FA Cup -  ONLINE PŘENOS -  Queens Park Rangers : Leeds - 6. ledna 2019   15:00

Queens Park Rangers
23' Oteh  • 75' Bidwell
2:1
(1:1)
Leeds
Leeds
25' Halme
Ingram – Kakay, Furlong, Hall, Bidwell – Osayi-Samuel (86. Wszolek), Scowen, Cousins, Freeman (C) – Eze (89. Smith), Oteh (83. Chair)
Lumley – Baptiste, Chair, Manning, Smith, Smyth, Wszolek
Eltringham – Treleaven, Waters
Loftus Road, London
Leeds
Peacock-Farrell – Ayling, Shackleton, Halme (46. Pearce) (79. Temenuzhkov), Davis (87. Oduor) – Forshaw (C), Baker – Roberts, Clarke, Alioski – Harrison
Huffer – Dias, Gotts, Pearce, Oduor, Stevens, Temenuzhkov

Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 10:7. Střely mimo: 4:1. Rohy: 11:9. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 14:11.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Queens Park Rangers, který svého soupeře porazil poměrem 2:1. Ve druhém poločase jsme sledovali hodně vyrovnanou podívanou, avšak o něco nebezpečnější byl domácí celek, který si vytvořil celou řadu rohových kopů, přičemž jeden z nich přinesl rozhodující branku. Leeds se v závěru utkání pokoušel vyrovnat, avšak nakonec se mu to nepodařilo.
90+4'
90+3'
Žlutou kartu dostává Osman Kakay (Queens Park Rangers).
90+3'
QPR hraje přesně tak, jak mu to vyhovuje. Tedy s míčem na kopačkách a na útočné polovině.
90+2'
Freeman ale rychle přišel o balón, Leeds se okamžitě pokouší proniknout na útočnou polovinu, což se mu zatím vůbec nedaří.
90+1'
Hostujícímu brankáři se absolutně nepovedl odkop od branky, míč skončil daleko v hledišti. Soupeř se tak dostane k autovému vhazování.
90'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
89'
Střídání v týmu Queens Park Rangers: ze hřiště odchází Eberechi Eze, přichází Matth Smith.
88'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Domácí si drží jednobrankový náskok, naopak soupeři se krátí čas.
88'
Žlutou kartu dostává Lewis Baker (Leeds United).
87'
Střídání v týmu Leeds United: ze hřiště odchází Leif Davis, přichází Clarke Oduor Keňa.
86'
Střídání v týmu Queens Park Rangers: ze hřiště odchází Bright Osayi-Samuel, přichází Pawel Wszolek.
85'
QPR se mohlo dostat do dvoubrankového vedení! K exekuci přímého kopu se postavil Freeman, který svůj projektil zakroutil pouze do tyče.
84'
Žlutou kartu dostává Egzijan Alioski (Leeds United).
84'
Aby toho nebylo málo, tak na zemi zůstal ležet hostující Roberts. Leeds okamžitě rozehrál, po levém křídle to zkouší rychlonohý Alioski.
83'
Střídání v týmu Queens Park Rangers: ze hřiště odchází Aramide Oteh, přichází Ilias Chair.
82'
Alioski si u postranní čáry počínal hodně agresivně, nakonec se to ale obešlo bez žlutého kartónku. Queens Park Rangers bude zahrávat standardku.
81'
Do konce zápasu zbývá něco málo přes deset minut. Domácí i nadále vedou o jednu branku, soupeř by měl směrem dopředu výrazně přidat.
80'
Centrovaná nabídka propadla až k zadní tyči, kde se zjevil Harrison. Včas proti němu vyběhl brankář Ingram, který dokázal střelu z úhlu vyrazit.
79'
Střídání v týmu Leeds United: ze hřiště odchází Tom Pearce, přichází Kun Temenuzhkov.
78'
Zablokovaný centr přinese rohový kop z pravé strany, který zanedlouho obstará Clarke. Hosté se rovněž pokusí zahrozit prostřednictvím rohu.
77'
Leeds se okamžitě po rozehrávce dostal s míčem na útočnou polovinu, kde rozjíždí kombinaci. V tomto momentu je u balónu záložník Clarke.
76'
Hosté to budou mít nyní hodně složité, opět budou muset dotahovat ztrátu. Do konce zápasu zbývá něco málo přes patnáct minut.
75'
QPR právě vstřelili branku!
Další rohový kop už znamená vedoucí branku! Freeman zakroutil svůj centr k hranici malého vápna, kam si naskočil JAKE BIDWELL, jehož nekompromisní hlavička skončila přesně u vzdálenější tyče.
75'
I tentokráte se k míči postavil záložník Freeman. Padající bochánek našel důrazného Bidwella, jehož kostrbaté zakončení dokázal brankář vyrazit.
74'
Na opačné straně to po pravém křídle zkoušel Osayi-Samuel, jehož překvapivá rána nadělala brankáři nečekané problémy. Roh pro Queens Park Rangers.
73'
Na pořadu dne byl volný kop pro Leeds. K oné rozehrávce se postavil hostující Forshaw, který raději rozehrál na vedle stojícího Bakera.
72'
Žlutou kartu dostává Darnell Furlong (Queens Park Rangers).
69'
Následně se za míčem pokusil dostat Oteh, jenomže před ním zasahoval jeden z protihráčů. Následovat bude další roh pro domácí celek.
68'
Na opačné straně se Leeds dožadoval pokutového kopu, píšťalka sudího ale zůstává němá. V posledních vteřinách sledujeme parádní podívanou.
67'
Jenomže se konal ještě jeden rohový kop, který se tentokráte snášel k malému vápnu. Ještě před dopadem míče bylo pískáno, faulován byl Ayling.
66'
Logicky jsme sledovali další rohový kop v podání Queens Park Rangers. Ani tentokráte se obrana soupeře moc nezapotila, stav zůstává totožný.
65'
Tady moc nescházelo! Cousins si to namířil přes dva protihráče, následnou ránu pod břevno dokázal brankář vyrazit do levé tyče.
64'
Leeds zahrával rohový kop z levé strany, který dopadl přesně na hlavu Halla. Domácí se nedostali do bezpečí, s míčem opět hraje soupeř.
63'
Hlavní sudí ponechal domácím výhodu, jenomže Samuelovi nakonec uskočil míč daleko od nohy. Jako první se k němu dostal brankář Peacock-Farrell.
62'
Ayling dlouho hledal vhodného adresáta, nakonec byl donucen ke zpětné přihrávce na Peacock-Farrela, jenž přenesl hru k levé autové čáře.
61'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, stále čekáme na třetí branku. Ve druhém poločase sledujeme celkem vyrovnanou podívanou.
60'
Baker si všiml naprosto volného Alioskiho, který kroutil míč k hranici malého vápna, kde se nejvýše do vzduchu dostal obránce Furlong.
59'
Posléze se po levém křídle vydal vpřed Roberts, který ale trefil protihráče před sebou. Leeds sevřel svého soupeře, Ingram musí být pozorný.
58'
Alioski ještě chtěl obrat Kakaye o míč, jenomže to nakonec nezvládl. Domácí se drží na vlastní polovině, soupeř ale neúnavně napadá rozehrávku.
57'
Rychlý atak Leedsu přinesl centr z pravé strany, který byl příliš prudký. Míč doskákal až za postranní čáru, nyní bude vhazovat Queens Park Rangers.
56'
Forshaw se rozhodl přenést hru k pravé autové čáře, kde číhal zcela osamocený Shackleton, jenž raději přihrál zpět na nohu Aylinga.
55'
Nakonec jsme sledovali další rohový kop, opět z pravé strany. Freeman ho kroutil na přední tyč, kam si seběhl hostující obránce Shackleton.
54'
Freeman ho rozehrával z pravé strany, jenomže ani v tomto případě se nejednalo o nic nebezpečného. Míč totiž vyboxoval Peacock-Farrell.
53'
Autové vhazování obstaral Kakay, který si vybral vedle stojícího Osayie-Samuela, jehož vzdušná nabídka přinesla zisk rohového kopu.
52'
Směrem dopředu to před malým momentem zkoušel Oteh, který ale narazil na pozornou obranu soupeře. Queens Park Rangers tak bude vhazovat.
51'
Jenomže domácí vzorně napadali rozehrávku, čímž se dostali k zajímavému protiútoku. Ten ale čistým zákrokem zastavil hostující Forshaw.
50'
Posléze se k výkopu od své branky dostal brankář Peacock-Farrell, kterému odkop trval celkem dlouho. Nakonec si vybral kolegu Alioskiho.
49'
Následně se k centru dostal Osayi-Samuel, jehož nabídka pouze proletěla pokutovým územím. Leeds zvládl úvodní nápor soupeře, nyní má míč na kopačkách.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu, se Queens Park Rangers dostal k rohovému kopu. Centr cvičeným signálem přinesl slabou hlavičku do Halla.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Střídání v týmu Leeds United: ze hřiště odchází Aapo Halme, přichází Tom Pearce.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nabídl hned dvě přesné trefy. Nejprve se do vedení dostalo Queens Park Rangers, pokutový kop totiž proměnil Oteh. Vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat, připravil si ho hostující Halme. Posléze si hosté připravili územní převahu, avšak k ničemu vážnějšímu se nedostali. Domácí se snažili vycházet ze zajištěné obrany, což se zatím celkem daří.
45+1'
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
44'
Obrannou povinnost si splnil hostující Davis, jenž nepustil Ezeho k zakončení. Jako poslední se dotkl míče právě prvně jmenovaný hráč.
43'
Posléze se za pokutovým územím dostal ke střele Alioski, jehož rána nártem skončila vedle branky. Leeds bude i přesto zahrávat rohový kop.
40'
Z druhé vlny se rozhodl podpořit svůj celek Kakay, který se dokonce dostal ke střele. Zakončení levou nohou ale našlo rukavice brankáře.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
38'
Nedovoleným zákrokem si pomohl domácí Oteh, který zezadu poslal k zemi Aylinga. K rozehrávce se staví sám brankář Peacock-Farrell.
37'
Poté se k přízemnímu centru dostal Davis, jenž ale našel kopačku protihráče. Leeds je v těchto okamžicích aktivnějším mužstvem.
36'
Alioski se dokázal dostat z přehuštěného prostoru, následně vybojoval autové vhazování, po kterém měl starosti Ayling, jenž trefil napadajícího Freemana.
35'
Před Forshawem se otevřel prostor, což mu naopak uškodilo. Pas směřovaný na Shackletona skončil v zámezí, Ingram bude vykopávat.
34'
To bylo velké štěstí pro Ingrama. Domácí brankář si dával s odkopem hodně načas, nakonec trefil napadajícího Robertse, od kterého se míč odrazil do zámezí.
33'
Od pravé autové čáry vhazoval domácí Osayi-Samuel, po jehož hodu se k míči dostal soupeř. Nakonec se do ofsajdového postavení dostal Davis.
32'
Na druhé straně se za obranu dostával aktivní Oteh, který měl starosti s důrazem protihráčů. Ti to nakonec zvládli čistým způsobem.
31'
Posléze to kolmicí za obranu zkoušel Alioski, kterému se nepovedlo najít nikoho ze spoluhráčů. Míč tak skončil daleko v zámezí.
30'
Hosté zahrávali rohový kop, který byl rozehrán nakrátko. Kombinace na levém křídle přinesla centr, který byl zablokován prvním protihráčem.
29'
Leeds se málem dostal do vedení! Centr přiletěl do pokutového území, kde se k zakončení dostal Harrison, jehož rána doskákala kousek vedle tyče.
25'
Leeds právě vstřelil branku!
Jenomže tu máme opravdu bleskové vyrovnání! Hosté zahrávali standardní situaci, ke které se postavil Baker. Jeho ránu dokázal Ingram vyrazit pouze před sebe, kam si seběhl AAPO HALME, jenž už měl snadnou práci.
24'
Leeds to v tomto momentu bude mít hodně složité, prohrává totiž o jednu branku. Do konce zápasu zbývá dostatek času, skóre se klidně může obrátit.
23'
K rozehrávce pokutového kopu se postavil forvard ARAMIDE OTEH, jenž poslal míč na jistotu doprostřed branky, zatímco se brankář Peacock-Farrell vydal k levé konstrukci. Domácí tak jdou do vedení!
22'
Je tu pokutový kop pro Queens Park Rangers!
21'
Žlutou kartu dostává Aapo Halme (Leeds United).
21'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, ve které jsme se branky nedočkali. Oba celky si vytvořily několik slibných šancí, tu největší spálil hostující Roberts.
20'
Leeds se opět usadil s míčem na útočné polovině, soupeř ale vzorně napadá rozehrávku. V tuto chvíli to směrem kupředu zkouší Clarke.
19'
Tentokráte se autového vhazování chopil hostující Shackleton, který oslovil vedle stojícího Clarka, jenž pro změnu přenášel hru na opačnou stranu.
18'
Dalekonosný pas se snášel přesně do míst, kam si sbíhal hostující Harrison. Před ním ale zakročil Furlong, jenž si vybojoval útočný faul.
17'
Hostující Forshaw si nechtěl komplikovat život, raději poslal míč k brankáři Peacock-Farrellovi, jenž ho okamžitě vyslal zpět na útočnou polovinu.
16'
Logicky se tak konal další rohový kop, tentokráte z opačné strany. Baker kroutil míč směrem do branky, včas ale zakročil brankář Ingram.
15'
Také na druhé straně jsme viděli rohový kop. Z pravé strany ho obstaral Baker, nicméně nejvýše do vzduchu se dostal obránce Bidwell.
14'
To nemuselo příliš vadit, neboť se jako poslední dotkl míče jeden z hráčů Leedsu. Na pořadu dne byl další rohový kop, který se ale rovněž neujal.
13'
K rozehrávce standardní situace se postavil záložník Freeman, kterému se centr provedl zakroutit na hlavu Halla, jenž ale mířil daleko vedle branky.
12'
Queens Park Rangers zahrával další rohový kop, který propadl až do malého vápna. Tam raději zasahoval Ayling, hosté se ale provinili dalším faulem.
11'
To nebylo špatné! Oteh si ukázkovým zpracováním míče poradil s neposedným předmětem, následnou ránu levačkou zneškodnil Peacock-Farrell. Aby toho nebylo málo, tak následně hostující brankář zasahoval proti hlavičce.
10'
Podél autové čáry se vydal aktivní Kakay, který ale neuspěl proti přesile protihráčů. Následná průniková přihrávka našla volného Robertse.
9'
K míči se dostal také brankář Ingram, kterému se ale příliš nepovedl odkop od branky. Hrací předmět skončil daleko v zámezí, vhazovat bude Leeds.
8'
Posléze si nedovoleným zákrokem pomohl napadající Cousins, jenž poslal k zemi hostujícího Bakera. Leeds okamžitě rozehrálo z vlastní poloviny.
7'
Kakay se marně dožadoval autového vhazování pro svůj celek, hlavní sudí byl opačného názoru. Vhazovat tak bude hostující Shackleton.
6'
Posléze to nekompromisním způsobem vyřešil Davis, jenž poslal hrací předmět na druhou stranu hrací plochy, kde se k němu dostal Hall.
5'
Queens Park Rangers zahrával rohový kop z pravé strany. Rozehrávku si vzal na starost Cousins, jehož vzdušná nabídka našla hned prvního protihráče.
4'
K autovému vhazování z pravé strany se dostal domácí Kakay, který si vybral vedle stojícího Osayie-Samuela, jenž byl nedovoleně poslán k zemi.
3'
Málem jsme se dočkali první branky! Z velké vzdálenosti totiž vypálil hostující Roberts, jehož velice pohotová rána skončila na pravé konstrukci.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali hosté, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

Queens Park Rangers: Ingram – Kakay, Furlong, Hall, Bidwell – Osayi-Samuel, Scowen, Cousins, Freeman (C) – Eze, Oteh
Náhradníci: Lumley – Baptiste, Chair, Manning, Smith, Smyth, Wszolek

Leeds United: Peacock-Farrell – Ayling, Shackleton, Halme, Davis – Forshaw (C), Baker – Roberts, Clarke, Alioski – Harrison
Náhradníci: Huffer – Dias, Gotts, Pearce, Oduor, Stevens, Temenuzhkov

Rozhodčí: Eltringham – Treleaven, Waters.
Leeds United

Na opačné straně stojí vedoucí celek anglické Championship, kterým je Leeds United. Leeds má na svém kontě jednapadesát bodů, náskok na druhý Norwich je dvoubodový. Hostující tým tohoto zápasu ale poslední dva ligové zápasy prohrál, nejprve na domácím stadionu nestačil na Hull, kterému podlehl poměrem 0:2. Následně pak přišla divoká přestřelka na půdě Nottinghamu, který nakonec slavil vítězství 4:2. Leeds United se v rámci venkovních zápasů nachází na druhé pozici, v tuto chvíli je na tom lépe pouze Norwich, který má lepší skóre.

Fotbalisté Queens Park Rangers se po šestadvaceti kolech nacházejí na deváté pozici, přičemž na příčky zaručují play-off ztrácí čtyři body. QPR se v posledních zápasech potýká s celkem dobrou formou, neprohrálo posledních pět utkání, nicméně dva poslední skončily nerozhodným výsledkem. Nejprve se konala bezbranková remíza proti přeposlednímu Readingu, poté další remíza přišla v souboji proti Aston Ville. Queens Park Rangers se v tabulce domácích zápasů řadí mezi pětici nejlepších celků, dohromady zde odehrálo třináct zápasů, přičemž dokázalo zvítězit v sedmi případech.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Anglický FA Cup má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Queens Park Rangers a Leeds United.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.