Fotbalová národní liga - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sokolov : Vlašim - 20. dubna 2019   10:15

Sokolov
Sokolov
17' O. Ševčík  • 23' Glaser
2:0
(2:0)
Vlašim
Vlašim
Sokolov
Jakub Dvořák I. – Mejdr, A. Čihák, O. Ševčík, Jakub Dvořák II. – Glaser (C) (60. Liener), Machek – Štípek (77. Ruml), Hlavatý, Dan. Novák (59. Beránek) – Vávra.
Belaň – Mišůn, Beránek, Kosak, Martin Holek, Liener, Ruml.
Ondřej Lerch – Zdeněk Koval, Vít Melichar
Stadion FK Baník Sokolov, Sokolov
650 diváků
Vlašim
Řehák – Piško (46. Kučera), Mil. Kadlec, Blecha, Mizerák – Janda (C), Badocha, Novotný (75. Pavlík), Skopec – Selemani, Dao (46. Fotr).
Bačkovský – P. Výborný, Kučera, Fotr, Pavlík, Fortelný, J. Štochl.

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 4:5. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 13:15.
Je konec. Sokolov udržel vedení z prvního poločasu a zvítězil nad Sokolovem 2:0.
Do druhého poločasu vlétla Vlašim velice aktivně a v 53. minutě se Fotr ocitl v obrovské šanci, ovšem Dvořák ho skvěle vychytal. Posléze to byli stále hosté, kteří byli v tlaku a hrálo se tak převážně jen na domácí bránu. Ke konci zápasu ještě mohl přidat třetí branku hráč domácího celku, ale ten minul bránu soupeře.
90+2'
90+2'
Brankář Jakub Dvořák se nyní musel zapojit do hry, když musel jít trochu víc ze své brány a odkopnout míč.
90+1'
Jan Mejdr si skvěle poradil s protihráčem, který se snažil dostat k míči po nákopu Vlašimi.
90'
Rozhodčí nastavuje dvě minuty navíc.
89'
Hosté si sice vytvořili pozici pro střelu, ale ta letěla jen vedle domácí svatyně.
88'
Opět se hosté snažili něco vymyslet směrem dopředu, ale následný pas byl rovněž nepřesný a vypadá to, že Sokolov toto dvoubrankové vedení přece jenom udrží.
87'
Po velké chybě hostů se domácí hráč dostal do velké šance uvnitř vápna, ale jeho zakončení bylo zbrklé a skončilo jen vedle svatyně Vlašimi!
86'
Následný roh byl ovšem rozehrán nakrátko a Vlašim svírá soupeře, ovšem hostům se centry zatím nedaří a obrana Sokolova je odvrací bez problémů.
85'
Centr z pravé strany byl odvrácen do zámezí a následuje další rohový kop pro Vlašim.
84'
Ondřej Badocha se dostal do zakončení po centru z pravé strany, ale jeho pokus hlavou letěl hodně vedle domácí svatyně.
83'
Nyní je hra přerušena, jelikož domácí hráč má křeče, ale spíše jde jenom o taktické zdržování, které se ale posléze projeví v nastaveném čase.
82'
Sokolov se už směrem dopředu nesnaží něco vymýšlet a jsou to spíše takové nákopy a odkopy do nikam.
81'
Posléze hostující celek získal rohový kop, když byl centr z pravé strany odvrácen domácím obráncem a Vlašim tak pokračuje v tlaku.
80'
Deset minut před koncem se málem Vlašim dostala do velké šance, ale hosté se nedostali středem do vápna, který je hodně zahuštěný.
79'
Badocha souboj s Lienerem zvládl především díky své mrštnosti a udržel tak balón ve středu hrací plochy.
78'
Rumlovi se nepodařil nákop na pravou stranu a Řehák tak bude mít odkop od své svatyně.
77'
Střídání v týmu FK Baník Sokolov: ze hřiště odchází David Štípek, přichází Ondřej Ruml.
76'
Kadlec si skvěle poradil s nákopem Baníku, ke kterému se snažil dostat domácí hráč.
75'
Střídání v týmu FC Sellier & Bellot Vlašim: ze hřiště odchází Ondřej Novotný, přichází Jan Pavlík.
75'
Tentokrát se Oskar Fotr sice dostal k míči, ale míč na hrací ploše neudržel a následuje tak odkop od domácí svatyně.
74'
I přes velkou aktivitu se hostům stále nedaří vstřelit kontaktní branka, ale druhý poločas je skoro stále a pouze na jednu branku.
73'
Stanislav Janda si velice dobře poradil s útokem domácího celku a Vlašim jde okamžitě do protiútoku.
72'
Ovšem tato standardka Baníku nepřinesla nic vážnějšího a směrem dopředu už jde opět Vlašim.
71'
Tentokrát se faulem provinil hráč Vlašimi a Sokolov má volný kop z pravé strany, o který se postará Jakub Dvořák.
70'
Následný volný kop byl rozehrán nakrátko a posléze Vlašim přišla o míč. Ale Sokolov směrem dopředu ani tentokrát nic nevymyslel.
69'
Další faul z domácí strany, který byl nakonec je vyřešen domluvou, ale Vlašim má k dispozici další standardní situaci.
68'
Josef Řehák trochu zariskoval, když metr před brankovou čárou váhal s odkopem, až se k němu dostal domácí útočník, ale nakonec přišel přesný pas z kopačky hostujícího brankáře na pravou stranu.
67'
Opět byl uprostřed dění Kučera, který poslal centr na zadní tyč, ale s tím si obrana Sokolova poradila a po chvíli přišel faul Vlašimi.
66'
Žlutou kartu dostává Stanislav Vávra (FK Baník Sokolov).
66'
Posléze se snažil Kučera něco vymyslet a v obtížné pozici si patičkou přehodit soupeře, ale to se mu nepovedlo, ovšem následně přišel jen faul z domácí strany.
65'
Nyní se Baník něco snažil vymyslet po levé straně, ale k míči se dostala opět pouze Vlašim.
64'
Sokolovští jsou zatažení až nečekaně moc a jde vidět, že mají pokyn toto vedení udržet a soustředit se především na defenzívu.
63'
Hostům se momentálně nedaří něco vymyslet a pas na pravou stranu skončil opět jen v zámezí.
62'
Vlašim sice je ve druhém poločase naprosto jasně lepším týmem, ale zatím se dostala pouze do jedné větší šance a nyní navíc přišel faul z hostující strany.
61'
Ani tentokrát útočné snažení Vlašimi nic vážnějšího nepřineslo a Sokolov tak získal autové vhazování na své polovině.
60'
Střídání v týmu FK Baník Sokolov: ze hřiště odchází Petr Glaser, přichází Erik Liener.
60'
V souboji dvou desítek byl Adam Kučera zfaulován Vávrou a Vlašim bude opět u míče.
59'
Střídání v týmu FK Baník Sokolov: ze hřiště odchází Daniel Novák, přichází Adam Beránek.
58'
Posléze přišel pouze nedovolený zákrok ze strany hostů a Baník tak má míč na své polovině.
57'
A opět to byl Oskar Fotr, který se dostal k míči uvnitř vápna, kde si poradil se dvěma obránci a následně posunul balón dál, ale střela nepřišla. Tah se ovšem trenérovi Vlašimi povedl, jelikož Fotr rozhýbal celou hru a přišel na hrací plochu v dobrém rozpoložení.
56'
Jan Mejdr se snažil něco vymyslet po pravé straně, ale nakonec přišel o míč a Vlašim tak získala autové vhazování.
55'
Baník se nyní snaží uklidnit hru a vymanit se z tlaku soupeře, což se mu poslední minutu daří, jelikož se hosté dopustili faulu.
54'
Posléze to byl opět Fotr, který se dostal do vápna a vybojoval rohový kop pro svoje mužstvo. Ten ale nic nepřinesl, ovšem Vlašim pokračuje ve velkém tlaku.
53'
Oskar Fotr dostal skvělý nákop za obranu a ocitl se v obrovské tutovce, ovšem Jakub Dvořák jeho pokus skvěle vyrazil!
52'
Hostující celek získal rohový kop, který byl rozehrán nakrátko a posléze přišel centr do vápna, ale s tím si domácí opět poradili.
51'
Vlašim je ve druhé části jako vyměněná a zatím se hraje především na domácí branku, ovšem nyní se hostující hráč dopustil faulu.
50'
Už to vypadalo na první šanci Baníku ve druhé půli zápasu, když si Stanislav Vávra zasekl míč uvnitř šestnáctky, ale posléze poslal jen přihrávku do prázdna.
49'
Ahinga Selemani poslal nebezpečný centr do vápna z levé strany, ale Dvořák byl připraven a vzal si míč do rukou a uklidnil tak hru.
48'
Následný roh sice nic nepřinesl, ale Vlašim je velice aktivní od začátku druhé půle a Baník se snad ještě nedostal k míči.
47'
Gólman domácích Jakub Dvořák musel vytáhnout zákrok proti nebezpečnému centru z pravé strany a následuje tak roh pro Vlašim.
46'
Střídání v týmu FC Sellier & Bellot Vlašim: ze hřiště odchází Youssouf Dao, přichází Oskar Fotr.
Střídání v týmu FC Sellier & Bellot Vlašim: ze hřiště odchází Milan Piško, přichází Adam Kučera.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 11:18.
Rozhodčí nenastavil ani minutu navíc a první poločas je tak u svého konce. Baník Sokolov zatím zaslouženě vede nad Vlašimí 2:0. Už v 17. minutě šli domácí do vedení, když se prosadil Ondřej Ševčík. O šest minut později se domácí fanoušci mohli znovu radovat, jelikož vedení zvýšil na dvě branky Petr Glaser. Posléze se Vlašim snažila něco vymyslet a vytvořila si menší tlak, ale ten nic nepřinesl. Ke konci první půle ještě přišla nebezpečná střela domácího hráče ze standardní situace, kterou ale hostující brankář vyrazil.
45'
45'
Následně byli trochu zmatky v obraně Vlašimi, ale nakonec to hosté přežili a třetí branku před odchodem do šaten neinkasovali.
44'
Nakonec přišla přímá střela na hostující svatyní, se kterou si ale Josef Řehák poradil a následuje roh pro Baník!
43'
Stanislav Vávra si neporadil s obráncem na levé straně, ale Sokolov měl alespoň autové vhazování na polovině soupeře. Posléze ovšem přišel faul Piška, který si už o žlutou kartu říkal delší dobu a nyní mu ji Ondřej Lerch ukázal.
42'
Vlašim se posléze snažila ohrozit bránu domácích z rychlého protiútoku, ale bude se muset smířit pouze s autovým vhazováním a postupně se snažit rozebrat obranu Baníku.
41'
Sokolov získal rohový kop z pravé strany, který přiletěl někde kolem pokutového puntíku, ale zakončení nepřišlo.
40'
Exekuci volného kopu si vzal na starost kapitán Petr Glaser, který poslal centr do vápna, ale ten zavítal jen do zámezí bez nějakého ohrožení hostující svatyně.
39'
Milan Piško viditelně přidržel Stanislava Vávru a nyní tak má standardní situaci na druhé straně Sokolov.
38'
Ovšem následný pokus o centr z kopačky Badochy byl hodně nepodařený a následně přišel jen faul z hostující strany.
37'
Rozhodčí Ondřej Lerch viděl faul Ševčíka a Vlašim tak má k dispozici volný kop, který je z dálky, ale vhodný pro nebezpečný centr.
36'
Domácí hráč Michal Hlavatý se dopustil nedovoleného zákroku ve středu hrací plochy. Následně přišel nákop Vlašimi, ale ten skončil opět u brankáře.
35'
Následně se hosté pokusili něco vymyslet, ale následný nákop skončil jen vedle domácí svatyně.
34'
Baník využil laxní rozehrávky soupeře a vydal se v pěti do protiútoku, který byl veden po pravé straně, ale finální přihrávka do vápna byla odvrácena.
33'
Komunikace mezi hostující brankářem a obráncem nyní trochu zaskřípala, ale nakonec se Vlašimi podařilo vše včas vyřešit.
32'
Posléze to Baník zkoušel po pravé straně, ale přišel o míč a Vlašim se řítila do dalšího protiútoku, který ale tentokrát zhatila nepřesná přihrávka.
31'
Roh byl rozehrán nakrátko a posléze přišel centr, ovšem ten skončil jen u hráčů Vlašimi a ti se dostali do rychlého protiútoku, kde se ale dopustil nedovoleného zákroku Youssouf Dao a uviděl žlutou kartu.
30'
David Štípek se snažil poslat míč z levé strany do vápna Vlašimi, ale nakonec je z toho alespoň rohový kop.
29'
Hosté pokračují v tlaku, ale následně přichází nepřesný nákop, který skončil vedle brány a Jakub Dvořák má odkop od své svatyně.
28'
Vlašim to opět zkouší centry z pravé strany, ale ty zatím domácí obrana odvrací bez nějakých větších problémů.
27'
Následně sice přišel centr do šestnáctky hostů, ale ten skončil jen v moci gólmana Řeháka.
26'
Baník měl menší problémy s rozehrávkou na polovině soupeře, ale nakonec vybojoval autové vhazování, což pro něj bylo v tuto chvíli to nejlepší řešení.
25'
Posléze už přišel centr a následně byl zmatek uvnitř šestnáctky domácího týmu, ale ani tentokrát jsme se zakončení na bránu nedočkali a následně zavítal míč pouze do zámezí. Následuje tak odkop od domácí svatyně.
24'
Vlašim se ale nevzdává a opět se snaží něco vymyslet po pravé straně, ovšem tam je přeplněno a Sokolov se zatím dobře brání.
23'
Sokolov právě vstřelil branku!
Baník se ubránil menšímu tlaku soupeře a následně sám přidává druhou branku! Akce, která se táhla spíše po pravé straně skončila centrem do vápna, kde se uvolnil PETR GLASER a ten dokázal zakončit do protipohybu brankáře.
22'
Vlašim nyní sevřela soupeře, ale ani jeden centr nepřinesl žádné zakončení a posléze si sebral míč gólman.
21'
Žlutou kartu dostává Ondřej Badocha (FC Sellier & Bellot Vlašim).
21'
Posléze přišel nákop, který letěl za obranu, ale Ahinga Selemani jej nezachytil a míč tak skončil jen v moci brankáře Dvořáka.
20'
Sokolovští se tentokrát dopustili jen nedovoleného zákroku a u míče bude hostující gólman.
19'
Nyní přišla menší komplikace v domácí obraně, ale Youssouf Dao se nakonec ocitl jen v ofsajdové pasti a útok Vlašimi je u svého konce.
18'
Vlašim se snažila přenést hru na levou stranu, ale to se jí nepodařilo a míč tak skončil opět jen mimo hrací plochu.
17'
A je to 1:0 pro Baník! Centr z volného kopu letěl do vápna, kde se dostal do zakončení naprosto osamocený ONDŘEJ ŠEVČÍK a ten dokázal dopravit míč za záda Řeháka a mohl jít slavit.
16'
Ondřej Novotný se na levé straně dopustil faulu a Baník tak získal volný kop, ze kterého může přiletěl dobrý centr do vápna.
15'
Poslední minuty je hra nahoru dolů a po přihrávce Ahinga Selemaniho se dostal do zakončení zpoza vápna Youssouf Dao, ovšem ten přestřelil.
14'
Baník se dostal do útoku po levé straně, kdy vedl míč Daniel Novák, ovšem tomu se finální přihrávka nepovedla a skončila pouze u brankáře Řeháka.
13'
Následně se do protiútoku dostala Vlašim a k první střele na bránu dnešního zápasu Ondřej Novotný, ovšem s tou si Dvořák poradil.
12'
Hlavatý se snažil prostrčit míč na své spoluhráče, ale hostující obránce předvedl velice důležitý obranný zákrok.
11'
Jakub Dvořák centroval z levé strany, ale jeho pokus odvrátil hostující hráč do zámezí a máme tady tak další autové vhazování pro Baník.
10'
Zatím je k vidění spíše taková okopávaná, kterou ovšem řídí Sokolov, jelikož ten je směrem dopředu dravější, ale do vápna soupeře se ještě nedostal.
9'
Obrana Vlašimi byla pod tlakem a míč tak posléze skončil jen v zámezí a Baník získal autové vhazování.
8'
Domácí útočník se snažil zakončovat po centru z pravé strany, ale míč byl přetažený a ani hlavou na něj nedosáhl.
7'
Po boji ve středu hrací plochy přišel jen faul ze strany hostů a Baník tak získal volný kop.
6'
Opět se Sokolovu nepodařila přihrávka v útočné akci a Vlašim tak má k dispozici další autové vhazování.
5'
Jakubu Dvořákovi v poli se nepodařil nákop za obranu a s míčem si tak zahraje také hostující gólman Josef Řehák.
4'
Hostující celek držel míč na své polovině, ovšem posléze přišla nepřesná přihrávka a dopředu mohl jít Sokolov, ale tam přišla nepřesnost.
3'
Domácím se nepodařila kombinace na levé straně a Vlašim tak získala autové vhazování na své polovině.
2'
Následně Baník získal také rohový kop, ovšem s tím si obrana Vlašimi poradila bez problémů.
1'
Sokolov se po výkopu snažil dostat dopředu po pravé straně, ale nakonec je to pouze autové vhazování.
1'

FK Baník Sokolov: Jakub Dvořák I. – Mejdr, A. Čihák, O. Ševčík, Jakub Dvořák II. – Glaser (C), Machek – Štípek, Hlavatý, Dan. Novák – Vávra.
Náhradníci: Belaň – Mišůn, Beránek, Kosak, Martin Holek, Liener, Ruml.

FC Sellier & Bellot Vlašim: Řehák – Piško, Mil. Kadlec, Blecha, Mizerák – Janda (C), Badocha, Novotný, Skopec – Selemani, Dao.
Náhradníci: Bačkovský – P. Výborný, Kučera, Fotr, Pavlík, Fortelný, J. Štochl.

Rozhodčí: Ondřej Lerch – Zdeněk Koval, Vít Melichar.

FC Sellier & Bellot Vlašim:

Vlašim aktuálně najdeme na deváté pozici s dvaceti šesti body a skóre 26:28. Výkony na jaře by se daly popsat jako remíza, jelikož hned ze sedmi zápasů přišlo pět remíz. Zbývající dva zápasy skončily prohrou a Vlašim tak ještě nevyhrála. Naposled přivítala na své půdě exligistu z Jihlavy. V 11. minutě se prosadil Klobása a hosté tak šli do vedení. Druhého a také posledního gólu jsme se dočkali až minutu před koncem utkání, když srovnal Fotr a zápas skončil 1:1. Nejlepším střelcem je s devíti góly Hadaščok.

FK Baník Sokolov:

Sokolov se momentálně nachází na jedenáctém místě s dvaceti pěti body a skóre 22:30. Na jaře má Baník střídavou formu, ale na sestupovou pozici má sedm kol před koncem náskok sedmi bodů a pravděpodobně je zachráněn, ovšem dnešní bodový zisk by mu velice pomohl a uklidnil. V posledním utkání ovšem Sokolov hrál v Prostějově. Už v 10. minutě poslal domácí mužstvo do vedení Kroupa. V 74. minutě zvýšil vedení na dvě branky Machýnek. V 90+3. minutě pouze snížil z penalty Glaser a Sokolov si odvezl prohru 1:2. Nejlepším střelcem je se čtyřmi góly slovák Liener.
Ve 24. kole FNL se proti sobě utkají týmy FK Baník Sokolov a FC Sellier & Bellot Vlašim. Poslední střetnutí těchto mužstev se odehrálo v září na půdě Vlašimi. Ve 36. minutě poslal domácí do vedení Dao. Těsně před poločasem zvýšil náskok Mareček. Hosté ze Sokolova ve druhé části zápasu rovněž nevstřelili gól, což se podařilo pouze Daovi z penalty a Vlašim tak vyhrála s přehledem 3:0. Dnes se ale bude hrát na stadion FK Baník Sokolov, který nabídne kapacitu pro 5 000 diváků. Úvodní výkop je naplánován na 10:15.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.