Fotbalová národní liga - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Karviná : Příbram - 5. března 2023   17:00

Karviná
Karviná
61' Málek
1:0
(0:0)
Příbram
Příbram
Karviná
Neuman – Boháč (90+1. Teplan), Soukeník, Rezek (79. Bartl), Málek (79. Žák), Antovski, Bederka, Budínský (C), Mikuš, Boateng (62. Akinyemi), D. Krčík.
Ciupa – Vrba, Bielan.
Křepský – Mojžíš, Lakomý.
Městský stadion Karviná, Karviná
1 035 diváků
Příbram
Melichar – Čejka, Fišl, Sakala, Vokřínek (69. Wágner), Petrák (C) (90. Jahić), Dudl (50. Švestka), Anih (69. Zeronik), Langhamer (69. Šimáček), Surmaj, J. Jeřábek.
Smrkovský – Schindler.

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Napočtenou někdy příště!
Držení míče: 47 % : 53 %. Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 6:4. Rohy: 6:4.
Karviná se přesně za týden bude snažit na dnešní výkon navázat na půdě aktuálně osmé Jihlavy, zatímco Příbram v pátek na své půdě přivítá druhou Líšeň v přímém souboji o čelo tabulky druhé nejvyšší soutěže.
Městský stadion v Karviné hlásí dohráno, domácí jaro otevírají těsným vítězstvím nad aktuálním lídrem soutěže! O jejich úspěchu dnes rozhodla proměněná penalta, pod kterou se podepsal Jaroslav Málek. Hosté se sice v závěru snažili ještě vybojovat aspoň bod, tlak na Neumanovu klec ale nedokázali přetavit ve vyrovnávací trefu, a domu se tak vrátí s prázdnou.
90+8'
90+7'
Šimáček z rohu nasměroval balón do vápna, kde jej vystihl protihráč. Ten jej obratem poslal ke středu hrací plochy, utkání bude co nevidět ukončeno.
90+6'
Zeronikův zákrok se teď obešel bez trestu, což neunesl domácí kouč Tomáš Hejdušek (KAR). Ten si za svůj malý výbuch vysloužil žlutou kartu.
90+5'
Definitivní tečku za dnešním utkáním mohl udělat Mikuš, který se uvolnil v šestnáctce a následně poslal míč jen těsně vedle vzdálenější tyče příbramské brány! Melichar byl bez šance!
90+4'
Slezané úspěšně odsunuli hru daleko od své brány, Příbram bude muset začít znovu z vlastní poloviny.
90+3'
Karvinský gólman zneškodnil i následný centr a na míč padl, čím ukrojil pár vteřin z dlouhého nastavení.
90+2'
Neuman po příbramském rohu vyboxoval míč ven z vápna, ale jen na kopačku jednoho z protihráčů.
90+1'
Střídání v týmu MFK Karviná:
ze hřiště odchází Sebastian Boháč, přichází Juraj Teplan.
90'
Střídání v týmu FK Viagem Příbram:
ze hřiště odchází Adam Petrák, přichází Hasan Jahić.
89'
Čejka tečoval míč na kopačku bránícího protihráče, od které balón zamířil do zámezí. Příbram ho bude vracet zpět do hry z pozice těsně vedle vápna.
87'
Příbram rychle rozebrala domácí protiútok, hra se znovu vrací před karvinskou šestnáctku.
86'
Obléhání karvinské branky málem přineslo ovoce, zakončení z hranice malého vápna ale bylo zblokováno! V šestnáctce zůstává ležet hostující borec, penalta z toho ale nekouká.
84'
Příbramským nelze upřít snahu, v koncovce ale dnes prostě tápou. Na vyrovnání jim zbývá už jen několik málo minut, uvidíme, jestli se skóre ještě zahýbou.
Dnešní utkání sleduje 1 035 diváků.
83'
Jeřábek se vzdušným pasem neúspěšně pokusil přesunout hru z jedné strany hřiště na druhou, místo toho jen odevzdal balón bránícímu protihráči.
82'
Dominik Žák (KAR) si jen pár desítek sekund po příchodu na trávník vysloužil žlutou kartu.
81'
Běží posledních deset minut hry, nepočítaje tedy nejspíš relativně krátké nastavení. Karviná se po faulu vrací k míči, který na vlastní polovině rozehraje Soukeník.
79'
ze hřiště odchází Jaroslav Málek, přichází Dominik Žák.
79'
ze hřiště odchází Jakub Rezek, přichází Daniel Bartl.
78'
Na Neumana letěla střela z hodně ostrého úhlu, kterou ale připravený strážce branky hravě lapil. Na trávníku zůstává ležet domácí borec, za kterým ze střídačky vybíhají zdravotníci. Snad bude v pořádku.
77'
Sakala držel balón na pravé straně. Znepříjemnit život se mu pokusil dotěrný Akinyemi, hostující bek tak pro jistotu poslal míč zpátky na Melichara.
75'
Karvinský gólman odkopl míč od svého vápna a následovala blesková domácí akce, kterou jeden z protihráčů čistě rozebral až v jeho šestnáctce.
74'
Nenápadné zakončení jednoho z Příbramských z hranice vápna proskákalo jen těsně vedle vzdálenější tyče, v Ráji málem bylo vyrovnáno! Neuman se po balónu natahoval marně!
73'
Balón nyní mají ve své moci příbramští zadáci, kteří přemýšlí, komu by jej mohli předat. Hosté se snaží se protlačit před Neumana, kde už dlouho nebyli.
71'
Hru zastavuje domácí faul, hosté se ujmou balónu jen těsně za středovou čarou hřiště.
70'
V Karviné sledujeme trochu méně výraznou pasáž dnešního utkání, dění na pažitu je pastvou pro oči fanoušků spíše defenzivního pojetí fotbalu.
69'
ze hřiště odchází Daniel Langhamer, přichází Dominik Šimáček,
ze hřiště odchází Emmanuel Anih, přichází Jakub Zeronik,
ze hřiště odchází Jan Vokřínek, přichází Tomáš Wágner.
67'
Přibývá zákroků na hranici pravidel, popřípadě už za ní. Na míči jsou nyní častěji hostující hráči, hra se ale povětšinou drží velmi daleko od Neumana.
65'
Melichar se po balónu natáhl, domácí ani tentokrát rohový kop nepřetavili ve větší šanci.
64'
Karviná zahrávala roh z pravé strany, obranný zákrok jednoho z protihráčů připravil další. Tentokrát zleva.
63'
Příbram měla šanci takřka okamžitě odpovědět z nadějné standardky, jenže Fišl balón poslal mimo tři tyče. Neuman tentokrát nebyl nucen zasáhnout.
62'
ze hřiště odchází Kelvin Boateng, přichází Adeleke Akinyemi.
61'
Karviná právě vstřelila branku!
Čekání na první zásah dnešního střetnutí je po hodině hry u konce, JAROSLAV MÁLEK z penalty otevírá skóre! Melichar sice míč částečně vystihl, od jeho ruky se ale pro hosty smolně odrazil přesně pod břevno. Karviná vede – 1:0!
60'
Exekutorem bude Jaroslav Málek, který má unikátní šanci poslat domácí do vedení...
59'
Ale pozor, dění v Karviné okoření penalta! Rajmund Mikuš byl poslán k zemi ve vápně!
58'
V Ráji je to teď vyrovnané, ani jednomu týmu se nedaří prolomit obranu soupeře. Většina dění se tak odehrává kolem středového kruhu.
57'
Tažení Karviné po pravé straně tentokrát k ničemu nevedlo, Příbram eventuelně dostala situaci pod kontrolu a u vlastního vápna se zmocnila míče.
56'
Čejka z rohu poslal míč na Aniha, kterému střela z voleje nevyšla dle představ. Prudká rána šla vysoko do vzduchu, míč pak přistál v Neumanově náručí.
55'
Anih statečně vzdoroval, nakonec souboji se dvěma bránícími protihráči neustál a přišel o míč. Hosté si jej nicméně obratem vybojovali zase zpět.
54'
Čejka obstará outové vhazování poté, co míč mimo hru poslal Rezek. Obraz dění se začíná vyrovnávat, Příbram výrazně zpevnila svou defenzívu.
52'
Boateng měl zaděláno na parádní brejk díky dlouhé přihrávce do běhu. Proti byl ale Sakala, který skvělým skluzem vytěsnil balón do zámezí.
51'
Stejný hráč se teď znovu pokusil posunout míč ze strany na střed, pozemní nabídku ale tentokrát vystihl sám Melichar. Příbram se dostává k balónu.
50'
ze hřiště odchází Václav Dudl, přichází Patrik Švestka.
50'
Rezek centrem takřka z rohu hřiště připravil hlavičku pro Budínského, ten ale hostující svatyni též minul.
49'
Kvalitní šance končí pouze nepřesnou střelou. Melichar se za míčem, který letěl tak metr nad břevnem jeho brány, jen otočil, vůbec nemusel zasahovat.
48'
Anihovu vzdušnou přihrávku těsně za středovou čárou zachytil Krčík, Karviná může znovu jít dopředu.
47'
Tenhle roh se domácím hodně nepovedl, míč trefil stranu příbramské brány. Melichar bude odkopávat.
46'
V Ráji odstartoval druhý poločas. Karviná se hned přesunula do útoku a vybojovala out z pozice těsně vedle vápna, který bude házet Antovski.
46'
Rozhodčí nenastavil ani minutu, první poločas na Městském stadionu v Karviné je tak u konce! Na úvodní trefu utkání stále čekáme, nicméně mnohem blíže k ní v průběhu prvních pětačtyřiceti minut měli domácí fotbalisté. Příbram toho zatím moc nepředvedla. Inu, uvidíme, jak se duel bude vyvíjet po pauze.
Druhý poločas začne přibližně v 18:02.
45'
44'
Neuman si vysloužil potlesk domácích fanoušků, když skočil po centru z pravé strany a stáhl ho ze vzduchu do svého náručí. Před pauzou už toho moc neuvidíme.
43'
První poločas se chýlí ke konci. Hra se po dvou promarněných šancích karvinského výběru zklidnila.
42'
Bránící Krčík viděl nabíhajícího Aniha, a pro jistotu tak poslal míč do bezpečí za sebe na Neumana. Karviná nyní vymýšlí, jak se znovu vrátit k Melicharovi.
40'
Vokřínek pro jistotu vrátil míč na Melichara, Příbrami se vůbec nedaří přesunout hru na druhou stranu trávníku. Neuman se už musí celkem nudit.
39'
Rezkova tvrdá rána z voleje šla jen těsně vedle pravé tyče příbramské brány, od prvního gólu utkání nás dělilo jen pár desítek centimetrů!
38'
Tohle mohlo být nebezpečné! Málek se v šestnáctce zbavil soka a mohl zakončit, místo toho ale zvolil přihrávku. Ta nebyla přesná, Karviná akci zbytečně překombinovala.
37'
Karviná teď na hrací ploše bez nadsázky dominuje, Příbram to nemá vůbec jednoduché. Domácí už několik minut protihráče takřka nepustili k balónu.
36'
Soukeník sice pěkným centrem našel Boháče ve vápně, tomu ale nevyšla následná hlavička. Míč se odrazil úplně jinam než měl a Melichara neohrozil.
34'
Obléhání příbramské šestnáctky není ani zdaleka u konce, hra se teď drží spíše na levé straně. Hostující obrana stále odolává, Melichar je bez práce.
33'
Dnešní první žlutou kartu si vysloužil hostující borec, a sice Jakub Jeřábek (PRI). Karvinou čeká standardka z pozice asi deset metrů před vápnem.
32'
Anih byl na pravé straně odzbrojen Soukeníkem, balón bude ze zámezí vracet do hry Fišl.
31'
Slezané operují na soupeřově polovině hřiště, protihráči je ale odmítají pustit do vápna. Příbramská obrana dnes zatím podává celkem slušný výkon.
30'
Karviná zkusila postoupit dopředu přes střed hrací plochy, její akci ale zhatila nepřesná přihrávka.
29'
Příbramští rohový kop tentokrát zahráli nakrátko. Hostující borec se po pár sekundách eventuelně zbavil bránícího protihráče a zkusil centrovat, jeho nabídka ale byla přetažená. Míč totiž dopadl až za vápno.
27'
Bitvu na Městském stadionu doprovází lehké sněžení. Jeřábek nyní pro jistotu vrátil balón k Melicharovi, Příbram se snaží trochu zklidnit dění.
26'
Karviná ani tento roh ve nepřetavila v přesnou stranu, hosté se ujímají míče a bleskově postupují dopředu.
25'
Dudl přibrzdil karvinské tažení vpřed, když sebral Soukeníkovi balón a vyšťouchl jej za hranice bojiště.
24'
Vysoký press Karviné nakonec k ničemu nevedl, Melichar odkopl míč až ke středu hřiště a Příbram nyní hledá cestu zpět před Neumanovu bránu.
23'
Málek chtěl krátkou přihrávkou vysunout dopředu Mikuše, dotěrný protihráč mu ale nedal pokoj a donutil ho poslat míč do zámezí. Skvělá práce.
22'
Odpískán faul Karviné na hranici středového kruhu, karta aspoň prozatím zůstává v kapse sudího.
21'
Hraje se kolem středu hrací plochy, ani jednomu týmu se teď nedaří si na delší dobu přivlastnit míč.
20'
Roh si poprvé vyzkoušela také Příbram. Bránící protihráč míč vyšťouchl akorát na Vokřínka, jehož následný dalekonosný pokus šel přesně do středu brány.
19'
Příbram marně hledá cestu do domácího vápna, karvinská obrana pracuje na plné obrátky a nedovoluje protihráčům se dostat do sebemenší šance.
18'
Balón po sérii hlaviček před karvinským vápnem zaletěl do zámezí, přičemž jako poslední se ho předtím dotkl jeden z příbramských bojovníků.
16'
Fišl místo rozehrávky naservíroval míč Mikušovi, který se okamžitě vydal na Melichara. Domácí akci ale vzápětí zastavil útočný faul, balón se vrátí hostům.
15'
Karviná si po rychlé akci vybojovala první roh, ze kterého jí ale Příbramští nedovolili ohrozit Melichara.
14'
Míč teď zpět do hry bude vhazovat Soukeník. Příbram má v posledních minutách na hřišti převahu, Karviné se nedaří hru přesunout pryč od její šestnáctky.
13'
Vokřínek zahrál vzduchem míč na pravou stranu. Po dlouhé přihrávce následoval centr na Surmaje, který ale ani tentokrát nabídku nezužitkoval.
12'
Dudl se pokusil přesunout balón na kraj vápna, kde číhal Surmaj, ten se k němu ale přes obránce nedostal.
10'
První větší domácí šance! Po centru zleva se ve vápně jeden z nich dostal ke střele, kterou ale zblokoval nedaleko stojící protihráč!
9'
Petrák táhl balón dopředu po pravé straně, jeho výlet ale zastavili připravení karvinští zadáci.
8'
Boateng po kontaktu se sokem ve vápně padl na trávník, penalta z toho ale k nelibosti fanoušků nebude. Domácí jsou nicméně stále na míči.
7'
Centr teď Mikušovi na pravé straně nevyšel dle představ, skákající balón vystihl Melichar. Větší střelecká šance z toho tak ani tentokrát nebyla.
6'
Ukvapená hostující přihrávka skončila až u Neumana, který balón obratem posunul na Boháče. Domácí zklidňují dění a sbírají síly na další útočné tažení.
5'
Melichar přetlačil dotěrného Mikuše, který se snažil se dostat k odraženému míči v šestnáctce, a stáhl si balón ze vzduchu k sobě. Karviná má více ze hry.
4'
Jen o pár sekund později už ovšem pozornost příbramského brankáře prověřena byla, lehké zakončení zpoza vápna zaletělo do jeho náručí.
3'
Nebezpečný brejk Karviné zhatil vracející se protihráč, který centr z pravé strany vyrazil ven ze šestnáctky. Ani Melichar tak ještě nemusel zasahovat.
2'
Z hranice vápna se ke střele dostal Dudl, který ale zamířil vysoko nad břevno. Neuman mohl zůstat v klidu, za chvíli odkopne míč od svého rajonu.
1'
Míč v úvodních sekundách rotuje na kopačkách hostujících zadáků. Příbram hledá nějakou skulinu v domácím rozestavení, kterou by mohla využít.
1'
Úvodní výkop obstará Příbram, jdeme na to!
Oba výběry nastupují zpátky na pažit. Domácí zvolili bílé dresy, hosté nastoupí v zelené sadě. Na Městském stadionu je vše připraveno, za chvíli startujeme.
Ještě jednou vás zdravím a přeji vám příjemné nedělní odpoledne, duel Karviné s Příbramí začne za pár minut! Níže jsou pro vás připraveny dnešní sestavy.

MFK Karviná: Neuman – Boháč, Soukeník, Rezek, Málek, Antovski, Bederka, Budínský (C), Mikuš, Boateng, D. Krčík.
Náhradníci: Ciupa – Vrba, Bielan, Žák, Akinyemi, Bartl, Teplan.
Trenér: Tomáš Hejdušek.

FK Viagem Příbram: Melichar – Čejka, Fišl, Sakala, Vokřínek, Petrák (C), Dudl, Anih, Langhamer, Surmaj, J. Jeřábek.
Náhradníci: Smrkovský – Schindler, Jahić, Šimáček, Wágner, Švestka, Zeronik.
Trenér: Dušan Uhrin ml.

Rozhodčí: Křepský – Mojžíš, Lakomý.
PRVNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS

První vzájemné střetnutí dnešních soupeřů v aktuálním ročníku skončilo dělbou bodů. V polovině srpna v Příbrami jako první udeřili hosté, a to už ve druhé minutě zásluhou Rajmunda Mikuše. Domácí se pak po poločasové pauze oklepali a vyrovnali díky trefě Pavla Osmančíka, další zásahy už ale vykouzlit nedokázali.

12. 8. 2022: Příbram – Karviná 1:1 (0:1)

Branky: 57. Osmančík – 2. Mikuš.

Držení míče: 51 % – 49 %. Střely na branku: 4 – 2. Střely mimo: 6 – 2. Rohy: 7 – 1. Žluté karty: 3 – 1.

FK Viagem Příbram: Melichar – Čejka, Fišl, Sakala, Dudl – Čermák, Musil (78. Švestka), Petrák, Anih (84. Vokřínek) – Osmančík (78. Novotný), Hájek (84. Vott).

MFK Karviná: Ciupa – A. Krčík, D. Krčík (46. Cienciala), Žídek, Zedníček – Boháč (71. Šindelář), Soukeník (86. Nešický) – Mikuš (76. Clement), Durosinmi, Rezek (46. Bartl) – Papadopulos.

Rozhodčí: Všetečka – Leška, Matoušek.
FK VIAGEM PŘÍBRAM (1. místo)
16 Z, 8–7–1, 29:12 (+17), 31 bodů

Klidné přezimování na čele druholigové tabulky? Ani trochu! U Litavky během pauzy řešili velmi nepříjemné problémy, kvůli kterým se několik dní ani netrénovalo. Hráči totiž kvůli neuhrazeným výplatám vyhlásili koncem ledna stávku, která trvala zhruba týden. Šéfovi klubu Jaroslavu Starkovi se sice podařilo situaci uhasit, vyhráno dle jeho slov ale ještě není.

Novému kouči Dušanu Uhrinovi ml. nepomáhá ani fakt, že kádr po první polovině sezóny přišel o jména jako Osmančík, Hájek či Zeronik. Na jihu od Prahy se tak v zimě skládal výběr relativně nový, který se stále dotváří a vše si bude muset ještě sednout.

Ve středu v hornickém městě doslova na poslední chvíli přivítali záložníka Dominika Šimáčka a útočníka Dominika Maška. První jmenovaný na podzim oblékal dres třetiligového Loko Vltavín, druhý vinou zranění první měsíce sezóny vynechal. Krom nich ještě budou v týmu nově působit Daniel Langhamer a Hasan Jahič, a to jako hosté z prvoligové Mladé Boleslavi.

16 Z, 8–1–7, 28:24 (+4), 25 bodů

Karvinští doufají, že do druhé části sezóny vstoupí výhrou. První polovinu ročníku bychom totiž z jejich pohledu mohli popsat jako nepříliš povedenou. Páté místo sice není špatné, pokud jste ale výběr, který se chce okamžitě po sestupu vrátit zpět do nejvyšší soutěže, ke spokojenosti ani zdaleka nestačí.

Domácí nicméně před startem jara na barážové pozice ztrácí jen tři body, a vše tak mají ve svých rukou. K posunu výš by jim mohlo pomoci několik posil. Svítivě zelený dres budou oblékat afričtí útočníci Kelvin Boateng a Adeleke Akinyemi, forvard Adam Vrba, zadáci Jiří Bederka, Filip Antonovski či gólman Ondřej Mrózek.

Publikum na stadionu v Ráji už naopak nebude vídat obránce Martina Šindeláře, který Karvinou vyměnil za slovenské Košice, a nově prostějovského záložníka Martina Rolinka. Trio Rafiu Durosinmi, Kacper Zych a Adam Krčík se pak rozuteklo na hostování.

25. 2.: Karviná – Bohumín 2:1
Příjemnou neděli u sledování druholigového fotbalu! První jarní kolo uzavře duel mezi dvěma aspiranty na postup, Karviná na svém pažitu pohostí Příbram.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.