FA Cup -  ONLINE PŘENOS -  Queens Park Rangers : Fulham - 9. ledna 2021   16:00

0:2
(0:0)
Fulham
Fulham
104' De Cordova-Reid   • 105+3' Kebano
Dieng – T. Kane, Dickie, Cameron (91. Masterson), Barbet, Bonne (73. Kelman) – Chair (82. Bettache), Ball, T. Carroll (82. Thomas), Dykes – Osayi-Samuel (91. Hämäläinen).
Barnes – Kelman, Willock, Hämäläinen, Thomas, Bettache, Masterson, Adomah.
Hooper – Eaton, Cooper
Loftus Road, London
Fulham
Rodák – Aina, Ream (C), Kongolo (68. Hector) – Tete (91. Odoi), Reed (78. Kebano), Loftus-Cheek (91. Robinson), Bryan – Onomah, Cavaleiro (68. De Cordova-Reid) – Mitrović.

Statistiky zápasu:
Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 7:7. Rohy: 9:4. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 12:8.
Fotbalisté Fuhamu nakonec potvrdili roli favorita zápasu a přes druholigový QPR postoupili do dalšího kola FA Cupu. V řádné hrací době gól nepadl, byť šancí bylo na obou stranách poměrně hodně. Na rozhodující okamžiky se tak čekalo až do závěru první části prodloužení a na svědomí je měli střídající hráči. Po narážečce s Mitrovićem se nejprve zpoza šestnáctky trefil Bobby De Cordova-Reid a v nastaveném čase pak z pravé strany pokutového území pálil do bližšího horního rohu Neeskens Kebano. Domácí už poté neměli síly na zdramatizování zbytku utkání.
120'
119'
Barbetovi se vůbec nepovedl centr. Balón z jeho kopačky letěl příliš vysoko na to, aby ho mohl někdo z domácích fotbalistů hrát.
116'
Domácí teď sice na balónu, ale daleko od brány soupeře. Navíc si museli pomoci malou domů na brankáře Dienga.
115'
Hosté hrají velmi zkušeně. Kebano pronikal po pravé straně a nechal se faulovat Nikem Hämäläinenem. Fulham zůstane u míče a domácí hráč navíc dostal žlutou kartu.
113'
Hostující útočník Mitrović se s balónem nikam nehnal. Podržel ho na útočné polovině a počkal si na spoluhráče. Fulham tak šetří cenné sekundy.
112'
Yoann Barbet zastavil nedovoleným zákrokem Neeskense Kebana. Dostal za to žlutou kartu.
110'
Přetažený centr Hämäläinena spoluhráče nenašel. Míč pohlídal do autu bránící Robinson.
109'
Cottagers, kteří čekali na góly až téměř do konce první části prodloužení, se nacházejí velmi blízko postupu do 4. kola. Hráči QPR to už budou mít velmi těžké.
107'
Z dálky to zkusil domácí Robert Dickie. Bránu, kterou hájí Marek Rodák, netrefil.
106'
Začalo druhé prodloužení.
105+3'
První prodloužení skončilo.
105+3'
Fulham právě vstřelil branku!
Hosté zasazují soupeři druhý úder! Joe Bryan si naběhl na pas do levého křídla. Následně putoval balón po ose De Cordova-Reid – Onomah – NEESKENS KEBANO, který vymetl z pravé strany šestnáctky bližší šibenici Diengovy svatyně – 0:2.
105+1'
Rozhodčí ještě nechává pokračovat první poločas prodloužení. Informaci o případné délce nastavení bohužel nemáme.
104'
Hosté se trefují v závěru první části prodloužení! Robinson nahrál z levé strany před pokutové území BOBBYMU DE CORDOVIVI-REIDOVI. Ten si balón narazil s Mitrovićem a zpoza šestnáctky vyslal pravačkou nechytatelnou přízemní střelu k levé tyči z pohledu gólmana Queens Parku.
101'
První velkou šanci v prodloužení si vytvořil Fulham! Centr Joea Bryana si našel Bobby De Cordova-Reid, jehož hlavička se snad i lehce otřela o tyč! Brankář Dieng by na míč asi nedosáhl.
99'
Prodloužení je zatím relativně poklidné. Hraje se bez šancí.
96'
Domácí celek nezužitkoval ani v pořadí devátý rohový kop.
93'
Ola Aina si naběhl na přihrávku Onomaha a ze střední vzdálenosti vystřelil. Dieng byl na místě.
92'
Domácí zahrávali rohový kop, ovšem nic vážného z toho nebylo.
91'
Střídání v týmu Fulham FC: ze hřiště odchází Kenny Tete, přichází Denis Odoi.
Střídání v týmu Fulham FC: ze hřiště odchází Ruben Loftus-Cheek, přichází Antonee Robinson.
91'
Střídání v týmu Queens Park Rangers: ze hřiště odchází Bright Osayi-Samuel, přichází Niko Hämäläinen.
Střídání v týmu Queens Park Rangers: ze hřiště odchází Geoff Cameron, přichází Conor Masterson.
91'
Začal první poločas prodloužení.
Za devadesát minut hry jsme gól neviděli, byť hlavně druhý poločas nabídl celou řadu šancí. O postupujícím do dalšího kola se tak rozhodne až v prodloužení.
90+3'
Druhý poločas skončil.
90+3'
De Cordova-Reid dostal opět míč na pravé křídlo. Tentokrát to udělal dobře, když dokázal odcentrovat na Kebana, který se snažil z voleje střílet, balón však promáchl.
90+1'
Bobby De Cordova-Reid vyrazil na pravém křídle do rychlého protiútoku. Bohužel pro hosty se ale ukličkoval a nezískal pro svůj tým vůbec nic. Kope se od brány Hoops.
90'
Už se blíží konec 90. minuty. Uvidíme, kolik času sudí ještě nastaví.
88'
Cameron si pohlídal míč do zámezí v souboji s Hectorem. Bude se kopat od brány QPR
86'
Osayi-Samuel se snažil dostat k míči, který nakopl dopředu Barbet. Skončilo to faulem domácího hráče na bránícího Teteho.
85'
Hosté svůj chvilkový tlak nevyužili a nyní se už ženou s míčem dopředu hráče Queens Parku.
83'
Ze střední vzdálenosti to zkusil Joshua Onomah. Dieng byl na zemi včas a míč ztlumil v rukavicích.
82'
Střídání v týmu Queens Park Rangers: ze hřiště odchází Tom Carroll, přichází George Thomas.
Střídání v týmu Queens Park Rangers: ze hřiště odchází Ilias Chair, přichází Faysal Bettache.
80'
Také u střídačky domácích se chystá nějaká aktivita. Zdá se, Mark Warburton pošle do hry dva čerstvé fotbalisty.
78'
Střídání v týmu Fulham FC: ze hřiště odchází Harrison Reed, přichází Neeskens Kebano.
77'
Domácí opět nebyli daleko od gólu! Na konci hezké akce přišla přihrávka na levé křídlo, odkud posílal přízemní centr před bránu Kelman. Na malém vápně tak o krok nedosáhl na míč Lyndon Dykes.
76'
Kenny Tete si dobře počínal na obranné polovině, kde byl faulován. Rozehrávat budou hosté.
75'
Nadále čekáme na první gól, byť šance jsou na obou stranách. Stále reálněji to vypadá na prodloužení.
73'
Střídání v týmu Queens Park Rangers: ze hřiště odchází Macauley Bonne, přichází Charlie Kelman.
73'
Další tutovku měli domácí! Na dlouhý pas za obranu si naběhl Lyndon Dykes, který utíkal sám na Rodáka. Míč však napálil nad bránu!
70'
Poslední minuty jsou velmi zajímavé. Šance se střídají na obou stranách.
68'
Střídání v týmu Fulham FC: ze hřiště odchází Terence Kongolo, přichází Michael Hector.
67'
Střídání v týmu Fulham FC: ze hřiště odchází Ivan Cavaleiro, přichází De Cordova-Reid.
67'
A další šance QPR! Opět u toho byl Kane, který rozběhl Toma Carrolla. Ten se z pravé strany prodral až před bránu a byť zakončoval z úhlu, tak to bylo velmi nebezpečné. Rodák míč vytěsnil těsně vedle své vzdálenější tyče!
66'
Výtečnou příležitost měli také domácí! Přihrávku Kanea protečoval jeden ze spoluhráčů k Macauleyovi Bonneovi, který se ocitl sám před Rodákem. Ten však stačil bleskově zmenšit střelecký úhel a podržel svůj tým!
65'
Domácí zahrávali dva rohové kopy v krátkém sledu. Ani oni však skóre zápasu neotevřeli.
63'
Tak tohle byla si největší šance celého zápasu! Měli ji hosté. Ivan Cavaleiro přebral na hranici šestnáctky míč, vyhnul se skluzujícímu protihráči a následně balón posunul doprava na Aleksandara Mitroviće. Ten obstřelil vybíhajícího Dienga, ovšem za svého brankáře zaskočil na brankové čáře stojící Barbet!
59'
Ilias Chair si z levé strany navedl míč do zakončení ze střední vzdálenosti. Pravačkou ale zamířil poměrně výrazně vedle vzdálenější tyče.
57'
Hostům se podařilo vykombinovat obranu soupeře. Na finální přihrávku si seběhl do šestnáctky Joe Bryan, jehož střela ale mířila do středu brány, kde byl připravení Dieng.
56'
A teď už jsou zase u míče hosté, kteří se s ním pohybují na své útočné polovině.
54'
Domácí soupeři ukázali, jak se do šance dostat! Po centru Todda Kanea z pravé strany posunul bránící Aina balón jen k Macauleyovi Bonnemu, který z voleje přestřelil!
53'
Stejný obrázek hry nadále trvá. Z hostující strany tomu schází nějaký míč do šestnáctky nebo pokus o střelu ze střední vzdálenosti.
51'
Ve žlutém hrající Fulham už dlouho nepůjčil soupeři míč. Teď se hosté navíc přibližují k šestnáctce soupeře.
49'
Hostující Ivan Cavaleiro byl v ofsajdu.
48'
Vypadá to, že druhou půli chtějí Cottagers odstartovat aktivně. Hoops se zatím brání.
46'
Centr Reeda z hloubi pole propadl až ke zcela osamocenému Aleksandarovi Mitrovićovi. Ten tím byl asi překvapen a míč se tak od jeho hrudi odrazil do rukavic brankáře Dienga. Pokud by Srb zareagoval lépe, mohl si balón připravit do vyložené příležitosti!
46'
O přestávce nedošlo k žádnému střídání. Oba celky tak pokračují v zahajovacích sestavách.
46'
První poločas nabídl vyrovnaný fotbal. Gól nepřinesl. Hosté k němu nebyli daleko, když se Bryan snažil lobem potrestat špatný odkop brankáře Dienga, ovšem míč se snesl těsně nad břevno a hlavně v závěru poločasu, kdy hlavičkoval jen o kousel vedle Mitrović. Největší příležitost QPR měl Osayi-Samuel, jehož střela zpoza šestnáctky nadělala brankáři Rodákovi poměrně velké starosti.
45+4'
45+3'
Hosté se málem ujali vedení! Po rohovém kopu přehlavičkoval Aleksandar Mitrović bránícího Camerona a zamířil jen centimetry vedle levé tyče z pohledu brankáře Timothyho Dienga!
45+2'
Carroll si napravo narazil míč s Kaneem, jeho následný průnik však včas zastavil obránce Fulhamu Ola Aina.
45+1'
Rozhodčí nastaví první poločas ještě o čtyři minuty! Je to hlavně za dlouhé ošetřování domácího Osayie-Samuela, ke kterému došlo hned v úvodu utkání.
45'
Domácí Macauley Bonne se ocitl v postavení mimo hru.
44'
Momentálně sledujeme spíše souboje ve středu hřiště. Během krátké doby sudí pískal několik faulů.
42'
Pomalu se nám blíží závěr prvního poločasu. Gól jsme zatím neviděli. Ani na šance to není nějak bohatý zápas.
39'
Dobrá příležitost domácích! Bright Osayi-Samuel si z druhé vlny seběhl na přihrávku z pravé strany. Z hranice šestnáctky mířil pod břevno. Rodák balón jen přizvedl nad sebe a pak měl co dělat, aby ho před dobíhajícím protihráčem alespoň vyboxoval do bezpečí!
37'
Následoval rohový kop. Po něm odvrátila domácí obrana míč k Harrisonovi Reedovi, který ho zpoza šestnáctky napálil vysoko nad.
36'
Standardní situace Fulhamu. Míč nacentroval do šestnáctky Joe Bryan, ke kterému se pak hrací předmět ještě vrátil. Bryan ho však poslal s přispěním teče bránícího hráče mimo.
35'
Domácí obránce Geoff Cameron zezadu brnkl o nohu unikajícího Mitroviće, kterého tím rozhodil a útočník Fulhamu upadl. Cameron dostal žlutou kartu.
33'
Vypadá to, že hosté postupně začínají přebírat iniciativu. Rangers se po aktivním úvodu přeci jen trochu zatáhli.
31'
Následoval rohový kop, po němž se dopustil útočného faulu právě Mitrović.
30'
Hezkou přihrávku za obranu dostával Aleksandar Mitrović. Ten se z levé stran řítil proti domácí bráně, ovšem zakončení mu stačil obětavě zablokovat obránce Barbet!
29'
Hosté měli k dispozici svůj první roh. Cavaleiro ho rozehrál nakrátko na Bryana, jehož centr obrana Hoops pokryla.
28'
Todd Kane nenašel vysunutého Toma Carrolla. Ten gestem ukazuje, že chtěl míč spíše do nohy.
26'
Hosté předvedli pěknou akci. Bryan si nalevo narazil míč s Cavaleirem, pak ho zatáhl více do středu a předal Joshuovi Onomahovi. Ten střílel po zemi tak metr a půl vedle tyče.
25'
Hosté nyní uklidňují hru rozehrávkou ve středu hřiště.
24'
Další roh Queens Parku. Tentokrát byl rozehrán nakrátko a teprve poté centroval Todd Kane. Míč si stáhl ze vzduchu Rodák.
23'
Po centru z rohového kopu balón boxoval do bezpečí brankář Rodák.
23'
Osayi-Samuel vběhl do šestnáctky z levé strany a pokusil se míč poslat do ohně. Po zákroku jednoho z hostů z toho bude rohový kop...
20'
Brankář Dieng opět našel z odkopu pouze protihráče a tentokrát toho Joe Bryan zkusil využít. Jeho oblouček z 35 metrů se snesl těsně nad břevno! Gólman QPR se vracel mezi své tyče, ale těžké říci, zda by v případě potřeby stačil zasáhnout.
18'
Po něm se hosté ubránili a sami mohou dopředu.
18'
Carroll posílal centr na vzdálenější tyč, kde měl spoluhráče. Po zákroku obránce Joea Bryana z toho bude rohový kop.
17'
Odkop domácího brankáře Dienga sebral na půlce Joshua Onomah. Pro hosty možná škoda, že Onomah nezkusil hned trefit v té chvíli prázdnou bránu.
15'
Dlouhý míč, za kterým běžel Tom Carroll, bezpečně sebral hostující brankář Marek Rodák.
13'
Připomínám, že se jedná o derby londýnských celků. Stadiony obou soupeřů od sebe dělí jen necelých pět kilometrů.
11'
Hráči QPR se o soutěž výše hrajícího soupeře nezalekli. Zatím si počínají aktivně, protihráče hned napadají, dostupují a nedávají jim tak prostor na rozehrávku.
10'
Ve středu hřiště se i s trochou štěstí uvolnil Ilias Chair. Domácí záložník to pak zkusil ze střední vzdálenosti a donutil Marka Rodáka spadnout na trávník. Brankář Fulhamu si připsal zahřívací zákrok.
8'
Po dlouhém ošetření domácího hráče se konečně zase hraje. Osayi-Samuel se na hřiště také již vrátil.
5'
Vypadá to, že Osayi-Samuel dostal ránu do nosu a lékaři se mu snaží zastavit krvácení.
3'
Domácí útočník Bright Osayi-Samuel svedl v pokutovém území souboj s Kennym Tetem. Po něm zůstal ležet na zemi a zřejmě bude muset být ošetřen. O penaltový zákrok ze strany Teteho se ale nejednalo.
2'
Domácí zahrávali rohový kop. Obrana Fulhamu tak měla první práci, kterou úplně nezvládla. K hlavičce se totiž dostal Macauley Bonne, jenž zamířil nad.
1'

Queens Park Rangers: Dieng – T. Kane, Dickie, Cameron, Barbet, Bonne – Chair, Ball, T. Carroll, Dykes – Osayi-Samuel.
Náhradníci: Barnes – Kelman, Willock, Hamalainen, Thomas, Bettache, Masterson, Adomah.

Fulham FC: Rodák – Aina, Ream (C), Kongolo – Tete, Reed, Loftus-Cheek, Bryan – Onomah, Cavaleiro – Mitrović.
Náhradníci: Fabri – Odoi, Carvalho, Kebano, Jasper, Hector, Robinson, De Cordova-Reid, Adarabioyo.

Rozhodčí: Hooper – Eaton, Cooper.
Oba londýnské týmy se samozřejmě dobře znají. V posledních letech proti sobě nastupovaly v Championship. V loňské sezóně byl úspěšnější Fulham, který v obou případech zvítězil 2:1. I předtím se více dařilo Cottagers. Poslední výhra Queens Parku se datuje do října roku 2016, kdy Hoops přivezli tři body z Craven Cottage.
Queens Park Rangers:
Rangers se v Premier League naposledy objevili v sezóně 2014/15. Tehdy ale skončili poslední, sestoupili a od té doby patří spíše k průměru Championship. Loni obsadili ve druhé nejvyšší soutěži třinácté místo. V tomto ročníku je to ještě horší, Hoops totiž rovnou hrají o udržení. Ve 22 zápasech získali 21 bodů, což stačí až na 20. místo mezi 24. týmy. Už devět utkání navíc čekají na výhru, za tuto dobu uhráli body jen za čtyři remízy. Pozice manažera Marka Warburtona tak začíná být stále více ohrožena.

Fulham FC:
Fulham je momentálně takovým pendlerem mezi dvěma nejvyššími ligami v Anglii. Předloni hned po postupu z Premier League sestoupil, pro letošek se ale dokázal zase vrátit. Opět však bojuje o holé přežití. Z 15 zápasů Cottagers nasbírali 11 bodů a v tabulce soutěže jim patří sestupové osmnácté místo. Jejich poslední dvě utkání na hřištích Tottenhamu a Burnley byla odložena kvůli výskytu pandemie Covidu v mužstvu. Naposledy si fotbalisté Fulhamu zahráli na Boxing day, tedy 26. prosince, kdy doma uhráli bezgólovou remízu se Southamptonem. Poslední výhru Chalupáři slavili na konci listopadu, kdy překvapivě zvítězili 2:1 v Leicesteru. Momentálně se s nimi táhne série čtyř remíz.

Posledních 5 zápasů Fulhamu:
Man. City – Fulham 2:0
Fulham – Liverpool 1:1
Fulham – Brighton 0:0
Newcastle – Fulham 1:1
Fulham – Southampton 0:0
Vítám tu všechny milovníky dobrého fotbalu! Tento víkend se nese ve znamení zápasů 3. kola anglického FA, do kterého se už zapojí i účastníci Premier League. Soupeře z elitní soutěže přivítají v sobotu odpoledne i fotbalisté druholigového Queens Park Rangers, kteří v londýnském derby hostí Fulham.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.