FORTUNA:LIGA - Základní část - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Ostrava : Zlín - 1. března 2019   18:00

Ostrava
25' Baroš (Mešaninov)
1:2
(1:1)
Zlín
20' Jiráček  (Poznar) • 64' Poznar  (Čanturišvili)

Laštůvka – Pazdera, Procházka, Stronati, Fleišman – Kuzmanović (78. Šindelář), R. Hrubý, Mešaninov (61. Fillo), Holzer (69. Granečný) – Baroš (C), Diop.
Budinský – Šindelář, Granečný, Fillo, Jirásek, J. Šašinka, O. Šašinka.
Julínek – Moláček, Podaný
Městský stadion, Ostrava-Vítkovice
9 994 diváků
Rakovan – Li. Holík, P. Buchta, Hlinka, Bačo, Bartošák – Čanturišvili (89. Hronek), Jiráček (C), Podio (90+2. Hnaníček), Džafić – Poznar (82. Jakubov).
S. Dostál – Hnaníček, Železník, Hronek, Slaměna, Jakubov, Matejov.
žlutá karta

SESTŘIH: Baník - Zlín 1:2. Ostrava znovu zaváhala, Ševci uspěli po šesti zápasech

Na vítkovickém stadiónu je dobojováno! Fotbalisté Baníku Ostrava na domácím trávníku prohráli se Zlínem 1:2, když na druhou branku soupeře už odpovědět nedokázali.

Po nerozhodném poločase utkání rozhodl v 64. minutě Tomáš Poznar, o deset minut později pak byl vyloučen Robert Hrubý a v deseti už se Baník do žádné šance nedostal, ba naopak zlínští fotbalisté pak mohli několikrát svůj náskok zvýšit, to už Baník přežil díky tyči či zákrokům brankáře Laštůvky, k bodům to ale domácím nestačilo.

Zlín dnešním vítězstvím přerušil sérii šesti porážek v řadě a minimálně do zítřejšího souboje Liberec – Sparta přeskakuje na šestém místě tabulky Severočechy, naopak Baníku se Sparta může vzdálit ze současného tříbodového rozdílu.
90'
Hosté útočí z brejků, Hronka vychytal Laštůvka
90+5'
90+5'
Hosté běželi ve třech proti jedinému obránci a nesehráli to špatně, Džafić sice měl potíže s převzetím přihrávky, přesto mohl směřovat proti Laštůvkovi, ten si připisuje další těžký zákrok!
90+5'
Zlín v poslední minutě avizovaného nastavení vybojoval autové vhazování, hosté už se budou snažit dohrát zápas s míčem na svých kopačkách.
90+3'
Žlutou kartu dostává Jiří Fleišman (FC Baník Ostrava).
90+3'
Hronek si naběhl na dlouhý pas za ostravskou obranu a z úhlu směřoval zcela osamocen vstříc brankáři Laštůvkovi, ten dokázal Hronkovu střelu vyrazit!
90+3'
Také Jakubov promarnil šanci ke zvýšení skóre! U pokutového území si výborně zpracoval Jiráčkův nákop a levačkou pak pálil vedle ostravské branky.
90+2'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Pablo Joaquin Podio, přichází Josef Hnaníček.
90+2'
V dalším souboji této dvojice už se Hronek provinil nedovoleným zákrokem.
90+1'
Znovu se hraje u rohového praporku na ostravské polovině, Hronek v souboji s Pazderou vybojoval roh pro Zlín.
90+1'
Rozhodčí Julínek oddaluje závěrečný hvizd o pět nastavených minut.
90'
Granečného centr Marek Hlinka srazil k brankáři Rakovanovi.
90'
Jakubovovi se u rohového praporku nepodařilo prostrčit míč mezi dvěma soupeři, od své branky rozehrává Jan Laštůvka.
89'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Vachtang Čanturišvili, přichází Petr Hronek.
88'
Krásná střela Čanturišviliho skončila na tyči!
88'
Další šance pro Zlín! Hosté dostali prostor u pokutového území Baníku a povedená střela Čanturišviliho se odrazila od vzdálenější tyče!
88'
Do hry se připravuje Petr Hronek, hostující fotbalista ale zatím čeká na přerušení hry, bojuje se ve středu pole.
87'
Pazderův nákop do pokutového území si na hruď pohodlně zpracoval Buchta a hostující obránce měl i dost času na rozehrávku, následně po přenesení hry na ostravskou polovinu je v ofsajdu přistižen Jakubov.
86'
Po rohovém kopu Baníku se do vzduchu zavěsil Stronati, v záklonu ale míč nasměroval výrazně mimo zlínskou branku.
84'
Baník zatlačil soupeře k jeho pokutovému území, na Procházkův centr nedoskočil Diop a hosté se pak marně dožadovali odpískání údajného nedovoleného zákroku senegalského útočníka.
83'
Džafićově rohovému kopu se Baník ubránil, domácí pak vybojovali autové vhazování ve středu hřiště a mohou se přesunout na útočnou polovinu.
82'
Laštůvka vychytal Džafičovo sólo a Baník stále žije!
82'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Tomáš Poznar, přichází Patrik Slaměna.
82'
Adnan Džafić mohl hosty výrazně přiblížit k vítězství, když unikl bránícímu Fleišmanovi, Džafićovu střelu ale Laštůvka vyrazil vedle branky a udržel šanci na body pro Baník!
81'
Volnému kopu Baníku se Zlín ubránil a hosté už přesunuli hru do středu hřiště.
80'
Baroš vybojoval Bačův faul v hloubi zlínské poloviny, standardní situace pro Baník.
78'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Nemanja Kuzmanović, přichází Martin Šindelář.
78'
Další Podiův centr už hlavou odvrací bránící Pazdera.
78'
Podiovi už se podařilo rohový kop rozehrát, po odrazu míče za brankovou čáru si Argentinec tuto standardní situaci zopakuje.
77'
Výtržník Baroš! Strkal do Podia, má to za žlutou
77'
Pablo Podio se připravoval na rozehrávku rohového kopu, během čehož k němu přiletěla láhev s vodou, rozhodčí Julínek sám přišel láhev zdvihnout a Milan Baroš poté se snažil Pabla Podia postrkovat zpět k rohovému praporku, za což vidí žlutou kartu.
75'
Střelu Podia vytěsnil Laštůvka na roh
75'
Zlínští se usadili na útočné polovině, z jejich další souhry mohl těžit Pablo Podio, jehož střelu ze střední vzdálenosti ke vzdálenější tyči Laštůvka vyrazil vedle branky!
74'
Hra se začíná kouskovat, tentokrát po nepříjemné srážce s Diopem zůstal na trávníku ležet Adnan Džafić.
73'
Komplikace pro domácí, vysoká noha posílá Hrubého do sprch!
73'
Baník bude dohrávat v deseti! Robert Hrubý vysokou nohou trefil Pabla Podia a po druhé žluté kartě jej rozhodčí Julínek posílá do šatny!
71'
Rohový kop Granečného nepřinesl vážnější ohrožení pro zlínskou branku.
70'
Střídající Granečný to zkoušel z otočky
70'
Po domácím nákopu do pokutového území následnou střelu s jistotou zachytil brankář Rakovan.
69'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Daniel Holzer, přichází Denis Granečný.
69'
Adnan Džafić nejdříve pravačkou trefil ostravskou zeď, odražený míč pak levačkou napálil daleko vedle domácí branky.
68'
Pablo Podio šikovně pronikl po ose hřiště k pokutovému území, kde byl přistrčen Václavem Procházkou, ten za své počínání vidí žlutou kartu a navíc hosté budou rozehrávat standardní situaci z nějakých pětadvaceti metrů od branky.
67'
Diop ve středu hřiště stáhl Podia, hosté rozehrávají míč z klidu.
65'
Baník se snaží rychle reagovat na nepříznivý stav, po Procházkově lobované přihrávce byl ale v těsném ofsajdu přistižen Nemanja Kuzmanović.
64'
Zlín právě vstřelil branku!
Hosté se nečekaně ujímají vedení! Po rychlé souhře Podia s Čanturišvilim se míče ujal TOMÁŠ POZNAR a střelu zpoza pokutového území dokázal propasírovat za brankáře Laštůvku!
63'
Poznar nachytal Laštůvku, Ševci znovu vedou, 1:2
63'
Od rohového praporku už se domácí nijak neprosadili.
62'
Baroš se na levé straně probil přes Bača a směřoval od rohu pokutového území k brankáři Rakovanovi, zřejmě ale prováhal dobrý moment k zakončení a Bačo mu výborným zákrokem dokázal míč ukopnout na roh.
61'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Arťom Mešaninov, přichází Martin Fillo.
61'
Podiův oblouček do pokutového území nabral rychlý odskok a Poznar už jej ve vymezeném prostoru nedostihl.
60'
Hrubého centr stáhl ze vzduchu brankář Rakovan.
60'
Džafić nedovoleně atakoval pronikajícího Fleišmana, tentokrát rozhodčí Julínek nechává karty ve své kapse.
59'
Fleišmanův centr byl příliš krátký pro Baroše, míč odhlavičkoval z nebezpečného prostoru bránící Hlinka.
58'
Do Holíkova nákopu k pokutovému území vložil nohu Mešaninov, ruský fotbalista srazil míč k brankáři Laštůvkovi.
57'
Džafič se po Poznarově sklepnutí šikovně uvolnil ve středu hřiště, po jeho přihrávce ale Čanturišvilimu odskočil míč od kopačky a Pazdera byl u odraženého míče dříve.
55'
Rozhodčí Julínek pokračuje v karetním přestavení, Tomáš Poznar u pokutového území Baníku došlápl na nohu Podia po Argentincově odehrání míče.
54'
Procházkův nákop k hranici pokutového území Dame Diop sklepl k Barošovi, tomu ale nevyšla těžká střela levačkou po odskoku míče. Volného balónu se zmocnil brankář Rakovan.
53'
Džafić se pokoušel protlačit v pokutovém území kolem Fleišmana, ten s vypětím všech sil nakonec dokázal bosenskému fotbalistovi odebrat míč od kopačky.
52'
Brankář Rakovan vidí žlutou kartu za zdržování při rozehrávce.
51'
Hrubý dalším centrem hledal u vzdálenější tyče nabíhajícího Baroše, ten ale byl přistižen v dalším sporném ofsajdu, podobně jako v prvním poločase Buchta, obě situace ale rozhodnutí pomezního rozhodčího Podaného nijak neovlivnilo.
50'
Hrubého centru se Zlín ubránil, v držení míče ale pokračuje Baník.
49'
Čanturišvili u postranní čáry neudržel míč v souboji s Kuzmanovićem, jenž si počínal velmi tvrdě, avšak podle rozhodčího Julínka v rámci pravidel, srbská posila Baníku pak vybojovala rohový kop pro Baník.
49'
Po sérii soubojů u středové čáry je pískán náběh Ondřeje Bača do Dame Diopa, zlínský obránce za své počínání inkasuje žluté napomenutí.
47'
Úvodní desítky sekund druhého dějství se odehrávají výhradně ve středu hřiště.
46'
Po přestávce se pokračuje beze změn v sestavách.
46'
Po prvním poločase moravsko-slezského souboje hraje Baník Ostrava se Zlínem 1:1, když na vedoucí branku Petra Jiráčka brzy odpověděl Milan Baroš.

V úvodním dějství jsme viděli zajímavý souboj hraný v rychlém tempu, blíže k druhé brance měl Baník, nejdříve ale Milan Baroš trefil břevno a poté na střílenou přihrávku Holzera před prázdnou brankou nedosáhl Dame Diop.
45+3'
45+2'
Baroš si u pokutového území Zlína zpracoval dlouhý nákop, posunul míč k Holzerovi, na jehož střílenou přihrávku před odkrytou částí zlínské branky těsně nedosáhl Dame Diop!
45+1'
K úvodním pětačtyřiceti rozhodčí Julínek přidává tři nastavené minuty.
44'
Po rychlé souhře hostů Džafić našel v pokutovém území Poznara, ten se snažil zakončit z prvního doteku, přes bránícího Stronatiho ale branku netrefil.
43'
Na trávníku se výrazně přiostřuje, další žlutou kartu vidí Robert Hrubý za svůj nedovolený zákrok u postranní čáry.
42'
Kuzmanovič to zkoušel z dálky, Rakovan se musel natahovat
42'
Nemanja Kuzmanović se na zlínské polovině odhodlal k dalekonosnému pokusu, Rakovanovi se jej podařilo vyrazit do bezpečného prostoru.
41'
Nedlouho poté je Čanturišvili žlutě potrestán za podražení soupeře ve středu hřiště.
40'
Jedovka Bartošáka vyzkoušela Laštůvku
40'
Souběh velmi kuriózních situací! Bartošákovu střelu z dálky Laštůvka neudržel, odraženého míče se zmocnili hostující zadáci, ti ale přišli o míč ve vlastním pokutovém území a před Čanturišvilim se otevřela obrovská příležitost před ostravskou brankou, ovšem gruzínská posila velmi nepovedeně přihrávala.
39'
Mešaninov už se vrací zpět do boje a Baník pokračuje v plném počtu.
38'
Poznar loktem složil Mešaninova, sudí ale penaltu nepíská!
38'
Po Hrubého rohovém kopu se odraženého míče ujal brankář Rakovan. Mezitím se před brankou jen velmi těžce zvedá z trávníku Mešaninov, jenž utrpěl úder loktem od Poznara zcela mimo hlavní dění.
37'
Kuzmanović elegantně obešel Bartošáka, následný centr před branku Bačo odhlavičkoval na rohový kop.
36'
U míče už jsou znovu Ostravští, rozehrávají od obranného kvarteta a do souhry se zapojil i brankář Laštůvka.
34'
Fleišmanovi se po důrazném zákroku u postranní čáry dostalo varování od sudího Julínka, zůstalo ale jen u verbálního upozornění.
33'
Tempo zápasu zůstává vysoké, po souhře Čanturišviliho s Bartošákem přišla velmi nebezpečná přízemní přihrávka do pokutového území, nikdo ve žluto-modrém se ale do zakončení neprotlačil.
31'
Holzerův přízemní centr Petr Buchta odkopává za postranní čáru, Baník ale zůstává v náporu.
30'
Baroš trefil po krásné akci břevno!
30'
Milan Baroš byl velmi blízko k dokonání obratu!

Na průnikovou přihrávku Kuzmanoviće si do pokutového území naběhl Hrubý, šikovně posunul míč k Milanu Barošovi, jenž orazítkoval břevno zlínské branky!
29'
Bartošákův nákop podél levé postranní čáry si Poznar dobře pustil do běhu, následně ale nevybojoval ani rohový kop a bude se kopat od ostravské branky.
27'
Diop převzal přihrávku z hloubi pole u rohu pokutového území, nepodařilo se mu ale obejít Hlinku a pádem na zem ani nevybojoval nedovolený zákrok někdejšího fotbalisty Baníku.
25'
Legenda nestárne, Baroš hlavou vyrovnává, 1:1
25'
Baník právě vstřelil branku!
Baníku se podařilo velmi brzy vyrovnat! Ze standardní situace centroval Daniel Holzer, Mešaninov s lehkou tečí hlavy jednoho z protihráčů nasměroval míč k MILANU BAROŠOVI, jenž svoji hlavičku trefil k tyči a rozjásal publikum!
24'
Domácí rozehráli nakrátko a následně měli trochu štěstí, že Podio fauloval Hrubého, tomu míč totiž trochu odskočil od kopačky a hrozil velmi nebezpečný brejk pro Zlín.
23'
Diop se na levé straně pokusil protáhnout kolem Libora Holíka, tomu se povedlo srazit míč za zlínskou branku, Baník bude pokračovat od rohového praporku.
22'
Hostům další útočná akce nevyšla, Poznar předal míč Podiovi na levé křídlo, argentinský středopolař se ale této souhry nechtěl zúčastnit, protože byl zřejmě v postavení mimo hru.
20'
Šok pro domácí, Poznar krásně našel Jiráčka, ten to poslal k tyči, 0:1
20'
Hosté se ujímají vedení! V zárodku akce Hlinka ve středu hřiště obral o míč Milana Baroše a hosté pak rozjeli rychlý přechod do útoku, v jehož závěru Tomáš Poznar potáhl míč do pokutového území a následně přihrál přímo do běhu PETRU JIRÁČKOVI, jenž zakončoval do protipohybu brankáře Laštůvky!
18'
Buchta střílel přes hlavu, Laštůvku ale nevylekal
18'
Džafićův centr Poznar prodloužil ke vzdálenější tyči, kde Buchta přes hlavu zakončoval jen k brankáři Laštůvkovi. Asistent rozhodčího Marek Podaný zároveň zdvihl praporek na znamení Buchtova ofsajdu, to však bylo zřejmě nepřesné rozhodnutí.
17'
Holík na pravém křídle vybojoval druhý rohový kop ve prospěch zlínských fotbalistů.
16'
Vysoký centr Jiřího Fleišmana doletěl až za zlínskou branku, rozehrávat bude Peter Rakovan. Ten chytá první zápas od úvodu prosince, kdy ještě za Dundee United bojoval ve druhé skotské lize.
15'
Další nepřesnost předvedl Václav Procházka, jenž na pár metrů nedokázal přihrát Stronatimu ani Fleišmanovi a nasměroval míč rovnou za postranní čáru.
14'
Bilanci nevylepšil ani Robert Hrubý, jehož přihrávka doputovala jen do zámezí, hosté vhazují.
13'
Od úvodních minut je cítit obrovská snaha obou týmů o maximální výkon, na hřišti je řada soubojů, zatím ale postrádáme zajímavější fotbalové akce.
12'
Fleišmanův centr na hranici pokutového území Zlína se neujal, po následných soubojích hosté odkopli míč ve středu pole, kde znovu rozehrává Baník.
10'
Dlouhý nákop na zlínskou polovinu Dame Diop prodloužil k brankáři Rakovanovi. Diop je jedním z řady fotbalistů na obou stranách, kteří prošli týmem dnešního soupeře.
9'
Podiův rohový kop nepřinesl žádné ohrožení pro brankáře Laštůvku, domácí už přenesli hru do středu hřiště.
8'
Pazdera zachránil domácí před nabíhajícím Čanturišvilim
8'
Adnan Džafić si našel prostor na pravém křídle a velmi nebezpečným centrem hledal u vzdálenější tyče nabíhajícího Čanturišviliho, před ním stačil v poslední chvíli odehrát míč do bezpečí bránící Pazdera, někdejší zlínský kapitán.
6'
Nepřesná souhra hostů ve středu hřiště, blíže k pasu na Čanturišviliho měl bránící Procházka.
4'
Po Džafićově ošetření už se může ve hře pokračovat.
3'
Po srážce s Mešaninovem se bolestivě zvedá ze země Adnan Džafić, bosenský záložník Zlína bude muset být ošetřen.
2'
V úvodních desítkách sekund vidíme řadu autových vhazování, zatím se bojuje mezi "šestnáctkami".
1'
Po dlouhém nákopu domácích z hloubi pole na útočnou polovinu se míč odrazil do zámezí, rozhodčí zprvu udělili míč domácím, Nemanja Kuzmanović poté ale přiznal teč a autové vhazování se otáčí ve prospěch Zlína.
1'
Rozehráno! Úvodního výkopu se ujal v bílém hrající Baník, hosté oblékli modro-žluté dresy.
1'
Rozhodčí Julínek přivedl aktéry zápasu před velmi dobře zaplněný vítkovický stadión.
V ostravské sestavě jsou dvě změny oproti zápasu na Spartě, Adam Jánoš je zraněný a Martin Fillo zůstal jen mezi náhradníky, v zahajovací jedenáctce se místo nich objevují Nemanja Kuzmanović a Arťom Mešaninov.

Zlínu vůbec nevyšel vstup do jarní části soutěže, oproti poslední porážce s Bohemians si od úvodní minuty zahrají brankář Rakovan, v obraně Hlinka s Holíkem a v záloze Džafič s Podiem.

FC Baník Ostrava: Laštůvka – Pazdera, Procházka, Stronati, Fleišman – Kuzmanović, R. Hrubý, Mešaninov, Holzer – Baroš (C), Diop.
Náhradníci: Budinský – Šindelář, Granečný, Fillo, Jirásek, J. Šašinka, O. Šašinka.

FC Fastav Zlín: Rakovan – Li. Holík, P. Buchta, Hlinka, Bačo, Bartošák – Čanturišvili, Jiráček (C), Podio, Džafić – Poznar.
Náhradníci: S. Dostál – Hnaníček, Železník, Hronek, Slaměna, Jakubov, Matejov.

Rozhodčí: Julínek – Moláček, Podaný.
Poslední tři vzájemná utkání

21.9.2018 Zlín – Baník 1:2
7.4.2018 Zlín – Baník 0:2
1.10.2017 Baník – Zlín 2:2
FC Fastav Zlín

Zlínu se vstup do jara vůbec, ale vůbec nepovedl. Nezvládl totiž ani jeden z duelů, ve kterých byl papírovým favoritem. Hned v prvním představení podlehl doma 0:1 Slovácku. Následně si jel Fastav zlepšit náladu do Příbrami, kde se ovšem se zlou potázal. Příbramští fotbalisté dokázali soupeře v přestřelce udolat a nakonec vyválčili tři body za výhru 3:2. Ani tento výsledek Zlín neprobral. Ve svém zatím posledním představení padl na vlastní půdě proti pražské Bohemce 0:2 a po třech prohrách tak vypadl z elitní šestky. Aktuálně drží až 7. místo se 30 body.
FC Baník Ostrava

Ostravané si až do minulého kola drželi jarní neporazitelnost, o kterou však přeci jen přišli. Na úvod jara zavítala Ostrava na Duklu, na jejíž hřišti zahodila velké množství šancí a nakonec brala jen bod za remízu 1:1. Poté však již Slezané zabrali naplno, když před vlastním publikem zvládli přetlačit Liberec, jenž si domů odvezl porážku 2:1. Třetí kolo druhé poloviny sezóny již bylo pro Baník osudné. Na Spartě sice vedli zásluhou Diopa, ale Sparta dokázala skóre otočit na svou stranu třemi góly. Svěřenci Bohumila Panika dokázali v nastavení jen korigovat na 3:2, být hráli dobrou půlhodinu v početní přesile. Po první jarní porážce tak Baník drží 4. příčku se ziskem 38 bodů.