FA Cup -  ONLINE PŘENOS -  Fulham : Aston Villa - 4. ledna 2020   16:01

Fulham
Fulham
54' Knockaert  • 74' Arter
2:1
(0:0)
Aston Villa
Aston Villa
63' Ghazi
Fulham
Rodák – Christie, Mawson, Hector, Odoi – Onomah (82. Stansfield), McDonald (C) (72. Arter), Johansen – Knockaert, Cavaleiro (84. de la Torre), Bryan
Bettinelli – Stansfield, Jasper, Harris, O'Riley, Arter, de la Torre.
Pawson – Cann, Wild
Craven Cottage, Londýn
12980 diváků
Aston Villa
Nyland – Almuhamadí, Engels, Chester (C), Taylor – Lansbury, Nakamba (80. Vassilev), Hourihane – Jota (75. Trézéguet), Kodjia, El Ghazi (86. Ramsey).
Kalinić – Guilbert, Trézéguet, Ramsey, Vassilev, Hause, Konsa.

Statistiky zápasu:
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 6:5. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 3:4. Fauly: 9:9.
Fotbalisté Fulhamu vyřadili ve 3. kole FA Cupu účastníka Premier League Aston Villu, když dokázali zvítězit 2:1. Zatímco první poločas nenabídl gól ani moc šancí, tak po změně stran už to byla zcela jiná písnička. V 54. minutě poslal Cottagers do vedení po krásné individuální akci a následné přesné střele do šibenice Anthony Knockaert. Hostům se podařilo vyrovnat v 63. minutě, kdy si na Jotovu přihrávku za obranu naběhl Kodjia, jenž přeloboval vybíhajícího brankáře a míč ještě před brankovou čarou dorazil do sítě Anwar El Ghazi. V 74. minutě ale přišla další parádní střela domácích do šibenice, kterou tentokrát vyslal střídající Harry Arter, jenž byl v té době na hřišti sotva dvě minuty. V závěru si už Villans příležitosti na srovnání nepřipravili, naopak, hned dvakrát odmítl pojistit postup Fulhamu Knockaert. Neproměněné šance ho ale mrzet nemusejí, i tak Cottagers postupují.
90+7'
90+6'
Menší strkanice mezi domácím Michaelem Hectorem a hostujícím Henrim Lansburym. Oba se ale rychle uklidnili a rozhodčí je dodatečně odměnil žlutými kartami.
90+5'
Neskutečné! Anthony Knockaert mohl už podruhé učinit za zápasem tečku! Přebral míč u levé postranní čáry a po úchvatném sólu prošel až před Nylanda. Toho se mohl zeptat, kam to chce, ale hostující gólman jeho technické zakončení reflexivně vyrazil levou rukou!
90+4'
Kodjia nyní selhal při zpracování míče. Domácí se tak snadno ubránili.
90+3'
Domácí drží míč na své útočné polovině a Aston Villa tak má stále méně času na vyrovnání.
90+1'
Jonathan Kodjia si v šestnáctce šikovně připravil míč na zakončení, které reflexivně vyrazil brankář Rodák. Vzrušení ale bylo zbytečné, pomezní mával ofsajd.
90+1'
Utkání bude nastaveno o šest minut!
89'
Mohlo být rozhodnuto! Jay Stansfield měl před sebou na pravé straně hodně prostoru. Toho využil k přesnému přízemnímu centru, na který brankář Nyland nedosáhl a Anthony Knockaerd mohl zakončovat do prázdné brány. Měl to ale na dlouhou nohu a špičkou kopačky balón usměrnil vedle tyče!
88'
Právě Anthony Knockaert fauloval po ztrátě míče Ramseyho a dostal za to žlutou kartu.
87'
Žádný závěrečný nápor Villans se zatím nekoná, je tomu spíše naopak. Na levé straně si vzal míč Luca de la Torre, který svůj centr sice přetáhl, ale balón ještě doběhl Anthony Knockaert. Domácí tak drží hru daleko od své brány.
86'
Střídání v týmu Fulham FC: ze hřiště odchází Anwar El Ghazi, přichází Jacob Ramsey.
86'
Hosté po rohu odvrátili míč jen před svou šestnáctku, kde se ho snažili vybojovat hráči Fulhamu. Nakonec to bylo s útočným faulem.
85'
Domácí se snaží být aktivní. Střídající de la Torre poslal míč do šestnáctky na Joea Bryana, jehož zakončení srazil na roh Chester.
84'
Střídání v týmu Fulham FC: ze hřiště odchází Ivan Cavaleiro, přichází Luca de la Torre.
82'
Střídání v týmu Fulham FC: ze hřiště odchází Josh Onomah, přichází Jay Stansfield.
81'
Knockaert se nacházel v ofsajdu. Aston Villa tak může otočit hru.
80'
Střídání v týmu Aston Villa FC: ze hřiště odchází Marvelous Nakamba, přichází Indiana Vassilev.
78'
Nyní domácí zahrávali standardní situaci. Sehráli signál, kdy Ivan Cavaleiro našel Stefana Johansena, který pálil z hranice šestnáctky. Rána mu vůbec nesedla a míč zřejmě skončil až někde na ulici.
75'
Střídání v týmu Aston Villa FC: ze hřiště odchází Jota, přichází Trézéguet.
74'
Fulham právě vstřelil branku!
Když nevíš, co s míčem, vystřel! Tímhle pravidlem se řídil HARRY ARTER. Hosté se totiž zatáhli až ke své šestnáctce, kterou hráči Fulhamu dobrých 30 sekund obehrávali, ale moc nevěděli, jak do ní míč dostat. Vše tak utnul až právě Arter, který z 25 metrů vystřelil a vymetl stejnou šibenici, do níž zamířil při prvním domácím zásahu i Knockaert. Tohle střídání manažerovi Cottagers Scottu Parkervi vyšlo na jedničku, Arter byl totiž na trávníku dvě minuty.
72'
Onomah bude moci pokračovat. Hra byla opět zahájena.
72'
Střídání v týmu Fulham FC: ze hřiště odchází Kevin McDonald, přichází Harry Arter.
70'
V pokutovém území domácích zůstal ležet Joshua Onomah, který je ošetřován.
69'
Rozehrávka nakrátko. Nakonec přišel centr Lansburyho, který vyboxoval Rodák, jenž byl navíc následně faulován.
69'
Centr z levé strany hledal nabíhajícího Kodjiu. Před ním odklidil míč na roh Odoi. Aston Villa bude zahrávat roh.
68'
Anthony Knockaert postupoval dopředu po pravém křídle. Nakonec z toho bylo i zakončení, které ale bylo zablokováno.
66'
Po změně stran je to rozhodně zábavnější fotbal. Vstřelené góly hru rozhýbaly.
63'
Aston Villa právě vstřelila branku!
A z akce, kterou hosté rozjeli od svého brankáře, vzešlo vyrovnání! Jota poslal pas za obranu, na který si naběhl Jonathan Kodjia. Ten přehodil vybíhajícího Rodáka a cestu míče do sítě ještě pojistil před brankovou čarou ANWAR EL GHAZI, který je tedy autorem gólu – 1:1.
63'
Hosté si při rozehrávce vyměnili míč s brankářem Nylandem a zkoušejí se dostat dopředu.
62'
Hra se trošku uklidnila. Domácí se nemusejí nikam hnát.
59'
Uvidíme, jak zareaguje hostující střídačka. Na lavičce má kouč Dean Smith například šikovného Egypťana Trézégueta.
58'
Publikum na stařičkém Craven Cottage samozřejmě ožilo. Fanoušci Fulhamu cítí šanci na skalp prvoligového soupeře.
56'
Domácí hned mohli přidat druhý gól! Zakončení Joea Bryana, které mělo gólové parametry, však dokázal vyrazit brankář Nyland!
54'
Domácí jdou do vedení parádní trefou ANTHONYHO KNOCKAERTA! Francouzský fotbalista se dostal k míči na půlce u pravé postranní čáry. Namířil si to směrem k pokutovému území, během své cesty obehrál Taylora a Nakambu a z 18 metrů vymetl pravou šibenici z pohledu marně se natahujícího brankáře Nylanda. Nádhera!
52'
Chester na půlce podrazil Joshuu Onomaha. Rozehrávají tedy domácí chalupáři.
50'
Odoi dostal do docela složité situace spoluhráče Christieho. Ten zpracovával těžkou přihrávku v momentě, kdy ho napadal El Ghazi. Nakonec to zvládl dobře, balón odehrál o protihráče do autu.
49'
Z levé strany centroval El Ghazi, který ale nenašel Kodjiu ani Jotu, kteří do šestnáctky nabíhali.
47'
Kevin McDonald v souboji o míč spíše nešťastně zasáhl loktem do hlavy Henriho Lansburyho. Sudí se to rozhodl potrestat žlutou kartou.
46'
Zajímavá akce Anthonyho Knockaerta v úvodu druhé půle. Ten si z pravé strany navedl míč na okraj pokutového území a vyslal křížnou střelu, která prosvištěla vedle vzdálenější tyče hostující brány.
46'
První poločas přinesl vyrovnaný fotbal s minimem šancí. Ty si vytvořila až krátce před přestávkou Aston Villa. Nejprve zahrozil Španěl Jota, který po zpracování na prsa poměrně těsně minul bránu a na konci avizovaného nastavení měl po Kodjiově nahrávce tutovku El Ghazi. Toho však vychytal slovenský brankář Rodák. Doufejme, že po změně stran uvidíme trochu více zajímavých situací před oběma bránami.
45+2'
45+2'
Hosté mohli v samotném závěru poločasu otevřít skóre! Jonathan Kodjia našel pěknou přihrávkou před bránou zcela zapomenutého Anwara El Ghaziho, který balón placírkou cpal po zemi k pravé tyči. Rodák ale skvěle zakročil a vytěsnil míč mimo svou bránu!
45+1'
První poločas bude nastaven o minutu.
45'
Domácí z rohu nic nevytěžili, ale o pár desítek sekund později přišla na druhé straně situace, která už stojí za zmínku. Po standardce Hourihana se míč odrazil k Jotovi, který si ho zpracoval na prsa a z hranice šestnáctky vystřelil. Míč skončil tak metr vedle levé tyče!
43'
Nakonec z toho byl Christieho centr, který srazil Taylor do zámezí. Druhý roh pro Fulham.
43'
Domácí se s míčem usadili u pokutového území soupeře, kde se zatím marně snaží něco vymyslet.
41'
Teď to bylo z obou stran trochu zmatečné, s chybnými přihrávkami či špatným zpracováním míče. Ten se nakonec dostal po chybě hostujícího hráče ke Knockeartovi, který ho posunul na rozběhnutého Christieho. Jeho centr byl ale sražen.
39'
Z pravé strany centroval Almuhamadí. Míč se snesl do rukavic domácího brankáře Rodáka.
38'
Právě Knockaert nyní obral o míč Engelse a vzniklou situaci se rozhodl řešit střelou. Ta byla zablokována a CHester míč následně hlavou odehrál k brankáři Nylandovi. Ivan Cavaleiro se zlobí, že Knockaert nezvolil přihrávku na něho.
37'
Domácí si trochu nerozuměli na pravém křídle. Tam předával Christie míč Knockaertovi, jemuž odskočil do autu.
35'
Domácí z rohového kopu neudeřili. Stále tedy platí, že sledujeme zápas bez gólů i šancí.
34'
Z levé strany šestnáctky mohl střílet Joe Bryan. Jeho pokus tečoval na rohový kop stoper Engels.
33'
Na pravé straně měl prostor pro centr domácí krajní bek Christie. Dobře ale zapracoval Nakamba, který míč sklepl do rukavic brankáře Nylanda.
32'
Zahrozili ale hosté. Míč si navedl do zajímavé pozice Anwar El Ghazi, jehož střela donutila Rodáka ke skoku, ovšem mezi tyče nakonec nezamířila.
32'
Domácí už vedou na držení míče. Přesné vyjádření je 58 % ku 42 %.
30'
Standardní situaci hostí zahrával Henri Lansbury. Jeho centr prodlužoval hlavou Engels, ovšem míč prošel nikým netečován vedle vzdálenější tyče.
28'
Chybnou hostující rozehrávku vystihl Anthony Knockaert. Ten se správně rozhodl nenahrávat, protože spoluhráč byl v ofsajdu a ještě balón pár metrů zatáhl. Následný centr však našel jen protihráče.
27'
To se pokusil změnit domácí kapitán Kevin McDonald, který si míč navedl na pravačku a zkusil to tak z 25 metrů. Zamířil však poměrně vysoko nad.
26'
Ani jeden z týmů ještě netrefil prostor mezi tyčemi. Brankáři si zatím sáhli na míč jen při odkopech.
24'
Tentokrát si Kodjia našel na levé straně pokutového území odražený míč a pokusil se o střelu. Míč však poslal vysoko nad bránu.
23'
Jonathan Kodjia si pomohl při zpracování míče rukou. Rozehrávat tedy bude Fulham.
21'
Neil Taylor musel stáhnout k zemi unikajícího Knockaerta. Za tento taktický faul dostal hostující levý obránce žlutou kartu.
20'
O chvíli později si dělal v šestnáctce prostor k zakončení Cavaleiro. Proti obraně Villans se nakonec neprosadil.
20'
Centr Joea Bryana z levé strany byl moc vysoký, ale míč si ještě našel situaci zavírající pravý obránce Cyrus Christie. Akce Fulhamu tak může pokračovat.
18'
Domácí obránci si dvakrát vyměnili míč se slovenským brankářem Markem Rodákem. Ten se poté rozhodl pro dlouhý nákop a balón doputoval až za postranní čáru.
17'
Centr Hourihana z levé strany odvrací domácí obrana do zámezí. Aston Villa zůstane u míče prostřednictvím autu.
16'
Cottagers začínají pomalu srovnávat procento držení míče. Vypadá to, že dnes uvidíme vyrovnanou partii.
14'
Nákop Johansena našel Knockaerta, kterému však míč odskočil k hostujícím hráčům.
13'
Lansbury posouval míč za obranu na Kodjiu. Hostující hroťák byl ale v ofsajdu.
12'
Nákop hostujícího brankáře Nylanda doputoval až do autu. U míče jsou tedy domácí.
10'
Pěknou individuální akci předvedl Jonathan Kodjia. Hostující útočník se na hranici šestnáctky zbavil bránícího Johansena a moc nescházelo, aby se přes dvojici stoperů prosadil do zakončení. Míč mu nakonec s trochou štěstí odebral až Michael Hector.
9'
Hosté mají míč na kopačkách o něco častěji. Teď rozjíždějí další svou akci.
7'
Bryan bude v pořádku, hra byla opět zahájena.
6'
Hostující Marvelous Nakamba zajel do Bryana, za což dostal žlutou kartu. Hráč Fulhamu je navíc ošetřován.
6'
Na pěkný pas Kevina McDonalda si nabíhal Joshua Onomah, který ale na balón nedosáhl. Navíc byl zřejmě v ofsajdu.
4'
Villans se po rohu vystavili do ofsajdu. Byl v něm Conor Hourihane.
4'
Jonathan Kodjia vybojoval pro hosty rohový kop.
3'
Míče se ujali hráči Aston Villy, kteří si zatím nahrávají u půlící čáry.
1'

Fulham FC: Rodák – Christie, Mawson, Hector, Odoi – Onomah, McDonald (C), Johansen – Knockaert, Cavaleiro, Bryan
Náhradníci: Bettinelli – Stansfield, Jasper, Harris, O'Riley, Arter, de la Torre.

Aston Villa FC: Nyland – Almuhamadí, Engels, Chester (C), Taylor – Lansbury, Nakamba, Hourihane – Jota, Kodjia, El Ghazi.
Náhradníci: Kalinić – Guilbert, Trézéguet, Ramsey, Vassilev, Hause, Konsa.

Rozhodčí: Pawson – Cann, Wild.
Fulham FC:
Fotbalisté Fulhamu si loni užili návrat do Premier League jedinou sezónu a letos už jsou zase zpět v Championship. Ve druhé nejvyšší soutěži se ale drží v postupové hře. V tabulce jim patří páté místo, které by zaručovalo play-off o postup. Na první dvě příčky, znamenající přímou vstupenku mezi elitu, však ztrácejí 10 bodů. Na Nový rok padli Cottagers na domácí půdě s Readingem. Z předchozích tří utkání ale vytěžili hned sedm bodů, navíc dokázali na svém hřišti zdolat i vedoucí Leeds.

Aston Villa FC:
Klub z Birminghamu se vrátil do Premier League po třech letech strávených ve druhé lize. V roli nováčka zatím bojuje o záchranu. Na Nový rok Villans zvítězili 2:1 na půdě Burnley a díky tomu se v tabulce posunuli na nesestupovou sedmnáctou příčku. Celkově po Vánocích Aston Villa odehrála tři zápasy s bilancí dvou výher a jedné porážky. Ta přišla na hřišti konkurenta v boji o udržení Watfordu, kde svěřenci kouče Deana Smithe padli 0:3. Velkým tahounem Villans je Jack Grealish, který je s 6 góly a 5 asistencemi nejproduktivnějším anglickým záložníkem v Premier League.

Posledních 5 zápasů Aston Villy:
Aston Villa – Liverpool 5:0 (League Cup)
Aston Villa – Southampton 1:3
Aston Villa – Norwich 1:0
Watford – Aston Villa 3:0
Burnley – Aston Villa 1:2
Vítám tu všechny fotbalové příznivce! První víkend roku se v Anglii tradičně nese ve znamení 3. kola FA Cupu, což je fáze, do které se už zapojují kluby z Premier League. V sobotu odpoledne je na programu také souboj druholigového Fulhamu a nováčkem nejvyšší soutěže Aston Villy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:01.