FA Cup -  ONLINE PŘENOS -  Southampton : Shrewsbury - 19. ledna 2021   21:00

Southampton
Southampton
17' N'Lundulu  • 89' Ward-Prowse
2:0
(1:0)
Shrewsbury
Shrewsbury
Southampton
Forster – Valery, Bednarek, Stephens, Vokins – Chauke (79. Armstrong), Ward-Prowse (C), Diallo (90+2. Finnigan), Watts (85. Jankewitz) – Long (79. Adams), N'Lundulu.
Graham Scott – Peter Kirkup, Steve Meredith
St. Mary's Stadium, Southampton
Shrewsbury
Šarkić – Ebanks-Landell, Pierre, Pennington (85. Cummings) – Williams, Norburn (C) (74. Edwards), Vela, Golbourne (73. Sears) – Chapman (63. Tracey) – Whalley, Udoh (73. Pyke).
Burgoyne – Clarke, Cummings, Daniels, Edwards, Goss, Pyke, Sears, Tracey.

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Prvnoligový Southampton potvrdil roli velkého favorita a v odloženém utkání 3. kola FA Cupu porazil Shrewsbury, hrající třetí ligu, výsledkem 2:0. Důležitý první gól vstřelil krátce po čtvrt hodině utkání Dan N'Lundulu, jenž potrestal špatný obranný zákrok soupeře a křižnou přízemní střelou otevřel střelecký účet domácích. The Saints po většinu času kontrolovali balón na svých kopačkách, ale pojistku se jim dlouho nedařilo přidat. Hosty v průběhu zápasu dvakrát zachránil na brankové čáře stoper Pierre, který nejprve hasil svoje zaváhání, ve druhém případě zaskakoval proti Adamsovi, jenž vyřadil brankáře ze hry úspěšnou kličkou. Druhého gólu se Svatí nakonec dočkali až v samotném závěru utkání, kdy z volného přímého kopu poslal míč do sítě James Ward-Prowse,

Southampton se ve čtvrtém kole utká na domácím stadiónu proti londýnskému Arsenalu.
Držení míče: 74 % : 26 %.
Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 7:5. Rohy: 10:3. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 17:8.
90+3'
90+2'
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Ibrahima Diallo, přichází Ryan Finnigan.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby dvě minuty.
89'
Southampton právě vstřelil branku!
Zaváhání Adamse z před malého okamžiku napravil JAMES WARD-PROWSE. Šestadvacetiletý záložník opět potvrdil, že v zahrávání volných přímých kopů je přeborníkem. Z levé strany hřiště zakroutil balón přes zeď neomylně k bližší tyči, Šarkić byl u míče pozdě.
88'
Che Adams mohl přidat definitivní razítko na vítězství favorita. Sám před gólmanem udělal Šarkićovi kličku, jenže pak ještě míč zpracovával a mezitím se na brankovou čáru postavil Pierre, který dnes podruhé zachránil Shrewsbury od inkasované branky.
87'
Svěřenci kouče Hasenhüttla kontrolují závěr utkání. Pokračují v kombinaci na útočné polovině, presink soupeře jim nedělá žádné starosti.
86'
Hosté více otevírají obranu a domácí čím dál častěji utíkají do protiútoků. Danu N'Lunduluovi chyběly centimetry, aby utekl do úniku, těsně před ním ve skluzu odpálil balón do zámezí Ebanks-Landell.
85'
Střídání v týmu Shrewsbury Town: ze hřiště odchází Matthew Pennington, přichází Jason Cummings.
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Caleb Watts, přichází Alexandre Jankewitz.
83'
Whalley neměl moc času na rozmyšlenou a tak zleva poslal naslepo střílený centr do šestnáctky. Jack Stephens byl rychlejší jak Vela, nebezpečí úspěšně zažehnal.
82'
The Saints ovšem prodloužení zápasu nebudou chtít povolit. Nově příchozí Che Adams nabil na střed dalšímu žolíkovi Armstrongovi, střela z třetího doteku proletěla těsně vedle levé tyče.
81'
Snahy Shrewsbury jsou sympatické. Hráčům třetiligového mužstva viditelně docházejí síly, přesto by si rádi protáhli utkání do prodloužení.
80'
Whalley hledal před brankou Williamse. Dobře zareagoval Fraser Forster, který odkopl kulatý nesmysl do bezpečné vzdálenosti od brány.
79'
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Shane Long, přichází Che Adams.
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Kgaogelo Chauke, přichází Stuart Armstrong.
78'
Shane Long si dokázal zpracovat těžký nákop Jana Bednareka, vzápětí však při snaze o kličku podrazil Penningtona. Útočný faul.
77'
Ethan Ebanks-Landell vyšvihl ukázkový obranný skluz proti Wattsovi, který měl namířeno do pokutového území. Svatí budou zahrávat rohový kop.
76'
Shane Long vystihl rozehrávku Pierra a společně s Chaukem se rozběhli do situace dvou proti dvěma. Přihrávka irského útočníka určitě mohla být přesnější, Chauke ještě zabral, ale ztrátu na Penningtona smazat nedokázal.
75'
Další nebezpečně vypadající přímý kop pro Shrewsbury. David Edwards si výborně pokryl balón proti Stephensovi, jenž soka zezadu atakoval nedovoleným způsobem.
74'
Střídání v týmu Shrewsbury Town: ze hřiště odchází Oliver Norburn, přichází David Edwards.
73'
Střídání v týmu Shrewsbury Town: ze hřiště odchází Daniel Udoh, přichází Rekeil Pyke.
Střídání v týmu Shrewsbury Town: ze hřiště odchází Scott Golbourne, přichází Ryan Sears.
72'
Ro-Shaun Williams hodil aut Whalleymu do oblasti kolen. Překvapený útočník nedokázal těžký míč zpracovat, balón získal Bednarek.
71'
Shaun Whalley hledal na zadní tyči nabíhajícího Pierra. Reprezentant Grenady však trefil balón nečistým způsobem, Forster nemusel zasahovat.
70'
James Ward-Prowse si tak dlouho hrál s balónem, až jej obral Vela a anglický záložník vzápětí soka fauloval. Zadarmo tak věnoval outsiderovi standardní situaci.
69'
Ačkoli prohrávají, tak hosté brání na vlastní polovině v kompletní sestavě. Útočná dvojka Udoh, Whalley se navíc často stahuje až do vlastního vápna.
68'
Shane Long si naběhl na centr Ward-Prowse a efektivní patičkou zkoušel míč poslat do sítě. Kulatý nesmysl proletěl těsně vedle pravé tyčky.
67'
Tlak domácí se každou minutou stupňuje víc a víc. Calev Watts centroval z levé strany, Williams odvrátil před Chaukem jen za cenu rohového kopu.
66'
Fotbalisté Shrewsbury si druhý gól málem vstřelili sami! Šarkić vyrazil střelu Longa do Pierra, od nějž se balón odrazil znovu směrem do vlastní brány. Stoper ovšem skvěle zareagoval a ještě dokázal odkopnout míč v době, kdy celým objemem nepřešel brankovou čáru.
65'
Hosté mají vůbec problém dostat se na útočnou polovinu. Skoro to vypadá, jako by hostům pomalu docházely fyzické síly.
64'
James Ward-Prowse hledal za obranou nabíhajícího N'Lundula. Vzájemně se vůbec nepochopili. Zatímco středopolař posílal balón po lajně, tak forward sbíhal do středu.
63'
Střídání v týmu Shrewsbury Town: ze hřiště odchází Harrison Chapman, přichází Shilow Tracey.
62'
Svatí byli velmi blízko navýšení náskoku! Centr Ward-Prowse od rohového praporku prodlužoval Long na Jacka Stephense, který střílel do odkryté brány, avšak Matija Šarkić předvedl výborné reflexy a balón vytěsnil mimo tři tyče!
61'
Kgaogelo Chauke nabral velkou rychlost po pravé straně a jako blesk proletěl kolem Golbourna. Centr mu ale hrubě nevyšel, míč poslal za postranní čáru.
60'
Graham Scott odpískal faul Wattsovi a Australan jen nevěřícně kroutí hlavou. Levý záložník však přišlápl kopačku Williamse, ačkoli hrál s balónem on.
59'
Chapman je jednoznačně nejaktivnějším hráčem hostů na trávníku. Ofenzivně laděný záložník sám táhl protiútok středem, který zakončil prudkou ránou vysoko nad.
58'
Long se tentokráte dostal k míči, avšak poměrně daleko od brány. Sám zkusil centrovat na N'Lundula, jenže zasáhl jen dobře postaveného Penningtona do obličeje.
57'
Zleva centroval Caleb Watts, který hledal Shanea Longa. Ethan Ebanks-Landell dokázal hlavičkou přizvednout balón mimo dosah protihráče.
56'
Na premiérový zásah mezi dospělými útočil Jake Vokins. Dvacetiletý bek natáhl k povedené křižné střele, kterou ovšem Šarkić dokázal vyrazit před sebe.
55'
Smyčka kolem pokutového území Shrewsbury se utahuje víc a víc. Hosté jsou pod velkým tlakem a jen čekají, co soupeř vymyslí.
54'
Yan Valery centroval z pravé strany a trefil do pravé ruky Pierra. Penalta se ale nepískala, protože stoper měl horní končetinu u těla.
53'
Jack Stephens málem doplatil na lehkovážnost. Pomalou malou domů na Forstera málem vystihl Udoh, gólman stihl odkopnout za pět minut dvanáct.
52'
Na levém záložníkovi, Australnovi Calebu Wattsovi, je vidět velká snaha. Sedmadvacetiletý fotbalista si odbývá debut v "áčku" a zatím si vede velmi obstojně.
51'
Harrison Chapman hlasitě protestoval proti rozhodnutí pomezního, který po souboji mezi ofenzivním záložníkem Shrewsbury a Bednarekem nařídil odkop od brány.
50'
Caleb Watts si počkal na správný moment, kdy mezi dvěma protihráči poslal balón Ward-Prowseovi. Tomu ovšem selhalo zpracování, balón získal Norburn.
49'
The Saints nechtějí nechat nic náhodě a trpělivě kombinují ve snaze dosáhnout druhého gólu. Pokud by se podařilo přidat ještě jeden zásah, bylo by s největší pravděpodobností po zápase.
48'
Ani jeden z trenérů neudělal o poločasové přestávce žádnou změnu v sestavě. Oba celky tak pokračují v původním rozložení.
47'
První žlutou kartu střetnutí obdržel mladičký, teprve osmnáctiletý Angličan Kgaogelo Chauke, který ve skluzu minul balón, naopak nebezpečně přejel Williamsovi přes kotníky.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:01.
Odložené utkání 3. kola FA Cupu sezatím vyvíjí podle papírových předpokladů. Southampton na domácím stadiónu vede na třetiligovým Shrewsbury nejtěsnějším možným rozdílem 1:0 a na trávníku je lepším týmem. Jediný gól úvodního dějství vstřelil v 17. minutě Dan N'Lundulu, jenž potrestal špatný obranný odkop Goulbourna a po úspěšné kličce na pravou stranu střílel po zemi na zadní tyč, Šarkić se ani nesnažil o zákrok. Fotbalistům Shrewsbury rozhodně nelze upřít snaha ani bojovnost, ale sráží je příliš mnoho individuálních chyb. Bylo by velkým překvapením, pokud by ve druhém poločase hosté ještě dokázali zápas zdramatizovat.
45+2'
45+1'
The Saints kontolují závěr úvodního dějství s míčem na kopačkách. Také hosté čekají na poločasový hvizd, Udoh ani Whalley již nezkoušejí presovat.
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu jednu minutu.
44'
Presujícího Udoha bez problémů vykombinovala dvojice Stephens – Bednarek. Útočník Shrewsbury nevěděl, kde mu hlava stojí.
43'
Dlouhý aut Williamse se Chapmanovi nepodařilo prodloužit za sebe. Balónu se tak chopil Watts, který zpomalil hru pasem na Bednareka.
42'
Shane Long si příliš dlouho připravil balón na střelu. O míč nakonec přišel na úkor Pierra, který předvedl ukázkový obranný skluz.
41'
James Ward-Prowse kroutil balón na hlavu Ibrahimy Dialla. Francouz vyskočil příliš brzy, kulatý nesmysl smolně podskočil.
40'
Yan Valery se z pozice pravého beka dostal až na místo, které tradičně zaujímá křídelník. Francouz zkusil odcentrovat, ale trefil jenom Golbourna. Rohový kop si vyzkoušejí i domácí.
39'
Southampton se snaží zklidnit hru. Jack Stephens mohl zkusit dlouhým nákopem oslovit Longa, nakonec dal přednost konstruktivní postupné rozehrávce, nahrál vedle sebe stojícímu Valerymu.
38'
Druhý rohový kop v krátkém časovém sledu rozehrával znovu Chapman. Forster v tomto případě zůstal na čáře, situaci za něj vyřešil Jan Bednarek.
37'
Aktivní presink se Shrewsbury vyplatil. Ro-Shaun Williams obral Vokinse a bleskově nahrál Udohovi, jehož střelu z druhého doteku Stephens zblokoval mimo bránu.
36'
Mužstvo z třetí ligy v poslední minutách nebezpečně kouše! Shaun Whalley si naběhl na pas Udoha a střelou na zadní tyč pořádně protáhl brankáře. Jenže vzrušení bylo zbytečné, pomezní rozhodčí odmával ofsajd.
35'
S centrem od rohového praporku si hravě poradil Fraser Forster. Gólman vystartoval ze základní čáry a kulatý nesmysl skryl v rukavicích.
34'
Hosté rozehráli přímý kop na krátko. Jan Bednarek si pohlídal Ebankse-Landella, pod jeho tlakem ovšem hlavičkoval nebezpečně nad vlastní bránu.
33'
Další faul domácího hráče, nyní podstatně blíže vlastní bráně. Provinil se Diallo, jenž smolně nedosáhl na balón, avšak přišlápl pravou nohu Chapmanovi.
32'
Útočný prohřešek Shanea Longa zastavil další snahy The Saints. Irský forward prohrál sprinterský souboj s Penningtonem, kterého pak zezadu brnkl přes kopačku a stoper se skácel k zemi.
31'
Střední záložník Diallo si narazil s Chaukem, načež hru rozvinul do lajny na Wattse. Australan na okamžik zaváhal, ale rychle se dokázal zorientovat a pod tlakem dokázal nahrát Stephensovi.
30'
Shaun Whalley dostal přihrávku od Udoha a těsně za velkým vápnem zkoušel technický obstřel na zadní tyč. Pokus to nebyl vůbec marný a Forster jen sledoval, jak míč letí těsně nad horní tyčkou.
29'
Domácí středopolař si tentokráte netroufl na přímou střelu, volil centr. Jan Bednarek se odlepil od země příliš pozdě, Aaron Pierre jej dokázal přehlavičkovat.
28'
Třetiligový celek se nebojí v případě nouze zatáhnout za záchrannou brzdu. Na jeho konto přibývá jeden faul za druhým, po zákroku Norburna si opět staví míč Ward-Prowse.
27'
Nejprve se Vokins hlásil o hru rukou protihráče, vzápětí mohl s chutí hrající N'Lundulu postarat o druhý gól domácích. Rozhodčí nechal ve hře pokračovat a útočník z velkého úhlu na Šarkiće nevyzrál.
26'
Pravý záložník Kgaogelo Chauke si naběhl za obranu na pas Dialla. Odvážnou kličku na střed výborně přečetl Pierre, Shrewsbury se tomuto kontru úspěšně ubránilo.
25'
Yan Valery si na poslední chvíli rozmyslel podporu ofenzivy. proti přesile si netroufl, hru otočil na druhou stranu, kde byl nikým nepokrytý Vokins.
24'
Domácí brankář rozehrál výkop nakrátko. Jan Bednarek měl hodně času, protože soupeř se rozhodl vůbec nepresovat, útočníci čekají až na půlící čáře.
23'
Daniel Udoh na sebe vzal příliš velké sousto. Hodil si balón po lajně a Vokinse chtěl oběhnout z druhé strany, ale levý bek Svatých se nachytat nenechal.
22'
Jack Stephens si hravě poradil s Whalleym. Místo riskantního souboje hrudí posunul míč za sebe na Forstera, který míč uchopil v rukavicích.
21'
Pojistku na vedení Svatých ale šestadvacetiletý Angličan nepřidal. Sice dokázal přestřelit zeď, avšak balón proletěl nad břevnem.
20'
Valery byl nedovoleně atakován Chapmanem těsně za hranicí šestnáctky a to je ideální příležitost pro Warda-Prowse, jenž patří k nejlepším exekutorům volných přímých kopů na světě.
19'
Rozhodčí Graham Scott se ještě s videorozhodčím radil, zda před gólem nedošlo ke hře rukou v podání Caleba Wattse. Porada byla rychlé, vše v pořádku!
17'
Favorit se ujímá zaslouženého vedení! Nepovedený obranný odkop Goulbourna doletěl jenom k DANU N'LUNDULUOVI, který stejnému hráči udělal kličku po své pravici a následně přízemním pokusem na zadní tyč rozradostnil spoluhráče. Šarkić zůstal stát na místě jako přikovaný.
16'
Pokračuje trpělivá kombinační hra Svatých. Shrewsbury zatím nebrání vůbec špatně, rozhodně to nevypadá, že by hrál o dvě soutěže níže.
15'
Propagační střelu z pětadvaceti metrů vystřelil Harrison Chapman. Fraser Forster na projektil mířený k levé tyči dobře viděl, šel k zemi včas.
14'
Caleb Watts se obtočil kolem Williamse a přenesl hru doprava na Chaukeho. Pravý záložník si až příliš pokopl balón před sebe, posléze se ještě dopustil faulu.
13'
Jan Bednarek viděl za obranu nabíhajícího Shanea Longa. Balónu dal ale přílišnou výšku, irský forward neměl šanci na něj dosáhnout.
12'
Josh Vela si na vlastní polovině dovolil odvážnou zidanovku proti Ward-Prowseovi. Po kontaktu s protivníkem šel na zem, hlavní rozhodčí odpískal faul.
11'
S útočnou agresivitou to nyní přehnal Kgaogelo Chauke. Mladí přispěchal do souboje s Golbournem pozdě, skluzem místo míče trefil kotníky.
10'
Velkou parádu si dovolil domácí strážce svatyně Fraser Forster. Poté, co dostal nahrávku od Valeryho dlouho držel balón na kopačkách a zbavil se jej až ve chvíli, kdy byl v těsné blízkosti Udoh. Dvaatřicetiletý gólman se jím vůbec nenechal rozhodit a těsně kolem jeho levé nohy nahrál Diallovi.
9'
Hosté poprvé zahrozili Harrisonem Chapmanem. Ofenzivní záložník se vydal nahánět Stephense, stoper si s ním však hravě poradil.
8'
Jednadvacetiletý francouzský záložník Ibrahima Diallo dostal prostor a z osmnácti metrů zkusil vystřelit. Balón se mu ovšem svezl po nártu, pokus byl tak mimořádně nepřesný.
7'
Akce Svatých pokračovala rohovým kopem. Tradiční exekutor James Ward-Prowse hledal Jana Bednareka, polský stoper střílel v záklonu hodně nepřesně.
6'
Ofenzivní složku mužstva podpořil levý bek Jake Vokins, který si naběhl na pas Dialla. S míčem doběhl až do šestnáctky, odkud vypálil pod břevno, Šarkić úspěšně zasáhl.
5'
Shane Long dostal balón na hranici šestnáctky. Místo očekávané střely ještě centroval na N'Lundula, jenž hlavičkoval těsně nad.
4'
A to i navzdory faktu, že rakouský trenér Hassenhütl dal v základní sestavě šanci několika hráčům, kteří se v Premier League tak často v sestavě neobjevují. Tito hráči ale právě mají příležitost naplno ukázat svůj potenciál.
3'
The Saints se od prvních okamžiků derou do pokutového území soupeře. Je jasné, kdo je favoritem, třetiligové Shrewsbury by dnes nemělo mít šanci.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních červeno-bílých dresech. Hosté pro dnešní pohárové střetnutí navlékli dresy barvy modré.
1'

Southampton FC: Forster – Valery, Bednarek, Stephens, Vokins – Chauke, Ward-Prowse (C), Diallo, Watts – Long, N'Lundulu.
Náhradníci: Lewis – Adams, Armstrong, Bertrand, Ferry, Finnigan, Jankewitz, Tchaptchet, Walker-Peters.

Shrewsbury Town: Šarkić – Ebanks-Landell, Pierre, Pennington – Williams, Norburn (C), Vela, Golbourne – Chapman – Whalley, Udoh.
Náhradníci: Burgoyne – Clarke, Cummings, Daniels, Edwards, Goss, Pyke, Sears, Tracey.

Rozhodčí: Graham Scott – Peter Kirkup, Steve Meredith.
Shrewsbury Town

Shrewsbury půjde do zápasu v roli obrovského outsidera. Mužstvo hrající League One, což je třetí nejvyšší anglická soutěž, se sice pyšní ligovou formou, ale kvalitou by na soupeře z první ligy mělo výrazně ztrácet. Cotterillova družina v lize neprohráli již sedm utkání v řadě, ale vypadla v půli prosince z EFL Trophy, Lincolnu podlehla vysoko 1:4. Shrewsbury se sice může pyšnit dobrou formou, ale mizerný úvod sezóny se na celkovém pořadí výrazně projevuje, momentálně je totiž tento celek až sedmnáctý a má jen tři body k dobru na první sestupem ohrožený celek. Pouť v FA Cupu začal pro Shrewsbury vítězstvím 2:0 V Cambridge United, následovala domácí výhra 1:0 po prodloužení proti Oxfordu City.
Southampton FC

Svatí letos prožívají parádní sezónu. Od samotného začátku navazují na parádní výsledky z konce předešlého ročníku, kdy Southampton nakonec obsadil konečnou jedenáctou pozici. Tento rok mají zadělán na ještě lepší výsledek. Svěřenci rakouského trenéra Hasenhüttla okupují osmou příčku s odstupem čtyř bodů na pohárová místa. Formu nemají The Saints vůbec špatnou. V posledních osmi ligových střetnutích prohráli jen s Manchesterem City a v Leicesteru, přidali tři remízy a třikrát zvítězili, přičemž dokázali udolat i obhájce titulu z Liverpoolu. Ofenzivu týmu táhne především Danny Ings, jenž má v současnosti na kontě sedm tref.
Nový termín zápasu byl stanoven na úterý 19. ledna ve 21 hodin.
Zápas mezi Southamptonem a Shrewsbury se odkládá na neurčito. Důvodem je rozšíření nákazy koronavirem v třetiligovém mužstvu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.