FA Cup -  ONLINE PŘENOS -  Bournemouth : Crawley Town - 26. ledna 2021   20:00

Bournemouth
Bournemouth
24' Wilshere  • 65' King
2:1
(1:0)
Crawley Town
59' Nichols
Bournemouth
Begovič – Stacey (67. Smith), S. Cook (C), Kelly, Rico – L. Cook, Wilshere (67. Solanke), Billing (67. Lerma) – Brooks, King (83. Surridge), Danjuma (78. Riquelme)
Marriner – Ledger, Taylor
Vitality Stadium
Morris – Adebowale (51. Sesay), Tunnicfliffe, McNerney, Dallison – Matthews (69. Rodari), Hessenthaler, Powell, Tsaroulla (29. Wright) – Nadesan, Nichols

Je konec! Dnešní utkání nakonec vyznělo ve prospěch Bournemouthu, který svého soupeře porazil výsledkem 2:1. Crawley ovšem vstoupilo do druhého poločasu velice aktivně, navíc se po necelé hodině hry radovalo z vyrovnávací branky. Domácí celek ovšem na sebe nenechal dlouho čekat a o pět minut později se dostal zpět do vedení. Bournemouth navíc mohl své jednobrankové vedení nejednou zvýšit o další branku, jenomže ve vyložených šancích se mu moc nedařilo. Přesto si Bournemouth zajistil postup do nadcházejících bojů FA Cupu.
Držení míče: 66 % : 34 %.
Střely na branku: 10:4. Střely mimo: 11:1. Rohy: 9:2. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 19:11.
90+6'
90+5'
Crawley Town mělo k dispozici jednu z posledních standardních situací. Ta směřovala na urostlého Dallisona, který se ale nedokázal prosadit.
90+3'
Žlutou kartu dostává Lloyd Kelly (AFC Bournemouth).
90+3'
Hostující brankář Morris předvedl dalekonosný nákop na opačnou polovinu, kde se k odraženému míči dostal Powell, který ho posílal zpět k šestnáctce.
90+2'
Definitivní rozhodnutí mohl udělat domácí Brooks, který si seběhl na nahrávku ze druhé vlny, jenomže své zakončení poslal vysoko nad branku.
90'
Druhý poločas bude nastaven o šest minut.
89'
Na pořadu dne byl rohový kop z pravé strany, který si vzal na starost Powell. Po jeho nabídce hlavičkoval přímo doprostřed branky McNerney.
87'
Begovič si dával s odkopem od své branky poměrně dost načas. Nakonec se mu povedl odehrát míč přesně do souboje, ve kterém ale uspěl Hessenthaler.
87'
Žlutou kartu dostává Rodrigo Riquelme (AFC Bournemouth).
85'
Na druhé straně hrací plochy se daleko s míčem nedostal hostující Sesay, který se tak musí vracet zpět. Vhazování se totiž ujme protivník.
84'
Surridge se po souboji s protihráčem ocitl na trávníku a sudí pochopitelně pískl do své píšťalky. Bournemouth se tak chopí rozehrávky další standardky.
83'
Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Joshua King, přichází Sam Surridge.
82'
Do konce tohoto zápasu zbývá něco málo kolem deseti minut. King v krátkém časovém sledu hned dvakrát selhal v šanci a je to stále o jedinou branku.
81'
Nepřinese. Na přední tyči se totiž nejvýše do vzduchu dostal domácí středopolař Lerma, kterému se povedlo odehrát míč mimo pokutové území. Na opačné straně navíc pronikl do šance King, který na Morrise nevyzrál.
80'
Kousek od rohového praporku byl nedovoleně zastaven střídající Sesay, jeho celek tak bude zahrávat zkrácený rohový kop. Přinese to vyrovnání?
79'
Poté si obrannou povinnost dokázal na hranici pokutového území splnit domácí obránce Kelly, od jehož kopačky putoval hrací předmět do zámezí.
78'
Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Arnaut Danjuma, přichází Rodrigo Riquelme.
77'
Centrovaná nabídka se nakonec snášela do malého vápna, kde vystoupal nejvýše do vzduchu Tunnicliffe, kterému se tak povedlo včas odvrátit míč.
76'
Nakonec to ale bylo s tečí jednoho z protihráčů, Bournemouth tak bude zahrávat rohový kop z pravé strany.
75'
Bournemouth předvedl rychlý protiútok, při kterém útočil do otevřené obrany soupeře. Nepříliš dobře to ale provedl King, který nahrával mimo dosah Solankeho.
74'
Poté se na útočnou polovinu dostal s míčem hostující Rodari, který si to namířil přes pravou stranu, kde ho ovšem dokázal eliminovat Danjuma.
73'
Pokračovalo se autovým vhazováním z levé strany, které na sebe vzal obránce Rico. Jeho nabídka putovala ke Kingovi, který se daleko nedostal.
71'
Do konce tohoto zápasu zbývá poslední dvacetiminutovka. Bournemouth stále vede o jednu branku a nyní středem hřiště táhne další útočnou akci.
69'
Střídání v týmu Crawley Town FC: ze hřiště odchází Sam Matthews, přichází Davide Rodari.
68'
Na levém křídle měl hodně prostoru domácí Brroks, který nakonec zpětnou nahrávkou dokázal oslovit Smithe, jenž ale pálil přímo doprostřed.
67'
Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Jack Stacey, přichází Adam Smith.
Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Jack Wilshere, přichází Dominic Solanke.
Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Philip Billing, přichází Jefferson Lerma.
66'
Daleko k míči měl střelec vyrovnávací branky Nichols, který se tak bude muset zapojit do bránění. Soupeř totiž znovu pronikl na útočnou polovinu.
65'
Bournemouth právě vstřelil branku!
Domácí celek se poměrně rychle dostává zpět do vedení! Přihrávka do pokutového území putovala přesně na kopačku JOSHUY KINGA, který se následně pohodlně otočil s míčem a povedlo se mu zamířit do levého dolního rohu. Morris se za tímto projektilem pouze ohlédl!
65'
Bournemouth si zajistil rohový kop z levé strany, který cvičeným signálem rozehrál právě Rico. Na jeho nabídku ovšem nikdo ze spoluhráčů nedosáhl.
64'
Došlo k roztažení hry na levou stranu, kde to přízemním centrem do pokutového území zkoušel domácí Rico, který ovšem našel pouze protihráče.
63'
Hodně místa k zakončení poté měl Wilshere, který útočil na druhou dnešní branku. Přízemní střelu poslal přímo doprostřed, kde se nacházel Morris.
62'
Domácím se povedlo roztáhnout hru na pravé křídlo, kde jsme poté sledovali kombinaci až do pokutového území, kde ale zasahoval McNerney.
61'
Máme za sebou hodinu hry, před malým momentem se Crawley Townu povedlo vyrovnat výsledek. Následovat bude autové vhazování Rica.
59'
Crawley Town právě vstřelilo branku!
Domácí celek si tak dlouho koledoval, až přeci jenom inkasoval! Do pokutového území totiž putovala vzdušná nabídka na Wrighta, kterému se povedlo zadovkou oslovit naprosto osamoceného TOMA NICHOLSE. Ten jednoduchým zakončením překonal brankáře Begoviče.
59'
V pokutovém území se ze druhé vlny dostal k balónu domácí Danjuma, který to zkoušel prudkým způsobem, přičemž trefil pouze nohu protihráče.
59'
Crawley Town si tak přeci jenom zajistilo zisk rohového kopu z levé strany, který ovšem nepřinesl nic nebezpečného, neboť zasahoval Begovič.
58'
Žlutou kartu dostává Tom Nichols (Crawley Town FC).
Žlutou kartu dostává Ashley Nadesan (Crawley Town FC).
57'
Begovič hodně riskoval s rozehrávkou a málem z toho byla vyrovnávací branka! Nadesan byl sám před brankářem, kterého nedokázal překonat.
56'
Vypadalo to na rohový kop pro Crawley Town, avšak sudí je opačného názoru. Místo rohu tak bude moci domácí brankář Begovič rozehrávat.
55'
Poté se po kombinaci dostal do pokutového území Matthews, který to zkoušel centrem napříč malým vápnem, avšak ten směřoval pouze do Kellyho.
54'
Hostující brankář Morris mohl znovu odkopávat od své branky, přičemž to v tomto případě zkoušel pasem na pravou stranu, kde na něj nedosáhl Nadesan.
53'
Hostující brankář se poté postaral o odkop od své branky, který poslal dalek na druhou stranu hrací plochy. Tam se ovšem daleko nedostal Heesenthaler.
52'
A druhou branku svého celku měl po centru z levé strany na kopačce Wilshere, který levačkou nechal pouze vyniknout brankáře Morrise.
51'
Střídání v týmu Crawley Town FC: ze hřiště odchází Emmanuel Adebowale, přichází David Sesay.
50'
Poté si to v pokutovém území připravoval míč ke střele domácí Brooks, který byl zastaven naprosto čistě. Bournemouth ale vstoupil do poločasu aktivně.
49'
V útočné akci poté pokračoval domácí Danjuma, který neustál souboj s protihráčem na hranici pokutového území. Hlavní sudí ale nechal pokračovat.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu jsme sledovali rohový kop v podání Bournemouthu. Centrovaná nabídka se snesla do malého vápna, kde zakročil soupeř.
47'
Žlutou kartu dostává Emmanuel Adebowale (Crawley Town FC).
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si vzali na starost hostující hráči, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec nabídl jedinou branku, o kterou se postaral domácí Jack Wilshere. Bournemouth byl dle předpokladů aktivnějším týmem, jenomže jeho aktivita většinou končila na dobře fungující obraně soupeře. Crawley Town dnes nehraje vůbec špatně, jenomže směrem dopředu si zatím nevytvořilo žádnou vyloženou šanci. Bournemouth tak po prvním dějství vede o jedinou branku, což je zároveň hodně ošidný výsledek.
45+2'
45+1'
Dobrý obranný zákrok nyní předvedl obránce Rico, který za sebe nepustil nahrávku směřující na Matthewse. Následovat tak bude autové vhazování.
45'
První poločas bude nastaven o dvě minuty.
44'
Na jistotu se poté povedlo zakročit Tunnicliffovi, který odpálil míč směrem ven z hrací plochy. Rico tak obstará další autové vhazování z levé strany.
42'
Nahrávka do malého vápna směřovala pouze na kopačku hostujícího Tunnicliffa, který odvracel na rohový kop. Ten bude moci rozehrávat Danjuma.
40'
Na útočnou polovinu se před malým momentem domácí Billing, který poté věnoval zpětnou nahrávku na Cooka, jenž se vydal směrem dozadu.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
38'
Brooks postupoval po pravém křídle, kde se mu nakonec povedlo odcentrovat přes bránícího Dallisona. Následná nabídka ovšem nepřinesla ani zakončení.
37'
Přenesení hry se snášelo na levou stranu, kde měl poté hodně prostoru na centr do šestnáctky Billing, kterému se ovšem nepovedlo najít Wilshera.
36'
Crawley to zkoušelo kroucenou nabídkou k hranici pokutového území, kde se ovšem nacházel domácí Kelly, kterému se povedlo odpálit hrací předmět.
35'
Posléze byl za cenu nedovoleného zákroku zastaven hostující Powell, čehož si všiml také hlavní sudí tohoto zápasu. Následovat bude další standardka.
34'
Hostující brankář Morris si přichystal další rozehrávku od své branky. Tu se mu povedlo poslat na opačnou polovinu, kde zakročil Hessenthaler.
33'
King si sympaticky navedl míč na pravou nohu, čímž se dostal až do střelecké pozice. Jeho zakončení zpoza pokutového území trefilo pouze protihráče.
32'
Máme za sebou něco málo přes třetinu hry, zatím jsme se dočkali jediné branky. O tu se před několika minutami postaral domácí záložník Jack Wilshere.
31'
Bournemouth se znovu dostal na druhou stranu hrací plochy, kde to zadovkou pod sebe zkoušel King, kterému se přeci jenom povedlo najít Cooka.
30'
Následovala další standardní situace hostujícího celku, která přinesla poměrně vysoký centr do malého vápna, kde si s ním dokázal včas poradit Kelly.
29'
Střídání v týmu Crawley Town FC: ze hřiště odchází Nicholas Tsaroulla, přichází Josh Wright.
27'
Hostující celek tak měl k dispozici autové vhazování z pravé strany. Adebowale ovšem našel pouze Kellyho, který odvracel balón zpět do zámezí.
26'
Crawley to bude mít v tomto případě hodně složité, prohrává totiž o jednu branku. Před malým momentem daleko nedošel Rico, kterého zastavil Adebowale.
25'
Do protiútoku se poté dostával hostující Nichols, který byl v době přihrávky zachycen v ofsajdové postavení. Rozehrávky volného kopu se chopí Kelly.
24'
Máme tady úvodní branku tohoto zápasu! Bournemouth se pohodlně dostal na druhou stranu, kde na hranici pokutového území dostal míč k zakončení JACK WILSHERE. Zkušený středopolař to okamžitě zkoušel levou nohou, přičemž se mu balón povedlo uklidit přesně k pravé brankové konstrukci.
24'
Crawley Town stále hraje v početní nevýhodě, za postranní lajnou je ošetřován obránce Tunnicliffe, který bude dohrávat s obvázanou hlavou.
23'
V pokutovém území soupeře se do zakončení natlačil domácí Brooks, který si přehodil míč na pravou nohu, avšak poté zamířil výrazně vedle branky.
21'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku tohoto zápasu, na první branku stále čekáme. Bournemouth je aktivnější, nyní se hra ale hodně vyrovnala.
20'
Hlavní sudí přesto musel přerušit hru. Na zeleném pažitu se pro změnu zjevil hostující Tsaroulla, který má menší zdravotní problémy, jenž ho limitují.
19'
K rozehrávce se nakonec postavil záložník Powell, který svým centrem našel pouze hlavu protihráče. Bournemouth se tak dostává na druhou stranu.
18'
Elegantním způsobem se přes protihráče dostal hostující Nichols, který si ustal na zemi. Crawley Town bude zahrávat zajímavou standardní situaci.
17'
Jeho nabídka se sice snášela na druhou polovinu, tam se v souboji ovšem povedlo uspět Ricovi, který přesto odvracel pouze na kopačku protihráče.
16'
Před malým momentem jsme sledovali další zakončení, které ovšem směřovalo pouze do boční sítě hostující branky. Brankář Morris tak bude znovu odkopávat.
15'
Z vlastní poloviny se rozehrávky volného kopu chopil obránce McNerney, který to zkoušel pasem k opačnému pokutovému území, kde zakročil soupeř.
14'
Málo prostoru měl kolem sebe hostující Matthews, kterému se nakonec povedlo na druhé straně najít Adebowaleho, jehož přenesení hry skončilo v zámezí.
13'
Po delší době se do kombinace domácích zapojil také brankář Begovič, který roztáhl hru na levou stranu, kde si o nahrávku řekl osamocený Billing.
12'
Rico posílal do pokutového území svůj další centr levou nohou, tentokráte se ale jednalo o snadnou práci pro Morrise, který nebude nikam spěchat.
11'
Bournemouth zahrával další rohový kop, na který si pro změnu naskakoval záložník Billing, který hlavičkou pořádně protáhl brankáře Morrise.
10'
Wilshere si dokázal pokrýt míč před napadajícím protihráčem, což znamenalo nedovolený zákrok Crawley. Domácí okamžitě rozehráli nakrátko po zemi.
9'
Do zakončení zpoza pokutového území se prodral Danjuma, který tak poprvé zaměstnal brankáře Morrise, kterému se povedlo vyrazit míč do strany.
8'
Hodně prostoru měl u autové lajny domácí Rico, který ovšem necentroval do pokutového území. Domácí celek se naopak vydal na vlastní polovinu.
7'
Bournemouth poté pohodlně kombinoval na vlastní obranné polovině, kde se po manévru dostal do volného prostoru Danjuma, který zvolil nahrávku na Cooka.
6'
Rico tak měl možnost zahrávat první rohový kop tohoto zápasu, který doputoval na hlavu Cooka. Domácí kapitán ovšem hlavičkoval vysoko nad branku.
5'
Do pokutového území se před malým momentem dostal domácí Danjuama, který se následně pokoušel o centr, jenž skončil pouze na Tunnicliffovi.
4'
Stacey si prostřednictvím autového vhazování vybral Wilshera, který po souboji s protihráčem skončil na zemi. Bournemouth okamžitě rozehrál nakrátko.
3'
Sledovali jsme odkop z kopačky brankáře Morrise, kterému se sice povedlo poslat míč na druhou stranu, avšak tam doputoval pouze do zámezí.
2'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost domácí, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

AFC Bournemouth: Begovič – Stacey, S. Cook (C), Kelly, Rico – L. Cook, Wilshere, Billing – Brooks, King, Danjuma
Náhradníci: Dennis – Anthony, Carter – Vickers, Kilkenny, Lerma, Riquelme, Smith, Solanke, Surridge

Crawley Town FC: Morris – Adebowale, Tunnicfliffe, McNerney, Dallison – Matthews, Hessenthaler, Powell, Tsaroulla – Nadesan, Nichols
Náhradníci: Nelson – Bulman, Khaleel, Kowalczyk, Rodari, Sesay, Tilley, J. Wright, M. Wright

Rozhodčí: Marriner – Ledger, Taylor.
Crawley Town FC

Na opačné straně stojí soupeř ze čtvrté nejvyšší soutěže, kterým je Crawley Town FC. Crawley se v domácí soutěži nachází až na dvanácté pozici a na vedoucí Cambridge United v tuto chvíli ztrácí osm bodů. Hostující tým tohoto zápasu ovšem v posledních týdnech předvádí zlepšené výkony, z posledních pěti ligových duelů ani jednou neprohrál, na druhou stranu se mu povedlo vyhrát hned třikrát. Crawley Town se postaralo o senzační vyřazení Leedsu ve 1/32 finále FA Cupu. Leeds totiž nezvládl roli favorita zápasu, a nakonec přesvědčivým výsledkem padl 0:3.
AFC Bournemouth

Fotbalisté Bournemouthu se ve své domácí soutěži nacházejí na šesté pozici tabulky, přičemž na vedoucí Norwich ztrácí už jedenáct bodů. Bournemouth tak okupuje poslední pozici zaručují postup do play-off, náskok před sedmým Middlesbrough je v tuto chvíli tříbodový. Bournemouth se v 1/32 finále FA Cupu utkal s Oldhamem, který sice držel po poločase nerozhodný výsledek 1:1, avšak z postupu se přeci jenom radoval favorizovaný Bournemouth, kterému se povedlo vyhrát výsledkem 4:1.
Utkání se mělo původně odehrát v sobotu 23. ledna, ovšem vzhledem k vyššímu počtu koronavirem nakažených hráčů v týmu Crawley bylo přeloženo na úterý 26. ledna od 20 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.