Fotbalová národní liga - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Jihlava : Prostějov - 7. října 2022   18:00

Jihlava
Jihlava
27' Vedral
1:1
(1:0)
Prostějov
Prostějov
51' Schaffartzik
Jihlava
Soukup – T. Svoboda, Vedral, Piško, Peřina – Shudeiwa, Lacko (C) (46. Tureček) – L. Fila (46. Křivánek), Zoubele, Selnar – Tall (60. Ogiomade).
Jágrik – Christodoulou, Gabriel, Vítek.
Kotala – Dresler, Kotík
Stadion v Jiráskově ulici, Jihlava
513 diváků
Prostějov
M. Bárta – Blahuta (25. Bolf), Bialek, Schaffartzik (C), Stříž (67. Elbel) – Kušej, Kulig, Omale (71. Gáč), Šumbera, Koudelka – Ali-Abubakar.
Krynskyj – Pinc, Ščedryj, Bartolomeu.

Vysočina má po odehraném 11. kole na svém kontě 14 bodů a je prozatím desátá, Prostějov zůstane předposlední se ziskem deseti bodů.
11. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY je v Jihlavě minulostí. Do vedení poslal domácí ve 27. minutě Vedral, v 51. minutě srovnal stav Schaffartzik. Další šance už žádnou branku nepřinesly. Duel tedy skončil nerozhodně 1:1, za bod ale bude hodně ráda spíše Vysočina. Hosté měli po celý zápas více ze hry a domů se budou vracet zklamaní.
90+4'
90+4'
Ke střele zpoza vápna se dostal Jakub Elbel, jeho střela se mezi tři tyče nevešla.
90+3'
Rohový kop pro hosty.
90+3'
Lukáš Zoubele se po ošetření vrací na hrací plochu.
90+2'
V nefotbalové pozici se na zemi ocitl Lukáš Zoubele a bude muset být ošetřen.
90+1'
Od své brány rozehraje míč Michal Bárta.
89'
Z levé strany rozehrál rohový kop Jakub Selnar, ale své spoluhráče ve vápně nenašel.
88'
Filip Vedral se po ošetření vrací na hrací plochu.
87'
V nefotbalové pozici se na zemi ocitl Filip Vedral a bude muset být ošetřen.
86'
Miroslav Tureček rozehrál z 25 metrů standardní situaci, ale jeho střela šla mimo tři tyče.
84'
Torfiq Ali-Abubakar se přes Tomáše Svobodu neprosadil. Od brány rozehraje Pavel Soukup.
82'
Přetažený rohový kop, domácí mohli jít do rychlého brejku, ale Radek Křivánek poslal pomalou přihrávku na Jakuba Selnara.
81'
Hanáci budou zahrávat rohový kop.
79'
Torfiq Ali-Abubakar se provinil útočným faulem, míč do hry pošle Pavel Soukup.
78'
Jan Koudelka rozehrál z 25 metrů standardní situaci, projektil z jeho kopačky těsně minul bránu.
77'
Žlutá karta pro tým FC Vysočina Jihlava (Milan Piško).
75'
Z levé strany rozehrál rohový kop Miroslav Tureček, našel sice Lukáše Zoubeleho, ale toho zradilo zpracování.
Dnešní utkání sleduje 513 diváků.
72'
Pavel Soukup poslal dlouhý balón, ale Jakub Selnar se už k míči nedostal.
71'
Střídání v týmu 1. SK Prostějov:
ze hřiště odchází Solomon Omale, přichází David Gáč.
69'
V nefotbalové pozici se na zemi ocitl Solomon Omale a bude muset být ošetřen.
68'
Hráči Vysočiny se provinili útočným faulem, míč do hry tak pošle Michal Bárta.
67'
ze hřiště odchází Michal Stříž, přichází Jakub Elbel.
66'
Domácí rozehráli rohový kop nakrátko, ale k centru do vápna se nikdo z hráčů Vysočiny nedostal.
66'
Další ofsajd byl odpískán hostím.
65'
Hosté se ve vápně provinili útočným faulem, míč do hry pošle Pavel Soukup.
64'
Hosté se ocitli v ofsajdu, u míče tak mohou být domácí.
62'
Od své brány poslal míč do hry Pavel Soukup, ale jeho spoluhráči jej vepředu dlouho neudrželi.
60'
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava:
ze hřiště odchází Mame Tall, přichází Amadin Marvis Ogiomade.
59'
Útočná akce Vysočiny končí neb se Mame Tall ocitl v ofsajdu.
58'
Domácí rozehráli rohový kop z levé strany nakrátko, následně přišel centr do vápna, kde se po míči natahoval Mame Tall, ale na balón nedosáhl.
58'
Vysočina vybojovala rohový kop.
57'
Žlutá karta pro tým 1. SK Prostějov (Samuel Kulig).
56'
Hanáci rozehráli z hranice vápna standardní situaci, ale trefili jen zeď.
55'
Žlutá karta pro tým 1. SK Prostějov (Vasil Kušej).
55'
Žlutá karta pro tým FC Vysočina Jihlava (Filip Vedral).
55'
A hosté mohli jít do vedení, Jan Koudelka rozehrál z levé strany rohový kop, na míč si naskočil Samuel Kulig, ale Pavel Soukup jeho hlavičku chytá.
54'
Selnar míč neudržel na hřišti, byl vytlačen do zámezí. Roh pro hosty.
53'
Domácí se na polovině hřiště provinili faulem, u míče tak zůstanou hosté.
51'
Prostějov právě vstřelil branku!
Jan Koudelka rozherál z levé strany rohový kop, míč se k němu nsledně vrátil, poslal do vápna další centr, míč si na zadní tyči našel Jakub Bolf, který jej vrátil na malé vápno a JAN SCHAFFARTZIK srovnává stav zápasu.
48'
Na opačné straně se dostal s míčem do zámezí Vasil Kušej.
47'
Tomáš Svoboda se s míčem už dostal do zámezí, takže gól Radka Křivánka nemohl platit.
46'
ze hřiště odchází Matúš Lacko, přichází Miroslav Tureček,
ze hřiště odchází Lukáš Fila, přichází Radek Křivánek.
46'
45+2'
První poločas je v Jihlavě minulostí. Domácí se dostali do vedení ve 27. minutě, když centr Selnara využil Filip Vedral. Hosté měli své možnosti, ale při šanci Torfiq Ali-Abubakara se předvedl výborným zákrokem Pavel Soukup.
Druhý poločas začne přibližně v 19:05.
45+2'
Hanáci rozehrál dva rohové kopy z pravé strany krátce po sobě, ale ani jednou se k ohrožení branky nedostali.
45+1'
Vasil Kušej se dostal s míčem do vápna, ale pro své barvy získal nakonec pouze roh.
45'
Od své brány rozehrál míč Pavel Soukup, ale jeho spoluhráči se s míčem daleko nedostali.
43'
Filip Vedral už je zpátky na hřišti, domácí jsou tak v plném počtu.
43'
Hosté se s míčem dostali do zámezí, rozehrávat tak bude Pavel Soukup.
41'
V nefotbalové pozici se na zemi ocitl Filip Vedral a bude potřeba ošetření. Domácí tak budou hrát v deseti.
39'
Jakub Bolf z pravé strany přihrál do vápna, kde byl osamocený Samuel Kulig, ale míč poslal vysoko nad.
37'
Vasil Kušej zkusil z levé strany zpoza velkého vápna vystřelit, ale jeho pokus mířil mimo bránu.
35'
Vasil Kušej se snažil přelobovat Pavla Soukupa, ale balón šel nad břevno.
33'
Hosté se snaží kombinovat na útočné polovině, ale k ohrožení branky to prozatím nevede.
30'
Hosté mohli záhy srovnat Šimonem Šumberou, ale z brankové čáry odkopl míč Lukáš Zoubele.
27'
Jihlava právě vstřelila branku!
Jakub Selnar posadil přesný centr na hlavu FILIPA VEDRALA, který otevírá skóre dnešního duelu.
25'
ze hřiště odchází Jarmil Blahuta, přichází Jakub Bolf.
22'
S míčem na kopačkách jsou hráči Vysočiny, ale kombinují před vlastním vápnem.
20'
Tomáš Svoboda se snažil vepředu oslovit své spoluhráče, ale nezadařilo se.
18'
Akce hostí byla zastavena neb se Hanáci ocitli v ofsajdu.
15'
Domácí se příliš často na svou útočnou polovinu dostat nemohou.
13'
Hanáci zahrávali dva rohy krátce po sobě, poprvé z pravé strany a podruhé z levé, ale Soukup zasahovat nemusel.
12'
Torfiq Ali-Abubakar mohl poslat svůj celek do vedení, ale domácí podržel Pavel Soukup, který jeho střelu vyrazil na roh.
10'
Hosté se drali do útoku, ale provinili se útočným faulem.
8'
S míčem jsou častěji na kopačkách hosté, ale k ohrožení branky se nedostali.
6'
Hosté rozehráli rohový kop z pravé strany, ale obrana domácích byla pozorná.
6'
Piško zahrál do autu, hosté budou kopat roh.
3'
Hanáci se usadili na útočné polovině, ale k ohrožení branky se hosté nedostali.
1'
Duel rozehrál Prostějov, který nastupuje v bílo modré sadě a domácí Vysočina ve žluto bílém.
1'
Za doprovodu trojice sudích nastupují obě základní jedenáctky na hrací plochu. Utkání za malý okamžik začne.
Do začátku duelu chybí dvacet minut a oba celky se na hrací ploše rozcvičují.
Trenér Jan Kameník učinil oproti duelu na Dukle tři změny, chytat bude Soukup místo Jágrika, hrát nebude ani Gabriel či Tureček. Místo nich Selnar a Tall.
Trenér Pavel Šustr učinil oproti duelu s rezervou Sparty hned pět změn. Chytat nebude Krynskyj, místo něj se mezi tři tyče postaví Bárta. V poli poté nebudou Gáč, Bolf, Zapletal a Ščedryj. Místo nich Kulig, Omale, Ali-Abubakar a Stříž.

FC Vysočina Jihlava: Soukup – T. Svoboda, Vedral, Piško, Peřina – Shudeiwa, Lacko (C) – L. Fila, Zoubele, Selnar – Tall.
Náhradníci: Jágrik – Christodoulou, Gabriel, Tureček, Ogiomade, Křivánek, Vítek.
Trenér: Jan Kameník

1. SK Prostějov: M. Bárta – Blahuta, Bialek, Schaffartzik (C), Stříž – Kušej, Kulig, Omale, Šumbera, Koudelka – Ali-Abubakar.
Náhradníci: Krynskyj – Elbel, Pinc, Bolf, Ščedryj, Gáč, Bartolomeu.
Trenér: Pavel Šustr

Rozhodčí: Kotala – Dresler, Kotík.
Jako hlavní rozhodčí byl k duelu nominován Filip Kotala. Na čarách mu budou pomáhat Radim Dresler a Radek Kotík. Delegátem fotbalové asociace je Michal Beneš. Technickým delegátem poté Martin Pech.
„Tým trenéra Šustra disponuje výbornou defenzivou, dobrou organizací hry a schopnost hrát z hlubokého obranného bloku. Dokážou se vzájemně zajišťovat a být v dostatečném počtu pod balónem. A v momentu zisku míče rychle zaútočit. Klíčovou roli v tom samozřejmě hraje zkušený pětigólový ofenzivní hráč Koudelka, dále pak nebezpečný útočník Píchal nebo rychlý křídelník Kušej. Dobré parametry mají urostlí stopeři Gáč a Bialek, kteří dokážou zahrozit i ze standardky,“ řekl k soupeři pro web fcvysocina.cz Jan Kameník.
„Je jasné, že naše výsledková krize nenechává nikoho v klubu klidným. Ve spolupráci s vedením klubu jsme k hráčům promluvili. Šlo především o motivační slova s důrazem na to, abychom se nyní spojili, semkli síly a odrazili se k lepším výsledkům. Duel na Dukle jsme společně s realizačním týmem samozřejmě důkladně rozebrali a hráčům jsme ukázali věci, které se nám stávat nesmějí. Viděli jsme, že jsme do 40. minuty byli o něco lepším týmem, ale poté jsme navršili spoustu chyb. Tím jsme duel na Julisce uzavřeli a soustředíme se na nadcházející utkání s Prostějovem. Navíc probíhají i krátké individuální pohovory s hráči, které by měli přispět k tomu, aby si kluci v zápasech věřili,“ uvedl pro web fcvysocina.cz Jan Kameník.
Oba týmy se spolu naposledy utkaly 23. dubna 2022. Vysočina porazila Prostějov 1:0, když si vlastní gól dal Zukal.
FC Vysočina Jihlava – 1. SK Prostějov 1:0 (0:0)
Branka: 53. Zukal (vlastní)
Karty: 8. Lacko, 66. Jan Kameník, 78. Peřina – 70. Urbanec, 76. Kopřiva
FC Vysočina Jihlava: Vejmola – Svoboda (76. Musil), Křišťál, Krčík, Písačka (24. Selnar) – Belaid (60. Zoubele), Tureček – Lacko (C), Křivánek (60. Vedral), Peřina – Tall (60. Fila)
1. SK Prostějov: Bárta – Zukal, Urbanec, Schaffartzik, Zapletal – Hönig (72. Bialek), Jiráček (84. Amobi), Omale (57. Kopřiva), Kušej (84. Stříž) – Bartolomeu, Koudelka (C)
A jak si oba celky vedly v posledních kolech?
Prostějov doma v sobotu 1. října přivítal rezervu Sparty. Hosté v každém poločase vstřelili po jedné brance, domácí se nedokázali prosadit ani jednou. Pražané si tak domů odvezli výhru 2:0.
1. SK Prostějov – AC Sparta Praha B 0:2 (0:1)
Branky: 32. Holoubek, 70. Pudhorocký (pen.)
Karty: 35. Schaffartzik (PRO), 81. Kulig (PRO), 86. Kušej (PRO), 86. Stříž (PRO) – 16. Holoubek (SPB), 51. O. Novotný (SPB), 54. Pudhorocký (SPB), 86. Suchomel (SPB)
1. SK Prostějov: Krynskyj – Blahuta (67. Stříž), Gáč, Bialek, Bolf (78. Kulig) – M. Zapletal (67. Bartolomeu), Schaffartzik (C), Šumbera, Kušej, Ščedryj (46. Ali-Abubakar) – Koudelka
AC Sparta Praha B: Tůma – Suchomel, Kukučka, Večerka, Horák – Vydra, Kaštánek, Holoubek (84. Jonáš), Pudhorocký (C) (90. Gedeon) – O. Novotný (80. Kuchař), Schánělec

Vysočina cestovala v pátek 30. září do Prahy, kde na ní čekala Dukla. Hosté byli čtyřicet minut lepším celkem, domácí nepustili k žádné střele. Své šance ale využít nedokázali. Naopak v závěru poločasu se dvakrát prosadili svěřenci Petra Rady. Ve druhém poločase poté přidali další tři góly a vyhráli vysoko 5:0.
FK Dukla Praha – FC Vysočina Jihlava 5:0 (2:0)
Branky: 43. Kim, 45. Hrubeš, 53. Havelka, 63. Matějka, 90. Adediran
Karty: 66. Tall (JIH), 77. Piško (JIH)
FK Dukla Praha: Šťovíček – Ullman, Piroch, Peterka /K/, V. Svoboda – Barac – Buchvaldek (67. Šebrle), Kim (78. Huf), Kozel (46. Havelka), Hrubeš (67. Moulis) – Matějka (78. Adediran)
FC Vysočina Jihlava: Jágrik – Vedral, Piško, Gabriel, Peřina – T. Svoboda (78. Ogiomade), Shudeiwa, Lacko /K/, Tureček (60. Vítek) – Fila (60. Tall), Zoubele (60. Araújo-Wilson)
V rámci 11. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY přivítá desátá Vysočina patnáctý Prostějov.
Hanáci v deseti zápasech se dvakrát radovali z výhry a třikrát dopadl jejich duel nerozhodně. Na svém kontě tak mají děvět bodů. Doposud vstřelili 13 branek a 21 jich obdrželi.
Jihlavané čtyři zápasy vyhráli a jednou dopadl jejich duel remízou. Na svém kontě tak mají třináct bodů. Doposud vstřelili 13 branek a 15 jich obdrželi.