Fotbalová národní liga - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Žižkov : Hr. Králové - 17. dubna 2019   17:00

Žižkov
Žižkov
31' Urbanec
1:1
(1:0)
Hr. Králové
Hr. Králové
67' Martinec
Žižkov
P. Soukup – Muleme, Opluštil, Žežulka, Antl – Urbanec, Súkenník, Kubala (71. Hejný), Frizoni, Auer (65. Tusjak) – Mashike Sukisa.
K. Hrubeš – Šimek, Stříž, Hejný, Tusjak, T. Zeman, Burda.
Marek – Vlasjuk, Pečenka
Seifertova ulice, Praha-Žižkov
Hr. Králové
Ottmar – M. Plašil (46. Kopečný), J. Pokorný, Martinec, Urma – Zorvan, Jukl, Kateřiňák (46. Šípek) – Vlkanova, W. Da Silva (89. Kvída), Durdević.
Vízek – M. Černý, Šípek, Kvída, Kopečný, Finěk.

Díky za pozornost a mějte se fajn.
Ve druhém poločase Hradec Králové výrazně přitlačil, ale ani přes velké množství šancí nedokázal vytěžit více než jeden gól. Jeho třetí místo ve FNL tak zůstává ohroženo. Žižkov si remízou také příliš nepomohl v boji o záchranu.
90+3'
90+3'
Ještě jedna velká šance pro Hradec Králové. V pokutovém území byl zcela sám Vlkanova, ale míč špatně zpracoval a z úhlu vystřelil nad domácí branku.
90+3'
Domácí však osvobodil Opluštil.
90+2'
Centr Kopečného zablokoval Tusjak na rohový kop, jedna z posledních šancí na roh.
90+2'
Dlouhý nákop Mulemeho ovšem brankáře Ottmara nepřekvapil.
90+1'
Urmův centr proskákal pokutovým územím a Žižkov má možnost pošetřit čas s míčem na kopačkách.
90+1'
Sudí Marek nastavuje ještě tři minuty.
90'
Vlkanova odcentroval do vápna, ale svou nabídkou nikoho neoslovil. Výkop pro brankáře Soukupa.
89'
Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Wesley Da Silva, přichází Jan Kvída.
88'
Centr do šestnáctky ale odvrátil na roh Súkenník.
87'
Je to jinak, rozhodčí Marek si to rozmyslel a odpískal faul Mulemeho, standardka pro hosty.
87'
Kopečný fauloval Mulemeho a Žižkov si na chvíli může odpočinout.
87'
Po rohovém kopu se dostal k zakončení nejspíš Martinec, ale Soukupa zachránila horní tyč jeho branky.
86'
Hradec Králové zvýšil intenzitu a ve velké šanci se zjevil Otto Urma. Srovnal si míč na levačce, ale z patnácti metrů nevyzrál na gólmana Soukupa.
85'
K Zorvanovi se na hranici pokutového území dostal odražený míč, ale fotbalista Votroků ho skákavou střelou poslal těsně vedle.
85'
Po výkopu Soukupa však ve vzdušném souboji na útočné polovině fauloval Hejný Pokorného.
84'
V další akci už byl Vlkanova příliš důrazný a byl mu odpískán nedovolený zákrok.
83'
Vlkanova se prodíral středem pole, ale jeho rána levačkou minula pravý vingl branky Radima Ottmara.
82'
O přímé zakončení se překvapivě pokusil Frizoni, ale jeho levačka poslala míč vedle branky.
81'
Další žlutou kartu vyfasoval Martinec, který zastavil průnik domácích po pravé straně. Další zajímavá standardka pro Viktorii.
80'
Přímý kop zahrával sám Urbanec, ale slabou střelou trefil jen před sebou stojící zeď.
79'
Urbanec se nyní z pravé strany uvolňoval směrem na střed a nakonec byl ve vzdálenosti dvaceti metrů před brankou faulován. Přímý kop pro domácí.
78'
Soukup sice špatně rozehrál, ale totéž se dá říci i o následné přihrávce Durdeviće na Wesleyho.
77'
Žlutou kartu nyní obdržel i Filip Zorvan, který jen za cenu faulu zastavil pronikajícího Tusjaka.
76'
Urbanec měl šanci podniknout rychlý brejk, ale Súkenníka nevysunul přesně.
76'
Žlutou kartu dostává Isaac Muleme (FK Viktoria Žižkov).
75'
Další padající list směřoval od Zorvana k Šípkovi, toho ale zadáci Žižkova na poslední chvíli ke střelbě nepustili.
73'
Hosté tlačí na pilu, málem se k dalšímu nebezpečnému zakončení probil Šípek, ale obrana Žižkova ho stačila zablokovat.
72'
Rychlý brejk Žižkova nakonec ukončil sudí Pečenka, který postup Mashikeho na branku zastavil zdviženým praporkem kvůli ofsajdu.
71'
Střídání v týmu FK Viktoria Žižkov: ze hřiště odchází Filip Kubala, přichází Karel Hejný.
71'
Hodně vysoko měl svou nohu Pokorný a další standardku tak rozehraje Žižkov.
70'
Dlouhý pas ovšem na druhé straně vysouval dopředu Urbance, výrazně blíž k míči měl však gólman Ottmar.
69'
Domácí jsou nyní opaření a pokračuje snaha Votroků o dosažení rozhodující trefy.
67'
Hradec Králové právě vstřelil branku!
Po rohovém kopu se přece jenom Votroci dokázali prosadit. Zmatku v pokutovém území využil JAKUB MARTINEC a srovnává skóre.
66'
První nebezpečné zakončení hostů ve druhé půli. Pokus Wesleyho da Silvy z rohu velkého vápna byl ale sražen na roh.
65'
Střídání v týmu FK Viktoria Žižkov: ze hřiště odchází Jonas Auer, přichází Luboš Tusjak.
65'
Právě Wesley se v další akci natlačil tělem před Frizoniho, ale nikoho neoslovil.
64'
Pouhý krok nyní chyběl k zakončení Wesley Da Silvovi k tomu, aby byl sám před Soukupem. Takto míč doskákal do rukavic gólmana Žižkova.
62'
Hradec Králové rozehrával standardní situaci, centr do vápna ovšem s přehledem odvrátil Opluštil.
61'
Centr Durdeviće z levé strany v klidu odvrátil Žežulka.
60'
Teď ovšem má slova vyvrátil Auer, který se rozeběhl po levé straně, jeho přetažený centr ještě vracel do ohně Urbanec, ale to už měl Ottmar snadnou práci.
59'
Také domácí ale zcela rezignovali na útočnou činnost a snaží se ubránit velmi důležité tři body.
57'
Z levé strany směřoval do vápna další centr ke kopačkám Wesleyho Da Silvy, který měl k míči dál než gólman Soukup.
56'
Snaha Hradce Králové teď alespoň vyústila ve střelecký pokus Jakuba Šípka, který však letěl hodně mimo.
55'
Zápas sleduje 1 032 diváků.
54'
Žežulka u postranní čáry sestřelil Šípka a vidí žlutou kartu.
53'
Hosté rozehrávali standardní situaci z levé strany, ale ta skončila ofsajdem.
51'
Neúspěšná byla i kombinace na pravé straně pokutového území mezi Kopečným a Zorvanem. Ani jeden z nich totiž nedokázal odcentrovat do vápna.
50'
Útočnou snahu Votroků teď hatí četné útočné fauly, hra se tak často přerušuje.
49'
Juklův centr proletěl pokutovým územím nikým nepovšimnut. Vykopává opět gólman Soukup.
48'
Votrokům však zatím hapruje rozehrávka a domácí tak svůj hubený náskok stále bedlivě střeží.
47'
Centr do pokutového území se domácím nepovedl, míč na druhé straně už vyváží Pokorný.
46'
Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Jiří Kateřiňák, přichází Jakub Šípek.
Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Marek Plašil, přichází Miloš Kopečný.
46'
V prvním poločase jsme sice nesledovali dechberoucí zápas, ale poslední Žižkov zatím proti Hradci Králové rozhodně netahá za kratší konec. Domácí měli více šancí a díky trefě Jakuba Urbance vedou 1:0. Druhá půle začne zhruba 18:01.
45+1'
45+1'
Nastavuje se ještě minuta.
45'
S dlouhým nákopem si poradil Soukup, Žižkov opět u míče.
44'
Dopředu se tvrdě probíjel Mashike, ale nakonec proti přesile hostujících obránců přišel o míč.
43'
Další tvrdý souboj mezi Zorvanem a Antlem skončil hlasitým auu v podání Zorvana, ale sudí Marek faul neodpískal.
42'
Urbanec se uvolnil na levé straně, dostal míč před hranici pokutového území a levačkou vypálil těsně vedle branky.
41'
Nebezpečně opět zaútočil Žižkov, ale slibnou akci mezi Súkenníkem a Mulemem pokazil druhý jmenovaný přetaženým centrem na Urbance.
39'
Tvrdé zákroky na obou stranách znamenají nakonec žlutou kartu pouze pro hradeckého Otta Urmu.
38'
Kateřiňák sice dostal spoustu prostoru ve středu hřiště, ale vhodný moment ke střelbě i k centru prováhal a nakonec adresoval svým spoluhráčům nepřesný pas.
37'
Pražané se ve velkém počtu drali dopředu, ale byl nakonec odpískán nedovolený zákrok na Vlkanovu.
36'
Centr Kateřiňáka však byl hodně nepřesný, Durdević navíc už míč nezasáhl ani na hrací ploše a vykopává tak Soukup.
35'
Sudí Marek si zatím sjednává na hřišti pořádek.
34'
Balon jen propadl pokutovým územím k Zorvanovi, který dlouho kličkoval a nakonec vybojoval nebezpečnou standardku z levé strany.
33'
Snaha Votroků teď může pokračovat od rohového praporku.
32'
Faulován Vlkanova, hosté rozehrají standardní situaci z blízkosti středového kruhu.
31'
Žižkov právě vstřelil branku!
Nakonec to ale přece jenom vyšlo Žižkovu! Přetažený míč propadl na pravou stranu k JAKUBU URBANCOVI, který si ho dobře zpracoval a sám před Ottmarem utaženou placírou na vzdálenější tyč otevřel skóre zápasu.
30'
Kateřiňák rozehrával standardní situaci, ale přetažený balon s přehledem ztlumil gólman Soukup.
29'
Frizoni si ještě jednou důsledně vysvětloval se Zorvanem jeho filmování.
28'
Zorvan se po kontaktu s Frizonim skácel k zemi, píšťalka sudího Marka ale zůstává němá.
27'
Jenže po rohovém kopu vyrazil do obrovské šance královehradecký Adam Vlkanova, sprintoval téměř přes půl hřiště, navedl si míč na střed, ale prudkou ranou branku Soukupa trestuhodně přestřelil.
26'
Levačka Frizoniho našla velmi nebezpečně hlavu Mashikeho, jehož sražený pokus opět skončil těsně vedle branky Ottmara.
25'
Aktivní Urbanec se zase pustil do hradecké přesily, ale vybojoval pro svůj tým standardní situaci z pravé strany.
24'
Osmělil se i Hradec Králové, ale kombinace Durdeviće se Zorvanem byla velmi nepřesná a hrát bude Soukup.
22'
Tohle už ale byla tutovka Žižkova! Po rychlé akci na levém křídle se míč po centru Auera odrazil k nekrytému Súkenníkovi, který levačkou vypálil těsně vedle branky.
21'
S úspěchem se nesetkala ani divoká kombinace mezi Mulemem a Urbancem, po níž bude odkopávat gólman Hradce Králové Radim Ottmar.
20'
Míč se po dlouhém autu odrážel do vápna ke kopačkám Súkenníka, ale pak se Žižkovští provinili útočným faulem a akce byla zastavena. Zatím sledujeme marnou snahu domácích o změnu skóre, Hradec Králové na jakýkoliv způsob fotbalu zatím rezignoval.
19'
Další pas na pravou stranu hledal Urbance, jenž ale míč u rohového praporku nedokázal zkrotit.
17'
Vzápětí pak rychlý brejk Hradce Králové přerušil Antl a dostal za to žlutou kartu.
17'
Žežulka se elegantně protáhl středem hřiště, našel na pravé straně Urbance, ale jeho centr do vápna nikoho v domácím dresu neoslovil.
16'
Ostré souboje zatím dominují tomuto zápasu, teď leží na trávníku Da Silva a je ošetřován.
14'
Teď se málem dostal do šance Urbanec poté, co Urma ve skluzu promáchl míč, ale záložník Viktorie s tím už nepočítal a ve sprintu nepokračoval. Jinak to mohla být velká šance pro domácí.
13'
Vysoký balon směřoval ke Kubalovi, který si však pomohl nedovoleným zákrokem.
12'
Antl v rychlém přechodu dopředu na pravé straně faulován, sudí Marek dává Žižkovu přímý kop z blízkosti půlící čáry.
11'
Žežulka posunul na útočné polovině míč Auerovi, který si s ním ale neporadil a po nedovoleném zákroku zase mohou hrát Votroci.
10'
Žižkov se snaží být v úvodních minutách aktivnější, ale do nebezpečnějšího zakončení se zatím stejně jako Hradec Králové nedostává. Sledujeme zatím hodně vlažný začátek.
8'
Antl posílal velkou svící míč na pravou stranu, teď už však opět hraje gólman Ottmar.
7'
Dlouhý nákop směřoval dopředu k Mashikemu, ale situaci lépe vyhodnotil gólman Ottmar a odkopl míč do bezpečí.
6'
Centr Súkenníka z levé strany proletěl pokutovým územím, kde však nebyl žádný z jeho spoluhráčů.
5'
Sérií autových vhazování se Žižkov přibližuje k pokutovému území.
4'
Do Frizoniho na útočné polovině ostře zajel Jukl a uviděl první žlutou kartu zápasu.
3'
V krátkém časovém sledu se dotkli míče oba gólmani, na vlastní polovině rozjíždí další útok Votroci.
1'
Hned v první minutě málem Vlkanova využil katastrofální rozehrávku gólmana Soukupa, ale nakonec se ve vápně nedostal ani k zakončení a ani sudí Marek jeho penaltovému volání nevyslyšel.
1'
Oba týmy přichází na hrací plochu.

FK Viktoria Žižkov: P. Soukup – Muleme, Opluštil, Žežulka, Antl – Urbanec, Súkenník, Kubala, Frizoni, Auer – Mashike Sukisa.
Náhradníci: K. Hrubeš – Šimek, Stříž, Hejný, Tusjak, T. Zeman, Burda.

FC Hradec Králové: Ottmar – M. Plašil, J. Pokorný, Martinec, Urma – Zorvan, Jukl, Kateřiňák – Vlkanova, W. Da Silva, Durdević.
Náhradníci: Vízek – M. Černý, Šípek, Kvída, Kopečný, Finěk.

Rozhodčí: Marek – Vlasjuk, Pečenka.
Poslední vzájemný duel ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE byl pro Hradec Králové naprosto jednoznačný. Votroci ho opanovali poměrem 4:0. Naposledy se však obě mužstva utkala v rámci zimní přípravy a tehdy vyrovnaný duel nakonec naklonil na svou stranu Hradec Králové na umělé trávě výsledkem 1:0.
Žižkov aktuálně ztrácí na čtrnácté místo zajišťující záchranu plných osm bodů. Potřebuje tak uspět proti celku, kterému se však v posledních kolech prakticky vůbec nedaří. Votroci totiž přepustili všechny body doma Varnsdorfu i Jihlavě a za poslední tři zápasy nedokázali ani jednou skórovat. Moc se ale nedaří ani Pražanům, kteří od výhry s Prostějovem na jarní vítězství čekají.
Viktoria Žižkov je aktuálně v nelehké situaci. Utká se s Hradcem Králové, který usiluje o účast v baráži a jen vítězství ponechá domácímu celku reálné myšlenky na záchranu soutěže.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.