil tři protivníky.
82'
Mužstvo z Lucemburska opět dostalo šanci kombinovat na útočné polovině. Zatím si však hráči vyměňují míč jen kolem středového kruhu.
81'
Rozběhla se závěrečná desestiminutovka základní hrací doby. Willem II disponuje velkým pětigólovým náskokem, který Niederkorn zcela jistě nesmaže.
80'
Naštěstí to nevypadá na nic vážnějšího. Obránce vstal po svých, sám i doběhl za postranní čáru, kde okamžitě usiluje o návrat.
79'
Pravý bek Victor van den Bogert rozehrál a chytl se za pravé tříslo. Jednadvacetiletý Holanďan zůstal sedět na trávníku, rozhodčí přerušuje hru.
78'
Che Nunnely hraje s velkou chutí. Několikrát naznačil pohyb a nakonec šel doprava, čímž Bastose dokonale zmátl. Technické zakončení prosvištělo těsně vedle pravé části brankové konstrukce.
77'
Svěřenci kouče Vrabece budou hrát pár vteřin v oslabení. Za postranní čáru musel Irvin Latic, který v souboji s protihráčem utržil krvavý šrám na ruce.
76'
A tak jsme sledovali opět možnost hostů. Proti odraženému balónu nastavil pravou nohu Tresor Ndayishimiye, dělovka proletěla metr nad.
75'
Hodně odvážná klička Kohna proti dotírajícímu Tekielovi, který nevyšla. Pravé domácí křídlo mohl jít do brejku, jenže balón zapomnělo za zády.
74'
Defenziva Willemu II si dokázala poradit i pod velkým tlakem. Přihrávku do těžké pozice dostal Holmen, který však zachoval hlavu, rozhlédl se, a šikovným obloučkem uvolnil Saglama.
73'
Následoval tedy rohový kop. Prodloužený balón mířil do míst, kde bojovali Kohlert a Skenderovič. Úspěšnější byl domácí obránce.
72'
Velké nedorozumění v defenzivě černo-žlutých. Bastos dobře vypíchl míč z pod kopaček Nunnelyho, jenže pak zůstal stát v domnění, že pro kulatý nesmysl doběhne některý ze spoluhráčů. To se nestalo.
71'
Tentokráte to Niederkorn zkusil levou stranou. Yannis Dublin hledal Tekielu, křídelník svedl marný souboj se stoperskou dvojicí.
70'
Nyní byla hostující defenziva krátká na náběh Luisiho. Důvod je jednoduchý, střídající útočník vyběhl za posledního soka dříve, než měl. Ofsajd.
69'
Výborná práce středního záložníka Saddikiho, jenž po ztrátě zabral směrem vzad a tělem odstavil s míčem běžícího Shalu. Navíc dokázal rozehrát na volného kolegu.
68'
Do řad Niederkornu míří druhá žlutá karta. Na polovině hřiště, nejspíše z frustrace, stoper Ferino úplně zbytečně strčil do Kohna. Nebylo co řešit.
67'
Dlouho domácí s balónem na kopačkách nepobyli. Prakticky hned po hvizdu rozhodčího pasivně stojícího Luisiho obral Holmen.
65'
Willem II právě vstřelil branku!
Hosté završují populárního "bůra." MIKE TRESOR NDAYISHIMIYE si dvakrát krásně vyměnil balón se Saglamem, Flausse prostřelil střelou k pravé tyči.
64'
Střídání v týmu FC Progrès Niederkorn: ze hřiště odchází Kempes Waldemar Tekiela, přichází Florik Shala.
Střídání v týmu FC Progrès Niederkorn: ze hřiště odchází Mathias Janisch, přichází Metin Karayer.
63'
Pobyl na hřišti sotva minutu a už si říkal o žlutý kartónek. Dries Saddiki zezadu tvrdě zajel do Dublina, ten šel okamžitě k zemi.
62'
Střídání v týmu Willem II Tilburg: ze hřiště odchází Miquel Nelom, přichází Derrick Kohn.
Střídání v týmu Willem II Tilburg: ze hřiště odchází Pol Llonch, přichází Dries Saddiki.
61'
Hosté přesunuli kombinaci na útočnou polovinu. Pavlidis útočil na hattrick, avšak pas od Kohlerta převzal špatně, toho využil Ferino.
60'
Hodina střetnutí je pryč, do konce základní hrací doby zbývá poslední půl hodina. O postupujícím je již dávní rozhodnuto, Willem II začal soupeře šetřit.
59'
Antonio Luis musel riskovat, nic jiného mu nezbývalo. Sám vyrazil proti trojici protihráčů s cílem vybojovat alespoň faul. Neuspěl.
58'
Che Nunnely po chvilkové odmlce nastartoval své rychlé nohy, avšak balónu se nedočkal. Pas po lajně totiž Ferino vystihl na jedničku.
57'
Polovysoký centr na hranici penalty nadělal velkou paseku v šestnáctce hostů. Odražený balón ve finále skončil na kopačkách Holmena, jenž kulatý nesmysl odpálil mimo nebezpečí.
56'
Niederkorn začal více útočit, k čemuž prospívá i výkon soupeře, ten viditelně polevil. Dublin získal rohový kop.
55'
V krátkém časovém sledu dostal Ruiter druhou malou domů. Gólman několik vteřin podržel míč na kopačkách, posléze rozehrál na volného van den Bogerta.
54'
Středopolař Pol Llonch měl na mále, nakonec však ze souboje vyšel jako vítěz. Španěl si hodil před míč tělo, Holtz jej fauloval.
53'
Hra má rychlý spád, moc se nepřerušuje. Ale že bychom sledovali zajímavou podívanou, to se říci nedá. Nohama dostal možnost hrát i brankář Ruiter.
52'
Willem II podnikl kontr na opačnou stranu. Llonch si ve středu narazil s kolegou Saglamem a pokračoval směr brány, tvrdý projektil těsně minul levou tyčku.
51'
Útočný faul zhatil další příležitost domácího týmu. Christian Silaj se až příliš vehementně tlačil za balónem, přitom srazil na zem jednoho ze stoperů.
50'
Niederkorn měl velkou šanci zaznamenat alespoň čestný úspěch. Z hranice šestnáctky pálil Kempes Waldemar Tekiela vysoko nad.
49'
Celek z Nizozemska je při chuti. Ndayishimiye ještě zasprintoval ve snaze přeskočit Latice, což se mu nakonec nepovedlo, chyběly centimetry.
48'
Do konce zápasu sice zbývá ještě něco málo přes čtyřicet minut, ale již teď je jasné, že se bude střetnutí dohrávat jen z povinnosti, vítěz je jasný.
46'
Parádní start Willemu do druhé půle, přichází čtvrtý gól! Přihrávky do vnitra šestnáctky dobře zpracoval CHE NUNNELY, pravé křídlo vzápětí zamířilo nechytatelně k bližší, pravé tyči.
46'
Střídání v týmu FC Progrès Niederkorn: ze hřiště odchází Ryad Habbas, přichází Antonio Luisi.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:31.
Skončil první poločas mezi Niederkornem a Willemem II, kde je o postupujícím s největší pravděpodobností rozhodnuto. Hosté potvrzují roli favorita, soupeři nadělili tři góly, zatímco sami drží čisté konto. Důležitý první gól padl ve 21. minutě, prodloužený centr z rohu uklidil do brány Vangelis Pavlidis. Dvoubrankový náskok vybojoval pro hosty ve 28. minutě středopolař Gorkem Saglam. Současnou podobu výsledku dal pak svým druhým zásahem Řek Vangelis Pavlidis.
45+2'
45+1'
V samotném závěru úvodního dějství mohl zkorigovat skóre Ryad Habbas. Francouzský útočník ale dostal zpětnou nahrávku na paty, i přes veškerou snahu nedokázal kulatý nesmysl zpracovat.
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu jednu minutu.
44'
V malém vápně došlo ke střetu dvou fotbalisté, na trávníku zůstal ležet domácí Irvin Latic. Středopolař nejspíše při souboji špatně došlápl na pravou nohu.
43'
Po delší době standardka, a to pro domácí mužstvo. Rohový kop ale nedopadl podle představ, nízký balón na přední tyč odklidil do bezpečí Holmen.
42'
Těžko říct, co stojí za střídáním pravého obránce ještě před koncem první půle. Sám Heerens vypadal poněkud překvapeně.
41'
Střídání v týmu Willem II Tilburg: ze hřiště odchází Freek Heerkens, přichází Victor van den Bogert.
40'
Do konce prvního poločasu zbývá pět minut. Dočkáme se ještě nějakého gólu nebo půjdou hosté do kabin s tříbrankovým vedením v zádech?
39'
Po hodně dlouhé době sledujeme alespoň snahu o kombinační akci Niederkornu. Skenderovič vytáhl hru na útočnou polovinu.
38'
Odvážný aut Bastose na střed. Ferino si ovšem poradil výborně, když udržel na zádech Pavlidise a malou domů oslovil Flausse.
37'
Che Nunnely proti dvojici protivníků bojoval marně. Balón skončil mimo hrací plochu po odrazu od jeho levé dolní končetiny.
36'
Kdo čekal v dnešním utkání drama, byl na velkém omylu. Hosté jsou jednoznačně lepším celkem, což ostatně dokazuje právě skóre na výsledkové tabuli.
34'
Demolice pokračuje! Po ztrátě ve středu hřiště Ndayishimiye průnikovým pasem našel trestuhodně volného VANGELISE PAVLIDISE. Jednadvacetiletý forward udělal gólmanovi úspěšnou kličku na pravou stranu, míč poté bezpečně poslal do odkryté svatyně.
33'
Velmi zajímavý pokus Matse Kohlerta. Levé křídlo Willemu zkusilo z velkého úhlu překvapit brankáře střelou na přední tyč, Flauss zůstal pozorný.
32'
Je jasné, že hosté nikam spěchat nebudou, pokud k tomu nebudou donuceni soupeřem. Holmen a Peters si teď několikrát nerušeně vyměnili míč.
31'
Parádní individuální akce v podání Che Nunnelyho. V plné rychlosti obešel Ferina a Skenderoviče, ztroskostal až na skvěle připraveném Flaussovi, který velkou šanci vyrazil pravou rukou.
30'
Po půl hodině tedy Willem II Tilburg vede dvoubrankovým rozdílem. papírové předpoklady se zatím vyplňují na jedničku.
28'
Kosterova družina získává dvoubrankový náskok. A to s obrovským štěstím. Kohlertovu kličkovanou přerušil Bastos, který však vypíchl balón před vlastní brankou na nohy GORKEMA SAGLAMA, středopolař tváří v tvář brankáři nezaváhal.
28'
Che Nunnely si narazil se Saglamem a pokračoval po lajně. V blízkosti praporku odcentroval přímo do rukavic připraveného Flausse.
27'
Tak ono těch fanoušků je ještě více. Kamera zabrala tábor domácích, který stojí na vyvýšeném místě, někteří jedinci si v klidu pokuřují cigarety, roušky nikde. A navíc zadarmo.
26'
Trpělivá kombinaci, ta přesně hostům vyhovuje. Naopak ze soupeře je vidět frustrace, hrát vyšší presink se Niederkornu vůbec nelíbí.
25'
Svěřenci kouče Vrabece pochopitelně musejí přidat, pokud se nechtějí rozloučit s pohárovou Evropou ve druhém předkole.
24'
Nabuzení hosté pokračují v aktivním pojetí hry. Nyní to ovšem přehnal Mike Tresor Ndayishimiye, jenž spolu s balónem trefil přes kotníky soka. Jasný faul.
23'
Kouř ze světlic došel až na stadión. Hráči tak hrají v mírné mlze, což je určitě neovlivní, přímo na trávníku je viditelnost dostačující.
22'
Že se hraje bez diváků není tak úplně pravda. Odvážní jedinci, a sice fanoušci Willemu, vylezli na stromy za stadiónem. Na oslavu branky zapálili červené světlice.
20'
Favorit jde do vedení! Rohový kop prodloužil Kohlert chytře na zadní tyč, přímo na hlavu VANGELISE PAVLIDISE. Řecký útočník druhou příležitost v utkání přetavil v gól.
20'
Freek Heerkens udělal to nejlepší, co v danou chvíli mohl. Proti přesile nastřelil Ferina do levé nohy, čímž získal standardku v podobě rohu.
19'
Kosterovu družinu zastavila od gólovky píšťalka sudího. Che Nunnely už chtěl střílet, při střetu s Ferinem si ale počínal nedovoleně.
18'
Opět můžeme sledovat kombinační hru nizozemského mužstva. Do zadních řad často couvá i útočník Habbas, domácí brání v kompletní sestavě.
17'
Ani v tomto případě nedošlo k bezprostřednímu ohrožení brány. Centr odvrátil Nunnely přímo na nohy Silaje, který prudkou ránou trefil pouze protivníka.
16'
Místo další příležitosti návrat do obrany. Mizerně zahraný roh vystihl Dublin, jenž poslal do brejku Tekielu. Ten pro Niederkorn vybojoval rohový kop.
15'
Co chybělo! Vangelis Pavlidis si zády k bráně parádně hodil balón kolem Skenderoviče. Pěkný pokus směřoval k levé tyči, Flauss vytáhl míč konečky prstů na roh!
14'
Bleskový protiútok Niederkornu zhatil zdvižený praporek pomezního rozhodčího. Pozici vůči obráncům si nepohlídal Habbas.
13'
Mats Kohlert opět ukázal technické dovednosti, když s přehledem obelstil Bastose. Vzápětí přihrál Llonchovi, střela skončila v rukavicích gólmana.
12'
V souboji tělo na tělo Christian Silaj obstál. Středem pak zkusil i vystřelit, avšak trefil jenom dobře clonícího Peterse.
11'
Niederkorn vyvinul snahu zaútočit, avšak neúspěšně. Po pravé lajně bylo přehuštěno, Kempes Waldemar Tekiela kličkoval bez úspěchu.
10'
Přichází první žlutá karta, jejímž držitelem je Mathias Janisch. Levý bek chtěl nasimulovat penaltu, právě za tento naivní pokus viděl kartu.
9'
Teď ale přišla velká chyba v rozehrávce. Llonch špatně četl myšlenky Saglama, který místo po lajně sbíhal do středu.
8'
Willem II pokračuje v nastolené aktivitě. Soupeř je zalezlý na vlastní polovině a zuby nehty brání bezbrankový stav.
7'
Holandský celek se radoval z prvního gólu, jenže ta jim dlouho nevydržela, protože skórující Saglam stál v době pasu z levé strany v ofsajdovém postavení.
6'
Premiérový zákrok střetnutí zapisuje Sebastien Flauss. Před obránce se natlačil rychlík Nunnely, zakončení ovšem chyběla přesnost.
5'
První rohový kop střetnutí se Willemu vůbec nepovedl. Centr na přední tyči si skvěle pokryl Skenderovič, kapitán vyhlavičkoval balón z vápna.
4'
Rychle na druhou stranou. Levou stranou se kolem osobního strážce uvolnil Kohlert, jeho přízemní centr zblokoval do zámezí Ferino.
3'
Fotbalisté Niederkornu okamžitě podnikli útočný výpad středem hřiště. Na jeho konci byla střela Latice, která však měla k přesnosti hodně daleko.
2'
Domácí vstoupili do utkání v černo-žlutých dresech. Hosté oblékli dresy barvy světle zelené. Výkop patřil domácím.
1'

FC Progrès Niederkorn: Flauss – Bastos, Ferino, Skenderovič (C), Janisch – Latic, Dublin – Tekiela, Silaj, Holtz – Habbas.
Náhradníci: Boussong, Sommer – Karayer, Luisi, Muratovic, Shala, Vogel.

Willem II Tilburg: Ruiter – Heerkens, Holmen, Peters (C), Nelom – Saglam, Ndayishimiye, Llonch – Nunnely, Pavlidis, Kohlert.
Náhradníci: Brondeel – Dahlhaus, Gladon, Kohn, Saddiki, van den Bogert, Yeboah.

Rozhodčí: Balakin (UKR) – Skrypka (UKR), Volodin (UKR).
Willem II Tilburg

Tento holandský celek by pohárové Evropě čekal málokdo. Eredivisie, podobně jako lucemburská National Division, byla po polovině sezóny zrušena, z čehož nejvíce profitoval právě Willem II, který byl v té době usídlen na páté pozice, s tříbodovým náskokem na hladové vlky v podobě Utrechtu a Vitesse. Kosterova dužina odehrála před ostrým startem sezóny dvě přípravný utkání. Nejprve porazila 2:1 Venlo, následně remizovala 1:1 s PSV. Vstup do ligy nevyšel podle představ, porážka 0:2 v Heerenveenu určitě mezí ještě teď. Willem II vstupuje do Evropské ligy až dnešním zápasem.
FC Progrès Niederkorn

Niederkorn postoupil do předkola Evropské ligy zásluhou faktu, že skončil v domácí lize druhý, s pouhou dvoubodovou ztrátou za Folou. Lucemburská liga byla dohrána jenom z poloviny, po nástupu pandemie koronaviru se jarní část kompletně zrušila. Svěřenci kouče Vrabece začali pouť Evropou v prvním předkole, v němž hladce porazili 3:0 černohorskou Zetu. Niederkorn už má za sebou také dva zápasy z nové ligové sezóny, po výhře 4:0 ve Strassena přišla těsná domácí porážka 1:2 s Dudelange.
Všem fanynkám a fanpuškům fotbalu přeju krásný středeční podvečer! Vítám vás při sledování 2. předkola Ligy mistrů, u zápasu mezi Niederkornem a Willemem II.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.