Fotbalová národní liga - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Jihlava : Hr. Králové - 8. června 2020   18:00

Jihlava
Jihlava
37' Král(vl.)
1:1
(1:0)
Hr. Králové
Hr. Králové
69' Pojezný (vl.)
Jihlava
Vejmola – Javůrek (85. T. Svoboda), Pojezný, Diouf, F. Novotný – Fortelný (75. Arroyo), Vaculík (C) (90+1. Šudajwa) – Jakub Rezek (75. Smejkal), Zoubele, Mikuš – Klobása.
Veselý – Koubek, Smejkal, T. Svoboda, Šudajwa, Arroyo, M. Šimko.
Zelinka – Dobrovolný, Mikeska
Stadion v Jiráskově ulici, Jihlava
Hr. Králové
Ottmar – Urma, Král, Martinec, Mejdr (68. F. Čech) – Zbrožek (68. Soukeník), Jukl (46. D. Doležal, 48. Šípek) – Ch. Frýdek (46. Djurdjević), Vlkanova (C), Kateřiňák – Prekop.
Vízek – Soukeník, Šípek, Djurdjević, Donát, F. Čech, D. Doležal.

Domácí se dostali do vedení ve 37. minutě, když střelu Rajmunda Mikuše tečoval Jan Král. Od dvacet minut později mohl navýšit vedení Vysočiny Lukáš Zoubele, ale trefil jen břevno. O vyrovnání se postaral v 69. minutě Soukeník.
Dvacáté první kolo je dohráno i v Jihlavě. Oba celky si do tabulky připsaly po jednom bodu. Domácí již třetí zápas po sobě šli jako první vedení, ale prozatím se jim nepodařilo náskok navýšit a získat tak tři body.
90+3'
90+3'
Hosté měli ještě jeden pokus ohrozi bránu, ale neúspěšně.
90+2'
Fares Šudajva poslal z pravé strany centr do vápna, ale Stanislav Klobása se k zakončení nedostal.
90+1'
Tomáš Smejkal poslal z levé srany centr do vápna, ale našel jen náruč Ottmara.
90+1'
Vysočina střídá, Lukáše Vaculíka nahrazuje Fares Šudajwa.
90'
Druhý poločas bude o tři minut delší.
89'
Tu rozehrál Jiří Kateřiňák, hosté se ale ve vápně provinili faulem.
89'
Diouf se provinil faulem a hosté budou zahrávat nějakých dvanáct metrů před velkým vápnem standardní situaci.
87'
Jakub Šípek na pravé straně velkého vápna vystřelil, ale jeho pokus šel mimo tři tyče.
86'
Pěknou akci předvedli domácí, na jejímž konci mělo být gólové zakončení Luise Arroya, ale ten o míč málem spíše zakopl.
85'
Vysočina střídá, Jana Javůrka nahrazuje Tomáš Svoboda.
84'
Jan Javůrek z levé strany rozehrál rohový kop, ale jeho centr nenašel nikoho ze spoluhráčů.
83'
Lukáš Vaculík z pravé strany rozehrál rohový kopna bližší tyč, kde hledal Arroya, jenž ale nezamířil mezi tři tyče.
82'
Rajmund Mikuš poslal z pravé strany centr do vápna, ale obrana Hradce byla pozorná.
81'
Luis Arroyo si navedl míč a vystřelil zpoza velkého vápna, ale jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.
78'
Ve vápně se ke střele dostal Stanislav Klobása a po něm i Luis Arroyo, ale aní jeden pokus nevedl k ohrožení branky.
78'
Na polovině hřiště vhodil míč Otto Urma, ale hosté u balónu dlouho nezůstali.
76'
Žlutou kartu za faul vidí Jiří Kateřiňák.
75'
Z pravé strany rozehrál rohový kop Lukáš Vaculík, ale obrana hostí byla pozorná.
75'
Vysočina střídá, hřiště opustili Jakub Rezek a Jan Fortelný, místo nich si zahrají Tomáš Smejkal a Luis Arroyo.
73'
Filip Novotný z pravé strany posílal centr do vápna, ale nenašel nikoho ze svých spoluhráčů.
72'
Před dobíhajícím Klobásou sbírá míč Radim Ottmar.
69'
Hradec Králové právě vstřelil branku!
A v Jihlavě máme vyrovnáno. Dominik Soukeník vystřelil zpoza velkého vápna na bránu a teč KARLA POJEZNÉHO určuje nerozhodný stav 1:1.
68'
Hradec provedl dvojité střídání, Kristián Zbrožek a Jan Mejdr mají dnes dohráno. Místo nich si zahrají Dominik Soukeník a František Čech.
67'
Z pravé strany poslal centr do vápna Rajmud Mikuš, ale nenašel nikoho ze svých spoluhráčů.
66'
To rozehrál Lukáš Vaculík, jeho centr vyrazil Ottmar jen k Jakubu Rezkovi, který z první vystřelil, ale jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.
65'
Lukáš Zoubele byl přidržen za dres a domácí pár metrů před velkým vápnem budou zahrávat standardní situaci.
64'
Domácí se na polovině hřiště provinili faulem, hosté zůstanou u balónu.
63'
Hosté se snažli vybojovat rohový kop, ale od své brány rozehraje Luděk Vejmola.
62'
Další útočná akce Vysočiny byla zastavena neb byl pískán ofsajd.
60'
Domácím k ohrožení branky nepomohla ani tato standardní situace.
60'
Fahrudin Djurdević se provinil před velkým vápnem faulem a vidí žlutou kartu.
58'
Nakrátko rozehráli rohový kop Lukáš Vaculík a Jan Javůrek, ale k ohrožení branky jejich spolupráce nevedla.
57'
Jan Mejdr nedovoleně zastavil Rajmunda Mikuše a vidí žlutou kartu.
57'
Lukáš Vaculík přihrál Lukáši Zoubelemu, který si na hranici vápna míč zpracoval a vyslal střelu na bránu. Ke smůle domácích trefil jen břevno.
56'
Lukáš Zoubele si v souboji o míč pomohl faulem.
54'
Jakub Šípek nedovoleně zastavil rozvíjející se akci domácích, kdy poslal k zemi Jakuba Rezka a vidí žlutou kartu.
54'
Hosté z levé strany rozehráli rohový kop, ale obrana Vysočiny bya pozorná.
53'
Domácí na levé straně na své útočné polovině vhazovali, ale k ohrožení branky se nedostali.
51'
Rohový kop z levé strany tentokráte rozehrál Lukáš Vaculík, ale míč si sebral gólman Ottmar.
51'
Dva rohové kopy z levé strany rozehrál krátce po sobě Jan Javůrek, ale jeho centr nevedl k ohrožení branky.
50'
Vysočina bude z levé strany zahrávat rohový kop.
48'
David Doležal příliš minut dnes neposbírá a musí nuceně střídat, jeho místo zaujme Jakub Šípek.
48'
David Doležal se zranil a vypadá to na střídání.
46'
Hradec učinil dvojí střídání, do druhého poločasu se již nepodívá Christian Frýdek a Robert Jukl. Místo nich si zahrají Fahrduin Djurdjević a David Doležal.
46'
Hráči obou celků jsou na hrací ploše, druhý poločas za malý okamžik začne.
První poločas je v Jihlavě minulostí a spokojenější po něm jsou domácí, kteří se zásluhou vlatního gólu Jana Krále dostali do vedení.
Druhý poločas začne přibližně v 19:01.
45+1'
45+1'
Jan Javůrek central hledal spoluhráče ve vápně, ale našel jen připravenou hradeckou obranu.
45'
První poločas bude o minutu delší.
45'
Stanislav klobása byl faulován, domácí rychle rozehráli, Lukáš Zoubele se prodral do vápna, snažil se ohrozit Radima Ottmara, ten jeho pokus vyrazil před sebe, kde míč do bezpečí poslali jeho spoluhráči.
44'
Pomalu se blíží závěr prvního poločasu, Hradec bude na polovině hřiště vhazovat.
43'
Erik Prekop se snažil na levé straně přejít přes Waly Dioufa, ale na obránce Vysočiny si nepřišel.
42'
Kapitán domácích nedovoleně zastavil útočnou akci soupeře a vidí žlutou kartu.
41'
Autor vedoucí branky je již po ošetření zpět na hrací ploše.
39'
Otto Urma vidí za faul na Rajmunda Mikuše žlutou kartu. Záložník Vysočiny musí být ošetřen.
37'
Jihlava právě vstřelila branku!
Karel Pojezný z poloviny hřiště oslovil na pravé straně Rajmunda Mikuše, který v pádu poslal střelu na bránu, jeho pokus tečoval hradecký obránce JAN KRÁL a Vysočina tak jde do vedení díky vlastní brance hostů.
36'
Stanislav Klobása se na polovině hřiště provinil faulem, hosté z Hradce zůstanou u míče.
35'
Filip Novotný se hezky proličkoval až do vápna, kde přihrál Stanislavu Klobásovi, jehož střela byla zblokována.
34'
Jakub Rezek se po přihráce od Jana Javůrka dostal do vápna, ale přes stopera Hradce se prosadit nedokázal.
32'
Centr Jana Javůrka od levého rohového praporku do vápna se už dostal mimo vymezenou hrací plochu.
32'
Filip Novotný byl na polovině hřiště faulován, Vysočina zůstane u míče.
30'
Filip Novotný se s míčem na pravé straně už dostal do autu. Hosté budou na své polovině vhazovat.
30'
Hosté z toho nic nevytěžili, od své brány tak poslal míč do hry Luděk Vejmola.
29'
Před nabíhajícím Prekopem poslal míč do zámezí Diouf, Hradec bude vhazovat.
28'
Míč poslal do hry Jiří Kateřiňák, ale jeho centr proletěl pokutovým územím, aniž by jej někdo atakoval.
27'
Filip Novotný se nějakých deset metrů od velkého vápna provinil faulem.
26'
Lukáš Zoubele přebral přihrávku, ale míč mu skočil na ruku, což opt neušlo pozornosti rozhodčího.
25'
Zoubele utíkal za balónem, ale dotkl se jej rukou, čehož si všiml sudí a rozehrávat bude Hradec.
23'
Fortelný u brankové čáry bojoval o míč, ale nakonec si pomohl faulem.
21'
Pojezný vyslal kolmici na nabíhajícího Javůrka, který poslal centr do vápna, Klobása se snažil skluzem trefit míč, ale balón byl příliš rychlý.
19'
Z levé strany rozehrál rohový kop Lukáš Vaculík, ale našel jen připravenou obranu soupeře.
18'
Jakub Rezek vybojoval po své barvy rohový kop.
17'
Domácí z tohohle autu nic vytěžit nedokázali. U míče jsou hosté z Hradce.
17'
Vyočina bude poblíž rohového praporku vhazovat.
16'
Pohledem se špatně domluvili Javůrek s Rezkem. Od své brány tak rozehraje gólman Ottmar.
15'
Za polovinou hřiště byl faulován Klobása, domácí zůstanou u míče.
13'
Z pravé strany rozehrál rohový kop Jiří Kateřiňák. Domácí obrana byla pozorná.
12'
Běžecký souboj svedl Karel Pojezný s Adamem Vlkanovou, stoper domácích byl u míče dříve a přihrál na gólmana Vejmolu.
11'
Pojezný rozehrál na polovině hřiště na Klobásu, ten sklepl na Fortelného, který se snažil oslovit Mikuše, ale pro něj byl balón příliš dlouhý.
10'
Karel Pojezný poslal přihrávku za obranu na Jana Javůrka, ale ten se k míči už nedostal.
10'
Nepřesnosti na obou stranách, hra se tak odehrává kolem poloviny hřiště.
8'
Filip Novotný poslal z pravé centr do vápna, kde si míč našel Stanislav Klobása, ale jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.
7'
Jan Javůrek ve snaze o zrychlení hry poslal nepřesný centr na Lukáše Zoubeleho.
6'
Domácí se na své polovině provinili faulem, u míče tak zůstane Hradec Králové.
5'
Dva rohové kopy opět z pravé strany rozehrál krátce po sobě kapitán Vaculík, ale Vysočina se k přímému ohrožení branky nedostala.
4'
Opět z pravé strany Lukáš Vaculík, tentokráte poslal vysoký míč, domácí se sice dostali k zakončení, ale bude z too jen další roh.
3'
Z pravé strany poslal přízemní centr Lukáš Vaculík, ale bude z toho další roh.
3'
Rajmund Mikuš na pravé sraně vybojoval rohový kop.
1'
Z pravé strany odcentroval do vápna Adam Vlkanova, našel Ottu Urmu, který z levé strany vracel do ohně, ale svého spoluhráče již nenašel.
1'
Oba týmy jsou již na hrací ploše, utkání za malý okamžik začne.
Oba celky postupně zamířily do kabin, utkání tak začne za necelých deset minut.
Do začátu duelu chybí nějakých patnáct minut a oba celky se na hrací ploše rozcvičují.
Trenér Radim Kučera učinil dvě změny. Zápas se nebude týkat Matúše Lacka a na lavičce je Luis Arroyo. Místo nich si zahrají Karel Pojezný a Rajmund Mikuš.
Trenér Zdenko Frťala učinil oproti předchozímu zápasu tři změny v sestavě. Jen na lavičce zůstali František Čech, Dominik Soukeník, Fahrudin Djurdjević. Místo nich nastoupí Jiří Kateřiňák, Erik Prekop a Christian Frýdek.

FC Vysočina Jihlava: Vejmola – Javůrek, Pojezný, Diouf, F. Novotný – Fortelný, Vaculík (C) – Jakub Rezek, Zoubele, Mikuš – Klobása.
Náhradníci: Veselý – Koubek, Smejkal, T. Svoboda, Šudajwa, Arroyo, M. Šimko.

FC Hradec Králové: Ottmar – Urma, Král, Martinec, Mejdr – Zbrožek, Jukl – Ch. Frýdek, Vlkanova (C), Kateřiňák – Prekop.
Náhradníci: Vízek – Soukeník, Šípek, Djurdjević, Donát, F. Čech, D. Doležal.

Rozhodčí: Zelinka – Dobrovolný, Mikeska.
Pokud jeden z celků zvítězí posune se na třetí místo. Jeho ztráta bude činit pět bodů na druhé Brno a jedenáct bodů na prozatím suverenní vedoucí Pardubice.
„Hradec má ve vzájemných zápasech zatím navrch. Teď jede k nám a my chceme udělat maximum pro vítězství. Pro to, abychom se v tabulce udrželi v kontaktu s předními příčkami. Právě nadcházející zápas s Votroky může být cestou k tomu, jak se dostat ze stávající krize. Primárně potřebujeme zapracovat na defenzívě, prostě nedostat branku. Hrajeme v domácím prostředí, kde se nám dlouhodobě daří, a musíme do utkání dát všechno. Potřebujeme uhrát příznivý výsledek, i když nám to třeba herně nepůjde. Je jasné, že tři body proti silnému Hradci by týmu do dalších duelů velmi pomohly z hlediska sebevědomí," uvedl pro web fcvysocina.cz Radim Kučera.
V letošním prvním měření sil se z vítězství 4:2 (1:1) radoval Hradec Králové. Za domácí se třikrát prosadil Vlkanova a jednu branku přidal Prekop. Za hosty se trefil Klobása a Koubek.

Hradec nastoupil v této sestavě: Ottmar – Kopečný, Kvída, Martinec, Urma – Zbrožek, M. Černý (55. Soukeník), Šípek (72. Firbacher), Vlkanova – Ch. Frýdek (55. Djurdević), Prekop

Vysočina poslala do boje tuto sestavu: Vejmola – J.Pavlík (80. Koubek), Vedral, Tijani, Javůrek – Smejkal, Fortelný, Lacko, Mikuš (74. Rezek) – Klobása, Jawo (63. Zoubele)
Vysočina zamířila do Brna, kde je přivítala Líšeň. Hosté šli ve druhém poločase do vedení zásluhou povedeného sóla Mikuše. Domácí se dočkali vyrovnání ve druhé minutě nastavení, když se prosadil Jeřábek. Tři body mohl v poslední minutě hry vrátit hostím Zoubele, ale trefil jen tyč.

Svěřenci Radima Kučery nastoupili v této sestavě: Vejmola – F. Novotný, Vaculík (C) (80. T. Svoboda), Diouf, Javůrek – Lacko, Fortelný – Arroyo (46. Mikuš), Zoubele, Jakub Rezek (80. Šudajwa) – Klobása (89. Koubek)
A jak si oba celky vedly v minulém kole? Hradec Králové zavítal do Chrudimi. Hosté šli do vedení zásluhou proměněné penalty. Ve 44. minutě se prosadil Vlkanova. Domácí vyrovnali po hodině hry, když penaltu proměnil Mužík. Ve druhé minutě nastavení dokonal obrat Rybička. Hradec ale munutu na to srovnal zásluhou Frýdka.

Svěřenci Zdenka Frťaly nastoupili v této sestavě: Ottmar – Urma, Král, Zbrožek, F. Čech – Jukl, Soukeník (46. Kateřiňák) – Mejdr, Vlkanova (C) (88. Ch. Frýdek), Djurdjević (55. D. Procházka) – Martinec
Šestá Vysočina přivítá patý Hradec Králové. Východočeši za dvacet odehraných kol posbírali díky deseti výhram a šesti remízám 36 bodů. Doposud dokázali vstřelit třicet osm branek a dvacet dva jich obdželi. Jihlavané mají stejný počet bodů jako jejich pondělní soupeř. Branek vstřelili třicet sedm a obdrželi jich dvacet pět.