FORTUNA:LIGA - Základní část - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bohemians : Jablonec - 14. června 2020   17:00

Bohemians
10' Mosquera (Vacek) • 14' M. Dostál (Vaníček) • 80' Hronek (Schumacher)
3:0
(2:0)

P. Le Giang – Hůlka, Bederka, Krch (C) – M. Dostál, Vacek (68. Květ), Ljovin, Schumacher (83. Šmíd) – Vaníček (60. Vodháněl), Nečas (60. Hronek), Mosquera (83. Ugwu).
Valeš – Bartek, Hronek, Šmíd, Vodháněl, Květ, Ugwu.
Hrubeš – Koval, Vitner
Ďolíček, Praha-Vršovice
350 diváků
V. Hrubý – Libor Holík, Jeřábek, Plechatý, Krob (46. Černák) – Považanec – Pleštil, Kratochvíl, T. Pilík (46. Matoušek), Sýkora – Doležal (C) (74. Chramosta).
Hanuš – Štěpánek, Hämäläinen, Chramosta, Matoušek, Velich, Černák.
Hrubý

SESTŘIH: Bohemians - Jablonec 3:0. Klokani půjdou do prostřední skupiny z osmého místa

Ještě doplním, že Bohemka se v semifinále skupiny o Evropu utká se Slováckem. Jablonec čeká skupina o titul. To už je z mé strany pro dnešek vše. Na shledanou!
Fotbalisté Bohemians se rozloučili se základní částí FORTUNA:LIGY výhrou 3:0 nad Jabloncem, kterou oceňuje na dnešní poměry už solidní divácká kulisa. Klokani tak půjdou do prostřední skupiny z osmého místa, hosté naopak klesli na čtvrtou pozici.

Domácím dnes skvěle vyšel začátek. Už v 10. minutě je poslal hlavou do vedení Jhon Mosquera a o čtyři minuty později přidal druhý gól Martin Dostál. Po změně stran se Severočeši zvedli. Černákova trefa však nebyla uznána pro ofsajd a Matoušek z úniku netrefil bránu. V 80. minutě tak definitivně rozhodl po Schumacherově přihrávce Petr Hronek.
90'
Chramosta v závěru nedokázal trefit bránu
90+3'
90+3'
Poslední šanci zápasu spálil hostující Jan Chramosta, který vyplaval sám před Le Giangem, ale nedokázal trefit bránu!
90+2'
Dlouhý aut Holíka směřoval před domácí bránu. Míč vyboxoval do bezpečí Le Giang.
90+2'
Zhruba pětistovka přítomných diváků odměňuje své hráče potleskem ve stoje.
90+1'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty!
90'
Už je vše v pořádku, zápas pokračuje.
89'
Nepříjemný střet Černáka s Janem Vodhánělem. Oba fotbalisté se těžce zvedají z trávníku. Rozhodčí Hrubeš raději přerušil hru.
88'
Fotbalisté Bohemians drží míč na svých kopačkách a za skandování a potlesku svých fanoušků si užívají závěr zápasu.
86'
Podle aktuálních výsledků posledního kola základní části se zdá, že se Bohemka posune v tabulce na osmé místo a v prvním kole skupiny o Evropu by si tak zajistila výhodu odvety na domácím hřišti.
84'
Jan Vodháněl u vlastní šestnáctky vybojoval míč a posunul ho na Michaela Ugwua. Ten se čistě zbavil Plechatého, ale dalšího protihráče už fauloval.
83'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Till Schumacher, přichází Michal Šmíd.
83'
Velký potlesk vyprovází z trávníku Jhona Mosqueru, jehož nahrazuje Michael Ugwu.
80'
Schumacher nacentroval pod sebe na Hronka, ten přidal třetí gól Klokanů, 3:0
80'
Bohemians právě vstřelili branku!
Je zřejmě hotovo! Ljovin roztáhl hru na levou stranu hřiště, kde byl rozběhnutý Till Schumacher. Německý fotbalista následně nahrál před bránu PETROVI HRONKOVI, jenž balón placírkou uklidil do jablonecké sítě – 3:0.
78'
Bederka teď nevyřešil obrannou situaci úplně jistě a z toho rezultovala akce Jana Matouška na pravé straně. Ten ale z rohu šestnáctky zamířil poměrně hodně vedle.
76'
Z hodně velké dálky to zkusil Roman Květ. Domácí záložník vystřelit umí, ale tentokrát mu to nesedlo a balón proskákal daleko vedle Hrubého brány.
75'
Hosté se nevzdávají a snaží se s vývojem duelu něco udělat. Balón nyní musel odpálit z domácí šestnáctky do bezpečí Jiří Bederka.
74'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Martin Doležal, přichází Jan Chramosta.
72'
Martin Dostál má nějaké drobné zdravotní problémy. Snad ale bude v pořádku. V této sezóně už toho pravý obránce Bohemky odmarodil dost.
70'
Domácí nechtějí jen bránit náskok. Mosquerův přízemní centr odvrátil Jeřábek zpět ke Kolumbijci, který poslal před bránu další míč. Hrubý zasáhl nejistě a moc nescházelo, aby Roman Květ na zadní tyči zakončoval do odkryté svatyně hostí!
68'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Kamil Vacek, přichází Roman Květ.
68'
Další roh hostí. Zajímavá rozehrávka směřovala na před pokutové území na Miloše Kratochvíla, který z voleje bránu netrefil.
67'
Rohový kop Považance směřoval na bližší tyč, kde byl připravený hráč domácích.
66'
Černák nyní vlétl do šestnáctky domácích z levé strany a vybojoval pro Severočechy roh.
64'
A zase Michal Černák, který se zjevil mezi stopery Bohemians, kde si našel prostor k hlavičce. Bránu ale netrefil.
64'
Po změně stran se Jablonec rozhodně zvedl. Závěrečná necelá půlhodina duelu tak může být ještě zajímavá.
63'
Matoušek se snažil přelobovat Le Gianga, míč se snesl vedle tyče
63'
Jan Matoušek přebral míč na hranici ofsajdu a tentokrát už utíkal sám na Le Gianga. Snažil se ho přehodit, ale míč se snesl vedle pravé tyče! Tohle byla největší šance hostí v dosavadním průběhu utkání.
61'
Před nabíhajícím Matouškem musel zasahovat Krch a posléze Bederka, který dával malou domů Le Giangovi. Pokud by některý z obránců Bohemians chyboval, šel by kmenový hráč Slavie sám na bránu.
61'
Ve středu hřiště se potkali Hůlka s Považancem. Rozehrávat bude Jablonec.
60'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Antonín Vaníček, přichází Jan Vodháněl.
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Jakub Nečas, přichází Petr Hronek.
58'
Z ničeho nic měl gól na kopačce Antonín Vaníček! Jakub Nečas doběhl u brankové čáry těžký balón a zpětnou přihrávkou našel Vacka, který přiťukl Vaníčkovi. Ten byl na penaltě zcela volný, ale v tutovce mířil nad!
55'
Holíkův centr z pravé strany zase hledal aktivního Černáka. Tentokrát ale jablonecký mladíček přes Dostála nedoskočil.
53'
Nyní se osmělili i domácí. Z levého rohu šestnáctky otestoval Hrubého Jakub Nečas. Jeho skákavá střela ale postrádala razanci a hostující brankář si tak poradil.
52'
Znovu Černák! V pádu hlavičkoval, Le Gianga nepřekonal
52'
Mladíček Michal Černák hru hostí oživil! Nyní v pádu hlavičkoval po centru spoluhráče a donutil Patrika Le Gianga k dobrému zákroku.
50'
Hosté po změně stran přidali. Před Sýkorou odpálil míč na roh Bederka.
48'
Michal Černák parádním volejem překonal Le Gianga. Radost Jablonce ze snížení však byla předčasná, jelikož pomezní mával ofsajd některému z jabloneckých hráčů! Domácí tak stále vedou 2:0.
47'
Na druhé straně sklepával Doležal míč proti noze Milošovi Kratochvílovi. Ten to zkusil z poměrně velké vzdálenosti a domácí bránu netrefil.
46'
Hned po pár sekundách druhé půle směřoval dopředu Antonín Vaníček. V souboji 1 na 1 s obráncem nakonec neuspěl.
46'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Tomáš Pilík, přichází Jan Matoušek.
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Jan Krob, přichází Michal Černák.
46'
První poločas vyšel mnohem lépe fotbalistům Bohemians. Ti do utkání nastoupili s velkou chutí i přesto, že kouč Klusáček nechal několik hráčů ze základní sestavy odpočívat. Již v 10. minutě tak otevřel skóre Jhon Mosquera, jehož oslovil přesným centrem Vacek a o čtyři minuty později se tentokrát pro Vaníčkově centru trefil Martin Dostál. Klokani pak i nadále měli hru pod kontrolou, Jablonečtí toho naopak směrem dopředu zatím mnoho nepředvedli.
45+1'
45+1'
První poločas bude nastaven o minutu.
45'
Z té nic velkého nevytěžili. Zaútočit může Jablonec.
44'
Kratochvíl poslal na trávník Hůlku. Domácí budou rozehrávat standardní situaci.
44'
Domácí fanoušci svými pokřiky oslavují již jistý postup Bohemians do skupiny o Evropu. Zatím mohou být velmi spokojeni i s dnešním výkonem svých miláčků.
43'
Zajímavě vypadající akci Bohemky zastavil praporek pomezního rozhodčího. Dostál byl v ofsajdu.
42'
Za nakopnutým míčem se hnal Antonín Vaníček. Plechatý ho před ním raději odehrál do autu.
41'
Hostující Holík v souboji naskočil na Schumachera a je mu tak pískán útočný faul. Míč pro klokany.
40'
S ním si defenziva zelenobílých poradila.
39'
Holíkův centr srazil Schumacher. Hosté budou zahrávat roh.
38'
Hostující kouč Petr Rada nemůže být s výkonem svých svěřenců spokojen. Pokud se ve zbytku první půle nic nezmění, tak bude asi o přestávce běsnit.
37'
Vacek našel odražený míč a pálil těsně nad
37'
Domácí zase ukázali, že umějí být v ofenzivě nebezpeční. Dobrý centr Mosquery hledal Nečase, před kterým zasáhl jeden ze stoperů. Odražený míč si však našel Kamil Vacek, který z hranice šestnáctky pálil těsně nad!
35'
Bederka nedokázal přesně rozehrát na Dostála. Hosté tak budou vhazovat.
33'
Antonín Vaníček si na pravé straně pomohl útočným faulem. Rozehrávat bude Jablonec.
31'
Hosté se zatím v útoku těžko prosazují. Změnit se to snažil na pravé straně Libor Holík, jehož uhlídal Schumacher.
30'
Na hostující bránu se valil další domácí útok. Za obranu si už nabíhal Vaníček, před kterým nakonec jeden z obránců balón ukopl.
28'
Domácí nyní vybojovali před pokutovým územím soupeře míč a toho se snažil využít Kamil Vacek. Ten si natáhl balón na pravačku, jeho střela však byla zablokována obranou.
26'
Hra se v posledních minutách poměrně uklidnila. Pokračujeme bez dalších vážnějších situacích v šestnáctkách.
24'
Hosté zahrávali rohový kop. Vaníček balón odehrál k protihráči, jehož vysoký centr si stáhl ze vzduchu Patrik Le Giang.
24'
Rozestavení domácích je již tradičně velmi variabilní. Na papíře hraje Bohemka na tři stopery, ale Lukáš Hůlka se často vysouvá do středu zálohy.
23'
Antonín Vaníček se snažil prchnout Krobovi na pravém křídle. Úspěšnější byl nakonec levý bek Jablonce, který bude vhazovat.
22'
Ze hřiště se teď pomalu zvedal Lukáš Hůlka. Proti pravidlům se však provinil on, takže rozehrávat budou Severočeši.
20'
Jhon Mosquera má dnes evidentně velkou motivaci. Nyní napadal stopery Jablonce, které donutil k malé domů a následně prohnal i Vlastimila Hrubého, který raději zvolil dlouhý nákop.
19'
Jablonečtí fotbalisté jsou vývojem utkání opařeni. Balón posílal na levé křídlo Považanec, který ale vyprodukoval nepřesnou přihrávku.
17'
Domácí mají nadále více ze hry. Jablonecká obrana musela odklízet do bezpečí centr Dostála.
16'
Bohemka potěšila skvělým nástupem do utkání i své fanoušky. Na stadionu je zhruba pětistovka lidí včetně možná stovky v kotli a řada dalších příznivců je za plotem či na balkónech přes silnici. Atmosféra v Ďolíčku je už poměrně bouřlivá.
14'
Dostál poslal míč přesně do sítě a Klokani vedli už 2:0!
14'
S chutí hrající klokani přidávají druhý gól! Aktivní Mosquera posunul na levé straně balón Antonínovi Vaníčkovi, který odcentroval a míč poslal hlavou do sítě MARTIN DOSTÁL – 2:0.
12'
Domácí jsou zatím aktivnější. Teď zahrávali rohový kop. Míč směroval na Lukáše Hůlku, před ním balón odkopl obránce.
10'
Gól! Mosquera umístil balon za bezmocného Hrubého, 1:0
10'
Žlutou kartu dostává Jhon Mosquera (Bohemians Praha 1905).
10'
Domácí se ujímají vedení! Kamil Vacek poslal z pravé strany před bránu perfektní centr, který na zadní tyči usměrnil hlavou za záda bezmocného Hrubého Kolumbijec JHON MOSQUERA.
8'
Vypadá to, že bychom mohli sledovat pohledné utkání. Jablonec by chtěl vyhrát a domácí betonovat asi nebudou. Vaníček roztáhl hru doleva na Schumachera, který zpětnou přihrávkou vracel právě Vaníčkovi. Ten možná mohl střílet, ale ještě se rozhodl pro kombinaci a klokani balón na hranici šestnáctky ztratili.
7'
Hůlka z dobré pozice minul
7'
Po následném rohu se nacpal Mosquera k další hlavičce. Z dobré pozice bránu minul!
6'
Velká šance domácích! Mosquera odrazil balon o zem pod břevno, Hrubý míč přizvedl na roh
6'
Šance domácích! Po Dostálově centru se dostal k hlavičce Jhon Mosquera, který balón šikovně odrazil o zem směrem pod břevno. Hrubý míč pohotovým zákrokem přizvedl na roh!
5'
Nebezpečná akce Jablonce tažená po pravé straně. Finální centr Libora Holíka nezpracoval Martin Doležal.
4'
Kamil Vacek na půlce ztratil míč a využít toho mohli hosté. Přihrávka na Doležala však byla příliš dlouhá a balón skončil až u brankáře Le Gianga.
2'
Na druhé straně centroval z pravé strany Tomáš Pilík. Také defenziva Bohemky na úvod obstála.
1'
První útočná akce patřila domácím. Jablonec ji zastavil za cenu autu, který hodil až do šestnáctky Till Schumacher. Hosté se ubránili.
1'
Trenér Bohemians Klusáček se rozhodl šetřit některé opory. Volno dostali například Josef Jindřišek či Matěj Pulkrab. Jen na lavičce pak zůstali David Bartek, Filip Hronek nebo Jan Vodháněl. To Petr Rada postavil silnou jedenáctku.

Bohemians Praha 1905: P. Le Giang – Hůlka, Bederka, Krch (C) – M. Dostál, Vacek, Ljovin, Schumacher – Vaníček, Nečas, Mosquera.
Náhradníci: Valeš – Bartek, Hronek, Šmíd, Vodháněl, Květ, Ugwu.

FK Jablonec: V. Hrubý – Libor Holík, Jeřábek, Plechatý, Krob – Považanec – Pleštil, Kratochvíl, T. Pilík, Sýkora – Doležal (C).
Náhradníci: Hanuš – Štěpánek, Hämäläinen, Chramosta, Matoušek, Velich, Černák.

Rozhodčí: Hrubeš – Koval, Vitner.
Fanoušci Bohemky se mohli v týdnu po vítězství na Slovácku těšit i z dalších dobrých zpráv. Smlouva totiž byla prodloužena trenérovi Luďkovi Klusáčkovi a klub také uplatnil obci na záložníka Romana Květa, jehož hostování z Příbrami tak bylo změněno v přestup.
Oba týmy se utkaly hned v prvním kole soutěže. 12. července 2019 zvítězil Jablonec na domácím hřišti 2:0 dvěma góly Matouška. Severočeši dokázali uspět také v duelu zimní Tipsport Ligy, kde jim výhru 1:0 zajistil Chramosta.
Bohemians Praha 1905 (10. místo, 11 – 6 – 12, skóre 35:41, 39 bodů)
Klokanům koronavirová přestávka rozhodně pomohla. Vršovický celek během ní sehrál šest přípravných zápasů a v soutěžních duelech zatím válí. Hned čtyřikrát totiž zvítězil a podlehl pouze v derby Spartě. Poslední výhra 2:1 na Slovácku dala Bohemce definitivní jistotu prostřední skupiny, v níž mohou hráči v zelenobílém zabojovat o účast v předkolech Evropské ligy. Proti Jablonci ještě mohou svěřenci kouče Klusáčka teoreticky usilovat o osmé místo, které by znamenalo domácí odvetu v semifinále skupiny. Bohemians hodně prospěl příchod útočníka Matěje Pulkraba. Host ze Sparty stihl za klub od Botiče sehrát sedm zápasů a vstřelil v nich hned pět gólů.

Posledních 5 zápasů Bohemians:
Bohemians – Teplice 4:0
Bohemians – Č. Budějovice 3:2
Opava – Bohemians 0:1
Bohemians – Sparta 0:1
Slovácko – Bohemians 1:2
FK Jablonec (3. místo, 14 – 7 – 8, skóre 46:38, 49 bodů)
Jablonec se nachází v ligové tabulce na třetím místě hned za suverénními celky Slavie a Plzně. Trenér Petr Rada s mužstvem odvádí přes časté obměny kádru velmi dobrou práci. Po koronavirové pauze Severočeši začali domácí výhrou nad Zlínem. Následně si přivezli debakl z Edenu a doma podlehli v derby Liberci, ovšem poslední dva duely už zvládli za plný počet bodů. Ve středu udolali před omezený množstvím svých příznivců 1:0 Karvinou, když se o jediný gól utkání postaral v 58. minutě Jan Sýkora. Nejlepším jabloneckým střelcem je s 10 zásahy Martin Doležal.

Posledních 5 zápasů Jablonce:
Jablonec – Zlín 1:0
Slavia – Jablonec 5:0
Jablonec – Liberec 0:1
Teplice – Jablonec 1:2
Jablonec – Karviná 1:0
Vítám tu všechny milovníky fotbalu! V neděli odpoledne je na programu kompletní závěrečné 30. kolo základní části FORTUNA:LIGY. Jeden ze zápasů se odehraje ve vršovickém Ďolíčku, který bude hostit souboj místních Bohemians a Jablonce. Desátí klokani si již ve středu zajistili účast v prostřední skupině. To třetí Jablonec má jistou skupinu o titul, ovšem body od Botiče by se pro další boje samozřejmě hodily.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.