Fotbalová národní liga - 28. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Karviná : Slavia B - 21. května 2023   17:00

Karviná
Karviná
22' Mikuš  • 59' Akinyemi  • 61' Málek
3:0
(1:0)
Slavia B
Slavia B
Karviná
Ciupa – Mikuš, Žák, Bederka (79. Traore), Antovski – Budínský (C), Boháč – Moses (63. Bartl), Málek (84. Mihalík), Memić (79. Rezek) – Akinyemi (63. Ezeh).
Neuman – Papadopulos.
Orel – Horák, Hádek.
Městský stadion Karviná, Karviná
2122 diváků
Slavia B
Stejskal – Bořil (76. Hošek), Nikl, Kričfaluši (71. Švec), Konečný, Labík – Pech, Beran (71. Šmiga), Kopáček (C) (71. A. Pudil), Šubert (71. Planka) – D. Hájek.
Dvořák – A. Bárta.

Z karvinského městského stadionu je to pro dnešní den téměř vše. Ještě bych vás chtěl pozvat na zbylé dva kola druhé nejvyšší soutěže. Já budu u slezských derby. Ve středu u souboje Třinec – Opava a v neděli zde v Karviné, kam přijede Třinec. To už je z mé strany vše. Od klávesnice se s vámi loučí Igor Mainka. Krásný zbytek víkendu!
Co dnešní výsledek znamená pro zbylé dva kola? Karviná pro postup do nejvyšší soutěže potřebuje získat dva body. Minimálně účast v baráži už má po dnešním vítězství jistou.

V boji o záchranu tento výsledek těší především slezskou dvojici Opava, Třinec, kterým Pražané v tabulce daleko neodskočili. Rezerva Slavie má vše ve svých rukách, dvě kola před koncem má bodový náskok na Opavu a dvoubodový na Třinec. Slezské týmy si to navíc rozdají ve středu mezi sebou. Tam se zřejmě rozhodne o prvním sestupujícím.
Karviná si vítězstvím 3:0 nad béčkem Slavie udržela čtyřbodový náskok nad nejbližším pronásledovatelem z Vyškova. Horníci ve druhém poločase předvedli podobně kvalitní výkon jako v úvodním dějství, navíc přidali dva góly a zaslouženě berou ze zápasu tři body.

Pražané dnes nebyli úplně bezzubí, vytvořili si několik zajímavých možností, ale domácí brankář dnes gól nepustil, navíc měl dobře postavené tyče.
90+3'
90+3'
Celý stadion nyní vytleskává domácí fotbalisty za předvedený výkon.
90+2'
Labík se proběhl po levé straně a centrem zkoušel najít na zadní tyči Pudila, ale ten na míč nedosáhl.
90+2'
Nákop Planky do pokutového území vyboxoval mimo šestnáctku gólman Ciupa.
90+1'
Rezek zdržoval rozehrávku soupeře z přímého kopu a od rozhodčího Orla si vysloužil žlutou kartu.
90'
Labík prošel na levé straně kolem Mikuše, ale na Mihalíka už nevyzrál.
88'
Dnešní zápas sleduje nejvyšší návštěva této sezóny na karvinském stadionu. Do ochozů městského stadionu si dnes našlo cestu 2122 diváků.
87'
Po kombinaci uvnitř pokutového území zkoušel střílet Bartl, ale jeden z bránících hráčů mu do střely vložil nohu a pokus zblokoval.
86'
Budínský z přímého kopu vystřelil přímo na branku, gólman Stejskal se natáhl a rukou vytáhl míč mimo šestnáctku.
85'
Rezek pláchl po pravém kraji a svým průnikem vybojoval faul Pecha a zkrácený roh pro svůj celek.
84'
Poslední střídání také v domácím celku. Málka, kterého chytají křeče, nahradil Mihalík.
83'
Trochu prostoru dostali hráči Slavie, kteří vybojovali rohový kop.
82'
Karvinští kontrolují hru, což není příliš pohledné pro oko diváka. Ti by chtěli vidět minimálně ještě nějaké šance.
80'
Málek si na levé straně nerozuměl s Ezehem, kterému poslal podebraný balón, jenže k míči se dostal jako první hráč Slavie.
79'
Bederka pro dnešek dohrál, místo něj zamíří na trávník Traore. Skončil také Memič, kterého nahradil Rezek.
77'
Na trávník ulehl obránce Bederka. Rozhodčí Orel k němu povolal zdravotníky.
76'
Pražané naposledy střídají. Na střídačku míří Bořil, do hry naopak Hošek.
75'
Pech našel přihrávkou po zemi na levé straně šestnáctky volného Labíka, který si zpracoval míč a vystřelil do vzdálenější tyče. Od ní se míč odrazil do míst, kde byl brankář Ciupa. Pražané se jen chytli za hlavu.
73'
Přímý kop Slavie nedopadl příliš dobře, Plankův centr do pokutového území domácí odvrátili.
71'
Trenér Jarolím udělal v jeden moment hned čtyři změny. Hřiště opustili Kopáček, Kričfaluši, Beran a Šubert a místo nich přišli Pudil, Švec, Šmiga a Planka.
70'
Antovski zkusil štěstí průnikem po levém křídle, to se mu povedlo, horší už to bylo s následnou přihrávkou před bránu, kterou zachytili Pražané.
69'
Budínského rohový kop se Pražanům podařilo dostat po sérii hlaviček mimo šestnáctku.
68'
Hra se stěhuje na druhou stranu, kde domácí budou zahrávat rohový kop.
68'
Karvinští rohový kop Slavie odvrátili daleko od pokutového území.
67'
Nikl zachytil nepřesný odkop domácího hráče, zpracoval si míč a z kroku vystřelil. Tečovaný balón zamířil vedle branky. Rohový kop pro Slavii.
66'
Z rohového kopu si Pražané nic nevytvořili, místo toho zkusil pláchnout po pravé straně Memič, ale po souboji se soupeřem upadl.
66'
Labík vysunul kolmicí v pokutovém území Berana, ale jeho střílený centr zastavili domácí za cenu rohového kopu.
65'
Na Budínského rohový kop si ideálně našel prostor Ezeh a hlavou trefil z bezprostřední blízkosti gólmana Stejskala, který míč reflexivně vyrazil.
64'
Mikuš pálil z levé strany, ale střelou zpoza vápna nechal vyniknout gólmana Stejskala, který míč letící nad zemí vyrazil vedle brány.
63'
Zatímco na trávníku leží střelec poslední branky Málek, v karvinském celku dochází k dvojitému střídání. Hřiště opouští Moses a Akinyemi, místo nich vyběhnou na trávník Bartl s Ezehem.
61'
Karviná právě vstřelila branku!
Je hotovo? Rychlý brejk Karviné končí třetím míčem ve Stejskalově síti" Memič utekl po levé straně, přihrál na hranici pokutového území Akinyemimu, který zpětným pasem nabídl gólovou střelu pro JAROSLAVA MÁLKA. Karvinský záložník využil šance a střelou o břevno zvýšil na 3:0!
59'
Tady v Karviné je ještě veseleji! Moses pláchl po pravé straně kolem obránce, odcentroval na přední tyč, kam si naběhl ADELEKE AKINYEMI, který střelou z první usměrnil míč k zadní tyči! Brankář Stejskal se natahoval marně. Karviná vede 2:0!
59'
Míč si postavila trojice Bořil, Beran a Šubert, ale poslední jmenovaný následně nakopl míč vysoko nad bránu do ochranné sítě.
58'
Kričfaluši je zpět na trávníku a Slavia bude zahrávat přímý kop z nějakých pětadvaceti metrů.
56'
Kričfaluši zamířil mimo hřiště, Slavia bude na chvíli hrát v deseti.
55'
Na polovině Slavie zůstal ležet Kričfaluši. Na trávník museli vyběhnout zdravotníci pražského celku.
54'
Málek si na pravé straně vyměnil míč s Boháčem, druhý jmenovaný odcentroval do pokutového území, kam si naběhl Akinyemi, ale hlavou z kroku trefil jen místo, kde byl gólman Stejskal! To byla velká šance Karviné.
53'
Mikuš předvedl podobný průnik jako u prvního gólu, avšak nyní místo střely zvolil přihrávku na Málka, který si míč nachystal na střelu, ale při pokusu byl zastaven bránícím soupeřem, který přiběhl zezadu.
52'
Z pravé strany vyslal nepříjemnou přihrávku po zemi Pech, obránce Žák neměl přehled před sebou a raději odkopl míč do autu.
51'
Slavia rozehrála rohový kop rychle, ale nebezpečná situace pro domácí obranu z toho nebyla.
50'
Bořil zkusil svůj um střelou ze střední vzdálenosti, i on vyslal skákavou střelu, tentokrát gólman Ciupa míč vytlačil rukou vedle branky. Rohový kop pro Slavii.
49'
Nikl zkusil štěstí střelou z třiceti metrů, ale skákavý pokus doskákal k pravé tyči, kam si lehnul gólman Ciupa a míč chytil do rukavic.
49'
Stadion v Karviné je slušně zaplněn. Nedokážu odhadnout číslo, ale vypadá to na návštěvu sezóny na tomto stadionu.
47'
Antovski přihrál na levou stranu Akinyemimu, ale ten přes Bořila neprošel. Zkušený obránce Slavie jej připravil o míč.
46'
Jeden z prvních nákopů na hranici obranné karvinské řady skončil ofsajdem proti Slavii. Pražané o přestávce neudělali žádnou změnu, stejně tak domácí lavička.
46'
První půle nenabídla žádnou výživnou podívanou z jedné či druhé strany, přesto Karviná je mírně lepší a zaslouženě vede 1:0. O jedinou trefu úvodního dějství se postaral svou individuální akcí Mikuš.
45+1'
45+1'
Po rohovém kopu se k míči dostal na zadní tyči Boháč, ale nataženou nohou srazil balón pouze do rukou gólmana Stejskala.
45'
Domácí ještě v závěru první půle vybojovali rohový kop.
45'
Moses na pravé straně zakmital nohama, ale následný centr do pokutového území postrádal přesnost.
41'
Slavii nejde kombinace dopředu. Po Bořilově autu následoval nákop dopředu, který skončil u gólmana Ciupy.
40'
Labík vypustil ze své levačky dlouhý centr, který přelétl pokutové území a dopadl až na reklamní panel za karvinskou brankou.
38'
Oba celky se dopouštějí řadu nepřesností, nyní proto vidíme především boj mezi šestnáctkami.
35'
Dlouhý balón na pravou stranu nedoběhl Pech, kterému foukal do běhu mírný protivítr.
34'
Na opačné polovině hřiště pálil zpoza šestnáctky Budínský, ale jeho pokus zamířil vedle Stejskalovy branky.
33'
Velká šance pražského celku, míč do pokutového území dostal Hájek, otočil se směrem k bráně a střelou z kroku vystřelil na karvinskou bránu. Gólman Ciupa dobře vyběhl a míč letící na branku zachytil nohama.
32'
Nepovedený centr Bořila přes celé hřiště dolétl do zámezí. Od branky bude vykopávat gólman Ciupa.
31'
Memič pláchl po levé straně, následně celou akci zbrzdil a přenechal míč Málkovi, který v pádu nakopl balón vedle branky, navíc fauloval jednoho z hráčů Slavie.
29'
Mikuš přihrál na pravou stranu Akinyemimu, který nevěděl co s míčem, nakonec jej nakopl na levou stranu, bohužel pro něj příliš razantně. Memič už balón ve vymezeném území neudržel.
28'
Na druhé straně hasil akci Slavie odkopem do autu bránící Boháč.
27'
Přihrávku do pokutového území už nezachytil na hřišti záložník Málek. Hra bude pokračovat odkopem od branky Slavie.
26'
Kombinace Slavie skončila ofsajdem, přihrávka Kopáčka na Šuberta ve vápně byla vadná.
24'
Bořil zkoušel před šestnáctkou vymyslet kolmici do vápna, ale jeho krátký pas z otočky nenašel svého adresáta.
22'
Tak to byla parádní akce RAJMUNDA MIKUŠE, který si z pravé strany naběhl do pokutového území, kde mu vydláždili obránci Slavie cestu, a skákavou střelou do levé části branky poslal Karvinou do vedení 1:0!
21'
Na rohový kop soupeře si vyskočil brankář Ciupa a míč chytil do rukavic.
20'
Velká šance Slavie! Labík přihrál na hranici šestnáctky Pechovi, který zkusil z kroku vystřelit na branku. Jeho sražená střela těsně vyskákala vedle levé tyče Ciupovy branky. Rohový kop pro Slavii.
19'
Hájek se dostával do šance v pokutovém území, ale po špatném zpracování přenechal míč domácím hráčům.
16'
Další faul hráče Slavie, tentokrát se provinil Šubert na Bederkovi.
14'
Bořil ve výskoku zasáhl do hlavy Memiče. Rozhodčí odpískal faul a situaci vyřešil ráznou domluvou. Upozorněn byl také trenér Jarolím, aby příště neskákal jak čertík.
14'
Nikl zkoušel kolmicí překvapit karvinskou obranu, ale jeho úmysl nezachytil Šubert.
12'
Na druhé straně Pech hledal z pravé strany zpětnou přízemní přihrávkou Berana, toho sice našel, ale následná střela střelce čtyř gólů z minulého utkání skončila na nohou bránícího karvinského hráče.
11'
Mikuš utekl po pravé straně a zkusil odcentrovat do pokutového území, kde však byl u míče jeden z beků Slavie, který zmařil domácím celou akci.
9'
Pražané odcentrovali míč z pravé strany, ale v pokutovém území zaúřadoval obránce Berderka, který míč odhlavičkoval za šestnáctku.
9'
Kopáček před šestnáctkou přenechal míč Beranovi, který se opřel do míče, ale jeho skákavou střelu odrazil jeden z karvinských hráčů vedle brány" Rohový kop pro Slavii.
8'
Bederka vysunul na levé straně Akinyemiho, ten si to chtěl namířit do pokutového území, ale stopku mu vystavil bránící Kričfaluši.
6'
Kopáček zkusil vystřelit zpoza šestnáctky, ale přízemní střelou trefil jen bránícího karvinského hráče.
4'
Nákop Kričfalušiho do pokutového území našel jediného muže, brankáře Jiřího Ciupu.
3'
Málek zkoušel polovysokým balónem vysunout na levé straně Akinyemiho, ale na nigérijského útočníka byl míč příliš rychlý.
3'
Úvodní minuty jsou trochu opatrné, Karviná i Slavia si něco vyzkoušely směrem dopředu, ale bez úspěchu.
1'
Hráči už jsou nastoupeni na hrací ploše. Domácí budou hrát celí v bílém, hosté ve světle modré barvě oblečení.

MFK Karviná: Ciupa – Mikuš, Žák, Bederka, Antovski – Budínský (C), Boháč – Moses, Málek, Memić – Akinyemi.
Náhradníci: Neuman – Traore, Rezek, Bartl, Ezeh, Papadopulos, Mihalík.
Trenér: Luhový.

SK Slavia Praha B: Stejskal – Bořil, Nikl, Kričfaluši, Konečný, Labík – Pech, Beran, Kopáček (C), Šubert – D. Hájek.
Náhradníci: Dvořák – Švec, A. Bárta, Šmiga, A. Pudil, Planka, Hošek.
Trenér: Jarolím.

Rozhodčí: Orel – Horák, Hádek.
Poslední vzájemný zápas

SLAVIA B – KARVINÁ 4:2 (2:1)
Branky: 8. a 41. (pen.) Beran, 64. Planka, 78. Jurásek – 26. Málek (pen.), 66. Budínský. Rozhodčí: Raplík – Dobrovolný, Hurych. ŽK: Jurásek, Nikl – Durosinmi, Žák, Neuman, Papadopulos, Cienciala. Diváci: 420.

Slavia: Dvořák – Trédl, Hunal, Santos, Labík – Šubert (70. Šmiga), Nikl, Planka – A. Pudil (82. Kopáček), M. Jurásek, Š. Beran (90+3. Zachoval). Trenér: M. Jarolím.

Karviná: Neuman – Mikuš, Soukeník (68. D. Krčík), Šindelář, Cienciaal – Žák (68. Papadopulos), Budínský – Memič (79. A. Krčík), Málek, Bartl (46. Rezek) – Durosinmi. Trenér: Korytář.
Poslední zápasy

DUKLA – KARVINÁ 0:3 (0:1)
Branky: 5., 67. a 73. Akinyemi. Rozhodčí: Berka – Vlček, Arnošt. ŽK: Piroch (DUK). ČK: 29. Zapletal (DUK). Diváci: 1265.

Karviná: Ciupa – Moses (66. Bartl), Soukeník (83. Papadopulos), Bederka, Antovski – Budínský, Boháč (77. Traore) – Mikuš, Málek (83. Mihalík), Memič – Akinyemi (77. Ezeh).

SLAVIA B – JIHLAVA 7:2 (4:1)
Branky: 4., 9., 45. a 47. Beran, 42. Kopáček, 62. Kričfaluši, 78. Pech – 22. Fila, 70. Křehlík. Rozhodčí: Všetečka – Matoušek, Kotalík. ŽK: Vedral, Piško (JIH). Diváci: 412.

Slavia B: Stejskal – Bořil (73. Hošek), Konečný, Kričfaluši, Labík (73. Hunal), Nikl – Kopáček (63. Šmiga), Pech, Šubert (63. A. Pudil), Beran (63. Planka) – M. Jurásek.
Karvinští měli před začátkem 28. kola čtyřbodový náskok na své konkurenty. Ti o víkendu zaznamenali tříbodové přísuny. Příbram se po pátečním vítězství v Jihlavě přiblížila na rozdíl dvou bodů a Vyškov po výhře nad béčkem Sigmy dokonce na rozdíl jednoho.

Domácí po prohře v Opavě zvítězili dvakrát výrazným rozdílem. Doma po povedených začátcích obou poločasů porazili Prostějov 5:0, v Praze na Julisce nedali šanci domácí Dukle, která většinu zápasu hrála oslabena o jednoho muže. Karviná zvítězila nad Duklou 3:0, hattrickem se na tom podílel nigérijský útočník Adeleke Akinyemi.
Nejen Karviné o něco jde, ale i béčko Slavie ještě bojuje o udržení v soutěži. Pražané jsou s 29 body na posledním nesestupovém místě. Případné vítězství by je mohlo výrazně přiblížit k záchraně, neboť by získali čtyřbodový náskok na Opavu a pětibodový na Třinec.

Pro Karvinou budou Pražané velice těžkým soupeřem, o čemž se přesvědčili v prvním vzájemném utkání, kdy Slavia zvítězila 4:2. Slavia v posledních třech zápasech neprohrála, navíc minulý víkend rozstřílela Jihlavu vysoko 7:2. Čtyři góly vstřelil Štěpán Beran, který se tímto počinem vyhoupl do dvouciferných střeleckých hodnot (10).
Dvě velké události v jeden čas, aneb těžké rozhodování budou mít milovníci karvinského sportu. Od 17 hodin bude v daleké Plzni bojovat o svůj házenkářský titul místní Baník. Ve stejný čas nastoupí domácí fotbalisté proti rezervě Slavie, aby se přiblížili mílovými kroky k přímému postupu do nejvyšší soutěže. Fotbalovým zápasem vás provede Igor Mainka.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.