FA Cup -  ONLINE PŘENOS -  Burnley : Norwich - 25. ledna 2020   16:00

1:2
(0:0)
Norwich
Norwich
53' Hanley   • 57' Drmić
Burnley
Hart – Lowton, Tarkowski, Long, Pieters – Lennon, Cork (C) (65. Hendrick), Westwood, Brady (80. McNeil) – Wood (65. Vydra), Rodriguez
Peacock-Farrell – Taylor, McNeil, Hendrick, Vydra, Dunne,Goodridge
Michael Oliver – Ian Hussin, Richard West
Turf Moor, Burnley
Norwich
Fährmann – Byram, Hanley (C), Zimmermann, Lewis – Vrančić, Trybull – Rupp, Stiepermann (81. Duda), Hernández (84. McLean) – Drmić (89. Pukki)
McGovern – Aarons, Tettey, McLean, Duda, Martin, Pukki

Ode mě je to pro dnešek vše. Děkuji Vám za pozornost a u dalších online přenosů zase někdy na počtenou.
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 6:4. Rohy: 3:11. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 9:9.
Je dobojováno a z výhry se radují fotbalisté Norwiche. Ti rozhodli o svém postupu do další fáze FA Cupu na začátku druhé půle, kdy se v rozmezí pěti minut trefili Hanley a Drmić. Za Burnley poté v 72. minutě snížil Pieters, ovšem to bylo vše, na co se domácí zmohli.
90+5'
90+4'
Výhru Norwiche mohl zpečetit Pukki, avšak jeho střelu z otočky povedeným zákrokem vytáhl Hart.
90+3'
Hendrick nyní v souboji s Vrančićem utržil nepříjemného koňara, nicméně se jednalo o nezaviněný zákrok, a faul tedy odpískán nebyl.
90+2'
Pieters poslal do vápna střílený centr, který však dokázal odvrátit Hanley.
90+1'
Nad rámec základní hrací doby byly nastaveny čtyři minuty.
90'
Burnley teď napadalo rozehrávku hostů, kteří si ale dokázali poradit a nadále se jim daří držet domácí daleko od Fährmannovy brány.
89'
Střídání v týmu Norwich City: ze hřiště odchází Drmić, přichází Pukki.
88'
McLean se chtěl protáhnout po levé straně, ovšem narazil na pozorně bránícího Lowtona, jenž ho odzbrojil.
87'
Výborně to teď udělal Drmić, jenž podržel chvíli balon na útočné polovině a poté vybojoval aut.
86'
Obrana Norwiche je ale zatím velmi dobře organizovaná a zatím svého soupeře k ničemu nepouští.
85'
Domácím už moc času nezbývá a je jasné, že nyní musí vrhnout všechny své síly do útoku.
84'
Střídání v týmu Norwich City: ze hřiště odchází Hernández, přichází McLean.
83'
Duda se hned zapojil do hry a hledal nabíhajícího si Lewise, ovšem balon před ním uklidil do autu Lowton.
82'
Hosté se dostali ze sevření soupeře a snaží se podržet míč na svých kopačkách.
81'
Střídání v týmu Norwich City: ze hřiště odchází Stiepermann, přichází Duda.
80'
Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Brady, přichází McNeil.
79'
Po souboji s Hanley se ve vápně poroučel k zemi Lennon a domácí se dožadovali penalty, kterou ale hlavní sudí nenařídil.
78'
Hendrick chtěl přenést hru doprava na Lowtona, na kterého ale byla tato přihrávka moc dlouhá.
77'
Do konce zápasu nám chybí zhruba patnáct minut a hra se momentálně odehrává výhradně na polovině Norwiche.
76'
Vydra se utrhl na levé straně a poté hledal ve vápně číhajícího Rodrigueze, ale pas českého fotbalisty zblokoval Zimmermann.
75'
Domácí stoper se po krátkém ošetření zvedl a zdá se, že bude moct pokračovat v zápase.
74'
Na hrací ploše nyní zůstává ležet Tarkowski a hra je přerušena. Na trávník už míří lékařský tým Burnley.
72'
Burnley právě vstřelilo branku!
Burnley snižuje na rozdíl jedné branky! Vydra si ve vápně nedokázal zpracovat prudký pas Bradyho, nicméně Vrančić následně poslal balon jen k ERIKU PIETERSOVI, jenž krásnou ranou z voleje překonal Fährmanna.
71'
Vydra se hnal za dlouhým pasem Longa, avšak u míče byl jako první gólman Fährmann.
70'
Žlutou kartu dostává Hanley (Norwich City).
70'
Drmić napřáhl ke střele zpoza vápna, jenže trefil jen před sebou stojícího Pieterse.
69'
Tarkowski se dostal pod tlak napadajících protihráčů a nakonec musel balon poslat na Harta, který ho z první odkopl daleko od své svatyně.
68'
Žlutou kartu dostává Long (Burnley FC).
67'
Málem bylo sníženo! Balon se po standardce rozehrané Hendrickem odrážel v malém vápně, avšak naštěstí pro Norwich ho nikdo z domácích hráčů nedokázal nasměrovat na bránu.
66'
Hanley fauloval Rodrigueze a domácí budou mít k dispozici standardní situaci z velmi dobré pozice.
65'
Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Wood, přichází Vydra.
Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Cork, přichází Hendrick.
64'
O pár chvil později Vrančić znovu rozehrával od rohového praporku. Tentokrát se jednalo o secvičený signál, který ale přečetl Tarkowski, jenž odhlavičkoval míč před napřahujícím se Ruppem.
63'
Norwich měl následně rohový kop, který si ale tentokrát dokázal defenziva Burnley pohlídat.
62'
Drmić posunul míč na Stiepermanna a ten zakončením z druhého dotyku jen o kousek minul domácí svatyni.
61'
Hosté ale teď špatně rozehráli a svěřenci kouče Dyche mohli jít dopředu. Akci táhl Brady, jenž však před vápnem špatně nahrál.
60'
Kanárci jsou momentálně na koni a nyní se jim daří držet balon na polovině soupeře.
59'
Tarkowski zaváhal v rozehrávce a poté musel rodící se brejk hostů zastavit za cenu nedovoleného zákroku.
57'
Norwich právě vstřelil branku!
Norwich během krátké chvíle přidává druhý přesný zásah! Vrančić našel sbíhajícího Ruppa, jenž ještě Harta překonat nedokázal, nicméně z následné dorážky se už snadno prosadil JOSIP DRMIĆ.
56'
Tarkowski znovu hledal Wooda dlouhým nákopem, který ale před australským útočníkem stačil odhlavičkovat Hanley.
55'
S rychlou odpovědí chtěl přispěchat Brady, avšak jeho individuální akce se s úspěchem nepotkala.
53'
A z něj se hosté dostávají do vedení! Vrančić ideálním centrem našel kapitána GRANTA HANLEYHO a ten z hranice malého vápna nasměroval míč za záda bezmocného Harta.
53'
Lennon fauloval Lewise a Norwich bude zahrávat volný přímý kop.
52'
Další nabídku vyslal do pokutového území Lowton, ale na jeho vysoký centr neměl nikdo z jeho spoluhráčů šanci dosáhnout.
51'
Drmić vystihl nahrávku Westwooda a následně se vydal do protiakce, jenže postrádal podporu spoluhráčů a o míč zase rychle přišel.
50'
Pieters poslal do vápna velmi dobrý centr, který před dotírajícím Woodem s vypětím všech sil odhlavičkoval Zimmermann.
49'
Rupp se protáhl po křídle a poté tvrdě vypálil z úhlu, avšak jeho rána si cestu mezi tři tyče nenašla.
48'
Dobrou defenzivní prací se prezentoval Brady, jenž se stačil vrátit s unikajícím Byramem a poté mu dokázal i vypíchnout balon.
47'
Krátce po rozehrávce vyslal Tarkowski dlouhý nákop na Wooda, kterého však v hlavičkovém souboji předčil Hanley.
46'
Do druhé půle vstupují oba celky beze změn. Doufejme, že nyní už uvidíme nějaké branky.
46'
Je za námi úvodní dějství tohoto zápasu a hráči odchází do kabin za bezbrankového stavu. Norwich vstoupil do utkání skvěle a v úvodu měl několik slibných šancí, ovšem žádná z nich se neujala. Ani domácí však nezůstávali pozadu a také si vytvořili pár příležitostí, nicméně ve většině případů narazili na pozorného Fährmanna.
45+2'
45+1'
Nad rámec prvního poločasu byla nastavena jedna minuta.
45'
Naopak domácí zahrávali druhou standardku během krátké chvíle. Gólman Fährmann si však pro nabídku Corka bez problémů došel a schoval balon ve svých rukavicích.
44'
Žlutou kartu dostává Zimmermann (Norwich City).
44'
Po souboji s Bradym se k zemi poroučel Byram a hosté se dožadovali odpískání faulu, jenže arbitr Oliver nechal hru plynout dál.
43'
Po něm nastaly v pokutovém území Norwiche nemalé zmatky, které musel rezolutním odkopem vyřešit Zimmermann.
42'
Lewis u vlastní šestnáctky zbytečně fauloval Lowtona a Burnley bude mít k dispozici volný přímý kop.
41'
Brady se po zisku balonu chtěl vydat do brejku, jenže Byram k němu rychle přistoupil a donutil ho nahrát dozadu na Westwooda.
40'
Po sklepnutí Vrančiće pálil Trybull, jenže střela mu vůbec nesedla a míč vylétl vysoko nad bránu.
39'
Následně se v další šanci zjevil Drmić, ovšem tomu dnes zřejmě není přáno, neboť zakončení švýcarského forvarda proskákalo kousek od levé tyče.
38'
Hernández se ladně prosmýkl kolem Lowtona a poté si naváděl míč do středu na střelu, ovšem na hranici šestnáctky ho odzbrojil Tarkowski.
37'
Tarkowski hledal dlouhým nákopem Lennona, ale ten nakonec nebyl dost rychlý na to, aby zastihl balon na hrací ploše.
36'
V posledních minutách je Burnley o něco aktivnější a daří se mu držet balon ve své moci.
34'
Lewis hledal nabíhajícího si Drmiće, ale jeho pas celkem v pohodě vystihl Long.
33'
Irský křídelník je při chuti. Nyní se se odhodlal k další ráně, která ale tentokrát zamířila vysoko nad bránu.
32'
O chvilku později pálil nebezpečně Brady, avšak jeho přízemní pokus jen těsně minul levou tyč hostující svatyně.
31'
Po centru Corka od rohového praporku hlavičkoval z hranice malého vápna Tarkowski a jeho zakončení se otřelo o horní tyč!
30'
Cork se chystal k dalšímu dalekonosnému pokusu, ovšem tentokrát ho stačil odzbrojit Vrančić.
29'
Stiepermann chtěl zrychlit hru kolmicí na Drmiće, ale ten s tímto řešením nepočítal, a balonu se tak zmocnil Tarkowski.
28'
Ten rozehráli hosté na krátkou vzdálenost a nyní se snaží obléhat šestnáctku svého soupeře.
27'
Bosenský záložník si následně vzal na starost rohový kop. Z něj se sice nic nenarodilo, nicméně poté vypálil u úctyhodné vzdálenosti Rupp a Hart musel míč vyrazit na další roh.
26'
O chvilku později už se Vrančić ke střele dostal, avšak nepovedlo se mu balon dostat přes obranný val Burnley.
25'
Po centru Trybulla hlavičkoval z dobré pozice kapitán kanárků Hanley, jenž ale z dobré pozice Hartovu svatyni netrefil.
24'
Vrančić si krásně obešel Lowtona a poté postupoval na bránu, ovšem Pieters předvedl skvělý obranný zákrok a míč mu vypíchl.
23'
Lennon se dostal do úzkých a nedovolený zákrok, který byl odpískán Trybullovi, pro něj byl vysvobozením.
22'
Rupp poslal do vápna dobrý centr, ovšem Hart byl včas venku z brány a balon uzmul pro sebe.
21'
Dobře to teď udělal Lewis, který si pokryl míč před napadajícím Woodem a poté se jím nechal faulovat.
20'
Ani tentokrát se ale nikdo ve vínovém k zakončení nedostal, neboť pro míč si došel gólman Fährmann.
19'
Corkova rána z voleje byla defenzivou hostů vychýlena mimo tři tyče, takže následovat bude další roh Burnley.
18'
Z dálky to nyní zkusil Hernández a jeho pokus nebyl vůbec špatný, avšak Hart si s ním dokázal poradit.
17'
Žlutou kartu dostává Stiepermann (Norwich City).
16'
Další velká šance Norwiche! Po rychlé akci se na pravé straně vápna zjevil sám před bránou Rupp. Ten sice brankáře Harta překonal, ovšem z brankové čáry balon vykopl vracející se Tarkowski.
15'
Z následného rohového kopu už nic nevzniklo, neboť míč odhlavičkoval do bezpečí Hanley.
14'
Rodriguez sklepl balon pod sebe na Corka a ten svou tvrdou pumelicí prověřil Fährmanna, jenž si přispal další povedený zákrok.
13'
Hanley si v souboji tělem odstavil Rodrigueze a poté prodloužil balon za sebe, kde si v pohodě přebral Zimmermann.
12'
Lewis se ocitl v dobré pozici a hned z druhého doteku vypálil, jenže jeho pokus stačil zblokovat Long.
11'
Pieters se chtěl vydat dopředu, ale rychle se k němu stáhli dva protihráči, a proto raději otočil hru dozadu na Longa.
10'
Na centr Trybulla si naskakoval Hanley, jenž se ovšem přes Lowtona k hlavičce nedostal.
9'
Hernándezova nabídka byla zblokována obranou Burnley a Norwich si vyzkouší první roh.
8'
Wood se snažil vybojovat rohový kop, avšak byl to právě on, kdo se míče dotkl jako poslední, takže následovat bude odkop od brány.
7'
Oba celky vstoupily do utkání s velkou chutí. Doufejme, že toto tempo vydrží co nejdéle.
6'
Nyní už to ale málem skončilo gólem! Wood se zbavil svého strážce a poté poslal balon pod sebe na Rodrigueze, kterého ale famózním zákrokem vychytal připravený Fährmann.
5'
Poprvé se dopředu vydali také domácí, nicméně jejich šance žádnou šanci nepřinesla.
4'
Norwich vstoupil do utkání velmi aktivně a nyní měl další velkou šanci. Po centru z pravé strany zakončoval z hranice malého vápna Drmić, jenž ale tentokrát trefil jen břevno.
3'
Ve středu hrací plochy byl faulován Vrančić a kanárci budou moct v klidu rozehrávat.
2'
Hosté se mohli rychle ujmout vedení! Po chybě v obraně Burnley postupoval sám na Harta Drmić, jenž ale bránu minul.
1'
Je pískáno, zápas začíná! Rozehrávky se ujali fotbalisté Norwiche, kteří dnes nastupují ve žluto-zelených dresech. Jejich soupeř naopak zvolil vínovou sadu.
1'

Burnley FC: Hart – Lowton, Tarkowski, Long, Pieters – Lennon, Cork (C), Westwood, Brady – Wood, Rodriguez
Náhradníci: Peacock-Farrell – Taylor, McNeil, Hendrick, Vydra, Dunne,Goodridge

Norwich City: Fährmann – Byram, Hanley (C), Zimmermann, Lewis – Vrančić, Trybull – Rupp, Stiepermann, Hernández – Drmić
Náhradníci: McGovern – Aarons, Tettey, McLean, Duda, Martin, Pukki

Rozhodčí: Michael Oliver – Ian Hussin, Richard West.
Norwich City

Už před sezonou byl Norwich pasován do pozice jednoho z kandidátů na sestup a prognózy se zatím naplňují. Po čtyřiadvaceti kolech se nachází na úplném dně tabulky a na ztráta na předposlední Watford v posledních týdnech narostla na šest bodů, takže kanárci budou mít plné ruce práce s udržením prvoligové příslušnosti. Pomoci by jim k tomu měli dvě posily, které dorazili z Bundesligy. Tou první je Ondrej Duda a tou druhou Němec Lukas Rupp, jenž na rozdíl od slovenského fotbalisty do klubu přestoupil natrvalo. V poháru se Norwich také představil jen jednou, na začátku ledna porazil Preston North End 4:2. Tehdy se hattrickem blýskl teprve devatenáctiletý Adam Idah.
Burnley FC

Burnley se letos znovu v Premier League pohybuje ve středu tabulky, ovšem soutěž je velmi vyrovnaná a svěřenci kouče Dyche mají na sestupové pozice jen sedmibodový náskok. Přestože na začátku letošního kalendářního roku nehráli The Clarets vůbec dobře, tak v posledních dvou zápasech ukázali, že se s nimi musí počítat. Nejprve totiž doma porazili druhý Leicester 2:1 a o tři dny později si odvezli všechny tři body z Old Trafford, kde vyhráli po dlouhých osmapadesáti letech. V rámci FA Cupu zatím Burnley sehrálo jen jedno utkání, ve které porazilo druholigový Peterborough jasně 4:2. K postupu pomohl i český forvard Matěj Vydra, jenž v tomto mači odehrál zhruba dvacet minut.
Hezké sobotní odpoledne přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Věhlasný FA Cup má tento víkend na programu čtvrté kolo, v jehož rámci změří své síly Burnley a Norwich. Výkop je na Turf Moor naplánován na 16:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.