FA Cup -  ONLINE PŘENOS -  Manchester City : Birmingham  - 10. ledna 2021   14:30

Manchester City
7' B. Silva  • 15' B. Silva  • 33' Foden
3:0
(3:0)
Birmingham
Birmingham
Steffen – Cancelo (46. Harwood-Bellis), Dias (46. Stones), Walker, Mendy – Mahrez, Rodri (67. Fernandinho), De Bruyne (46. Nmecha) – Silva, Gabriel Jesus (75. Delap), Foden
Jones – Smart, Ledger
Etihad Stadium, Manchester
Birmingham
Prieto – Colin, Clarke-Salter, San José, Friend – Kleftenbeld, Šunjić (68. Bela) – Toral (46. Clayton), Leko (68. Jutkiewicz), Sánchez – Hogan (46. Roberts)
Etheridge – Bela, Clayton, Cogley, Dean, Jutkiewicz, McGree, Pedersen, Roberts

Držení míče: 73 % : 27 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 7:4. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 2:10.
Fotbalisté Manchesteru City si splnili povinnost, když porazili Birmingham 3:0 díky gólům z prvního poločasu. První dvě branky vstřelil Bernardo Silva, třetí přidal Phil Foden a svěřenci Pepa Guardioly bezpečně dovedli zápas do vítězného konce a zahrají si ve čtvrtém kole FA Cupu, pro Birmingham soutěž končí.
90+2'
90+1'
Rozhodčí Jones oddaluje závěrečný hvizd o dvě nastavené minuty.
90'
Z následného rohu se domácí neprosadili.
90'
Centr Harwooda-Bellise je sražen na rohový kop, rozehrát jej míří Phil Foden.
88'
Žlutou kartu dostává San José (Birmingham City).

Hostující obránce taktickým faulem zamezil v hrozícím přečíslení.
87'
Birmingham se v závěru mocně snaží vstřelit čestnou branku, tentokrát si od rohu pokutového území navedl míč k ose hřiště Ivan Sánchez, přízemní ránou ale branku netrefil.
85'
Znovu v akci Bela, s jeho střelou měl Steffen obrovské problémy, k dorážce klouzal Jutkiewicz, zblízka ale branku netrefil, navíc mu je máván ofsajd.
84'
Po velkém zaváhání Stonese, jenž odevzdal míč soupeři v blízkosti vlastního pokutového území měl zajímavou příležitost Jeremie Bela, jeho prudká rána proletěla těsně nad břevnem a otřela se o horní síť.
83'
Bernardo Silva přesným centrem posadil míč na hlavu Liama Delapa a sedmnáctiletý mladík měl výbornou příležitost ke skórování, svoji hlavičku však nedokázal vměstnat na branku!
82'
Jeremie Bela se uvolnil na levém křídle, pak však střílel velmi nepřesně a místo domácí branky ohrozil protější rohový praporek.
80'
Phil Foden dostal pas do volného prostoru na levém křídle, pak se ale neprotlačil přes dobře bránícího Robertse.
78'
Po rohu se do zakončení dostal Clarke-Salter, jeho hlavička míří mimo branku.
77'
Iván Sánchez zajímavým průnikem po pravém křídle vybojoval rohový kop pro Birmingham.
75'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Gabriel Jesus, přichází Delap.

Pep Guardiola vysílá do boje sedmnáctiletého mladíka.
75'
Kyle Walker u postranní čáry srazil Frienda, následuje žlutá karta pro anglického reprezentanta.
73'
Domácí mají míč ve středu hřiště a hledají cestu do kompaktní defenzivy Birminghamu. Ten ve druhém poločase brání podstatně lépe než v tom prvním.
71'
Clayton si od levé postranní čáry navedl míč k rohu pokutového území, pak prověřil brankáře Steffena, ten skákavou ránu nadvakrát kryje.
69'
Útočná akce Birminghamu po levé straně je zastavena ofsajdem.
68'
Střídání v týmu Birmingham City: ze hřiště odchází Šunjić, přichází Bela.
Střídání v týmu Birmingham City: ze hřiště odchází Leko, přichází Jutkiewicz.
67'
Po Fodenově centru se míč odrazil k volnému Bernardu Silvovi, tomu ale střela bez přípravy vůbec nevyšla.
67'
Hosté střídají dvojnásobné střídání, k němu ale dojde až po standardní situaci.
67'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Rodri, přichází Fernandinho.
66'
Po nedovoleném zákroku Robertse budou domácí zahrávat standardní situaci v hloubi útočné poloviny.
64'
Fodenovu střelu zablokoval Friend, domácí fotbalista se dožadoval odpískání penalty za ruku, úspěchu u rozhodčího Jonese se však nedočkal.
63'
Mahrezova přihrávka z pravého křídla je sražena na roh, domácí zůstávají v náporu.
61'
Domácí počtvrté docílili vstřelené branky, ta je však neuznána kvůli ofsajdu. Na Rodriho parádní lobovanou přihrávku si do pokutového území naběhl Mahrez a ránou z první překonal Prieta, byl však v těsném postavení mimo hru.
59'
Joao Cancelo pronikl podél pravé postranní čáry, pak přihrávkou do pokutového území vyzval k zakončení Bernarda Silvu, ten ale měl míč na dlouhou nohu, musel střílet v pádu a branku minul.
57'
Z následného rohového kopu už domácí nezahrozili.
56'
Až po deseti minutách hry domácí předvedli první zajímavou akci, Gabriel Jesus se v pokutovém území snažil obhodit brankáře Prieta, to se mu částečně povedlo, hostující obránci jej ale do zakončení nepustili.
55'
Útočná akce hostů je brzy ukončena ofsajdem Robertse.
53'
Výkon Manchesteru City v úvodu druhého poločasu by se dal označit za tristní, teď soupeři odevzdal míč John Stones přihrávkou do prostoru, kde nebyl žádný z jeho spoluhráčů.
51'
Colinův centr je odražen od autu, míč se navíc otřel o hostujícího beka, vhazovat tak může Mendy.
50'
Na kopačkách domácích je po změně stran zatím řada nepřesností, Birmingham tak má míč v tomto hracím období dokonce častěji.
48'
Útočná aktivita Birminghamu, Šunjić však z levého křídla nepropasíroval svoji přihrávku přes Harwooda-Bellise.
46'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází De Bruyne, přichází Nmecha.
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Dias, přichází Stones.
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Cancelo, přichází Harwood-Bellis.
46'
Střídání v týmu Birmingham City: ze hřiště odchází Hogan, přichází Roberts.
Střídání v týmu Birmingham City: ze hřiště odchází Toral, přichází Clayton.
46'
Fotbalisté se pomalu vrací z útrob stadiónu, hosté do druhého poločasu chystají dvojici střídání.
Manchester City s velkým přehledem zvládá roli obrovského favorita, domácí k jasnému vedení nasměroval dvěma góly Bernardo Silva, třetí přidal Phil Foden a domácí měli i další šance ke skórování.
45+2'
45+2'
Centr Kevina De Bruyna ze standardní situace se neujal a první poločas míří ke svému závěru.
45+1'
Dalšího faulu se dopustil Leko, na nedovolené zákroky je to zatím 1:7.
45+1'
Rozhodčí Jones k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává dvě nastavené.
45'
Následná Mahrezova střela z volného kopu mířila zhruba metr vedle i nad horní roh hostující branky.
44'
Phil Foden byl faulován Ivanem Šunjićem, ten si za svůj zákrok prohlíží žlutou kartu.
42'
Další příležitost Bernarda Silvy, ten pálil ostře levačkou, mířil jen do boční sítě.
41'
Jon Toral na pravém křídle zakombinoval s Colinem, jehož prudký centr dokázal zkrotit do svých rukavic brankář Steffen.
39'
Dlouhý nákop domácích si pohlídal brankář Prieto.
37'
Rohový kop pro Birmingham, hosté se z něj prosadit nedokázali.
36'
Gabriel Jesus si zleva navedl míč do pokutového území, šikovným obloučkem přehodil brankáře Prieta, za ním v poslední chvíli odkopem zachránil hosty od dalšího inkasování Kleftenbeld.
35'
Poprvé se do zakončení dostali také hosté! Při rychlém přechodu do útoku se do zajímavé palebné pozice dostal Friend, jeho ránu ukryl Steffen do své náruče.
33'
Manchester City právě vstřelil branku!
Mahrez potáhl míč po útočné polovině, před pokutovým územím jej posunul k PHILU FODENOVI, jehož přízemní rána levačkou zamířila k tyči a Prieto na ni nedosáhl!
32'
Mahrez si u hranice pokutového území hledal prostor k zakončení, jeho střela je ale zablokována.
30'
Už to mohlo být o tři branky! Kevin De Bruye narýsoval skvělou kolmici na rozběhnutého Mendyho, ten tváří v tvář Prieta z úhlu nepřekonal!
28'
Kleftenbeld podrazil Rodriho, domácí už rychle rozehráli.
27'
Klasický obrázek hry, domácí si přihrávají ve středu hřiště, Birmingham ale místy vysouvá presink i na útočnou polovinu.
25'
Fodenovi nevyšla střela ze střední vzdálenosti, nasměroval ji výrazně vedle hostující branky.
24'
Hraje se pořádně tvrdě, teď se ostrým skluzem pustil do soupeře Jon Toral a dostává se mu důrazného napomenutí od rozhodčího Jonese.
23'
Série soubojů ve středu hřiště, míč už pod svoji kontrolu zase dostali domácí.
21'
Toral už míří za postranní čáru, ve hře se bude moci pokračovat.
20'
Zdravotní potíže trápí Jona Torala, hostující fotbalista musí být ošetřen.
18'
První zajímavější akce Birminghamu, Leko z levého křídla vnikl do pokutového území, kde jej ale odstavil od míče Rodri a nepustil jej k brance.
17'
Po velmi nebezpečném zákroku Rúbena Diase se píská proti domácím, Birmingham rozehrává ve středu hřiště.
15'
Už je to o dvě branky! Mahrez efektní přihrávkou šajtlí posunul míč do pokutového území, kde od brankové čáry Kevin De Bruyne vracel míč před branku, kde se snadno prosadil BERNARDO SILVA a Portugalec dnes skóruje už podruhé!
14'
Roh zahrával Kevin De Bruyne, k ohrožení hostující branky to ale nevedlo.
13'
Gabriel Jesus si zleva navedl míč do pokutového území, pak Colin srazil jeho střelu na rohový kop.
11'
Bernardo Silva přenesl hru k levé postranní čáře, kde se míč nepovedlo zpracovat Philu Fodenovi a hosté mohou vhazovat.
9'
I po vedoucí brance se nadále hraje pod taktovkou domácích, ti jsou znovu usazeni na soupeřově polovině.
7'
Hned z první šance favorit udeřil! Dlouhý nákop do pokutového území bránící Friend odvrátil jen k BERNARDU SILVOVI, jehož parádní volej skončil pod břevnem Prietovy branky!
6'
Birmingham brání ve všech jedenácti hráčích na pětatřiceti metrech od vlastní branky, zatím nepouští vysoce favorizovaného soupeře do zakončení.
4'
První závar u hranice pokutového území Birminghamu, míč se ale odrazil k brankáři Prietovi, jednomu ze čtyř Španělů v sestavě druholigového celku.
3'
Citizens mají od úvodu zápasu míč pod svoji kontrolou, takový obrázek hry by nás měl čekat po většinu duelu.
1'
Rozehráno! Domácí Manchester City hrají v tradičních světle modrých dresech, Birmingham běžně vyznává také modrou barvu, dnes tak hosté oblékli červenou sadu.
1'

Manchester City: Steffen – Cancelo, Dias, Walker, Mendy – Mahrez, Rodri, De Bruyne – Silva, Gabriel Jesus, Foden
Náhradníci: Ederson – Delap, Gundogan, Harwood-Bellis, Mbete, Nmecha, Fernandinho, Stones, Zinčenko

Birmingham City: Prieto – Colin, Clarke-Salter, San José, Friend – Kleftenbeld, Šunjić – Toral, Leko, Sánchez – Hogan
Náhradníci: Etheridge – Bela, Clayton, Cogley, Dean, Jutkiewicz, McGree, Pedersen, Roberts

Rozhodčí: Jones – Smart, Ledger.
Birmingham City

Jak už jsem zmínil, Birminghamu se v posledních týdnech absolutně nedaří, neboť z posledních šesti ligových zápasů vybojoval jediný bod za bezbrankovou remízu v Nottinghamu, v posledních dvou zápasech pak prohrál na domácím trávníku s Derby 0:4 a Blackburnem 0:2.

Vzhledem k dobrému startu do sezóny na tom Birmingham ještě není nějak kriticky, propad tabulkou je ale raketový a aktuálně jsou Brum na osmnáctém místě, na sestupové pásmo disponují čtyřbodovým náskokem.

V loňské sezóně FA Cupu Birmingham postoupil přes Blackburn a Coventry, ztroskotal až v osmifinále na Leicesteru, proti němuž navíc držel krok a na jeho trávníku padl až brankou Ricarda Pereiry v 82. minutě. Historicky byl Birmingham dvakrát ve finále, už to je však dávná historie, neboť jednalo se o roky 1931 a 1956.

Manchester City vstupuje do zápasu se sérií dvanácti soutěžních zápasů bez porážky a pěti výher v řadě. Během nich s přehledem zdolal Chelsea v Premier League a Arsenal s Manchesterem United v ligovém poháru, kde se probojoval už do finále, které odehraje v dubnu s Tottenhamem.

V Premier League Citizens vstupovali do nového roku až na osmém místě, ovšem pomohli si výhrou 3:1 na Chelesa, už jsou pátí a oproti konkurentům mají ještě jeden až dva zápasy k dobru.

V klubové historii se Manchesteru City povedlo vyhrát FA Cup šestkrát, naposledy v sezóně 2018-19. V loňské sezóně vypadli v semifinále s Arsenalem.
Hezké odpoledne při sledování přenosu utkání třetího kola anglického FA Cupu, ve výborné formě hrající Manchester City přivítá druholigový Birmingham, jehož forma je naopak katastrofální a muset by se stát velký zázrak, pokud by dnes měl na Etihad Stadium bojovat o postup, ale i ty fotbalové zázraky se dějí...
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.