Sanchez – Magloire (30. Matheson), Williams, O'Connell, Keohane – Ryan, Rathbone – Dooley (69. McLaughlin), Camps, Baah (46. Wilbraham) – Henderson
Dúbravka – Krafth, Fernandez, Hayden – Yedlin, S. Longstaff, M. Longstaff, Atsu – Muto (53. Ki Sung-yueng), Almirón (64. Ritchie) – Joelinton
Darlow – Allan, Cass, Ki Sung-yueng, Lejeune, Ritchie, Sörensen

Držení míče: 35 % : 65 %.
Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 5:7. Rohy: 3:12. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 11:5.
O postupujícím do čtvrtého kola FA Cupu rozhodne opakovaný zápas, který by se měl uskutečnit 14. nebo 15. ledna v St. James' Parku v Newcastlu.
Fotbalisté Newcastlu nepotvrdili roli výrazného favorita na trávníku osmnáctého týmu League One. V prvním poločase přes výraznou převahu vedli jen o jednu branku díky trefě Almiróna a to se jim stalo osudným, neboť po Almirónově stažení ze hry byli najednou lepší domácí, čehož využili díky vyrovnání čtyřicetiletého Aarona Wilbrahama.
90+3'
90+2'
S centrem z levé strany si poradil brankář Sánchez, to už pomalu začíná poslední minuta avizovaného nastavení.
90+1'
Rozhodčí Coote oddaluje závěrečný hvizd o tři nastavené minuty.
90'
Standardní situaci se Newcastle ubránil, pak ale ohromně zaváhal Atsu, O'Connell připravil obrovskou šanci Rathbonovi, ten ale zakončení nezvládl!
89'
Po nedovoleném zákroku Federica Fernandeze budou moci domácí rozehrávat volný kop od postranní čáry.
89'
Ki Sung-yueng napřáhl z hranice pokutového území, jeho rána prosvištěla nad břevnem.
88'
Po centru na přední tyč se do zakončení tlačil O'Connell, od klubka hlav se míč odrazil za branku a rozhodčí přisuzují míč Newcastlu v podobě odkopu od branky.
87'
K obrovskému nadšení diváků domácí vybojovali rohový kop a mohou se zase natlačit před Dúbravku.
86'
Nedůrazný odkop Mathesona si zpracoval Sean Longstaff, jeho rána z dálky ale proletěla výrazně vedle domácí branky.
84'
Po rohovém kopu se do zakončení tlačil Federico Fernandez, u vzdálenější tyče ale nedokázal míč hlavou nasměrovat na branku.
83'
Christian Atsu si před pokutovým územím dlouho rovnal míč ke střeleckému zakončení, nakonec je jeho rána levačkou nadražena nad branku, míč vysokým obloukem dopadl na horní síť.
81'
McLaughlin se neúspěšně pokusil proniknout po pravém křídle, tělem jej odstavil Hayden.
80'
Rochdale právě vstřelilo branku!
Bouře radosti v Rochdale! Luke Matheson se probil po pravém křídle, po jeho přihrávce před branku si velmi nedůrazně počínal Federico Fernandez, čehož využil AARON WILBRAHAM! Čtyřicetiletý fotbalista je momentálně velkým hrdinou pro domácí příznivce!
78'
Ryanův střílený centr k bližší tyči pokryl Martin Dúbravka.
77'
Atsu se pokusil šikovným obloučkem vysunout do pokutového území Joelintona, brankář Sánchez ale včas vyběhl a byl u míče dříve.
75'
Rochdale je při chuti, domácí hráči už jsou zase usazeni na útočné polovině.
73'
Z rohového kopu pak domácí už zahrozit nedokázali.
72'
Mimořádná šance domácích! Matheson výbornou přihrávkou z pravého křídla připravil naprostou tutovku pro Rathbona, ten se šikovně uvolnil v pokutovém území, ovšem neprostřelil Martina Dúbravku!
72'
Po nedovoleném zákroku Seana Longstaffa mohou domácí rozehrávat volný kop na útočné polovině.
71'
Yedlinův nepovedený centr skončil až za domácí brankou, rozehrávat může Robert Sánchez.
70'
Utkání sleduje 8 593 diváků.
69'
Střídání v týmu Rochdale AFC: ze hřiště odchází Dooley, přichází McLaughlin.
68'
Při rohu zůstal v pokutovém území naprosto osamocený Camps, jenž dostal přesný pas od praporku, ovšem nevyšla mu střela z voleje.
67'
Po jedenácti rohových kopech Newcastlu přichází vůbec první pro Rochdale a publikum bouří.
66'
Střílený centr Kraftha brankář Sánchez zachytil přímo na brankové čáře.
65'
Rychlý přechod hostů do útoku, Ritchie připravil zajímavou pozici pro Ki Sung-yeonga, ten přízemní střelou nepropálil hradbu těl před brankářem Sánchezem.
64'
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Almirón, přichází Ritchie.
63'
Christian Atsu posadil svůj centr na hlavu Joelintona, jeho pokus tečoval bránící O'Connell a Sánchez vytáhl míč na rohový kop.
61'
V úvodní čtvrthodině druhého poločasu už domácí měli dokonce míč častěji na svých kopačkách (54 % – 46 %).
59'
Další možnost domácích! Rathbone střílel zdánlivě nedůrazně po zemi, Dúbravka jeho střelu vyrazil před dobíhajícího Hendersona, jenž trefuje tyč!
58'
Sean Longstaff se pokusil vstřelit z velké dálky, těžká střela mu ale nevyšla a míč doskákal daleko vedle domácí branky.
56'
Rathbone si našel střelecký prostor před pokutovým územím, zasekl si míč kolem Fernandeze a Dúbravka jeho prudkou ránu vyráží!
55'
Sledujeme zatím nejdelší úsek zápasu, kdy mají míč ve svém držení domácí.
53'
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Muto, přichází Ki.
53'
Do hry se mezitím připravuje další Asiat v dresu Newcastlu, korejský reprezentant Ki Sung-yueng.
52'
Muto se tvrdě srazil s Campsem a zůstává sedět na trávníku, japonský fotbalista bude muset být ošetřen.
50'
Hosté zahrávali hned dva rohy v rychlém sledu, ovšem nedokázali se prosadit do zakončení.
50'
Christian Atsu vybojoval osmý roh Newcastlu v souboji s Mathesonem na levé straně hřiště.
49'
Almirón zkoušel přímou střelu na branku, Sánchez vyrazil míč do bezpečného prostoru.
48'
Rathbone skluzem poslal k zemi Yedlina, hosté budou rozehrávat z pravého křídla.
46'
Střídání v týmu Rochdale AFC: ze hřiště odchází Baah, přichází Wilbraham.
46'
Fotbalisté Newcastlu zatím vedou v Rochdale o jedinou branku, během úvodního poločasu ale měli výraznou převahu, kterou využili díky brance Miguela Almiróna.

Hosté navíc nevyužili některé další velmi zajímavé příležitosti, na opačné straně je Martin Dúbravka zcela bez práce.
45+1'
45+1'
Po Mutově přihrávce Joelinton nebezpečně střílel z otočky a Sánchez jeho ránu skvěle vyrazil, pak si poradil i s dorážkou Yedlina!
Rozhodčí Coote k úvodním pětačtyřiceti přidává jednu nastavenou minutu.
44'
Joelinton na pravé straně nedokázal odcentrovat přes Keohana, odraženého míče se pak zase zmocnili hosté.
42'
Camps se pokusil vystřelit z velké dálky, jeho přízemní pokus ale byl velmi nepřesný a Martin Dúbravka nadále zůstává zcela bez práce.
40'
Rohové kopy se zatím hostům nedaří, nijak se neprosadili ani z toho šestého.
39'
DeAndre Yedlin pronikl po pravém křídle i díky narážečce s Mattym Longstaffem a připravil výbornou pozici pro Muta, Japonec ale nepřekonal Sáncheze! Výborný zákrok španělského brankáře.
38'
Už se zase hraje u domácího pokutového území, odražený centr si zpracoval Matty Longstaff, vystřelit se mu ale nepovedlo.
36'
Před branku Rochdale nadále létá jeden centr za druhým, neujal se ani ten Kraftův.
34'
Následný rohový kop Seana Longstaffa přeletěl všechny hráče před Robertem Sánchezem. Domácí brankář se navíc poranil a bude muset být ošetřen.
33'
Už se zase hraje před domácí brankou, centr Yedlina nasměroval O'Connell za vlastní branku.
32'
Neúspěšný pokus domácích o přechod do útoku, po odrazu míče do zámezí může vhazovat Christian Atsu.
30'
Střídání v týmu Rochdale AFC: ze hřiště odchází Magloire, přichází Matheson.

Sedmnáctiletý obránce Luke Matheson ještě ve svých šestnácti letech na podzim dokázal skórovat v ligovém poháru na Old Trafford proti Manchesteru United, Rochdale tam odehrálo senzační zápas a po remíze 1:1 prohrálo až v penaltovém rozstřelu.
30'
Haydenův centr našel před brankou Joelintona, ten hlavou míří nad branku.
29'
Almirónův přetažený centr byl příliš vysoký pro naskakujícího Haydena.
29'
Yedlinův centr je sražen až ke střeše tribuny za brankou, následovat bude čtvrtý rohový kop Newcastlu.
28'
DeAndre Yedlin sice dokázal na pravém křídle odcentrovat přes Keobana, míč ale nasměroval až na horní síť domácí branky.
27'
Newcastle už má zase míč ve svém držení, hosté kontrolují hru ve středu hřiště.
25'
Sean Longstaff se opřel do míče ze střední vzdálenosti, jeho prudká rána ale také trefila spoluhráče, Christiana Atsua.
24'
Po čase zase zaútočili domácí, Rathbone ránou z dálky trefil svého spoluhráče Hendersona, od nějž se míč odrazil nad břevno Dúbravkovy branky.
23'
Už to mohlo být o dvě branky! Joelinton individuálním průnikem obešel domácí zadáky a ocitl se zcela osamocen před Sánchezem, jeho branku ale těsně míjí!
21'
Yedlin na pravém křídle zakombinoval s Mattym Longstaffem, pak centroval Krafth, ovšem mimo dosah svých spoluhráčů.
19'
Zaplněný sektor fanoušků Magpies si užívá úspěšný start do zápasu, jsou slyšet hlasité chorály hostujících příznivců.
18'
Vedení Newcastlu je zcela zasloužené, hosté mají od úvodního výkopu na trávníku výraznou převahu.
17'
Newcastle právě vstřelil branku!
Hosté se ujímají vedení! Christian Atsu se prokličkoval do pokutového území a připravil palebnou pozici pro MIGUELA ALMIRÓNA, jenž prudkou střelou pod břevno otevřel skóre zápasu!
17'
Haydenův centr Joelinton hlavou prodloužil k brankáři Sánchezovi.
16'
S nepovedeným centrem Seana Longstaffa si domácí defenziva bezpečně poradila.
15'
Po nedovoleném zákroku Rathbona budou hosté zahrávat standardní situaci.
15'
DeAndre Yedlin se šikovně uvolnil na pravém křídle, pak jeho přihrávku před branku vystihli domácí obránci.
14'
Longstaffův bratr Sean zahrával třetí rohový kop Strak, domácí se znovu ubránili.
13'
Výbornou přihrávku Atsua z levého křídla si v pokutovém území zpracoval Matty Longstaff, zasekl si míč kolem bránícího protihráče, pak byla jeho střela nadražena nad branku.
12'
Newcastle má v úvodu zápasu 81% držení míče, dominantní převaha hráčů v oranžovém.
12'
Yedlinův náběh po pravém křídle skončil nepřesnou přihrávkou do pokutového území.
11'
Atsu po levém křídle pronikl do pokutového území, pak přihrával Joelintonovi, ten v pádu přestřeluje branku.
10'
Při Haydenově vysokém centru byl Joelinton důrazně pokryt domácími stopery.
9'
První příležitost pro Rochdale, Keohanův centr si Henderson pravačkou zpracoval a druhým dotykem levačkou střílel, ovšem mířil nepřesně.
7'
Sánchez si pohlídal další centr do svého pokutového území, domácím se pak nepovedlo založit protiakci, Baah nepřesnou přihrávkou jen odevzdal míč soupeři.
5'
Další roh Seana Longstaffa stáhl ze vzduchu domácí brankář Robert Sánchez.
5'
Centr Atsua odkopl Williams, míč se odrazil zase na kopačky hráčů velkého favorita zápasu.
3'
Z rohu Newcastle nijak nezahrozil, hosté zůstávají v držení míče, ovšem musí zakládat další útočnou akci z vlastní poloviny.
2'
Almirónův centr je sražen za domácí branku, pokračovat se bude rohovým kopem.
1'
Dlouhý nákop Kraftha přeletěl naskakujícího Joelintonta.
1'
Rozehráno! Domácí oblékli modré dresy, Newcastle hraje v oranžové sadě. Jedná se o historicky první vzájemný zápas.
1'
Hráči přicházejí před zaplněný desetitisícový stadión, utkání bude brzy zahájeno.

Rochdale AFC: Sanchez – Magloire, Williams, O'Connell, Keohane – Ryan, Rathbone – Dooley, Camps, Baah – Henderson
Náhradníci: Lynch – Andrew, Gillam, Matheson, McLaughlin, Tavares, Wilbraham

Newcastle United: Dúbravka – Krafth, Fernandez, Hayden – Yedlin, S. Longstaff, M. Longstaff, Atsu – Muto, Almirón – Joelinton
Náhradníci: Darlow – Allan, Cass, Ki Sung-yong, Lejeune, Ritchie, Sörensen.
Newcastle United

Newcastle strávil vánoční svátky v horní polovině Premier League, po nich ale prohrál všechny tři dosavadní zápasy a tabulkou klesl na současnou třináctou pozici, když na sestupové pásmo disponuje náskokem pěti bodů.

Velkým problémem Strak jsou navíc zranění obránců. K marodům Clarkovi, Dummettovi a Lascellesovi totiž v posledním zápase s Leicesterem přibyli i Manquillo, Willems a Schär, Newcastle navíc ten zápas musel dohrávat v deseti, neboť Manquillo s Willemsem se zranili v prvním poločase, o přestávce byl stažen Shelvey a Fabian Schär si poranil zadní stehenní sval dokonce hned po půlminutě druhého poločasu a přes veškerou snahu pokračovat nemohl.

Newcastle je šestinásobným vítězem FA Cupu, jedná se ale o triumfy do roku 1955. V posledních čtrnácti letech Newcastle dokonce ani jednou nepřešel přes čtvrté kolo soutěže!
Rochdale AFC

Rochdale působí šestou sezónu v řadě v League One, přičemž letos jej ve třetí nejvyšší soutěži zřejmě čeká boj o záchranu. Po čtyřiadvaceti kolech je osmnácté s náskokem čtyř bodů na jednadvacáté Tranmere, aktuálně první tým v sestupovém pásmu.

V FA Cupu je největším úspěchem Rochdale v klubové historii osmifinále, do nějž se naposledy dostalo předloni a dosáhlo velkého úspěchu, neboť donutilo Tottenham Hotspur k opakovanému zápasu po domácí remíze 2:2 a mohlo si tak zahrát na legendárním Wembley, tehdejším přechodném domově Kohoutů. Tam už sice prohrálo 1:6, přesto to byla výborná jízda celou soutěží.

Do letošního ročníku FA Cupu Rochdale vstoupilo v prvním kole a má už za sebou čtyři zápasy, neboť souboje s Wrexhamem z páté ligy i s Bostonem, hrajícím dokonce ještě o soutěž níže, musely rozhodnout až opakované zápasy. Proti Wrexhamu se Rochdale radovalo z výhry 1:0 na domácím stadiónu, Boston pak po domácí remíze porazilo venku 2:1.
Hezké odpoledne při sledování přenosu jednoho ze zahajovacích zápasů třetího kola FA Cupu, tedy fáze, kdy do nejstarší klubové soutěže světa vstupují také týmy z nejvyšších dvou anglických soutěží.

Mezi nimi i Newcastle United, který zavítá na trávník třetiligového Rochdale.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:31.