Maxted – Johnson (84. Brown), Hughes, Donacien (84. Smyth), Richards-Everton – Clark, McConville, Sykes, Conneely, Barlaser – Kee. Trenér: John Coleman.
5 397 diváků
Derby
Roos – Bogle, Keogh, Tomori, Malone – Wilson (72. Jozefzoon), Evans, Mount (37. Bennett) – Waghorn (89. Bird), Nugent, Holmes. Trenér: Frank Lampard.
Mitchell – Huddlestone, Bennett, Jozefzoon, MacDonald, Bird, Mitchell-Lawson.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké odpoledne a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 1:5. Střely mimo: 7:3. Rohy: 4:7. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 9:15.
Utkání je u konce a po velkém boji se z postupu do pátého kola raduje hostující Derby County. Druhý poločas přinesl bojovný zápas z obou stran a k vidění bylo několik opravdu slušných šancí jak od hráčů Accringtonu, tak i od těch z Derby County. Rozhodnutí padlo v 78. minutě, kdy se po rohovém kopu ve vápně nejlépe zorientoval Martin Waghorn a zblízka překonal Maxteda. Marná pak byla snaha domácích o srovnání a vybojování opakovaného utkání, duel skončil výsledkem 0:1 pro favorita zápasu.
90+6'
90+5'
Ještě jedna žlutá karta pro hosty, dostal ji David Nugent.
90+4'
Míč je daleko od branky Derby, tohle si už hosté zřejmě pohlídají.
90+3'
Střela z přímého kopu skončila na zdi a neuspěl ani McConville s pokusem o pád v pokutovém území. Hosté rozehrávají dlouhým odkopem.
90+3'
Žlutou kartu za řeči navíc dostal Florian Jozefzoon.
90+2'
Je tu další šance Accringtonu na srovnání skóre, přímý kop prakticky z totožného místa, jako před chvílí.
90+1'
Kee pálil po zemi a Roos jeho prudký pokus jen tak tak vyrazil na roh.
90'
Budou se nastavovat čtyři minuty.
90'
Po nepovedeném zakončení z rohového kopu se domácí dostali do rychlého brejku a Jayden Bogle musel soupeře stáhnout k zemi. Rozhodčí poté tasil rovnou červenou kartu!
89'
Střídání v týmu Derby County: ze hřiště odchází Martin Waghorn, přichází Max Bird.
88'
Waghorn je na trávníku, probíhá jeho ošetření. Je tu tak krátká pauza.
87'
Ten zakončil sprintem Bennett a snažil se prudkou střelou propálit Maxteda. Domácí brankář vyrazil levou rukou.
87'
Následný centr z levého křídla skončil u Roose a hosté jdou do rychlého brejku.
86'
Žlutou kartu za faul na Smythe dostal hostující Jayden Bogle.
85'
Obrana Accringtonu už pootevírá svá vrátka a hosté se snaží o využití situace. V tuto chvíli se ale chytili do ofsajdové pasti.
84'
Střídání v týmu Accrington Stanley FC: ze hřiště odchází Callum Johnson a Janoi Donacien, přichází Scott Brown a Paul Smyth.
83'
Ten byl domácími odvrácen a Jozefzoon se dokonce dostával do brejku. Jenže si pomohl faulem a bylo pískáno.
82'
Roh pro domácí.
81'
Akce Accringtonu pravou stranou skončila v zámezí, domácí budou vhazovat.
80'
Accrington teď bude muset vrhnout všechny síly do útoku, pokud chce pomýšlet na postup, nebo alespoň na vyrovnání a opakovaný zápas.
78'
Derby County právě vstřelilo branku!
Hosté jdou do vedení a jsou blízko postupu. Po rohovém kopu se do vápna prokličkoval Holmes, a i když byl zastaven, akce pokračovala. Míč se odrazil k nohám MARTINA WAGHORNA a ten zblízka protlačil střelu za Maxteda!
77'
Faul domácího Donaciena na Holmese, trenér se proti Mossově rozhodnutí ohradil a nyní s ním o celé situaci vede rozhovor.
75'
Začal se hrát aktivní fotbal z obou stran, jak Accrington, tak i Derby využívá k akcím centry. A obrany se je úspěšně snaží odvracet.
74'
Ani druhý centr neskončil za Maxtedem, domácí odvrátili mimo své pokutové území.
74'
A hned vzápětí repete.
73'
Rohový kop pro Derby.
72'
Je to tady, končí Harry Wilson, do hry se zapojuje Florian Jozefzoon.
71'
Na lavičce hostů se chystá střídání, dolů půjde Wilson.
70'
K hlavičce se dostal domácí Kee, byl v opravdu dobré pozici, jenže opět to skončilo na nepřesnosti. Míč prolétl kousek vedle levé Roosovy tyče.
68'
Derby nyní útočí v opravdu pomalém tempu, čeká na vhodnou chvíli na průnik k šestnáctce.
66'
Accrington se i v deseti lidech pouští odvážně do útočení a dělá obraně Derby problémy.
65'
Po přihrávce z pravé strany a přiklepnutí se ke střele dostal Kee, prudký pokus prolétl jen kousíček vedle Roosovy brány. Tohle byla opravdu slušná šance na otevření skóre.
63'
Bylo tomu tak a na chvíli to vypadalo na závar před Roosem. Nakonec se hosté osvobodili rázným odkopem.
62'
Domácí vhazují a vypadá to na dlouhý Donacienův pokus až do pokutového území.
61'
Utkání sleduje 5 397 diváků.
59'
Vzápětí Daniel Barlaser fauloval u půlky, dostal žlutou kartu a jelikož už jednu měl, po té druhé dostal i červenou.
58'
Centr z levého křídla prošel až do pokutového území, kde se Barlaser po kličce dostal ke střele. Míč by šel na branku a možná by Roosovi nadělal velké problémy, jenže blok jednoho z obránců vše zmařil.
57'
Sledujeme urputný boj o každý míč, Accrington se nadechuje k tlaku.
55'
Maxted musel na zem a krotit sražení centru z levého křídla. Stále drží čisté konto a šance domácích na úspěch.
54'
Další z prudkých přihrávek před Maxteda, obrana Accringtonu na poslední chvíli odvrátila.
52'
Hra na druhé straně, Sykesův pokus skončil vysoko nad brankou Kelleho Roose.
50'
Prudký pas z levého křídla mířil na zadní tyč, Waghornovi však scházel půlkrok k tomu, aby sklepl míč do branky.
49'
Derby zahájilo druhý poločas náporem, zatím ale vše končí na nepřesné koncovce.
47'
Z něj už nic nebylo, přesto se stále hraje na polovině právě domácího týmu.
46'
Hned v úvodu druhé půle se do zakončení dostával Bogle, jeho pokus ve skluzu domácí obrana odvrátila na roh.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 14:32.
Je za námi první půle, která přinesla nebojácný výkon domácích. Ti drží se mužstvem z Championship krok a dokonce se několikrát dostali nebezpečně na dostřel. Jenže přesnosti je v zakončení Accringtonu zatím málo. U hostů to není o mnoho lepší, zde jsme se aspoň dočkali střely na branku, Evansův technický pokus však Maxted kryl. Do kabin se tak jde za stavu 0:0.
45+1'
45'
Rozhodčí přidá jednu minutu.
45'
Derby nevyšel ani další pokus, akci po Maloneho centru zakončil Bogle vysoko nad.
43'
Hlavní sudí si teď na pokyn pomezního k sobě zavolal oba aktéry, promluvil jim do duše a donutil je podat si ruce.
42'
Z rychlého brejku Derby byl nakonec pouze závar v šestnáctce a pád Jaydena Bogleho, na kterého si pak ještě došlápl domácí Sykes.
41'
Dopředu se chtěl prodrat domácí Kee, u pomezní čáry však byl zastaven pohotovým Tomorim. Accrington pouze vhazuje.
40'
Narážečka u pravého rohu pokutového území Accringtonu skončila neúspěchem, stejně jako následný pokus o prudkou střelu. Evans poslal míč až ke střeše tribuny za domácí brankou.
38'
A právě Bennett se hned zapojil do souboje o míč a u pomezní čáry trochu přibrousil Sykese.
37'
Hosté poprvé střídají, Mason Mount jde dolů, místo něj bude hrát Mason Bennett.
35'
Derby stále na útočné polovině a po autovém vhazování střílel přes hned několik hráčů Evans. Maxted musel pohotově na zem, aby nepříjemnou střelu pokryl.
34'
Hosté rozehráli rohový kop, centr ovšem skončil u obránců v červeném. Maxted zasahovat nemusel.
32'
Až teď hosté zakopli míč do zámezí a lékař může ošetřit ležícího Keeho, kterému se nechce na nohy.
31'
Vypadalo to na ostrý zákrok zezadu na domácího Keeho, rozhodčí však stál poblíž a ukázal, že se hrál míč. Derby jde do protiakce.
29'
Accrington se toho vůbec nebojí a pálí ze všech pozic. Nyní to zleva zkusil McConville. Technická rána šla nad Roosovo břevno.
27'
Clark nyní přihrával na pravou stranu, kde se uvolnil Johnson, jeho následná prudká rána křížem prolétla vedle Roosovy branky.
25'
Z plného běhu pálil domácí Clark, jeho střele po zemi zpoza pokutového území ale scházela přesnost. Roos zasahovat nemusel.
24'
Rozhodčí Moss vede rozhovor s domácím Richardsem-Evertonem, vyříkávají si předcházející momenty na hrací ploše.
22'
Derby se trochu probudilo a donutilo domácí obranu k velkému pozoru. Nyní se už ale hra otáčí zase druhým směrem.
20'
Derby nepomohly ani dva centry, vysoká obrana domácích zvládla oba pokusy odhlavičkovat.
20'
Po delší době se ke slovu dostali i hosté, Nugentova střela byla sražena, Derby ale bude pokračovat rohovým kopem.
18'
Tohle se vůbec nepovedlo, nízká přihrávka v podání McConvilleho byla hosty hned na hranici vápna odvrácena.
17'
Sykesův nepříliš povedený centr byl sice odvrácen, po faulu na McConvilleho však budou domácí kopat přímý kop z levého křídla.
16'
Na vysoký centr vyskočil nejlépe brankář Roos a vyboxoval dále od své branky. U míče jsou ale i nadále domácí.
15'
Je tu další rohový kop pro tým z League Two, publiku se prozatímní průběh utkání zamlouvá.
14'
Rozehrávka nakrátko vedla k mírnému závaru u pokutového území, nikoliv však ke střeleckému pokusu.
13'
Hra se přesunula na druhou stranu, Accrington má k dispozici rohový kop.
12'
Malone byl posledním hráčem, kdo se dotkl míče, od vlastní branky už rozehrává Jonathan Maxted.
10'
Accrington opět v útoku, domácí tým se pomaličku dostává do mírné převahy.
9'
Po rychlém přenesení hry se do akce dostal na pravé straně McConville a tlačil centr na malé vápno. Tam si nabíhal Clark, jenže musel zakončovat trochu akrobatickým způsobem a poslal míč zcela mimo.
8'
Zákrok má za sebou i Maxted, ten se musel natáhnout po Waghornově hlavičce.
7'
Ten také přišel a hlavičkově se do zakončení dostal Richards-Everton. Roos však byl na tuto eventualitu připraven a u své pravé tyče zasáhl.
6'
Domácí rozehrávají po ruce soupeře od půlky, dá se čekat prudký centr do pokutového území.
5'
Je to zatím boj na poměrně těžkém terénu, čekáme na trochu propracovanější kombinaci.
4'
Roos rozehrává od své branky, bez úspěchu tak skončil i první útočný výpad Accringtonu.
3'
Hned v úvodu je tu žlutá karta, za ostrý zákrok na Wilsona ji dostal domácí Daniel Barlaser.
2'
První akce Derby skončila mimo hrací plochu, Maxted se již chystá k odkopu od vlastní branky.
1'

Accrington Stanley FC: Maxted – Johnson, Hughes, Donacien, Richards-Everton – Clark, McConville, Sykes, Conneely, Barlaser – Kee. Trenér: John Coleman.
Náhradníci: Jevtimov – Zanzala, Rodgers, Smyth, Mangan, Brown, Mingoia.

Derby County: Roos – Bogle, Keogh, Tomori, Malone – Wilson, Evans, Mount – Waghorn, Nugent, Holmes. Trenér: Frank Lampard.
Náhradníci: Mitchell – Huddlestone, Bennett, Jozefzoon, MacDonald, Bird, Mitchell-Lawson.

Rozhodčí: Jonathan Moss – Marc Perry, Andy Halliday.
Oba týmy jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Utkání na Wham Stadium začne v 13:30, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Zápas bude jako hlavní řídit Jonathan Moss, kterému budou na pomezí pomáhat Marc Perry a Andy Halliday.
Derby County

Hosté, kterým patří v Championship šestá příčka, zatím odehráli v FA Cupu pouze jedno kolo, nicméně si ho natáhli do dvou zápasů. Nejprve totiž na svém trávníku remizovali se Southamptonem 2:2 a když i odveta skončila stejným výsledkem, rozhodly pokutové kopy, ve kterých bylo úspěšnější právě Derby.

Cesta pohárem

Derby – Southampton 2:1, 2:2, 5:3 na pen.
Accrington Stanley FC

Domácí tým má již za sebou tři zápasy v FA Cupu a zatím vždy hrál na svém trávníku. Postupně zdolal Colchester United, Cheltenham Town a ve třetím kole i druholigový Ipswich Town. Dnes tak může pokračovat ve své jízdě pohárem, další účastník Championship nemusí být až tak nepřekonatelnou překážkou. Favoritem ovšem Accrington dnes nebude.

Accrington – Colchester 1:0
Accrington – Cheltenham 3:1
Accrington – Ipswich 1:0
Dobré odpoledne u anglického FA Cupu. Společně se podíváme na utkání čtvrtého kola mezi týmy Accrington Stanley FC a Derby County.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.