Arsenal už převzal trofej a slaví.
Střely na branku: Arsenal FC 7:4Hull City AFC.
Střely celkem: Arsenal FC 25:12Hull City AFC.
Držení míče: Arsenal FC 65% ─ 35%Hull City AFC.
Hráči Arsenalu měli obrovskou motivaci a možná i díky ní dnešní utkání zvládli jako zkušení mazáci. Londýnský tým čekal na trofej dlouhých 9 let a díky dnešnímu vítězství toto trýznivé čekání ukončil.
Tomáš Rosický tak slaví první trofej s Arsenalem, na kterou čekal 8 let.
Rozhodčí Probert ukončil dnešní utkání, které v řádné hrací době skončilo nerozhodným výsledkem 2:2, a tak šlo do prodloužení, ve kterém byl aktivnějším týmem Arsenal a zaslouženě zaznamenal vedoucí branku, o kterou se ve 109 minutě postaral aktivní Ramsey. Arsenal tedy zvítězil 3:2, ale Hull se za svůj výkon stydět vůbec nemusí, protože dnes předvedl velmi slušný výkon.
120
Gól na kopačce měl Tomáš Rosický, ale jeho střelu včas zastavil jeden z bránících protihráčů.
120
Hráčem utkání byl ve Wembley vyhlášen Aaron Ramsey.
119
Ránou z dálky se prezentoval Aluko, ale Fabianski si připsal výtečný zákrok a udržel vedoucí skóre Arsenalu.
119
Aktivní Sanogo se opět ocitl v šanci, ale ani tentokrát se prosadit nedokázal. Z bezprostřední blízkosti proti McGregorovi neuspěl a brankář Hullu si připsal výtečný zákrok.
116
Fabianski vyběhl z brány, a dopustil se tak velké chyby. Do šance se dostal Aluko, který pálil téměř z nulového úhlu do prázdné branky, ale jeho pokus gólem neskončil. Možná mu budou spoluhráči vyčítat, že nepřihrál a vzal to na sebe.
114
Zajímavou přihrávku obdržel Sanogo, který se prezentoval střelou ke vzdálenější tyči, ale jeho pokus branku jen těsně minul.
109
Arsenal právě vstřelil branku!
Giroud přihrával patičkou přesně do těch míst, kam si naběhl AARON RAMSEY, jenž pohotovou střelou k tyči poslal Arsenal do vedení.
107
Faulovaný byl Sagna, a rozehrávat tak bude Arsenal.
106
Dohráno dnes mají Santi Cazorla a Mesut Özil, které na hrací ploše nahradili Tomáš Rosický a Jack Wilshere.
106
106
Začalo druhé prodloužení.
Ani v prvním poločase prodloužení branka nepadla, a tak je stav utkání stále 2:2.
105
První poločas prodloužení skončil.
104
Cazorla se ve vápně dostal k odraženému míči a zkoušel to placírkou na zadní tyč, avšak jeho střela byla nepřesná.
103
To Arsenal má k dispozici ještě dvě střídání.
102
Hull využívá posledního střídání: do hry se dostane George Boyd a ze hřiště odešel Liam Rosenior.
102
Ramsey to opět zkusil, ale tentokrát mu střela z dálky moc nesedla a balon skončil vysoko nad brankou.
101
Fotbalisté Arsenalu jsou u balonu a pohybují se s ním ve středu hřiště. Nyní už se postupně přesouvají na soupeřovu polovinu.
99
Ramsey se opět dostal do šance, ale tentokrát trefil pouze boční síť.
97
Trošku překvapivě se tvrdou ránou z dálky prezentoval Ramsey, ale McGregor tuto střelu nadvakrát zlikvidoval.
97
Do pokutového území Arsenalu přilétl zajímavý centr, ke kterému se snažil dostat Fryatt, avšak to se mu nepodařilo a Fabianski si stáhl míč do rukavic.
94
Hlavičkující Giroud mohl poslat Arsenal do vedení, ale štěstí mu nepřálo a trefil pouze břevno. Naopak fotbalisté Hullu si určitě oddechli.
93
Sanogo dostal zajímavou přihrávku za obranu, ale celou akci zbrzdil a jeden z obránců se stihl na poslední chvíli vrátit. Hull se štěstím odolal a stav skóre se nezměnil.
92
Arsenal drží míč na kopačkách a pohybuje se s ním na soupeřově polovině. Hull se pozorně brání a tlaku odolává.
92
Na pravém straně obdržel přihrávku Giroud, ale protihráč mu balon sebral. Nicméně i tak zůstane Arsenal u míče.
91
Začal první poločas prodloužení.
Ve Wembley jde zápas do prodloužení.
90+5
Běží poslední minuta nastavení, a tak to vypadá, že zápas půjde do prodloužení.
90+4
Cazorla dostal přihrávku do velkého vápna, ale balon si nedokázal zpracovat a sám sebe připravil o zajímavou pozici.
90+2
Giroud vystřelil z otočky, ale brankář McGregor zasáhl výtečně a zabránil stoprocentnímu gólu. Giroudův pokus mířil do spodního rohu branky, a tak to měl McGregor velmi těžké, ale zvládl to na jedničku.
90+1
Ramsey obdržel přihrávku od Artety, ale měl to na dlouhou nohu a Arsenal o míč přišel.
90
Druhý poločas bude nastaven o 5 minut.
90
Sanogo dostal skvělou přihrávku od Girouda a poté ze své kopačky vyslal jedovatou střelu, která jen těsně minula branku.
88
Elmohamady si řekl o přihrávku, kterou mu adresoval Livemore, ale tato přihrávka byla příliš prudká a skončila v zámezí.
86
Tentokrát byl faulovaný Giroud, proti kterému se provinil Curtis Davies a sudí už tasil žlutou kartu.
86
Elmohamady poslal míč do pokutového území, kde se ke střele hlavou dostal Davies, ale jeho pokus gólem neskončil.
85
Faulovaný byl Aluko, kterého poslal k zemi Olivier Giroud a sudí mu udělil žlutou kartu.
83
Arsenal zahrával rohový kop, ale ze standardní situace vůbec nic nevytěžil.
82
Brankář McGregor si teď připsal úžasný zákrok a zabránil stoprocentnímu gólu, který měl na kopačce Giroud, jenž se prezentoval prudkou střelou z první, ale McGregor zasáhl opravdu výtečně.
79
Gibbs se ocitl ve stoprocentní šanci, ale proměnit ji nedokázal. Sanogo mu předložil míč před branku, kde měl Gibbs dostatek prostoru i času, ale z bezprostřední blízkosti branku přestřelil. Fanoušci Arsenalu nevěří svým vlastním očím, co všechno se dá spálit.
78
Hull se po delší době dostal na soupeřovu polovinu, ale útok mu nijak dobře nevyšel. Arsenal se ubránil bez potíží a svého soupeře ke střele nepustil.
74
Ze hry odstupuje Stephen Quinn, kterého vystřídal Sone Aluko.
71
Cazorla se prezentoval zajímavým centrem do vápna, ale napoprvé se nikdo z jeho spoluhráčů ke střele nedostal. Nicméně míč se dostal přesně do těch míst, kde stál ve správný čas LAURENT KOSCIELNY, jenž z otočky vystřelil a přesnou trefou nedal McGregorovi šanci.
70
Žlutou kartou byl potrestán David Meyler.
70
Sanogo obdržel zajímavou přihrávku na bližší tyč, kterou mu adresoval Giroud, ale Sanogo trefil pouze boční síť. Vypadalo to, že se nikdo z protihráčů balonu nedotkl, ale i tak sudí píská rohový kop.
68
Arsenal se dožaduje pokutového kopu, ale Probert je jiného názoru. Ve vápně byl faulovaný Cazorla, ale sudího tato situace nechala chladným.
67
Alex Bruce opouští hrací plochu a místo něj si zahraje Paul McShane.
65
Bruce ukazuje, že už nemůže pokračovat ve hře a sedl si na trávník.
64
Arsenal zahrával hned dva rohové kopy v řadě za sebou, ale ani jednou z toho nic závažnějšího nebylo. Teď se sice Koscielny prezentoval zajímavou hlavičkou, ale ta se mezi tři tyče nevešla.
63
Sanogo obdržel přihrávku do velkého vápna, kde obehrál čtyři protihráče, ale ke střele se nedostal.
61
Hrací plochu opouští Lukas Podolski, kterého nahrazuje Yaya Sanogo.
61
O přihrávku si říkal Özil, ale Ramsey byl nepřesný a útočná akce Arsenalu skončila.
60
Faulovaný byl Cazorla, proti kterému se provinil Tom Huddlestone a sudí mu udělil žlutou kartu.
58
Cazorla odcentroval míč ke vzdálenější tyči, ale tam byl pouze Bruce s Quinnem.
58
Ze všech hráčů nejvýše vyskočil bránící Bruce, který centrovaný balon odhlavičkoval na rohový kop.
57
Livermore fauloval a Arsenal bude zahrávat standardní situaci.
55
Bruce se po ošetření zapojil zpět do hry.
54
Huddlestone natáhl ke střele z dálky, ale jeho pokus skončil nad brankou.
54
Po přerušení se pokračuje ve hře.
54
Bruce už je na nohou a jde za postranní čáru.
54
Giroud mu nechtěně přišlápl nohu k zemi a Bruce stále leží na hrací ploše.
53
Na trávníku zůstává ležet Bruce a hra je přerušena.
52
Faulem se provinil Arteta a sudí byl u toho. Rozehrávat bude Hull City.
50
Přihrávku před branku poslal Özil, ale bránící protihráč byl velmi pozorný a nikoho z fotbalistů Arsenalu ke střele nepustil.
47
Přihrávku teď obdržel Sagna, ale důrazně k němu přistoupil Rosenior, který to zvládl bez faulu a svému protihráči balon čistě odebral.
48
Míč na kopačkách drží Arsenal, konkrétně mezi sebou kombinují Arteta, Gibbs a Koscielny.
46
Míč do druhého poločasu uvedl Arsenal.
46
První poločas musel bavit i nezaujatého diváka, protože oba celky se prezentují zajímavou hrou a k vidění toho je docela hodně. Hra je velmi rychlá a sudí ji přerušuje opravdu jen výjimečně.
Prozatím sledujeme velmi zajímavé utkání, ve kterém padly už tři góly. První branku zaznamenal už ve 4. minutě Chester, který poslal Hull překvapivě do vedení. Radost Hullu se zvýšila v 8. minutě, kdy Davies překonal brankáře Arsenalu a Hull vedl už o dvě branky. Nicméně Arsenal se nevzdal a dokázal snížit na 1:2. Snižující branku zaznamenal Cazorla, který zahrával standardní situaci a parádní střelou nedal McGregorovi šanci.
Druhý poločas začne přibližně v 19:03.
45+3
45+3
Hráči Arsenalu drží míč na svých kopačkách, ale Hull se brání pozorně.
45
První poločas bude nastaven o 3 minuty.
42
Sagna odcentroval míč do vápna, ale nikoho ze spoluhráčů nenašel.
40
Z pravé strany odcentroval míč do vápna Livermore, ale Fryatt se k balonu nedostal, protože centr byl příliš vysoký.
38
Sagna si řekl o přihrávku, kterou mu poslal Cazorla, ale jeden z bránících protihráčů včas zasáhl a nebezpečnou přihrávku zastavil.
36
Velmi pohotovou střelu ze své kopačky vyslal Huddlestone, jehož pokus vypadal velmi zajímavě, ale nakonec střela skončila nad brankou a stav skóre se nezměnil.
35
Özil to přehnal s důrazností a sudí mu odpískal faul.
34
Teď mezi sebou kombinují fotbalisté Hullu, ale Fryatt se dostal do ofsajdu a sudí musel hru přerušit.
32
Cazorla ze své kopačky vyslal nadýchaný centr, ale k ničemu to nebylo. Hlavičkovat chtěl Giroud, ale ten se k míči nedostal.
32
Aktivní Sagna vybojoval rohový kop pro Arsenal.
29
V šanci se ocitl opět Giroud, ale ani tentokrát jeho pokus gólem neskončil.
29
Cazorla poslal centr do vápna, ale nikdo z jeho spoluhráčů se k míči nedostal a Hull se ubránil bez potíží.
28
Arsenal se dostal do další šance, ale pozorný Davies střelu zblokoval na rohový kop.
28
V šanci se ocitl Giroud, který si ve velkém vápně připravil míč na střelu, ale trefil pouze nejblíže bránícího protihráče, kterým byl Chester.
27
Přihrávku obdržel Quinn, ale míč na hrací ploše neudržel a nyní následuje autové vhazování pro Arsenal.
26
Hull je u míče a nyní se zmocní autového vhazování.
26
Faulem se provinil Arteta, a rozehrávat tak bude Hull City.
25
V obrovské šanci se ocitl Özil, který se prezentoval skákavou střelou, ale jeden z bránících protihráčů jeho pokus úspěšně zablokoval.
25
Rosenior může být rád, že neobdržel žlutou kartu, protože jeho zákrok byl opravdu ošklivý.
25
Elmohamady je zpět na hrací ploše a pokračuje ve hře.
24
Rosenior se provinil proti pravidlům, když fauloval svého protihráče, kterým byl Sagna. Sudí Probert si Roseniora zavolal a domlouvá mu.
22
Zajímavou přihrávku před McGregorovu branku poslal Podolski, ale nikdo z jeho spoluhráčů se ke střele nedostal, protože obrana Hullu se rychle zorientovala a včas balon odvrátila do bezpečí.
21
19
Hra je přerušena, protože lékařskou péči potřebuje Elmohamady.
19
Cazorla si vzal na starost další standardní situaci, ale tentokrát už pro Hull tak nebezpečná nebyla. Ke vzdálenější tyči přilétl zajímavý centr, ale nikdo z fotbalistů Arsenalu se ke střele nedostal.
17
Volný přímý kop si vzal na starost SANTI CAZORLA a vyřešil to opravdu báječně. Španělský reprezentant ze své pravačky vyslal výtečnou střelu, která zapadla přesně pod břevno, a CAZORLA tak snížil na 1:2. Brankář McGregor se míče sice dotkl, ale gólu zabránit nedokázal, protože CAZORLA kopl standardní situaci excelentně.
16
Tentokrát fauloval Huddlestone a Arsenal bude zahrávat další standardní situaci.
15
Elmohamady se provinil faulem a Arsenal bude zahrávat standardní situaci.
14
Hráči v pruhovaných dresech zahrávali další standardní situaci, ale tentokrát se Arsenal ubránil bez potíží. Fabianski centrovaný míč vyboxoval do bezpečí a své protihráče ke střele nepustil.
13
Hull se mohl radovat z třetí vstřelené branky, ale Arsenal se se štěstím ubránil. Na centrovaný míč si nejvýše vyskočil hlavičkující Bruce, jehož pokus směřoval do pravého horního rohu, ale tato střela gólem neskončila. Na poslední chvíli zasáhl bránící Gibbs, jenž střelu na brankové čáře zastavil.
13
Hull City bude zahrávat další rohový kop.
11
Rosenior se provinil faulem, a rozehrávat tak bude Arsenal.
8
Hull City právě vstřelil branku!
Quinn se prezentoval parádním centrem, na který si vyskočil hlavičkující Bruce, ale Fabianski jeho střelu k tyči zázračně vytěsnil. Nicméně balon se pak odrazil přesně do těch míst, kde stál CURTIS DAVIES, který byl sice v téměř nulovém úhlu, ale i tak si poradil a parádní střelou navýšil vedoucí skóre.
6
Sagna se prezentoval zajímavým centrem, ale McGregor byl pozorný a balon lapil do rukavic.
4
Quinn ze své kopačky vyslal přesný centrovaný míč, kterého se zmocnil Huddlestone, jenž se prezentoval zajímavou střelou k pravé tyči. Nicméně ve vápně byl neobsazený JAMES CHESTER, který se dostal k míči a udělal to velmi chytře. CHESTER poslal balon do protipohybu brankáře a Fabianski byl bez šance.
3
Hull City bude zahrávat standardní situaci v podobě rohového kopu, a tak se musí Arsenal bránit.
2
Arsenal se na malou chvíli zmocnil míče, ale pak přišla nepřesnost v rozehrávce a balon se stěhoval na kopačky soupeře.
2
Na levém křídle obdržel přihrávku Rosenior, který obešel jednoho z bránících protihráčů, ale pak mu v cestě stál Sagna, proti kterému už neuspěl.
1
Hráči Arsenalu oblékli tradiční červené dresy a bílé trenýrky.
1
Cazorla se provinil faulem a sudí byl u toho. Rozehrávat bude Hull City.
1
O úvodní výkop se postarali fotbalisté Hullu, kteří dnes hrají v tradičních černo-oranžových pruhovaných dresech a v černých trenýrkách.
1
-1
133. finálové utkání FA Cupu začne za malý okamžik.
-6
Hodně štěstí přeje dnešním protagonistům i Princ William.
-8
Hlavní sudí Probert přivádí dnešní aktéry na zelený pažit.
-9
Hráči obou celků jsou připraveni v tunelu.
-10
Na stadionu je vše připraveno a panuje výborná atmosféra.
-15
Hull City také dokončil svoji rozcvičku a vyrazil do útrob stadionu.
-17
Hráči Arsenalu dokončili rozcvičku a odebrali se do šaten.
-19
Dnešní vítěz zvedne nad hlavu zbrusu nový pohár, který nahradí edici z roku 1992. Tato trofej je parádní replikou původního designu z roku 1911. Pochází z dílny světově uznávaných stříbrníků ze společnosti Thomas Lyte of London, kteří nový FA Cup, jenž bude mít původní podstavec, vytepali z 6,3 kilogramů prvotřídního stříbra. Anglická Fotbalová asociace nechala nový Anglický pohár vytvořit z důvodu opotřebovanosti a křehkosti původní verze z roku 1992. I přesto bude trofej, kterou nad hlavu zvedly legendy typu Tonyho Adamse, Sola Campbella či Patricka Vieiry, nadále opatrována ve Wembley.
-26
Jako divák na dnešní utkání dorazil i David Beckham.

Arsenal FC: Fabianski ─ Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs ─ Arteta (C), Ramsey ─ Cazorla, Özil, Podolski ─ Giroud.
Náhradníci: Szczesny ─ Vermaelen, Rosický, Wilshere, Monreal, Flamini, Sanogo.

Hull City AFC: McGregor ─ Chester, Bruce, Davies (C) ─ Elmohamady, Livermore, Huddlestone, Meyler, Rosenior ─ Quinn ─ Fryatt.
Náhradníci: Harper ─ Figueroa, Koren, McShane, Boyd, Sagbo, Aluko.

Rozhodčí: Probert ─ Collin, McDonough.
-30
Oba celky jsou na hrací ploše, kde absolvují rozcvičku.
Pravděpodobné sestavy:

Arsenal FC: Fabianski ─ Jenkinson, Sagna, Koscielny, Gibbs ─ Arteta, Ramsey ─ Rosický, Özil, Podolski ─ Giroud.

Hull City AFC: McGregor ─ Rosenior, Bruce, Davies, Figueroa ─ Huddlestone, Meyler ─ Elmohamady, Livermore, Boyd ─ Sagbo.
Sázkové kanceláře vypsaly kurz na výhru Arsenalu 1.45, kurz na remízu pak 4.05 a kurz na výhru Hullu 6.6. Bookmakeři tak favorizují londýnský Arsenal a Hull City označují jako outsidera.
Arsenal si o trofej pro vítěze nejstarší pohárové soutěže na světě zahraje už poosmnácté, čímž vyrovnal rekord Manchesteru United. Pokud dnes Arsenal zvítězí, bude to už jedenáctá výhra ve finále FA Cupu, stejný počet výher má také zmiňovaný Manchester United. To Hull se do finále probojoval teprve poprvé ve své historii, a stal se tak 57. klubem, který se dostal do finále Anglického poháru.
Hull City AFC se v semifinále utkal s Sheffieldem United, nad kterým zvítězil 5:3. V tomto zápase tak padlo celkem 8 branek a bavit se musel i nezaujatý divák. Do vedení šel Sheffield, když se v 19. minutě trefil Baxter. Nicméně ve 42. minutě vyrovnal na 1:1 Sagbo, ale nerozhodné skóre nesvítilo na informační tabuli příliš dlouho, protože ve 44. minutě šel Sheffield znovu do vedení, mezi tři tyče se trefil Scougall. Poločas druhý už patřil hráčům Hull City, kteří vstřelili ještě čtyři branky a zaslouženě postoupili do finále. Ve 48. minutě se mezi střelce zapsal Fryatt, v 54. minutě pak Huddlestone a v 67. minutě Quinn. Sheffield se dlouho nemohl vzpamatovat, ale v závěru utkání snížil na 4:3 Murphy, ale tento gól už žádnou roli nehrál, protože Hull si vedoucí skóre uhlídal a pár vteřin před konečným hvizdem zvýšil brankou Meylera na konečných 5:3.
Arsenal FC narazil v semifinále na Wigan a neměl to vůbec jednoduché. První poločas se odehrál bez branek a v poločase druhém dal první branku Wigan, když v 63. minutě proměnil Gomez penaltu, a Wigan tak byl krůček od finále ve Wembley. Nicméně Arsenal zbraně nesložil a v 82. minutě vyrovnal na 1:1 Mertesacker. Do konce řádné hrací doby se už nic nestalo, a tak šel zápas do prodloužení, ve kterém branka nepadla, dostalo se tak až na pokutové kopy. V těch uspěl londýnský Arsenal, který proměnil úplně všechny penalty a mohl slavit, protože Wigan proměnil penalty pouze dvě.
Dnešní utkání bude řídit hlavní sudí Lee Probert, na čarách mu budou asistovat Jake Collin a Mick McDonough. Jako čtvrtý rozhodčí bude vypomáhat Kevin Friend.
Hezký večer, dnes máme na programu finálové utkání FA Cupu, který je známý také jako Anglický pohár. Vůbec poprvé byl odehrán v roce 1872, a tak se jedná o nejstarší klubovou soutěž na světě. Letos se do finále probojoval londýnský Arsenal FC a z města Kingston upon Hill pak Hull City AFC. Textovým přenosem Vás bude doprovázet Lucie Rapantová.