Fotbalová národní liga - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Pardubice : Žižkov - 13. dubna 2019   13:00

Pardubice
Pardubice
68' Solil  • 86' Kovář
2:1
(0:0)
Žižkov
Žižkov
72' Súkenník
Pardubice
Letáček – Prosek, Šejvl, Piroch, T. Čelůstka – Jeřábek (C) – A. Fousek (46. Sokol), Solil, Tischler, Mužík (80. Kovář) – P. Černý (80. Lee).
Šmíd – Lee, Sokol, Toml, Kovář.
Vojkovský – Vitner, Vaňkát
Stadion Pod Vinicí, Pardubice
423 diváků
Žižkov
P. Soukup – Antl, Burda, Rothe, Frizoni (C) – Žežulka (88. Hejný), Súkenník – Urbanec, Bazal (64. Mashike Sukisa), Tusjak (88. Auer) – Kubala.
K. Hrubeš – Šimek, Auer, Muleme, Hejný, Baďura, Mashike Sukisa.

Zápas je u konce! Pardubice po velkém boji porazily Viktorii Žižkov 2:1. První poločas nepřinesl příliš šancí ani jednoho z celků. Všechny tři góly padly až v posledních 25 minutách. Ještě předtím, v 55. minutě, měl šanci po přihrávce Černého šanci Ladislav Mužík, ten ale minul. V 68. minutě poprvé udeřili domácí, když se po centru Čelůstky prosadil Tomáš Solil. Zanedlouho poté bylo vyrovnáno, když Sokol podskočil míč a Urbancovu střelu tečoval Igor Súkenník. Letáček si sice na míč sáhl, z branky ho ale nevytěsnil. V 86. minutě dostal míč do sítě Daniel Kovář, který byl na hřišti teprve necelých šest minut a vystřelil tak Pardubicím teprve druhé jarní vítězství.
90+4'
90+3'
Čelůstka čekal Sokola na své levici, ten se ale rozhodl zůstat vzadu a domácí tak zbytečně přišli o míč. Balón dopředu nyní nakopává Soukup.
90+3'
Jiří Piroch se dostal k odraženému míči a odkopl ho na polovinu Žižkova.
90+2'
Na polovině hřiště byl faulován Daniel Kovář a Pardubice tak můžou ušetřit cenné vteřinky.
90+1'
Lee vysunul skvělou přihrávkou Sokola, který se prosmýkl kolem Antla a z úhlu vystřelil, trefil jen boční síť.
90'
Rozhodčí nastavuje čtyři minuty.
90'
Jeřábek vrátil nákop Burdy zpět na polovinu Viktorie Žižkov. Její hráči se ale dostali na balón a ještě se nevzdávají.
89'
Pardubice brání výsledek ve velkém počtu hráčů, Žižkov se naopak co nejvíce snaží o vyrovnání.
88'
Hosté měli příležitost po rohovém kopu. Původní centr byl odvrácen. Následně byl míč vrácen do pokutového území a Filip Kubala hlavou jen těsně minul branku.
88'
Střídání v týmu FK Viktoria Žižkov: ze hřiště odchází Ondřej Žežulka, přichází Karel Hejný.
Střídání v týmu FK Viktoria Žižkov: ze hřiště odchází Luboš Tusjak, přichází Jonas Auer.
87'
Žižkov se hned po obdrženém gólu dostala na útočnou polovinu. Nyní se od Proska odrazil míč na rohový kop.
86'
Pardubice právě vstřelily branku!
Pardubice se znovu prosazují po rohovém kopu a pět minut před koncem se dostávají do vedení! Centr Tomáše Čelůstky se odrazil od Emila Tischlera na nohu DANIELA KOVÁŘE a ten už z velké blízkosti neměl problém dostat míč do sítě!
85'
Sokol z levé strany prostrčil míč na Leeho, který míč tečoval do brankáře. Roh pro Pardubice.
84'
Tomáš Solil (FK Pardubice) v přerušené hře podrazil protihráče a vidí za to žlutou kartu.
82'
Daniel Kovář byl na pravé straně faulován. Přímý kop rozehrál Čelůstka a míč nepříjemně propadl až k brankáři Soukupovi.
80'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Pavel Černý, přichází Sang-hjuk Lee.
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Ladislav Mužík, přichází Daniel Kovář.
79'
Centr Mashikeho odvrátil Prosek na rohový kop pro Žižkov.
79'
Centr Tomáše Čelůstky z přímého kopu zamířil přímo do náruče brankáře Soukupa.
77'
Frizoni šajtlí hledal spoluhráče na pravém křídle, do dráhy míče stihl dát nohu Tomáše Čelůstka.
76'
Dnešní utkání sleduje 423 diváků.
75'
Marian Burda nad ničím nepřemýšlel a nakopl míč do zázemí na polovině Pardubic.
74'
Čelůstka centroval z levé strany, míč jen proletěl kolem všech hráčů v pokutovém území.
73'
Na levém křídle Martin Antl (FK Viktoria Žižkov) zastavil Sokola a vidí za to napomenutí žluté barvy.
72'
Žižkov právě vstřelil branku!
Je vyrovnáno! Žižkov se po delší době dostal na útočnou polovinu a hned dává gól! Jakub Urbanec udělal kličku Sokolovi a vystřelil. Míč cestou do branky tečoval IGOR SÚKENNÍK a rázem se začíná od nuly! Pardubice obdržely první gól ze hry v jarní části soutěže.
71'
Mashike se dostal ke střele v pokutovém území, trefil jen dobře postaveného obránce. Žižkov zůstává na útočné polovině.
70'
Je tu další roh pro Pardubice, ze stejné strany, ze které padl gól domácích.
69'
Žižkov se po obdrženém gólu snažil jít za vyrovnáním, toto snažení ovšem zatím musí odložit. Je odpískán útočný faul.
68'
Pardubice se z rohového kopu prosazují! Tomáš Čelůstka po přihrávce od Mužíka vyslal parádní centr na hlavu TOMÁŠE SOLILA, který dává svůj druhý gól ve FNL, rovněž hlavou, Pardubice vedou 1:0!
67'
Jeřábek u brankové čáry vybojoval rohový kop pro domácí celek.
67'
Mužík prováhal nejlepší moment pro přihrávku na Solila a tak musí Pardubice začít odznovu.
65'
Jeřábek se na velmi malém prostoru dostal přes dva protihráče a chtěl vystřelit, ovšem před sebou měl další řadu hráčů Žižkova, kteří odvrátili nebezpečí.
65'
Míč do pokutového území vyslal Ladislav Mužík. Obrana odvrací na rohový kop.
64'
Střídání v týmu FK Viktoria Žižkov: ze hřiště odchází Josef Bazal, přichází Elvis Mashike Sukisa.
64'
Marian (FK Viktoria Žižkov) po odkopu míče kolíky trefil Tomáše Čelůstku a vidí za to kartu žluté barvy.
63'
Bazal opravdu v utkání nemůže pokračovat a za malou chvíli bude vystřídán.
62'
Josef Bazal se ocitl na hrací ploše a vypadá to, že má nějaký zdravotní problém.
61'
Čelůstka vyslal na křídlo přesný míč na aktivního Černého, ten byl v ofsajdovém postavení.
60'
Balón propadl mezi dvěma obránci a nakonec ho odkopl domácí kapitán, Jan Jeřábek.
59'
Jan Jeřábek na vlastní polovině Josefa Bazala a Žižkov tak bude mít přímý kop ze slibné pozice. Na střelu je to až příliš velký úhel, nejspíše tedy uvidíme centr.
58'
Emil Tischler si navedl před pokutovým územím míč na střed a pravačkou vyslal přízemní střelu, kterou zastavil obránce.
57'
V dalším souboji Burdy s Černým uspěl útočník domácího týmu. Pardubice mají aut na útočné polovině.
55'
Ladislav Mužík dostal parádní přihrávku za obranu od Pavla Černého a z blízkosti brankáře levačkou poslal míč těsně vedle branky!
54'
Marian Burda si v hlavičkovém souboji s Pavlem Černým pomohl rukama a tak můžou rozehrát Pardubice.
52'
Po ošetření obou hráčů se znovu hraje. Solil nyní šel do souboje o míč, vybíhal však z ofsajdového postavení.
51'
Do pokutového území domácího týmu letěl centr. Letáček vyboxoval a přitom se ošklivě srazil s Josefem Bazalem.
49'
Žižkov rozehrával další roh a Sokol se rozběhlo po pravé straně. Poté se za velkého řvu ocitl na zemi Bernardo Frizoni poté, co zakopl o nohu Sokola.
47'
Prosek fauloval na pravé straně Tusjaka a domácí tedy mají čas přeskupit své řady.
46'
Mužíkův centr odvrátil Filip Kubala na rohový kop z levé strany.
46'
Sokol se ihned po nástupu na hřiště dostal k míči a na levém křídle vybojoval volný kop, který bude rozehrávat Ladislav Mužík.
46'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Adam Fousek, přichází Pavel Sokol.
46'
První poločas je u konce. Nebyl k vidění moc pohledný fotbal a ani jeden tým si nevytvořil žádnou velkou šanci. Hosté měli více ze hry, brankář Letáček však musel zasahovat pouze jednou.
45+1'
45+1'
Urbanec zkusil z poměrně velké dálky z přímého kopu vystřelit, jeden z domácích míč tečoval. Následuje kop od rohového praporku.
45'
Rozhodčí nastavuje jednu minutu.
45'
Adam Fousek (FK Pardubice) zastavil Jakuba Urbance, který uháněl vpřed a křídlo domácího týmu za to vidí žlutou kartu.
42'
Kubala se parádně dostal přes několik protihráčů a poté dával míč pod sebe, obrana odvrátila na další roh.
41'
Černý si zpracoval míč a skvělým dloubáčkem našel Emila Tischlera. Domácí střední záložník střílel z dobré pozice, střela končí stejně, jako pokus Solila.
39'
Čelůstkův centr vyboxoval brankář na nohu Tomáše Solila, ten vystřelil z prvního dotyku, ale netrefil to vůbec dobře a hosté mohli zůstat v klidu.
38'
Burda ve výskoku fauloval Pavla Černého a Pardubice se po několikaminutové odmlce dostanou na útočnou polovinu.
37'
Nákop Tomáše Solila na útočnou polovinu končí u nohou brankáře Pavla Soukupa.
35'
Tischler mohl jít do protiútoku, jenomže přihrávku namířil jen do Antla. Čelůstka poté měl co dělat, aby zastihl míč na hrací ploše a odehrál ho do bezpečí.
34'
Žižkov bude rozehrávat už svůj čtvrtý roh v tomto utkání z pravé strany. Rozhodčí nyní domlouvá Pirochovi a Burdovi.
33'
Černý chytře posunul míč na Fouska, ten s tím ale nepočítal a brankář Soukup zasáhl včas.
32'
Tomáš Čelůstka vyslal vpřed Emila Tischlera, kterému překřížil cestu Marian Burda.
30'
Mužík sice stihl míč na hrací ploše, ale jen ho odevzdal Luboši Tusjakovi. Ten šel jeden na jednoho proti Proskovi, který si poradil.
28'
Rozehrávky se ujal Urbanec, Pardubáci odvrátili. Tomáš Solil poté odkopl míč do autu, aby se nekopal další rohový kop.
28'
Frizoni obral o míč Solila a poslal jej vzduchem za obranu. Piroch raději odvrátil na roh pro hosty. K míči se staví Urbanec a Tusjak.
26'
Hra se nyní odehrává ve středu hřiště. S míčem na kopačkách jsou aktuálně hráči Viktorie Žižkov.
24'
Prosek dýchal na záda Bernardu Frizonimu, který si nadhodil míč a odkopl jej jen na kopačky domácího týmu.
23'
Solilův náběh na jeřábkovu přihrávku byl zbytečný, protože mladý středopolař Tesly byl v ofsajdovém postavení.
23'
Rozehrávka Viktorie byla napadána Pardubicemi a s tlakem si nedokázala poradit. Přihrávku Soukupa na hřišti neudržel Petr Rothe.
21'
Černý našel na křídle Ladislava Mužíka, který si v souboji s obráncem pomohl rukou a tak byl odpískán nedovolený zákrok.
21'
Míč si postavil Adam Fousek, který obstřelil zeď a mířil k přední tyči, Soukup pokus viděl a lapil ho do náruče.
20'
Šejvl vyjel s míčem a byl dohrán Martinem Antlem. Domácí mají k dispozici přímý kop z pozice, ze které můžou ohrozit branku Soukupa.
19'
Frizoniho přihrávku odvrátil zpět k brazilskému krajním obránci Jan Prosek. Frizoni poté hledal Žežulku, který na míč nedosáhl.
18'
Jeřábek našel Fouska, který si rovnal míč na střelu, včas se mu ale pod nohy položil Ondřej Žežulka.
16'
Fousek si narazil s Černým a poté našel Tischlera. Kapitán reprezentace do 20 let chtěl z prvního dotyku prostrčit zpět na Adama Fouska, našel jen nohu Petra Rotheho.
16'
Pardubice drží míč na vlastní polovině hřiště a zatím se jim nedaří dostat se na útočnou polovinu přes zálohu hostů.
15'
Josef Bazal ve snaze vypíchnout míč složil k zemi Jana Jeřábka a rozhodčí píská do píšťalky.
13'
Pavel Černý byl po centru do pokutového území Žižkova stažen k zemi, rozhodčí však zůstává klidný.
11'
Petr Rothe si naskočil na centr a podobně, jako před pár minutami Burda, hlavičkoval nad břevno letáčkovy branky.
10'
Pardubičtí z rohu nezahrozili a do protiútoku šel Žižkov, na pravé straně jeden z hostů vybojoval rovněž rohový kop.
10'
Právě Fousek poté parádně prostrčil na Solila, jehož pokus o centr byl zastaven obráncem. První rohový kop také pro Pardubice.
9'
Petr Rothe si pod tlakem od Fouska nedokázal zpracovat balón a Pardubice mají k dispozici autové vhazování v rohu hřiště.
7'
Bernardo Frizoni nakopl míč směrem na Kubalu, který neuspěl v souboji s Martinem Šejvlem a ještě domácího stopera fauloval.
6'
Martin Burda, který je ve Viktorii Žižkov na hostování z pražské Sparty, po rohu hlavičkoval daleko nad branku Jiřího Letáčka.
6'
Jan Jeřábek skluzem čistě zastavil protihráče, stalo se tak v blízkosti brankové čáry, za kterou nakonec míč doskákal. Roh pro Viktorii.
4'
Hosté vstoupili do utkání houževnatě a s míčem na kopačkách se snaží něco vymyslet, ovšem obrana domácího celku zatím plní své povinnosti.
2'
Bazal dostal přihrávku mezi obránce a šel do slibné situace, byl však v ofsajdovém postavení, na míči jsou hráči Pardubic.
1'
S míčem na kopačkách započali utkání fotbalisté Žižkova, kteří nastoupili celí v černém. Domácí Pardubice jsou v tradiční červenobílé kombinaci.
1'

FK Pardubice: Letáček – Prosek, Šejvl, Piroch, T. Čelůstka – Jeřábek (C) – A. Fousek, Solil, Tischler, Mužík – P. Černý.
Náhradníci: Šmíd – Lee, Sokol, Toml, Kovář.

FK Viktoria Žižkov: P. Soukup – Antl, Burda, Rothe, Frizoni (C) – Žežulka, Súkenník – Urbanec, Bazal, Tusjak – Kubala.
Náhradníci: K. Hrubeš – Šimek, Auer, Muleme, Hejný, Baďura, Mashike Sukisa.

Rozhodčí: Vojkovský – Vitner, Vaňkát.
Žižkov prochází velkou krizí, když je na poslední příčce a nevypadá to s ním vůbec dobře. Na čtrnáctý Prostějov totiž ztrácí už 7 bodů. Viktoria má navíc šňůru čtyř zápasů bez výhry, během které třikrát vřadě prohrála a v posledním kole remizovala doma se Sokolovem.
Pardubice jsou na sedmém místě tabulky se ziskem 32 bodů a skóre 33:21. Pardubáci ovšem neprožívají úplně nejlepší období, v jarní části totiž zvítězili jen jednou, to když doma smetli Třinec poměrem 4:0. Jinak východočeši třikrát remizovali a v posledním kole prohráli gólem z penalty v závěru v Českých Budějovicích 0:1. V pěti jarních kolech dostaly Pardubice pouze dva góly, oba padly z pokutového kopu.
Vítejte u online přenosu ze zápasu 22. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY, ve kterém se utkají týmy FK Pardubice a FK Viktoria Žižkov. Úvodní výkop je naplánován na 13:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.