FA Cup -  ONLINE PŘENOS -  Sheffield Utd. : AFC Fylde - 5. ledna 2020   15:01

Sheffield Utd.
8' Robinson  • 60' Clarke
2:1
(1:0)
AFC Fylde
AFC Fylde
78' Williams
Henderson – Bashman, Fleck, McBurnie, O´Connell, Sharp, Stearman
J. Gillett
Bramall Lane
11133 diváků
AFC Fylde
Lavercombe – Craigen, Kellett, Montrose, Taylor, Willoughby, Yeates

Děkujeme Vám za to, že jste s námi a u dalších přenosů anglického fotbalu zase na viděnou!
Fauly: 8:4
Překvapení se tedy nekoná a domácí Sheffiled si dokráčel pro výhru 2:1 a postup do další fáze FA Cupu. Ve druhé půlce dokázal navýšit vedení domácí kapitán Clarke po odrazu od tyče. Na závěr se o snížení a lehké zdramatizování postaral chytrým dloubákem hostující Williams. Sheffiled tak sice nepředvedl žádný dominantní výkon, ale v zásadě kontroloval vývoj utkání a Fylde mnoho šancí nemělo.
90+4'
90+4'
Ještě roh pro Fylde, který vybojoval Byrne.
90+3'
Clarke (Sheffiled) měl nyní k míči krátký krok a nemohl zakončit. Mohlo být rozhodnuto.
90+3'
Chytrá kombinace u pravého praporku šetří domácím čas.
90+1'
Hosté jdou do útoku, pochopitelně, jenže moc daleko se nedostali a K. Freeman po faulu samozřejmě nikam nespěchá.
90'
Nastavují se 4 minuty!
90'
Čas pro hráče Fylde běží a ti se musejí nyní bránit.
88'
Střídání v týmu Sheffield United FC: ze hřiště odchází Callum Robinson, přichází Richard Stearman.
87'
Byly jsme svědky zákroku Bešiče (Sheffield) na Craigena, ale správně se nepíská penalta. Craigen se jí ani nedožadoval.
85'
A šance pro hosty! Nakonec však byla střela lehce tečována a skončila jen na boční síti!
85'
Střídání v týmu AFC Fylde: ze hřiště odchází Danny Bradley, přichází James Craigen.
83'
Pěkně zrychlená hra od Sheffieldu na levé straně. Finální náhru však hosté zblokovali a bude z toho další z mnohých rohových kopů.
81'
Hráči hostů se nyní neunáhlili a dobře udrželi v těžké situaci míč.
78'
Fylde právě vstřelilo branku!
Pozor Fylde se prosazuje a to jistě zápasu prospěje! Bradley měl dost času se podívat a poté krásným pasem za obranu našel JORDANA WILLIAMSE, který na Hendersona vyzrál efektním lobem.
75'
Clarke (Sheffiled) zakončoval tak nějak napůl a míč poslal jen do zámezí, nic z čeho by se měli hosté stresovat.
75'
Robinson (Sheffield) není úplně nadšený z pasu na levou stranu. Není divu, zde neměl nárok cokoliv stihnout. Míč pro hosty.
73'
L. Freeman (Sheffield) a tečovaná rána vol. 2. I v tomto případě míč zamířil do zamezí a bude z toho roh pro domácí výběr.
71'
L. Freeman (United) a jeho levačka z hranice vápna. Teč poslala míč do protipohybu brankáře, ovšem padáčkem zamířila pouze do zámezí.
70'
Fylde nemá potřebnou kvalitu na nahrávce a často ztrácí míče, aniž by někoho oslovily.
68'
Hlavička Clarkeho (Sheffield) neměla potřebnou razanci a neškodně zaplula do náruče Hornbyho.
65'
Střídání v týmu AFC Fylde: ze hřiště odchází Nick Haughton, přichází Michael Yeates.
Střídání v týmu AFC Fylde: ze hřiště odchází Danny Rowe, přichází Kurt Willoughby.
65'
Jakmile hráči Fylde získají míč, jsou rychle napadáni. Nyní se však po faulu udrží na balónu déle.
63'
Sheffield se po krátkém výpadu hostů znovu usazuje kolem vápna Fylde.
60'
Sheffield United právě vstřelil branku!
Pěkná souhra Sheffieldu, kdy se za obranu dostal L. Freeman. Svou střelu poslal jen do zadní tyče, avšak LEON CLARKE byl u odrazu nejrychleji a cesta do středu branky byla volná.
59'
Radost z gólu domácím zhořkla. Morrisonově hlavičce předcházel ofsajd.
58'
Dlouhé vhazování až před branku Sheffieldu, nakonec z toho byla nedůrazná hlavička, kterou brankář Sheffieldu zkrotil bez potíží.
57'
Střídání v týmu Sheffield United FC: ze hřiště odchází Jack Rodwell, přichází Chris Basham.
56'
Infarktová situace, Fylde se dostalo snad 4x k odraženému míči, ale pokaždé se domácím podařilo jejich rány zblokovat. Henderson tak zasahovat nemusel.
55'
Centr na nabíhajícího Williamse domácí odvrátili, ale Fylde zůstane na polovině favorita.
54'
L. Freeman (Sheffield) to zkusil vzít na sebe, ale z úhlu nezamířil ani razantně ani přesně.
Dnešní utkání sleduje 11133 diváků.
53'
Domácí zažehnali hrozbu brejku na polovině hřiště.
51'
Robinson (Sheffield) si z hranice vápna navedl míč na levačku, ale ze vzduchu nemířil přesně, byla tam však teč.
49'
Dobrá pozice a stadardka pro Fylde, po faulu Osborna. K hlavičce se dostal volný Whitmore, avšak trestuhodně nezamířil mezi tři tyče.
48'
Další jejich obranný zákrok byl však dost nejistý a Robinson (Sheffield) se na zadní tyči dostal k zakončení, to sice nebylo příliš efektivní, ale Hornby musel předvést reflexivní zákrok.
47'
První nákop před branku odvrací stopeři Fylde bez větších problémů.
46'
Sheffiled se rychle zmocnil míče a útočí.
46'
Statistiky 1. poločasu:
Držení míče: 68 % : 32 %
Střely celkem (na branku): 8:0 (2:0)
Rohy: 7:0
Ofsajdy: 2:1
Fauly: 6:1
První polovina je za námi a Sheffield vede zatím nad Fylde 1:0. Kdo by však čekal nějak dominantní výkon domácích, byl by zklamán. Přitom United začal aktivně a v 8. minutě se díky Robinsonovi ujal vedení. Poté však jejich snaha výrazně opadla. Sice kvalita kombinace byla na jejich straně, ovšem šancí si vypracovali žalostně málo. Největší šanci Clarkeho pak zlikvidoval Hornby. Fylde hrozilo především z brejků, nicméně vždy jim k zakončení chyběl metřík a do gólovky se nedostali. Sheffield musel oželet také svého brankáře Verippse, který dostal v souboji ránu do hlavy a byl nucen střídat.
45+4'
45+3'
Tenhle nákop z pravé strany byl již výrazně zajímavější, hosté odklízejí na roh.
45+2'
Další nepřesný nákop z kopaček domácích. Lehká práce pro brankáře Fylde.
45'
45'
Hodně vysoká noha domácího Osborna sestřelila Burkeho.
43'
Dlouhý nákop na K. Freemana nebyl ideálně načasovaný a končí v zámezí. Každopádně nesledujeme zrovna atraktivní pasáž hry.
41'
Špatná nahrávka domácích a hosté se zdarma zmocní míče na polovině hřiště.
40'
Střídání v týmu Sheffield United FC: ze hřiště odchází Michael Verrips, přichází Dean Henderson.
37'
No to bylo hodně nebezpečné, Croasdale (Fylde) hledal náhrou svého kolegu, ale u míče byl dříve domácí Bryan, který nechtěně atakoval svého brankáře do hlavy, Verrips leží stále na trávníku.
35'
Hráči Fylde se odhodlali k vysokému presu a málem vybojovali míč, Sheffield se osvobodil jen s obtížemi dlouhým nákopem.
33'
V krátkém časovém sledu jsme viděli dva náznaky šancí pro hosty, nejprve však nevyšla průniková náhra a na podruhé byl u míče včas domácí stoper.
31'
Další roh pro Sheffield, zahrával ho L, Freeman. Clarke byl u míče první a hlavičkou pod břevno donutil Hornbyho ke skvělému zákroku.
29'
Hosté budou hrozit z brejků. Nyní je však zklamal odraz a na míči jsou opět hráči United.
28'
Rána domácích z velké dálky končí dost nad.
27'
Philliskirk (Fylde) si nebral s Morrisonem servítky a tvrdě ho napadal, avšak píská se nedovolený zákrok.
25'
Tenhle roh domácích byl jen na procvičení Hornbyho, který spolehlivě, nikým neatakován, uklízí míč do rukavic.
24'
Domácí opět trochu přidali a málem z toho byla šance. Hosté se však za půlku prakticky nedostávají, natož aby ohrozili Verripse.
22'
Hosté již nejsou tolik zalezlí a Sheffield má trochu složitější práci, nyní navíc přerušil jejich akci ofsajd.
20'
Williams (Fylde) si počínal úspěšně při své kličce, ale poté trochu zbrkle zakopnul míč do zámezí.
18'
Bryan (Sheffiled) fauloval u postranní čáry a Fylde bude mít k dispozici standardku. I když z velké vzdálenosti.
16'
Rychlý brejk Fylde, v souboji 27 však Bešič čistě odzbrojil Haughtona a pokutový kop se nepíská!
16'
Domácí kombinace jsou o poznání rychlejší a jen obětavé bloky hostů zabránily další šanci.
14'
Hornby (Fylde) nic neriskoval a dlouhý centr raději vytěsnil nad branku. Roh pro Sheffield.
12'
Bradleymu (Fylde) se po trochu šťastném odrazu podařilo přesunout hru na půlku domácích. Ale hráči Sheffieldu rychle zahustili prostor a k zakončení hosty z 5. ligy nepustili.
11'
Fylde se trochu osmělilo a na chvíli se usadilo na polovině soupeře.
8'
První branka na sebe nenechala dlouho čekat! K. Freeman poslal před branku povedený centr, který si CALLUM ROBINSON rychle zpracoval hrudníkem a z otočky zamířil k bližší tyči. Hornby si na míč sáhl, ale vytěsnit ho nedokázal.
7'
Croasdalův pokus na Osborna byl označen za faul, ačkoliv se hostující hráč hodně zlobí.
6'
Bryanův (Sheffield) pokus nemířil mezi tři tyče.
6'
Fylde je hodně zatažené a zatím spolehlivě odráží veškeré pokusy o centry.
4'
Náznak šance pro Fylde, domácí obrana však byla u nakopávaného míče včas a o samostatný únik Roweho se nejednalo.
3'
Nenápadný přízemní centr L. Freemana (Sheffield) se náhle nebezpečně potuloval před brankou hostí. Nicméně k zakončení se nikdo nedostal.
2'
Sheffield na nic nečeká a tlačí se dopředu, další z centrů nikoho z domácích nenašel, ale pruhovaní hráči zůstanou na útočné polovině.
1'
První nakopávaný míč končí až u Hornbyho (Fylde).
1'

Sheffield United FC: Verrips – Bryan, Jagielka, Rodwell – Freeman K., Morrison, Bešič, Freeman L., Osborn – Robinson, Clarke
Náhradníci: Henderson – Bashman, Fleck, McBurnie, O´Connell, Sharp, Stearman

AFC Fylde: Hornby – Burke, Byrne, Whitmore, Jameson – Croasdale, Philliskirk – Bradley, Haughton, Williams – Rowe
Náhradníci: Lavercombe – Craigen, Kellett, Montrose, Taylor, Willoughby, Yeates

Rozhodčí: J. Gillett.
AFC Fylde

Účastník National League, tedy 5. nejvyšší soutěže Anglie si zatím v lize nevede dobře a je na sestupových příčkách, i když se dvěma zápasy k dobru. Tým ze severozápadní Anglie posledně prohrál s Barrow 0:1 a 1:2 se Stockport County, předtím remizoval v dalším zápase s Barrow 1:1. V FA Cupu však jeho cesta vypadá lépe, posledně zdolali 2:0 Kingstonian (7.-8. liga) a předtím Nantwich 1:0 (7.-8. liga). Střetnutí s gigantem z Premier League bude tedy velký úrovňový skok. Nejgólovějšími postavami v lize je hned trio hráčů se 6 brankami, v FA Cupu je zatím nejpilnější Rowe Danny se 3 góly.
Sheffield United FC

Sheffield se letos vrátil do Premier League po dlouhých 13 letech. V minulosti dokázal tuto soutěž i jednou vyhrát, to bylo ovšem na konci 19. století. Dnes jsou cíle týmu určitě skromnější, nicméně aktuální 8. příčka za 29 bodů je vynikající počin. V posledních zápasech sice tým moc nebodoval, ale měl také velmi těžký los, kdy prohrál s Liverpoolem a Manchesterem City shodně 0:2, předtím tým remizoval s Watfordem 1:1. Poslední výhra 1:0 pak přišla s Brightonem. V rámci FA Cupu je to zatím první zápas v ročníku. Nejvíce branek (5) zatím v sezóně vsítil John Fleck ze Skotska.
Dobré nedělní odpoledne, dnes budeme společně sledovat 1/32 – finále FA Cupu, konkrétně zápas mezi Sheffieldem a AFC Fylde, tyto dva týmy se ještě nestřetli a bude se jednat o zajímavou konfrontaci dvou rozdílných úrovní. Favoritem jsou rozhodně domácí fotbalisté.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:01.