FA Cup -  ONLINE PŘENOS -  Rotherham : Hull City - 4. ledna 2020   13:31

Rotherham
Rotherham
21' Smith  • 43' Vassell
2:3
(2:1)
Hull City
Hull City
16' Eaves   • 66' Eaves   • 90+2' Eaves
Rotherham
Price, Ladapo, Morris, Lindsay, Clarke, Hastie, Lamy
Backhouse A.
Aesseal New York Stadium, Rotherham
6 044 diváků
Hull City
Ingram – McKenzie, Burke, Tafazolli, Fleming (61. Bowen) – Batty (61. Irvine), Kane, Da Silva – Bowler (61. Grosicki), Eaves, Lewis-Potter
Long, Lichaj, Grosicki, McLoughlin, Honeyman, Bowen, Irvine

Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 2:6. Střely mimo: 4:1. Rohy: 2:6. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 14:11.
Velmi zajímavý zápas končí a do čtvrtého kola FA Cupu nakonec přece jen postupuje favorit z druhé nejvyšší anglické soutěže Hull City! Ale měl co dělat. Do druhého poločasu nastupoval s jednobrankovým mankem a Rotherham nehrál vůbec špatně. Nakonec se hostům povedlo srovnat. Drama přineslo nastavení, v tom poslal do vedení Eaves, který zároveň završil hattrick.
90+7'
90+5'
Hull rozehraje rohový kop a rozhodně nebude spěchat.
90+4'
To je neuvěřitelné, málem bylo znovu vyrovnáno. Centr z pravé strany si málem do vlastní branky Burke, Hull zachránila pravá tyčka!
90+3'
Za sundání dresu po vstřelené brance ještě automaticky vidí žlutou kartu Tom Eaves.
90+2'
Hull City právě vstřelil branku!
Tak to je přestřelka! Rohový kop nedokázal Iversen vyboxovat a tak se k zakončení dostal TOM EAVES a hattrickem překlápí utkání na stranu Hullu – 2:3!
90+2'
Střídání v týmu Rotherham United: ze hřiště odchází Smith, přichází Morris.
90+1'
Domácí reklamují, že Ingram zahrál rukou mimo pokutové území, ale hra pokračuje dále!
90+5'
Nastavuje se pět minut.
90'
Střílený centr z pravé strany poslal Irvine, nicméně nikdo z hostů nedokázal zpracovat nebo zakončit a tak jen proletěl do rukavic Iversena.
88'
Ten nebyl v podání Hullu zrovna dvakrát povedený. Míč přeletěl vápno domácích. The Millers se tak i nyní ubránili.
87'
Na hranici vápna se do míče opřel Kane, ale jeho střelu zblokovala obrana Rotherhamu na rohový kop.
86'
Dobrý balon před vápno dostal Da Silva, ale nezpracoval si míč ideální a přišel o něj. Navíc poté stáhl k zemi jednoho z domácích a vidí žlutou kartu.
85'
McKenzieho centr jen proletěl nikým nedotknutý vápnem domácích a vhazovat tak bude u levé postranní čáry Rotherham.
84'
Přihrávku za obranu dostal Grosicki, dostal se až k hranici malého vápna, odkud zakončoval. Měl to z úhlu, ale přes to musel Iversen vykopnout nohu, aby vyrazil balon!
82'
Rotherham ztratil na polovině balon a domácí se museli rychle vracet. Nakonec však akci Hullu přibrzdil Eaves a tak to nakonec nebylo tak nebezpečné, jak se zprvu zdálo.
80'
Po kombinaci na levé straně vápna se k zakončení odhodlal Irvine. Mířil ke vzdálenější tyči, ale branku Rotherhamu minul.
79'
Střídání v týmu Rotherham United: ze hřiště odchází Ogbene, přichází Ladapo.
77'
Do brejkové situace se pokusil vyslat Wiles Smithe, jenže ten nepochopil jeho záměr a tak míč skončil jen na obraně Hullu.
76'
Nakonec i Rotherham rozehrál volný kop, konkrétně Barlaser. Jenže míč letěl příliš vysoko a skončil za brankou Ingrama.
74'
Útočné snažení Hullu na chvilku přerušil faul Tafazolliho. Rozehrávají domácí, kteří šetří vteřiny na útočné polovině.
72'
Grosicki se ujal přímého kopu a poslal míč tvrdě přesně doprostřed branky. Iversen udělal dobře, že zůstal na místě a tvrdou ránu zneškodnil.
72'
Střídání v týmu Rotherham United: ze hřiště odchází Vassell, přichází Lindsay.
71'
Na hranici vápna fauloval Lewise-Pottera skluzem Ihiekwe a vidí žlutou kartu. Navíc pro Tigers velká příležitost ke skórování.
70'
Znovu se útočným faulem provinil Vassell. Hull tak nadále má v moci míč a vymýšlí další útočnou akci.
68'
Rozhodčí se ještě pro jistotu radili, zda míč nepřešel před centrem do vápna brankovou čáru, ale rozhodnutí se neměni a branka platí.
66'
Rohový kop se ještě Iversenovi podařilo odvrátit, ale na další akci z levé strany už byl krátký. Díky tomu měl před sebou poloprázdnou branku TOM EAVES, který hlavou usměrnil míč do sítě a srovnal – 2:2!
65'
Dvě slušné šance měl Hull. Nejprve střílel Bowen a poté hlavičkoval Eaves, ale Iversen dokázal vytěsnit na roh!
64'
Tigers po delší době nastěhovaní s míčem v útočném pásmu, ale zatím nepřichází žádná vytvořená šance.
62'
Příliš aktivní byl na útočné polovině Vassell, který fauloval. Hull tak bude mít na rozehrávku klid.
61'
Střídání v týmu Hull City AFC: ze hřiště odchází Bowler, přichází Grosicki.
Střídání v týmu Hull City AFC: ze hřiště odchází Batty, přichází Irvine.
Střídání v týmu Hull City AFC: ze hřiště odchází Fleming, přichází Bowen.
60'
Po levém křídle se snažil prosadit Vassell, ale nekompromisním odkopem poslal míč do zámezí Burke.
59'
Dlouhý centr za obranu nestihl Wiles ještě na hrací ploše, takže rozehrávat bude Ingram.
57'
Domácí zatím nehrají vůbec špatně, navíc se vyvarují jakéhokoliv tlaku hostů. Míč teď na útočné polovině držel Wiles. Odcentrovat do vápna se mu ale nepodařilo.
55'
Další útočně snažení Hullu vyšlo vniveč. Nepřesnou přihrávkou vyslal Batty a tak Iversen s rozehrávkou vůbec nespěchá.
54'
Na druhé straně naopak mohl střílet z hranice vápna Ogbene, jenomže prováhal ideální příležitost. O míč ho připravil McKenzie.
53'
Žádné ohrožení branky Iversena z toho však nevyústilo. Obrana Rotherhamu odvrátila míč do bezpečí.
52'
Nyní už se dokázal alespoň na půl prosadit Bowler, který získal volný kop z pravé strany vápna. Dobrá příležitost pro Hull.
51'
Tigers se drží na míči, ale zatím marně hledají volné prostory, kudy by se dostali do šance. Dá se však podobný obrázek hry očekávat.
49'
Velmi dobrou práci odvedl v obraně Olosunde, který pohlídal Bowlera. Nedovolil mu odcentrovat a navíc budou domácí odkopávat míč od vlastní branky.
47'
Ten rozehrál Barlaser, tentokrát ke vzdálenější tyči. Nabíhal si pro balon Crooks, ale nedokázal vyšší balon přesně zakončit.
46'
Po pravém křídle potáhl balon do vápna Ogbene a nakonec dokázal získat alespoň rohový kop pro The Millers.
46'
Úvodních 45 minut nabídlo velmi zajímavou podívanou. Vypadalo to, že favorit utkání půjde za vítězstvím, jelikož vedl 1:0 a nepouštěl soupeře moc do zakončení. Jenže tým z League One se odhodlal k zajímavému obratu. A to i přes to, že po vyrovnávací brance zamířil kvůli červené kartě do sprch Thompson. V oslabení vstřelil zatím rozdílovou branku Vassell, jehož rána bude určitě highlightem třetího kola FA Cupu.
45+3'
45+2'
Na centr do vápna si sbíhal Eaves, ale dobře vyběhl Iversen a zneškodnil hostujícímu útočníkovi zakončit.
45+1'
Nastavovat se budou tři minuty.
45'
Dlouhý centr za obranu Hullu se snažil využít Smith, ale ten nedokázal zpracovat balon, který skončil v zámezí.
43'
Rotherham právě vstřelil branku!
A máme tu obrat! Navíc naprosto famózní brankou, která bude patřit k tomu nejlepšímu v letošním ročníku FA Cupu. Po vhazování z levé strany se do míče z velké vzdálenosti opřel KYLE VASSELL a namířil ho krásně ke vzdálenější tyči – 2:1!
42'
Rychlý brejk založil Smith, ale nedokázal vyslat přesnou přihrávku na Ogbeneho. Obrana Hullu tak nebezpečně se vyvíjející útok zastavila.
41'
Přes to, že hraje Hull proti deseti má velké problémy s rozehrávkou. Tentokrát chyboval Burke, poslal míč do zámezí a daroval ho tak Rotherhamu.
39'
Na útočné polovině se k balonu dostal Smith, ale byl mu odpískán útočný faul. U míče tak znovu bude Hull.
38'
Na něj naskakoval Tafazolli, ale balon jen proletěl vápnem. Z této situace se Hull radovat nebude.
37'
Nyní se už dokázal Hull usadit před vápnem, střílený centr málem zakončil hlavou Eaves, ale těsně minul. Pro hosty přichází šance alespoň z rohového kopu.
35'
Tak pro domácí bohužel, Rotherham se nedokázal prosadit. Nicméně i v deseti zatím dokáže držet krok. Další centr do vápna špatně zpracoval Smith a míč skončil v zámezí.
34'
Dobrou práci odvedl Smith, který získal u pravé postranní čáry vhazování. Rotherham tak zůstane u míče, uvidíme zda vymyslí útočnou a hlavně úspěšnou akci.
33'
Po standardní situaci, kterou rozehrál Barlaser hlavičkoval Smith, ale míč neměl vůbec razanci. Nakonec se ho ujal Ingram.
31'
Na hranici vápna měl dostatek prostoru Ihiekwe. Nakonec vystřelil ale branku vysoko přestřelil.
30'
Po kombinaci na vlastní polovině se pokusil vyslat dlouhý centr Fleming, ale byl příliš vysoký, tudíž ho nemohl Kane zpracovat. Vhazovat budou domácí na vlastní půli.
28'
Tigers hrají proti deseti a snaží se kontrolovat hru. Lewis-Potter pokračuje ve hře a bučením se fanoušci domácích snaží dát najevo velkou nespokojenost s červenou kartou.
27'
Centrovaný míč za obranu Rotherhamu nestihl Da Silva ještě na hrací ploše, tudíž odkopávat od branky bude Iversen.
26'
Z místa přestupku pak navíc Hull rozehrál volný kop, jenomže ofsajdovou linii si nepohlídal jeden z hostů, tudíž rozehrávat budou domácí.
24'
A je to skutečně červená karta, kterou vidí Adam Thompson za svůj skluz na Lewise-Pottera.
23'
U levé postranní čáry nešetrně sestřelil Thompson mladíka Lewise-Pottera. Ten je nyní ošetřován. Uvidíme, zda vůbec Thompson zůstane na hřišti.
21'
Tohle byla paráda v podání domácích. Z pravého křídla vyslal tvrdou přízemní přihrávku do vápna Ogbene. Tam si ji zpracoval MICHAEL SMITH a poté tvrdou a přesnou ránou do horního rohu branky srovnává – 1:1!
20'
Domácí The Millers zvýšili po obdržené brance aktivitu, po pravém křídle se snažil prosadit Ogbene, ale obrana Hullu odolala.
19'
Obrana Hullu při rozehrávce byla trochu laxní, čehož málem využil Smith. Naštěstí pro hosty se nakonec k míči nedostal.
18'
Centr Wilese z pravé strany byl velmi nepovedený, skončil za brankou Hullu. Ingram tak bude odkopávat.
16'
Po autovém vhazování z pravé strany potáhl šikovně balon skrz vápno Batty, který poté přesnou přihrávkou našel na malém vápně TOMA EAVESE, a ten přízemní střelou otevírá skóre – 0:1!
15'
Po pravém křídle se hnal již k brance Bowler, ale obrana Rotherhamu ho dokázala zastavit a dostat míč do autu.
15'
Na polovině hřiště se málem do brejkové situace dostal Batty, nicméně byl potažen za dres a tak bude Hull rozehrávat.
13'
O minutu později velmi podobná situace, znovu volný kop Rotherhamu na útočné polovině. Tentokrát ale centr pokazil Barlaser.
12'
Domácí rozehráli na útočné polovině volný kop. Po nacvičeném signálu centroval Ogbene, ale vůbec se mu centr nepovedl. Míč skončil v zámezí.
10'
I tentokrát musel být Ingram v pozoru, z levé strany přiletěl míč do vápna z kopačky Wilese. Nikdo však balon netečoval a tak proletěl do zámezí.
9'
Velmi dlouhý pas z poloviny hřiště až do velkého vápna Hullu zakončoval z první Vassell. Branku sice přestřelil, ale toto byla slušná příležitost.
8'
Téměř od rohového praporku centroval Lewis-Potter, nicméně našel jen hlavu obránce Rotherhamu.
7'
Do vápna Hullu letě posléze další balon, který se snažil hlavičkovat Vassell, ale spíše jen prodloužil míč do rukavic Ingrama.
7'
Domácí vybojovali rohový kop, který rozehrál Barlaser na bližší tyč. Tam ovšem byl připraven pouze Lewis-Potter a ten odhlavičkoval míč pryč z vápna.
6'
Slibná kombinace hostů nakonec skončila v zámezí, takže obrana Rotherhamu bude mít klid na vhazování.
4'
Po pravém křídle se s míčem do vápna propracoval Bowler, jenže prováhal ideální moment ke střele. Nakonec přece jen vystřelil, ale už jen do obraného bloku The Millers.
3'
Po útočném faulu Vassella se k míči dostává Hull, který kombinuje na útočné polovině s balonem na kopačkách.
2'
Rortherham drží v úvodních sekundách míč, zejména díky dobrému napadání. Zatím se mu ale nedaří finální přihrávkou přejít přes obranu Tigers.
1'
Nakopávaný centr za obranu Hullu se pokoušel využít Vassell, nicméně obrana hostů byla připravená a s pomocí Ingrama odvrátila míč.
1'

Rotherham United: Iversen – Thompson, Ihiekwe, Wood, Olosunde – Ogbene, Barlaser, Crooks, Wiles – Vassell, Smith
Náhradníci: Price, Ladapo, Morris, Lindsay, Clarke, Hastie, Lamy

Hull City AFC: Ingram – McKenzie, Burke, Tafazolli, Fleming – Batty, Kane, Da Silva – Bowler, Eaves, Lewis-Potter
Náhradníci: Long, Lichaj, Grosicki, McLoughlin, Honeyman, Bowen, Irvine

Rozhodčí: Backhouse A..

• NASAZENÝ: 1. kolo

• SOUTĚŽ: EFL League One

• 24 Z, 2. místo, Skóre: 42:25, 41 bodů

ROTHERHAM UNITED se příští sezonu možná proti Hullu představí i v rámci ligy, neboť mají dobře nakročeno k postupu do Championship. V tabulce League One jsou na druhém místě s třemi vítězstvími v zádech. Rotherham má za sebou již dvě kola FA Cupu, nejprve si poradil s Maidenhead hrajícím National League (5. liga). Obrovské drama a jen další potvrzení, že FA Cup je nevyzpytatelná soutěž přineslo další kolo. Rotherham ještě v 76. minutě prohrával na hřišti Solihull Moors 0:3, pak ale přišel nevídaný obrat, který v 91. minutě završil brankou na 4:3 Smith. Díky tomu si Rotherham prodloužil působení v nejstarší klubové soutěži světa.

• NASAZENÝ: 3. kolo

• SOUTĚŽ: EFL Championship

• 26 Z, 9. místo, Skóre: 40:34, 39 bodů

HULL CITY AFC si v letošním ročníku FA Cupu odbude premiéru. Celky z Premier League i Championship se ve třetím kole nejstarší fotbalové klubové soutěže světa připojí k celkům z nižších soutěží. Hull je aktuálně ve druhé anglické lize na devátém místě a bojuje o šestku zaručující alespoň play-off. Tigers mají i slušnou formu, poslední dva zápasy vyhráli. V loňské sezoně vypadl Hull již v této fázi soutěže proti Millwalu, letos se tak bude jistě snažit prodloužit působení v prestižním poháru a třeba zopakovat obrovský úspěch z roku 2014, kdy se Hull dostal až do finále, ve kterém podlehl v prodloužení Arsenalu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:31.