Fotbalová národní liga - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Olomouc B : Prostějov - 13. března 2023   16:00

Olomouc B
Olomouc B
29' Přichystal  • 89' Zlatohlávek
2:0
(1:0)
Prostějov
Prostějov
Olomouc B
Macík – Galus (46. Langer), Poulolo, Bednár, Chvátal – Přichystal (71. Kramář), Israel – J. Matoušek (90+1. Uriča) – Šíp (46. Zlatohlávek), Vaněček (46. Fiala), Zmrzlý (C).
Digaňa – Fabiánek.
Zaoral – Pochylý, Žurovec.
Andrův stadion, Olomouc
Prostějov
Vejmola – Bartolomeu (84. Blahuta), Píchal (79. Karásek), Elbel, Bialek – Koudelka, M. Mach, Malec – Rolinek (46. Chvěja), Schaffartzik (C), Gouamene (84. Gábriš).
Krynskyj – Bolf.

Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 6:5. Rohy: 3:5.
Obdobný průběh druhé půle nakonec předznamenal zisk tří bodů pro Olomouc. Hanáci si všechny body ještě pojistili zásluhou Tomáše Zlatohlávka, který se v závěru druhé půle trefil z penalty.
90+3'
90+3'
Olomouc už si hlídá dvoubrankové vedení, Macík sbírá centr do svých rukavic, na Andrově stadionu je o dělbě bodů rozhodnuto.
90+2'
Prostějov ještě vrhá všechny síly do útoku, sám se ale připravuje o balón nepřesnou rozehrávkou. Olomouc vhazuje od postranní čáry.
90+1'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc B:
ze hřiště odchází Jakub Matoušek, přichází Filip Uriča.
90'
Utkání vstupuje do svého nastaveného času.
89'
Olomouc B právě vstřelil branku!
Jako zkušený mazák z penalty zakončil do středu brány pozemní ranou TOMÁŠ ZLATOHLÁVEK. Zisk prvního vítězství po sérii remíz a porážek je pro béčko Sigmy velmi blízko.
88'
Penalta pro Olomouc! Na hraně vápna byl faulován Fiala a Sigma se může přiblížit zisku všech tří bodů.
88'
Matoušek podržel míč a rychlou kličkou i přesunul těžiště hry do středu pole.
87'
Prostějov zahrál skvělé rychlý kontr a nakonec to byl Macík, kdo skvělým během a zúžením střeleckého úhlu zabránil vyrovnávací brance!
86'
Matoušek skvěle přesprintoval v rychlém kontru svého protihráče, ten mu ale nakonec nedovolil zakončení ve svém vápně a o míč jej připravil.
85'
Langer takticky zastavil nedovoleně rozeběhlého protihráče u postranní čáry, Prostějov bude rozehrávat standardní situaci.
84'
Střídání v týmu 1. SK Prostějov:
ze hřiště odchází Dano Gouamene, přichází Šimon Gábriš,
ze hřiště odchází Robert Bartolomeu, přichází Jarmil Blahuta.
83'
Prostějovská kombinace po levé straně hřiště nakonec končí útočným faulem.
82'
Hanáci se nakonec dostali do dobrého zakončení, míč ale přeletěl všechny přítomné i bránu Vejmoly.
81'
Prostějovský faul přisuzuje Sigmě standardní situaci v podobě zkráceného rohu, domácí samozřejmě s rozehrávkou příliš nespěchají.
79'
ze hřiště odchází David Píchal, přichází Matyáš Karásek.
78'
Žlutá karta pro tým 1. SK Prostějov (Daniel Bialek).
77'
Prostějov se snažil zaútočit po pravé straně hřiště, Sigmáci ale zavřeli všechny volné prostory a nakonec se i zmocnili míče.
76'
Olomouc už se s tím v obranně nemaže a obdobně jako nyní odkopává míč jen na polovinu soupeře.
75'
Útočný faul Gouameneho připravuje hosty o držení míče na útočné polovině. Macík si dává s rozehrávkou na čas.
74'
Prostějov už začíná sázet všechny karty do útoku a snaží se najít recept na obranu soupeře.
73'
Elbel zkazil přihrávku na polovině hřiště, Fiala ale jeho zaváhání nedokázal využít. Olomouc ale i tak zůstává v držení míče.
72'
Olomoučtí se snažili silou protlačit k míči ve vápně soupeře, míč si ale nakonec sebral do své moci brankář Vejmola.
71'
ze hřiště odchází Jakub Přichystal, přichází Denis Kramář.
69'
Zlatohlávek si vůbec nerozuměl s Matouškem u postranní čáry, vhazovat tak budou hosté.
68'
Prostějovský rohový kop doprovodil útočný faul hostů, Macík vykopává od své brány.
67'
Zlatohlávek se znovu ocitl v dobré šanci, tentokrát již ve vápně Prostějova, jeho snaha trefit prostor na bližší tyči se ale nesetkal s úspěchem.
66'
Zlatohlávek si v rychlé akci velmi dobře potáhl míč na střelu ve středu pole, jeho pokus z hranice vápna ale přeletěl prostor tří tyčí.
65'
Matoušek skvěle kličkoval na pravé straně na hraně pokutového území, jeho centr na bližší tyč ale nenašel potřebného adresáta.
64'
Další prostějovský atak končí pouze v zámezí, Macík může rozehrávat od své brány.
63'
Olomouc na pár chvil zahrozila směrem dopředu, ale i její útok doprovodila řada nepřesností.
62'
Nebezpečně kroucený míč na bránu odvrátila obrana Sigmy pryč z vápna, Prostějov ale zůstává v držení míče.
61'
Faul Zlatohlávka přisuzuje hostům slibnou standardní situaci před vápnem.
60'
Prostějov rozehrával rohový kop, který ale obrana Sigmy odvrátila do bezpečí tak, že dokonce bude vhazovat.
58'
Rohový kop z nohy Chvátala přeletěl všechny přítomné ve vápně, Prostějov bude vhazovat od postranní čáry.
57'
Elbel si při souboji na polovině hřiště pomohl rukou v obličeji Chvátala, který jeho zákrok doprovodil hrubším výrazem, i hlavní sudí možná na základě jeho výkřiku odpískal faul hostujícího hráče.
56'
Poulolo odvrátil hlavou kroucený míč do vápna Olomouce, Prostějov zůstává na balónu.
55'
Směrem do útoku se podívala i domácí Sigma, ani hráči svěřence Chromého se do dobré šance nedostali.
54'
Prostějov drží míč na kopačkách a posouvá se směrem k vápnu soupeře.
53'
Prostějovští začínají šlapat do obrany Sigmy, ta ale pokračuje ve skvělém bránění z první půle. Macík nyní rozehrává po skvělé dostoupení jeho spoluhráče ze svého malého vápna.
52'
Rychlou akci a centr z pravé strany sbírá Vejmola a posílá své spoluhráče do rychlého útoku.
51'
Píchal hrál vysokou nohou proti soupeři, což se neobešlo bez odezvy domácího publika, sudí mu důrazně domlouvá.
50'
Macíkovi prudký pozemní centr nejprve vypadl z rukou, nakonec jej ale naštěstí pro domácí sebral do své moci a rozehrává.
49'
Skvěle načasovaný centr z levé strany jen tak tak nenašel ani jednoho ze Sigmáků, Olomouc však zůstává v tlaku.
48'
Na Andrově stadionu se se začátkem druhé půle rozpršelo, změna podmínek může přinést i na hřiště ještě skvělou podívanou.
47'
Langer si parádním sólem za polovinou hřiště vykoledoval faul, Sigma rozehrává na krátko.
46'
ze hřiště odchází David Vaněček, přichází Jan Fiala,
ze hřiště odchází Jáchym Šíp, přichází Tomáš Zlatohlávek,
ze hřiště odchází Michal Galus, přichází Štěpán Langer.

ze hřiště odchází Martin Rolinek, přichází Ondřej Chvěja.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 17:07.
Prvních 45 minut nabídlo na Andrově stadionu jediný gól z hlavy Jakuba Přichystala po skvělém centru Šípa.

Prostějovu se i přes větší držení míče nedaří najít recept na velmi dobře zformovanou obranu domácích. To je určitě aspekt hry, ve kterém bude muset trenér Šustr do druhé půle vymyslet něco nového, pokud Prostějovští chtějí pomýšlet na bodový zisk z dnešního klání.
45+1'
45+1'
Jediná nastavená minuta první půle pravděpodobně již velký zvrat ve skóre nepřinese, hra se odehrává ve středu hřiště.
45'
Skvěle vykombinovanou akci ve středu pole nakonec z pravé strany zakončoval Chvátal pozemním pokusem, jeho rána ale ale skončila pouze na nohou prvního bránícího hráče.
44'
Dalekonosný pokus Macha zamířil pouze na tribuny Androva stadionu, Macík bude rozehrávat od své brány.
43'
Nedůraz prostějovské obrany nakonec vybídl po skvěle nachystané střele Šípem k zakončení Chvátala. Tomu ovšem rána vůbec nesedla i s tečí soupeře skončila pouze v rukou brankáře Vejmoly.
42'
Ani Bartolomeu ovšem na rychlý míč za obranu i přes své rychlé nohy nestačil, míč znovu ve svém držení Macík.
41'
Šíp se k centrovanému míč ve vápně nedostal, Prostějov vyráží do rychlého kontru.
40'
Ten byl ale odvrácen hostující obranou, Olomouc bude vhazovat z druhé strany hřiště.
39'
Sigma se přesunula na útočnou polovinu, kde vybojovala alespoň rohový kop.
38'
Prostějov začíná ještě před koncem půle pořádně tlačit hosty, cesta do vápna jim ale zůstává uzavřena.
37'
Plno soubojů před vápnem Sigmy nakonec přisoudilo míč na kopačky domácím hráčům, ti ovšem nesmyslným odkopem za obranu Prostějova o míč znovu rychle přichází.
36'
Prostějov následně rozehrála na krátko na polovině soupeře, následovat bude rohový kop hostů.
35'
Na trávníků zůstává na polovině hostů ležet Elbel, kvůli kterému přerušuje hlavní sudí hru.
34'
Pouloloův míč neprošel do pokutového území, Prostějov vyráží do protiakce.
33'
Sigma drží míč na své polovině a kombinací chystá další útočnou akci.
32'
Sigma velmi jednoduše odvrací míče směřující do jejího vápna, Prostějovu se nedaří najít recept na zformovanou obranu domácích.
31'
Prostějov se snaží ale ihned po inkasované brance o vyrovnání, po centru z pravé strany bylo před Macíkem pořádně horko, míč ale nakonec končí v zámezí.
29'
Sigma jde po dobrém tlaku do vedení! JAKUB PŘICHYSTAL si našel skvělým pohybem nadýchaný centr Šípa z levé strany a hlavou jej poslal za záda brankáře Vejmoly.
28'
Macík znovu skvěle. Brankář Sigmy výborně odhadl situaci a vyběhl odehrát míč i mimo své pokutové území.
27'
Gouamene si pomáhá ve středu pole faulem, načež schytává od hlavního sudího důraznou domluvu. Sigma si začíná vytvářet optický tlak.
26'
Obdobná standardní situace přišla na druhé straně i pro Olomouc a byla z toho pořádná tutovka! Poulolo zakončoval hlavou téměř nikým nebráněn skvěle na zadní tyč, míč jen těsně minul horní tyč Vejmolovy svatyně.
25'
Centrovaný míč si našel na zadní tyči Rolinek, nedokázal jej však usměrnit mezi tři tyče! Případný gól Prostějova by ale stejně neplatil, jiný z hostujících hráčů si totiž ve vápně pomáhal nedovoleným zákrokem.
24'
Poulolo si pomohl při obranném zákroku nedovoleně, Prostějovu se otevírá slibná standardní situace.
23'
Dlouhý nákop Macha sbírá znovu pouze Macík do svého náručí.
22'
Israel se snažil chytře najít spoluhráče na bližší tyči, přihrávka mu ale příliš nesedla, za což sám sobě náležitě vynadal.
21'
Snaha o rychlou rozehrávku hostům nevychází, míč se ocitá v zázemí hřiště na Andrově stadionu.
20'
Matoušek si v pokutovém území odstavil nedovoleným způsobem obránce Prostějova, za což ho hlavní sudí trestá odpískáním faulu. Vejmola rozehrává ze svého vápna.
19'
Šíp se snažil o rychlé prostrčení míče okolo stopera soupeře, ten ale skvělý zákrokem zabránil kontru soupeře.
18'
Prostějov se snaží i za hlasitých pokynů svého trenéra hledat cestu k bráně Sigmy pozemní kombinací, i nyní ale jejich snahy zastavuje Poulolo, který odkopl míč do bezpečí.
17'
Macík prozatím stejně jako nyní skvělé vypomáhá při rozehrávce a presinku soupeře, jeho míče za obranu se ale nedaří útočícím hráčům sbírat.
16'
Rolinek se svíjí na trávníků po souboji s Chvátalem, jež sportovně posouvá míč do zámezí. Zákrok byl však o balón zcela čistý, proto nebylo nutné pískat faul domácího hráče.
15'
Hlavní sudí domlouvá Vaněčkovi po nepříjemné hře loktem do tváře soupeře, podobný zákrok bude příště pravděpodobně trestat žlutým kartónkem.
14'
A Sigmáci se dostali i k hlavičce, ta ovšem minula prostor tří tyčí.
13'
Šípův centr z levé strany po roztažení hry Přichystal odvracel v krkolomném zákroku stoper Prostějova, béčko Olomouce bude zahrávat rohový kop.
12'
Nebezpečně poskakujícího míč z nohy Píchala jen proskákal pokutovým územím, ale ani Macík nepůsobil příliš jistě v tom, zda si pro míč jít nebo jej nechat dojít za čáru.
11'
Rohový kop Rolinka odvracel hlavou Israel, Sigmáci jsou alespoň pro tuto chvíli osvobozeni od nebezpečí prostějovského útoku.
10'
Vaněček prodlužoval míč Poulola, ke smůle domácích už na něj ale ve vápně nedosáhl Šíp, který nedisponuje největším vzrůstem. K míči se dostává znovu Prostějov.
9'
Přichystal zůstává po nepříjemném zákroku ležet na trávníků a nevypadá to sním příliš vesele, pravděpodobně však bude schopen pokračovat ve hře.
8'
Výborný presink hostů nakonec způsobil ztrátu balónu ze strany domácích, Prostějov může vhazovat na útočné polovině.
7'
Nepovedené vhazování Prostějova končí až za brankovou čárou, Olomouc může rozehrávat ze svého pokutového území.
6'
Rolinek si nabíhal na nadýchaný míč za obranu, ani s výskokem na něj ale nedosáhl a zmocnil se jej brankář Macík.
5'
Nebezpečná hra vysokou nohou Gouameneho byla rozhodčím odměněna odpískáním nedovoleného zákroku, k míče se tak dostávají domácí.
4'
Rychlonohý Šíp se snažil najít si cestu za sklepnutým míčem za obranu, proti dvěma stoperům ale příliš škody hostům nenapáchal.
3'
Centr Bialeka sebral do svých rukavic Macík, který ihned rozehrává na své spoluhráče.
2'
Hosté si ale také dokázali s prvním atakem soupeře poradit, Vejmola rozehrává od své brány.
1'
Úvodní nákop na Píchala eliminoval bez větších obtíží Israel, Sigma ihned vyráží do útoku.
1'

SK Sigma Olomouc B: Macík – Galus, Poulolo, Bednár, Chvátal – Kramář, Israel – J. Matoušek – Šíp, Vaněček, Zmrzlý (C).

Náhradníci: Digaňa – Uriča, Zlatohlávek, Fabiánek, Fiala, Langer.

Trenér: Augustin Chromý.

1. SK Prostějov: Vejmola – Bartolomeu, Bolf, Elbel, Bialek – Koudelka, M. Mach, Malec – Rolinek, Schaffartzik (C), Gouamene.

Náhradníci: Krynskyj – Blahuta, Chvěja, Gábriš, Karásek, Píchal.

Trenér: Pavel Šustr.

Rozhodčí: Zaoral – Pochylý, Žurovec.
Oba soupeři se spolu střetli i v rámci přípravných klání po zimní přestávce. Ze zápasu se také urodila remíza po gólech Tomáše Zlatohlávka, respektive Davida Zbožínka.

Sigma Olomouc B potřebuje po skvělém úvodu do podzimu vítězství jako sůl po horší fázi na konci pozdzimu, Prostějov naopak drží nad očekávání skvělé 8. místo.
SK Sigma Olomouc B

Olomouc získala rovnocenný počet bodů na půdě Opavy. Bod ze Slezska ale Hanákům musel vystřelit až v 87. minutě mladík Filip Uriča, díky kterém tak Olomouc získala možná klíčový bod v boji o udržení přítomnosti ve druhé nejvyšší soutěži.
1. SK Prostějov

Prostějovští vstoupili do jarní fáze druhé nejvyšší soutěže remízou na domácím pažitu s Varnsdorfem. I díky získanému bodu si pojistili středný klid tabulky, ač ta je od 6. do 15. místo rozdělena pouhými pěti body a možné posuny zajistí bez pochyb i dohrávka Prostějova v hanáckém derby na půdě béčka Olomouce.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.