Fotbalová národní liga - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Brno : Hr. Králové - 7. května 2019   17:00

Brno
Brno
42' Štepanovský  • 83' Štepanovský
2:0
(1:0)
Hr. Králové
Hr. Králové
Brno
Floder – Sukup, Vraštil, Kryštůfek, Eismann (C) – Pachlopník (73. Přichystal), Bariš, Růsek – Štepanovský, Michal Škoda (27. Magera), Šumbera (77. O. Vintr).
Marek – Jakub Šural, Kotula, Kříž, Přichystal, Magera, O. Vintr.
Pechanec – Paták, Dresler
Městský fotbalový stadion Srbská, Brno
Hr. Králové
Ottmar (C) – Kopečný, J. Pokorný, Martinec, Leibl – Jukl – Vlkanova, Kateřiňák (46. Kvída, 65. Finěk), Zorvan, Urma (55. Durdević) – Šípek.
Vízek – Kvída, Soukeník, Durdević, Finěk, Firbacher, W. Da Silva.

Dnešní utkání končí. Zbrojovka ve veledůležitém utkání vítězí 2:0 a posouvá se na třetí místo tabulky, které by ji v tuto chvíli zajistilo baríž o nejvyšší soutěž. O výsledku rozhodla už první půle, kdy v závěru byl vyloučen hostující Martinec a hosté se k ničemu nedostali. Ve druhé půli navíc přidal svůj druhý zásah Štepanovský a o výsledku bylo rozhodnuto.
90+4'
90+4'
Ještě jednu ránu vyslal Zorvan, ale opět jen do rukavic Flodera.
90+3'
Hosté stále u míče, ale momentálně na své vlastní polovině, kde se nemohou vymanit z presinku soupeře.
90+2'
Z dálky se navíc do míče opřel poté ještě Leibl, jeho pokus zaplaval, ale Floder byl u své levé tyče připraven.
90+1'
Ještě za jedním povedeným centrem zleva se hnal Vlkanova, ve vápně si sice míč zpracoval na prsa, ale poté ani nezakončil.
90'
Nastavují se čtyři minuty!
89'
Dlouhý nákop Přichystal nedoběhl, ale po další chybě jsou domácí stále v útoku.
88'
Utkání už se pouze dohrává, hosté jsou sice u míče, ale vypadá to, že žádný závěrečný tlak se konat nebude.
87'
Ještě jedna žlutá karta na straně Brna, kterou za faul na levé straně obranné poloviny obdržel Vraštil.
86'
Také zbývat dodat, že v případě Jukla o nic vážného nešlo a hostující obránce je zpět na hrací ploše. Zbrojovka navíc i nadále kombinuje.
85'
Na dnešní utkání bylo vydáno 4800 vstupenek, reálně je však na Srbské tak něco málo přes dva tisíce návštěvníků.
83'
Brno právě vstřelilo branku!
Domácí nejspíše pojišťují svou výhru, i když branka to byla hodně diskutabulní. Jukl zůstal ležet na zemi v bolestech, nicméně domácí v akci pokračovali. Ondřej Vintr dostal kolmici do vápna, kde se zbavil soupeře a poslal prudký střílený pas na zadní tyč, kde PETER ŠTEPANOVSKÝ pohodlně doklepl do odkryté branky – 2:0!
82'
Votroci měli k dispozici další přímý kop, a to z poloviny hřiště. Do vápna se nastěhovala většina hráčů, ale nakonec dlouhý balón skončil v rukavicích Flodera.
81'
Akce sice pokračovala, ale blok soupeře Zorvan nepropálil a domácí poté míč odkopli. Hosté už se ale budou nyní tlačit dopředu čím dál tím častěji.
80'
Rohový kop na přední tyči odvrátil střídající Vintr. Mezitím se navíc rozběhla poslední desetiminutovka.
80'
Žlutou kartu dostává Ondřej Sukup (FC Zbrojovka Brno).
79'
Na opačné straně se drzým průnikem u levé lajny prezentoval Leibl, ale jeho ránu jeden z domácích fotbalistů srazil na roh.
78'
Po rozehrávce přišla další šance domácích! Střídající Přichystal se prosmýkl obranou a zakončoval na dlouho nohu na zadní tyč, ale Ottmar reflexivně zasáhl.
77'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Šimon Šumbera, přichází Ondřej Vintr.
77'
Je to tak, domácí záložník je v hodně nefotbalové pozici odváděn na nosítkách mimo hrací plochu.
76'
Se Šimonem Šumberou to navíc nevypadá vůbec dobře, na hřiště už se zdravotníky míří nosítka.
75'
Jakub Pokorný ostře ve středu hřiště přejel zezadu Šumberu a za svůj zákrok uviděl žlutou kartu.
75'
Po rohu hlavičkoval Vraštil, který chtěl míč prodloužit na zadní tyč, ale tam se nikdo v červeném nevyskytoval.
74'
Přichystal se hned zapojil do rychlého kontru, kdy po pasu Štepanovského mohl z první uvolnit do brejku na brankáře Mageru, ale pas byl sražen na roh.
73'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Ondřej Pachlopník, přichází Jakub Přichystal.
72'
Šumbera vytáhl míč směrem dopředu a už to vypadalo, že se rodí rychlý brejk. Nakonec ale několikrát zasekl, celou akci pozdržel a Zbrojovka je zpět na obranné polovině.
71'
Přes Eismanna a Pachlopníka se dostal míč na střed hranice vápna k Růskovi, který se opřel do střely, ale jeho pokus skončil přesně v náručí Ottmara.
69'
Na opačné straně se zleva vydal vpřed Eismann, zasekl a stáhl obránce pod sebe. Poté odcentroval, ale našel ve vápně jen připraveného Jukla, který ustrážil Mageru.
68'
Navíc poté se nedohodli při rozehrávce Floder s Vraštilem, což mohl trestat Zorvan, ale při pokusu trefit prázdnou brankou podklouzl a poslal míč vedle.
67'
Domácí stále v kombinaci, ale jejich kombinace je v posledních minutách hodně nemastná, neslaná.
66'
Domácí Magera už byl nyní v o poznání lepší střelecké pozici, když se otočil s míčem ve vápně, ale nakonec spíš nahrával na zadní tyč, než aby střílel, a v tomto místě nikdo v červeném nebyl.
65'
Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Jan Kvída, přichází Daniel Finěk.
65'
Eismann centroval zleva na Mageru, ten se však Jukla neprobil k zakončení.
64'
Hostující obránce byl odveden za postranní čáru a hra bude zatím pokračovat bez něj. Hradec hraje jen v osmi hráčích v poli.
63'
Na hřišti navíc v bolestech zůstal ležet jeden z hostů a podle signalizace lékařů to vypadá, že bude muset střídat.
62'
Brno se nyní nemůže vymanit z pomyslného tlaku soupeře a při snaze se dostat vpřed kupí jednu chybu za druhou. Hra je hodně kouskována.
61'
Akci Hradce sice utnul útočný faul, ale Zbrojovka dlouhým nepřesným nákopem míč svému soupeři vrátila a fotbalisté v černém opět kombinují.
60'
Hra se pomalu překulila přes hodinu hracího času a obrázek hry je neměnný. Domácí jsou aktivnější, ale hosté budou muset s postupem času i v oslabení šlápnout směrem dopředu.
59'
A znovu v akci slovenský záložník ve službách Brna, který se tentokrát opřel do dalekonosné přízemní rány, ovšem hostující Radim Ottmar byl u své pravé tyče připraven.
58'
Teď to na Srbské jen zahučelo! Peter Štepanovský je dnes hodně aktivní a navíc měl další šanci, když jej spoluhráč vysunul do vápna, ale zatím jediný střelec dnešního duelu křižnou ranou minul branku.
57'
Po centru zleva si na míč nabíhal Štepanovský, nicméně po kontaktu se soupeřem upadl. Faulem se naopak provinil dotírající Sukup, který poslal k zemi Vlkanovu.
56'
Mladíček Pachlopník se zmocnil míče a mohl se po pravé straně vydat dopředu. Nakonec ale proti němu vyrukovalo trio soupeřů a neměl moc šancí na úspěch.
55'
Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Otto Urma, přichází Fahrudin Durdević.
54'
Jenže po jeho dalekém odkopu už se opět k míči dostali domácí, kteří kombinují kolem poloviny hřiště a snaží se vydat směrem vpřed.
53'
Znovu bylo k vidění několik nepřesností na obou stranách, přičemž poslední akci Brna zakončil útočný faul Štepankovského. Rozehrává Ottmar.
51'
Navíc se votroci nakonec propracovali i ke střele, když si míč připravil na ránu z dálky Vlkanova, ovšem jeho dalekonosný pokus skončil v náručí Flodera.
50'
Hosté navíc velmi dobře napadají, čímž komplikují Brnu rozehrávku. Po faulu Štepanovského navíc budou rozehrávat v blízkosti půlicí čáry.
49'
Stále jsou domácí v útoku, ale v těchto momentech se nikam vehementně neženou.
48'
Peter Štepanovský na pravé straně doběhl míč, který poté poslal Pachlopníkovi. Tomu se ve vápně nabízeli tří spoluhráči, ale přízemní centr hosté odvrátili.
47'
Domácí jsou proti přesile pochopitelně aktivnější a dá se očekávat, že v úvodu druhé půle se budou co nejvíce tlačit za druhou uklidňují trefou.
46'
Domácí fotbalisté poslali první nákop směrem vpřed, ale nakonec jej hosté pohodlně odvrátili.
46'
Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Jiří Kateřiňák, přichází Jan Kvída.
46'
První poločas je za námi a domácí odcházejí do kabin spokojenější. Ačkoliv byli hosté opticky aktivnější, Zbrojovka vede. Jediná branka první půle přišla po chybě Ottmara, který nepochopitelně podběhl míč a Štepanovský zakončil do prázdné branky. Zbytek utkání ještě jistě ovlivní červená karta po hostujícího Martince, který po faulu na Pachlopníka dohrál dnešní duel už na konci první půle.
Druhý poločas začne přibližně v 17:03.
45+1'
45+1'
Rozehrávky přímého kopu se chopil sám faulovaný Magera, který chtěl míč zakroutit na zadní tyč, ale přestřelil branku zhruba o metr.
45'
Faulující Martinec je nakonec vyloučen, rozhodčí Pechanec vytáhl ze své kapsičky rovnou červenou kartu!
45'
Další parádní míč za obranu dostal Pachlopník, kterého stáhl k zemi jako poslední se vracející Martinec a rozhodčí píská faul. Zbrojovka bude mít k dispozici hodně zajímavou standardní situace.
44'
Hosté jsou pochopitelně otřeseni inkasovanou brankou, naopak domácí jsou viditelně na koni.
42'
Domácí jdou z ničeho nic do vedení, taková branka se často nevidí ani v těch nejnižších soutěžích! Tahle branka určitě oběhne některé silvestrovské sestřihy. Pachlopník ve středu hřiště vyslal dlouhý nákop směrem vpřed, přičemž Ottmar vyběhl proti míči, aby jej kousek za svým vápnem odehrál pryč. Nakonec ale nepochopitelně podklouzl a míč pustil za sebe, kam přisprintoval PETER ŠTEPANOVSKÝ, přetlačil bránícího hráče a ve skluzu dopravil míč do úplně prázdné branky – 1:0!
41'
Rozběhla se poslední pětiminutovka prvního poločasu, domácí opět přišli o míč a kupředu jdou fotbalisté v černém.
40'
Šípek nejprve zatahal Kryštůfka za dres a poté jej ještě trefil do nohy. Naprosto zbytečné dva zákroky hradeckého útočníka, který uviděl nakonec žlutou kartu.
38'
Hosté rozehrávali další rohový kop. K centru, který se točil od branky, se dostal nabíhající Urma, ale jeho hlavička mířila zhruba metr vedle branky.
37'
Jenže i další akce Jihomoravanů měla jepičí život. K míči se po dlouhé nahrávce zprava sice zprvu dostal Pachlopník, pak se ale provinil útočným faulem. Hra je hodně kouskována.
36'
Jenže z dlouhé série přihrávek nic nevzešlo a vše nakonec utnul faul ve středu hrací plochy právě na Šumberu. Domácí mohou rozehrávat.
35'
Ve středu hřiště se srazili Šumbera s Kopečným, rozhodčí nakonec odpískal faul domácímu borci. Dopředu jdou zleva opět fotbalisté z východu Čech.
34'
Tentokrát to zkusil Pachlopník centrem na bližší tak, aby překvapil Ottmara, jenže míč opustil hrací plochu ještě dříve, než doletěl k brance.
33'
Roh byl odvrácen na přední tyči k Eismannovi. Ten hlavou posunul na Růska, jenž chtěl kolmicí vysunout Štepanovského, ale centr slovenského záložníka byl obětavým zákrokem obránce sražen na další roh.
32'
Hra se přesunula na levou stranu útočné poloviny Zbrojovku. Zde si chtěl Eismann narazit se Šumberou, ale nakonec pas druhého jmenovaného byl sražen na roh.
31'
Další velká šance Hradce! Kopečný si naběhl na kolmici křížem od spoluhráče ze středu hřiště. Na pravé straně v náběhu odcentroval na hranici vápna do druhé vlny na Vlkanovu, ten ale z jedničky těsně minul pravou tyč!
30'
I po půlhodině hry nepřesnosti na obou stranách pokračují. Domácí mohli po rohu v akci pokračovat, ale po nepřesné přihrávce znovu o míč přišli.
29'
Exekuce se ujal mladík Pachlopník, nicméně jeho centr neměl správnou výšku a nakonec skončil na prvním bránícím hráči na přední tyči.
28'
Štepanovský po průnikové přihrávce mohl po pravé straně projít dopředu, ale míč si kolem soupeře nepropíchl. Následuje další rohový kop.
27'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Michal Škoda, přichází Lukáš Magera.
26'
Znovu několik chyb z obou stran, obou týmům hodně drhla rozehrávka. Nakonec nepřesnosti ukončil až faul na Růska, hra je přerušena a bude se poprvé střídat.
25'
Do míče se nakonec opřel Pachlopník, jenž se pokusil o technickou střelu, ale ta skončila jen na zdi. Akce mohla pokračovat, jenže je pískán ofsajd.
24'
Po faulu kousek za hranicí vápna se skýtá šance pro brněnské fotbalisty, kteří získali rozehrávku volného přímého kopu.
23'
Žlutou kartu dostává Miloš Kopečný (FC Hradec Králové).
23'
Následně se hosté mohli po chybě Eismanna vydat do brejku. Zprava centroval Kateřiňák a nabíhajícímu Urmovi moc nechybělo, aby dosáhl na jeho pobídku. Míč sebral Floder.
22'
Šumbera se na hranici vápna natahoval za dlouhým nákopem, ale nezpracoval jej, ani jej nedokázal posunout doleva na Škodu.
21'
Kombinace hostů stále trvala, Hradečtí jsou aktivnější. Na pravé straně kooperovali Zorvan s Kopečným, ale nakonec po centru druhého jmenovaného byl pískán ofsajd.
19'
Teď už to „smrdělo“ větší šancí hostů. Centr z pravé strany si ve vápně zpracoval za sebe Vlkanova, který přenechal míč proti noze Zorvanovi, ale jeho prudká rána zamířila zhruba tři metry nad branku.
18'
Dobrým napadáním se nyní na pravé straně prezentoval Vlkanova, který dotíral na Eismanna a málem mu sebral míč, ale domácí bek si nakonec pomohl rozehrávkou s brankářem.
17'
A pomyslný tlak Hradce pokračuje, jenže hosté stále kombinují jen kolem středu hřiště a nedaří se jim vytvořit žádnou předfinální přihrávku směrem vpřed.
16'
Hosté se nyní více už více než minutu drží v tlaku, nicméně hosté nemohou najít cestu k další šanci.
14'
Růsek ve středu hřiště zajel skluzem do svého soupeře a na světě je první žlutá karta dnešního utkání.
13'
Centrovaný míč z dílny Pavla Eismanna byl hodně přetažený, nikdo v červeném se k němu na zadní tyči nedostal. V akci ještě mohl pokračovat Peter Štepanovský, jenže je pískán útočným faul domácím barvám.
12'
Domácí v útoku pokračovali. Nejprve byl zablokován dalekonosný pokus Růska, míč se však odrazil ke Štepanovskému. Ten se pokusil okamžitě pálit, ale také on trefil blok soupeře. Následuje rohový kop.
11'
Následně byla u míče opět Zbrojovka a za dlouhým nákopem se hnal Škoda. Ten měl k balónu o poznání dále, než bránící hráč, a navíc dobře vyběhl Ottmar. Brněnský útočník navíc svého soka povalil k zemi a byl pískán faul.
10'
V kombinaci už jsou opět hostující fotbalisté, ale Kopečný se proti přesile na pravé straně neprosadil, a tak posílá hru zpět do středu hřiště.
9'
První tutovka také na straně Brna! Štepanovský se uvolnil na pravé straně v souboji jeden na jednoho a soupeře se zbavil povedenou kličkou. Rázem byl na pravém okraji vápna, odkud našel před brankou volného Šumberu, ale ten v jasné šanci netrefil branku!
8'
Růsek zachytil míč ve středu hřiště a rozdal míč doleva na Eismanna. Ten chtěl vysunout po lajně Šumberu, ale ten nejprve nezpracoval, a poté mu balón utekl do zámezí.
7'
A ten nakonec stál na zrodu první zajímavé šance hostů! Po jeho rozehrávce přišel centr zleva, který propadl kolem Kryštůfka na Vlkanovu, avšak jeho prudká rána mířil jen do míst, kde stál Floder, a ten tvrdý pokus vyrazil.
6'
Hra je v úvodu jednak opatrná, a druhak plná chyb. U míče je nyní hradecký brankář Ottmar.
5'
Po rozehrávce nakrátko sice fotbalisté v červeném na chvíli o míč přišli, nicméně krátce poté se v náběhu po levé lajně provinil nedovoleným zákrokem Zorvan a míč bude opět patři Brnu.
4'
Hradečtí se poté na pravé straně provinili útočným faulem a domácí mohou rozehrávat. U míče Eismann.
3'
Následně zahrávali votroci první rohový kop. Floder sice míč nevyboxoval, ale zastoupil ho Kryštůfek a celou situaci dokonal další hlavičkou v obraně vypomáhající Škoda.
2'
Hosté zatím zkoušejí dlouhými nákopy, které zatápí obraně Brna. Za dalším vysokým balónem se hnal útočník Štípek, ale toho včas odzbrojil Eismann.
2'
Hosté jsou v úvodu aktivnější a po faulu na levé straně útočné poloviny vybojovali rozehrávku přímého kopu, ten však rozehráli nakrátko a kombinují znovu na své vlastní polovině.
1'
Hosté načali dnešní duel dlouhým nákopem, ten však dokázal Sukup hlavou odvrátit. Za dalším míčem se hnal zleva Zorvan, ale toho zastavil pro změnu Sukup.
1'
Oba celky jsou již na hrací ploše a společně s fanoušky uctily minutovým potleskem zesnulého fotbalistu Josefa Šurala. Domácí nastupují v červených a hosté, kteří se ujmou výkopu, v černém.

FC Zbrojovka Brno: Floder – Sukup, Vraštil, Kryštůfek, Eismann (C) – Pachlopník, Bariš, Růsek – Štepanovský, Michal Škoda, Šumbera.
Náhradníci: Marek – Jakub Šural, Kotula, Kříž, Přichystal, Magera, O. Vintr.

FC Hradec Králové: Ottmar (C) – Kopečný, J. Pokorný, Martinec, Leibl – Jukl – Vlkanova, Kateřiňák, Zorvan, Urma – Šípek.
Náhradníci: Vízek – Kvída, Soukeník, Durdević, Finěk, Firbacher, W. Da Silva.

Rozhodčí: Pechanec – Paták, Dresler.
Oba celky se v letošní sezóně potkaly dosud jen jednou, a to na konci října na východě Čech. V utkání se radovala ze tří bodů brněnská Zbrojovka, která po vlastní brance jednoho z domácích hráčů brala cennou výhru.
FC Hradec Králové

Také Východočeši pokukují po možném návratu do nejvyšší české fotbalové soutěže, respektive po baráži. Jak již bylo zmíněno, Východočeši jsou v tabulce se ziskem 46 bodů na třetím místě, které zajišťuje baráž proti 14. týmu z FORTUNA:LIGY. Forma votroků navíc není bůhvíjaká. Z posledních sedmi zápasů vyhráli jen dvakrát, doma padli jak s Jihlavou, tak s Varnsdofrem, ale minulý týden si doma vyšlápli na lídra z Českých Budějovic, kterého přehráli 1:0 a výrazně se tak povzbudili před úterní bitvou na jihu Moravy.
FC Zbrojovka Brno

Domácí celek po nevydařeném podzimu hraje na jaře daleko lépe a stále se drží ve hře o případný návrat do nejvyšší soutěže. V tabulce je Brno nyní na 5. místě se ziskem 45 bodů a jednobodovou ztrátou na třetí místo, které okupuje právě Hradec Králové. Na jaře brněnští fotbalisté zatím jen dvakrát prohráli, poslední dva zápasy navíc zvládli bez ztráty kytičky a navíc vždy s čistým kontem. Znojmo doma porazili 2:0, o víkendu pak stejným výsledkem vyhráli v Sokolově.
Vítám všechny fanynky a fanoušky druholigového fotbalu! Dnes nás v rámci dalšího kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY čeká jeden ze šlágrů jara, v němž se představí domácí FC Zbrojovka Brno a hostující FC Hradec Králové.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.