FORTUNA:LIGA - Základní část - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slovácko : Olomouc - 4. února 2023   15:00

0:0
(0:0)

Nguyen – Reinberk, Hofmann, M. Kadlec (C), Kalabiška – Daníček, Havlík – Brandner (57. Šašinka), Trávník (57. Kim), Holzer (82. Doski) – Mihálik (82. Kohút).
Borek – Šimko, Břečka, Siňavskij, P. Juroška.
T. Klíma – L. Ratajová, M. Vyhnanovský | VAR: J. Adámková | AVAR: M. Podaný
Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty, Uherské Hradiště
2812 diváků
Trefil – Pokorný, Beneš, Vraštil – Zifčák, Breite (C), Navrátil (62. Fortelný), Ventúra (90+2. Greššák), Zmrzlý – Růsek (82. Jak. Matoušek II), Chytil (90+2. Zlatohlávek).
Digaňa – Zorvan, Poulolo, Sláma, Přichystal, Vodháněl.

SESTŘIH: Slovácko - Olomouc 0:0. Chytilův gól neplatil, hrálo se na sněhu

Slovácko remizovalo se Sigmou Olomouc 0:0. Druhá půle patřila zase Slovácku, které bylo nebezpečnější, zahrávalo několik rohových kopů, ale ani z jednoho nedokázalo dát branku. Olomouc poctivě bránila, snad měla jen jednu střelu na bránu z kopačky Chytila, oba dva celky ještě na jaře neprohrály a budou se prát o první šestku v tabulce.
90+2'
90+2'
Sudí Klíma už na nic nečekal a po střídání ukončil zápas.
90+2'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc:
ze hřiště odchází Mojmír Chytil, přichází Tomáš Zlatohlávek.
90+2'
ze hřiště odchází Denis Ventúra, přichází Lukáš Greššák.
90+1'
Slovácko zahrávalo přimý vooný kop Havlíkem, hosté odolali a balon dokázali dostat pryč z vápna.
90'
Druhý poločas bude nastaven o dvě minuty.
90'
Ani Hanáci ze standardní situace nezahrozili.
89'
Sigma bude kopat rohový kop, když přihrávku srazil Reinberk.
88'
Sigma postupovala po levé straně, vše vyřešil skluzem Reinberk, který čiště odebral míč hostujícímu hráči.
87'
Slovácko ze standardní situace nezahrozilo.
86'
Kim našel u vápna Kohúta, který centroval hostující hráč i když byl sám, tak raději balon prodloužil na roh.
84'
Havlík centroval z rohu na hlavu Hofmanna, ale nakonec se balon odrazil od Pokorného k zadní tyči, zasahovat musel brankář Trefil.
84'
Havlík poslal míč do šestnáctky, kde je do zámezí odvrátil Zifčák.
83'
Kalabiška kombinoval s Kimem, chtěl mu míč vrátit, ale nepřesně.
82'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko:
ze hřiště odchází Daniel Holzer, přichází Merchas Doski.
82'
ze hřiště odchází Ondřej Mihálik, přichází Michal Kohút.
82'
ze hřiště odchází Antonín Růsek, přichází Jakub Matoušek.
79'
Další standardní situace ve prospěch Slovácka, tentokrát ji zahrál Holzer, hosté balon odvrátili, poté souboj dvou sedmiček vyzněl lépe pro Breiteho.
78'
Havlík znovu balon poslal na přední tyč, ani v tomto případě to němělo úspěch.
77'
Kalabiška centroval z pravé strany, Vít Beneš míč přizvedl a modrobílí budou kopat roh.
77'
Slovácko zahrávalo rohový kop opět na přední tyč, Mihálik se k prodloužení míče nedostal.
76'
Havlík poslal míč do vápna, ale nikdo z jeho spoluhráčů balon nezasáhl.
76'
Breite fauloval před vápnem Kima. Slovácko bude mít tak příležitost ohrozit branku Sigmy.
74'
Kalabiška hledal dlouhým míčem ve vápně Mihálika, ale u míče byl dříve brankář Trefil jenž si hrací předmět stáhl ze vzduchu.
71'
Mojmír Chytil si hledal střeleckou pozici ve vápně, nakonec musel vystřelit levou nohou, jeho pokus brankář Nguyen chytl.
69'
V tomto časovém úseku se hlavně bojuje kolem středového kruhu.
66'
Ddalší roh zahrával Havlík, první brání hráč Sigmy balon odvrátil.
64'
Sigma si standardní situaci pohlídala a hra se přesunula k půlící čáře.
64'
Slovácko bude zahrávat rohový kop, Kim se snažil v pokutovém územá projít jeden na jednoho, ale to se nepodařilo.
62'
ze hřiště odchází Jan Navrátil, přichází Jan Fortelný.
61'
Daníček vybojoval míč, předal jej Havlíkovi, který kolmicí vyzval Holzera, který centroval a balon se snesl na břevno.
59'
Nyní mělo Slovácko dvě šance. Nejprve před malým vápnem střílel Reinberk, ale nastřelil bránícího hráče a poté po centru zleva hlavičkoval Mihálik vedlen levé tyče.
57'
ze hřiště odchází Michal Trávník, přichází Sung-pin Kim.
57'
ze hřiště odchází Patrik Brandner, přichází Ondřej Šašinka.
54'
Sigma to zkoušela po pravé straně, ale jeji souhra skončia za postranní čárou.
51'
Daníček vnikl s míčem do šestnáctky a odcentroval, na míč si naběhl Reinberk a vystřelil, rána byla sražena.
50'
Patrik Brandner ukončil rozvíjející se akci Sigmy faulem a viděl od sudího Klímy žlutou kartu.
48'
Hráčům se ve druhém poločase bude hůře kombinovat, jelikož před koncem prvního poločasu se spustila z nebe sněhová vánice a sníh pokryl celé hřiště, pořadatelé jej museli o přestávce uklízet, aby byly vidět ty nejdůležitější prvky na hřišti.
46'
Po rozehrání přešelo Slovácko na polovinu Sigmy, od rohového praporku centroval Holzer, balon skončil na vrchní síti.
46'
Po pvním poločase je zatím stav 0:0, ale nemuselo tomu tak tak být. Jelikož první branku vsítil Mojmír Chytil, ale ten nebyl uznán, jelikož se hostující forvard nacházel v centimetrovém ofsajdu. Sigma byla v prvním poločase o kapánek lepším mužstvem. Už ze začátku utkání zahrozila po hlavičce Chytila, Slovácko si vypracovalo v určitých fázích první půle převahu, ale nic z toho nevytěžilo, do žádné velké šance se nedostalo.
45+3'
45+3'
Sigma se rychle přesunula na polovinu Slovácka, Zifčák hledal v pokutovém území Chytila, balon se dostal až k Reinberkovi, jenž balon razantně odkopl.
45+1'
Havlík poslal do vápna nepříjemný centr, na který nabíhal Kadlec, jemuž chyběl krok, aby míč zasáhl.
45'
První půle bude prodloužena o tři minuty,
45'
Ze standardní situace hlavičkoval Beneš, ale jeho pokus nevedl k ohrožení branky Slovácka.
45'
Nyní začalo hustě sněžit, Sigma je na polovině Slovácka a bude zahrávat roh.
43'
Domácí obléhali branku Sigmy, ale nic z toho nebylo, jelikož se centr z pravé strany dostal mimo hřiště od domácího hráče.
41'
Trenér Svědík viděl žlutou kartu za nesportovní chování.
40'
Olomouc právě vstřelila branku! Sigma zahrávala standardní situaci, kterou Havlík odhlavičkoval, jenže Breite míč poslal zpět hlavou k vápnu, kde jej prodloužil jeho spoluhráč k MOJMÍRU CHYTILOVI, jenž překonal brankáře Nguyena. Taqk nakonec branka neplatí, akce byla ještě zkoumána videorozhodčím, který viděl milimetrový ofsajd Chytila.
38'
Havlík si míč vrátil s Holzerem a poslal jej před branku Sigmy, hosté i tuto situaci zvládli.
37'
Domácí fanoušci si přejí branku, hráči budou k tomu mít příležitost, jelikož budou zahrávat roh.
34'
Havlík centroval na polovině Sigmy, balon byl prodloužen na zadní tyč, kde ale nikdo z domácích hráčů nebyl.
33'
V Uherském Hradišti začal poletovat sníh, který silný vítr fouká až do nejvyšších pater tribun.
32'
Hofmann centroval z pravé strany, hosté v pohodě odvrátili, Sigma se přesunua na polovinu Slovácka.
31'
Navrátil narážel míč Zifčákovi, chtěl využít podklouznutí Kalabišky, ale svému spoluhráči balon nedal přesně do nohy.
29'
Tak nakonec po shlédnutí situaci videorozhodčím, nechává pokračovat hru sudí Klíma.
27'
Brandnerův pád ve vápně nebyl penaltový
27'
Holzer nebezpečně centroval na malé vápno, kde byl o trochu později Brandner, který balon nezasáhl, ale je možné že byl domácí hráč faulován. Tuto situaci bude zkoumat videorozhodčí.
26'
Slovácko sice je na polovině Sigmy, zatím se jedná o optický tlak, bez vypracované šance. Nyní fauloval Brandner Vetúru, rozehrávat bude Olomouc.
23'
Po rychlé souhře centroval od rohového praporku Růsek, v pokutovém území Zmrzlý přeskočil Reinberka, ale balon v pohodě uzmul domácí hráč.
20'
Zifčák po zahrané standardce vyplaval na zadní tyči, v blízkosti branky míč jen lízl a nestačil jej usměrnit za záda Nguyena.
19'
Slovácko mělo nyní v moci míč, po souhře centroval Mihálik do vápna, místo spoluhráčů našel jen brankáře Trefila.
16'
Sigma měla nacvičený signál na přední tyč, balon skončil po teči jednoho z hostujících hráčů mimo hřiště.
15'
Zifčák po kombinaci se snažil ihned odcentrovat, nastřelil však hráče Slovácka, nicméně hosté zůstali u míče a vybojovali rohový kop z pravé strany.
12'
Kalabiška našel z autu Holzera, který balon se snažil posunout na hranici vápna, nakonec svého spoluhráče nenašel.
10'
Ventúra sice centroval do vápna, jenže vítr sehrál svoji roli a míč stočil do brány, Nguyen měl co dělat, aby míč udržel před brankovou čárou. Při zasáhu se zády narazil o tyč.
8'
Po faulu zahrál standardní situaci Zmrzlý, nastřelil jen hráče Slovácka stojícího ve zdi.
7'
Hosté měli rychlý přechod do útoku a kombinují na domácí polovině.
6'
Slovácko si vytvořilo převahu, po kombinaci Reinberka s Trávníkem, druhý jmenovaný se snažil přihrávkou podél velkého vápna najít spoluhráče, ale našel místo toho hráče Sigmy.
5'
Havlík po faulu na Mihálika poslal míč do vápna, brankář Trefil vyběhl a míč boxoval mimo vápno.
4'
Sigma se standardní situaci ubránila bez následků.
3'
Nyní jsou na míči modrobílí a ženou se na polovinu Sigmy, po kombinaci budoz zahrávat roh.
1'
Sigma kombinuje na polovině Slovácka. První akce hostů už málem skončila brankou. Růsek našel na přední tyči centrem Chytila, který hlavičkoval z těžké pozice, Ngyuen za pomocí tyče ožehavou situaci vyřešil.
1'
-2'
Trojice rozhodčích přivádí základní sestavy na hrací plochu. Slovácko nastupuje v klasických bílých kompletech a hostující Sigma bude hrát celá ve žlutém.
-16'
Obě dvě mužstva jsou samozřejmě již na hrací ploše a rozcvičují se.

1.FC Slovácko: Nguyen – Reinberk, Hofmann, M. Kadlec (C), Kalabiška – Daníček, Havlík – Brandner, Trávník, Holzer – Mihálik.
Náhradníci: Borek – Kohút, Šimko, Břečka, Kim, Doski, Šašinka, Siňavskij, P. Juroška.
Trenér: Martin Svědík

SK Sigma Olomouc: Trefil – Pokorný, Beneš, Vraštil – Zifčák, Breite (C), Navrátil, Ventúra, Zmrzlý – Růsek, Chytil.
Náhradníci: Digaňa – Zlatohlávek, Zorvan, Poulolo, Jak. Matoušek II, Greššák, Sláma, Přichystal, Fortelný, Vodháněl.
Trenér: Václav Jílek

Rozhodčí: T. Klíma – L. Ratajová, M. Vyhnanovský | VAR: J. Adámková | AVAR: M. Podaný.
-17'
Dnes na soupisce Slovácka chybějí Petržela, Vecheta a Tomič, který přestoupil na konci přestupního termínu do Slavie Praha. Místo Vechety diváci uvidí Mihálika a v záložní řadě nahradí Kohúta Michal Trávník. Trenér Jílek dává příležitost stejné jedenáctce, která začala proti Spartě.
Vzájemná bilance mezi Slováckem a Olomoucí je vyrovnaná, obě dvě mužstva sehrála 37 zápasů, z nich 13x se radovalo Slovácko, ve 12 případech se týmy rozešly smírně a stejný počet zápasů vyhrála Olomouc. Slovácko v domácím prostředí osmkrát neprohrálo. Nejčastější výsledek mezi Slováckem a Sigmou je 1:0. Rozhodčí ukazují v zápasech více než 4 žluté karty.
SK Sigma Olomouc

Hanáci mají stejný počet bodů jako Slovácko, jsou před ním díky pozitivnímu skóre. Sigma v minulém kole remizovala v domácím prostředí se Spartou, která šla do vedení po povedené střele Čvančary, který svoji ránu otřel ještě o pravou tyč. Více ze hry měla Sigma, ale Letenští podnikali rychlé kontry, po jednom z nich spadl ve vápně Haraslím, který si šel pro penaltu, v první chvíli sudí Zelinka ukázal na penaltový puntík. Jenže do utkání zasáhl videorozhodčí a doporučil rozhodčímu, aby se šel podívat na video. Nakonec hlavní arbitr odvolal předem odpískanou penaltu. Olomouc dokázala vyrovnat ještě do poločasu, brankou do šatny se blýskl Jan Navrátil, k němu se dostal míč po vyhraném souboji Růska s Panákem, domácí štírek krásně přes hlavu poslal míč do sítě. Ve druhém poločase mohli jít svěřenci trenéra Jílka do vedení, Navrátil přihrával do druhé vlny Breitemu, jenž těsně minul zařízení. Tutovku spálil agilní Růsek, který z blízkosti nepropálil Matěje Kováře. V nastavení druhého poločasu mohla nakonec vítězství strhnout na svoji stranu Sparta, ale Lukáš Haraslín nůžkami mířil vedle a následně z rohu číhající Panák na zadní tyči nasměroval balon do brankové konstrukce.
1. FC Slovácko

Slovácko začalo nový rok vítězstvím, když po pauze porazilo České Budějovice 1:0, díky brance střídajícího Holzera. Do vedení však mohli jít paradoxně hosté, kdyby Hora potrestal špatnou rozehrávku brankáře Nguyena, které na brankové čáře zastoupil Kadlec, ve druhém poločase bylo k vidění více možností ke vstřelení branky na obou stranách. Slovácko více hrozilo než Dynamo. Mohlo jít do vedení Kimem, který nakonec před brankářem nevystřelil, ale v těžké situaci ještě přihrával Vechetovi, jenž nastřelil bránícího Králika. Nakonec Slovácko dokázalo jednu nabízenou šanci využít, obrana Budějovic zapomněla na Holzera, jehož našel Havlík a ten dokázal zblízka překonat hostujícího gólmana. Modrobílí jsou po výhře na 7. pozici se ziskem 25 bodů.
Příjemné sobotní odpoledne z Uherského Hradiště. Vítám vás u sledování 18. kola FORTUNA:LIGY, 1. FC Slovácko bude mít opět výhodu domácího prostředí a přivítá na svém stadionu SK Sigma Olomouc.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.