FA Cup -  ONLINE PŘENOS -  Tottenham : Southampton - 5. února 2020   20:45

Tottenham
Tottenham
12' Stephens(vl.)  • 78' Moura  • 88' Son Heung-Min
3:2
(1:1)
Southampton
Southampton
34' Long   • 72' Ings
Tottenham
Lloris – Aurier, Alderweireld, Vertonghen (54. Fernandes), Tanganga – NDombèlé (59. Alli), Dier, Winks – Son, Moura, Sessegnon (90. Sánchez).
Gazzaniga – Parrott, Cirkin, Alli, Sánchez, Fernandes, Skipp.
David Coote – Lee Betts, Simon Bennett
Tottenham Hotspur Stadium, Londýn
Southampton
Gunn – Ward-Prowse (40. Vestergaard), Stephens, Bednarek, Bertrand – Boufal (67. Armstrong), Højbjerg, Romeu, Redmond – Long (81. Adams), Ings.
Lewis – Smallbone, Armstrong, Vestergaard, Vokins, Obafemi, Adams.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání je u konce a po dramatickém průběhu se z postupu do pátého kola raduje Tottenham Hotspur. Druhá půle přinesla akční fotbal, Southampton se do svého soka pustil s velkou vervou a v 72. minutě se dokonce dostal do vedení po trefě Daniela Ingse. Náskok ale hostům vydržel pouze do 78. minuty, kdy přesnou ranou srovnal Lucas Moura. Rozhodnutí padlo v úplném závěru, kdy po zákroku na vlastní osobu proměnil pokutový kop Son Heung-Min a zařídil tak pro londýnský klub výhru 3:2.
90+6'
90+5'
Přímý kop pro domácí, tady se dá čekat, že to bude jen další odkop.
90+4'
A další odkop do zámezí, po kterém se domácí rychle vrací dozadu.
90+3'
Domácí fotbalisté již dopředu moc nepospíchají, hlavně se snaží držet míč co nejdál od Llorise.
90+2'
Odkop domácích do autu, dá se čekat dlouhé vhazování až do vápna.
90+1'
Domácí publikum nahlas oslavuje, ještě ale není rozhodnuto, Southampton se snaží o závěrečný nápor.
90'
Rozhodčí přidá pět minut.
90'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Sessegnon, přichází Sánchez.
89'
Domácí chystají ještě jedno střídání, zahrát si půjde Davidson Sánchez.
88'
Tottenham právě vstřelil branku!
Míč si na penaltový puntík postavil SON HEUNG-MIN, dal si krátký rozběh a ráznou střelou k tyči překonal marně se natahujícího Gunna – 3:2.
87'
Protesty hostů jsou marné, penalta je daná a Tottenham tak má velkou šanci rozhodnout.
86'
Angus Gunn navíc za zákrok dostal žlutou kartu.
86'
Penalta pro Tottenham! Přihrávka z pravé strany prošla do vápna, kde byl zcela volný Son, ten po kličce a střetu s gólmanem Gunnem upadl a rozhodčí neváhal ani okamžik.
85'
Přitvrdilo se, je tu další žlutá karta pro Southampton. Dostal ji Che Adams.
84'
Další rohový kop pro Tottenham, na Sonův pas od praporku si naskočil Alderweireld, hlavička však šla vysoko nad břevno.
84'
Další nedovolený zákrok hostů, tentokrát dokonce za žlutou kartu. Dostal ji Oriol Romeu.
83'
Zákrok na Sona, hosté se mohou vrátit k šestnáctce.
82'
Fernandes vybojoval na Højbjergovi autové vhazování, Tottenham pokračuje v náporu.
81'
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Long, přichází Adams.
80'
Po vyrovnávací trefě se Tottenham zvedl a chce rozhodnout ještě před koncem základní hrací doby.
79'
Hosté mají problém, neboť po delším ošetření odkulhal Long a vypadá to, že se bude střídat.
78'
Náskok hostům moc dlouho nevydržel, zase je vyrovnáno. Po rychlé kombinaci se Tottenham dostal do útoku a z hranice pokutového území se přesně prosadil LUCAS MOURA. Jeho rána po zemi zapadla k tyči a je to 2:2.
76'
Na levou stranu mířil centr na Sona, ten ale nezvládl zpracovat.
74'
Do vápna se teď vřítil Bertrand, po souboji s Llorisem upadl, na penaltu to však nebylo.
72'
Southampton právě vstřelil branku!
Hosté jdou do vedení! Po bleskové akci vyvezl od vlastní šestnáctky Redmond, vysunul rozběhnutého DANIELA INGSE, ten si posunul míč na střed a technickou střelou ke vzdálenější tyči nedal Llorisovi šanci – 1:2.
72'
Další roh, Son teď do vápna poslal o poznání lepší centr, ale i tentokrát to hosté vyřešili.
71'
Tohle se moc nepovedlo – centr byl odvrácen a nevyšel ani pokus o volej z dálky.
70'
Ze střední vzdálenosti vyslal tvrdou střelu Dier, jeho rána ale byla tečována a je tu roh pro domácí.
68'
Lloris si stáhl do rukavic vysoký míč a s rozehrávkou se nepáral. Ihned zahájil protiútok.
67'
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Boufal, přichází Armstrong.
67'
Stále sledujeme velice aktivní snahu Southamptonu o obrat ve skóre, domácí se musí bránit z plných sil.
65'
Už je po akci, druhý roh nebyl už tak nebezpečný, Tottenham se ubránil.
64'
Na centr od rohového praporku si naskočil Vestergaard a jeho pokus musel Lloris vyškrábnout nad břevno na další roh.
63'
Rohový kop pro Southampton, byť zejména Alderweireld s verdiktem vehementně nesouhlasí...
61'
Southampton je zase tím lehce aktivnějším týmem, od Gunna zahajuje další postupnou akci.
59'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází NDombèlé, přichází Alli.
59'
Rozehrávka Southamptonu byla zastavena faulem a Gedson Fernandes byl za něj potrestán žlutou kartou.
59'
Další sražená střela, nyní v podání Auriera. Tentokrát to hosté ubránili a rozehráli.
58'
Sonova střela z levé strany byla sražena, domácí si dají rohový kop od pravého praporku.
57'
Hosté na útočné polovině, Bertrand s míčem v rukou vyhlíží nabíhající spoluhráče.
55'
Je tu první žlutá karta utkání, za faul na Mouru ji dostal hostující Jan Bednarek.
54'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Vertonghen, přichází Fernandes.
52'
Zleva unikl Son, po sprintu nacentroval na hranici malého vápna, kde si na hlavičku naskočil Moura, mířil ale těsně vedle!
52'
Na lavičce Tottenhamu se chystá střídání, zatím se ale musí počkat na přerušení hry.
50'
Po Ingsově průniku zakončoval zprava Boufal, z dobré pozice ovšem zakončil mimo.
49'
Na druhé straně nejprve hrozil Ings a poté s centrem Redmond. Celá akce byla ukončena Højbjergovou hlavičkou nad Llorisovo břevno.
48'
Hned v úvodu tu byla malá domů na Gunna, který se musel vypořádat s nabíhajícím NDombèlé. Zvládl ale odehrát míč do bezpečí.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:49.
Je za námi první poločas, který přinesl celkem aktivní fotbal z obou stran. Po několika šancích na obou stranách se jako první prosadili domácí, ve 12. minutě vystřelil NDombèlé a po teči hostujícího Jacka Stephense dostal Tottenham do vedení. Southampton se pak pustil do snahy o srovnání, několikrát hosté ohrozili obranu soupeře a ve 34. minutě se dočkali. Lloris sice zvládl nepříjemnou střelu z otočky, na dorážku Shanea Longa už ale byl krátký. Byl to poslední gól půle, do kabin se tak odešlo za stavu 1:1.
45+5'
45+4'
Lloris si pokryl centr hostů z pravého křídla a před dotírajícím Longem zvládl rozehrát.
45+2'
Další nedotažená akce Tottenhamu a opět byl do toho namotaný Son. Ten po zblokované střele zůstal ležet na trávníku.
45'
Rozhodčí nastaví čtyři minuty.
45'
Středem neuspěl ani Son, prováhal nejlepší okamžik na střelu. Nabízeli se mu i spoluhráči na křídlech, korejský útočník však raději volil individuální akci.
44'
Po levém křídle našlápl do akce domácí Moura, po kličce na střed byl ovšem obehrán a akce Tottenhamu skončila.
43'
Velká malá domů na Llorise, ten rázným odkopem poslal míč daleko od své šestnáctky.
42'
Trochu se nám teď uklidnilo tempo na hrací ploše, sledujeme hru převážně okolo středové čáry.
40'
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Ward-Prowse, přichází Vestergaard.
38'
Sessegnon je z celé situace hodně špatný a utěšují jej i hráči Southamptonu. Na lavičce hostů se chystá rychlé střídání.
37'
Nehrajeme, neboť hostující Ward-Prowse je po střetu se Sessegnonem v péči lékařů a nevypadá to s ním vůbec dobře.
36'
Southampton je gólem hodně povzbuzený a opět se cpe do útoku. Lloris se má co ohánět.
34'
No a už je srovnáno! Další akce Southamptonu začala střelou z otočky, kterou Lloris pouze vyrazil před sebe a volný SHANE LONG hravě dorážel do poloodkryté branky – 1:1!
34'
Redmondův centr z pravého křídla pouze prolétl pokutovým územím Tottenhamu a nenadělal žádné škody.
33'
Lucas Moura předvedl aktivní průnik levou stranou, v pokutovém území ale narazil na přesilu a o míč přišel.
32'
Southampton přidává na tempu, poslední okamžiky se zase odehrávají kousek od Llorise, jen to zakončení vázne.
30'
Neuspěl ani na druhé straně domácí Son, byl zablokován na pravém křídle, ke střele se neprobil.
29'
Dobra práce obrany domácích, ta nepustila Ingse do zakončení a míč po centru zleva tak skončil mimo hrací plochu.
27'
Lucas Moura přešel přes několik protivníků, nad jeho síly byl až Ward-Prowse. Je z toho pouze roh pro Tottenham.
25'
Rohový kop pro Southampton, ale ani tato standardní situace k ohrožení Llorisovy branky nevedla.
23'
Divočejší malá domů i ze strany Tottenhamu, obrana se z toho nevymotala a hosté vhazují.
22'
Gunn opět odkopával malou domů a i tentokrát si musel dávat pozor. Son jej ale neohrozil.
20'
Lloris teď vyrazil Bertrandovu střelu z dálky a hosté nebyli daleko od dorážky. Po odkopu obrany Tottenhamu je tu ale pouze autové vhazování.
19'
Přihrávku do běhu dostal hostující Ings a zprava vyslal prudkou střelu. Hosté byli jen centimetry od srovnání, neboť napálil břevno!
17'
NDombèlé na trávníku, po ostrém souboji se mu nechce na nohy. Ošetření ale nebude potřeba.
15'
Malá domů na Gunna, ten musel trochu pod tlakem odkopávat. Moc mu to nevyšlo, míč skončil v zámezí, domácí vhazují.
14'
Southampton se samozřejmě snaží o rychlou reakci, akce ovšem končí na hranici šestnáctky.
12'
No vida, domácí jdou rázem do vedení. Po pasu mezi obranu se Sessegnon ještě neprosadil, ale do odraženého míče se opřel NDombèlé, trefil JACKA STEPHENSE a on něj šla rána do protipohybu gólmana Gunna. Po vlastenci hostů vede Tottenham 1:0.
10'
Lloris si na druhé straně na nedostatek práce stěžovat nemůže, nyní vykopával střelu po zemi z levé strany.
9'
Londýnský tým je u míče, zatím to ale ale na Gunnovo vážné ohrožení není.
8'
Následný centr od rohového praporku se hostům moc nevyvedl, byl prakticky ihned odvrácen k půlce.
7'
No... Domácí docela riskují. Po akci levou stranou přišla nepříjemná střela a Lloris musel tento křížný pokus vyškrábnout. Je z toho roh.
6'
Tottenham je v posledních chvílích docela pasivní a nechává hostům poměrně dost prostoru ke kombinaci.
5'
Southampton opět u míče, tentokrát je to ale velice postupná akce z hloubi vlastní poloviny.
4'
Akce i na druhé straně, kličkou na střed se uvolnil Ings, střela pak ale šla doprostřed branky, kde byl připravený Lloris.
3'
Po dlouhém pasu na levou stranu si zpracoval Son, přihrál do druhé vlny na NDombèlého, jehož táhlý pokus ale Gunn zvládl pokrýt.
2'
Domácí se již dvakrát dostali do náznaku akce, v obou případech ale míč skončil u brankáře Gunna.
1'

Tottenham Hotspur: Lloris – Aurier, Alderweireld, Vertonghen, Tanganga – NDombèlé, Dier, Winks – Son, Moura, Sessegnon.
Náhradníci: Gazzaniga – Parrott, Cirkin, Alli, Sánchez, Fernandes, Skipp.

Southampton FC: Gunn – Ward-Prowse, Stephens, Bednarek, Bertrand – Boufal, Højbjerg, Romeu, Redmond – Long, Ings.
Náhradníci: Lewis – Smallbone, Armstrong, Vestergaard, Vokins, Obafemi, Adams.

Rozhodčí: David Coote – Lee Betts, Simon Bennett.
Oba týmy jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Tottenham Hotspur Stadium začne ve 20:45, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.
Tottenham Hotspur

Domácí tým se zatím při cestě pohárem musí prodírat přes opakovaná utkání. Na dva pokusy přešel přes Middlesbrough a stejný scénář to má i proti Southamptonu. První utkání skončilo 1:1, když hosté vedli po gólu Sona, tři minuty před koncem ale srovnal Boufal a zařídil tak londýnskou odvetu.

Southampton FC

I hosté zatím v FA Cupu zatím vyřadili jednoho soupeře, když na svém trávníku zdolali Huddersfield 2:0. Poté už přišla zmíněná remíza 1:1 s Tottenhamem. Poslední zápas před odvetou se ale Southamptonu vůbec nevyvedlo, v Liverpoolu tým padl vysoko 0:4, na což se bude dnes snažit zapomenout a pokusit se vybojovat postup do další fáze.
Dobrý večer u anglického FA Cupu. Společně se podíváme na opakované utkání čtvrtého kola mezi týmy Tottenham Hotspur a Southampton FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.