FA Cup -  ONLINE PŘENOS -  Newport County AFC : Brighton - 10. ledna 2021   20:45

Newport County AFC
90+6' Webster(vl.)
1:1
(0:0)

3:4 (PEN)

Brighton
Brighton
90' March
King – Bennett, Longe-King, Demetriou – Shephard, Sheehan (C), Dolan (90+5. Proctor), Haynes – Devitt (62. Collins) (90+5. Ellison), Willmott (39. Labadie) – Amond (62. Taylor)
Townsend – Baker, Collins, Ellison, Evans, Howkins, Labadie, Proctor, Taylor
Mason – Scholes, Wood
Rodney Parade
Brighton
Steele – White (108. Veltman), Dunk (C), Webster – Jahanbakhsh (71. Tau), Bissouma, Gross, March (90+5. Bernardo) – Maupay, MacAlister (63. Trossard) – Zeqiri (63. Pröpper)
Sánchez – Bernardo, Jenks, Khadra, Pröpper, Sanders, Tau, Trossard, Veltman

Je konec! Z postupu se nakonec raduje favorizovaný Brighton, který to dnes ale neměl vůbec jednoduché. Brightonu se sice před nastaveným časem druhého poločasu povedlo vstřelit vedoucí branku, jenomže soupeř srovnal krok v šesté minutě nastavení. Jelikož ani jedno prodloužení nepřineslo branku, museli jsme tedy přejít do penaltového rozstřelu, který nabídl skutečné drama. Nakonec ho lépe zvládl právě Brighton, který se tak může radovat z postupu do dalšího kola.
Držení míče: 28 % : 72 %.
Střely na branku: 2:7. Střely mimo: 4:10. Rohy: 3:9. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 8:14.
Rozhodnout tak mohl hostující obránce Webster, který zvolil střelu na jistotu doprostřed branky.
K levé tyči pro změnu mířil Bennett, kterého ale vychytal brankář Steele.
Pröpper tak musel proměnit a také tak učinil, míč poslal k pravé tyči.
Domácí Proctor přeci jenom překonal brankáře, který si ale na míč sáhl.
Trossard mířil doprostřed branky, s čímž počítal brankář King, který míč vykopl.
Domácí Shephard mířil přesně do míst, kam se vydal také brankář. Brighton tak budou moci rozhodnout.
Ke slovu se přihlásil také kapitán Dunk, který se štěstím procedil míč za Kinga.
A domácí se dokonce dostávají do vedení. Taylor totiž mířil přesně nad brankáře.
Záložník Bissouma pro změnu trefil pouze levou tyč.
Za domácí se poté představil Labadie, který prudkým způsobem zamířil na pravou stranu.
Dnes velice aktivně hrající Maupay v poklidu nedokázal přízemní střelou vyzrát na Kinga.
O nápravu zaváhání svého kolegy se pokusil Demetriou, kterého rovněž vychytal brankář Steele.
Za hostující celek se představil záložník Gross, který poslal brankáře k opačné tyči.
Jako první se k penaltě postavil domácí Sheehan, kterého Steele fantasticky vychytal.
Střílení penalt začíná.
Na řadu přijde penaltový rozstřel.
120+1'
Druhé prodloužení skončilo.
119'
Dost možná se dočkáme penaltového rozstřelu. Newport County je už delší dobu bez míče, Brighton se pro změnu nemůže dostat do žádné šance.
117'
Brighton se znovu s míčem usadil na polovině soupeře, kde se pokouší najít recept na unavenou obranu Newportu. Zatím se to moc nedaří...
115'
Maupay se znovu dostal do slibné šance, avšak ani v tomto případě nakonec nevyzrál na domácího brankáře Kinga, který drží svůj celek ve hře o postup.
114'
Navíc se po delší době dostal k míči také hostující brankář Steele, který rozehrál urychleně. Po rychlé akci ovšem zakončoval nad branku Tau.
113'
Posléze se o provedení autového vhazování postaral Demetriou, který svůj hod poslal až do pokutového území, kde vznikl menší rozruch.
112'
Maupayovi se povedlo odstavit protihráče, načež se mezi domácí obranou pokoušel nastartovat Taua. Jako první se ovšem k míči dostal brankář King.
111'
Poté se do protiútoku pokoušelo vydat Newport County, konkrétněji se jednalo o Proctora. Toho na polovině hrací plochy dokázal zastavit Dunk.
109'
Hodně místa měl kolem sebe hostující Dunk, kterému příprava zakončení trvala příliš dlouhou. Nakonec svým pokusem trefil před sebou stojícího soupeře.
108'
Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Ben White, přichází Joel Veltman.
107'
Odstartovalo nám druhé prodloužení, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí hráči, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
106'
Začalo druhé prodloužení.
105'
První prodloužení skončilo.
104'
První prodloužení se dostává ke svému konci, dočkali jsme se v něm jediné šance. V ní byl hostující Maupay, kterému dnes není vůbec přáno.
102'
King si znovu dával s odkopem od své branky poměrně dost načas, sudímu to ale zřejmě nevadí. Domácí brankář se na druhé straně pokoušel najít Taylora.
101'
Následně si hostující celek vybojoval rohový kop z levé strany. Vzdušná nabídka se snesla na zadní tyč, kde na ní nedosáhl žádný z hráčů.
100'
Newport County tak mělo k dispozici další standardní situaci, která ovšem nepřinesla nic závratného. Brighton se pomalu a jistě dostává na druhou stranu.
99'
Velice odvážně to nyní provedl domácí Proctor, který si to chtěl namířit podél autové lajny, kde ho ovšem nedovoleně zastavil obránce Webster.
97'
Navíc se do zajímavé šance dokázal natlačit Maupay, který hlavičkoval ke vzdálenější tyči. Tam se fantastickým zákrokem prezentoval King.
96'
Pröpper poté centroval z pravé strany, jenomže míč poslal přímo na hlavu pozorného Longa-Kinga. Další centr pro změnu dokázal srazit Shephard.
95'
Brighton tentokráte rozehrál rohový kop z levé strany, po kterém se Trossard dostal do pokutového území, kde zpětnou nahrávkou nenašel Pröppera.
93'
Nahrávka v podání Trossarda putovala daleko mimo dosah kolegy Maupaye, bude se tedy odkopávat od branky. King nebude s odkopem spěchat.
92'
Odstartovalo nám první prodloužení, jehož rozehrávku tentokráte obstaral hostující celek, který bude v tomto případě hrát zprava doleva.
91'
Začal první poločas prodloužení.
Ani druhý poločas nerozhodl o postupujícím, následovat bude prodloužení.
90+6'
Druhý poločas skončil.
90+6'
Newport County AFC právě vstřelil branku! Domácí dokázali v šesté minutě vyrovnat! Do pokutového území přiletěl center z levé strany, pro který si chtěl vyběhnout brankář Steele. Míč se mu ovšem nepovedlo trefit, naopak za ním se ho dotkl jeho kolega ADAM WEBSTER, který si vstřelil nešťastnou vlastní branku a půjdeme tak do prodloužení.
90+5'
Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Solomon March, přichází Bernardo.
Střídání v týmu Newport County AFC: ze hřiště odchází Lewis Collins, přichází Kevin Ellison.
Střídání v týmu Newport County AFC: ze hřiště odchází Matthew Dolan, přichází Jamie Proctor.
90+3'
Do konce zápasu nezbývá už moc času. Newport County se nemůže s míčem dostat na druhou stranu, faulem si navíc pomohl Trossard.
90+2'
Poté se do pokutového území dostal také Tau, který to ovšem nevzal na sebe, naopak si ještě počkal na podporu od svých spoluhráčů.
90'
Brighton právě vstřelil branku!
Hostující celek se těsně před nastaveným časem dostává do vedení, což je obrovská rána pro Newport County! Brighton poměrně dlouho pracoval u pokutového území, kde Pröpper nahrávkou vylepšil pozici pro SOLOMONA MARCHE, jehož technické zakončení zapadlo přesně k levé tyči domácí branky.
89'
Vypadá to, že přeci jenom půjdeme do prodloužení. Brighton se sice s míčem nachází na polovině soupeře, k ničemu nebezpečnému to ale nevede.
87'
Na opačné straně se nejvýše do vzduchu dostal obránce Dunk, který odvracel na jistotu do autu. Newport County bude navíc zahrávat roh.
86'
Newport County se opět zatáhlo ke svému pokutovému území, kde to vypadalo, že by se mohl uvolnit Bissouma, kterého přesto zastavil Dolan.
84'
Dost možná rozhodující branku měl na své noze domácí Sheehan, s jehož dělovku si brankář Steele dokázal reflexivně poradit.
83'
Newport County se pouštělo do protiútoku, avšak ten přinesl pouze ofsajdové postavení Taylora. Jednalo se ale o hodně těsný okamžik.
82'
Na jistotu si poté počínal Dunk, kterému se padající centr povedlo poslat přímo do rukavic brankáře Steeleho. Brighton tak okamžitě otáčí hru vpřed.
81'
Hosté nakonec zahrávali hned dva rohové kopy v krátkém časovém sledu. Dunk se při druhém případě dostal k zakončení, které ale nebylo přesné.
80'
Tauovi se povedlo hlavou sklepnout do palebné pozice na Maupaye, který míč trefil ideálně. Ten přesto mířil kousek vedle, na řadu přijde rohový kop.
79'
Pröpperovi se povedlo dostat míč zpět na útočnou polovinu, kde se ke spolupráci nabídl také Gross. Toho však dokázal včas zastavit protihráč.
78'
Střídající Tau se málem dostal až k centru, ten přesto směřoval pouze do pozorného protihráče. Posléze vysoko nad branku zakončoval March.
77'
Brighton měl možnost rozehrávat rohový kop z levé strany, po kterém se znovu natahoval White. Jeho zakončení nebylo ideální a King nemusel zasahovat.
76'
Hra se přesunula na levé křídlo, kde si March poté míč na levou nohu a zkoušel to stříleným centrem. Ten se proměnil v střelu a King měl další práci.
75'
Pröpper to zkoušel poměrně čitelnou nahrávkou na Grosse, což se povedlo přečíst pozornému Sheehanovi, který ovšem nezaložil kvalitní protiútok.
72'
Do konce druhého poločasu nám chybí zhruba dvacet minut, na první branku stále čekáme. Nyní se Newport County usadil na polovině soupeře.
71'
Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Alireza Jahanbakhsh, přichází Percy Tau.
70'
Poté si celek z Premier League vybojoval zajímavou standardku, která ovšem nepřinesla ani zakončení. Po dalším centru mířil kousek vedle Pröpper.
69'
Brighton měl možnost rovněž vhazovat. Poté to u hranice pokutového území zkoušel centrem Trossard, který ovšem nenašel nikoho ze svých kolegů.
68'
Výsledkem byl zisk autového vhazování z pravé strany. Shephard předvedl dalekonosný hod, na malém vápně se nejvýše do vzduchu dostal White.
67'
Další nedovolený zákrok tentokráte způsobil hostující Webster, který povalil na zem Shepharda. Newport County se pokoušel rozehrát nakrátko.
66'
Po předchozím souboji má zdravotní problémy hostující Bissouma, který se zdá být pořádně otřesen. Na scénu zamířil také lékařský personál.
65'
Do pokutového území poté dokázal proskočit White, který to vzal sám na sebe. Ránu pravačkou poslal vysoko nad, King tak nemusel zasahovat.
64'
Je za námi více než hodina hry, na první branku i nadále čekáme. Newport County se pokouší hrát hodně odvážně, po zisku míče totiž podniká protiakce.
63'
Střídání v týmu Newport County AFC: ze hřiště odchází Jamie Devitt, přichází Lewis Collins.
Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Alexis Mac Allister, přichází Leandro Trossard.
Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Andi Zeqiri, přichází Davy Pröpper.
62'
Střídání v týmu Newport County AFC: ze hřiště odchází Padraig Amond, přichází Ryan Taylor.
61'
Maupay si nakonec dokázal poradit s těžkou nahrávkou, přičemž udržel míč na hrací ploše. Na hranici pokutového území byl ale zastaven Mac Allister.
59'
Websterovi se povedlo ukázkově vystoupit z obrany, načež nerozehrál vůbec dobře. Brighton se přesto dostal zpět k míči a blíží se k šestnáctce.
58'
Daleko se s míčem poté nedostal Maupay, kterého dokázal eliminovat pozorně hrající Haynes. Hostující forvard má navíc problém s levou rukou.
57'
Demetriou proto předvedl další dalekonosný hod, který tentokráte směřoval až do malého vápna, kde pro změnu dokázal zakročit Jahanbakhsh.
56'
Demetriou poslal do opačného pokutového území dalekonosný aut, který ovšem odvracel Dunk. Newport County si podobnou situaci vyzkouší znovu.
55'
Whitovi se povedlo poměrně kvalitně odcentrovat k hranici malého vápna, kde se nejvýše do vzduchu dostal Zeqiri, který ovšem mířil nad branku.
54'
Zpětná nahrávka směřovala na brankáře Steeleho, který zvolil rozehrávku po zemi na kolegu Whitea. Brighton se zatím nedostává k žádnému tlaku.
53'
Sheehan se nakonec sám postavil k rozehrávce standardní situace, kterou poslal zhruba k penaltovému puntíku, kde White nedal Amondovi žádnou šanci.
52'
Nedovoleným zákrokem se poté prezentoval domácí Sheehan, který tak za sebe nepustil Bissoumu. V krátkém časovém sledu se role obrátili.
51'
Demetriou tentokráte vhazoval z vlastní poloviny, přičemž se pokoušel na druhé straně ve vzduchu najít Haynese, kterého přehlavičkoval Bissouma.
50'
Hodně místa měl kolem sebe domácí Bennett, který se ihned pokoušel o zakončení pravou nohou. To ovšem poslal výrazně vedle branky soupeře.
49'
Následně se míč snesl mimo vymezený prostor, což znamenalo autové vhazování pro Newport County. Obránce Haynes si vybral kolegu Sheehana.
48'
Poprvé ve druhém dějství se k míči dostal hostující brankář Steele, který tak mohl odkopávat na druhou stranu hrací plochy, kde se prosadil Longe-King.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí hráči, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas tohoto zápasu, který nám nakonec žádnou branku nepřinesl. Směrem dopředu byl pochopitelně aktivnější Brighton, který se ovšem horko, těžko dostával do vyložených šancí, přesto se mu povedlo několikrát pořádně zaměstnat brankáře Kinga. Ten ani jednou neinkasoval, což se dá říct také o brankáři Steelemu, který jednou zaváhal a málem na to jeho celek doplatil inkasovanou brankou.
45+1'
45'
Jedna minuta nad rámec.
43'
Tady to klidně zavánělo žlutou kartou. Hostující Gross byl totiž zcela evidentně v souboji o míč příliš pozdě, což vedlo k faulu na záložníka Bennetta.
41'
To jsou věci! Steele zmatkoval ve svém pokutovém území, kde se mu nepovedlo kvalitně rozehrát. Toho se snažil využít Amond, který pálil do prázdné branky, avšak v roli posledního obránce odkopával z malého vápna Dunk.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude vůbec něco nastavovat.
39'
Střídání v týmu Newport County AFC: ze hřiště odchází Robbie Willmott, přichází Joss Labadie.
38'
Brighton tentokráte kombinoval na levém křídle, kde měl hodně prostoru na práci s míčem Bissouma. Ten se nakonec vydal ke středovému kruhu.
35'
Brighton zahrával další zajímavý rohový kop, který propadl až na zadní tyč, kde Zeqiriho fantastickým způsobem vychytal King.
34'
Newport County se konečně dostalo na polovinu soupeře, kde mělo možnost vhazovat. Shephardovi se nabídl Longe-King, který se s míčem vrátil zpět.
33'
A další zakončení směrem na domácí branku. Tentokráte si odražený míč dokázal najít křídelník Mac Allister, který přesto mířil pouze doprostřed.
32'
Máme za sebou třetinu hry, avšak na první branku stále čekáme. Brighton je výrazně aktivnějším týmem, domácí celek se většinu času pouze brání.
31'
A ten přinesl pohotovou hlavičku obránce Dunka. Ten přesto hlavičkoval celkem daleko od branky, pro King se tak jednalo o poměrně snadnou práci.
30'
Velice dobře si před malým momentem počínal Haynes, který za sebe nepustil centr v podání Grosse. Brighton bude zahrávat vůbec první roh.
29'
Na pořadu dne bude autové vhazování z pravé strany, White poměrně dlouho hledá případného adresáta.
28'
Po dlouhé době se na druhé straně dostal k míči také brankář Steele, který rovněž zvolil přízemní rozehrávku, při které se mu povedlo najít Webstera.
27'
Brankář King to nakonec na jistotu zkoušel rozehrávkou na volného Longa-Kinga. Ten vracel zpět na Kinga, který konečně odkopl směrem vpřed.
26'
A ten přinesl centr na zadní tyč, kam si nabíhal také hostující Bissouma. Včas ho dokázal eliminovat Demetriou, který zařídil další odkop od branky.
25'
Na pravém křídle se k míči dostal hostující Jahanbakhsh, který si přesto nevěřil na centr před bránícího protihráče. Newport County je ale pod tlakem.
24'
Po dalším souboji pro změnu ulehl na hrací plochu Bissouma, který si vyžádal menší ošetření. Po prodlevě bude volný kop rozehrávat Gross.
23'
Posledně jmenovaný hráč svedl hodně důrazný souboj s Dolanem, přičemž oba hráči skončili po střetu na zemi. Hlavní sudí ale nechává pokračovat.
22'
Přesto z toho byl zisk autového vhazování z levé strany. Hostující Zeqiri nakonec našel vedle stojícího Mac Allistera, který centroval směrem na Maupaye.
21'
Na útočnou polovinu se poté dokázal natlačit hostující Gross, kterému se povedlo u hranice pokutového území najít Maupaye, jenž vracel nepřesně.
20'
Velice dobře to ovšem poté provedl Sheehan, kterému se na levém křídle povedlo oslovit Haynese, jehož centr levou nohou proletěl šestnáctkou.
19'
Do rozehrávky se znovu zapojil domácí brankář King, kterému se odkop od branky zrovna dvakrát nepovedl. K míči se tak dostal Maupay, jenž ale chyboval.
17'
Na druhé straně si za hostující obranu pokoušel seběhnout Amond, který se dostával před protihráče, avšak se přesto nacházel pouze v ofsajdu.
16'
Brighton měl možnost vhazovat od levé autové lajny, načež se přesunul k hranici pokutového území. Mac Allister se v souboji přeci jenom dostal k centru.
15'
Newport County rozehrával nakrátko po zemi, nicméně hned druhá nahrávka byla dost nepřesná. Longe-King totiž našel pouze nohu Bissoumy.
14'
Poté si na vysoký centr dokázal seběhnout Maupay, který měl málo místa na práci s míčem. K němu se tak bleskově dostal brankář King.
13'
Nahrávka k hranici pokutového území směřovala do souboje mezi Demetriouem a Marchem, nakonec byl úspěšnější prvně jmenovaný hráč.
12'
Brighton se znovu s míčem dostal na vlastní obrannou polovinu, kde to nahrávkou na pravé křídlo zkoušel White, kterému se povedlo najít Bissoumu.
11'
Celek z Premier League dokázal přenést hru na pravou stranu, kde se nacházel Jahanbakhsh, který poté ještě nahrával zpět na kopačku Grosse.
10'
Daleko se s míčem nedostal domácí Shephard, kterého dokázal včas zastavit napadající Webster. Prvně jmenovaný si nakonec pomohl faulem.
9'
Snad poprvé se v tomto duelu dostal k míči také hostující brankář Steele, který na jistotu rozehrál na vedle stojícího Mac Allistera.
8'
U středového kruhu se povedlo ve vzduchu zakročit hostujícímu Dunkovi, který se dobře zorientoval a poté přenesl hru na volného Zeqiriho.
7'
Brighton pro změnu útočil přes levou stranu, kde Bissouma nechal na svých zádech napadajícího Bennetta, načež se mu povedlo nahrát na Jahanbakhshe.
6'
Newport County se znovu osvobodilo prudkým odkopem na opačnou stranu hrací plochy. Tam rozehrával Dunk, kterému se povedlo najít Bissoumu.
5'
V pokutovém území se dostal k míči hostující March, který se poté snažil odcentrovat do malého vápna, kde před Maupayem zasahoval Demetriou.
4'
Posléze se míč znovu snesl ven z hrací plochy, což znamenalo autové vhazování pro Newport County. Shephard to zkoušel dlouhou nabídkou na Devitta.
3'
Hned v úvodu tohoto zápasu se v ofsajdovém postavení nacházel hostující Maupay. Tomu adresoval nahrávku Gross, který měl nahrávat trochu dříve.
2'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost hosté, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

Newport County AFC: King – Bennett, Longe-King, Demetriou – Shephard, Sheehan (C), Dolan, Haynes – Devitt, Willmott – Amond
Náhradníci: Townsend – Baker, Devitt, Ellison, Evans, Howkins, Labadie, Proctor, Taylor

Brighton & Hove Albion FC: Steele – White, Dunk (C), Webster – Jahanbakhsh, Bissouma, Gross, March – Maupay, MacAlister – Zeqiri
Náhradníci: Sánchez – Bernardo, Jenks, Khadra, Pröpper, Sanders, Tau, Trossard, Veltman

Rozhodčí: Mason – Scholes, Wood.
Brighton & Hove Albion FC

Soupeřem bude Brighton, který pochopitelně hraje Premier League, kde se mu letos příliš nedaří. Brighton je po sedmnácti zápasech na sedmnácté pozici, přičemž ho od sestupového pásma dělí tři body. Hostující tým tohoto zápasu čeká na třetí ligové vítězství poměrně dlouho, na svém kontě má čtyři nerozhodné výsledky z posledních pěti zápasů. Ten poslední se uskutečnil na domácím hřišti proti Wolves, přičemž oba celky dokázaly shodně vstřelit tři branky. Brighton přesto bude velkým favoritem zápasu, do dnešního duelu ale určitě nepošle ligovou sestavu.

Newport County se nachází až ve čtvrté nejvyšší soutěži, kde mu momentálně patří druhá pozice, což by v konečném důsledku znamenalo přímý postup do třetí ligy. Newport County ztrácí na vedoucí Carlisle pouze jeden bod, navíc má o jeden zápas méně. Domácí tým tohoto zápasu ovšem z posledních pěti duelů vyhrál pouze jedinkrát, tato výhra je navíc stará více než měsíc. Newport County přesto je druhým nejlepším domácím týmem celé ligy, bodově je na tom lépe už jen vedoucí Carlisle, která má v tabulce domácích týmů o tři body více.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Anglický FA Cup má před sebou zápasy třetího kola, my se společně zaměříme na souboj mezi Newport County AFC a Brighton & Hove Albion FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.