FA Cup -  ONLINE PŘENOS -  Swansea : Nottingham Forest - 23. ledna 2021   16:00

Swansea
Swansea
7' Cullen  • 29' Grimes  • 61' Grimes  • 67' Cullen  • 85' Cooper
5:1
(2:0)
Nottingham Forest
56' Knockaert
Swansea
Woodman – Roberts (76. Garrick), Latibeaudiere, Bennett, Guéhi (66. Bidwell) – Grimes (C) (65. Fulton), Dhanda – Manning, Hourihane (66. Cooper), Routledge (20. Lowe) – Cullen
Webb, Naughton, Bidwell, Cabango, Fulton, O.Cooper, Garrick, Ayew, Lowe
Friend – Beck, Hung
Liberty Stadium, Swansea
Smith – Jenkinson, Worrall (C), Figueiredo, Bong (76. Blackett) – Lolley, Freeman (46. Guerrero) – Mbe Soh, Bachirou (46. Cafu), Knockaert (76. Mighten) – Taylor
Samba, Christie, Grabban, Ameobi, Mighten, Cafu, Guerrero, Dawson, Blackett

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 9:2. Střely mimo: 4:5. Rohy: 4:10. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 8:11.
Ryze druholigový souboj o postup do osmifinále FA Cupu nabídl atraktivní útočný fotbal a dohromady šest gólů. Začátek opanovali fotbalisté Swansea, kteří šli zásluhou Cullena a Grimese do šaten s dvougólovým náskokem. Po změně stran se hosté výrazně zvedli, ale když jim dal Knockaert naději na vyrovnání, tak hlavní rozhodčí Friend daroval domácím penaltu za údajný faul Worralla. Grimes nařízenou desítku proměnil a Cullen s Cooperem v otevřeném závěru ještě zvýšili na konečných 5:1. Radost z vítězství trochu kalí zranění Routledge a Cullena.
90+2'
90+2'
Ještě jeden roh pro hosty. Centr z pravé strany letěl k přední tyči, kde byl precizně uhlídaný Lyle Taylor. Ten je celý zápas dost odříznutý od svých spoluhráčů.
90+1'
Nastavují se 2 minuty. Na začátku první z nich dostal za předčasné rozehrání žlutou kartu Yan Dhanda.
90'
Míč zůstává z domácího pohledu na pravém kraji. Po faulu na Garricka se pomalu chystá standardní situace.
89'
Oliver Cooper potáhl míč po pravé straně. Tam ho přenechal Garrickovi, jenž proti dvěma soupeřům vybojoval alespoň autové vhazování.
88'
Woodmanovi vypadl z náruče centrovaný míč, ale neznamenalo to pro něj ani jeho spoluhráče žádné vážnější trable.
87'
Zdlouhavé obléhání obrany jen ukazuje nepohodu a malou odvahu u hráčů Nottinghamu. Ukázal to i zablokovaný centr Guerrera.
85'
Swansea právě vstřelila branku!
Pár minut před koncem je tady dokonce zvýšení na 5:1! Figueiredo neustál důležitý souboj s Lowem a nechal trochu ve štychu posledního obránce Worralla. Ten nejprve přihlížel zablokované střele Lowea, kterou ale dorážel OLIVER COOPER a s trochou štěstí propálil jen částečně zasahujícího Smithe.
83'
V početní nevýhodě už to od domácího výběru bude asi údržba. Na postupu do osmifinále FA Cupu by to ale nemělo vůbec nic změnit.
81'
Miguel Guerrero nepodává po svém poločasovém nástupu vůbec špatný výkon. Po Jenkinsonově centru zprava ho však nyní nepodpořil přesnější hlavičkou.
80'
Dvougólový Liam Cullen dnes evidentně dohrál. Za podpory členů realizačního týmu kulhá směrem ke střídačce. Swansea tedy dohrává v deseti!
79'
Jordan Garrick vedle vlastního pokutového území perfektně odtlačil teprve osmnáctiletého Mightena do autu. Je z toho odkop od branky Woodmana.
78'
Problém může být zdravotní stav Cullena, jehož útočný parťák Routledge vydržel na hřišti jen dvacet minut. Kouč Cooper určitě doufá, že jeho svěřenci budou pro nadcházející boje o postup do Premier League k dispozici.
77'
Po odrazu od Garricka došlo k mírné diskomunikaci mezi Smithem a Worrallem, kteří si navzájem dávali přednost. Žádná pohroma pro hosty však nenastala.
76'
Střídání v týmu Swansea City: ze hřiště odchází Connor Roberts, přichází Jordan Garrick.
76'
Střídání v týmu Nottingham Forest FC: ze hřiště odchází Gaëtan Bong, přichází Tyler Blackett.
76'
Střídání v týmu Nottingham Forest FC: ze hřiště odchází Anthony Knockaert, přichází Alex Mighten.
75'
Je sympatické, že to hostující výprava za víceméně rozhodnutého stavu ještě nezabalila. Hráči waleského týmu se naopak dost zatáhli.
73'
Nottingham zahrával rohový kop v početní nevýhodě. Centr letěl na Woralla, jehož střelu ještě hlavou tečoval Guerrero a jen těsně minul Woodmanovu levou tyč.
72'
Hodně otevřenou pasáž zápasu na chvíli přeruší ošetřování. Nějaké problémy má hostující středopolař Loïc Mbe Soh.
71'
Joe Lolley si zaběhl pro přihrávku z hloubi pole. Čerstvý Bidwell ho doběhl pozdě, ale to už situaci zachraňoval Woodman, kterého hostující fotbalista zleva de facto trefil.
70'
O další zápis do listiny střelců usiloval Jamal Lowe. Chytré zakončení z úhlu ale orazítkovalo boční síť pouze z vnější strany.
69'
Nejde se divit, že na straně Nottinghamu převládá frustrace. Nervy nyní pracují hlavně u Worralla, kterému byl na lajně odpískán faul na Lowea.
67'
Hezký domácí ťukes asi definitivně rozhoduje o postupujícím! Yan Dhanda vnějším nártem pěkně roztáhl hru na levou stranu, odkud Manning z jedničky našel LIAMA CULLENA a ten rovněž bez přípravy uklidil balon za Smithova záda.
66'
Střídání v týmu Swansea City: ze hřiště odchází Conor Hourihane, přichází Oliver Cooper.
66'
Střídání v týmu Swansea City: ze hřiště odchází Marc Guéhi, přichází Jake Bidwell.
65'
Střídání v týmu Swansea City: ze hřiště odchází Matt Grimes, přichází Jay Fulton.
65'
Drobný chaos poblíž Smithe tím ještě neskončil. Tak se stalo až s projektilem ze střední vzdálenosti, jenž šestadvacetiletý gólman rukou vytěsnil.
64'
Cullen dostal přihrávku na střed vápna. První z jeho střel ale byla sražená a druhá se vlastně ani neuskutečnila, což způsobilo útočnikovo podklouznutí.
63'
Nakonec to byly rohy hned dva. Po tom druhém si hosté vytvořili velký tlak okolo šestnáctky, kterému ale scházel jakýkoliv náznak šance.
62'
Centrující Gaëtan Bong nastřelil záda Robertse, od kterých šel míč do zámezí. Nottingham zkusí zahrozit z rohového kopu.
61'
Labutím se po hodině hry zase dýchá mnohem lépe! Míč si na penaltový bod postavil MATT GRIMES a s přehledem ho uklidil ze svého pohledu do levého dolního rohu.
60'
Ryan Manning na hranici velkého vápna postřehl nohu Worralla, přes kterou teatrálně přepadl a zařídil pro Swansea dost diskutabilní pokutový kop!
58'
Pro Nottingham je to zasloužená odměna za zvýšenou aktivitu po změně stran. Zápas o postup do další fáze FA Cupu je hned mnohem dramatičtější.
56'
Nottingham právě vstřelil branku!
Je sníženo! Z ledabylé rozehrávky Swansea se nejprve stal velký risk a ve finále i velká chyba v podobě ztráty Latibeaudierea. Chaos u Woodmana vyřešil ANTHONY KONCKAERT střelou do odkryté branky, kterou mu připravil důrazně atakovaný Lolley.
55'
To na druhé straně operující Freddie Woodman zůstává bez jediného zákroku. Nyní nemusel řešit křižný pokus střídajícího Guerrera.
54'
Dhanda posunul míč více do strany na Robertse, jenž zprava pálil na zadní tyč, ale na Smithe čekal zákrok z kategorie těch jednodušších.
53'
Rozehrávka na krátko se ukázala být jako neúčinná. Anthony Knockaert si totiž sám předkopl míč mimo hrací plochu.
52'
Standardní situace se bude po centru na zadní tyč opakovat. K zakončení se tam nedostali Worrall ani Soh.
51'
Guerrerův zajímavý pas z levého křídla nadělal u domácí branky drobné zmatky. Zakončení ale přišlo až z dálky a vznikl z něj jen další roh.
50'
Jenkinson trefil z rohu vápna Manninga. Míč se k němu příhodně odrazil zpět, ale ani druhé zakončení z podobného místa k Woodmanovi nedoletělo.
49'
Bong propadl ve středu hřiště a pak už nemohl nic dělat s centrem Dhandy na Cullena, z něhož udělali bránící fotbalisté nevyužitý rohový kop.
48'
Gaëtan Bong vyhrál hlavu směrem na Worralla, kterého v daný okamžik fauloval Cullen. Úvod druhé části patří hostům.
47'
Joe Lolley schytal na půlce ránu do hlavy. Po rozehrávce na Taylora si pak navedl míč z levé strany na zakončení, které Bennett ztečoval na roh.
46'
Střídání v týmu Nottingham Forest FC: ze hřiště odchází Fouad Bachirou, přichází Cafu.
46'
Střídání v týmu Nottingham Forest FC: ze hřiště odchází Luke Freeman, přichází Miguel Guerrero.
46'
Z domácího pohledu to byla naprosto pohodová první půle. Jedinou kaňkou je zranění Routledge, kterého již ve dvacáté minutě nahradil Lowe. Ještě před svým odchodem však Routledge stihl připravit první gól, který po jeho centru z pravé strany dal Cullen. Do třicáté minuty vedlo mužstvo z Walesu už dvougólovým rozdílem – parádní trefu z dálky oslavil Grimes.
45+4'
45+4'
Ani ten hostům naději na dobrý výsledek ale nedal. Ve vzduchu s přehledem zaúřadoval Ryan Manning.
45+3'
Freemanovi se nepodařilo odcentrovat přes první překážku. Úplně stejný osud potkal na druhé straně také Bonga. Před pauzou se bude kopat ještě jeden roh.
45+2'
Obrana Swansea nechala dost široké hřiště, jenže hosté si nevěřili na žádnou odvážnější akci směrem vpřed. Bennett nakonec rezolutně odpálil míč do zámezí.
45+1'
Conor Hourihane vyrobil centr z levého křídla, jenž se stal snadnou kořistí pro Smithe. To už startuje tříminutové nastavení.
45'
Latibeaudiere podklouzl, když váhal s rozehrávkou z vlastního vápna. Hosté ho ale nenapadali a drobného zaváhání nemohli využít.
44'
Lyle Taylor dobře zalepil Smithem nakopnutý míč. První předávku ale pokazil a Nottingham se zase vrací směrem k vlastní bráně.
42'
Yan Dhanda nahrávkou po ose hřiště vysunul Robertse, který s obráncem na zádech zkušeně zvýšil na 3:0, nicméně tomu předcházel jeho ofsajd.
41'
Ryan Manning si dal záležet na svém centru z levého okraje pokutového území. Tam za míčem vyskakoval Roberts, ale v těžké pozici ho poslal do autu.
40'
Další nevynucená ztráta Nottinghamu, kterému se stal osudný přechod na pravý kraj hřiště. Kromě jedné nepřesné rány Knockaerta jsou hosté bezzubí.
39'
Ryan Manning vystihl jednu z přihrávek přes střed hřiště, jenže hned vzápětí adresoval Cullenovi balon do odmávaného ofsajdu.
38'
Nestalo se. Obrana Swansea se vyvarovala jakéhokoliv zaváhání a vytlačila hosty k půlící čáře, kde míč doslova odevzdal Gaëtan Bong.
37'
Hostující standardka byla rozehrána na zadní tyč, kde byl zakřižován Jenkinson. Uvidíme, zda se něco stane po rohovém kopu.
36'
Velký boj o střed pole uklidnili až Figueiredo a Soh. Kombinaci hostujícího týmu přerušilo až nedovolené počínání nespokojeného Robertse.
35'
Joe Lolley musel své radovánky u levé postranní čáry ukončit předčasně. Na vině bylo jeho ofsajdové postavení v momentě dlouhé přihrávky.
34'
A zapojil se také Freddie Woodman, který dosud neměl vesměs žádnou práci. Kolegům v poli to ale příliš neusnadnil, hosté pokračují v presinku.
33'
Swansea nemá za takovéhoto stavu kam spěchat. Míč nyní cirkuluje mezi obranou trojicí ve složení Latibeaudiere, Bennett a Guéhi.
32'
Po delší době se ukázala i hostující ofenziva. Z výpadu po levé straně ale vzešel jenom aut a později zase nedovolený zákrok Worralla.
31'
Držení míče: 61 % – 39 %.
29'
Přímo z rohového kopu rušno nebylo, nicméně MATT GRIMES to později vynahradil fantastickou pumelicí zhruba z třiceti metrů. Smith se jenom ohlédl a nechybělo mnoho, aby balon zasáhl v brance sedícího Taylora, jenž odpadl z předchozího souboje s Lowem.
28'
Joe Worrall nadzvedl letící centr a pořádně zavařil Smithovi, který s obtížemi vyškrábl padající míč nad břevno. Následuje rohový kop.
27'
Lyle Taylor přeběhl finální přihrávku před Woodmanovu branku. Štěstí pro Swansea, které by jinak bylo v nesnázích.
26'
Bachirou dobře zapracoval u středového kruhu. Hosté pak vybruslili z kontra-presinku a nyní už kombinují na útočné polovině.
25'
Smith si po lapení neškodného centru rozmyslel rychlou rozehrávku. V klidu si připravil dlouhý odkop, který však Taylor nezkrotil.
24'
Lowe vyhrál rychlostní souboj s Figueiredem, jenže si celý únik sám pokazil předkopnutím míče k vybíhajícímu Smithovi.
23'
Hráčům Nottinghamu se zatím moc nedaří. Obraz hry asi takový, jaký se dal od týmů z opačných konců druhé anglické ligy čekat.
22'
Toho se tradičně zhostil Conor Hourihane, ale Smith v nelehké pozici vyrazil míč do míst, kde nebyl nikdo v bíločerných barvách.
21'
Z tečovaného centru nově příchozího Lowe resultuje rohový kop.
20'
Horší je to s Waynem Routledgem, kterého už ve dvacáté minutě zápasu neplánovaně nahrazuje Jamal Lowe!
20'
Na kolenou zůstává Conor Hourihane, který se zranil kopnutím do nohy Soha. O nic vážného by ale jít nemělo, na hřiště ani nejde realizační tým.
19'
Smith ale překopl všechny své spoluhráče a jeden z domácích obránců posunul propadlý výkop až ke kopačkám Woodmana.
18'
A ještě jedna naprosto nevynucená ztráta, kterou spáchal Latibeaudiere. Pokračuje se rozehrávkou od hostujícího gólmana.
17'
Latibeaudiere nepřesně přenášel těžiště na levou stranu. Jenkinson opět vhazuje, byť tentokrát z vlastní poloviny.
16'
Carl Jenkinson poslal svůj aut jen na Grimese, který vrátil míč za postranní čáru. Po neúspěšné snaze Knockaerta už hrají domácí.
15'
Hra je na chvíli přerušena. Po nedávném faulu je totiž ošetřován majitel dosud jediné gólové asistence, Wayne Routledge.
14'
Liam Cullen nesladil svůj pohyb s kolmicí za obranu. Ta propadla až ke Smithovi, jenž rozjel velmi rychlý kontr. Freeman získal na pravé straně jenom aut.
13'
Domácí dobře dostupují protihráče s balonem. Ukázal to i Latibeaudiere, který zajistil Swansea autové vhazování.
12'
Wayne Routledge aktivně presoval, ale byl z toho jen jeho drobný faul. Sám si navíc malinko ublížil.
11'
Conor Hourihane levačkou odcentroval, ale Smithovi spoluhráči žádnou těžkou práci neměli. Dodatečná akce prvně jmenovaného skončila odkopem od branky.
10'
Carl Jenkinson dostává za tvrdou srážku s Manningem první žlutou kartu. V souboji o míč byl vedle vápna pozdě.
9'
Poměrně svižný úvod pokračoval dalším hostujícím rohem. Joe Worrall ani nikdo jiný se však k hlavičce neprobojoval.
7'
Domácí od sedmé minuty vedou! Hrdinou okamžiku se stal LIAM CULLEN, kterému po skvělém centru Routledge z pravého kraje stačilo nastavit levou nohu a přesměrovat balon za bezmocného Jordana Smithe.
7'
Knockaert si navedl míč na střed, ale z dobrých sedmadvaceti metrů levačkou přestřelil Woodmanovu branku o výrazný kousek.
6'
Hourihane šel vedle vápna do poměrně riskantního skluzu proti Freemanovi. Výsledkem je rohový kop pro Nottingham.
5'
S Robertsovým centrem si hostující defenziva poradila. Rychlý přechod po ose hřiště už tak vydařený nebyl.
4'
Poprvé se do útočného pásma podívali také hostující fotbalisté. Urputné obléhání šestnáctky však skončilo jen ztrátou Jenkinsona.
3'
Manningovi při nákopu sjel míč na vnější nárt, a tak nabral úplně jinou trajektorii, než si levý wing-back Swansea představoval.
2'
Pár vteřin po rozehrávce kopalo domácí mužstvo první standardní situaci, ovšem centr Hourihanea před Smithem žádnou paseku nespáchal.
1'

Swansea City: Woodman – Roberts, Latibeaudiere, Bennett, Guehi – Grimes, Dhanda – Manning, Hourihane, Routledge – Cullen
Náhradníci: Webb, Naughton, Bidwell, Cabango, Fulton, O.Cooper, Garrick, Ayew, Lowe

Nottingham Forest FC: Smith – Jenkinson, Worrall, Figueiredo, Bong – Lolley, Freeman – Mbe Soh, Bachrou, Knockaert – Taylor
Náhradníci: Samba, Christie, Grabban, Ameobi, Mighten, Cafu, Guerrero, Dawson, Blackett

Rozhodčí: Friend – Beck, Hung.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.