FORTUNA:LIGA - Základní část - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Dukla : Liberec - 16. září 2018   15:00

Ukončeno
Dukla
62' Djuranović (Milošević) • 88' Schranz 
2:0
(0:0)

Sestavy
F. Rada – Chlumecký, Ďurica, Raspopovič – Douděra (64. Brandner), Bilovský, Bezpalec, Doumbia (83. Marek Hanousek), Milošević (C) – Holenda, Djuranović (73. Schranz).
Náhradníci
M. Hruška – Marek Hanousek, Brandner, Schranz, Ostojić, Kott, Souček.
Rozhodčí
Franěk – Vlasjuk, Melichar
Na Julisce, Praha-Dejvice
2 376 diváků
Sestavy
Hladký – Mikula, Vukliševič, Karafiát, Kerbr – Breite (C), Ševčík – Malinský (67. Oršula), Potočný, Aarons (58. Mashike Sukisa) – Pázler (46. Nešický).
Náhradníci
Nguyen – Oršula, Pešek, Hybš, Mashike Sukisa, Nešický, Kačaraba.
23
Djuranović
gól střídání
9
Holenda
20
Milošević
asistence
6
Doumbia
střídání
25
Bezpalec
10
Bílovský
21
Douděra
střídání
33
Raspopovič
44
Ďurica
4
Chlumecký
1
Rada
8
Pázler
střídání
6
Malinský
střídání
13
Potočný
žlutá karta
26
Aarons
střídání
2
Breite
22
Ševčík
3
Mikula
29
Vukliševič
4
Karafiát
37
Kerbr
17
Hladký

Video se připravuje ...

SESTŘIH: Dukla - Liberec 2:0. Pod novým koučem brali domácí první body v sezoně

Přenos se aktualizuje automaticky

Po bezbrankovém prvním poločase skóre zápasu otevřel po hodině hry Uroš Djuranović a první letošní vítězství Dukly v závěru pečetil trefou z pokutového kopu Ivan Schranz.

I přes dnešní výhru Dukla ligovou tabulku uzavírá, bodově se ale dotáhla na patnáctou Sigmu Olomouc, Liberec zůstává devátý a v případě vítězství nad Slavií jej ještě může přeskočit Slovácko.
Rozhodčí Franěk k avizovanému nastavení ještě přidal minutu za ošetření Schranze v samém závěru normální hrací doby a s uplynutím čtyřiadevadesáté minuty ukončil zápas, v němž pražská Dukla získává své první body v aktuálním ligovém ročníku po výhře 2:0 nad Slovanem Liberec.
90+4'
Konec zápasu.
90+2'
Prvních devadesát sekund nastavení se odehrálo na liberecké polovině, hosté už nemají dost fyzických ani psychických sil na výraznější ohrožení Filipa Rady v domácí brance.
90+1'
Rozhodčí Franěk oddaluje závěrečný hvizd o tři nastavené minuty.
90'
Po jednom ze soubojů u středové čáry zůstal na trávníku ležet Ivan Schranz a slovenský útočník Dukly si žádá ošetření.
89'
Oršula se v pokutovém území Dukly nedokázal protáhnout kolem Chlumeckého, hosté rychle rozehráli rohový kop a odraženého míče se v pokutovém území zmocnil Nešický, ten ale neprocedil míč skrz klubko těl před Radou.
88'
Dukla právě vstřelila branku!
Míč si pod svoji kontrolu vzal IVAN SCHRANZ a zkušeně střelou do středu branky podruhé v této sezóně penaltu proměnil!
87'
Po faulu na Brandnera se kopala penalta, kterou proměnil Schranz, 2:0
87'
Patrik Brandner potáhl míč do pokutového území, kde byl sražen k zemi Vukliševićem a rozhodčí Franěk ukazuje na penaltový bod!
87'
Penalta pro Duklu!
86'
Dukla přenesla hru k pokutovému území soupeře, kde Ivan Schranz vybojoval rohový kop a domácí se mohou cenné desítky sekund udržet na polovině soupeře.
85'
Po Mikulově centru Kerbra u vzdálenější tyče velmi dobře pokryl Bezpalec, o pár momentů později byl útočný prohřešek pískán Sukisovi a rozehrávat může brankář Rada.
84'
Dva fauly Bílovského v rychlém sledu, Liberec rozehrává ve středu hřiště.
83'
Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Mohamed Doumbia, přichází Marek Hanousek.
81'
Po Ševčíkově rozehraní trestného kopu mířil Kerbr těsně vedle
81'
Tak přeci jen hosté měli blízko ke vstřelení branky! Ze standardní situace centroval před branku Ševčík a Kerbr míč jemně tečoval do tyče domácí svatyně!
81'
Rozeběhla se závěrečná desetiminutovka řádné hrací dob a byť by Liberec jistě rád bojoval o ligové body, tak po přestávce ještě neměl jedinou příležitost ke skórování.
80'
Nepovedená souhra Nešického s Oršulou, své úkoly v domácí obraně si velmi dobře splnil Chlumecký a nepustil Filipa Oršulu k míči.
79'
Mikula svým centrem hledal před brankou Sukicu, toho dokázal pokrýt Raspotović a odhlavičkoval míč z domácího pohledu do bezpečí.
77'
Ani devátý rohový kop Slovanu nepřinesl ohrožení pro domácí branku, ve druhém poločase se Dukla brání standardním situacím podstatně přesvědčivěji než v úvodním dějství.
76'
Potočného centru se Dukla ubránila a Brandner se mohl rozběhnout do rychlého protiútoku, v roli poslední instance jej ale dokázal ubránit Breite.
75'
Oršula na pravém křídle vybojoval rohový kop pro Slovan, hosté se mohou přesunout k Radově brance.
74'
Dnešní ligový souboj na Julisce sleduje 2 376 diváků.
73'
Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Uroš Djuranović, přichází Ivan Schranz.
72'
Po Kerbrově centru se do vzduchu zavěsil Sukisa, v záklonu ale hlavičkoval vysoko nad branku.
70'
Oršula se v pokutovém území pokusil převzít Ševčíkovu kolmici, přes dobře bránícího Ďuricu ale nedokázal míč udržet na hrací ploše.
68'
Potočný ostře atakoval Doumbiu a prohlíží se první žlutou kartu dnešního zápasu.
67'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Tomáš Malinský, přichází Filip Oršula.

Třetí a poslední střídání v libereckém týmu.
66'
Následnému rohovému kopu Potočného se Dukla bez potíží ubránila.
65'
Liberec se nastěhoval na útočnou polovinu a Ševčík měl dostatek prostoru na střelecké zakončení, míč ale měl na svoji levačku a tak volil nepřesnou přihrávku, kterou domácí srazili za branku.
64'
Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází David Douděra, přichází Patrik Brandner.
62'
Miloševičova skvělá přihrávka našla Djuranoviče a ten poslal Duklu do vedení, 1:0
62'
Dukla právě vstřelila branku!
K radosti domácích příznivců se Dukla ujímá vedení! Při srbské souhře Branislav Milošević průnikovou přihrávkou vysunul do pokutového území UROŠE DJURANOVIĆE, jenž běžel zcela osamocen proti Hladkému a dokázal jej obstřelit!
62'
Právě Potočný poté centroval před branku Filipa Rady, domácí defenziva ale nikoho v modrém k balónu nepustila.
61'
Potočný na pravém křídle jednoduše obešel Chlumeckého a následný centr Bezpalec srazil za domácí branku, pokračovat se bude od rohového praporku.
60'
Milošević se podél pravé postranní čár elegantně probil na útočnou polovinu, následnou přihrávku k pokutovému území hosté odvracejí do zámezí.
59'
Aktivní Douděra potáhl míč kolem Kerbra po boční hranici pokutového území, z ostrého úhlu pak střílel přímo do brankáře Hladkého.
58'
Douděra zkoušel něco mezi centrem a střelou, ale Hladkého nevystrašil
58'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Rolando Aarons, přichází Elvis Mashike Sukisa.
57'
Holenda vysunul do volného prostoru na pravé straně hřiště Douděru, po jeho zpětné přihrávce centroval Doumbia, míč však letěl až na atletickou dráhu za libereckou branku.
56'
Nezdařená souhra domácích fotbalistů na pravém křídle, rozehrává Václav Hladký.
55'
Djuranović si od postranní čáry navedl míč do středu hřiště a zpoza pokutového území střílel, jeho rána ale chyběla potřebná přesnost a proletěla nad vzdálenějším horním rohem liberecké branky.
54'
Douděra z pravého křídla vnikl do pokutového území, proti početní převaze hostujících zadáků ale nedokázal míč udržet.
53'
Raspotović přenesl hru na levou stranu hřiště, kde Potočný hlavou prodloužil míč před Djuranovićem, Dukla bude vhazovat.
51'
Holenda nepřesně hledal za hostující obranou Douděru, míč se poté dokutálel na levé křídlo, kde mohl míč zajímavou pozici Djuranović, ovšem Holendovu přihrávku zřejmě nečekal a už byl v protipohybu.
50'
Po ošetření Vukliševiće už se opět hraje a domácí zaútočili po levé straně hřiště, na střílenou přihrávku Djuranoviće těsně před Hladkým nedosáhl Holenda, liberecký brankář se tak zmocnil míče.
48'
Bílovský dostal příliš dlouhou přihrávku do pokutového území, po přistrčení Vukliševiće mu je pískán nedovolený zákrok a slovinský obránce Liberce zůstává ležet na trávníku, vyžadován je zásah hostujících fyzioterapeutů.
47'
Nešický získal trochu prostoru ve středu pole, ovšem než stačil přihrát rozběhnutému Aaronsovi, tak mu domácí balón odebrali.
46'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Jan Pázler, přichází Aleš Nešický.
46'
Začal druhý poločas.
Hosté budou po změně stran pokračovat bez Jana Pázlera, kterého nahradí Aleš Nešický.
V úvodním dějství jsme na Julisce branku neviděli, byť k ní měli výrazně blíže hosté, ovšem po půlhodině promarnili několik velmi dobrých příležitostí ke skórování.

Domácí sice měli několik zajímavě vyhlížejících útočných výpadů, ovšem vůbec se jim akce dotáhnout do finální fáze a tak je poločasový stav bez branek.
45+2'
První poločas skončil.
45+2'
Doumbia se šikovně uvolnil na levé straně pokutového území Liberce, z úhlu ale střílel velmi nepřesně.
45+2'
V závěru první nastavené minuty Kerbr podkopl Douděru, domácí rozehrávají u středové čáry.
45+1'
Rozhodčí Franěk k úvodním pětačtyřiceti přidává dvě nastavené minuty.
44'
Douděra si na pravém křídle vyměnil míč s Doumbiou a naběhl si do pokutového území, na zpětnou přihrávku afrického spoluhráče ale nedosáhl.
43'
Hosté pozvolna kombinují s míčem na kopačkách před vlastním pokutovým územím, do jejich souhry už se zapojil i brankář Hladký.
41'
Mikula nedovoleně atakoval Djuranoviće, následnou standardní situaci domácí rozehráli rychle po zemi, ovšem velmi neúspěšně a nakonec byl právě Djuranovićovi pískán prohřešek proti pravidlům.
40'
Dlouhý nákop Ševčíka na pravém křídle nedokázal zkrotit ve hřišti Jan Mikula.
39'
Po delší době se Dukla podívala k pokutovému území Slovanu, Douděrův centr hosté srazili za postranní čáru.
37'
Liberec v těchto momentech začíná mít výraznou převahu, na soupeřově polovině Breite připravil střeleckou pozici pro Potočného, míč z jeho levačky ale těsně minul domácí branku.
36'
Pázler z otočky Radu nakonec nepřekonal
36'
Další obrovská šance Slovanu! Po centru Ševčíka od rohového praporku se šťastně odraženého míče zmocnil Pázler a jeho střela z nějakých čtyř metrů záhadně neskončila v brance! Domácím se z brankové čáry podařilo míč odkopnout.
35'
Aarons se uvolnil na pravém křídle, jeho oblouček ke vzdálenější tyči ale letěl do prostoru, kde nebyl nikdo v modrém. U protější postranní čáry pak ještě míč doběhl Milan Kerbr a vybojoval rohový kop pro svůj tým.
33'
Kerbr bojovým výskokem na hranici brankové čáry stejně balon do branky nedotlačil
33'
Po následném rohovém kopu hlavičkoval Mikula k Vukliševićovi, jenž posunul míč Kerbrovi do čisté gólové šance, syn někdejšího reprezentačního útočníka ale zblízka nedokázal překonat Radu!
32'
Aarons zblízka neprostřelil Radu
32'
Bílovský nepřesnou přihrávkou ve středu hřiště nabídl Liberci protiútoku, v jehož závěru se Aarons probil za obranu Dukly, tváří v tvář ale nepřekonal brankáře Radu!
30'
Bílovského velmi kvalitní centr mířil do prostoru mezi zadáky Liberce a brankáře Hladkého, těsně ale na míč nedosáhl žádný z nabíhajících hráčů Dukly.
29'
Bílovský hledal trestným kopem Holendu, ten se ale k míči nedostal
29'
Milošević kličkou do středu hřiště obešel Kerbra, ten dnešního kapitána Dukly podrazil a Pražané dostávají možnost zajímavé standardní situace nedaleko rohu pokutového území.
28'
Ševčík se pokusil vniknout do pokutového území zajímavou narážečkou s Aaronsem, zpětnou přihrávku ale dostal přeci jen o trochu dále a už se nestačil dostat k míči dříve než domácí obránci.
27'
Po nedovoleném zákroku ve středu hřiště na Bezpalce rozhodčí Franěk ponechal domácím výhodu, z čehož mohl na pravé straně hřiště těžit Douděra, jeho centr na Doumbiu ale byl velmi nepřesný a hracího předmětu se snadno ujal Václav Hladký.
26'
Při další akci Dukly Djuranović složil k zemi Mikulu a píská se proti domácím.
25'
Doumbia se elegantně uvolnil ve středu hřiště, čehož domácí mohli využít k dalšímu rychlému přechodu na útočnou polovinu, v závěru akce byl před brankou při nepřesném zakončení atakován Djuranović, rozhodčí Franěk ale ukazuje jen na libereckou branku, odkud rozehraje Václav Hladký.
23'
Po hezké kombinační souhře Dukly si Bílovský navedl míč k pokutovému území, při akci pěti proti třem ale nedokázal svoji přihrávku propasírovat na rozběhnutého Douděru.
21'
Nesoulad v kombinaci Bezpalce s Holendou, první jmenovaný svému spoluhráči přihrával do protipohybu a volného míče se tak snadno zmocnil Václav Hladký.
20'
Ševčík trestuhodně ztratil míč ve středu hřiště a nabídl domácím rychlý brejk, ti jej ale zahráli velmi zle a právě Petr Ševčík své zaváhání napravil opětovným ziskem míče.
19'
Domácí se usadili na útočné polovině, v závěru snažení ale byla velmi nepovedená střela Bezpalce, která doskákala daleko vedle liberecké svatyně.
19'
Standardní situaci od rohového praporku si hosté zopakovali hned nadvakrát, v obou případech ale domácí defenziva nepustila hosty ke střeleckému zakončení na branku.
18'
Ševčík vysunul Aaronse kolmicí do pokutového území, zpětnou přihrávku nové liberecké posily před branku domácí srazili na rohový kop.
16'
Malinského centr domácí defenziva odvrátila do středu hřiště, v držení míče zůstává Liberec.
15'
Holenda si naběhl na kolmici podél pravé postranní čáry, míč ale nabral mírně rychlejší odskok, než by si domácí fotbalista představoval a už nestačil balón zpracovat.
13'
Pázler prudkým centrem hledal Aaronse, ten nestihl zakončit
13'
První nebezpečná situace se udála před domácí brankou! Pázler odcentroval z pravého křídla velmi kvalitně, Aarons už mohl zakončovat do takřka odkryté branky, když mu ale v poslední chvíli vletěl pod nohy Milošević a v tísni už anglický fotbalista vystřelit nedokázal!
13'
Z velké dálky napřáhl k zajímavému pokusu Bezpalec, brankář Hladký ale ukryl míč s jistotou do svých rukavic.
12'
Bílovský se pokusil posunout míč do pokutového území Holendovi, ten byl důrazně pokryt hostujícími zadáky.
11'
Rohový kop vybojovali také domácí, přetažený centr Raspopovič vracel před branku, kde spadl k zemi Holenda, o penaltový zákrok se však nejednalo a hosté odehráli míč do bezpečí.
9'
Po následném rohovém kopu hosté nedokázali výrazněji ohrozit brankáře Radu.
8'
Pázler po zisku míče potáhl balón po útočné polovině a z nějakých pětadvaceti metrů napřáhl ke střeleckému pokusu, ten byl sražen mimo domácí branku.
4'
Djuranovič pálil z hranice vápna, střela byla nakonec odvrácena
4'
Nepřesná souhra domácích ve středu hřiště, míče se ujali Severočeši.
2'
Při hostujícím nákopu po útočné polovině byl útočný faul odpískán Janu Pázlerovi.
1'
Úvodního výkopu se ujal Jan Holenda a je rozehráno! Dukla hraje celá ve žlutém, hosté oblékli modrou sadu svých dresů.
1'
Utkání právě začalo.
Asi těžko si lze představit nějaké lepší podmínky na fotbal, než jsou dnes v Praze. Obloha je zcela jasná, bezvětří a ideálních 22 stupňů Celsia.
Do základních sestav se vešli všichni tři debutanti, diváci na Julisce už od první minuty uvidí při premiéře v české nejvyšší soutěži Jána Ďuricu, Nikolu Raspopoviće i Rolanda Aaronse.
Úvodní sestavy:

FK Dukla Praha: F. Rada – Chlumecký, Ďurica, Raspopovič – Douděra, Bilovský, Bezpalec, Doumbia, Milošević (C) – Holenda, Djuranović.
Náhradníci: M. Hruška – Kott, Souček, Marek Hanousek, Brandner, Schranz, Ostojić.

FC Slovan Liberec: Hladký – Mikula, Vukliševič, Karafiát, Kerbr – Breite (C), Ševčík – Malinský, Potočný, Aarons – Pázler.
Náhradníci: Nguyen – Oršula, Pešek, Hybš, Mashike Sukisa, Nešický, Kačaraba.

Rozhodčí: Franěk – Vlasjuk, Melichar.
FC Slovan Liberec

Také Severočeši během reprezentační přestávky nelenili a získali jedno z největších jmen v klubové historii, dvaadvacetiletého rodáka z jamajskéhého Kingstonu Rolanda Aaronse.

Aarons přichází na půlroční hostování z Newcastlu United, kde v loňské sezóně vyběhl ke čtyřem zápasům v Premier League a dalších jedenáct jich přidal v italské Serii A během hostování v Hellasu Verona. Aarons celkem nastoupil v Premier League k osmnácti zápasům.

Tým Slovanu naopak opustil Radek Voltr, jenž bude hostovat v Příbrami.

Do dnešního utkání Slovan vstupuje z deváté pozice, přičemž již pětkrát v řadě neprohrál. Nutno ale dodat, že během této série ke čtyřem remízám přidal jediné vítězství, 3:1 v Příbrami. Naposledy Liberec remizoval pod Ještědem bez branek s ostravským Baníkem.

Také Liberec zatím hledá pravidelného kanonýra, v úvodních sedmi kolech jen Pázler s Potočným dokázali vstřelit dvě branky, další čtyři fotbalisté si připsali po jedné trefě.
FK Dukla Praha

Fotbalisté Dukly zahájili letošní ročník velmi zle, když v dosavadních sedmi utkáních ještě nezískali ani bod. V domácím prostředí podlehli Plzni, Bohemians i Slovácku, na hřištích soupeřů neuspěli v Teplicích, Příbrami na Spartě a v Ostravě.

Během reprezentační přestávky na lavičce Dukly skončil hlavní trenér Pavel Drsek, kterého nahradí Roman Skuhravý. Ten z osobních důvodů ukončil své angažmá v Opavě a zamířil právě na Julisku.

Vedení Dukly se podařilo sehnat výrazné posily do zadních řad, které vyztuží Ján Ďurica a Nikola Raspopović. První jmenovaný v době své reprezentační kariéry odehrál 91 zápasů ve slovenském národním týmu, naposledy působil v tureckém Trabzonsporu a srbský obránce posílil Duklu po ukončení smlouvy v běloruském Šachťoru Soligorsk.

Pražany naopak opustili Dominik Preisler, jenž bude pokračovat sezónu v Jihlavě a Lukáš Holík zamířil na hostování do Zlína.

Kromě defenzivy ale musí Dukla výrazně vylepšit i svoji útočnou produktivitu, neboť v prvních sedmi kolech jen slovenský útočník Schranz vstřelil dvě branky, nikdo jiný nemá na svém kontě více než jeden gól.
Hezké odpoledne z pražské Julisky, kde se v rámci osmého kola Fortuna ligy střetne domácí Dukla se Slovanem Liberec a bude to den velkých debutů, jelikož v obou týmech se během reprezentační přestávky udály důležité změny.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
11. kolo
Tabulka 2023/2024
Z V R P Skóre B
1. Sparta 10 8 2 0 27:7 26
2. Slavia 10 7 3 0 17:5 24
3. Plzeň 9 6 1 2 27:11 19
4. Olomouc 10 6 0 4 17:14 18
5. Ostrava 10 5 2 3 17:9 17
6. Ml. Boleslav 9 5 2 2 18:12 17
7. Slovácko 10 5 2 3 11:12 17
8. Teplice 10 3 4 3 10:10 13
9. Bohemians 10 4 1 5 10:14 13
10. Hr. Králové 10 3 2 5 13:17 11
11. Liberec 10 2 4 4 13:18 10
12. Jablonec 10 1 5 4 8:14 8
13. Pardubice 10 2 2 6 8:17 8
14. Karviná 10 2 1 7 15:22 7
15. Č. Budějovice 10 2 1 7 13:25 7
16. Zlín 10 1 2 7 8:25 5
Články odjinud