Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Rosenborg BK : Eindhoven - 1. října 2020   19:00

Rosenborg BK
0:2
(0:1)
Eindhoven
Eindhoven
22' Zahavi   • 61' Gakpo
André Hansen – Hedenstad (77. Reitan), Reginiussen, Eyjólfsson, Konate – Henríksen, Zachariassen, Skejbred – Holse, Islamovič, Adegbenro (65. Helland)
Faye Lund, Helland, Hovland, Tagseth, Reitan, Asen, Ceïde
Massa – Tegoni, Alassio
Lerkendal Stadion, Trondheim
Eindhoven
Mvogo – Dumfríes, Teze, Boscagli, Max (60. Viergever) – Rosario, Mauro Júnior, Thomas (20. Hendrix) – Gakpo, Zahavi (90.+3 Madueke), Malen
Unnerstall, Viergever, Bamgartl, Bruma, Hendrix, Ihattaren, Madueke

Ode mě je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek večera.

Fauly: 12:10
Zápas je u konce, z potupu do skupiny Evropské ligy se raduje nizozemský PSV Eindhoven, který poráží Rosenborg na jeho hřišti 2:0 Norský celek byl sice opticky aktivnější a měl i větší držení míče, velkou šanci si však za celý zápas vypracoval jen jednu, a tu na konci prvního poločasu nevyužil. Hosté naopak prokázali větší zkušenosti a své šance využili. Eran Zahavi nejprve trefil tyč, ve 22. minutě se ale už radoval z branky. V 61. minutě se pak z hranice vápna krásně do růžku trefil Cody Gakpo a Rosenborg už reagovat nedokázal.
90+4'
90+3'
Střídání v týmu PSV Eindhoven: ze hřiště odchází Eran Zahavi, přichází Chukwunonso Madueke.
90+2'
Rosenborg sice stále zůstává v tlaku, ale na PSV jde zároveň vidět, že má situaci pod kontrolou.
90+1'
Nastavují se jen tři minuty.
90'
Konate se dopustil faulu z frustrace a vidí žlutou kartu.
89'
Jenže rohové kopy dnes zatím domácím moc nejdou, což se nyní znovu potvrdilo.
88'
Norský tým to stále ještě nevzdává, dostává se do tlaku a bude kopat další rohový kop.
86'
Denzel Dumfries šel do skluzu a zasáhl při tom nohy protihráče, takže jasná žlutá karta.
85'
Islamovič se sice po centru z pravé strany dostal do zakončení hlavou, to však nebylo přesné.
84'
Udeřit mohlo i na druhé straně a znovu u toho byl Zahavi. Tentokrát však Hansena nepropálil.
84'
Mvogo byl pozorný a chytil hlavičku Islamoviće po rohovém kopu, která ovšem nebyla razantní.
83'
Rosenborg rozvíjel zajímavou útočnou akci po pravém křídle, ala všechno zhatila jedna nepřesná přihrávka.
81'
Rohový kop norského týmu propadl až na zadní tyč, tam však nikdo v bílém dresu nebyl.
80'
Přeci jen se ale do slibné pozice dostal Reitan, ten však v dobré šanci zklamal a netrefil branku.
79'
Vypadalo to, že budou domácí kopat roh, ale není tomu tak, protože Teze ještě stihl míč odkopnout.
77'
Střídání v týmu Rosenborg BK: ze hřiště odchází Vegar Eggen Hedenstad, přichází Erlend Reitan.
75'
Už jen patnáct minut má Rosenborg o to, aby se ještě postaral o velký obrat a postoupil do skupiny Evropské ligy.
74'
Centr domácích z pravé strany byl hodně špatný a hosté ho v pohodě ubránili. Rosenborg ale pokračuje na míči.
73'
Islamović to přehnal s tvrdostí a fauloval Dumfriese, takže hrát budou moci hosté.
71'
Domácí zahrávali rohový kop. Ujal se toho Helland, ale hosté jeho centr odvrátili.
70'
Malen se dostal do zakončení, ale velký talent nizozemského fotbalu branku netrefil.
69'
Rosenborg to v poslední době zkouší hlavně nakopávanými míči, ale tato strategie mu zatím nevychází.
67'
Zahavi se znovu řítil do šestnáctky Rosenborgu, tentokrát měl ale k míči blíž brankář Hansen.
65'
Střídání v týmu Rosenborg BK: ze hřiště odchází Samuel Adegbenro, přichází Pal Andre Helland.
63'
Žlutou kartu dostává za bezohledný faul domácí Samuel Adegbenro.
61'
PSV právě vstřelilo branku!
Eindhoven sice zatím nebyl ve druhé půli moc aktivní, ale když už se dostal do šance, tak ji využívá! Z hranice pokutového území vypálil CODY GAKPO a trefil se nádherně přímo do šibenice. Asistence: Eran Zahavi.
60'
Střídání v týmu PSV Eindhoven: ze hřiště odchází Philipp Max, přichází Nick Viergever.
56'
Domácí centrovali z levé strany, ale Mvogo znovu do akce neumusel, vše za něj vyřešili obránce.
54'
Rosenborg se tlačil ve vápně do zakončení, stále ale platí, že dnes ještě Mvoga neohrozil. Obraně PSV nakonec pomáhal dokonce i hroťák Zahavi.
51'
Zahavi je konstantní hrozbou pro obranu Rosenborgu. Teď znovu stříle z dálky a jen těsně minul branku.
49'
Skjelbred se dopustil nedovoleného zákroku, hrát tak bude moci Eindhoven.
47'
Holse se dostal na dostřel branky Eindhovenu, bohužel pro domácí ji ale netrefil.
46'
Do druhého poločasu nastoupily oba týmy beze změn v sestavách.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 20:03.
První poločas je minulostí, PSV Eindhoven zatím vede na hřišti Rosenborgu 1:0 a je blíž k postupu do základní skupiny Evropské ligy. Domácí jsou sice mírně aktivnějším týmem, ale svou územní převahu v branku nepřetavili. Hosté naopak byli produktivní a ze své jediné střely na branku vytěžili gól, když se hlavou trefil Eran Zahavi, který ještě chvíli před tím trefil tyč. Rosenborg měl největší šanci v závěru první půle po standardní situaci, ale Mvoga nepřekonal.
45+3'
45+2'
PSV se vydalo do brejku, ale nakonec hráčům nizozemského týmu chyběla potřebná rychlost.
45+1'
Nastavují se dvě minuty.
45'
Rosenborg ještě kopal roh, ten odvrátil hlavou Dumfries.
44'
Domácí byli neuvěřitelně blízko vyrovnání! První centr se sice nepovedl, ale ten další už byl velmi nebezpečný a div že z toho nebyla branka.
43'
Rosenborg dostává zajímavou možnost jak ohrozit branku soupeře, má standardní situaci z pravé strany.
40'
Zahavi dostával přihrávku do běhu, ale nevyšel mu první dotek s míčem, takže o něj přišel.
39'
Dumfries skončil na zemi, ale byl obrán o míč čistě, Rosenborg může pokračovat v obléhání branky soupeře.
38'
Hráči Eindhovenu se dopustili útočného faulu, novou akci tak bude moci domácí mužstvo.
36'
Míč se odrazil k Zahavimu, který je při chuti a vystřelil z voleje zpoza šestnáctky. Branku ale netrefil.
35'
Po faulu na útočné polovině znovu norským tým ztratil míč a bude čekat na rozehrávku PSV.
34'
Dunfries tělem od míče odstavil Adegbenra, Eindhoven bude rozehrávat od své branky.
33'
PSV se v posledních minutách trochu zatáhlo, Rosenborg ale zatím žádnou velkou šanci neměl.
31'
Rosenborg se chystá házet aut na vlastní polovině, ví, že nesmí udělat chybu v rozehrávce.
30'
Z velká vzdálenosti natáhl ke střele Henriksen, jeho rána však nebyla přesná.
28'
Malen se snažil ve vápně hledat znovu Zahaviho, tentokrát ale jeho přihrávka neprošla.
27'
PSV se ocitlo pod krátkým tlakem, ale nakonec se mu povedlo míč odkopnout. Bránit se ale bude muset i nadále.
25'
Střelec první branky zápasu Eran Zahavi působil posledních pět sezon v čínské lize a má zkušenosti i z Itálie. Teď se snaží dopomoci Eindhovenu do Evropské ligy.
22'
Druhý centr v zápase na hlavu ERANA ZAHAVIHO už byl gólovým! Tentokrát letěl z levé strany z kopačky Malena a izraelský útočník tentokrát zakončil hlavou neomylně, míč poslal o zem a přesně k tyči. Asistence: Donyell Malen.
22'
Rosenborg zahrával standardní situaci, ale obranu Eindhovenu nepřekonal.
21'
Thomas musel střídat kvůli zranění, nahradil ho Hendrix, který je odchovancem PSV, za první tým hraje už od sezony 2013/14.
20'
Střídání v týmu Rosenborg BK: ze hřiště odchází Ryan Thomas, přichází Jorrit Hendrix.
19'
Málem hosté vymysleli úvodní branku zápasu! Thomas našel výborným centrem z pravé strany před brankou Erana Zahaviho, ten ale hlavou trefil jen tyč!
19'
Rosenborg je poprvé trochu víc zatažený na své polovině a čeká, co vymyslí soupeř.
17'
PSV získalo míč ve středu pole, ale z jeho protiútoku nakonec sešlo, místo toho je tu postupná akce.
16'
Rozehrávka standardní situace se Rosenborgu nepovedla, míč trefil hned prvního bránícího hráče PSV.
15'
První žlutou kartu utkání dostává hostující Pablo Rosario za faul ve výskoku.
13'
Zatím se hraje převážně mezi oběma pokutovými územími, ani jeden z brankářů ještě nemusel zasahovat.
11'
Rosenborg předvedl rychlou akci, na konci které bylo zakončení Zachariassena, na branku ale neprošlo.
10'
Ke střele ze střední vzdálenosti se dostal Ryan Thomas, střela novozélandského záložníka ale přesná nebyla.
9'
Rohový kop se ale PSV vůbec nepovedl, míč směřovaný na první tyč byl příliš nízký.
8'
Rosenborg je v úvodu utkání zatím aktivnější, až nyní se Eindhoven poprvé dostal před branku norského týmu a hned vybojoval rohový kop.
5'
Rosenborg to zkoušel po pravém křídle, ale Eindhoven se ubránil. Norský tým ovšem zůstává na míči.
2'
Nedovoleného zákroku se dopustil domácí obránce Eyjofsson, hrát tak bude Eindhoven.
2'
Rosenborg začíná aktivně, po levém křídle útočil Konate, ovšem neúspěšně.
1'
Hráči obou mužstev už nastupují na trávník.

Rosenborg BK: André Hansen – Hedenstad, Reginiussen, Eyjólfsson, Konate – Henríksen, Zachariassen, Skejbred – Holse, Islamovič, Adegbenro
Náhradníci: Faye Lund, Helland, Hovland, Tagseth, Reitan, Asen, Ceïde

PSV Eindhoven: Mvogo – Dumfríes, Teze, Boscagli, Max – Rosario, Mauro Júnior, Thomas – Gakpo, Zahavi, Malen
Náhradníci: Unnerstall, Viergever, Bamgartl, Bruma, Hendrix, Ihattaren, Madueke

Rozhodčí: Massa – Tegoni, Alassio.
Vzájemné zápasy

Tyto dva kluby na sebe mají ještě hodně čerstvé vzpomínky, protože na sebe naposledy narazily ve skupině posledního ročníku Evropské ligy. Ani jedno z mužstev ze skupiny nepostoupilo, první vzájemný zápas vyhrálo PSV v Norsko 4:1, ten druhý skončil v Nizozemskou remízou 1:1. Ještě předtím spolu tyto dva týmy soupeřily ve skupině Ligy mistrů, bylo to v sezoně 2004/05 a PSV vyhrálo 2:1 venku a 1:0 doma.
PSV Eindhoven

Eindhoven je tradičním klubem z Nizozemska a v tomto utkání o základní skupinu Evropské ligy je mírným favoritem. Minulá sezona nizozemské Eredivisie se vinou pandemie koronaviru nedohrála, Eidhoven byl při jejím ukončení na čtvrtém místě. Dohromady už tento slavný klub čeká na domácí mistrovský titul dva roky. Vstup do nové sezony se mu docela podařil, po třech kolech Eredivisie má na kontě 7 bodů a patří mu páté místo v tabulce. PSV začínalo svou pohárovou cestu ve třetím předkole Evropské ligy, ve kterém narazilo na slovinskou Muru. V zápase na půdě soupeře potvrdilo roli favorita a vyhrálo 5:1.

Rosenborg je tradičním norským klubem, který čtyřikrát z posledních pěti ročníků ovládl svou domácí soutěž. Naposledy se mu to ale nepovedlo a skončil až třetí za Molde a Bodo/Glimt, takže tentokrát musí vzít za vděk boji o Evropskou ligu. Norská Eliteserien se hraje systémem jaro-podzim, takže už má aktuální sezona za sebou 19 kol a Rosenborgu patří druhé místo s propastnou ztrátou osmnácti bodů na Bodo/Glimt. V poslední době má však tento klub skvělou formu, z posledních deseti zápasů osmkrát vyhrál a dvakrát remizoval. V předkolech Evropské ligy nejprve vyhrál doma nad Breidablikem 4:2, poté 5:1 na hřišti Ventslipsu a ve třetím předkole vyřadil Alanyaspor po domácím vítězství 1:0.
Zdravím a vítám všechny příznivce evropského klubového fotbalu u sledování on-line přenosu utkání play-off Evropské ligy mezi týmy Rosenborg BK a PSV Eindhoven. Zápas se odehraje na Lerkendal Stadion v Trondheimu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.