Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Sofia : Sirens - 27. srpna 2020   19:00

Sofia
Sofia
75' Ahmedov  • 90+2' Sowe
2:1
(0:0)
Sirens
Sirens
69' Maxuell
Sofia
Evtimov – Ahmedov, Juric, Sankhare, Smolenski, Jomov, Jodanov
K. Jakubik (POL)
Stadion Bălgarska Armija, Sofie
Sirens
Montfort – L. Grech, R. Grech, Romarinho, Mifsud, Pearson

Tohle je ode mne pro dnešek vše, děkuji za pozornost.
Maltský tým se dnes nemá za co stydět. Bulharského favorita nesmírně potrápil a nikdo by se nemohl divit, kdyby to byl celek Sirens FC, který by postoupil dále. Naproti tomu CSKA by se nad sebou mělo zamyslet, pokud se takhle bude prezentovat i v dalším kole, tak příliš daleko nedokráčí.
Vtipná vsuvka. Hráči si chtěli vyměnit dresy, jak to bývá po zápasech zvykem. Nicméně po chvíli si uvědomili, že to vzhledem k momentální situaci není nejlepší nápad, tak toho raději nechali.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 8:3. Střely mimo: 8:1. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 13:15.
90+7'
90+6'
Probíhá poslední minuta nastavení a míč drží na kopačkách domácí.
90+4'
Maltský fotbalista prodloužil míč na přední tyč, kde se nacházel připravený Busatto.
90+3'
Míč se dokutálel až k bráně Rudých a Busatto nikam nespěchá. Myslím si, že si hosté trochu rezignovali.
90+2'
Tým CSKA Sofia právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto! Fotbalisté CSKA se nebudou muset bát jít v Sofii na nákupy! A bylo to dosti smutné pro hosty. ALI SOWE se uvolnil na malém vápně a zakončil z ostrého úhlu tak, že se jeho pokus odrazil od rukavic Cassara do sítě.
90'
A nebo taky ne. Nastavuje se šest minut, to je ještě spousta času.
88'
Odražený balón končí v rukavicích Cassara. Myslím si, že dnes budeme svědky prodloužení.
87'
Tohle bylo docela necitlivé od hlavního rozhodčího. Hosté se hnali do zajímavé šance, polský sudí ale odpískal faul.
85'
Proti noze dostal míč Rodrigues a okamžitě pálil. Míč měl parádní razanci, jen tomu chyběla trochu větší přesnost.
84'
Fotbalisté v modrých dresech si poradili s dalším centrem. V tomhle směru si hosté dnes určitě zaslouží pochvalu, ve vápně si jsou schopni udělat pořádek.
82'
Střídání v týmu Sirens FC: ze hřiště odchází Agius, přichází Ryan Grech.
81'
A polehávajících fotbalistů z řad hostí přibývá. Nebudu soudit, jen bych řekl, že to u některých z nich zase tak horké nebude.
80'
Střídání v týmu Sirens FC: ze hřiště odchází Petinha, přichází Mifsud.
79'
Petinha je odnášen na nosítkách mimo hrací plochu. Na vině jsou nejspíše křeče.
77'
A tlak neustává. Hosté se rozhodli, že to dnes budou chtít dostat do prodloužení. A nelze se jim divit, určitě si nedokázali před zápasem představit, že by byli tak blízko senzačnímu postupu.
75'
Úleva! Jedině tak by se daly popsat momentální pocity domácího týmu. Střídající AHMED AHMEDOV si našel centr od Sankhareho a z voleje přesně zakončil.
72'
Mazikou zastavil rychlou akci hostů za pomoci nedovoleného zákroku.
71'
Střídání v týmu CSKA Sofia: ze hřiště odchází Youga, přichází Ahmedov.
70'
Na centr z pravé strany si naskočil Henrique. Na hlavě měl srovnání, jenže svůj pokus nevměstnal mezi tři tyče.
69'
Sirens právě vstřelilo branku!
Tak tohle je jako z jiného světa! Kdybyste slyšeli tu euforii, co na prázdném stadionu v Sofii panuje! Absolutní outsider z Malty se ujímá vedení, když rychlý brejk zakončil MAXUELL a hráči na lavičce se mohou zbláznit!
67'
Busatto zachytil centrovaný míč, následně však dopadl na jednoho z robustnějších hráčů soupeře. Nyní je ošetřován, snad nepůjde o nic vážnějšího.
65'
Střídání v týmu CSKA Sofia: ze hřiště odchází Beltrame, přichází Sankhare.
64'
Jenže centr byl příliš přetažený, Rudí budou odkopávat od brány.
63'
Youga zahrál rukou, což neuniklo zraku polského rozhodčího. Je tu zajímavá příležitost pro Sirény.
62'
V souboji dvou hráčů s číslem osmadvacet byl úspěšnější ten hostující, když zablokoval soupeřů centr.
59'
Sowe se uvolnil ve vápně a v dobré pozici střílel. Mířil do vrchních pater hostující brány, míč však poslal vysoko na ně.
58'
Střídání v týmu CSKA Sofia: ze hřiště odchází Carey, přichází Jomov.
57'
Na levé straně dostal spoustu prostoru jeden z hráčů v modrém dresu a vypálil. Rána to nebyla dobrá, minula zařízení.
56'
Henrique podklouzl, míč končí za autovou čárou. Hrát mohou hostující fotbalisté.
55'
Obraz hry je naprosto rozdílný prvnímu poločasu. Tým z hlavního města Bulharska kombinuje na polovině soupeře a postupně přechází blíže vápna.
52'
Pro oko nezaujatého diváka možná škoda, že maltský celek se z penalty neprosadil. CSKA by muselo více otevřít obranu, z čehož by vyplynulo více útočných akcí na obou stranách.
51'
Z toho vzešel jen přetažený centr, Sirény budou odkopávat od brány.
50'
CSKA pokračuje ve své snaze o vstřelení první branky. Nyní má k dispozici rohový kop.
48'
Jenže Busatto chytá! Domácí si museli nesmírně ulevit, prohrávat s takovým trpaslíkem, to by bylo nesmírně psychicky náročné.
47'
Žlutou kartu dostává Mattheij (CSKA Sofia).
46'
Penalta pro Sierns FC! Začátek poločasu jako hrom, v Sofii se ještě budou dít velké věci...
46'
První poločas je za námi! A nabídl poměrně značné překvapení. Naprostý outsider z Malty se drží, dokonce mohl jít i do vedení, Maxuell ale v jasné šanci selhal. CSKA by se mělo vzpamatovat, jinak se tu totiž schyluje k blamáži, která by se na horkokrevném Balkáně nesla jen velmi těžce.
Druhý poločas začne přibližně v 20:03.
45+4'
45+3'
Galabov fauloval soupeře. Sirens budou mít příležitost ohrozit svatyni bulharského klubu.
45+2'
Nad rámec základní hrací doby se v prvním poločase odehrají tři minuty.
45+1'
Rána byla sražena na rohový kop. Po něm se míč odrazil na přední tyč, kde se nacházel připravený Cassar.
45'
Je tu standardní situace pro CSKA. Jasný šlapák, tady mohl být hostující hráč rád, že neobdržel kartu.
44'
Sofia se snaží probojovat skrz obranný blok soupeře, bez většího úspěchu.
42'
Scicluna si vysloužil žlutou kartu za nějaká peprná slova vůči hlavnímu rozhodčímu.
41'
Schyluje se nám tu k překvapení, kterým by remíza v prvním poločase rozhodně byla. A pokud vše půjde tímto směrem, tak nás čeká nesmírně zajímavá další pětačtyřicetiminutovka.
39'
Opakovaný záběr nám ukázal moment, kdy mimo hru Sowe narazil do obránce soupeře. Nepříliš sportovní moment.
38'
Míč se odrazil po centru z pravé strany přesně do náruče Cassara.
37'
Střídání v týmu Sirens FC: ze hřiště odchází Romeu, přichází Walker.
35'
Henrique se rozběhl na druhou stranu, než letěla přihrávka. Autové vhazování pro maltské Sirény.
34'
Ani další akce nevyšla. CSKA si moc neví rady s přechodem do útoku, ten působí dost křečovitě.
33'
Ten byl ovšem ihned zastaven, fotbalisté armádního týmu budou začínat až od brankáře.
32'
Dlouhé autové vhazování do vápna CSKA nic nepřineslo, do rychlého brejku se tak mohou hnát domácí.
30'
Henrique si navedl míč na střed vápna a vypálil, jeho pokus minul svatyni soupeře asi tak o metr.
28'
Po faulu na Henriqueho budou domácí zahrávat přímý volný kop z docela atraktivní pozice.
27'
Střela domácího fotbalisty končí vysoko nad bránou Sirens. Ti mají k dispozici odkop od brány.
24'
Už to začíná vypadat, že se hráči bulharského výběru probudili. Okupují polovinu soupeře, čím dál častěji se dostávají do zakončení.
23'
To byla jasná gólovka! Sowe se ocitl nikým nehlídaný ve vápně a z otočky vystřelil. Jenomže to bylo přesně do míst, kde byl připravený brankář soupeře.
23'
Beltrame vystřihl nůžky, míč ale netrefil vůbec dobře. Odkopávat od brány bude Cassar.
22'
Toho využil jeden z domácích a vypálil tak z pětatřiceti metrů. Pokus byl sražen na rohový kop.
21'
CSKA Sofia kombinuje na polovině soupeře. Soupeř vysoko nenapadá, bulharský tým má spoustu prostoru.
20'
Sirény se prezentují moc hezkým způsobem. Na to, jakým outsiderem dnes jsou, tak hrají překvapivě dobrý fotbal.
19'
Hra může pokračovat. Míč na kopačkách mají fotbalisté v modrých dresech.
17'
Romeu je u postranní lajny ošetřován. Hráči chvíli volna využívají k osvěžení.
15'
CSKA je zatím lepším týmem, o tom nemůže být pochyb. Na druhou stranu se nejspíše čekalo, že bude udávat tempo daleko razantnějším způsobem...
14'
Dlouhé autové vhazování do vápna CSKA Sofia nebylo úspěšné. Hrát mohou Rudí.
12'
Rohový kop domácího týmu našel svého adresáta. Ten si moc nevěděl rady, své hlavičce nedal absolutně dobrou razanci.
10'
Televizní kamera zaměřila dvě vlajky maltského týmu, které okupují plot před prázdnými tribunami. Jestli je tam vyvěsili fanoušci, kteří samozřejmě na stadionu být nesmí, tak všechen respekt.
9'
Naštěstí to vypadá, že se nejedná o nic vážného. Pokračuje se ve hře.
8'
No tak Sofia dnes nezačíná úplně dobře. Obrovský závar ve vápně vyústil v odražený míč, jenž se odrazil od břevna. A to není vše, Busatto se nepříjemně srazil s tyčkou a působí otřeseně.
7'
Prudká střela hostujícího hráče mířila zcela mimo. Nicméně Busatto nechtěl nic riskovat a raději míč vyrazil na rohový kop.
5'
Rohový kop bulharského celku, za který dnes nastoupili jen dva hráči této národnosti, byl odvrácen obranou Sirens FC.
4'
Sofia zahrávala přímý volný kop ze zajímavé pozice. Rodrigues se pokusil podstřelit zeď, jenže neúspěšně.
3'
Následný rohový kop nepředstavoval pro CSKA větší potíže, jsou to tak nyní oni, kteří tvoří hru.
2'
A hosté na to jdou pěkně zostra! Maxuell se procpal do vápna a vystřelil, Busatto však byl pozorný a připsal si první důležitý zákrok.
1'
Takřka okamžitě po začátku utkání se píská faul, rozehrávat budou hráči celku z Malty.
1'

CSKA Sofia: Busatto – Mazikou, Antov (C), Mattheij, Galabov – Youga, Rodrigues – Carey, Beltrame, Henrique – Sowe
Náhradníci: Evtimov – Ahmedov, Juric, Sankhare, SMolenski, Jomov, Jodanov

Sirens FC: Cassar (C) – Romeu, Raphael, Borg, Thiaguinho – Agius, Scicluna – Petinha, Maxuell, Bustos – Domoraud
Náhradníci: Montfort – L. Grech, R. Grech, Romarinho, Mifsud, Pearson

Rozhodčí: K. Jakubik (POL).
Sirens FC

Tohle je zajímavý příběh. Sirény ještě předloni hrály druhou maltskou ligu, načež první sezonu po postupu tento tým vybojoval evropské poháry! Nutno dodat, že tomu i napomohlo předčasné ukončení tamní ligy. Na čtvrtém místě Sierens FC disponovalo náskokem pouhých dvou bodů, přičemž do konce soutěže zbývalo ještě šest kol.

Zajímavý fakt: Pokud bychom sečetli cenovky všech hráčů maltského týmu, tak mají dohromady skoro poloviční cenu, jak nejhodnotnější fotbalista CSKA Sofia – Younousse Sankharé.
CSKA Sofia

Nejspíše každý rok musí být vypsán mezi velkou trojkou v hlavním městě Bulharska, Slavií, Levskim a CSKA Sofia, hon na Ludogorets. Nicméně to se jeví čím dál více jako „Mission Impossible", a tak se může považovat za dílčí úspěch to, který z těchto tří týmů se umístí na konci sezony nejlépe. A to bývá poslední dobou právě CSKA. Pokud bychom se zaměřili na tento fakt, tak by byla sezona "Rudých" relativně úspěšná, CSKA totiž skončilo v Parva lize druhé.

Velkou kaňku na celé sezoně však tvoří prohra ve finále domácího poháru na penalty proti Lokomotivu Plovdiv. Letos to bude totiž pět let od doby, kdy tým z hlavního města Bulharska naposledy zvedl tuto trofej.
Přeji příjemný podvečer všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Dnes by se mělo jednat o jasnou záležitost. Od 19:00 bude hostit zavedená bulharská fotbalová značka, CSKA Sofia, trpaslíka z Malty v podobě Sirens FC. Cokoliv jiného než výhra týmu z hlavního města Bulharska by bylo považováno za obrovské překvapení.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.