FORTUNA:LIGA - Základní část - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slavia : Zlín - 14. června 2020   17:00

Slavia
74' Masopust (Stanciu)
1:0
(0:0)

O. Kolář – Coufal, Zima, Kúdela (46. Takács), Bořil (C) – Ševčík, Holeš (68. Traoré) – Masopust, Stanciu (86. Hellebrand), Provod – Musa (79. Frydrych).
Kovář – Takács, Mo. Tijani, Oscar, Frydrych, Traoré, Hellebrand.
Ardeleanu – Moláček, Hurych (Houdek)
Eden Aréna, Praha-Vršovice
150 diváků
S. Dostál – Matejov (81. Cedidla), Bačo, Simerský, P. Buchta – Džafić, Conde, Bartošák (58. Fantiš), Čanturišvili (75. Jawo) – Janetzký (81. Martínez García), Poznar (C).
Rakovan – Jawo, Cedidla, Fantiš, Martínez García, Nečas, Chwaszcz.

SESTŘIH: Slavia - Zlín 1:0. Vydřená výhra, jediným střelcem Masopust

Z mé strany je to pro dnešek vše. Přeji příjemný zbytek večera a brzy zase na počtenou.
Zápas je za námi. Slavia se proti dobře organizované zlínské defenzivě protrápila k hubenému vítězství 1:0 a získala tak kýžené tři body. Nad Plzní má nadále náskok šesti bodů, neboť Západočeši v souběžně hraném utkání vyhráli v Olomouci také 1:0.
90'
To je bizár! Zlínský masér Hučko vyfasoval červenou kartu
90'
Kolář reflexivně vytěsnil hlavičku Simerského. Podle sudího šlo o ofsajd
90+3'
90+3'
V samotném závěru ještě hlavní sudí udělil dvě žluté karty v řadě, tedy červenou, jednomu ze členů realizačního týmu Zlína.
90+2'
Žlutou kartu dostává Adnan Džafić (FC Fastav Zlín).
90+2'
V samotném závěru se k hlavičce dostal Poznar a Kolář vytáhl výborný zákrok. Nakonec se ukázalo, že ani nebyl nutný, šlo totiž o ofsajd.
90+1'
Nastavují se tři minuty.
90'
Traoré balon vyvážel z defenzivy, jenže byl stažen za dres k zemi a píská se faul.
88'
Kolář chtěl výkopem najít rozeběhnutého Masopusta, míč však poslal jen do autu.
87'
Martínez García vyslal centr z hranice vápna, jenže nedokázal najít nikoho ze svých spoluhráčů a balon doplachtil do náruče Koláře.
86'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Nicolae Stanciu, přichází Patrik Hellebrand.
85'
Sešívaní kombinují s balonem a nikam se neženou. Naopak se ze zajímavého brejku domácí prokombinovali až k vlastnímu brankáři.
84'
Právě Frydrych prodloužil dlouhý míč k Masopustovi, jenže hlavní sudí odpískal ofsajd.
83'
Frydrych se postavil na post útočníka a hodně teď znepříjemňoval rozehrávku Zlínu až nakonec vybojoval aut.
82'
Zlínští se postupným útokem dostali až před šestnáctku Slavie, kde kombinují.
81'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Róbert Matejov, přichází Martin Cedidla.
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Jakub Janetzký, přichází Pedro Martínez García.
79'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Petar Musa, přichází Michal Frydrych.
79'
Stanciu se pokusil opřít do balonu ze střední vzdálenosti. Jeho rána skončila vysoko nad, Dostál zasahovat nemusel.
78'
Červenobílí se krátkými nahrávkami prokombinovali až k brankáři Kolářovi a rozhodně se teď nikam neženou.
77'
Slávisté aktivně napadali rozehrávku soupeře. Nakonec došlo k nepřesnému pasu a uvidíme roh.
76'
Zlínští se hnali kupředu, ovšem pomohli si útočným faulem, a tak může Kolář rozehrávat.
75'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Vachtang Čanturišvili, přichází Lamin Jawo.
74'
Stanciu ideálním centrem našel Masopusta, ten se hlavou nemýlil, 1:0
74'
Slavia právě vstřelila branku!
Tak přece jenom se Pražané prosazují! Slávisté vedli akci po pravém křídle, přetažený míč vrátil do vápna Bořil. Traoré míč posunul na Stanciua, který z levé strany přesně odcentroval na LUKÁŠE MASOPUSTA, jenž se hlavou nemýlil.
73'
Dlouhý sešívaný nákop měl nalézt Bořila, ale nenalezl nikoho. Dostál uvede balon do hry odkopem.
72'
Coufal se pokoušel narazit si balon se Ševčíkem. První jmenovaný nakonec asi o metr nestihl míč na hrací ploše.
71'
Pražané další roh rozehrávali nakrátko. Na hranici vápna si pak dávali přednost, a tak nakonec ani k žádné střele nedošlo.
70'
Slávisté měli k dispozici roh, míč se odrazil na malé vápno, kde ho hosté odehráli na další roh.
69'
Traoré prohrál hlavičkový souboj ve zlínském vápně. Po něm upadl a domácí se dožadovali penalty. Hlavní sudí situaci chvíli konzultoval s videorozhodčím, ale nakonec dle něj o penaltu nešlo.
68'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Tomáš Holeš, přichází Ibrahim Benjamin Traoré.
67'
Další lacinou sešívanou ztrátu musel hasit Bořil. Ten raději zatáhl za dres unikajícího Džafiče a vidí žlutou kartu.
65'
Simerský překonal Koláře, hlavičkoval ale z ofsajdu. Gól správně neplatil
65'
Ofsajd potvrzen. Pro Slavii šlo ale o obří varování, zlínští fotbalisté totiž působí dnes sebevědomě a jakmile mohou, rádi zaútočí.
64'
Hosté vstřelili gól, hlavní sudí ale avizoval ofsajd, celou situaci ještě bude řešit video.
63'
Další lacinou chybu předvedl Provod a hosté znovu vyrážejí do protiakce.
62'
Coufal si zaběhl za obranu, kam dostal přesný pas, následně hledal spoluhráče pasem pod sebe, nikoho nenašel, ale domácí to mrzet tolik nemusí, šlo totiž o ofsajd.
61'
Hosté se po dlouhé době dostali do útoku, Kolář ale nezasahoval
61'
Ne, Slavii se dnes prostě nedaří a oproti týmu, který válcoval ligu na podzim, dnes sledujeme hodně odlišný celek jak dle jmen, tak dle výkonu. Coufal pokazil snadnou přihrávku a hosté se hnali do brejku. Simerský se pokusil zakončit ranou ze střední vzdálenosti, ale o hodně minul.
60'
Bořil si pohybem řekl o pas na levé křídlo. Ten přišel, ale byl hodně nepřesný, a tak bude Dostál vykopávat.
59'
Slávisté kombinovali na levém křídle nakrátko, nakonec se píská ofsajd, v němž byl nachytán Stanciu.
58'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Lukáš Bartošák, přichází Antonín Fantiš.
57'
Přes zeď přiletěla opět hodně slabá střela, kterou Dostál bez obtíží zalepil. Hraje Zlín.
55'
Holeš ve středu hřiště čekal na přistrčení a to také přišlo. Domácí středopolař upadl a uvidíme volný přímý kop Slavie.
54'
Žlutou kartu dostává Lukáš Bartošák (FC Fastav Zlín).
53'
Musa spálil tutovku, po Ševčíkově pasu bránu minul
53'
Ševčík vystihl nepřesnou rozehrávku hostí a vyslal přesným pasem do běhu Musu, který postupoval sám na Dostála. Míč si špatně zpracoval a nakonec ho v obrovské šanci poslal mimo.
52'
Tentokrát slávisté nacentrovali, jenže ve vápně nikdo nehlavičkoval a brzy o míč přišli. Na druhou stranu se rychle vydal Poznar, jenž se pokusil překvapit Koláře, který byl hodně vyběhnutý ze své svatyně a zachránilo ho jen a pouze, že Poznar o několik desítek metrů nezacílil přesně.
51'
Slávisté roh rozehráli nakrátko a po několika pasech se dostali jen k protějšímu praporku, kde získali další roh.
50'
Coufal odcentroval z pravého křídla. Zlínští míč odklidili jen na rohový kop.
49'
Holeš hodně váhal s rozehrávkou ve středu hřiště, o míč přišel a záhy musel faulovat Janetzkého.
48'
Domácí hodně znepříjemňovali život Čanturašvilimu, jemuž nakonec míč unikl do autu.
47'
Sešívaní se ihned po poločasové pauze vrhli do útočení. Centr od rohového praporku proskákal šestnáctkou hostů až k Masopustovi, jež vypálil z voleje. Dostál si s jeho pokusem poradil.
46'
Zase ten Dostál! Tentokrát zneškodnil gólovku Masopustovi
46'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Ondřej Kúdela, přichází Ladislav Takács.
46'
První půle je minulostí, branku jsme prozatím neviděli. Sešívaní hrají s balonem dle očekávání častěji, ovšem v úvodních zhruba třiceti minutách to žádná hitparáda nebyla. V závěru první půle přece jen červenobílí svého soka zamkli, jenže netrefil se ani Stanciu z volného přímého kopu ani Bořil hlavou, a tak po prvním poločase trvá bezbrankový stav. Nechme se překvapit, co nás čeká ve druhé půli, která začne zhruba v 18:05.
45'
Hlavičku Bořila fantasticky vytáhl Dostál!
45+5'
45+4'
Stanciu přetáhl míč na Coufala, který ihned balon sklepl pod sebe do šestnáctky. Tam se pokoušel míč usměrnit do sítě Provod, ten ale balon jen lízl špičkou kopačky a tak Dostál zasahovat nemusel, neboť se míč dokutálel hodně mimo.
45+3'
V samotném závěru mohl skóre otevřít Bořil, který si naběhl na centrovaný balon a za obranou hostů hlavičkoval zcela sám. Proti jeho projektilu hlavou se vytáhl gólman Dostál skvělým zákrokem.
45+2'
Stanciu zamířil přesně doprostřed, takže jeho pokus nenadělal Dostálovi potíže. Brankář zlínských fotbalistů míč zalepil na hrudi a rozehrává.
45+1'
Nastavuje se pět minut.
45'
Sešívaní budou mít v závěru velikou šanci otevřít skóre. Unikajícího Provoda srazil k zemi Bačo, který dostal žlutou. Další žlutou obdržel za protesty Conde a Stanciu si už chystá balon na střelu z výhodně pozice.
44'
Červenobílí rozehráli nakrátko, Provodova sražený střela doplachtila jen do náruče připraveného Dostála. Ten ihned vyhodil a Džafič spěchal do rychlé protiakce. Centr zleva se mu vůbec nevydařil, neboť skončil jen v Kolářově moci.
43'
Slávisté budou mít k dispozici volný přímý kop. Čanturišvili za svůj ostrý skluz dostal žlutou kartu.
41'
První půle se chýlí ke konci a zatím se sešívaní spíše trápí. Bořil na levém křídle nasadil jesle Matejovovi, ale nikoho ze spoluhráčů nenašel.
40'
Červenobílí roh rozehráli nakrátko a trochu krkolomně se prokombinovali do veliké šance z bezprostřední blízkosti. Slávistům se nakonec v tísni nepodařilo zakončit a vše rezultovalo v ofsajd.
38'
Stanciu hezkou průnikovou přihrávkou našel rozeběhnutého Coufala na křídle, ten z první dával míč do vápna, kde ho hosté odehráli na roh.
37'
Ševci měli namířeno do velice zajímavého přečíslení, které táhl podél levé lajny Janetzký. Jeho přetažený dloubáček nikoho ve žlutých dresech nenalezl.
36'
Slávisté se ubránili rohovému kopu soupeře, záhy se dalšími dvěma centry prezentoval Džafič, také v tomto případě vyskočili výše domácí.
35'
Provod vyslal zleva velice dobrý centr do šestnáctky ševců. Moravané ve vzduchu vládli a míč odvrátili do bezpečí.
34'
Opět se hraje, Kúdela je nadále ošetřován za brankovou čarou.
32'
Bartošák se z levé strany prohnal přes Kúdelu a nebýt odpískání útočného faulu, šel by sám na bránu. Právě stoper Kúdela je ošetřován.
31'
O penaltu se dle rozhodčích nejednalo. S míčem hrají červenobílí, kteří kombinují na vlastní půli.
29'
Po rohu Stancia se míč dotkl ruky Poznara, podle VARu čisté!
29'
Pražané měli k dispozici rohový kop. Zlínští se bez potíží ubránili, hlavní sudí ještě čeká na výrok videorozhodčího, který posuzuje, zda si Poznar nezpracoval míč nepovoleně rukou.
28'
Holeš se zkoušel uvolnit individuálně ve středu hřiště. Conde mu však příliš prostoru nedal a v souboji tělo na tělo byl úspěšnější, takže hrají hosté.
27'
Stanciu z těžké pozice mířil nepřesně
27'
Stanciu chtěl nejprve střílet levou, což si rozmyslel, zasekl si balon na pravou a z hranice vápna vypálil. Jeho střela letěla asi deset metrů mimo.
26'
Slavia měla k dispozici volný přímý kop. Mělo jít opět o signál, jenže Stanciu svůj oblouček přes obranu příliš nezvládl a hosté se bez obtíží ubránili.
25'
Na druhé straně nabíhal na centrovaný míč Musa, před nímž zakročil včas Dostál, který ukryl balon do nachystaných rukavic.
24'
Hosté zkusili nacvičený signál, prudký pas na hranici šestnáctky nikdo ze Zlínských na bránu usměrnit nedokázal.
23'
Zlínští ožili a vybojovali rohový kop.
22'
Fastav zakombinoval, ke střele se ale nedostal
22'
Kúdela musel znovu zakročit před Poznarem, tentokrát na poslední chvíli dokázal zablokovat jeho pokus o střelu na levé straně.
21'
Stanciuovi nevyšel individuální průnik, na druhé straně hasil nabezpečí Kúdela, jenž před dotírajícím Poznarem zakopl míč do autu.
20'
Přece jenom v posledních minutách mají domácí navrch. Střelu z velké vzdálenosti vyzkoušel Masopust, jeho pokus ale skončil vysoko na tribuně.
19'
Pražané měli k dispozici roh, ovšem míč jen proletěl vápnem hostů, kteří mohou nyní rozvinout protiakci.
18'
Pěknou kombinaci Pražanů nezakončil štastně Stanciu
18'
Bořil vymyslel hezký pas zleva na hranici vápna, kde se hned několik slávistů chystalo ke střele, ale nakonec ani jeden z nich k ráně nedostal dostatek prostoru.
17'
Slávistům se zatím kombinace nakrátko příliš nedaří. Pasy domácích jsou nepřesné a často tak akce Pražanů rychle končí.
16'
Provod zleva nedokázal odcentrovat přes Matejova. Slavia bude pokračovat ve hře autovým vhazováním.
15'
Musa si nerozuměl s Provodem a dlouhý balon prodloužil hlavou za sebe jen do prostoru, kam sbíhali zlínští beci.
14'
Právě Džafič vedl také další akci ševců, ovšem ztroskotal na Stanciuovi. Hrají sešívaní.
13'
Chtěli se připomenout také Zlínští. Bořil míč před dotírajícím Džafičem raději uklidil ke gólmanovi.
12'
Obléhání Slavie pokračovalo, utnul ho až Bořil hodně nepřesnou průnikovou přihrávkou.
11'
Centr od rohového praporku přilétl na přední tyč. Tam se jeden z domácích hráčů dostal do krkolomného zakončení, které umístil kousek mimo.
10'
Nyní už se fotbalisté z hlavního města zmocnili míče. Bořil ho na levé straně sklepl pro Bořila a ten získal roh.
9'
Holeš vystihl nepovedenou nahrávku na Condeho. Druhý jmenovaný se záhy popral o balon a dokázal ho pro svůj celek získat zpět.
8'
Přetažený míč nikdo mezi tři tyče neusměrnil. Balon doskákal na autové vhazování, kterého se zmocní hráči Slavie.
7'
Pražané zazmatkovali v rozehrávce a nakonec mohou být rádi, že míč po sérii odrazů skončil na rohovém kopu.
6'
K Musovi přiletěla další zajímavá nabídka z obranných řad. Domácí útočník špatně odhadl odskok balonu, a tak míč skončil až v rukavicích gólmana Dostála.
5'
Fotbalisté ve žlutých dresech se tentokrát ubránili bez potíží a Čanturašvili dokonce vyvážel balon po pravém křídle. Příliš daleko nedošel a znovu hrají sešívaní.
4'
Sešívaní měli k dispozici roh, ale centr, který doletěl na zadní tyč, hosté odvrátili na další rohový kop.
3'
Provodovi po standardce sebral gól z kopačky Dostál!
3'
Slavia měla k dispozici volný přímý kop. Balon propadl do malého vápna, kde se nejrychleji zorientoval Provod a jeho přízemní pokus z bezprostřední blízkosti musel vytěsnit brankář Dostál výborným reflexivním zákrokem.
2'
Sešívaní trpělivě kombinují s balonem na vlastní půlce. Zatím se nikam neženou a vyčkávají.
1'
Sešívaní se ujali rozehrávky jako první. Poměrně rychle letěl dlouhý míč od Zimy na Musu, domácí forvard na balon nedosáhl.
1'

SK Slavia Praha: O. Kolář – Coufal, Zima, Kúdela, Bořil (C) – Ševčík, Holeš – Masopust, Stanciu, Provod – Musa.
Náhradníci: Kovář – Takács, Mo. Tijani, Oscar, Frydrych, Traoré, Hellebrand.

FC Fastav Zlín: S. Dostál – Matejov, Bačo, Simerský, P. Buchta – Džafić, Conde, Bartošák, Čanturišvili – Janetzký, Poznar (C).
Náhradníci: Rakovan – Jawo, Cedidla, Fantiš, Martínez García, Nečas, Chwaszcz.

Rozhodčí: Ardeleanu – Moláček, Hurych (Houdek)..
FC Fastav Zlín
Ševci řeší oproti slávistům úplně jiné starosti. Zlínští jsou momentálně na třinácté pozici a čtrnáctá Karviná, která by v tuto chvíli šla do baráže, ztrácí jen dva body. V týdnu se fotbalisté Zlína představili v Plzni, kde padli po jasném průběhu a výsledku 0:3, před týdnem se ale Moravané mohli radovat, když doma nejtěsněji porazili Příbram. V letošním ročníku české nejvyšší soutěže Zlín vyhrál venku jen jedinkrát, v srpnu zvítězil v Opavě, v Edenu bude rovněž jasným outsiderem. Dokáže překvapit?
SK Slavia Praha
Pražané jsou ve vedení české nejvyšší soutěže, když na druhou Plzeň mají náskok šesti bodů. Červenobílí se před týdnem právě se Západočechy střetli a doma uhráli remízu 0:0. Svěřenci kouče Trpišovského o poznání hůře kousali další dělbu bodů, k níž došlo ve středu v Ostravě. Slávisty poslal v nastavení do vedení Masopust, jenže domácí Baník ještě v tomtéž nastavení stačil po rohu srovnat. Je jisté, že Slavia jde do zápasu jako jasný favorit a po dvou remízách by ráda bodovala naplno.
Dobrý den, ještě jednou vítejte u duelu mezi Slavií a Zlínem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.