FORTUNA:LIGA - Základní část - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Zlín : Olomouc - 6. dubna 2024   15:00

Zlín
36' Slončík (Fantiš) • 55' Černín (Slončík) • 66' Slončík
3:2
(1:0)
Olomouc
83' Singhateh   • 90+3' Pospíšil  (Vodháněl)

S. Dostál – Cedidla, Simerský (C), Černín, Pidro (90+2. Čelůstka) – Vukadinović (76. González), Bartošák, Slončík (86. Didiba), Bužek, Fantiš (90+2. J. Kolář) – Schánělec (76. Tkáč).
Rakovan – Reiter, Švach, Načkebia, Bobčík, E. Ndiaye.
L. Szikszay – M. Volf, J. Hrabovský
Stadion Letná, Zlín
3 021 diváků
Stoppen – Pokorný, Vraštil, F. Novák (68. Uriča) – Chvátal, J. Spáčil (61. Zifčák), Breite (C), Zorvan (61. Pospíšil), Sláma (61. Singhateh) – Vodháněl, L. Juliš (79. Langer).

SESTŘIH: Zlín - Olomouc 3:2. Moravské derby pro domácí, Slončík 2+1

Z jasného zápasu nakonec drama, Zlín se v 66. minutě ujal už třígólového vedení a nadále byl aktivní. Zdálo se, že má situaci pod kontrolou, ovšem opak byl pravdou. Hosté napřed snížili díky proměněné penaltě a v nastavení se dostali na dostřel, ovšem na vyrovnání jim už nezbývalo mnoho času.
90'
Nečekané drama. Snížení Pospíšila ale přichází až moc pozdě, 3:2!
90+7'
90+7'
Hosté se provinili faulem, čímž přichází o balón. Domácí brankář zdržuje rozehrávku.
90+5'
Gól platí, hosté tak prohrávají už jen o jeden zásah, ovšem čas se jim krátí.
90+4'
Také v tomto případě jde do hry VAR, nastavení se tak ještě protáhne.
90+3'
Olomouc právě vstřelila branku!
Máme tu menší drama. Vodháněl dobře odcentroval do vápna, kde hlavičkou tečoval míč MARTIN POSPÍŠIL ke vzdálenější tyči, kam se Dostál natahoval marně.
90+2'
Střídání v týmu FC Zlín:
ze hřiště odchází Antonín Fantiš, přichází Jakub Kolář,
ze hřiště odchází Selmir Pidro, přichází Tomáš Čelůstka.
90'
David Tkáč se snažil skluzem dostat do zakončení, míč se mu však trefit nepovedlo.
88'
Žlutá karta pro tým SK Sigma Olomouc (Lukáš Vraštil). Kartu inkasuje za nemístné poznámky.
87'
Nechybělo moc a Olomouc snížila na rozdíl jediného gólu. Chvátalovi se však střela nepovedla, poté jeden z jeho spoluhráčů zkoušel střihnout nůžky, ale míč adresoval pouze nad břevno.
86'
Hattricku se tak dnes domácí hráč nedočká, ale moc mrzet jej to asi nebude.
86'
ze hřiště odchází Tom Slončík, přichází Joss Didiba.
85'
Jan Vodháněl si před bránou Zlína počínal nedovoleně, čímž připravuje svůj tým o potenciální šanci.
83'
Singhateh proměnil, Sigma ještě dýchá, 3:1!
83'
EBRIMA SINGHATEH provedl exekuci velice dobře, míč poslal pravačkou po zemi ze svého pohledu směrem k pravému dolnímu rohu, zatímco Dostál si vybral opačný kout.
82'
Nešika Pidro zahrál rukou, penalta pro hosty
82'
Ano, verdikt sudího je jasný, uvidíme pokutový kop.
81'
Nakonec se jde podívat sám na obrazovku. Dle mého mínění by to penalta být měla.
80'
Jeden z hráčů Zlína zahrál ve vápně zřejmě rukou, hlavní arbitr se jde radit s VAR.
79'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc:
ze hřiště odchází Lukáš Juliš, přichází Štěpán Langer.
78'
David Tkáč se snažil protlačit ke střele, v pokutovém území skončil na trávníku, ale penalta to není.
77'
Stanislav Dostál si vyběhl pro volný míč, který sebral do rukou.
76'
ze hřiště odchází Vukadin Vukadinović, přichází Pablo González.
76'
ze hřiště odchází Tomáš Schánělec, přichází David Tkáč.
74'
Filip Uriča mohl snížit, když si zpracoval míč před levou hranicí malého vápna, jeho přízemní střelu však Dostál se štěstím tečoval mimo svou bránu.
73'
Střílený centr Olomouce z levé strany chytá do rukavic Dostál. Ten po hodně dlouhé době zasahuje.
71'
Ukázkový volej Bartošáka volal po čtvrtém gólu
71'
Lukáš Bartošák se mohl zapsat mezi střelce, jeho krásnou ránu bez přípravy k tyči vyrazil ještě parádnějším zásahem Dostál. Nebýt jej, byl by náskok Zlína možná už dvojnásobný.
70'
Zlín pokračuje v aktivitě, rozehrávat bude rohový kop.
68'
ze hřiště odchází Filip Novák, přichází Filip Uriča.
68'
Málem tu byl hattrick, tentokrát však Slončíkovu střelu dokázal Dostál vyrazit.
66'
Sigma zralá na ručník, do kolen ji posílá Slončík, 3:0!
66'
Zlín právě vstřelil branku!
Zlínský tým vede už o tři góly. Vukadin Vukadinović obral Nováka o míč a nebezpečnou střelou přinutil Stoppena k parádnímu zákroku, k dorážce se dostal Tomáš Schánělec, jehož se ještě obráncům povedlo ubránit, ovšem na další dorážku TOMA SLONČÍKA už byli krátcí, domácí desítka hlavičkovala z bezprostřední blízkosti do prázdné brány před sebou.
64'
Antonín Fantiš si naběhl na přihrávku od pravé postranní čáry a střílel bez přípravy, míč se po zemi odkutálel vedle pravé tyče olomoucké brány.
62'
Tomáš Schánělec to zkusil pravačkou z úhlu, mířil ale vedle vzdálenější tyče.
61'
ze hřiště odchází Jiří Sláma, přichází Ebrima Singhateh,
ze hřiště odchází Filip Zorvan, přichází Martin Pospíšil,
ze hřiště odchází Jiří Spáčil, přichází Pavel Zifčák.
60'
Znovu nebezpečná akce Zlína, která gólem nekončí, navíc by to byl zřejmě ofsajd.
60'
Jan Vodháněl poslal křižný centr na levou stranu, kde zakončoval skluzem Sláma, ovšem v těžké pozici odehrál míč po zemi jen do boční sítě.
58'
Tadeáš Stoppen musel hasit nebezpečí, když vyběhl z brány a volný míč těsně před protihráčem uklidil do náruče.
57'
Žlutá karta pro tým FC Zlín (Lukáš Bartošák).
57'
Radim Breite byl faulován Bartošákem, který za svůj prohřešek uvidí žlutou kartu.
55'
Ševci jdou do trháku, ze standardky udeřil Černín, 2:0!
55'
Domácí rozehráli standardku, Slončík poslal dlouhý centr před bránu, kde se k hlavičce dostal JAKUB ČERNÍN, který míč adresoval do vzdálenějšího dolního rohu brány. Tadeáš Stoppen byl bez šance.
54'
Juraj Chvátal chtěl zřejmě centrovat, balón se však stočil směrem na bránu a Stanislav Dostál jej vyrazil vedle ní.
51'
Alexandr Bužek chvíli na to střílel levačkou, ovšem příliš vysoko nad bránu.
50'
Do šance se dostával domácí tým, Vukadin Vukadinović ale nenašel přihrávkou Schánělce.
49'
Znovu Juliš v akci, v tomto případě si nedokázal zpracovat Vodhánělovu přihrávku, míč mu utekl do levé kopačky.
48'
Filip Zorvan se snažil vzdušným centrem najít Juliše, ten však na míč nedosáhl.
46'
Hosté sice vstoupili do zápasu aktivněji, domácí se dostávali do hry postupně, ovšem byli to nakonec oni, kdo dokázal jednu z mála příležitostí využít, parádní ranou se prosadil Tom Slončík, díky čemuž se ujali vedení a to uhájili až do přestávky. Podaří se jim těsný náskok udržet až do závěrečného hvizdu nebo naopak Hanáci ve druhém dějství najdou odpověď.
45+3'
45+2'
Lukáš Juliš fauloval Simerského, kterému se ihned omlouval. Zlín díky tomu rozehraje ze své poloviny.
45'
Domácí hrají, co potřebují. Hru drží daleko od své brány a hájí těsný náskok. Za chvíli začne nastavení.
43'
Tadeáš Stoppen musel hodně rychle z brankové lajny, pro míč si doběhl až k hranici šestnáctky, kde jej schoval do bezpečí své náruče.
41'
Střílený centr hostujícího celku končí v náruči Dostála, jenž má času dost.
40'
Zlín pouze nakopává balón ke Stoppenovi, který rozehrává na krátko.
38'
Hlavní arbitr Szikszay ještě gólovou situaci řešil s VAR, ale vše bylo v pořádku.
37'
Kouč hanáckého mančaftu Saňák vidí žlutou kartu.
36'
Domácí jdou do vedení, na Slončíkovu střelu byl Stoppen krátký, 1:0!
36'
Přeci jen se diváci dočkali v prvním poločase gólu. TOM SLONČÍK si zpracoval křižnou přihrávku v pokutovém území a následně zamířil parádně ke vzdálenější tyči olomoucké svatyně. Krásně trefené.
34'
Nepřesný centr zlínského hráče letí pouze za postranní čáru. Takto to jistě nezamýšlel.
32'
Antonín Fantiš tečoval míč do vzduchu, ten se poté snesl do rukou natahujícího se Stoppena.
32'
První rohový kop si zkusí také domácí celek.
31'
Lukáš Vraštil hlavičkoval nijak prudce a Dostál snadným zákrokem sebral míč do náruče.
29'
Lukáš Juliš střílel pravačkou z dobré pozice, leč vysoko nad.
28'
Tomáš Schánělec se snažil dostat k hlavičce, to se mu nepovedlo, míč sice lehce tečoval, ale pro Stoppena to nebylo nic nebezpečného.
27'
Jiří Sláma centroval levačkou zhruba od rohového praporku před bránu, kde však nenašel žádného adresáta.
26'
Na druhé straně se Zlín dostal do přečíslení, Vukadin Vukadinović však trestuhodně prováhal správný moment pro přihrávku a o míč přišel. Tohle šlo vyřešit jistě lépe.
25'
Ve druhém případě se balón snesl přímo do Dostálových rukavic.
25'
Odvrácený centr znamená, že se roh bude opakovat.
24'
Jiří Sláma centroval z levého křídla, Vukadin Vukadinović míč zblokoval mimo hřiště a následuje druhý roh Olomouce.
23'
Kombinací na jeden dotek předvedli olomoučtí hráči, ovšem je pískán ofsajd.
22'
O chvíli později se už nedovolený zákrok Olomouci píská, její hráči budou čelit standardce.
21'
Faulu se teď domácí tým před pokutovým územím Olomouce nedovolal, hra se otáčí.
19'
Dlouhý centr Zlína končí pouze v rukou hostujícího gólmana.
18'
Martin Cedidla a Filip Zorvan se dostali do nepříjemného kontaktu, oba si chvíli poleželi na trávníku, ale oba nakonec pokračují dál.
17'
Bužek napodobil svého spoluhráče, také on přihrával do vápna, ovšem tam nebyl nikdo ze zlínských fotbalistů.
16'
Martin Cedidla centroval do pokutového území, kde žádnému z jeho spoluhráčů se nepovedlo dostat se k balónu.
15'
Hra se zklidnila a odbývá se daleko od obou gólmanů.
13'
Další faul zlínského celku, Lukáš Bartošák se provinil a od arbitra dostává napomenutí.
12'
Jan Vodháněl střílel z dálky jen do náruče připraveného Dostála, který moc práce neměl.
11'
Alexandr Bužek si pomohl na útočné polovině faulem, což pozornosti hlavního arbitra neuniklo.
10'
Jeden z hráčů Olomouce si sbíhal na teč, na míč však o kousek nedosáhl. Ten po přihrávce z pravé strany projel vápnem a skončil v zámezí.
9'
Po faulu ve středovém kruhu se musí hráči Sigmy stáhnout, rozehrává domácí tým.
7'
Martin Cedidla střílel z dálky levačkou po zemi k levé tyči hostující brány, jeho pokus ale postrádal větší razanci a Tadeáš Stoppen stihl míč chytit.
5'
Po útočném faulu Olomouc přichází o balón, hra se otáčí.
4'
Další střelecký pokus Olomouce, Jiří Spáčil pálil před hranicí vápna tvrdě, jeho střela byla sražena na rohový kop.
2'
Hosté mohli okamžitě udeřit, Zorvan protáhl Dostála
2'
Hosté se dostali do první slušné šance, Filip Zorvan pálil levačkou přes obránce na bližší tyč a Stanislav Dostál si připisuje první zásah, míč se mu rychlým skokem povedlo vyrazit.
1'

FC Zlín: S. Dostál – Cedidla, Simerský (C), Černín, Pidro – Vukadinović, Bartošák, Slončík, Bužek, Fantiš – Schánělec.
Náhradníci: Rakovan – Čelůstka, Didiba, J. Kolář, Reiter, González, Tkáč, Švach, Načkebia, Bobčík, E. Ndiaye.
Trenér: B. Červenka.

SK Sigma Olomouc: Stoppen – Pokorný, Vraštil, F. Novák – Chvátal, J. Spáčil, Breite (C), Zorvan, Sláma – Vodháněl, L. Juliš.
Náhradníci: Digaňa – Matys, Uriča, Šíp, Pospíšil, Zifčák, Fiala, Singhateh, Langer.
Trenér: J. Saňák.

Rozhodčí: L. Szikszay – M. Volf, J. Hrabovský.
Krásný dobrý den všem fotbalovým fanouškům a příznivcům, čtyři duely má na programu naše nejvyšší fotbalová soutěž. V tomto přenosu budeme sledovat zápolení moravských týmů, jež se nachází ve spodní a střední části tabulky, jsou to Zlín a Olomouc. Mírným favoritem je prvně jmenovaný klub.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.