Daniels (C) – Rasmussen, Racić, Jeanvier, Thompson (77. Henry) – Yearwood, Mokotjo (46. Da Silva), Žambůrek – Castillo (82. Mbeumo), Dervisoglu, Marcondes
12221 diváků
Leicester
Ward – Justin, Morgan (C), Söyüncü, Fuchs – Praet, Choodhury – Gray (78. Maddison), Pérez, Albrighton – Iheanacho (68. Dewsbury-Hall)
Schmeichel – Barnes, Dewsbury-Hall, Evans, Maddison, Pereira, Tielemans

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Leicesteru, který svého soupeře porazil výsledkem 1:0. Brentford měl i ve druhém dějství mnohem více ze hry, nicméně ani jedna ze šancí neskončila kýženým vyrovnáním. Leicester se celý druhý poločas spíše jen bránil, domácí sahali po vyrovnání zejména ke konci zápasu, jenomže Leicester nakonec pohlídal postup do dalších bojů.
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 8:5. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 5:1. Fauly: 11:12.
90+3'
90+3'
Dnešní utkání sleduje 12 221 diváků.
90+2'
Vypadá to, že je o postupujícím již rozhodnuto. Brentford se totiž nemůže dostat k žádnému velkému tlaku...
90+1'
Maddison ještě dokázal udržet nahrávku na hrací ploše, díky čemuž se jeho celek usadil na polovině soupeře, což mu v tuto chvíli maximálně vyhovuje.
90'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, Leicester pomalu a jistě kráčí za postupem. Ještě ale můžeme počítat s nastaveným časem.
88'
Leicester si skutečně koleduje. Další pohledná akce domácích přinesla prudký centr, který za cenu rohového kopu odkopával za brankovou čáru Morgan.
85'
Brentford se posléze navíc radoval z vyrovnávací branky, avšak ta nakonec naplatí. Mbeumo se totiž v době nahrávky nacházel v jasném ofsajdu.
84'
A ten málem přinesl vyrovnání! Hostující hráči zapomněli na Raciće, který se do míče opřel pravou nohou, jenomže Ward předvedl skvělý zákrok.
84'
Fuchs se marně dožadoval odkopu od branky, nakonec z toho bude rohový kop pro domácí. Celkem zbytečná záležitost z pohledu Leicesteru, domácí mají k dispozici pátý roh.
83'
Ještě před postranní lajnou se povedlo s vypětím všech sil zakročit Justinovi, který přesto neudržel míč na hřišti, bude z toho autové vhazování pro domácí hráče.
82'
Střídání v týmu Brentford: ze hřiště odchází Joel Valencia Castillo, přichází Bryan Mbeumo.
81'
Do konce tohoto zápasu zbývá už jen něco málo kolem deseti minut. Brentford bude muset pořádně zabrat, jinak se s pohárovým účinkováním rozloučí.
80'
Lišky rozehrávaly rohový kop z pravé strany, o jehož rozehrávku se postaral střídající Maddison. Jeho nabídka nebyla špatná, avšak trefila prvního protihráče.
79'
Zdravotní problémy má jeden z domácích hráčů, zřejmě to vypadá na křeče v oblasti stehen. Poprvé v tomto duelu přichází na scénu také lékařský personál.
78'
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Demarai Gray, přichází James Maddison.
77'
Střídání v týmu Brentford: ze hřiště odchází Dominic Thompson, přichází Rico Henry.
76'
Racićova rozehrávka rovněž nebyla dle představ, na druhou stranu se tak dostal Pérez, jehož roztažení hry přeci jenom našlo Justina, který vybojoval rohový kop.
75'
Morgan navíc vyprodukoval zpětnou nahrávku až na Warda, který pro změnu velice přesně rozehrál na Fuchse, jenž při snaze o nahrávku chyboval.
74'
Brentford raději zkoušel roztáhnout hru na levou stranu, jenomže ani tam není moc prostoru. Leicester se ve druhém dějství spíše jen brání, což je překvapivé.
73'
Od svého pokutového území vyvážel hrací předmět domácí Jeanvier, kterému se u postranní lajny povedlo najít Castilla, jenž alespoň vybojoval další aut.
72'
Na pravém křídle se Castillo protáhl kolem bránícího protihráče, jenomže následný centr putoval mimo dosah všech spoluhráčů. Brankář Ward tak bude vykopávat.
71'
Domácí pro změnu kombinovali na vlastní polovině, načež jsme sledovali pas v podání Fuchse, avšak ten se na druhé straně stal snadnou kořistí Rasmussena.
70'
Brentford opět mohl vhazovat z levé strany, kde si Thompson hledal prostor pro centr pravou nohou, avšak ten z pokutového území odklízel pozorný Morgan.
68'
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Kelechi Iheanacho, přichází Kiernan Dewsbury-Hall.
64'
Obrovská šance domácích na srovnání! Centrovaná nabídka z kopačky Marcondese se snesla až na tyč, poté v těžké situaci dokázal jednat Fuchs.
63'
Wardovi se absolutně nepovedl odkop od branky, míč se totiž snesl pouze ven z hrací plochy. To znamená, že si autové vhazování vyzkouší zadák Thompson.
62'
Dervisoglu čistým způsobem obral o míč protihráče, poté se na opačnou stranu pokoušel dostat jeho kolega Marcondes, který však hodně rychle narazil.
61'
Je za námi zhruba hodina hry, druhý poločas zatím nenabídl nic zajímavého. Brentford je směrem dopředu aktivnější, avšak stále prohrává o jednu branku.
60'
V průběhu druhého poločasu sledujeme celou řadu nedovolených zákroků. Po dalším z nich skončil na trávníku Marcondes, na řadu přijde další standardka.
59'
Pérez měl proti sobě přesilu protihráčů, avšak i přesto se mu povedlo udržet míč na své kopačce. Poté mu na pomoc přispěchal Praet, který nahrával do autu.
58'
Rozehrávku nakrátko však dokázal vystihnout pozorný Gray, který se ihned pokoušel dostat do rychlého protiútoku, jenž skončil hned na prvním protihráči.
57'
Hezkou finesu předvedl Dervisoglu, který tak obešel protihráče. Posléze byl celkem důrazným způsobem dohrál Žambůrek, je z toho standardní situace pro domácí.
56'
Lišky se přesto dostaly k odraženému míči, přičemž to obránce Söyüncü zkoušel dalším centrem do pokutového území, ten však letěl výrazně vedle branky.
55'
Albrighton se pro změnu ujal rohového kopu z pravé strany, který se snažil poslat na hlavu urostlého Morgana, jenomže toho si dokázal pohlídat Castillo.
54'
Ochozy zaplněného stadionu se nejprve dožadovaly nedovoleného zákroku na Žambůrka, sudí nechal pokračovat ve hře, načež se na zemi ocitl také Marcondes.
53'
Brentford tak na nic nečekal a okamžitě se snažil proplout s míčem na opačnou stranu, kde nahrávka v podání Rasmussena nakonec nenašla Yearwooda.
52'
Za prudkým nákopem se pokoušel dostat Iheanacho, který se jako první dostal k míči, jenomže dle pomezního sudího se jednalo o ofsajdové postavení.
51'
Domácí brankář poté narychlo vyhodil míč na pravou stranu, kde se nacházel Thompson. Jeho prudká rána v tísni nakonec putovala výrazně vedle tyče.
50'
Na opačné straně jsme sledovali velice rychlý výpad po pravém křídle, po kterém to Gray zkoušel nabídkou do malého vápna, kde se povedlo zakročit Danielsovi.
49'
Poté ještě celou situaci snažil vyřešit domácí zadák Thompson, který ovšem neustál souboj s pozorným Choodhurym. Domácí si přesto vybojovali autové vhazování.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu přišel na řadu třetí rohový kop pro Brentford. Z pravé strany ho rozehrával Marcondes, který ovšem našel pouze hlavu Morgana.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí hráči, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Střídání v týmu Brentford: ze hřiště odchází Kamohelo Mokotjo, přichází Joshua Da Silva.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám přinesl jedinou branku, o kterou se hned v úvodu postaral hostující Iheanacho. Brentfordu tak absolutně nevyšel úvod tohoto duelu, druholigový celek se ovšem poté dokázal herně vzpamatovat, přičemž si vypracoval několik slibných šancí, avšak ani jedna neskončila za brankářem Wardem.
45+1'
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
44'
Daniels se přesto musel po dlouhé době činit, své štěstí totiž zkoušel aktivně hrající Pérez, který nechal vyniknout domácího brankáře.
43'
Prudkou nahrávku se povedlo Grayovi ideálně převzít, avšak roztažení hry na Justina nebylo vůbec přesné. To je pro Leicester škoda, domácí měli velké štěstí.
42'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
41'
Utajená rána z kopačky Marcondese jen těsně minula vzdálenější konstrukci, dle sudího v tom byla ještě teč kapitána Morgana. Následovat bude další rohový kop.
40'
U středového kruhu si o nahrávku řekl domácí Yearwood, který ovšem narazil na pozorného Choodhuryho, od kterého se hrací předmět odrazil zpět do zámezí.
39'
Albrighton dokázal načasovat nahrávku směrem do pokutového území, kde si Fuchs našel palebnou pozici, avšak ránu pravou nohou poslal vysoko nad branku.
34'
Je za námi více než třetina zápasu, momentálně sledujeme hodně vyrovnanou podívanou. Leicester se spíše jen brání, což by se mu nemuselo vyplatit.
33'
Jeanvier si nechtěl způsobit zbytečné komplikace, místo přihrávky na druhou stranu přihrával pouze na brankáře Danielse, který ihned roztáhl hru křížem.
32'
Napadajícímu Albrightonovi moc nescházelo k tomu, aby vystihl rozehrávku brankáře Danielse. Domácí brankář to provedl na jedničku, opět přesně rozehrál.
31'
Po jednom z dalších střetů se pro změnu na zemi ocitl Praet, který byl dle sudího faulován. Leicester se rozhodl rozehrát po zemi, o což se postaral Pérez.
30'
Daniels velice přesně odkopával na levou stranu, kde se Marcondes dokázal uplatnit ve vzdušném souboji, jenomže odražený předmět sebral Choodhury.
29'
Druholigový celek prožívá celkem dobrou pasáž s míčem na kopačkách, jenomže pas v podání Jeanviera byla pro Rasmussena příliš dlouhý, míč skončil v autu.
28'
Kroucená nabídka se nebezpečně stáčela směrem k brance, nakonec se však bleskově vydal ze své svatyně znuděný Ward, který vyboxoval hrací předmět.
27'
Brentford však rychle roztáhl hru na levé straně, kde se Thompson dostal k pohotovému centru, který však zablokoval Morgan. Domácí si vyzkoušejí rohový kop.
26'
Domácí vykřesali zisk autového vhazování z pravé strany, při kterém Rasmussen vyprodukoval zpětnou nahrávku, která doputovala až na kopačku Mokotja.
25'
Söyüncü si několikrát vyměnil míč s Fuchsem, načež druhý jmenovaný hledal na opačné polovině aktivního Péreze, který ovšem narazil pouze do obránce Jeanviera.
24'
Do nepříjemného nátlaku se dostal rozehrávající Racić, který musel hodně rychle přeposílat do strany na Rasmussena, jenž se rychle zbavil hracího předmětu.
19'
V tomto případě se k rozehrávce postavil Gray, který to zkoušel přímo na branku. Jeho pokus zastavila dobře postavená zeď, na řadu přijde rohový kop.
18'
Lišky se však bleskově přesunuly k opačnému pokutovému území, kde byl za cenu nedovoleného zákroku zastaven Gray, na řadu tak přijde další standardka.
17'
Brentford se poprvé v tomto duelu dostal k slibnější akci. Rasmussenova nabídka totiž doletěla až k Žambůrkovi, který ještě přiťukl na Dervisoglua, jenž pálil do boční sítě.
16'
Snad poprvé v tomto duelu se k míči podíval také hostující brankář Ward, který založil rychlou akci svého celku, po které se k prudkému zakončení dostal Iheanacho.
15'
Za prudkým pasem se hnal rychlonohý Marcondes, který však nechytil míč na hrací ploše. Leicester mohl opět vhazovat, o což se postaral obránce Justin.
14'
Krátká souhra rovněž nepřinesla zrovna přesnou kombinaci, míč se navíc dostal až na kopačku středopolaře Mokotja, který pro změnu raději trochu uklidnil hru.
13'
Brentford se ani při předchozí snaze o útočný výpad daleko nedostal, Castillovi totiž uskočil míč daleko od kopačky, vhazovat tak budou moci opět hosté.
12'
Celkem dost prostoru měl na levém křídle Iheanacho, který si pokoušel vyměnit míč s Grayem, nicméně zpětná nahrávka skončila daleko za brankovou čárou.
11'
Daniels si tak na balón nesáhl, místo toho mohl rozehrávat od své branky. Jeho vysoký nákop směřoval na opačnou polovinu, kde Thompson neuspěl ve vzduchu.
10'
K rozehrávce se postavila dvojice Albrighton – Gray, přičemž to nakonec na sebe vzal druhý jmenovaný, jenž tvrdou střelou trefil pouze boční síť branky.
9'
Nedovoleným zákrokem se totiž prezentoval vracející se Yearwood, který taktickým způsobem poslal k zemi Péreze, jenž svému celku zajistil standardku.
8'
Brentford se pokoušel napadat zdlouhavou kombinaci soupeře, avšak bez kýženého úspěchu v podobě zisku míče. Následoval faul kousek od šestnáctky domácích.
7'
Lišky pro změnu kombinovaly na vlastní polovině, kde si Morgan několikrát vyměnil míč s vedle stojícím Söyüncüem, který po chvíli přenášel hru doleva.
6'
Krátce po rozehrávce to na sebe zkoušel vzít domácí křídelník Marcondes, který však narazil na prvního protihráče, jenž odklízel míč do bezpečnějšího prostoru.
4'
Leicester právě vstřelil branku!
Na první branku tohoto zápasu jsme nemuseli dlouho čekat! Fantastickou kolmici vyprodukoval Praet, kterému se na pravém křídle povedl oslovit naběhnuvšího Péreze, jenž z jedničky přihrával do pokutového území na KELECHIHO IHEANACHA, který v poklidu zamířil mimo dosah Danielse.
4'
Po pravém křídle si to namířil domácí Castillo, který poté vyprodukoval velice nepřesnou nahrávku, jenž putovala pouze na kopačku pozorného Morgana.
3'
Hned v úvodu tohoto zápasu se do zajímavé šance dostal hostující Pérez, který si seběhl na nahrávku v podání Iheanacha, avšak manévr kolem brankáře včas zažehnal Racić.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost hostující hráči, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

Brentford: Daniels (C) – Rasmussen, Račić, Jeanvier, Thompson – Marcondes, Yearwood, Mokotjo – Žambůrek, Dervisoglu, Castillo
Náhradníci: Gunnarsson – Da Silva, Hammar, Henry, Mbeumo, Norgaard, Pinnock

Leicester City: Ward – Justin, Morgan (C), Söyüncü, Fuchs – Praet, Choodhury – Gray, Pérez, Albrighton – Iheanacho
Náhradníci: Schmeichel – Barnes, Dewsbury-Hall, Evans, Maddison, Pereira, Tielemans.
Favoritem tohoto zápasu určitě bude Leicester City, kterému se letos výsledkově daří. Lišky sice přišly o druhou pozici ve své domácí soutěži, avšak na dosavadním třetím místě mají hned osmibodový náskok před čtvrtou Chelsea. Leicester dal v minulém kole zapomenout na dva zpackané zápasy, ve kterých nedokázal vybojovat ani jeden bod, v souboji proti West Hamu si totiž dokázal spravit chuť, neboť na svém stadionu vyhrál přesvědčivým výsledkem 4:1.

Dnešním soupeřem však bude druholigový Brentford, které se ve své soutěži nachází na páté pozici, což by v konečném důsledku znamenalo boj o postup do Premier League. Brentford chybí na první West Brom šest bodů, nicméně náskok před devátým Bristolem je pouze tříbodový. Brentford z posledních pěti ligových duelů dokázal vyhrát hned ve třech případech, pouze jedinkrát pocítil hořkost porážky, a sice v souboji proti osmému Millwallu (0:1).
Hezký den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Anglický FA Cup má na programu zápasy 1/16 finále, my budeme společně sledovat souboj mezi Brentford a Leicester City.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:45.