Fotbalová národní liga - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vlašim : Jihlava - 11. července 2020   17:00

Vlašim
Vlašim
40' Vrána  • 54' Mil. Kadlec
2:3
(1:1)
Jihlava
Jihlava
6' Klobása   • 55' Mikuš   • 77' Arroyo
Vlašim
Řehák – D. Hašek, J. Štochl, Broukal, Mil. Kadlec – Záviška (65. Diamé), Janda (C) (57. Průcha), Blecha, P. Breda (78. Frizoni) – V. Svoboda, Vrána.
Bačkovský – Le Tuan, Bičiště, Diamé, Průcha, Sváta, Frizoni.
Machálek – Caletka, Hurych
Stadion v Kollárově ulici, Vlašim
542 diváků
Jihlava
Lancman – Pojezný, Křišťál, T. Svoboda, Fortelný (57. Ritter) – Lacko (C), F. Novotný, Smejkal (77. Koubek), Mikuš (88. Javůrek) – Jakub Rezek (57. Arroyo), Klobása (57. Zoubele).
Veselý – Koubek, Diouf, Zoubele, Javůrek, Arroyo, Ritter.

Dramatický a celkem zajímavý zápas nakonec skončil těsnou výhrou Jihlavy. Z mé strany je to pro dnešek vše. Přeji příjemný zbytek sobotního dne.
90'
90'
Ještě je tu šance Vrány. Míč však míří nad branku!
90'
Vránova hlavička nebyla důrazná a Lancman si pro míč v klidu došel.
89'
Ofsajd domácího celku....
88'
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Rajmund Mikuš, přichází Jan Javůrek.
87'
Do šance se řítil Diamé, ale pohotově zakročil Křišťál a dokázal šanci domácích zneškodnit.
85'
Frizoniho rána skočila před Lancmanem a ten míč nakonec vyráží na rohový kop!
84'
Zajímavou příležitost k rozehrání přímého kopu mají nyní domácí.....
83'
Po rohovém kopu nyní dokonce cinkla tyčka a Řehák opět musel rychle míč pokrýt!
82'
Matěj Koubek osamocený ve vápně hlavičkoval a výtečný zákrok si připsal Josef Řehák!
79'
Frizoni se hned ujal zakončení, ale to nebylo zrovna z těch přesných.
78'
Střídání v týmu FC Sellier & Bellot Vlašim: ze hřiště odchází Petr Breda, přichází Bernardo Frizoni.
77'
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Tomáš Smejkal, přichází Matěj Koubek.
77'
Jihlava právě vstřelila branku!
Chybné rozehrávky nyní domácí marně litují. Míč si vzal pod kontrolu LUIS ARROYO, který se nezmýlil a i v tísni obránce dokázal přesně zakončit.
74'
Žlutou kartu dostává Vojtěch Křišťál (FC Vysočina Jihlava).
74'
Rozhodčí ponechal domácí výhodu a hned z toho bylo nebezpečí z kopačky Jakuba Štochla, který těsně minul branku!
72'
Žlutou kartu dostává Tomáš Svoboda (FC Vysočina Jihlava).
71'
Arroyo vybojoval rohový kop pro svůj tým.
69'
Lackova rána míří vysoko nad branku a Řehák může rozehrát další akci svého celku.
67'
Dnešní utkání sleduje 542 diváků.
65'
Střídání v týmu FC Sellier & Bellot Vlašim: ze hřiště odchází Jan Záviška, přichází Adama Diamé.
63'
Horko bylo před domácí brankou, ale Arroyova střela byla zablokována a následný pokus Smejkala mířil vysoko nad branku.
62'
Přímý kop budou rozehrávat z dobré pozice hostující hráči.
60'
Záviška opět nachytán v ofsajdu.
57'
Střídání v týmu FC Sellier & Bellot Vlašim: ze hřiště odchází Ladislav Janda, přichází Petr Průcha.
57'
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Jan Fortelný, přichází Adam Ritter.
57'
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Stanislav Klobása, přichází Lukáš Zoubele.
57'
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Jakub Rezek, přichází Luis Arroyo.
55'
Dlouho domácí radost netrvala. Hned po rozehrávce vrhli jihlavští své síly do útoku a odměnou jim je branka RAJMUNDA MIKUŠE.
54'
Vlašim právě vstřelila branku!
Ladislav Janda byl opět v koncovce neúspěšný, ale odražený míč si našel MILAN KADLEC a pod padajícím brankářem otáčí vývoj utkání na stranu Vlašimi.
53'
Rychlý brejk Vlašimi zaváněl velkým nebezpečím, ale nakonec byl Záviška nachytán v ofsajdu.
51'
Častěji je nyní u míče přeci jen hostující celek, ale obrana Vlašimi zatím nepouští soupeře k většímu ohrožení branky.
48'
Aktivní pojetí hry ani jeden z týmů neopustil a viděli jsme zajímavou akci na každé straně, ale bohužel ani jedna z nich nebyla zakončena střelou.
46'
Po prvním poločase můžeme konstatovat, že jsme viděli zajímavý fotbal plný šancí na obou stranách. Za smolaře prvního poločasu můžeme považovat domácího kapitána, který promarnil dvě vyložené šance a neproměnil pokutový kop. Uvidíme, co přinese druhý poločas.
45'
45'
Zakončení zpoza vápna nakonec mířilo hodně vysoko a vykopává domácí brankář Řehák.
44'
Závěr poločasu se blíží a u míče jsou nyní hosté...
42'
Po jednom faulu jsme viděli na každé straně. Nicméně se jednalo o menší přestupky ve středu hřiště, které se obešly bez karetního trestu.
40'
Po ztrátě míče si mohou hosté drbat hlavu. Rychlou akci domácího celku zakončil přesně na zadní tyč MICHAL VRÁNA.
40'
Další akci hráči Jihlavy již překombinovali a Vlašim si převzala míč do své moci.
37'
Haška obral o míč Mikuš, ale naštěstí pro domácí svému spoluhráči vypomohl Štochl s Řehákem a nebezpečí bylo zažehnáno.
35'
Tak domácí kapitán dnes neobul střelecké kopačky! Před Jandou opět byla zcela volná brána, ale domácí kapitán v jasné šanci posílá míč mimo tři tyče!
33'
Mikuš dostal hezký pas za obranu, ale z malé vzdálenosti trefil pouze Řeháka.
32'
Další akci domácího celku hatí ofsajd.
30'
Vlašim o míč přišla a Jihlava mířila do rychlého brejku, který nakonec ukončuje svým zákrokem Štochl.
29'
Po střele Blechy je tu rohový kop....
28'
Vlašim je stále na polovině soupeře a snaží se dostat se ke střele....
27'
Ladislav Janda střílel k tyči, ale Lancman tam byl včas a dokázal míč vyrazit!
26'
Byla nařízena penalta po faulu na Václava Svobodu.
25'
Nádherná střela z dílny Mikuše mířila pod břevno, ale skvělým zákrokem zabránil navýšení náskoku jihlavskému hráči Řehák!
24'
Vrána fauloval unikajícího Rezka a domácí hráč je napomínám od rozhodčího zatím jen slovně.
23'
Rezek zbrkle zakončil akci svého celku střelou vysoko nad.
22'
Dnes sledujeme ve Vlašimi celkem kvalitní utkání, kdy oba celky chtějí hrát aktivně a diváci se zatím nenudí.
21'
Na druhé straně se dostal do šance dostávali hosté a vše skončilo ranou Smejkala, která zamířila nad branku!
20'
Vlašim se zakousla do svého soupeře a Záviškova rána zpoza vápna trefila břevno nebo spojnici jihlavské branky!
18'
Nyní byl Záviškův centr zablokován.
17'
Domácí nyní nachytáni v ofsajdu.
15'
Tak to je pro domácí škoda! Záviška poslal krásný centr do vápna na Jandu, kde se mohl brankáře zeptat, kam míč umístí hlavou. Domácí kapitán však branku minul!
14'
Hezká a rychlá akce hostí končí střelou Rezka, kterou Řehák vyrazil. Zasáhnout do hry se snažil Klobása, ale ten byl v ofsajdu.
12'
Centr vyboxoval do autu Lancman a Vlašim je u míče.....
11'
Záviška s Vránou se nyní nedohodli na hranici vápna, kdo bude zakončovat a je z toho nakonec pouze rohový kop!
9'
Záviška si vyměnil míč s Jandou a jen o kousek prvně jmenovaný nedosáhl na míč. Lancman byl tentokrát rychlejší.
8'
Centr Michala Vrány byl hodně nepřesný a vykopávat může Lancman.
6'
STANISLAV KLOBÁSA dostal ideálně míč mezi obránce a i přes snahu Štochla nakonec dokázal krásnou střelou do růžku překonat Řeháka.
4'
Po druhém rohovém kopu se dostal k hlavičce Křišťál, ale jeho razantní pokus končí ke smůle Vysočiny nad brankou!
4'
Míč propadl na zadní tyč, kde se snažil zakončovat Smejkal, ale do střela na Řeháka přes chumel hráčů neprošla.
3'
Na druhé straně domácí obránci zablokovali střelecký pokus Svobody. Hosté nakonec vybojovali rohový kop.
1'
První útok ukázali domácí. Svoboda ve středu pole dokázal potáhnout míč a předložit jej do vápna na Kadlece, který si míč ještě zpracoval, což bylo možná špatně, protože mezitím mu do střely skočil obránce.
1'
Hráči nastupují pomalu na hrací plochu a zápas za malou chvíli začne.
Oba celky v těchto chvílích finalizují předzápasovou přípravu na hřišti a za malou chvíli se odeberou do kabin.

FC Sellier & Bellot Vlašim: Řehák – D. Hašek, J. Štochl, Broukal, Mil. Kadlec – Záviška, Janda, Blecha, P. Breda – V. Svoboda, Vrána.
Náhradníci: Bačkovský – Le Tuan, Bičiště, Diamé, Průcha, Sváta, Frizoni.

FC Vysočina Jihlava: Lancman – Pojezný, Křišťál, T. Svoboda, Fortelný – Lacko, F. Novotný, Smejkal, Mikuš – Jakub Rezek, Klobása.
Náhradníci: Veselý – Koubek, Diouf, Zoubele, Javůrek, Arroyo, Ritter.

Rozhodčí: Machálek – Caletka, Hurych.
V letošním ročníku Jihlava patřila mezi top týmy soutěže. Svěřenci trenéra Radima Kučery bojovali do posledních kol o barážové příčky, ale boj to byl nakonec marný. Vysočina dvě kola před koncem okupuje pátou příčku tabulky se ztrátou sedmi bodů na třetí místo zaručující účast v baráži.

I jihlavští hráči jdou do utkání 29. kola posíleni o výhru. Aktuálně pátý celek tabulky doma přetlačil Prostějov těsným výsledkem 3:2. O branky se postarali Klobása, Mikuš a Ritter.
Vlašim má se svým sobotním soupeřem nelichotivou bilanci. Z devíti utkání uhrála Vlašim s Jihlavou pouze jedenkrát remízu. Zbylé zápasy skončily porážkou týmu ze středních Čech.

Do sobotního utkání hráči Vlašimi vstupují s klidným vědomím jistoty záchrany soutěže a s dobrým pocitem z posledního utkání na Žižkově, kde družina Daniela Šmejkala zvítězila díky brance Václava Svobody 1:0.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.