FA Cup -  ONLINE PŘENOS -  Swansea : Gillingham - 26. ledna 2019   16:00

Swansea
Swansea
10' McBurnie  • 32' McBurnie  • 73' Celina  • 84' McKay
4:1
(2:0)
Gillingham
Gillingham
51' Rees
Swansea
Mulder – Roberts, van der Hoorn, Carter-Vickers, John – Fer (C) (82. Fulton), Celina, Grimes – Baker-Richardson (70. James), McBurnie (82. Byers), McKay.
Liberty Stadium, Swansea
15080 diváků
Gillingham
Holý – Zakuani (C), Ehmer, Ogilvie (83. Parrett) – O'Neill (83. Fuller), Rees, Byrne, Garmston – Eaves, Charles-Cook, List (71. Hanlan).

Swansea podruhé v řadě postoupila do pátého kola FA Cupu poté, co si v dnešním zápase snadno poradila s Gillinghamem a znepříjemnila návrat rodákovi Steveu Lovellovi, který na lavičce hostujícího týmu sledoval, jak Josh Rees krátce po přestávce odpovídá na úvodní dva góly Olivera McBurnieho z prvního poločasu, jenže Swansea si vítězství nechat neutekla. Domácí Swans poslal zpět do dvoubrankového vedení výstavní střelou Bersant Celina a na jeho trefu ještě navázal v závěru Barrie McKay. Konečný výsledek utkání na Liberty Stadium. Swansea 4 Gillingham 1.
90+2'
90+1'
Gillingham dokázal podruhé v zápase rozvlnit síť, gól ale kvůli ofsajdu neplatil! Skóre se nemění.
90'
Nad rámec dnešního zápasu byly nastaveny 2 minuty.
88'
Tak nakonec to nebyl Oliver McBurnie, protože osm minut před koncem střídal. Byla to ale slibná šance. Swansea vede v závěru 4:1.
87'
Oliver McBurnie měl třetí šanci na zkompletování hattricku, když si na hranici šestnáctky naběhl na zpětnou přihrávku z pravého křídla, jeho střela z voleje ale trefila hlavu obránce hostí!
85'
Dnešní utkání sleduje 15080 diváků.
84'
Swansea právě vstřelila branku!
BARRIE MCKAY si naběhl na přední tyči na krásný přízemní centr Daniela Jamese z pravého křídla a z blízkosti dorazil míč do odkryté sítě!
83'
Střídání v týmu Gillingham FC: ze hřiště odchází Luke O'Neil, přichází Barry Fuller.
83'
Střídání v týmu Gillingham FC: ze hřiště odchází Connor Ogilvie, přichází Dean Parrett.
82'
Střídání v týmu Swansea City: ze hřiště odchází Oliver McBurnie, přichází George Byers.
82'
Střídání v týmu Swansea City: ze hřiště odchází Leroy Fer, přichází Jay Fulton.
80'
Gillingham se na levé straně šestnáctky dostal k odraženému míči a prudká rána těsně nad zemí mířila k přední tyči, jenže Erwin Mulder vytáhl fantastický reflexivní zákrok a tygřím skokem míč vyrazil na rohový kop! Obrovská příležitost!
79'
Swansea nechává hrát v závěru zápasu Gillingham a spoléhá na případné rychlé protiútoky.
77'
Connor Ogilvie se snažil vybojovat ztracený míč v blízkosti šestnáctky a byl mu odpískán útočný faul.
75'
Luke O'Neil to vzal z pozice obránce na sebe, jeho táhlá střela ale byla hodně, opravdu hodně nepřesná.
73'
BERSANT CELINA si na ose hřiště navedl míč na pravačku a ze střední vzdálenosti napřáhl k parádní táhlé střele, kterou vymetl přesně vzdálenější pravý horní roh brány! Parádní trefa!
71'
Střídání v týmu Gillingham FC: ze hřiště odchází Elliott List, přichází Brandon Hanlan.
70'
Střídání v týmu Swansea City: ze hřiště odchází Courtney Baker-Richardson, přichází Daniel James.
69'
Do konce utkání zbývá odehrát něco málo přes dvacet minut a výsledek dnešního zápasu je stále otevřený.
67'
Declan John napřáhl zpoza šestnáctky k prudké střele, jenže našel pouze náruč brankáře Tomáše Holého.
66'
V hledišti i na hřišti je cítit velká nervozita. Swansea chce vstřelit třetí gól, aby se konečně uklidnila.
65'
Gillingham se po rozehrání rohového kopu dostal v rychlém sledu ke dvěma střelám, z nichž první byla zablokována, zatímco druhá zamířila vysoko nad bránu.
64'
Jeden z hráčů Swansea na hranici malého pokutového území dorážel míč po přízemním centru z levé strany do prázdné brány, nakonec ho ale těsně minul.
63'
Connor Oglivie se zamotal do vlastních kliček a daroval Swansea zadarmo rohový kop, který nic nepřinesl.
61'
Hodina hry je minulostí a Swansea vede na domácím Liberty Stadium nad Gillinghamem těsně 2:1.
60'
Krok nyní scházel Oliverovi McBurniemu k dovršení hattricku, když na vzdálenější levé tyči těsně nedosáhl na střílený přízemní centr z pravé strany šestnáctky.
59'
Swans se po postupném útoku dostlali k prudké střele zpoza šestnáctky, která byla zablokována.
58'
Svěřenci Grahama Pottera si jsou vědomí nebezpečí a nyní se raději soustředí na přesnou kombinaci.
56'
Domácí si koledují o obrovský malér. Gillingham se tentokrát snažil dostat ke střele na hranici šestnáctky, jeho snahu ale překazil útočný faul.
55'
Gillingham se opět snažil zahrozit podél pravé postranní čáry, jenže přihrávka do středu byla nepřesná. Swansea nebezpečí zažehnala a získala míč.
54'
Swansea začala hrát profesorsky a krátce po přestávce za to byla potrestána. Dokáží hosté vyrovnat na 2:2?
51'
Gillingham právě vstřelil branku! JOSH REES si na přední tyči naběhl na krásný centr z pravého křídla a parádní hlavičkou těsně nad zemí zamířil k pravé tyči! Gillingham je zpět v zápase – 2:1.
51'
Místo střely nakonec přišel centr z levého křídla, který Tomáš Holý bez problému stáhl do svých rukavic.
50'
Swansea hodně dlouho obléhá pokutové území Gillinghamu, zatím se ale ke střele neodhodlala.
48'
Na opačné straně hřiště mohl zkompletovat hattrick Oliver McBurnie, který si na vzdálenější levé tyči naběhl na pěkný centr z pravé strany šestnáctky a hlavičkoval těsně nad.
46'
Nechybělo mnoho a hosté mohli rychle snížit na rozdíl jedné branky, když si uprostřed šestnáctky naběhl na centr z pravého křídla Tom Eaves a jeho hlavička zamířila s přispěním teče protihráče vedle vzdálenější pravé tyče.
46'
Gillingham rozehrál druhý poločas, do kterého vstupuje s dvoubrankovým mankem. Swansea vede 2:0.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 17:02.
Manažer Gillinghamu Steve Lovell se dnes vrátil do rodné Swansea, návrat to ovšem zatím není bůh ví jaký. Domácí zatím potvrzují roli papírového favorita a obrovskou zásluhu na tom má Oliver McBurnie, který během prvního poločasu zápasu dvěma góly zadělal na hattrick. Skóre po prvním poločase utkání 4. kola FA Cupu na Liberty Stadium. Swansea 2 Gillingham FC 0.
45+1'
45+1'
Swansea na levé straně hřiště rozehrála rohový kop a Tomáš Holý snadno stáhl míč do svých rukavic.
45'
Nad rámec prvního poločasu byla nastavena 1 minuta.
44'
Oliver McBurnie bojoval o míč na pravém křídle a v blízkosti šestnáctky mu byl odpískán útočný faul.
43'
Luke O'Neil sestřelil zezadu nedaleko šestnáctky Olivera McBurnieho a domácí měli k dispozici standardní situaci, následný centr byl ale příliš krátký.
42'
Swans chtěli z levého křídla poslat míč do šestnáctky, tentokrát byla ovšem jejich přihrávka hodně nepřesná. Hosté toho využili a míč odkopli do bezpečí.
41'
Jeden z fotbalistů Swansea zůstal ležet na hrací ploše. Vše už je ale v pořádku a hra může pokračovat.
40'
Fotbalisté Gillinghamu se v rychlém sledu dostali ke dvěma hlavičkám, první ze hry ale byla sražena na rohový kop, zatímco druhá zablokována obranou.
38'
Mark Byrne odvedl v šestnáctce Gillinghamu dobrou práci, když nebezpečný zpětný přízemní centr Swansea z pravé strany odvrátil na rohový kop.
37'
Swansea naplňuje roli papírového favorita a ve čtvrtém kole FA Cupu vede nad Gillinghamem 2:0.
35'
Oliver McBurnie hraje s velkou chutí a nyní se snažil prosadit na levém křídle, jenže na dlouhou kolmou přihrávku spoluhráčů nedosáhl. Autové vhazování.
32'
OLIVER MCBURNIE si na ose hřiště naběhl na krásnou patičku od Barrieho McKaye z pravé strany, zatáhl míč do šestnáctky a přízemní střelou zamířil k přední pravé tyči – je to 2:0!
32'
Elliott List na pravé straně hřiště zvedl hlavu a do šestnáctky Swansea poslal oblouček, který se ze vzduchu snesl vedle vzdálenější levé tyče brány.
30'
Swansea přečkala nebezpečnou akci Gillinghamu a po dlouhém postupném útoku se na pravé straně šestnáctky dostala ke střele, která byla zablokována.
28'
Barrie McKay si na levém křídle počínal hodně odvážně, když se přes dva protihráče snažil prodrat do pokutového území, ve své snaze ovšem neuspěl.
26'
Gillingham skvěle napadá rozehrávku domácího týmu a jeden z hostů se málem řítil po dlouhé kolmé přihrávce sám na bránu Swansea, jenže byl dobře pokryt.
25'
Swansea skvěle vybojovala míč v blízkosti středového kruhu a poté se snažila roztáhnout hru z pravého křídla doleva, míč ovšem zamířil do území, kde nebyl vůbec nikdo z domácích hráčů. Vhazování pro Gillingham.
23'
Swansea předvedla strašidelnou rozehrávku a k míči se dostal na pravém křídle Luke O'Neil, jeho následný přízemní centr byl ale uprostřed vápna odvrácen.
22'
Útočné snažení Swansea tentokrát postrádalo přesnost ve finální fázi a Tomáš Holý odkopával od brány.
20'
Fanoušci Swansea se zatím náramně baví, ještě aby ne, když se její hráči prezentují parádním ofenzivním fotbalem a navíc už jednou skórovali.
19'
Do šestnáctky Gillinghamu přilétl z levého křídla nebezpečný centr a domácí mohli na vzdálenější pravé tyči pokračovat v útočném snažení, ze kterého pramenil obrovský závar, Tomáš Holý si ale míč našel.
16'
Swansea na pravém křídle předvedla nádhernou kombinační akci a po zpětné přihrávce pálil z úhlu Roberts, jehož přízemní střela byla sražena na rohový kop.
15'
Gillingham se ubránil a na ose hřiště vyrazil do nebezpečného protiútoku, jenže následná přízemní střela zpoza šestnáctky byla unáhlená a skončila v rukavicích připraveného brankáře Erwina Muldera.
14'
Cameron Carter-Vickers předvedl ostrý faul, za který ho Darren England potrestal žlutou kartou.
13'
Swansea úvodní gól pořádně nakopl a Gillingham nyní musí čelit obrovskému tlaku domácích.
10'
Swansea odvrátila centr z rohového kopu hostujícího Gillinghamu a okamžitě vyrazila směrem kupředu. Leroy Fer si poté na ose hřiště zpracoval míč a krásným obloučkem našel v pokutovém území OLIVERA MCBURNIEHO, který si na něj parádně naběhl a hlavou zamířil ke vzdálenější pravé tyči! Domácí vedou rázem 1:0.
9'
Gillingham se dostal k první střele, pokus zpoza šestnáctky byl ale sražen vedle levé tyče. Fotbalisté domácího týmu zůstanou u míče a budou zahrávat rohový kop.
6'
Domácí fotbalisté Swansea v rychlém sledu dvakrát vypálili zpoza šestnáctky, jenže obě dvě přízemní střely byly hostující obranou zablokovány.
5'
Swansea v úvodu zápasu drží míč častěji na svých kopačkách, zatím se ovšem k ohrožení brány nedostala.
4'
Barrie McKay na levé straně hřiště rozehrál první rohový kop zápasu a jeho centr byl na přední tyči odvrácen.
3'
Mike van der Hoorn se ocitl na pravém křídle pod tlakem a následná kolmá přihrávka jeho spoluhráče byla nepřesná. Gillingham se zadarmo dostal k míči, příliš dlouho u něj ale nebyl.
2'
Gillingham se v úvodu zápasu prezentuje velice vysokým napadáním, na levém křídle se ale k míči propracovat nedokázal, a tak Swansea mohla vhazovat.
1'
Hlavní rozhodčí Darren England dal právě pokyn k výkopu dnešního zápasu, který obstarali hráči Swansea.
1'
Fotbalisté obou týmů se právě rozcvičují na trávníku Liberty Stadium, kde za něco málo přes dvacet minut začne utkání čtvrtého kola FA Cupu mezi Swansea a Gillinghamem. Jde o střet dvou týmů z Championship.

Swansea City: Mulder – Roberts, van der Hoorn, Carter-Vickers, John – Fer (C), Celina, Grimes – Baker-Richardson, McBurnie, McKay.
Náhradníci: Nordfeldt – Montero, Dyer, James, Fulton, Byers, Harries. Manažer: Graham Potter.

Gillingham FC: Holý – Zakuani (C), Ehmer, Ogilvie – O'Neill, Rees, Byrne, Garmston – Eaves, Charles-Cook, List.
Náhradníci: Hadler – Hanlan, Parrett, Fuller, Parker, Simpson, Oldaker. Manažer: Steve Lovell.

Rozhodčí: Darren England. Asistenti: Daniel Robathan, Neil Davies. Čtvrtý rozhodčí: Ollie Yates.
Swansea by ráda postoupila podruhé v řadě do 5. kola FA Cupu, nejprve ale musí v sobotu odpoledne porazit ve čtvrtém kole Gillingham. Svěřenci Grahama Pottera se podle jeho vlastních slov plně soustředí na FA Cup poté, co ve 3. kole vyřadili Aston Villu. Swans minulou sobotu zvítězili v lize nad Sheffieldem a v Championship ztrácí pouhých šest bodů na playoff, Graham Potter se nicméně nechal slyšet, že neupřednostňuje ligu před FA Cupem. Gillingham ve třetím kole překvapivě vyřadil Cardiff, který hraje Premier League, a manažer Steve Lovell nyní věří, že společně se svým týmem vyřadí i Swansea, v jejímž dresu v roce 1987 odehrál jen dva ligové zápasy v rámci tehdejšího hostování z Milwallu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.