Fotbalová národní liga - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Líšeň : Chrudim - 16. listopadu 2019   13:30

Líšeň
Líšeň
42' Minařík  • 67' O. Vintr
2:0
(1:0)
Chrudim
Chrudim
Líšeň
Šustr – Jeřábek, Hlavica (C), Bačo, O. Ševčík – Ad. Čermák – Reteno Elekana, Demeter (86. Suchý), Minařík (73. Rolinek), Bednář (46. O. Vintr) – T. Machálek.
Vítek – Suchý, O. Vintr, Rolinek.
Hanousek – Kříž, Vlček
1015 diváků
Chrudim
Zíma – Řezníček, Krčál, Vencl (81. Drahoš), Hlavsa – Kesner, Hynek (57. Ujec), Janoušek, T. Dostálek (66. Froněk) – Rybička, Vašulín.
Stýblo – Luong, Froněk, Drahoš, Sulík, Ujec.

Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 5:1. Rohy: 7:2.
Duel je u konce! Líšeň slaví vítězství v poměru 2:0, které potvrdil ve druhé půli svým zásahem střídající Ondřej Vintr. Domácí poté mohli ještě zvýšit, ale šance neproměnili a v závěru duelu je naopak zachránilo břevno.
90+3'
90+3'
Žlutou kartu dostává Milan Ujec (MFK Chrudim).
90+2'
Vintr se zajímavě uvolnil na hranici vápna, míč si přehodil na levačku, ale jeho střela se nakonec vykroutila vedle branky.
90+1'
Tutovky hostů! Po akci Froňka nejprve Chrudim trefila břevno, následně po hlavičce Ujece zasahoval jeden z beků na brankové čáře a další hlavičku v podání Vašulína zastavil také na brankové čáře Šustr.
90'
Nastavují se tři minuty.
89'
Hosté nezahrozili ani z jednoho z posledních rohových kopů, provinili se totiž útočným faulem. I přesto ale zůstávají u míče.
88'
Na opačné straně se vpravo uvolňoval k centru Rolinek, nakonec zkusil dokonce vystřelit, ale tak jako tak byla jedho rána zablokována.
87'
Snaha o zdramatizování zápasu z pohledu hostů už končí jen nepovedenými centry, ten poslední si sebral brankář Šustr.
86'
Střídání v týmu SK Líšeň: ze hřiště odchází Patrik Demeter, přichází Michal Suchý.
85'
Z rohu nakonec nebezpečí vůbec nepřišlo, Čermák se při pokusu o hlavičku provinil faulem.
84'
Vpřed se následně hnal Machálek, jenže hosté jej zdvojili a před Rolinkem jeden z hostů odkopl míč na roh.
83'
Na dvě rychlé přihrávky se do úniku dostal Rolinek, ten však místo střely nepochopitelně nahrával ještě doprava Retenovi a navíc za paty. Tahle velká šance šla vyřešit lépe.
81'
Střídání v týmu MFK Chrudim: ze hřiště odchází Ondřej Vencl, přichází Petr Drahoš.
80'
Rybička nyní hodně naivně zkoušel vybojovat penaltu po kličce obránci, k zemi však šel hodně okatě, a tak je jasné, že se pokutoýv kop pískat nemohl.
79'
Domácí se skvěle vymanili z tlaku a Šustr skvěle našel na polovině Retena. Ten dal míč do křídla Vintrovi, jenže ten se sice zbavil dvou soupeřů, ale následně už byl z úhlu a o míč přišel.
78'
U míče už jsou nyní v útoku opět domácí fotbalisté, dlouhý centr směřoval na Rolinka, ale balón už byl za brankovou čáru.
76'
K přímému kopu se nakonec postavil střídající Froněk, zajímavě to vyzkoušel před zeď, ale zhruba o metr minul branku.
75'
Několik nepřesností ve středu hřiště a dopředu nakonec přešli hosté a po faulu budou rozehrávat z hranice vápna přímý kop.
74'
Domácí už se nikam neženou, ale dobře se drží na míči a hlavně kouskují hru. Rolinek byl nyní polapen v ofsajdu.
73'
Střídání v týmu SK Líšeň: ze hřiště odchází Václav Minařík, přichází Martin Rolinek.
72'
Další skvělá akce brněnského celku a na tribunách to jen zahučelo. Vintr se opět protáhl po levé straně, zbavil se beka a prudce odcentroval, nabíhající Machálek však v plné rychlosti poslal balón těsně vedle!
70'
Po něm mohli jít domácí borci vpřed a Machálek se už už viděl v úniku sám na branku, v poslední chvíli jej ale čistým skluzem zastavil Janoušek.
69'
Nakonec to byl Froněk, kdo si míč zleva navedl na střelu, ale ta byla zablokována a Reteno odehrál na rohový kop.
68'
Hosté už teď nemají nač čekat a pokud chtějí s výsledkem něco udělat, musejí se více a více tlačit dopředu.
67'
Líšeň právě vstřelila branku!
Domácí vedou už o dvě branky a směřují za výhrou. Čermák dostal parádní kolmici na pravou stranu, kde byl rázem osamocen. Zvedl hlavou a skvělým přetaženým centrem našel na zadní tyči střídající ONDŘEJE VINTRA, který se z voleje trefil náramně pod břevno. Zíma byl bez šance – 2:0.
67'
Právě střídající Froněk se ihned snažil protáhnout do vápna, ale podklouzl a navíc si pomohl rukou.
66'
Střídání v týmu MFK Chrudim: ze hřiště odchází Tomáš Dostálek, přichází Tomáš Froněk.
65'
Tutovka jako hrom pro domácí barvy! Ti skvěle na dvě přihrávky přešli dopředu a byli ve vápně. Vintr si zpracoval dlouhý nákop, narazil si s Demeterem, ale osamocen před brankou střílel vedle tyče.
64'
Centr domácí obrana odvrátila a Dostálek poté míč zachytil. Na hranici vápna našel Vencla, ten však střílel jen do rukavic Šustra.
63'
Bačo musel hasit rychlý brejk a zastavit Vašulína, za svůj zákrok zaslouženě uviděl žlutou kartu.
62'
Rohový kop opět bez nebezpečí, akci ještě mohl protáhnout Čermák, který našel Demetera, ale ten neodcentroval.
61'
Na obranné polovině ještě zůstal ležet donácí Minařík, chvíli se nehrálo, ale střelec zatím jediné branky zápasu bude podle všeho v pořádku.
60'
Nakonec po hodině hry útok domácí přestáli a vpřed vyrazil Reteno, který přesprintoval půlku hřiště. Na vápně ale vystřelit nedokázal a míč mu byl ukopnut na orh.
59'
Chrudim se i nadále držá v tlaku, domácí jsou nyní naprosto zbytečně zatažení.
58'
Hosté mohli vyrovnat! Po ojedinělé akci prošel míč křížem vápna na Rybičku, ten však z úhlu nepropálil Šustra. Domácí gólman míč vyboxoval.
57'
Střídání v týmu MFK Chrudim: ze hřiště odchází Tomáš Hynek, přichází Milan Ujec.
56'
Centr Jeřábka byl ale hodně nepovedený, míč opustil hřiště už při svém letu. Zíma bude vykopávat.
56'
Nakonec přišla série přihrávek a k míči se dostal Machálek, ten ale beka neobešel a vybojoval jen rohový kop.
55'
Opět je hra přerušena, po faulu na domácího hráče bude Líšeň zahrávat přímý kop z pravé strany.
53'
Rohový kop opět domácí neohrozil a hosté se neprosadili ani nákopem na Rybičku, jehož hlavička mířila do země nikoho.
52'
Hosté teď obléhali polovinu svého soupeře, výsledkem však byl pouze sražený centr Vencla na rohový kop.
51'
Reteno se tentokrát po pravé straně protáhl, jeho centr našel na penaltě Vintra, hlavička však skončila nad brankou.
50'
Rozehrávka nevyšla, a tak šli dopředu opět fotbalisté z východu Čech. Průnikový pas měl najít Rybičku, Šustr byl u míče dřív.
49'
Do útoku poté chtěli jít hosté, ale Hlavica se dobře vrátil a Reteno byl faulován na polovině.
48'
Rychlou akci Líšně po levé straně táhl Machálek, nakonec jeho pas směřoval pod sebe na Vintra, ten však patičkou celou akci zazdil.
47'
Tomáš Dostálek se na levé straně přes soupeře neprosadil, dopředu však v brejku nepřešli ani domácí, neboť Demeter neposlal přesný pas na Vintra.
46'
Dnešní utkání sleduje 1015 diváků!
46'
Střídání v týmu SK Líšeň: ze hřiště odchází Michal Bednář, přichází Ondřej Vintr.
46'
První půle je minulostí a domácí mohou být zatím spokojení. Od patnácté minuty totiž hrají po vyloučení Krčála v přesilovce a ze svého, i když malého tlaku, nakonec vytěžili vedoucí branku, o níž se v závěru půle postaral Václav Minařík. Podaří se hostům ve druhé půli srovnat, nebo domácí udrží vedení a dokráčí k výhře?
Druhý poločas začne přibližně v 14:35.
45+1'
45+1'
A málem to bylo o dvě branky! Reteno si míč navedl zprava na střed, akci vzal na sebe a jeho prudká rána pořádně vystrašila všechny hostujícího hráče a fanoušky! Míč však skončil těsně vedle.
45'
Nastavuje se jedna minuta.
44'
Jeřábek táhl další brejk a nakonec mohl najít centrem na hrotu opět nabíhajícího Minaříka, nicméně pas zamířil jen do rukavic Zímy.
43'
Domácí jsou nyní pochopitelně na koni a i nadále se tlačí vpřed.
42'
Domácí jdou nakonec do vedení! První centr Jeřábka byl odvracený a následně přišel druhý, po němž pálil z hranice vápna Ševčík, ale Zíma parádně zasáhl. Akce pokračovala dále a zprava šikovně odcentroval Reteno, do jehož střílené přihrávky se vložil VÁCLAV MINAŘÍK a šikovně protečoval míč za záda brankáře Chrudimi – 1:0.
42'
Tak možná nyní přijde šance pro domácí. Po faulu na Ševčíka je tu přímý kop pro líšeňskou družinu z levé strany.
41'
Diváci zatím s herním projevem obou týmů spokojení být rozhodně nemůžou. Zatím není znát, že by domácí hrálo už téměř půlhodiny v přesile.
40'
A opět stejná písnička, centr byl znovu přetažený a navíc byl Brňanům pískán útočný faul.
39'
Jeřábek dostal rychlou přihrávku do ulice po pravé straně, jeho centr směřoval na přední tyč, ale nakonec byl sražen na rohový kop.
38'
Kupředu mohli opět vyrazit fotbalisté v červeném, jenže Vašulín při náběhu si ale pomohl faulem na Bačovi a Líšeň bude znovu u míče.
36'
Hra je opět hodně kouskována a hodně přerušována, na nějakou souvislejší akci čekáme.
35'
Reteno rozkmital své rychlé nohy po pravé straně, kde si sice jednoho hráče obhodil, ale toho druhého už nikoliv a navíc se provinil faulem.
34'
Znovu centroval Kesner, ale znovu se hosté ohrožení branky nedočkali. Opět byl totiž pískán ofsajd.
33'
Další akce domácího celku na levé straně skončila nepřesným zpracováním, to na druhé straně po podobné akci přišel faul a hosté budou opět rozehrávat.
31'
Chrudim rozehrála přímý kop nakrátko a ke střele z otočky se ve vápně dostal Kesner, jeho pokus ale srazil obětavě blokující Bačo.
30'
Na druhé straně se připomněli také fotbalisté z jihomoravské metropole, míč nakonec doputoval na nabíhajícího Ševčíka, ale jeho rána obstřelem mířila daleko vedle branky.
29'
Když už navíc následně akce hostů vypadala nadějně, tak byl agilnímu Rybičkovi pískán znovu ofsajd.
28'
Znovu se Chrudimští směrem vpřed neprokombinovali, přihrávka po pravé straně byla nepřesná.
27'
Čermák si dal exekuci hodně záležet, míč se snažil natlačit k pravé tyči, nakonec však zhruba o metr a půl branku přestřelil.
26'
Bednář pustil míč na hranici vápna Jeřábkovi, tomu ale střela nesedla. Následně však přišel faul na Minaříka a domácí mají možnost ohrozit branku z přímého kopu ve výborné vzdálenosti.
25'
Hosté i v oslabení teď skvěle vykombinovali obranu domácích a do střílené přízemní přihrávky se vložil ve skluzu Vašulín. Domácí brankář fantasticky na čáře zasáhl, ale všechno vzrušení nakonec bylo zbytečné, protože byl Rybička v ofsajdu.
24'
Znovu z něj ale Líšeňští vůbec nezahrozili, míč byl přetažený a ani po dalším centr se Hlavica k zakončení nedostal.
23'
Marvani opět v útoku. Reteno si obhodil jednoho z obránců a prošel do vápna, dalšího obránce už ale nepřešel, a tak vybojoval alespoň rohový kop.
22'
Rybička opět číhal na hrotu na dlouhý pas, domácí se však skvěle vrátili a Hlavica jej odzbrojil tak šikovně, že získal faul.
21'
Nakonec vznikl zajímavý signál, ale ten domácí přečetli a Bednář takticky sám na sebe vybojoval faul.
20'
Také Východočeši se ale dostali dopředu a na levé straně přišel faul, po němž Chrudimští budou mít k dispozici přímý kop.
19'
Domácí jsou i nadále aktivnější. Po dlouhém centru se na pravé straně mohl uvolnit Reteno, na Hlavsu si ale nakonec kličkou nepřišel.
18'
Následně se nějakou dobu přes dohady nehrálo, ale domácí přímý kop přeci jen rozehráli. K míči se postavil Čermák, ale jeho pas byl sražen do rukavic Zímy.
16'
Tak pozor, tohle je obrovská komplikace pro hosty! Minářík se skvěle prohnal přes dva soupeře a Krčál jako poslední musel faulem zatáhnout za záchrannou brzdu! Rozhodčí se nerozpakoval a udělil hostujícímu bekovi rovnou červenou kartu!
16'
Rohový kop byl opět přetažený, Čermák jej sice zpracoval, ale spoluhráč poté centroval vedle.
15'
Po přímém kopu domácích z pravé strany vznikl ve vápně závar, Bačo po kontaktu se soupeřem upadl k zemi, ale hrálo se dál. U míče byl Hlavica, který už ale vystřelit nedokázal, a tak aspoň v tísni odrazil balón o soupeře a vybojoval roh.
14'
Znovu se za skákavým vysokým míčem hnal útočník Rybička, Hlavica jej však rychle dostoupil a nepustil na balón, díky čemuž si pro něj mohl dojít brankář Šustr.
13'
Vojtěch Řezníček si na pravé straně umně narazil se spoluhráčem a otevřel se mu prostor k centru, míč mu ale nesedl podle představ a přízemní pas Hlavica odvrátil.
12'
Při pokračování akce si pohybem o míč řekl Machálek, dostal dobře balón do ulice, ale nakonec byl pískájn ofsajd.
11'
Reteno narazil na pravé straně spoluhráči, který okamžitě centroval, jeho pas byl však přetažený, a tak se k zakončení nikdo v bílém nedostal.
10'
První centr domácí odvrátili, ale akce Chrudimi pokračovala. Na další pas si zaběhl na přední tyč útočník Vašulín a balón hlavou trkl těsně vedle!
9'
Hostující Janoušek má nyní problém s klíční kostí, po faulu na něj budou hosté zahrávat přímý kop.
8'
Převážně se teď hraje ve středu hřiště, kde oba cekjy nakopávají míče. Chtělo by to dostat míč na zem a uklidnit hru.
6'
Po sérii přihrávek nakonec centroval zleva Bačo, jeho pas našel na penaltě Retena, ale ten v záklonu hlavičkoval vedle branky.
5'
Chrudim chtěla poprvé projít vpřed, míč však hostům utekl do autu. Domácí jsou opět u míče a kombinují směrem vpřed.
4'
Rozehrávka proběhla nakrátko a tentokrát už z levé strany Bednář odcentroval, po závaru se k míči málem dostal Bačo, ale nakonec si na zakončení nůžkami netroufl.
3'
S ním si sice Chrudimští poradili na přední tyči, jenže u domácí střídačky přišel faul jednoho z hostů a Brňané budou zahrávat přímý kop.
2'
Retenův centr z pravé strany byl odvrácen, míč však zpět vybojoval Čermák. Hra se přenesla na levou stranu přes Bača, Bednář následně centroval jen do soupeře a Líšeň má první roh.
1'
Domácí po dlouhém nákopu po pravé straně vyrazili vpřed, útok marvanů však zastavil včasným odkopem obránce Vencl.
1'
Oba celky jsou již na hrací ploše. Domácí hrají tradičně v bílém, hosté v červeném.

SK Líšeň: Šustr – Jeřábek, Hlavica (C), Bačo, O. Ševčík – Ad. Čermák – Reteno Elekana, Demeter, Minařík, Bednář – T. Machálek.
Náhradníci: Vítek – Suchý, O. Vintr, Rolinek.

MFK Chrudim: Zíma – Řezníček, Krčál, Vencl, Hlavsa – Kesner, Hynek, Janoušek, T. Dostálek – Rybička, Vašulín.
Náhradníci: Stýblo – Luong, Froněk, Drahoš, Sulík, Ujec.

Rozhodčí: Hanousek – Kříž, Vlček.
Vzájemné utkání

Oba celky se letos potkaly již v rámci druhého kola na hřišti Chrudimi, a to na konci července. Duel nakonec vyšel lépe hostům z Líšně, kteří ve druhé půli třemi brankami otočili skóre a zvítězili 3:1.
MFK Chrudim

Často se říká, že druhá sezóna po postupu bývá největší, hosté z východu Čech však chtěí tuto tezi co nejlépe popřít. V tabulce druhé nejvyšší soutěže jsou na tom podobně jako Líšeň, s 18 body jim patří 11. místo a v případě dnešní výhry se mohou vyhoupnout v tabulce právě před svého soupeře. Venku se Chrudimi ale zatím příliš nedaří, letos totiž venku uhráli všehovšudy pět bodů a jedinou výhru zaznamenali v prvním kole ve Vítkovicích. Výhru však zaznamenali také minulý týden, když poměrem 1:0 přehráli poslední Sokolov.
SK Líšeň

Brněnský celek může být už nyní s premiérovým podzimem ve druhé nejvyšší soutěži nesmírně spokojen. Po patnácti odehraných duelech má na kontě 20 bodů a jsou na klidném 9. místě ve středu tabulky. Líšeň střídá výsledky jako na houpačce, ale sbírá potřebné body. Jeden takový získala i před týdnem v Třinci, kde dlouho prohrávala, ale ve čtvrté minutě nastavení díky brance Zikla srovnala na konečných 1:1. V utkání proti Chrudimi ji však bude chybět lídr útok Jan Hladík a také dravý Marek Vintr.
Vítám všechny fanynky a fanoušky fotbalu! V rámci předehrávky posledního podzimního 16. kola se dnes v rámci FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY utkají SK Líšeň a MFK Chrudim.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.